О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года № 108 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 252. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2015 года № 10220. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 21.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года № 108 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3894) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и условий выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила и условия выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан.";
в Правилах выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила и условия выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" (далее – Закон о Национальном Банке) и определяют порядок и условия выпуска, размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан (далее – краткосрочные ноты).";
подпункт 10) пункта 1 исключить;
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Подразделение надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка присваивает национальный идентификационный номер каждому выпуску краткосрочных нот.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 15 қыркүйектегі № 108 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 252 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 ақпанда № 10220 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 21 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.01.2016 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 15 қыркүйектегі № 108 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3894 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу қағидалары мен талаптарын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу қағидалары мен талаптары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу қағидалары мен талаптары»;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Қағидалар «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Ұлттық Банк туралы заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын (бұдан әрі – қысқамерзімді ноттар) шығару, орналастыру, айналысқа шығару және өтеу тәртібі мен талаптарын айқындайды.»;
1-тармақтың 10) тармақшасы алынып тасталсын;
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Ұлттық Банктің бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау бөлімшесі қысқамерзімді ноттардың әрбір шығарылымына ұлттық сәйкестендіру нөмірін береді.

13. Размещение краткосрочных нот осуществляется через Первичных агентов на основании договора о порядке совершения операций с краткосрочными нотами Национального Банка по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункты 27 и 28 изложить в следующей редакции:
"27. Уполномоченное подразделение к 11.30 часам времени города Астаны обобщает заявки на покупку краткосрочных нот в сводную ведомость аукциона краткосрочных нот Национального Банка по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
28. Руководитель уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицо, исполняющее его обязанности, с 11.30 до 12.00 часов времени города Астаны на основании полученных данных об аукционе принимает оперативное решение о ценовых условиях, объеме удовлетворения заявок на покупку краткосрочных нот на аукционе и необходимости проведения доразмещения, после чего подписывает сводную ведомость аукциона.";
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Поступившие заявки обобщаются в сводную ведомость доразмещения краткосрочных нот Национального Банка по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
37. Руководитель уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицо, исполняющее его обязанности, на основании полученных данных о доразмещении принимает решение об объеме удовлетворения заявок принятых на доразмещение краткосрочных нот, после чего подписывает сводную ведомость. Уполномоченное подразделение на основании данного решения производит доразмещение краткосрочных нот. Приоритетом при удовлетворении заявок при доразмещении служит время их фактического поступления в Национальный Банк.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. В случае принятия решения о проведении размещения краткосрочных нот в форме продажи краткосрочных нот по дисконтированным ценам, согласованным с Первичными агентами, уполномоченное подразделение в день проведения продажи, после согласования с ними дисконтированных цен и объема в пределах цен, определенных руководителем уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, доводит до их сведения до 12.00 времени города Астаны условия проведения продажи краткосрочных нот соответствующего выпуска.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Поступившие заявки обобщаются в сводную ведомость продажи краткосрочных нот Национального Банка по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
42. Руководитель уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицо, исполняющее его обязанности, на основании полученных данных в форме продажи краткосрочных нот по дисконтированным ценам принимает решение об объеме удовлетворения заявок, принятых на покупку краткосрочных нот, после чего подписывает сводную ведомость. Уполномоченное подразделение на основании данного решения производит размещение краткосрочных нот.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:

13. Қысқамерзімді ноттарды орналастыру осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттарымен операцияларды жасау тәртібі туралы шарттың негізінде Бастапқы агенттер арқылы жүзеге асырылады.»;
27 және 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«27. Уәкілетті бөлімше қысқамерзімді ноттарды сатып алуға берілген өтінімдерді осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттары аукционының жиынтық ведомосына Астана қаласының уақытымен сағат 11.30-ға жинақтайды.
28. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам аукцион жөнінде алынған деректер негізінде Астана қаласының уақытымен сағат 11.30-дан 12.00-ге дейін баға талаптары, аукционда қысқамерзімді ноттарды сатып алуға берілген өтінімдерді қанағаттандыру көлемі және қосымша орналастыруды жүргізу қажеттілігі туралы дереу шешім қабылдайды, бұдан кейін аукционның жиынтық ведомосына қол қояды.»;
36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«36. Келіп түскен өтінімдер осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттарын қосымша орналастырудың жиынтық ведомосына жинақталады.
37. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не оның орнындағы адам қосымша орналастыру жөніндегі алынған деректердің негізінде қысқамерзімді ноттарды қосымша орналастыруға қабылданған өтінімдерді қанағаттандыру көлемі туралы шешімді қабылдайды, бұдан кейін жиынтық ведомосқа қол қояды. Уәкілетті бөлімше осы шешім негізінде қысқамерзімді ноттарды қосымша орналастыруды жүргізеді. Қосымша орналастыру кезінде өтінімдерді қанағаттандыруда олардың Ұлттық Банкке нақты келіп түсу уақытына басымдық беріледі.»;
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«39. Бастапқы агенттермен келісілген дисконтталған бағалар бойынша қысқамерзімді ноттарды сату нысанында қысқамерзімді ноттарды орналастыруды жүргізу туралы шешім қабылданған жағдайда, уәкілетті бөлімше сату жүргізілген күні уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам белгілеген бағалар шегінде, дисконтталған бағалар мен көлемді олармен келіскеннен кейін, тиісті шығарылымның қысқамерзімді ноттарын сатуды жүргізу талаптарын Астана қаласының уақытымен сағат 12.00-ге дейін оларға жібереді.»;
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«41. Келіп түскен өтінімдер осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттарын сатудың жиынтық ведомосына жинақталады.
42. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндетті атқаратын адам дисконтталған бағалар бойынша қысқамерзімді ноттарды сату нысанында алынған деректер негізінде қысқамерзімді ноттарды сатып алуға қабылданған өтінімдерді қанағаттандыру көлемі туралы шешім қабылдайды, бұдан кейін жиынтық ведомосқа қол қояды. Уәкілетті бөлімше осы шешім негізінде қысқамерзімді ноттарды орналастыруды жүргізеді.»;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"45. Цена для проведения размещения краткосрочных нот в форме подписки по цене, установленной Национальным Банком, определяется руководителем уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности.";
пункты 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"47. Поступившие заявки обобщаются в сводную ведомость подписки краткосрочных нот Национального Банка по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
48. На основании полученных данных о подписке руководитель уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лицо, исполняющее его обязанности, принимает решение об объеме удовлетворения заявок, принятых на подписку краткосрочных нот, после чего подписывает сводную ведомость. Уполномоченное подразделение на основании данного решения производит размещение краткосрочных нот. При удовлетворении заявок при подписке учитывается время их фактического поступления в Национальный Банк.";
пункты 50 и 51 изложить в следующей редакции:
"50. Итоговый объем размещения краткосрочных нот соответствующего выпуска утверждается распоряжением руководителя уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лица, исполняющего его обязанности.
51. После полного завершения размещения краткосрочных нот соответствующего выпуска Национальный Банк направляет не позднее 17-00 часов времени города Астаны в центральный депозитарий и Первичным агентам результаты размещения.";
пункт 52 исключить;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Национальный Банк в случае незначительного объема и неудовлетворительных ценовых условий, недостаточных для выполнения задач денежно-кредитной политики, на основании полученных данных от уполномоченного подразделения объявляет размещение краткосрочных нот несостоявшимся. Объявление размещения несостоявшимся утверждается распоряжением руководителя уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лица, исполняющего его обязанности.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. В день оплаты, установленный Национальным Банком условиями выпуска и размещения краткосрочных нот, уполномоченное подразделение и Первичные агенты в течение одного часа после получения результата размещения краткосрочных нот соответствующего выпуска, но не позднее 17-00 часов времени города Астаны, передают в центральный депозитарий соответствующие приказы в соответствии со Сводом Правил центрального депозитария.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Обращение краткосрочных нот завершается за один рабочий день до даты погашения.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:

«45. Ұлттық Банк белгілеген баға бойынша жазылу нысанында қысқамерзімді ноттарды орналастыруды жүргізуге арналған бағаны уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам айқындайды.»;
47 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«47. Келіп түскен өтінімдер осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттарына жазылудың жиынтық ведомосына жинақталады.
48. Жазылу туралы алынған деректер негізінде уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қысқамерзімді ноттарға жазылу үшін қабылданған өтінімдерді қанағаттандыру көлемі туралы шешім қабылдайды, бұдан кейін жиынтық ведомосқа қол қояды. Уәкілетті бөлімше осы шешім негізінде қысқамерзімді ноттарды орналастыруды жүргізеді. Жазылу кезінде өтінімдер қанағаттандырылған кезде олардың Ұлттық Банкке нақты келіп түскен уақыты ескеріледі.»;
50 және 51-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«50. Тиісті шығарылымның қысқамерзімді ноттарын орналастырудың жиынтық көлемі уәкілетті бөлімше басшысының не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адамның өкімімен бекітіледі.
