Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2014 года № 9561. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 7, пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 89 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8781, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 6 ноября 2013 года № 309 (27583)).
3. Начальнику Департамента кадровой работы принять меры к государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А.Даулбаев
Утверждены
приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 мая 2014 года № 40
Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 шілдеде № 9561 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 89 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8781 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде № 247 (28186) 2013 жылғы 6 қарашада жарияланған).
3. Кадр жұмысы департаментінің бастығы осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуге шаралар қабылдасын.
4. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
5. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
______________ А.Байменов
2014 жылғы 27 маусым
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 4 мамырдағы
№ 40 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары

Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон "О правоохранительной службе").
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Поступление на службу на конкурсной основе в систему органов прокуратуры Республики Казахстан (далее – органы прокуратуры) осуществляется на вакантные должности в соответствии с перечнем должностей, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Конкурс проводится:
Генеральной прокуратурой Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура) на вакантные должности, назначение на которые осуществляется Генеральным Прокурором Республики Казахстан;
Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) - Председателем КПСиСУ;
прокуратурами областей, городов Астаны, Алматы, Главной транспортной прокуратурой, территориальными подразделениями КПСиСУ – соответствующими уполномоченными руководителями;
Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия правоохранительных органов) - Ректором Академии правоохранительных органов.
Конкурс объявляется при условии отсутствия кандидатов, отвечающих по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам образовавшейся вакантной должности, из числа сотрудников правоохранительных органов, лиц, имеющих право поступления на службу вне конкурсного отбора, кандидатов, зачисленных в резерв на занятие вакантной должности.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Генерального прокурора РК от 25.02.2016 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения тестирования, собеседования, стажировки и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов и другие расходы) граждане производят за счет собственных средств.

Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Осы Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – "Құқық қорғау қызметі туралы" Заң) сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесіне (бұдан әрі – прокуратура органдары) конкурстық негізде қызметке кіру осы Қағидалардың 1-қосымшасына сай конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес бос лауазымдарға жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3. Конкурс:
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры тағайындауды жүзеге асыратын бос лауазымдарға Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен (бұдан әрі – Бас прокуратура);
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен (бұдан әрі - ҚСжАЕК) ҚСжАЕК-нің Төрағасымен;
облыстық, Астана, Алматы қалаларының прокуратуралары, Бас көлік прокуратурасы, ҚСжАЕК-нің аумақтық бөлімшелерімен - тиісті уәкілетті басшыларымен;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясымен (бұдан әрі - Құқық қорғау органдары академиясы) - Құқық қорғау органдары академиясының ректорымен.
Конкурс құқық қорғау органдары қызметкерлерінің, конкурстан тыс қызметке қабылдануға құқығы бар адамдардың, бос орынға орналасуға резервке енгізілген кандидаттардың қатарынан өздерінің жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері бос орынға орналастыруға сәйкес келетін кандидаттар болмаған жағдайда жарияланады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.02.2016 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Азаматтар іріктеуге және конкурсқа қатысу шығыстары (тестілеу, әңгімелесу, тағылымдама өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жай жалдау, тұру, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану және басқа да шығыстар) азаматтардың өздерінің жеке қаражаттарының есебiнен жүргiзіледi.

5. Конкурс проводится на основании следующих документов:
1) заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) анкеты по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) заполненного личного листка по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и телефонов, в том числе и контактных) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) заполненной подробной автобиографии, написанной собственноручно и в отпечатанном виде, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) копии документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, засвидетельствованной нотариально;
6) копии документов об образовании, засвидетельствованных нотариально;
7) копии документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованного нотариально;
8) копии военного билета или удостоверения о приписке к призывному участку;
9) фотографии размером 3х4 (3 штуки);
10) документов, подтверждающих представление гражданином и его супругой (супругом) в орган государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции";
11) результатов компьютерного тестирования на знание норм действующего законодательства не ниже пороговых значений, действительных на момент подачи документов для участия в конкурсе;
12) результатов прохождения медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования для определения пригодности к службе в органах прокуратуры и обязательной специальной проверки;
13) справки органов правовой статистики и специальных учетов об отсутствии судимости, привлечении в течение года к административной ответственности в судебном порядке за совершение умышленного правонарушения, дисциплинарной и административной ответственности за совершение коррупционных правонарушений;
14) характеристики с последнего места работы (учебы).
Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и деловой репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых (академических) степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенным приказами Генерального прокурора РК от 25.02.2016 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.04.2020 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Конкурс келесі құжаттардың негізінде жүргізіледі:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысандағы сауалнама;
3) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (тұрғылықты тұратын мекенжайы мен телефонын, оның ішінде байланыс телефонын көрсете отырып) толтырылған кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы;
4) жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы ерлі-зайыптарын көрсете отырып, осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған қолмен немесе басылып жазылған толық өмірбаяны;
5) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
6) бiлiмi туралы құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшiрмелерi;
7) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесi;
8) әскери билеттің немесе әскерге шақыру учаскесiне тiркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
9) 3х4 үлгідегі (2 дана) сурет;
10) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес азаматтың және оның жұбайының (зайыбының) табыстары мен мүліктері туралы декларацияны тұратын жері бойынша мемлекеттiк кiрiс органына табыс еткенін растайтын құжаттар;
11) конкурсқа қатысу үшін құжаттарды өткізу кезінде жарамды, шекті мәннен төмен емес қолданыстағы заңнаманы білуге арналған компьютерлік тестілеудің нәтижелері;
12) прокуратура органдарында қызмет өткеруге жарамдылығын анықтау үшін медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өтудің және міндетті арнайы тексерістің қорытындылары;
13) құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органдарының соттылығы жоқтығы, сот тәртібімен соңғы бір жылдың ішінде қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтары үшін тәртіптік немесе әкімшілік жауапкершілікке тартылмағаны туралы анықтама;
14) соңғы жұмыс (оқу) орнынан мінездеме.
Көрсетілген құжаттардың біреуінің болмауы оларды қараудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Азаматтар бiлiмiне, жұмыс тәжiрибесiне, кәсiби деңгейіне және іскерлік беделіне қатысты (бiлiктiлiгiн арттыру, ғылыми (академиялық) дәрежелер мен атақтардың берiлуi, мiнездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар туралы құжаттардың көшiрмелерi) қосымша ақпарат бере алады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.02.2016 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.04.2020 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Глава 2. Проведение конкурса при поступлении на службу
в органы прокуратуры
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Для проведения конкурса органы прокуратуры формируют конкурсную комиссию.
7. В состав конкурсной комиссии, утверждаемый приказом руководителя либо уполномоченного руководителя органа прокуратуры, должно входить не менее пяти членов.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
Секретарем конкурсной комиссии является представитель подразделения кадровой работы органа прокуратуры, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
8. В состав конкурсной комиссии включаются руководители подразделений органа прокуратуры, представители подразделений по обеспечению внутренней безопасности, кадровой работы и иные сотрудники.
Для участия в работе конкурсной комиссии могут приглашаться руководители подразделений, имеющие вакантные должности, на которые объявлен конкурс, их мнение носит рекомендательный характер.
9. По решению руководителя либо уполномоченного руководителя органа прокуратуры председателем конкурсной комиссии назначается его заместитель либо иное лицо.
10. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает документы, указанные в пункте 5 настоящих Правил, в том числе результаты прохождения стажировки, проводит собеседование с гражданами, изъявившими желание участвовать в конкурсе (далее - кандидаты), а также осуществляет окончательный отбор кандидатов на занятие объявленной вакантной должности и зачисления в резерв на занятие вакантной должности.
11. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов из числа присутствовавших на заседании членов конкурсной комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
Решение оформляется в произвольной форме в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
12. Заседание конкурсной комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.
13. Объявление о проведении конкурса публикуется на интернет–ресурсах Генеральной прокуратуры, органа прокуратуры, объявившего конкурс, а также уполномоченного органа по делам государственной службы.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности на период нахождения в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком основного сотрудника, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.

2-тарау. Прокуратура органдарына қызметке қабылдау кезінде конкурс өткізу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Прокуратура органдары конкурс өткізу үшін конкурстық комиссияны құрады.
7. Прокуратура органының басшысының немесе өкілетті басшысының бұйрығымен бекітілетін конкурстық комиссияның құрамы бес мүшеден кем болмауы тиіс.
Конкурстық комиссияның орнында жоқ мүшелерін алмастыруға тыйым салынады.
Конкурстық комиссияның хатшысы болып прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі табылады және ол оның ұйымдастырушылық жұмысын қамтамасыз етеді және дауыс беруге қатыспайды.
8. Конкурстық комиссияның құрамына прокуратура органы бөлімшелерінің басшылары, ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету, кадр жұмысы жөніндегі бөлімшелердің өкілдері және өзге де қызметкерлер енгізіледі.
Конкурс жарияланған бос лауазымы бар бөлімшелердің басшылары конкурстық комиссияның жұмысына қатысу үшін шақыртылуы мүмкін, олардың пікірі ұсыныс сипатында болады.
9. Прокуратура органы басшысының не уәкілетті басшысының шешімі бойынша конкурстық комиссияның төрағасы болып оның орынбасары немесе өзге тұлға тағайындалады.
10. Конкурстық комиссия осы Ереженің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды, соның ішінде тағылымдамадан өту нәтижелерiн қарайтын және конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтармен (бұдан әрі – кандидаттар) әңгiмелесуді өткiзетiн, сондай-ақ жарияланған бос лауазымға орналасуға кандидаттарды түпкiлiктi iрiктеудi және бос лауазымға орналастырудың резервіне енгізуді жүзеге асыратын алқалы орган болып табылады.
11. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер отырысқа қатысқан конкурстық комиссия мүшелерінің ішінен көпшілік дауыс берсе, ол қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Шешім хаттама түрінде ресімделеді және оған конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы қол қояды.
12. Конкурстық комиссияның отырысы оның құрамының кемінде үштен екі бөлiгi қатысқан жағдайда заңды деп есептеледi.
13. Конкурсты өткізу туралы хабарландыру Бас прокуратураның, конкурсты жариялаған прокуратура органының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурстарында жарияланады.
Негізгі қызметкердің бала күтіміне байланысты жалақысы сақталмайтын демалыста болу кезеңіне бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізілген жағдайда мұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.

Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 22.04.2020 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование органа прокуратуры с указанием его местонахождения, почтового адреса, контактных номеров телефонов и факса;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) основные требования к кандидату, определяемые в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемые к объявленной вакантной должности;
4) перечень документов, необходимых для участия в конкурсе, а также срок и место приема документов (семь рабочих дней со дня последней публикации о проведении конкурса).
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 22.04.2020 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. После опубликования объявления о проведении конкурса, назначение (перемещение) на объявленную вакантную должность до окончания конкурсных процедур не допускается.
16. Конкурсной комиссией в течение пяти рабочих дней после окончания срока приема документов осуществляется предварительное рассмотрение документов кандидатов.
17. По итогам предварительного рассмотрения конкурсная комиссия принимает решение о соответствии кандидата требованиям, установленным к объявленной должности, либо выносит мотивированный отказ в дальнейшем участии в конкурсе, отражаемый в протоколе.
18. При соответствии требованиям, установленным к объявленной должности, конкурсная комиссия принимает решение о допуске кандидатов к проведению собеседования.
Уведомление кандидатов осуществляется по телефону, посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников.
19. Собеседование с кандидатами проводится конкурсной комиссией с целью оценки их личных, моральных, деловых и профессиональных качеств, в течение трех рабочих дней со дня уведомления кандидата о допуске к собеседованию.
20. Конкурсная комиссия, оценивая личные, моральные, деловые и профессиональные качества кандидата, исходит из квалификационных требований и функциональных обязанностей к объявленной вакантной должности.
21. Собеседование проводится индивидуально с каждым кандидатом и фиксируется с помощью технических средств записи, о чем предупреждается кандидат.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 22.04.2020 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтерді:
1) прокуратура органының орналасқан жері, атауы, пошталық мекенжайлары, байланыс телефондары мен факс нөмiрлерi;
2) негiзгi функционалдық мiндеттерi, еңбек ақысының көлемi мен шарттары көрсетiлген бос лауазымдардың атауы;
3) жарияланған бос лауазымға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес айқындалатын кандидатқа қойылатын негiзгi талаптар;
4) конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі, сондай-ақ құжаттарды қабылдау мерзімі мен орны (конкурсты жүргізу туралы соңғы жарияланым күнінен бастап жеті жұмыс күні) қамтылуы тиіс.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты қамтуы мүмкін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 22.04.2020 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған бос лауазымға тағайындауға (ауыстыруға) жол берілмейді.
16. Конкурстық комиссия кандидаттардың құжаттарын алдын ала қарауды құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
17. Алдын ала қарау қорытындысы бойынша конкурстық комиссия кандидаттың жарияланған лауазымға белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы шешім қабылдайды, немесе хаттамада көрсете отырып конкурсқа одан әрі қатыстырудан дәлелді бас тартады.
18. Жарияланған лауазымға белгіленген талаптарға сәйкес келген кезде конкурстық комиссия кандидатты әңгімелесуден өтуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
Кандидаттарға хабар беру телефон арқылы, оның ішінде олардың электрондық мекен-жайларына хабарламалар жолдау арқылы жүзеге асырылады.
19. Конкурстық комиссия кандидаттармен әңгімелесуді олардың жеке, моралдық, іскерлік және кәсіби қасиеттерін бағалау мақсатында кандидаттың әңгімелесуге жіберілгені туралы хабарланған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өткізеді.
20. Конкурстық комиссия кандидаттың жеке, моралдық, іскерлік және кәсіби қасиеттерін бағалай отырып, жарияланған бос лауазымға қойылатын біліктілік талаптары мен функционалдық міндеттерін негізге алады.
21. Әңгімелесу әрбір кандидатпен жеке өткізіледі және техникалық жазу құралдарының көмегімен кандидатқа ескертіле отырып бекітіледі.

22. По результатам собеседования конкурсная комиссия принимает решение о допуске кандидатов к прохождению стажировки.
23. Стажировка проводится с целью изучения уровня профессиональной пригодности, практических навыков, личных, моральных и деловых качеств кандидата.
24. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры, объявившего конкурс, определяет место и руководителя стажировки.
25. Срок прохождения стажировки составляет 10 рабочих дней.
26. Контроль за стажировкой возлагается на подразделение кадровой работы органа прокуратуры, объявившего конкурс.
27. Руководитель стажировки:
1) разрабатывает и утверждает индивидуальный план стажировки;
2) ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа прокуратуры;
3) оказывает необходимую методическую и практическую помощь в изучении вопросов, предусмотренных индивидуальным планом стажировки;
4) контролирует своевременное выполнение индивидуального плана стажировки.
28. В период стажировки, кандидат на службу в органы прокуратуры:
1) в установленные сроки выполняет мероприятия, предусмотренные индивидуальным планом стажировки;
2) соблюдает трудовой распорядок дня и дисциплину органа прокуратуры;
3) ведет учет проделанной работы;
4) не разглашает сведения, полученные в процессе стажировки;
5) принимает участие в мероприятиях, проводимых органом прокуратуры, за исключением мероприятий, когда может возникнуть угроза его жизни и здоровью;
6) бережно относится к служебному имуществу и техническим средствам;
7) придерживается делового стиля в одежде.
29. По истечении срока стажировки кандидат составляет письменный отчет, в котором должно быть отражено выполнение им индивидуального плана.
К отчету прилагаются проекты документов, составленные кандидатом и подписанные руководителем стажировки.
30. Завершающим этапом оценки теоретических знаний и практической работы кандидата в период его стажировки является характеристика, подписываемая руководителем стажировки. В характеристике отражаются объем и уровень полученных кандидатом знаний и практических навыков, а также оценка профессиональной подготовленности, деловых качеств и способностей кандидата самостоятельно принимать конкретные решения.
31. Характеристика на кандидата представляется руководителем стажировки в подразделение кадровой работы органа прокуратуры не позднее двух рабочих дней со дня завершения стажировки.
32. В случае отсутствия кандидата по уважительным причинам (болезнь, семейные и иные обстоятельства) по месту прохождения стажировки, срок стажировки может быть продлен на время его отсутствия, но не более чем на пять рабочих дней.

22. Әңгімелесудің қорытындысы бойынша конкурстық комиссия кандидатты тағылымдамадан өтуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
23. Тағылымдама кандидаттың кәсіби жарамдылығын, практикалық машықтарын, моральдық және іскерлік қасиеттерін зерттеу мақсатында жүргізіледі.
24. Конкурс жариялаған прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесі тағылымдама орнын және тағылымдама басшысын белгілейді.
25. Тағылымдама өту мерзімі 10 жұмыс күнін құрайды.
26. Тағылымдамаға бақылау жасау прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесіне жүктеледі.
27. Тағылымада жетекшісі:
1) тағылымдаманың жеке жоспарын әзірлейді және бекітеді;
2) тағылымдамашыны оның функционалдық міндеттерімен,
прокуратура органының жұмысын ұйымдастырумен таныстырады;
3) тағылымдаманың жеке жоспарында көзделген мәселелерді зерделеу үшін қажетті әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді;
4) тағылымдаманың жеке жоспарының уақтылы орындалуын бақылайды.
28. Тағылымдама кезеңінде прокуратура органына қызметке кандидат:
1) белгіленген мерзімде тағылымдаманың жеке жоспарында
көзделген іс-шараларды орындайды;
2) прокуратура органының күн тәртібін және тәртіпті сақтайды;
3) атқарылған жұмыстың есебін жүргізеді;
4) тағылымдама процесінде алған мәліметтерді жария етпейді;
5) өз өмірі мен денсаулығына қауіп төнуі мүмкін іс-шараларды қоспағанда, прокуратура органдары өткізетін іс-шараларға қатысады;
6) қызметтік мүлікті және техникалық құралдарды ұқыпты ұстайды;
7) киімнің іскерлік стилін ұстанады.
29. Тағылымдама мерзімі аяқталған соң кандидат өзінің жеке жоспарды орындағанын көрсете отырып жазбаша есепті дайындайды. Есепке кандидат әзірлеген және тағылымдама жетекшісі қол қойған құжаттардың жобалары қоса тіркеледі.
30. Тағылымдама жетекшісі қол қоятын мінездеме кандидаттың тағылымдамадан өткен кезеңіндегі оның теориялық білімі мен практикалық жұмыстарын бағалаудың соңғы сатысы болып табылады. Мінездемеде кандидаттың алған білімі мен практикалық дағдыларының көлемі мен деңгейі, сондай-ақ кәсіби даярлығын, іскерлік қабілетін және кандидаттың жеке-дара нақты шешім қабылдау қабілеттілігін бағалау көрсетіледі.
31. Тағылымдама жетекшісі прокуратура органының кадр жұмысының бөлімшесіне тағылымдама аяқталған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей кандидатқа қатысты мінездемені ұсынады.
32. Кандидат тағылымдама өтетін орында дәлелді себептермен (науқастануы, отбасылық және өзге де мән-жайлар) болмаған жағдайда тағылымдама мерзімі ол болмаған уақытқа, бірақ бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.

