Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры)
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 111-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2014 года № 9391. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 1022
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 02.12.2016 № 1022 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 5 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по назначению и осуществлению пенсионных выплат сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) направить настоящий приказ для использования в работе в Комитет по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", Генеральную прокуратуру Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.

Прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 111-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 мамырда № 9391 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 1022 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 02.12.2016 № 1022 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға
зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру
қағидаларының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңда белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты жұмыста пайдалану үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетіне, «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына, Қазақстан Рсепубликасының Бас прокуратурасына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
_______________ А. Даулбаев
3 апреля 2014 года
Утверждена
приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 111-Ө
Инструкция
по назначению и осуществлению пенсионных выплат за
выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах
прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры)
Сноска. Инструкция в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 5 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 (далее - Правила), для детализации порядка назначения и осуществления пенсионных выплат за выслугу лет указанной категории лиц.
2. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) уполномоченная организация по выдаче пенсионных выплат – организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения Акционерного Общества "Казпочта";
3) уполномоченный государственный орган по назначению пенсионных выплат (далее – уполномоченный орган) – территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                          Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
____________ А. Дауылбаев
2014 жылғы 3 сәуір
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 111-ө бұйрығымен
бекітілген
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет
өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы
төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулық жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1. Осы Прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрi – Нұсқаулық) адамдардың көрсетілген санатына еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру тәртібін нақтылау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, «бір терезе» қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) зейнетақы төлемдерiн беру жөніндегі уәкілетті ұйым – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар, «Қазпочта» АҚ-ның аумақтық бөлімшелері;
3) зейнетақы төлемдерiн тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері;

4) пенсионные выплаты за выслугу лет (далее – пенсионные выплаты) – ежемесячная денежная выплата, осуществляемая за счет бюджетных средств, назначаемая в соответствии с законодательством Республики Казахстан сотрудникам органов прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры), которым присвоены классные чины, а также лицам, права которых иметь классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года (далее – сотрудники прокуратуры), имеющим право на получение пенсионных выплат;
5) получатель пенсионных выплат – физическое лицо из числа сотрудников прокуратуры, которому назначены пенсионные выплаты;
6) отделения Государственной корпорации - городские, районные отделения Государственной корпорации;
7) филиалы Государственной корпорации - областные, городов Астаны и Алматы филиалы Государственной корпорации;
8) центральный исполнительный орган – государственный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения;
9) централизованная база данных (далее – ЦБД) – централизованная база данных центрального исполнительного органа для осуществления видов выплат на условиях, установленных в области пенсионного законодательства Республики Казахстан.
10) заявитель – физическое лицо из числа сотрудников прокуратуры, обращающийся за назначением пенсионных выплат;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Назначение и осуществление пенсионных выплат
3. Назначение пенсионных выплат сотрудникам прокуратуры, уволенным по достижению предельного возраста состояния на службе, сокращению штатов, собственному желанию и состоянию здоровья, осуществляется уполномоченным органом.
4. Для назначения пенсионных выплат сотрудником прокуратуры в отделение Государственной корпорации по месту жительства подается заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам и для идентификации –документ, удостоверяющий личность.
При приеме заявления сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации по месту жительства получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – информационные системы).
При отсутствии сведений из информационных систем к заявлению прилагаются следующие документы:
копия документа, удостоверяющего личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца);
документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или справка сельских акимов).
К заявлению также прилагаются сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсионных выплат.

4) еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерi (бұдан әрi – зейнетақы төлемдері)–зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар сыныптық шен берілген прокуратура органдарының (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызметкерлеріне, сондай-ақ сыныптық шендер алу және нысанды киiм жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға (бұдан әрі – прокуратура қызметкерлері) бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тағайындалатын ай сайынғы ақшалай төлем;
5) зейнетақы төлемдерін алушы – зейнетақы төлемдері тағайындалған прокуратура қызметкерлерінің қатарындағы жеке тұлға;
6) Мемлекеттік корпорацияның бөлімшелері – Мемлекеттік корпорацияның қалалық, аудандық бөлімшелері;
7) Мемлекеттік корпорация филиалдары – Мемлекеттік корпорацияның облыстық, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары;
8) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
9) орталықтандырылған дерекқор (бұдан әрі – ОДҚ) – Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасы аясында белгіленген шарттарда төлемдер түрлерін жүзеге асыруға арналған орталық атқарушы органның орталықтандырылған дерекқоры;
10) өтініш беруші – зейнетақы төлемдерiн тағайындауға жүгінетін прокуратура қызметкерлерінің қатарынан жеке тұлға;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2. Зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру
3. Қызметте болудың шекті жасына жетуі, штаттың қысқаруы, өз қалауы және денсаулығының жағдайы бойынша жұмыстан босатылған прокуратура қызметкерлеріне зейнетақы төлемдерін тағайындауды уәкiлеттi орган жүзеге асырады.
4. Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін прокуратура қызметкері тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және сәйкестендіру үшін – жеке басты куәландыратын құжатты береді.
Өтініш қабылдаған кезде жеке басты куәландыратын құжат туралы, тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтерді «электрондық үкімет» шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (бұдан әрі – ақпараттық жүйелер) алады.
Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
жеке басты куәландыратын құжаттың (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) көшірмесі;
тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы).
Өтінішке сондай-ақ зейнетақы төлемдерін беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер қоса беріледі.

Заявление для назначения пенсионных выплат третьими лицами подается по доверенности, выданной в соответствии со статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года.
5. К заявлению прилагаются следующие документы:
заключение комиссии органов прокуратуры по установлению стажа, заверенное гербовой печатью органов прокуратуры, по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции;
послужной список, заверенный гербовой печатью органов прокуратуры;
копия трудовой книжки, заверенная гербовой печатью органов прокуратуры, и другие документы, подтверждающие трудовой стаж в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон);
копия военного билета;
справка о размере денежного содержания с указанием даты, по которую выплачено денежное содержание, по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции;
выписка из приказа об увольнении со службы с указанием даты, причины увольнения;
для участников накопительной пенсионной системы справка-подтверждение о списании с индивидуального пенсионного счета 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
6. Заявление регистрируется в электронном журнале регистрации заявлений о назначении пенсионных выплат за выслугу лет по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции с вручением расписки о принятии документов.
7. В случае представления заявителем неполного пакета документов или отсутствия права на назначение пенсионных выплат заявителю безотлагательно выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение пенсионных выплат по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
8. Отделение Государственной корпорации в течение трех рабочих дней формирует электронный макет пенсионного дела получателя пенсионных выплат (далее – ЭМД) и проект решения о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат, которые направляются в филиал Государственной корпорации.
ЭМД распечатывается для формирования бумажного варианта пенсионного дела согласно приложению 6 к настоящей Инструкции.

Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін өтінішті 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 167-бабына сәйкес берілген сенімхат бойынша үшінші тұлғалар береді.
5. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша прокуратура органдарының елтаңбалық мөрімен куәландырылған прокуратура органдарының өтілді белгілеу жөніндегі комиссиясының қорытындысы;
прокуратура органдарының елтаңбалық мөрімен куәландырылған қызметтік тізім;
прокуратура органдарының елтаңбалық мөрімен куәландырылған еңбек кітапшасының көшірмесі және «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабына сәйкес еңбек өтілін растайтын басқа да құжаттар;
әскери билетінің көшірмесі;
осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қамтылымы төленген күні көрсетілген ақшалай қамтылымның мөлшері туралы анықтама;
қызметтен босатылған күні, себебі көрсетілген қызметтен босату туралы бұйрықтан үзінді-көшірме;
жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қатысушылары үшін осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери қызметшiлердің (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден басқа), арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ арнаулы атақтарды, сыныптық шендерді иелену және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан 50 пайызын жеке зейнетақы шотынан есептен шығару туралы растау-анықтама ұсынылады.
6. Өтініш құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріле отырып, осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындау туралы өтініштерді электрондық тіркеу журналында тіркеледі.
7. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе зейнетақы төлемдерiн тағайындауға құқығы болмаған жағдайда өтініш берушіге кідіртпестен осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдерiн тағайындауға өтініш қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
8. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерiн алушының зейнетақы ісінің электрондық макетін (бұдан әрі – ІЭМ) және зейнетақы төлемдерiн тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің жобасын қалыптастырады, олар Мемлекеттік корпорацияның филиалына жіберіледі.
ІЭМ зейнетақы ісінің осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес қағаз нұсқасын қалыптастыру үшін басып шығарылады.

9. Филиал Государственной корпорации в течение двух рабочих дней проверяет правильность оформления ЭМД и расчета пенсионных выплат, после чего направляет поступившие документы в уполномоченный орган. При этом электронный проект решения удостоверяется ЭЦП специалиста и руководителя филиала Государственной корпорации.
10. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней рассматривает поступившие ЭМД, принимает решение о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат по форме согласно приложению 7 к настоящей Инструкции, направляет документы в отделение Государственной корпорации.
11. При наличии оснований уполномоченный орган запрашивает из отделения Государственной корпорации макет дела на бумажном носителе для сверки с ЭМД.
12. Если для принятия решения о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат выявляется необходимость приобщения к ЭМД дополнительных документов в целях проверки достоверности представленных документов, уполномоченный орган возвращает ЭМД в отделение Государственной корпорации с уведомлением по форме согласно приложению 8 к настоящей Инструкции.
Отделение Государственной корпорации в течение пяти рабочих дней со дня поступления уведомления ставит в известность заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение двадцати пяти рабочих дней. Срок дооформления не должен превышать тридцати рабочих дней.
Подготовка ЭМД, электронного проекта решения о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат, дооформленного с учетом требований настоящей Инструкции и его утверждение уполномоченным органом производятся в соответствии с пунктами 8, 9 и 10 настоящей Инструкции.
13. При принятии решения о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат отделение Государственной корпорации вручает при личном обращении уведомление о назначении (отказе в назначении) по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции с регистрацией его в электронном журнале уведомлений по форме согласно приложению 10 к настоящей Инструкции или информирует заявителя посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон заявителя. Sms-оповещения регистрируются в электронном журнале sms-оповещений по форме согласно приложению 11 к настоящей Инструкции.
Решение уполномоченного органа о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат на бумажном носителе подшивается специалистом отделения Государственной корпорации в дело получателя.
14. Официальным документом, подтверждающий статус получателя, является удостоверение по форме согласно приложению 12 к настоящей Инструкции, которое выдается отделением Государственной корпорации под роспись заявителя при обращении.
Выдача удостоверения регистрируется в журнале регистрации удостоверений по форме согласно приложению 13 к настоящей Инструкции.
В случае изменения размера пенсионных выплат отделением Государственной корпорации в удостоверении производится запись о произошедших изменениях.