51. Ұлттық Банк тиісті шығарылымның қысқамерзімді ноттарын орналастыру толық аяқталғаннан кейін Астана қаласының уақытымен сағат 17.00-ден кешіктірмей орталық депозитарийге және Бастапқы агенттерге орналастыру нәтижелерін жібереді.»;
52-тармақ алынып тасталсын;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Ұлттық Банк көлемі шамалы және ақша-кредит саясатының міндеттерін орындау үшін жеткіліксіз, қанағаттандырмайтын баға талаптары болған жағдайда, уәкілетті бөлімшеден алынған деректер негізінде қысқамерзімді ноттарды орналастырудың өтпегендігін жариялайды. Орналастырудың өтпегендігі туралы хабарландыру уәкілетті бөлімше басшысының не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адамның өкімімен бекітіледі.»;
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«54. Ұлттық Банк шығарылым талаптарымен белгілеген ақы төлеу және қысқамерзімді ноттарды орналастыру күні уәкілетті бөлімше және Бастапқы агенттер тиісті шығарылымның қысқамерзімді ноттарын орналастыру нәтижесін алғаннан кейін бір сағат ішінде, бірақ Астана қаласының уақытымен сағат 17.00-ден кешіктірмей орталық депозитарийдің Қағидалар жиынтығына сәйкес тиісті бұйрықтарды орталық депозитарийге береді.»;
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«64. Қысқамерзімді ноттардың айналысы өтеу күніне дейін бір жұмыс күні бұрын аяқталады.»;
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"66. Операции с краткосрочными нотами осуществляются в соответствии с Законом о Национальном Банке и прекращаются за один рабочий день до даты погашения.";
пункты 67 и 68 изложить в следующей редакции:
67. Не позднее 16.00 часов времени города Астаны рабочего дня, предшествующего дню погашения краткосрочных нот, центральный депозитарий формирует и фиксирует список держателей краткосрочных нот, имеющих право на получение денег от погашения краткосрочных нот.
68. Не позднее 16.30 часов времени города Астаны рабочего дня, предшествующего дню погашения краткосрочных нот, сведения о предстоящем погашении соответствующего выпуска краткосрочных нот с указанием количества краткосрочных нот, суммы подлежащей выплате при погашении соответствующего выпуска и реквизитов центрального депозитария, передаются центральным депозитарием уполномоченному подразделению.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Выкуп Национальным Банком краткосрочных нот на организованном рынке осуществляется через торговую систему фондовой биржи и оформляется паспортом сделки или биржевым свидетельством.";
дополнить пунктами 76-1 и 76-2 следующего содержания:
"76-1. Паспорт сделки, биржевое свидетельство содержат следующие сведения:
1) национальный идентификационный номер или торговый код краткосрочных нот;
2) дату выпуска и погашения краткосрочных нот;
3) количество краткосрочных нот;
4) стоимость одной краткосрочной ноты;
5) срок погашения;
6) объем операции (общая сумма в тенге);
7) доходность к погашению (выраженная в процентах);
8) дату сделки.
76-2. Регистрация выкупа краткосрочных нот на организованном рынке осуществляется центральным депозитарием на основании приказа фондовой биржи.";
пункты 85 и 86 изложить в следующей редакции:
"85. Решение о досрочном погашении Национальным Банком краткосрочных нот оформляется распоряжением руководителя уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лица, исполняющего его обязанности.
86. Регистрация досрочного погашения краткосрочных нот осуществляется центральным депозитарием на основании распоряжения руководителя уполномоченного подразделения либо в случае его отсутствия лица, исполняющего его обязанности, о досрочном погашении краткосрочных нот путем списания краткосрочных нот с субсчета эмитента для учета выкупленных ценных бумаг и вывода их из обслуживания центрального депозитария.";
в приложении 1:
в Договоре о порядке совершения операций с краткосрочными нотами Национального Банка:
знаки, цифры и слово "___"____________200_ года" заменить знаками, цифрами и словом "___"____________20__ года";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное учреждение "Национальный Банк Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Национальный Банк", в лице _____________________________________, действующего на основании Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", с одной стороны, и ____________________________________, именуемый в дальнейшем "Первичный агент", в лице _________________________________, действующего на основании __________, с другой стороны, далее совместно именуемые Стороны, заключили настоящий Договор о нижеследующем:";

«66. Қысқамерзімді ноттармен операциялар Ұлттық Банк туралы заңға сәйкес жүзеге асырылады және өтеу күніне дейін бір жұмыс күні бұрын тоқтатылады.»;
67 және 68-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«67. Орталық депозитарий қысқамерзімді ноттарды өтеу күнінің алдындағы жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 16.00-ден кешіктірмей қысқамерзімді ноттарды өтеуден ақша алуға құқығы бар қысқамерзімді ноттарды ұстаушылардың тізімін қалыптастырады және белгілейді.
