О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 83 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам присуждения международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2014 года № 9629. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 01.06.2015 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 83 «Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам присуждения международной стипендии «Болашак» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9362, опубликован от 7 июня 2014 года в газете «Казахстанская правда» № 111, (27732) следующие изменения и дополнения:
подпункты 5)6) и 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«5) регламент государственной услуги «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии «Болашак» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» согласно приложению 7 к настоящему приказу.»;
в Регламенте государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
«2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги»;
часть первую пункта 5 изложить в следующей редакции:
«5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № 83 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 245 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9629 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 01.06.2015 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № 83 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 29 сәуірде № 9362 болып тіркелген, 2014 жылғы 7 маусымдағы № 111 (28335) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 5)6) және 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерді орындауы кезінде қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы»;
5-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов для получения государственной услуги;
2) подготовка расписки о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом которым является Министерство;
3) выдача расписки о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом которым является Министерство.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.»;
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги»;
часть вторую пункта 8 изложить в следующей редакции:
«Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 1) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем на портале в разделе «Образование», вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

«6. Келесі рәсімдерді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (әрекеттердің) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттар қабылдау;
2) конкурсқа қатысуға жіберу туралы немесе Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы болып табылатын Министрлікте жеке тәртіппен қарау үшін құжаттар жіберу туралы қолхат дайындау;
3) конкурсқа қатысуға жіберу туралы немесе Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы болып табылатын Министрлікте жеке тәртіппен қарау үшін құжаттар жіберу туралы қолхат беру.
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.»;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы»;
8-тармақтың екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚКО арқылы қадамдық әрекет пен шешімдер (№ 1 диаграмма) осы регламентке 2-қосымшада келтірілген:»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық сандық қолдың (бұдан әрі – ЭСҚ) өз тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭСҚ тіркеу куәлігін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға алушының паролін енгізу процесін бекіту;
3) 1-шарт – порталда логин (ЖСН/БИН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама жасау;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда «Білім» бөлімін таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сауал нысанын шығару және көрсетілетін қызмет алушының сауал нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде бекітумен оның құрылымы мен форматтық талаптарын есепке алып, нысанды толтыру (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда көрсетілген ЖСН/БИН және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БИН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги через (два) рабочих дня в разделе «Личный кабинет»/«История получения услуг».
Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма № 2) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.»;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«9-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;
наименование приложения 1 изложить в следующей редакции:
«Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками)»;
приложение 2 к Регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;
дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
главу 3 изложить в следующей редакции:
«3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения услугодателя:
1) канцелярия;
2) подразделение по организации обучения за рубежом (ПООР);
3) руководство.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии услугодателя. После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в ПООР – 1 (один) рабочий день.
9. ПООР проверяет (обработка) представленные документы в соответствий с процедурой 2 пункта 5 настоящего регламента – 4 (четыре) рабочих дней.
10. По итогам рассмотрения ПООР оформляет гарантийное письмо и вносит руководству на подпись – 4 (четыре) рабочих дня.
11. Подписанное гарантийное письмо выдается канцелярией услугополучателю нарочно либо отправляется по почте/по электронной почте – 1 (один) рабочий день.
12. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.»;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
«12-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;
дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;

8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау;
9) 6-процесс – қызмет көрсетуге арналған сауалнаманың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының ЭСҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – «Жеке кабинет»/«Қызмет алу тарихы» бөлімінде (екі) жұмыс күнінен кейін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу.
Портал арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (№ 2 диаграмма) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.»;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
«9-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.»;
1-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы»;
Регламентке 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;
көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
орыс тіліндегі 3-тарау жаңа редакцияда жазылған, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толтырылсын:
«12-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;
көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;

дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 5 к настоящему приказу;
наименование приложения 1 изложить в следующей редакции:
«Процесс оказания государственной услуги;
наименование приложения 2 изложить в следующей редакции:
«Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями»;
в Регламенте государственной услуги «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«9-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;
дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 6 к настоящему приказу;
наименование приложения 1 изложить в следующей редакции:
«Процесс оказания государственной услуги;
наименование приложения 2 изложить в следующей редакции:
«Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями»;
в Регламенте государственной услуги «Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему приказу.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;
дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
наименование приложения 1 изложить в следующей редакции:
«Процесс оказания государственной услуги;
в Регламенте государственной услуги «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак», утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему приказу.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.»;

көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
1-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызмет көрсету процесі»;
2-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
«9-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;
көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
1-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызмет көрсету процесі»;
2-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерді орындауы кезінде қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы бұйрыққа 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;
көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
1-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызмет көрсету процесі»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы бұйрыққа 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.»;

дополнить указанный Регламент приложением 3 согласно приложению 8 к настоящему приказу;
наименование приложения 2 изложить в следующей редакции:
«Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями»;
2. Признать утратившим силу приказ Министра образование и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 447 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8038, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 28 ноября 2012 года № 412-413, (27231-27232), от 29 ноября 2014 года № 414-415, (27233-27234).
3. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (Шаймарданов Ж.К.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе «Әділет».
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т. О.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Прием документов для
участия в конкурсе на
присуждение международной
стипендии «Болашак»
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 1)
Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма № 2)
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Прием документов для
участия в конкурсе на
присуждение международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Прием документов для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Приложение 3
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки о статусе
стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии
«Болашак»
Приложение 4
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Предоставление гарантийного
письма для выезжающих на обучение в
качестве стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак»
Приложение 5
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии
«Болашак»
Приложение 6
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Авансирование
стипендиатов международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак»
Приложение 7
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача договора
залога недвижимого имущества,
предоставленного в качестве
обеспечения исполнения
обязательств стипендиатов
международной стипендии
«Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного
в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов
международной стипендии «Болашак»
Приложение 8
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 245
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача уведомления о
прекращении залога с
недвижимого имущества, при
исполнении обязательств
стипендиатом международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого
имущества, при исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии «Болашак»

көрсетілген Регламент осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
2-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы»;
2. «Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау» электрондық мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 447 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8038 болып тіркелген, 2012 жылғы 28 қарашадағы № 778-784 (27855). «Егемен Казақстан» газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Жоғары және жоғары оқу орнынан дейінгі білім, халықаралық ынтымақтастық департаменті (Ж.К. Шаймарданов):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
1-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындау конкурсына қатысу үшін
құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚКО арқылы қадамдық әрекет пен шешімдер (№ 1 диаграмма)
Портал арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (№ 2 диаграмма)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
2-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындау конкурсына қатысу үшін
құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу
үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызметін көрсету
бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
мәртебесі туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы мәртебесі туралы анықтама
беру» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
4-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде оқуға шығатындар
үшін кепілхат беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға
шығатындар үшін кепілхат беру» мемлекеттік қызметін көрсету
бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
5-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын
өтеу» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
6-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарына аванс беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру»
мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
7-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының міндеттемелерін
орындауды қамтамасыз ету ретінде
ұсынылған жылжымайтын мүлік кепіл
шартын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының
міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету ретінде ұсынылған
жылжымайтын мүлік кепіл шартын беру» мемлекеттік қызметін
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
8-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты міндетін орындаған жағдайда,
жылжымайтын мүліктен кепілдікті алу
туралы хабарлама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты міндетін
орындаған жағдайда, жылжымайтын мүліктен кепілдікті алу туралы
хабарлама беру» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы