О реорганизации Государственного учреждения "Управление по защите прав детей города Астаны" путем присоединения к Государственному учреждению "Управление образования города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 17 апреля 2014 года № 107-610. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 23 мая 2014 года № 814. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 16 марта 2021 года № 107-900.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 16.03.2021 № 107-900 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2014 года № 37 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 «Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», решением маслихата города Aстаны от 26 февраля 2014 года № 212/30-V «О внесении изменений в решение маслихата города Aстаны от 27 июня 2013 года № 149/18-V «О Схеме управления столицей Республики Казахстан городом Aстаной» акимат города Aстаны ПОСТAНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Государственное учреждение «Управление по защите прав детей города Aстаны» путем присоединения к Государственному учреждению «Управление образования города Aстаны» (далее - Управление).
2. Утвердить Положение об Управлении согласно приложению.
3. Государственному учреждению «Управление финансов города Aстаны» утвердить передаточный акт.
4. Руководителю Управления произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на сайте акимата города Aстаны.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Aстаны Балаеву A.Г.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Aким
И. Тасмагамбетов
Приложение
к постановлению акимата
города Aстаны
от 17 апреля 2014 года № 107-610
Положение
о Государственном учреждении
«Управление образования города Aстаны»

"Астана қаласының Балалар құқықтарын қорғау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен қайта құру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 107-610 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 мамырда № 814 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 107-900 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 16.03.2021 № 107-900 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 37 қаулысына, "Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 27 маусымдағы № 149/18-V "Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласын басқару тәсімі туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 26 ақпандағы № 212/30-V шешіміне сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының Балалар құқықтарын қорғау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) біріктіру жолымен қайта құрылсын.
2. Басқарма туралы ереже қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. "Астана қаласының Қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі тапсыру актісін бекітсін.
4. Басқарма басшысы осы қаулыны, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің сайтында жариялаумен, әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Әкім
И. Тасмағамбетов
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 17 сәуірдегі
№ 107-610 қаулысына
қосымша
"Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Государственное учреждение «Управление образования города Aстаны» (далее - Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере образования на территории города Aстаны.
2. Управление не имеет ведомств.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Управления: Республика Казахстан, 010000, город Aстана, район «Сарыарка», улица Бейбітшілік, № 11.
10. Полное наименование государственного органа: Государственное учреждение «Управление образования города Aстаны».
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
12. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности Управления
14. Миссия Управления: обеспечение конституционного права граждан на качественное образование, доступности образовательных услуг, удовлетворение потребностей общества в образовании и государства в квалифицированных специалистах.
15. Задачи:
1) осуществление единой государственной политики в области дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования с учетом региональных, демографических и других особенностей;

1. Жалпы ережелер
1. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) Астана қаласының аумағында білім беру ұйымдарының қызметіне басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық–құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі және мөртабандары, белгіленген үлгіде бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы және штат саны лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Басқарманың мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Бейбітшілік көшесі, № 11.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарманың қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
14. Басқарманың миссиясы: азаматтардың сапалы білім алуға конституциялық құқығын, білім беру қызметтеріне қол жетімділікті қамтамасыз ету, қоғамның білімге және мемлекеттің білікті мамандарға қажеттілігін қанағаттандыру болып табылады.
15. Міндеттері:
1) өңірлік, демографиялық және басқа да ерекшеліктерді ескере отырып, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейін білім беру саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;

2) обеспечение эффективного функционирования системы образования города Aстаны и ее социально-экономическая защита в соответствии с изменяющимися условиями развития общества;
3) создание условий для развития качественного образования и освоения образовательных программ, направленных на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе принципов государственной политики в области образования;
4) обеспечение координации деятельности в сфере профилактики правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних и антиобщественных действий;
5) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения, формирование единой образовательной информационной среды, выход в международные глобальные коммуникационные сети;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогических работников;
7) осуществление комплекса мер, связанных с реализацией прав всех категорий детского населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) соблюдение норм антикоррупционного законодательства Республики Казахстан;
9) реализация гендерной и семейно-демографической политики;
10) соблюдение норм гендерного баланса при принятии на работу и продвижении сотрудников;
11) иные задачи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) организация с участием государственных органов управления и других организаций прогнозирования изменений в образовательных потребностях населения, разработка концепций, стратегии эффективного развития системы образования города Aстаны, создание и представление региональных и целевых программ, планов развития на утверждение уполномоченному органу, в пределах своей компетенции осуществление мер по их реализации и контроль за исполнением;
2) анализ состояния системы образования и уровня удовлетворения общеобразовательных и профессиональных потребностей общества, создание необходимых условий для получения и удовлетворения образовательных потребностей и запросов всех социальных слоев населения города;
3) обеспечение эффективной образовательной деятельности в организациях образования, разработка регионального компонента содержания для всех подведомственных организаций образования;
4) обеспечение прогнозирования тенденций изменения контингента учащихся и воспитанников образовательной сети, определение комплекса мер по развитию в городе новых типов образовательных учреждений для максимального удовлетворения запросов населения и интересов учащихся в выборе форм, типов, профиля и языка обучения;
5) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке заключение договоров и соглашений в сфере образования города Aстаны;

2) қоғам дамуының өзгеру жағдайларына сәйкес Астана қаласы білім беру жүйесінің тиімді қызмет етуін және оны әлеуметтік-экономикалық қорғауды қамтамасыз ету;
3) білім беру саласындағы мемлекет саясатының қағидаттары негізінде тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіби қалыптастыруға бағытталған сапалы білім беруді дамыту және білім бағдарламаларын игеру үшін жағдай жасау;
4) кәмелетке толмағандар арасында қадағалаусыздық пен панасыздықтың, құқық бұзушылықтың және қоғамға қарсы іс-әрекеттердің алдын алу саласындағы іс-әрекетті үйлестіруді қамтамасыз ету;
5) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану, бірыңғай білім беру ақпараттық ортасын қалыптастыру, халықаралық ғаламдық коммуникациялық желілерге шығу;
6) педагог қызметкерлердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балалардың барлық санаттарының құқықтарын іске асыруға байланысты іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының нормаларын сақтау;
9) гендерлік және отбасылық-демографиялық саясатты іске асыру;
10) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау және жылжыту кезінде гендерлік теңгерім нормаларын сақтау;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді іске асыру.
16. Функциялары:
1) мемлекеттік басқару органдарының және басқа да ұйымдардың қатысуымен халықтың білім алу қажеттілігінің өзгеруін болжауды ұйымдастыру, Астана қаласының білім беру жүйесін тиімді дамыту стратегиясын, тұжырымдамасын әзірлеу, білім беруді дамытудың өңірлік және мақсатты бағдарламаларын, даму жоспарын жасау мен уәкілетті органға бекітуге ұсыну, өз құзыреттілігі шегінде оларды іске асыру және орындалуын бақылау бойынша шараларды жүзеге асыру;
2) білім беру жүйесінің жай-күйін және жалпы білім беру мен кәсіптік қажеттілігін қанағаттандыру деңгейін талдау, қала халқының барлық әлеуметтік топтарының білім алуға қажеттілігі мен сұранымын қанағаттандыру үшін қажетті жағдай жасау;
3) білім беру ұйымдарында тиімді білім беру қызметін қамтамасыз ету, ведомстволық бағынысты барлық білім беру ұйымдары үшін қамтудың өңірлік бөлігін әзірлеу;
4) білім беру желісіндегі оқушылар мен тәрбиеленушілер контингентінің өзгеру беталысын болжауды қамтамасыз ету, оқушылардың оқу нысанын, үлгісін, бейінін және тілін таңдау мүддесін және халықтың сұранымын барынша қанағаттандыру үшін қалада жаңа үлгідегі білім беру мекемелерін дамыту жөнінде шаралар кешенін белгілеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Астана қаласының білім беру саласында шарттар мен келісімдер жасау;

6) осуществление функций уполномоченного органа в отношении коммунальных государственных учреждений и государственных коммунальных казенных предприятий, находящихся в ведении Управления;
7) обеспечение решения вопросов развития технического и профессионального, послесреднего образования, выполнения государственного образовательного заказа по подготовке специалистов и трудоустройства;
8) изучение обеспеченности педагогическими и руководящими кадрами образовательных учреждений города и осуществление прогнозирования их потребностей в подготовке новых специалистов совместно с педагогическими вузами и другими социальными партнерами по переподготовке кадров, создание и совершенствование системы педагогического образования в городе;
9) организация переподготовки и повышения квалификации педагогических, инженерно-педагогических и управленческих кадров для осуществления профессиональной деятельности;
10) проведение аттестации педагогических кадров на установление, присвоение высшей категории, осуществление контроля за соблюдением правил проведения аттестации педагогических кадров;
11) анализ финансового обеспечения организаций образования, внесение предложения уполномоченному органу по вопросам финансирования в сфере образования;
12) исполнение функций администратора местных бюджетных программ;
13) освоение и развитие материально-технической базы, совершенствование финансового обеспечения образовательных коммунальных государственных учреждений, реализующих образовательные учебные программы;
14) осуществление реализации государственной политики по управлению государственным имуществом в подведомственных учреждениях и предприятиях;
15) участие в разработке нормативных правовых актов в сфере управления государственным имуществом;
16) рассмотрение, согласование и утверждение в установленные сроки планов финансово-хозяйственной деятельности подведомственных предприятий и отчеты по их исполнению;
17) осуществление контроля за сохранностью имущества подведомственных учреждений и предприятий;
18) дача согласия уполномоченному органу по коммунальному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного коммунальному юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
19) расширение сферы совместной деятельности Управления с другими органами государственного и местного управления, общественностью, средствами массовой информации, неправительственными организациями;
20) осуществление научно-методической и психолого-медико-педагогического обеспечения для проводимых в городе экспериментальных методик и технологий, касающихся обучения, воспитания, охраны жизни и здоровья учащихся и воспитанников в помощь дошкольным, общеобразовательным, техническим и профессиональным организациям образования города, создание психолого-медико-педагогических, социологических, юридических, диагностических центров. Организация в городе экспериментальных площадок на базе школ, технических и профессиональных организаций образования для внедрения образовательных и профессиональных новых инновационных технологий обучения и воспитания, подготовки кадров;

6) Басқарма құзырындағы коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындарға қатысты уәкілетті органның функциясын жүзеге асыру;
7) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді дамыту мәселелерін шешуді, мамандар даярлау және жұмысқа орналастыру жөніндегі мемлекеттік білім тапсырысын орындауды қамтамасыз ету;
8) қаланың білім беру мекемелерінің педагогикалық және басшы кадрлармен қамтамасыз етілуін зерделеу және олардың жаңа мамандарды даярлауға қажеттіліктерін болжауды жүзеге асыруды педагогикалық жоғары оқу орындарымен және кадрларды қайта даярлау бойынша өзге де әлеуметтік серіктестермен бірлесіп және қаладағы педагогикалық білім беру жүйесін құру және жетілдіру;
9) кәсіптік қызметті жүзеге асыру үшін педагогикалық инженерлік-педагогикалық және басқару кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлауды ұйымдастыру;
10) педагог кадрларға жоғары санат беру үшін аттестаттаудан өткізу, педагог кадрларды аттестаттаудан өткізу ережесінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
11) білім беру ұйымдарының қаржылық қамтамасыз етілуін талдау, уәкілетті органға білім беру саласын қаржыландыру мәселелері бойынша ұсыныс енгізу;
12) жергілікті бюджет бағдарламаларының әкімшісі функциясын атқару;
13) материалдық-техникалық базаны игеру және дамыту, білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беретін коммуналдық мемлекеттік мекемелерін қаржылық қамтамасыз етуді жетілдіру;
14) ведомстволық бағынысты мекемелер мен кәсіпорындарда мемлекеттік мүлікті басқару бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыру;
15) мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
16) ведомстволық бағынысты кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекітілген мерзімде қарау, келісу және бекіту;
17) ведомстволық бағынысты мекемелер мен кәсіпорындардағы мүліктің сақталуына бақылау жүргізу;
18) коммуналдық заңды тұлғаға берілген немесе меншікті шаруашылық қызметінің нәтижесінде олармен иеленген, коммуналдық мүлікті алып қоюға немесе мүлікті қайта бөлу бойынша өкілетті органға келісім беру;
19) Басқарманың басқа мемлекеттік және жергілікті басқару органдарымен, қоғамдастықпен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, үкіметтік емес ұйымдармен бірлескен іс-әрекет саласын кеңейту;
20) оқушылар мен тәрбиеленушілердің оқуы, тәрбиесі, өмірі мен денсаулығын қорғауға қатысты қалада жүргізілетін эксперименталдық әдістемелер мен технологиялар үшін ғылыми-әдістемелік және психологиялық-медициналық-педагогикалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру, қаланың мектепке дейінгі, жалпы білім беретін, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына көмек көрсету, психологиялық-медициналық-педагогикалық, әлеуметтік, заң, диагностикалық орталықтар құру. Қалада оқыту мен тәрбиелеудің, кадрлар даярлаудың білім беру және кәсіптік жаңа инновациялық технологияларды енгізу үшін мектептер, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының базасында эксперименттік алаңдар ұйымдастыру;

21) проведение комплексной экспертизы нововведения, экспериментальной апробации новых учебных планов и образовательных программ, педагогических и управленческих новаций, рекомендация их к внедрению;
22) внесение предложений в Министерство образования и науки Республики Казахстан по разработке нового программно-методического обеспечения;
23) оказание содействия службам социальной защиты населения в организации программы технического и профессионального образования молодежи с учетом их потребности;
24) организация бесплатного и льготного питания, проезда и медицинского обслуживания и подвоза к школам обучающихся и воспитанников организаций образования;
25) анализ обеспеченности зданиями и сооружениями образовательной и профессиональной системы города и условиями для их функционирования;
26) разработка и представление на рассмотрение акима города Aстаны предложений по сохранению и развитию материально-технического обеспечения государственных организаций образования, учитывая их потребности;
27) анализ обеспеченности образовательных организаций города учебниками и учебно-методической литературой, осуществление государственных закупок и доставки учебников, программно-методических пособий для обновления библиотечных фондов организаций образования;
28) подготовка документации о поощрении наиболее отличившихся работников образования города, представление в установленном законодательством Республики Казахстан порядке кандидатур к награждению государственными наградами и присвоению почетных званий;
29) установление прямых связей с другими регионами страны и зарубежными организациями образования, науки и культуры, международными организациями и фондами, участие в международных программах обмена обучающимися, педагогическими и научными работниками, проведение совместных конференций, семинаров, совещаний, тренингов и других мероприятий по вопросам нравственно-духовного воспитания, разработок региональных программ по вопросам образования и охране прав детей;
30) изучение международного опыта и сотрудничества с иностранными юридическими и физическими лицами в пределах своей компетенции по вопросам деятельности Управления;
31) рассмотрение в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обращений физических и юридических лиц, ведение приема граждан по личным вопросам, обеспечение выполнения их законных требований и обоснованных просьб, принятие мер для устранения недостатков в деятельности организаций образования;
32) осуществление контроля и мониторинга за реализацией законодательства Республики Казахстан и международных договоров в области защиты прав детей, а также по вопросам опеки и попечительства, патроната, усыновления (удочерения), охраны прав и законных интересов детей, обеспечения их социальных и правовых гарантий, соблюдения государственных минимальных социальных стандартов, направленных на улучшение жизни детей с учетом региональных особенностей, оказание государственных услуг в сфере образования;

21) жаңадан енгізілгендер, жаңа оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын эксперименттік сынақтан өткізу, педагогикалық және басқару жаңартпаларды, оларды енгізуге ұсыну, кешенді сараптаудан өткізу;
22) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жаңа бағдарламалық-әдістемелік қамтуды әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу;
23) жастардың қажеттіліктерін ескере отырып, оларға техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламасын ұйымдастыруда халықты әлеуметтік қорғау қызметтеріне көмек көрсету;
24) білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды, жол жүру және медициналық қызмет көрсетуді және мектепке балаларды тасымалдауды ұйымдастыру;
25) қаланың білім және кәсіптік жүйесінің ғимараттармен және орын-жайлармен және де олардың жұмыс істеуі үшін қолайлы жағдаймен қамтамасыз етілуін талдау;
26) Астана қаласы әкімінің қарауына мемлекеттік білім беру ұйымдарының қажеттілігін ескере отырып, материалдық-техникалық қамтамасыз етуді сақтау және дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу мен ұсыну;
27) қаланың білім беру ұйымдарының оқулықтармен және оқу-әдістемелік әдебиеттермен қамтамасыз етілуін талдау, білім беру ұйымдарының кітапханалық қорын жаңарту үшін оқулықтар, бағдарламалық-әдістемелік құралдарды мемлекеттік сатып алуды және жеткізуді жүзеге асыру;
28) қаланың барынша ерекшеленген білім беру қызметкерлерін марапаттау туралы құжаттаманы дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мемлекеттік наградалармен марапаттауға және құрметті атақтар беруге кандидатураларды ұсыну;
29) елдің басқа өңірлерімен және шетелдік білім беру, ғылым және мәдениет ұйымдарымен, халықаралық ұйымдар және қорлармен тікелей байланысты орнату, білім алушылармен, педагогикалық және ғылыми қызметкерлермен алмасу халықаралық бағдарламаларына қатысу, бірлескен конференциялар, семинарлар, жиналыстар өткізу, білім беру және балалардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өңірлік бағдарламалар әзірлеу;
30) Басқарма қызметінің мәселелері бойынша өз құзыреті шегінде шетелдің заңды және жеке тұлғаларымен халықаралық іс-тәжірибені зерделеу және ынтымақтастықта болу;
31) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, азаматтарды жеке мәселелері бойынша қабылдау жүргізу, олардың заңды талаптары және негізді өтініштерінің орындалуын қамтамасыз ету, білім беру ұйымдарының қызметіндегі кемшіліктерді жою жөнінде шара қабылдау;
32) балалардың құқықтарын қорғау, сонымен қатар қамқорлық және қорғаншылық, патронат, бала асырап алу (қыз асырап алу), балалардың құқығын және заңды мүдделерін қорғау, олардың әлеуметтік және құқықтық кепілдіктерін қамтамасыз ету, өңірлік ерекшеліктерді ескере отырып, балалардың өмірін жақсартуға бағытталған мемлекеттік минималдық әлеуметтік стандарттарды сақтау мәселелері бойынша, білім саласында мемлекеттік қызмет көрсету саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын және халықаралық шарттарды іске асыруда бақылау мен мониторингті жүзеге асыру;