68. Орталық депозитарий қысқамерзімді ноттарды өтеу күнінің алдындағы жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 16.30-ден кешіктірмей қысқамерзімді ноттар саны, тиісті шығарылымды өтеу кезінде төленуге тиіс сома және орталық депозитарийдің деректемелері көрсетілген қысқамерзімді ноттардың тиісті шығарылымының алдағы өтелуі туралы мәліметтерді уәкілетті бөлімшеге береді.»;
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«76. Ұлттық Банктің ұйымдастырылған нарықта қысқамерзімді ноттарды сатып алуы қор биржасының сауда жүйесі арқылы жүзеге асырылады және мәміле паспортымен немесе биржа куәлігімен ресімделеді.»;
мынадай мазмұндағы 76-1 және 76-2-тармақтармен толықтырылсын:
«76-1. Мәміле паспортында, биржа куәлігінде мынадай мәліметтер болады:
1) қысқамерзімді ноттардың ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе сауда коды;
2) қысқамерзімді ноттарды шығару және өтеу күні;
3) қысқамерзімді ноттардың саны;
4) бір қысқамерзімді ноттың құны;
5) өтеу мерзімі;
6) операция көлемі (жалпы сомасы теңгемен);
7) өтеуге кірістілік (пайызбен көрсетілген);
8) мәміле күні.
76-2. Орталық депозитарий қор биржасының бұйрығы негізінде қысқамерзімді ноттарды ұйымдастырылған нарықта сатып алуды тіркейді.»;
85 және 86-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«85. Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарды мерзімінен бұрын өтейтіні туралы шешім уәкілетті бөлімше басшысының не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушының өкімімен ресімделеді.
86. Орталық депозитарий сатып алынған бағалы қағаздарды есепке алу және оларды орталық депозитарийдің қызмет көрсетуінен шығару үшін уәкілетті бөлімше басшысының не ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушының қысқа мерзімді ноттарды эмитенттің қосалқы шотынан есептен шығару арқылы мерзімінен бұрын өтеу туралы өкімі негізінде қысқа мерзімді ноттарды мерзімінен бұрын өтеуді тіркейді.»;
1-қосымшада:
Ұлттық Банктің қысқамерзімді ноттарымен операциялар жасау тәртібі туралы шартта:
«200_ жылғы «___» ____________» деген белгілер, цифрлар және сөздер «20__ жылғы «___» ____________» деген белгілермен, цифрлармен және сөздермен ауыстырылсын.»;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі» республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі «Ұлттық Банк» деп аталады, «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» Қазақстан Республикасының Заңы негізінде іс-әрекет жасайтын _________________________ арқылы, бір жағынан және ______________________________, бұдан әрі «Бастапқы агент» деп аталады, __________ негізінде іс-әрекет жасайтын ____________________ арқылы, екінші жағынан, бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталып, төмендегілер туралы осы Шартты жасады:»;

пункт 2.4.2 изложить в следующей редакции:
"2.4.2. в случае изменения реквизитов сообщить об этом письменно не позднее 2 (двух) рабочих дней до дня их изменения;";
пункт 2.4.7 изложить в следующей редакции:
"2.4.7. Сообщать в Уполномоченное подразделение обо всех случаях применения санкций, ограниченных мер воздействия, мер раннего реагирования к Первичному агенту со стороны Национального Банка.";
в приложениях 3 и 5 знаки, цифры и слово "___"____________200_ года" заменить знаками, цифрами и словом "___"____________20__ года".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двух календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов

2.4.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2.4.2. деректемелер өзгерген жағдайда, оларды өзгерткен күнге дейінгі 2 (екі) жұмыс күннен кешіктірмей бұл туралы жазбаша хабарлауға;»;
2.4.7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2.4.7. Ұлттық Банк тарапынан Бастапқы агентке санкцияларды, шектеулі ықпал ету шараларын, ертерек ден қою шараларын қолданудың барлық жағдайлары туралы Уәкілетті бөлімшеге хабарлауға міндетті.»;
3 және 5-қосымшаларда «200_ жылғы «___»____________» деген белгілер, цифрлар және сөздер «20__ жылғы «___»____________» деген белгілермен, цифрлармен және сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік екі күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                          Қ. Келімбетов