Об утверждении Правил регистрации аварийно-спасательных служб и формирований
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 313. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2014 года № 9601. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 ноября 2015 года № 889
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 07.11.2015 № 889 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 33) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации аварийно-спасательных служб и формирований.
2. Департаменту ликвидации чрезвычайных ситуаций Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (Сатылганов Д.Д.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Петрова В.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных, дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    В. Божко
Утверждены
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 23 июня 2014 года № 313
Правила
регистрации аварийно-спасательных служб и формирований
1. Настоящие Правила регистрации аварийно-спасательных служб и формирований (далее - Правила) определяют порядок регистрации аварийно-спасательных служб и формирований в Республике Казахстан независимо от форм собственности.
2. Все аварийно-спасательные службы и формирования (далее - АСС) после прохождения первичной аттестации и выдачи им свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ подлежат обязательной регистрации.
3. Регистрацию АСС осуществляют Департаменты по чрезвычайным ситуациям областей, городов Астана и Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департаменты).

Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 313 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 шілдеде № 9601 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 қарашадағы № 889 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 қарашадағы № 889 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 33) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайлар жою департаменті (Д.Ж. Сатылғанов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауына жіберуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі В.В. Петровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 313 бұйрығымен бекітілген
Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу
қағидалары
1. Осы авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидалары (бұдан әрі - Қағида) меншік нысанына қарамастан Қазақстан Респубикасындағы авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Барлық авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары (бұдан әрі - АҚҚ) бастапқы аттестаттаудан өткеннен кейін және оларға авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі бір түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәлік бергеннен кейін міндетті тіркеуге жатады.
3. АҚҚ-ны тіркеуді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі облыстар, Астана және Алматы қалаларының Төтенше жағдайлар департаменттері (бұдан әрі - Департамент) белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.

4. Регистрация заключается в постановке АСС на регистрационный учет в Департаменте в течение десяти календарных дней со дня выдачи свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ, с целью формирования данных об АСС в соответствующей области Республики Казахстан.
5. В целях сбора, учета и хранения информации о АСС, соответствующие структурные подразделения Департамента ведут отдельные регистры электронным и бумажным способом (далее - регистры), согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам.
6. Регистры представляют собой журналы. На одной странице регистров заносятся сведения только об одной АСС. Занесение на одной странице сведений о двух и более АСС не допускается.
7. Нумерация страниц регистров является сквозной.
8. Регистры ведутся на государственном и русском языках. В Департаментах, где делопроизводство ведется исключительно на государственном языке, ведение регистров только на государственном языке.
9. В случае изменения места нахождения, перепрофилирования или ликвидации АСС руководитель АСС в течение трех рабочих дней информирует Департамент.
При этом руководитель АСС представляет в Департамент копии документов, подтверждающие соответствующие изменения.
10. Снятие АСС с регистрации осуществляется в случаях прекращения действия свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ, перепрофилировании и ликвидации АСС.
11. Постановка и снятие АСС с регистрации оформляется приказом первого руководителя Департамента или лица, исполняющего его обязанности.
Приложение 1
к Правилам регистрации
аварийно-спасательных служб
и формирований
Форма
Регистр
(ведется электронным способом)
№ п/п
Регистрационный номер
Наименование формирования
Основные виды проводимых работ
Юридический адрес, телефон
Ф.И.О. руководителя, телефон
Номер свидетельства и дата выдачи
Количество
Дата
Дата снятия с регистрации
личного состава
техники, плавсредств и другого оборудования
прошедшей аттестации
следующей аттестации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 2
к Правилам регистрации
аварийно-спасательных служб
и формирований
Форма
Регистр
(ведется бумажным способом)
№ п/п
Регистрационный номер
Наименование формирования
Основные виды проводимых работ
Юридический адрес, телефон
Ф.И.О. руководителя, телефон
Основание для регистрации, номер свидетельства
Количество личного состава
Количество техники
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

4. Тіркеу Қазақстан Республикасының тиісті облыстарында АҚҚ туралы деректерді қалыптастыру мақсатында АҚҚ-ны авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі бір түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәлік берген күннен бастап, он күнтізбелік күн ішінде Департаментте тіркеу есебіне қоюға арналған.
5. АҚҚ туралы ақпаратты жинау, есепке алу және сақтау мақсатында Департаменттің тиісті құрылымдық бөлімшелері осы Қағидаға 1 және 2-қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз түрінде жеке тізілім (бұдан әрі - тізілімдер) жүргізеді.
6. Тізілмдер журнал түрінде болады. Тізілімдердің бір бетіне тек бір АҚҚ туралы мәлімет енгізіледі. Бір бетке екі және одан көп АҚҚ туралы мәліметті енгізуге жол берілмейді
7. Беттердің нөмірлері толассыз болып табылады.
8. Тізілімдер мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі. Іс жүргізу бірыңғай мемлекеттік тілде жүргізілетін департаменттерде тізілімдерді жүргізу тек мемлекеттік тілде жүргізіледі.
9. АҚҚ орналасқан орнын ауыстыру, қайта бейіндеу немесе жою кезінде АҚҚ басшысы үш жұмыс күні ішінде Департаментке ақпарат береді.
Бұл ретте АҚҚ басшысы тиісті өзгертулерді растайтын құжаттардың көшірмелерін Департаментке ұсынады.
10. АҚҚ-ны тіркеуден шығару авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі.р түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәліктің күші жойылған, АҚҚ қайта бейіндеу және жою жағдайларында жүзеге асырылады.
11. АҚҚ-ны тіркеуге қою және одан шығару Департаменттің бірінші басшысының немесе оның міндетін атқаратын адамның бұйрығымен ресімделеді.
Авариялық-құтқару қызметтері
мен құралымдарын тіркеу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Тізілім
(электрондық түрде жүргізіледі)
р/с №
Тіркеу нөмірі
Құралымның атауы
Жүргізілетін жұмыстың негізгі түрлері
Заңды мекенжайы, телефон
Басшының Т.А.Ә., телефон
Куәліктің нөмірі және берілген күні
Саны
Күні
Тіркеуден шығару күні
жеке құрам
техника, жүзу құралдары және басқа жабдықтар
аттестаттаудан өткен
келесі аттестаттау
1.
2.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
Авариялық-құтқару қызметтері
мен құралымдарын тіркеу
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Тізілім
(қағаз түрінде түрде жүргізіледі)
р/с
Тіркеу
Құралымның
Жүргізілетін
Заңды мекенжайы,
Басшының
Тіркеуге
Жеке құрам
Техника
Ескертпе
нөмірі
атауы
жұмыстың негізгі түрлері
телефон
Т.А.Ә., телефон
арналған негіз, куәлік нөмірі
саны
саны
1.
2.
3.
4.
5.
6..
7.
8.
9.
10.