33. Кандидат считается непрошедшим стажировку в случаях:
1) нарушения одного из требований, предусмотренных пунктом 28 настоящих Правил;
2) отсутствия по месту прохождения стажировки без уважительных причин;
3) отсутствия по месту прохождения стажировки по уважительным причинам свыше срока, установленного пунктом 32 настоящих Правил.
34. Заключительное заседание конкурсной комиссии проводится по завершению прохождения кандидатами стажировки и при наличии результатов прохождения медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе в органах прокуратуры и обязательной специальной проверки.
35. Конкурсная комиссия по итогам проведения заключительного заседания принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) рекомендовать к зачислению в резерв на занятие вакантной должности;
3) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
36. Кандидаты, рекомендованные конкурсной комиссией в резерв на занятие вакантной должности, зачисляются по той категории должности, на которую был объявлен конкурс.
37. Рекомендации конкурсной комиссии о зачислении в резерв выносятся в отношении не более трех кандидатов для каждой вакантной должности.
38. Зачисление в резерв производится приказом руководителя органа прокуратуры не позднее пяти рабочих дней со дня вынесения решения конкурсной комиссией.
39. Срок пребывания кандидатов в резерве на занятие вакантной должности один год со дня его зачисления.
40. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры извещает кандидатов о принятом конкурсной комиссией решении в течение трех рабочих дней со дня ее заключительного заседания.
41. Список кандидатов, рекомендованных к назначению на объявленные вакантные должности, а также к зачислению в резерв на занятие вакантной должности, размещается на информационных стендах органа прокуратуры в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также на его интернет-ресурсе в течение пяти рабочих дней после проведения заключительного заседания конкурсной комиссии.
42. Руководитель либо уполномоченный руководитель органа прокуратуры назначает кандидата, рекомендованного конкурсной комиссией на объявленную вакантную должность.
43. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано вышестоящему органу прокуратуры (вышестоящему должностному лицу) либо в суд.
Приложение 1
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в системе
органов прокуратуры
Республики Казахстан
Перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, в системе органов прокуратуры Республики Казахстан

33. Кандидат:
1) осы Ережелердің 28-тармағында көзделген талаптардың біреуін бұзған;
2) тағылымдама өту орнында дәлелсіз себептермен болмаған;
3) тағылымдама өту орнында осы Ереженің 32-тармағында көзделген мерзімнен артық дәлелді себептермен болмаған жағдайларда тағылымдамадан өтпеген деп есептеледі.
34. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы кандиадаттардың тағылымдамадан өткеннен кейін және прокуратура органдарына қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссияларда өткізілген медициналық және психофизиологиялық куәландырудың, сондай-ақ полиграфологиялық зерттеудің қорытындылары дайын болғаннан кейін өткізіледі.
35. Конкурстық комиссия қорытынды отырысты өткізу нәтижелері бойынша мына шешімдердің біреуін:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынуды;
2) бос орынға орналастыру резервіне енгізуге ұсынуды;
3) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тартуды қабылдайды.
36. Конкурстық комиссияның бос орынға орналастыру резервіне енгізуге ұсынған кандидаттары конкурс жарияланған лауазым санаты бойынша резервке енгізіледі.
37. Конкурстық комиссияның резервке енгізу туралы ұсынысы әр бос лауазымға үшеуден көп емес кандидаттарға қатысты шығарылады.
38. Резервке енгізу прокуратура органы басшысының бұйрығымен конкурстық комиссияның шешімі шыққан күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
39. Кандидаттардың бос лауазымға орналасу резервінде болу мерзімі - оған енгізілген күннен бастап бір жыл.
40. Прокуратура органының кадр жұмысының бөлімшесі конкурстық комиссияның қабылдаған шешімі туралы кандидаттарға оның қорытынды отырысы болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарлайды.
41. Жарияланған бос лауазымдарға тағайындалуға, сондай-ақ бос лауазымдарға орналастыру резервіне енгізуге ұсынылған кандидаттардың тізімі конкурстық комиссияның қорытынды отырысы өткізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның ақпараттық стенділерінде, баршаға көрінетін жерлерге, сондай-ақ оның интернет-ресурсына орналастырылады.
42. Прокуратура органының басшысы немесе уәкілетті басшысы жарияланған бос лауазымға конкурстық комиссия ұсынған кандидатты тағайындайды.
43. Конкурстық комиссияның шешiмiне жоғары тұрған прокуратура органына (жоғары тұрған лауазымды тұлғаға) немесе сотқа шағым келтірілуі мүмкін.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары
жүйесінде лауазымдарға
орналастыру үшін конкурс пен
тағылымдама өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінде конкурстық негізде орналасатын лауазымдардың тізбесі

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 06.04.2018 № 49 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Должности сотрудников центрального аппарата, областных и районных органов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Генеральная прокуратура)
1. Центральный аппарат Генеральной прокуратуры:
Начальник Департамента;
Заместитель начальника службы;
Старший помощник Генерального Прокурора по особым поручениям;
Заместитель начальника Департамента Генеральной прокуратуры;
Начальник самостоятельного управления Генеральной прокуратуры;
Начальник управления Генеральной прокуратуры;
Заместитель начальника самостоятельного управления;
Старший помощник Генерального Прокурора;
Заместитель начальника управления Генеральной прокуратуры;
Начальник отдела Генеральной прокуратуры;
Советник, Помощник Генерального Прокурора;
Старший прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры;
Прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры.
2. Областные органы Генеральной прокуратуры:
Первый заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор;
Заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор;
Начальник управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Старший помощник прокурора области;
Заместитель начальника управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Начальник отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Помощник прокурора области;
Старший прокурор управления, отдела прокуратуры области;
Прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры.
3. Районные органы Генеральной прокуратуры:
Прокурор города, района и приравненный к нему прокурор;
Заместитель прокурора города, района и приравненного к нему прокурора;
Начальник отдела прокуратуры города, района и приравненной к ней прокуратуры.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 22.04.2020 № 56 (вводится в действие с 01.01.2021).
Глава 2. Должности сотрудников Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре (далее - Академия)
Руководитель Аппарата Академии;
Директор Института Академии;
Профессор Академии;
Заместитель директора Института;
Декан факультета Академии;
Начальник управления Академии;
Начальник центра Академии;
Заведующий кафедрой Академии;
Главный научный сотрудник Академии;
Помощник ректора Академии;
Секретарь Ученого совета Академии;
Начальник отдела Академии;
Начальник дежурной части Академии;
Ведущий научный сотрудник Академии;
Доцент Академии;
Старший прокурор управления, отдела Академии;
Старший научный сотрудник Академии;
Старший преподаватель Академии;
Прокурор управления, отдела Академии;
Инспектор управления, отдела Академии;
Научный сотрудник Академии;
Преподаватель Академии.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 06.04.2018 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының орталық аппараты, облыстық және аудандық органдары қызметкерлерінің лауазымдары (бұдан әрі – Бас прокуратура)
1. Бас прокуратураның орталық аппараты:
Департамент бастығы;
Қызмет бастығының орынбасары;
Бас Прокурордың ерекше тапсырмалар жөніндегі бойынша аға көмекшісі;
Бас прокуратураның Департамент бастығының орынбасары;
Бас прокуратураның дербес басқармасының бастығы;
Бас прокуратураның басқарма бастығы;
Дербес басқарма бастығының орынбасары;
Бас Прокурордың аға көмекшісі;
Бас прокуратураның басқарма бастығының орынбасары;
Бас прокуратураның бөлім бастығы;
Бас Прокурордың кеңесшісі, көмекшісі;
Бас прокуратураның басқарма, бөлім аға прокуроры;
Бас прокуратураның басқарма, бөлім прокуроры.
2. Бас прокуратураның облыстық органдары:
Облыс прокурорының және оған теңестірілген прокурордың бірінші орынбасары;
Облыс прокурорының және оған теңестірілген прокурордың орынбасары;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның басқарма бастығы;
Облыс прокурорының аға көмекшісі;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның басқарма бастығының орынбасары;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның бөлім бастығы;
Облыс прокурорының көмекшісі;
Облыс прокуратурасының басқарма, бөлім аға прокуроры;
Облыс прокуратурасының басқарма, бөлім прокуроры.
3. Бас прокуратураның аудандық органдары:
Қала, аудан прокуроры және оған теңестірілген прокурор;
Қала, аудан прокурорының және оған теңестірілген прокурордың орынбасары;
Қала, аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның бөлім бастығы.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 22.04.2020 № 56 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Бас прокуратураның жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясы (бұдан әрі - Академия) қызметкерлерінің лауазымдары
Академияның Аппарат басшысы;
Академия Институтының директоры;
Академияның профессоры;
Академия Институты директорының орынбасары;
Академия факультетінің деканы;
Академияның басқарма бастығы;
Академия орталығының бастығы;
Академияның кафедра меңгерушісі;
Академияның бас ғылыми қызметкері;
Академия ректорының көмекшісі;
Академияның Ғылыми кеңесінің хатшысы;
Академияның бөлім бастығы;
Академияның Кезекші бөлімінің бастығы;
Академияның жетекші ғылыми қызметкері;
Академияның доценті;
Академияның басқарма, бөлім аға прокуроры;
Академияның аға ғылыми қызметкері;
Академияның аға оқытушысы.
Академияның басқарма, бөлім прокуроры;
Академияның басқарма, бөлім инспекторы;
Академияның ғылыми қызметкері;
Академияның оқытушысы.