9. Мемлекеттік корпорацияның филиалы екі жұмыс күні ішінде ІЭМ-ді ресімдеудің және зейнетақы төлемдерін есептеудің дұрыстығын тексереді, одан кейін келіп түскен құжаттарды уәкілетті органға жібереді. Бұл ретте шешімнің электрондық жобасы Мемлекеттік корпорация филиалы маманының және басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
10. Уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде келіп түскен ІЭМ-ді қарайды, осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды, құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
11. Негіздер болған кезде уәкілетті орган Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінен ІЭМ-мен салыстырып тексеру үшін қағаз жеткізгіштегі іс макетін сұратады.
12. Егер зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау үшін ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексеру мақсатында ІЭМ-ге қосымша құжаттарды қосу қажеттігі анықталса, уәкілетті орган ІЭМ-ді осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламамен Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі хабарлама келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіні қосымша құжаттарды жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді. Қайта ресімдеу мерзімі отыз жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Осы Нұсқаулықтың талаптары ескеріле отырып жете ресімделген ІЭМ-ді, зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешімнің жобасын дайындау және оны уәкілетті органның бекітуі осы Нұсқаулықтың 8, 9 және 10-тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
13. Зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылданған кезде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық хабарламалар журналына тіркей отырып, оны өзі жүгінген кезде береді немесе өтініш берушінің ұялы телефонына sms-хабар жіберу арқылы өтініш берушіні хабардар етеді. Sms-хабарлар осы Нұсқаулыққа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық sms-хабарлар журналында тіркеледі.
Уәкілетті органның зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы қағаз жеткізгіштегі шешімін Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы алушының ісіне тігеді.
14. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш беруші жүгінген кезде қол қойдыра отырып беретін осы Нұсқаулыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік алушының мәртебесін растайтын ресми құжат болып табылады.
Куәлікті беру осы Нұсқаулыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді тіркеу журналында тіркеледі.
Зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі жүргізілген өзгерістер туралы куәлікке қажетті жазба жасайды.

15. Изменение размеров пенсионных выплат в связи с ежегодным повышением, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, изменением месячного расчетного показателя производится уполномоченным органом на основании электронного проекта решения, подготовленного отделением Государственной корпорации по форме согласно приложению 14 к настоящей Инструкции.
16. При изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) получателя в автоматическом режиме производятся изменения в ЦБД.
В случае изменения номера банковского счета, места жительства в отделение Государственной корпорации получателем подается заявление об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения.
17. При зачислении получателей из числа сотрудников прокуратуры на государственную службу с присвоением воинского (специального) звания, классного чина, установлением квалификационного класса осуществление пенсионных выплат, а также государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года, прекращается со дня его назначения на должность.
18. На основании решений уполномоченного органа о назначении (возобновлении, отказе в назначении) пенсионных выплат Государственная корпорация в течение пяти рабочих дней обеспечивает включение назначенных сумм пенсионных выплат в потребность в бюджетных средствах на выплату, которая представляется ежемесячно к 25 числу месяца, предшествующего месяцу выплаты, в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
19. Министерство согласно потребности бюджетных средств на выплату осуществляет перечисление бюджетных средств в Государственную корпорацию в пределах сумм, предусмотренных индивидуальным планом финансирования.
20. Государственная корпорация, получив бюджетные средства, формирует в соответствии с графиком выплаты платежные поручения на выплату. Суммы, образовавшиеся после формирования потребности на месяц выплаты, подлежат включению в последующий за ним месяц в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Взаимодействие по осуществлению пенсионных выплат получателям регламентированы на основании договоров, заключенных между Государственной корпорацией и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, если иное не установлено Национальным Банком Республики Казахстан.
22. В случае поступления документов исполнительного производства на удержание из пенсионных выплат отделение Государственной корпорации в соответствии с законодательством Республики Казахстан производит удержания в ЦБД.
В случае поступления заявления получателя на удержание из пенсионных выплат отделение Государственной корпорации производит удержания на основании решения уполномоченного органа по форме согласно приложению 15 к настоящей Инструкции.

15. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жыл сайынғы арттыруға, айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгертуді осы Нұсқаулыққа 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі дайындаған электрондық шешім жобасының негізінде уәкілетті орган жүргізеді.
16. Алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген кезде ОДҚ-да автоматты режимде өзгерістер жүргізіледі.
Алушының банк шотының нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда, алушы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен осы өзгерістер туралы өтініш береді.
17. Прокуратура қызметкерлері қатарындағы алушыларды әскери (арнаулы) атақ, сыныптық шен бере отырып, біліктілік сыныптары белгіленіп, мемлекеттік қызметке алу кезінде зейнетақы төлемдерін 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін жүзеге асыру оны лауазымға тағайындаған күннен бастап тоқтатылады.
18. Мемлекеттік корпорация уәкілетті органның зейнетақы төлемдерін тағайындау (қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімдерінің негізінде бес жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерінің тағайындалған сомаларын төлемге бюджет қаражатының қажеттілігіне қосуды қамтамасыз етеді, оны ай сайын төлем айының алдындағы айдың 25-күнiне қарай Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) ұсынады.
19. Министрлік төлемге бюджет қаражатының қажеттілігіне сәйкес жеке қаржыландыру жоспарында көзделген сомалар шегінде Мемлекеттік корпорацияға бюджет қаражатын аударуды жүзеге асырады.
20. Мемлекеттік корпорация бюджет қаражатын ала отырып, төлеу кестесіне сәйкес төлемге арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады. Төлем айына қажеттілікті қалыптастырғаннан кейін пайда болған сомалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес одан кейінгі айға қосылуға тиіс.
21. Алушыларға зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі өзара іс-қимыл, егер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі өзгеше белгілемесе, Мемлекеттік корпорация мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында жасалған шарттар негізінде регламенттеледі.
22. Атқарушылық іс жүргізу құжаттары зейнетақы төлемдерінен ұстап қалуға келіп түскен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі ОДҚ-даұстап қалуды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
Алушының зейнетақы төлемдерінен ұстап қалуға өтініші келіп түскен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Нұсқаулыққа 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкiлеттi органның шешімінің негізінде ұстап қалуды жүргізеді.

23. Возврат излишне зачисленных (выплаченных) сумм пенсионных выплат осуществляется:
по заявлению получателя;
на основании письма отделения Государственной корпорации по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан;
по решению суда.
24. В случаях ошибочного перечисления сумм пенсионных выплат Государственная корпорация направляет в уполномоченную организацию по выдаче пенсионных выплат информацию об отзыве платежного поручения или приостановлении исполнения указания, по форме и способом, установленным договором между Государственной корпорацией и уполномоченной организацией по выдаче пенсионных выплат.
На основании информации об ошибочном перечислении либо отзыве или приостановлении исполнения указания уполномоченная организация по выдаче пенсионных выплат осуществляет возврат денег в Государственную корпорацию либо приостанавливает исполнение указания.
25. Взаимодействие и оплата банковских услуг, связанных с осуществлением пенсионных выплат, осуществляется за счет бюджетных средств.
26.Отделение Государственной корпорации на основании решения уполномоченного органа по форме согласно приложению 16 к настоящей Инструкции приостанавливает пенсионные выплаты с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений:
1) об отсутствии расходных операций три и более месяцев по банковскому счету получателя, представляемых уполномоченной организацией по выдаче пенсионных выплат;
2) об истечении срока действия документаудостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства, в том числе из информационных систем;
3) о выявлении факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, в том числе из информационных систем;
4) о выявлении факта выезда получателей пенсионных выплат на постоянное местожительства за пределы Республики Казахстан, в том числе из информационных систем.
27. Отделение Государственной корпорации на основании решения уполномоченного органа по форме согласно приложению 17 к настоящей Инструкции прекращает пенсионные выплаты с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления:
сведений о смерти, в том числе из информационных систем;
запроса пенсионного дела получателя от уполномоченного органа страны выезда;
заявления получателя пенсионных выплат с предоставлением документа, подтверждающего снятие его с регистрации в органах внутренних дел.
28. Лицам, проживающим в медико-социальных учреждениях (организациях) в условиях стационара и находящимся на полном государственном обеспечении, Государственная корпорация осуществляет пенсионные выплаты в объемах, установленных пунктом 5 статьи 68 Закона, с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления информации о поступлении (выбытии) получателя в медико-социальное учреждение (организацию).

23. Зейнетақы төлемдерінің артық есептелген (төленген) сомаларын қайтару:
алушының өтiнiшi бойынша;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген негіздемелер бойынша Мемлекеттік корпорация бөлімшесі хатының негізінде жүзеге асырылады;
соттың шешімі бойынша жүзеге асырылады.
24. Зейнетақы төлемдерінің сомалары қате аударылған жағдайларда Мемлекеттік корпорация зейнетақы төлемдерін беру жөніндегі уәкілетті ұйымға, Мемлекеттік корпорация мен еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерін беру жөніндегі уәкілетті ұйым арасындағы шартта белгіленген нысан бойынша және тәсілмен төлем тапсырмасын кері қайтару немесе нұсқауды орындауды тоқтата тұру туралы ақпарат жолдайды.
Зейнетақы төлемдерін беру жөніндегі уәкілетті ұйым қате аударым не кері қайтару немесе нұсқауды орындауды тоқтата тұру туралы ақпараттың негізінде ақшаны Мемлекеттік корпорацияға қайтаруды жүзеге асырады не нұсқауды орындауды тоқтата тұрады.
25. Зейнетақы төлемдерін жүзеге асырумен байланысты банк қызметтеріне ақы төлеу және өзара іс-қимыл бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі зейнетақы төлемдерін осы Нұсқаулыққа 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкiлеттi органның шешімінің негізінде:
1) зейнетақы төлемдерін беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйым ұсынатын алушының банктік шоты бойынша үш және одан көп ай бойы шығыс операцияларының болмауы туралы;
2) шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтуі туралы, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
3) іздеуде жүрген адамдардың хабар-ошарсыз кету фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
4) зейнетақы төлемдерін алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап тоқтата тұрады.
27. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Нұсқаулыққа 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкiлеттi органның шешімінің негізінде:
қайтыс болу туралы, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтер;
кету елінің уәкілетті органынан зейнетақы төлемдерін алушының зейнетақы ісіне сұрау салу;
зейнетақы төлемдерін алушының оны ішкі істер органдарынан тіркеуден шығарғанын растайтын құжатпен қоса өтініші келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап зейнетақы төлемдерін төлеуді тоқтатады.
28. Мемлекеттік корпорация стационар жағдайларында медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) тұратын және толық мемлекеттің қамсыздандыруындағы адамдарға зейнетақы төлемдерін Заңының 68-бабының 5-тармағына сәйкес белгіленген көлемде алушы медициналық-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) түскені (шыққаны) туралы ақпарат келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап, жүзеге асырады.

В случае поступления документов исполнительного производства или заявления получателя на удержание объемы пенсионных выплат, установленные пунктом 5 статьи 68 Закона, определяются после соответствующих удержаний.
Зачисление сумм пенсионных выплат лицам, проживающим в медико-социальных учреждениях (организациях) в условиях стационара и находящимся на полном государственном обеспечении, осуществляется в соответствии с законодательством.
3. Порядок назначения и выплаты пенсионных выплат при
перемене местожительства
29. В случае перемены места жительства получателем пенсионных выплат представляется в отделение Государственной корпорации заявление на запрос пенсионного дела получателя пенсионных выплат по форме согласно приложению 18 к настоящей Инструкции. Отделением Государственной корпорации осуществляется запрос пенсионного дела получателя пенсионных выплат по прежнему местожительству заявителя.
30. Пенсионное дело получателя пенсионных выплат, выехавшего в другие регионы Республики Казахстан, высылается по запросу других отделений Государственной корпорации с приложением справки-аттестата по форме согласно 19 к настоящей Инструкции.
31. В случае выезда получателя за пределы Республики Казахстан отделением Государственной корпорации на основании заявления по форме согласно приложению 20 к настоящей Инструкции пенсионное дело получателя пенсионных выплат выдается на руки или высылается по запросу уполномоченных органов других стран.
Пенсионные выплаты лицам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство, производятся по месяц снятия с регистрации в органах внутренних дел.
4. Назначение и выплата единовременной денежной компенсации и
единовременного пособия в случае смерти получателя
32. В случае смерти получателя пенсионных выплат выплачиваются:
единовременная денежная компенсация в размере, определяемом на момент смерти получателя, лицу, осуществившему погребение, если обращение за ней последовало не позднее трех лет после месяца смерти получателя пенсионных выплат;
единовременное пособие членам семьи умершего получателя.
Для назначения единовременной компенсации и единовременного пособия членам семьи в отделение Государственной корпорации по месту жительства умершего получателя представляется заявление по форме согласно 21 к настоящей Инструкции.
34. При приеме заявления на назначение единовременной денежной компенсации и единовременного пособия членам семьи сведения о документе, удостоверяющем личность, о смерти получателя пенсионных выплат получают из соответствующих информационных систем.
При отсутствии сведений из информационных систем физическим или юридическим лицом, осуществившим погребение, к заявлению прилагаются следующие документы:

Атқарушылық іс жүргізу құжаттары немесе алушының Заңның 68-бабының 5-тармағында белгіленген зейнетақы төлемдерінің көлемін ұстап қалуға өтініші келіп түскен жағдайда тиісті ұстап қалулардан кейін айқындалады.
Зейнетақы төлемдерінің сомасын аудару медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) тұратын және толық мемлекеттің қамсыздандыруындағы адамдарға іс жүргізу заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Тұрғылықты жерi ауысқан кезде зейнетақы төлемдерін
тағайындау және төлеу тәртiбi
29. Тұрғылықты жерi ауысқан жағдайда зейнетақы төлемдерін алушы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Нұсқаулыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдерін алушының зейнетақы ісін сұратуға өтініш ұсынады. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі зейнетақы төлемдерін алушының зейнетақы ісіне сұрау салуды өтініш берушінің бұрынғы тұрған жері бойынша жүзеге асырады.
30. Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне кеткен зейнетақы төлемдерін алушының зейнетақы ісі Мемлекеттік корпорацияның басқа бөлімшелерінің сұрау салуы бойынша осы Нұсқаулыққа 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама-аттестатпен қоса жіберіледі.
31. Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге алушы кеткен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Нұсқаулыққа 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішінің негізінде зейнетақы төлемдерін алушының зейнетақы ісін қолға береді немесе басқа елдердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша жібереді.
Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге тұрақты тұруға кетушілерге зейнетақы төлемдері ішкі істер органдарынан тіркеуден шығарылған айға қоса жүргізіледі.
4. Алушы қайтыс болған жағдайда бiржолғы ақшалай өтемақы
және біржолғы жәрдемақы тағайындау және төлеу
32. Зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған жағдайда:
егер бiржолғы ақшалай өтемақыға өтініш зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған айдан кейін үш жылдан кешіктірілмей берілген болса, алушы қайтыс болған сәтте айқындалған мөлшерде бiржолғы ақшалай өтемақы;
қайтыс болған алушының отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы төленеді.
33. Бiржолғы ақшалай өтемақы және қайтыс болған алушының отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы тағайындау үшiн Мемлекеттік корпорацияның бөлiмшесiне осы Нұсқаулыққа 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш берiледі.
34. Бiржолғы ақшалай өтемақы және қайтыс болған алушының отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы тағайындауға өтініш қабылданған кезде жеке басты куәландыратын құжат туралы, зейнетақы төлемдерін алушының қайтыс болғаны туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде жерлеуді жүзеге асырған жеке немесе заңды тұлға өтінішке мынадай құжаттарды қоса береді:

"О правоохранительной службе" от 6 января 2011 года
Размер единовременной денежной компенсации
_______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
2.Гражданину(ке)_____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена семьи
получателя)
Назначить единовременное пособие членам семьи в связи со смертью
гражданина __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) умершего получателя)
в соответствии со статьей 69 Закона Республики Казахстан "О
правоохранительной службе"
Размер единовременного пособия членам семьи
______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Руководитель департамента ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела)_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист филиала Государственной корпорации
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 23
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
за выслугу лет сотрудникам, проходившим
службу в органах прокуратуры (за
исключением органов военной прокуратуры)
форма
(филиал Государственной корпорации)
Заявка
единовременной денежной компенсации и единовременного
пособия членам семьи
"______" __________ 20 ___года № ___________________
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) умершего пенсионера (получателя пособия)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя единовременной денежной компенсации и единовременного пособия членам семьи
Наименование банка
№ банковского счета
Способ выплаты
№ районного отделения
Сумма к выплате
Итого:
Всего:
_____________
(подписи)
_____________
(подписи)
_____________
(подписи)
Приложение 24
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
за выслугу лет сотрудникам, проходившим
службу в органах прокуратуры (за
исключением органов военной прокуратуры)
форма
(филиал Государственной корпорации)
Заявка
единовременной денежной компенсации
"______" __________ 20 ___года
№ ___________________
(Для юридических лиц, индивидуальных предпринимателей)
№ п/п
Код отделения Государственной корпорации
Район, город
Реквизиты юридического лица
Наименование юридического лица
Количество умерших
Потребность за текущий месяц
Общая потребность в денежных средствах
БИН
ИИК
Итого
Директор филиала Государственной корпорации _______________
Главный бухгалтер _______________
Начальник отдела _______________
Исполнитель _______________
Приложение 25
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
за выслугу лет сотрудникам, проходившим
службу в органах прокуратуры (за
исключением органов военной прокуратуры)
форма
Список-ведомость № ______
получателей _____ района _______________________ области
на выплату единовременной денежной компенсации и
единовременного пособия членам семьи
за "_____" ________________ 20 __года
№ п/п
Номер пенсионного дела
Данные умершего
Наименование юридического лица, осуществившего погребение (члена семьи)
Сумма единовременной денежной компенсации и единовременного пособия
№ и дата договора оказания ритуальных услуг
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
1
2
Начальник отделения Государственной корпорации ______________________

2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының
69-бабына сәйкес тағайындалсын.
Отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақының мөлшерi _________ теңге
_______________________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
М.О.
Департамент басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басқарма (бөлiм) басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Шешiмнiң жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорацияның облыстық филиалының директоры
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорацияның облыстық филиалының маманы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң бастығы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң маманы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерiн тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
23-қосымша
нысан
_______________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның филиалы)
Бiржолғы ақшалай өтемақыға және отбасы
мүшелеріне біржолғы жәрдемақыға
өтiнiм
20 ___жылғы «___» ______________ №_____________
Қайтыс болған зейнеткердiң (жәрдемақы алушының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бiржолғы ақшалай өтемақы және отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Банктiң атауы
Банк шотынның №
Төлеу тәсiлi
Аудандық бөлiмшенiң №
Төленетiн сома
Жиыны:
Барлығы:
______________________
(қолдары)
______________________
(қолдары)
______________________
(қолдары)
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерiн тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
24-қосымша
нысан
______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның филиалы)
Бiржолғы ақшалай өтемақыға
өтiнiм
20__ жылғы «___» _________№ ______________
(Заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер үшін)
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң коды
Аудан, қала
Заңды тұлғаның деректемелерi
Заңды тұлғаның атауы
Қайтыс болған адамдардың саны
Ағымдағы айға қажеттілік
Жерлеуге арналған ақшалай қаражатқа жалпы қажеттiлiк
СК
СК
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
_____________________________________________________________________
Бас бухгалтер
_____________________________________________________________________
Бөлiм бастығы
_____________________________________________________________________
Орындаушы
_____________________________________________________________________
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерiн тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
25-қосымша
нысан
20__ жылғы «___» ____________ жерлеуге бiржолғы
төлемдi төлеуге ________ облысы ________ ауданының
бiржолғы ақшалай өтемақы және отбасы мүшелеріне
біржолғы жәрдемақы төлемді алушылардың
№ _______ тiзiм-ведомосі
Зейнетақы iсiнiң нөмiрi
Қайтыс болған адамның деректерi
Жерлеудi жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы
бiржолғы ақшалай өтемақы және отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы сомасы
Салт-жора қызметтерін көрсету шартының № және күнi
Тегi
аты
Әкесінің аты (бар болса)
Туған күнi
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң бастығы
_______________________________________________________________