Глава 3. Должности сотрудников центрального аппарата и областного органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры (далее - Комитет)
1. Центральный аппарат Комитета:
Начальник управления Комитета;
Начальник отдела Комитета;
Старший прокурор управления, отдела Комитета;
Прокурор управления, отдела Комитета.
2. Областные органы Комитета:
Начальник областного органа Комитета;
Заместитель начальника областного органа Комитета;
Начальник управления областного органа Комитета;
Заместитель начальника управления областного органа Комитета;
Начальник отдела областного органа Комитета;
Старший прокурор управления, отдела областного органа Комитета;
Прокурор управления, отдела областного органа Комитета.
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия
должностей в органах, ведомствах
и учреждениях прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
__________________________
Руководителю органа, ведомства
__________________________
и учреждения прокуратуры
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной
должности (наименование должности)___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С условиями и порядком проведения конкурса на занятие вакантной
должности в органах прокуратуры Республики Казахстан ознакомлен
(ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов подтверждаю.
(Подпись)
(ф.и.о.)
"____"_______________ 20____ г.
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия
должностей в органах, ведомствах
и учреждениях прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия (если изменяли, то укажите прежнюю)
_____________________________________________________________
Имя ______________________________________
Отчество______________________________________________________
2.Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что__________________________
4. Учеба или работа за границей_______________________________
Страна пребывания ____________________________________________
Время пребывания______________________________________________
Место работы или учебы _______________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за
что__________________________________________________________________
________

3-тарау. Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орталық аппараты мен облыстық органдарының қызметкерлерінің лауазымдары
1. Комитеттің орталық аппараты:
Комитеттің басқарма бастығы;
Комитеттің бөлім бастығы;
Комитеттің басқарма, бөлім аға прокуроры;
Комитеттің басқарма, бөлім прокуроры.
2. Комитеттің облыстық органдары:
Комитеттің облыстық органының бастығы;
Комитеттің облыстық органы бастығының орынбасары;
Комитеттің облыстық органының басқарма бастығы;
Комитеттің облыстық органының басқарма бастығының орынбасары;
Комитеттің облыстық органының басқарма, бөлім аға прокуроры;
Комитеттің облыстық органының басқарма, бөлім прокуроры.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережесіне 2-қосымша
Нысан
__________________________________
Прокуратура органының, ведомствосы
__________________________________
мен мекемесінің басшысы
Өтініш
____________________________________________________________
__________________________________________________________________
______________________________________________ (лауазымның атауы)
бос лауазымына орналасу үшін конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының бос лауазымдарына орналасу үшін конкурсты өткізудің шарттары мен тәртібімен таныстым және оларды орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқа екендігін растаймын.
(Қолы)
(Т.А.Ә.)
20 ___ жылғы "__" _____________
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережесіне 3-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі (егер өзгертсеңіз, бұрынғысын көрсетіңіз)__________________
Аты ______________________________________
Әкесінің аты_______________________________________________________
2. Азаматтығы______________________________________________________
егер өзгертсеңіз, қай уақытта
өзгерткеніңізді көрсетіңіз______________________________________
3. Сотталғансыз ба, қашан және не үшін_____________________________
4. Шетелдегі оқу немесе жұмыс______________________________________
Келген ел_______________________________________________________
Келген уақыт____________________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны___________________________________________
5. Соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін_____________________

6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за
что__________________________________________________________________
___
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном,
дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным
братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или
супругой) сотрудника органа прокуратуры, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на
которую Вы претендуете_______________________________________________
2) в непосредственной подчиненности к которой находится
должность, на которую Вы претендуете
_____________________________________________________________________
8. Привлекались ли Вы в течение трех лет перед поступлением на
службу в органы прокуратуры к дисциплинарной ответственности за
совершение коррупционного правонарушения, когда и кем
________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением
на службу в органы прокуратуры в судебном порядке административное
взыскание за умышленное правонарушение, когда и за
что__________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением
на службу в правоохранительные органы в судебном порядке
административное взыскание за совершение коррупционного
правонарушения, когда и за что_______________________________________
_____________________________________________________________________
____________
11. Состояли ли Вы ранее на правоохранительной
службе________________________, если да, то укажите мотивы
увольнения_______________________________________________________
"___"_________________ 20____ г.
______________
(подпись)
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия
должностей в органах, ведомствах
и учреждениях прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
Кадр есебі жөніндегі жеке
ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
1. Тегі _____________________________________________________
Фамилия
аты __________________________________________________________
имя
әкесініңаты __________________________________________________
отчество
2. Жынысы ____________________________________________________
Пол
3. Туған жылы, айы, күні _____________________________________
Год, число и м-ц рождения

6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметпен айналысу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не үшін_________________________________
7. Прокуратура органының:
1) Сіз ұмтылған лауазым тікелей бағынысты__________________________
2) Сіз ұмтылған лауазым тікелей бағынатын__________________________
лауазымды атқаратын қызметкердің (ата-анасы, ұлы, қызы, асырап алушысы, асырып алынған, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер немесе апалы-сіңлілер, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) жақын туысы болып табыласыз ба.
8. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба, қашан және кіммен__________________
___________________________________________________________________
9. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сот тәртібімен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жазаға тартылдыңыз ба, қашан және не үшін_________________________________
___________________________________________________________________
10. Құқық қорғау органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жазаға тартылдыңыз ба, қашан және не үшін________________
___________________________________________________________________
11. Бұрын құқық қорғау қызметінде болдыңыз ба,_____________________, егер болсаңыз, жұмыстан шығу себептерін көрсетіңіз_________________
20 ___ ж."__"______________
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережесіне 4-қосымша
Нысан
Кадр есебі жөніндегі жеке
ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
Фотосуретке арналған орын
Место для фотокарточки
1. Тегі _____________________________________________________
Фамилия
аты ______________________________________________________
имя
әкесінің аты _____________________________________________
отчество
2. Жынысы ___________________________________________________
Пол
3. Туған жылы, айы, күні ____________________________________
Год, число и м-ц рождения

4. Туған жері_________________________________________________
Место рождения (ауыл, деревня, қала, аудан, облыс, республика)
(село, деревня, город, район, область, республика)
_____________________________________________________________________
5. Ұлты _________________ 6. Азаматтығы_______________________
Национальность Гражданство
7. Білімі_____________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультеті немесе бөлімі
Факультет или отделение
Түскен жылы
Год
поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не оконч. то с какого курса ушел
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілік алып шықты, диплом не куәлік номерін көрсету керек.
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз
_____________________________________________________________________
Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
_____________________________________________________________________
(оқи аласыз ба әлде сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба әлде
түсіне аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе / читаете и переводите со
словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ғылыми дәрежеңіз, атағыңыз__________________________________
Ученая степень, ученое звание
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен ғылыми жаңалықтарыңыз бар
____________________
Какие имеете научные труды и изобретения
_____________________________________________________________________
_______
11. Сіз және сіздің жақын туысқандарыңыз* сотты болғансыздар ма
/ Имеете Вы и Ваши близкие родственники* судимость
_____________________________________________________________________
____________________________________________________
(қашан және не үшін кім соттады, жазалау шарасы кем, когда и за что
осужден, мера наказания)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________
12. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және
арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса
атқарған жұмысын, т.б. қоса есептегенде)
Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая
учебу в высших и средних специальных учебных заведениях, военную
службу, работу по совместительству и др.)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар
кезінде қалай аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызмет лауазымы
округімен қоса көрсетілсін.
При заполнении данного пункта учреждения, организации и
предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое
время, военную службу записывать с указанием должности, округа
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения
Организации, предприятия
Келген
Вступления
Кеткен
ухода
*Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері,
апа-қарындастары (сіңлілері), балалары
Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры,
дети.

4. Туған жері________________________________________________
Место рождения (ауыл, деревня, қала, аудан, облыс, республика)
(село, деревня, город, район, область, республика)
_________________________________________________________________
5. Ұлты _________________ 6. Азаматтығы _________________________
Национальность Гражданство
7. Білімі________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультеті немесе бөлімі Факультет или отделение
Түскен жылы
Год поступ ления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не оконч. то с какого курса ушел
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілік алып шықты, диплом не куәлік номерін көрсету керек.
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз
__________________________________________________________________
Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
__________________________________________________________________
(оқи аласыз ба әлде сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба әлде түсіне аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе / читаете и переводите со словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ғылыми дәрежеңіз, атағыңыз_____________________________________
Ученая степень, ученое звание
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен ғылыми жаңалықтарыңыз бар______
Какие имеете научные труды и изобретения
__________________________________________________________________
11. Сіз және сіздің жақын туысқандарыңыз* сотты болғансыздар ма / Имеете Вы и Ваши близкие родственники* судимость__________________
__________________________________________________________________
(қашан және не үшін кім соттады, жазалау шарасы
кем, когда и за что осужден, мера наказания)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
12. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса атқарған жұмысын, т.б. қоса есептегенде)
Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству и др.)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызмет лауазымы округімен қоса көрсетілсін.
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с указанием должности, округа
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения Организации, предприятия
Келген
Вступления
Кеткен
ухода
*Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері, апа-қарындастары (сіңлілері), балалары
* Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры, дети.