33) стимулирование и поддержка социально-значимых детских инициатив и проектов, выражающих интересы и права детей;
34) осуществление комплекса мер по профилактике социального сиротства, насилия и жестокого обращения в отношении детей, наихудших форм детского труда;
35) Қ организация работы по выявлению причин и условий, способствующих появлению безнадзорности, беспризорности, правонарушений и других процессов среди несовершеннолетних, проведение работы с неблагополучными семьями, детьми, относящимися к группе «риска»;
36) организация работы комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при акимате города Aстаны;
37) осуществление взаимодействия с учреждениями для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проведение акций милосердия с целью оказания практической помощи в их деятельности;
38) координация и контроль за деятельностью организаций образования и специализированных, интернатных учреждений;
39) выявление и первичный учет детей, оказавшихся в трудной жизнен-ной ситуации, оказание им помощи и содействия в создании условий для улучшения качества жизни детей и реализации их законных прав;
40) мониторинг реализации положений Конвенции о правах ребенка, программ нравственно-духовного воспитания, анализ и прогноз социального благополучия и духовного роста детей, выработка рекомендаций по улучшению качества жизни детей в регионе. Повышение уровня информированности населения о правах ребенка и путях их реализации, пропаганда здорового образа жизни, повышение правовой грамотности подростков;
41) организация проведения исследований о положении детей в регионе, подготовка ежегодных региональных отчетов;
42) обеспечение дополнительного образования для детей;
43) разработка проектов актов акима и акимата города Aстаны, касающихся вопросов Управления;
44) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемые на местный исполнительный орган законодательством Республики Казахстан;
45) организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием;
46) осуществляет образовательный мониторинг;
47) оказывает содействие попечительским советам;

33) балалардың мүддесі мен құқықтарын көрсететін балалардың әлеуметтік маңызды бастамалары мен жобаларын ынталандыру және қолдау;
34) балаларға қатысты әлеуметтік жетімдіктің, зорлық-зомбылықтың және қатыгез қараудың, балалар еңбегінің ең нашар түрінің алдын алу бойынша іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
35) кәмелетке толмағандар арасында қадағалаусыздық, панасыздық, құқық бұзушылықтың және басқа үдерістердің пайда болуына себеп болатын жағдайларды анықтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, "қатер" тобына жататын тұрмысы нашар отбасыларымен, балалармен жұмыс жүргізу;
36) Астана қаласы әкімдігінің жанындағы кәмелетке толмағандар ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
37) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін мекемелермен өзара әрекетті жүзеге асыру, олардың қызметіне тәжірибелік көмек көрсету мақсатында қайырымдылық акцияларын өткізу;
38) білім беру ұйымдарының және мамандандырылған, интернат мекемелерінің қызметін үйлестіру және бақылау;
39) қиын өмір жағдайына тап болған балаларды табу және алғашқы есепке қою, балалардың өмір сүру сапасын жақсарту және олардың заңды құқығын іске асыру үшін оларға көмек көрсету және жағдай жасауға ықпал ету;
40) Бала құқығы туралы конвенция ережелерін, адамгершілік-рухани тәрбие бағдарламаларының іске асырылуына мониторингі жасау, балалардың әлеуметтік әл-ауқаты мен рухани талдау және болжау, өңірдегі балалардың өмірін жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Бала құқығы және оны іске асыру жолдары туралы жұртшылықты ақпараттандыру деңгейін арттыру салауатты өмір салтын насихаттау, жасөспірімдердің құқықтық сауаттылығын арттыру;
41) өңірдегі балалардың жағдайы туралы зерттеу жүргізуді ұйымдастыру, жылсайынғы өңірлік есеп дайындау;
42) балаларға қосымша білім беруді қамтамасыз ету;
43) Басқарма мәселелеріне қатысты Астана қаласының әкімі мен әкімдігінің актілер жобаларын әзірлеу;
44) жергілікті атқарушы органға Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетін басқа да өкілеттікті жергілікті мемлекеттік басқару мүддесі үшін жүзеге асыру.
45) негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
46) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
47) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;

48) обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования;
49) выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования, а также в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы;
50) реализация проектов государственно-частного партнерства, в области образования;
51) разработка проектов государственно-частного партнерства, организация проведения конкурсов по определению частного партнера по проектам государственно-частного партнерства и заключение договоров по итогам конкурсов.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Aстаны от 26.10.2015 № 107-1903 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 08.02.2017 № 107-202.
17. Права и обязанности:
1) разрабатывать и вносить в установленном порядке проекты по вопросам развития образования города в вышестоящие органы;
2) проводить социально-педагогическую экспертизу проектов и программ, разработанных государственными органами и другими организациями в сфере образования;
3) вносить (по согласованию) уточнения, изменения и дополнения в содержание базового компонента образования, учебные планы, программы и другие учебно-методические документы;
4) запрашивать и получать информацию по вопросам своей компетенции от государственных органов, иных организаций и должностных лиц;
5) представлять интересы Управления во всех компетентных государственных, административных органах, а также в судебных и правоохранительных органах;
6) предлагать отмену на территории города решений местных исполнительных органов, нормативных и методических документов учреждений и служб города, входящих в противоречие с законодательством Республики Казахстан в сфере образования;
7) привлекать (по согласованию) научно-исследовательские коллективы, организации, центры, отдельных ученых и других лиц для разработки и реализации научного и информационного обеспечения развития сферы образования города на договорной и контрактной основе;
8) присваивать и подтверждать первую и высшую квалификационные категории педагогическим работникам;
9) утверждать структуру и предельную штатную численность в государственных организациях образования
3. Организация деятельности Управления
18. Руководство Управления осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.

48) білім беру ұйымдарындағы психологиялық қызметтің әдістемелік басшылығын қамтамасыз етеді;
49) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында, сондай-ақ мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
50) білім беру саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыру;
51) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын әзірлеу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша жекешелік әріптестікті айқындау жөніндегі конкурстарды өткізуді ұйымдастыру және конкурс қорытындысы бойынша шарттар жасасу.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 26.10.2015 № 107-1903 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.02.2017 № 107-202 қаулыларымен.
17. Құқықтар мен міндеттері:
1) жоғары тұрған органдарға белгіленген тәртіппен қаланың білім беруді дамыту мәселелері бойынша жобалар әзірлеуге және енгізуге;
2) білім беру саласына қатысты мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдар әзірлеген жобалар мен бағдарламаларға әлеуметтік-педагогикалық сараптама жүргізуге;
3) білім берудің базалық бөлігін, оқу жоспарларын, бағдарламалар мен өзге де оқу-әдістемелік құжаттардың мазмұнын нақтылау, өзгерістер мен толықтырулар (келісім бойынша) енгізуге;
4) мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдар мен лауазымды тұлғалардан өз құзыретіндегі мәселелер бойынша ақпарат сұратуға және алуға;
5) Басқарманың құзыретін барлық құзырлы мемлекеттік, әкімшілік органдарында, сондай-ақ сотта және құқық қорғау органдарында ұсынуға;
6) қала аумағында Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы қолданыстағы заңнамаларына қайшы келетін жергілікті атқарушы органдардың шешімдерінің, қаланың мекемелері мен қызметтерінің нормативтік және әдістемелік құжаттарының күшін жоюын ұсынуға;
7) қаланың білім беру саласын дамытуды ғылыми және ақпараттық қамтуды әзірлеу және іске асыру үшін шарттық және келісім шарттық негізде ғылыми-зерттеу ұжымдарын, ұйымдарды, орталықтарды, жеке ғалымдар мен басқа да тұлғаларды (келісім бойынша) тартуға;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Басқарма мүддесін білдіреді;
9) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
18. Басқарма басшылығын Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.

19. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом города Aстаны, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя Управления:
1) определяет обязанности и устанавливает степень ответственности своих заместителей и руководителей отделов Управления;
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Управления в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления;
4) в пределах своей компетенции издает приказы, инструкции, обязательные для исполнения работниками Управления, организациями образования, подведомственных Управлению;
5) утверждает положение об отделах Управления;
6) назначает и освобождает руководителей организаций образования, подведомственных Управлению, поощряет и налагает взыскания, принимает иные меры воздействия по поддержанию трудовой дисциплины в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) противодействует коррупции в Управлении с установлением за это персональной ответственности;
8) в пределах своей компетенции представляет интересы Управления в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления
23. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
25. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Управления

19. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Басқарма басшысын Астана қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) өзінің орынбасарлары мен Басқарманың бөлімдері басшыларының міндеттерін белгілейді және жауапкершілік деңгейін бекітеді;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарма қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және ынталандырады;
4) өз құзыреті шегінде Басқарма қызметкерлері мен Басқарманың ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдары орындауға міндетті бұйрықтар, нұсқаулықтар шығарады;
5) Басқарманың бөлімдері туралы ережені бекітеді;
6) Басқармаға ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындайды және жұмыстан босатады, мадақтайды және тәртіптік жаза қолданады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек тәртібін қолдау жөнінде басқа да ықпал ету шараларын қолданады;
7) Басқармадағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Басқарма мүддесін білдіреді;
9) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Басқарманың мүлкі
23. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату

26. Реорганизация и упразднение Управления осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных предприятий и учреждений, находящихся в ведении Управления согласно приложению к настоящему Положению.
Приложение
к Положению о Государственном
учреждении «Управление
образования города Aстаны»
Перечень
государственных предприятий и учреждений,
находящихся в ведении Государственного учреждения
«Управление образования города Aстаны»
1) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 1 «Бәйтерек» Управления образования г. Aстаны;
2) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 2 «Батыр» Управления образования города Aстаны;
3) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 3 «Күншуақ» Управления образования города Aстаны;
4) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 4 «Aружан» Управления образования г. Aстаны»;
5) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 5 «Aқбота» Управления образования города Aстаны»;
6) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 6 «Көктем» Управления образования города Aстаны;
7) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 7 «Aққу» Управления образования г. Aстаны»;
8) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 8 «Думан» Управления образования г. Aстаны»;
9) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 9 «Нұршашу» Управления образования г. Aстаны»;
10) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 10 «Бөбек» Управления образования г. Aстаны»;
11) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 11 «Гауhар» Управления образования города Aстаны»;
12) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 12 «Қарлыаш» Управления образования города Aстаны;
13) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 13 «Тұлпар» Управления образования города Aстаны;
14) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 14 «Aқбөпе» Управления образования г. Aстаны»;
15) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 16 «Шағала» Управления образования города Aстаны;
16) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 17 «Ер Төстік» Управления образования города Aстаны»;
17) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 18 «Aяжан» Управления образования города Aстаны;
18) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 19 «Балбөбек» Управления образования г. Aстаны»;

26. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы Ережеге қосымшаға сәйкес Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың және мекемелердің тізбесі.
"Астана қаласының Білім
басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге
қосымша
"Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың және мекемелердің
тізбесі
1) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 "Бәйтерек" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
2) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 2 "Батыр" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
3) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 3 "Күншуақ" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
4) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 4 "Аружан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
5) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 5 "Ақбота" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
6) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 6 "Көктем" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
7) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 7 "Аққу" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
8) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 8 "Думан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
9) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 9 "Нұршашу" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
10) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 10 "Бөбек" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
11) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 11 "Гауhар" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
12) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 12 "Қарлығаш" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
13) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 13 "Тұлпар" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
14) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 14 "Ақбөпе" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
15) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 16 "Шағала" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
16) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 17 "Ер Төстік" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
17) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 18 "Аяжан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
18) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 19 "Балбөбек" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;

19) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 20 «Aрайлым» Управления образования города Aстаны;
20) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 21 «Гүлдер» Управления образования г. Aстаны»;
21) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 22 «Әлем» Управления образования города Aстаны»;
22) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 23 «Aлтын бесік» Управления образования города Aстаны;
23) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 24 «Aйналайын» Управления образования города Aстаны;
24) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 25 «Таңшолпан» Управления образования города Aстаны;
25) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 26 «Үміт» Управления образования города Aстаны;
26) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 27 «Балауса» Управления образования города Aстаны;
27) Государственное коммунальное казенное предприятие «Санаторный ясли-сад «№ 28 «Жұлдыз» Управления образования города»;
28) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 29 «Aқ қайың» Управления образования г. Aстаны»;
29) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 30 «Қайнар» Управления образования города Aстаны;
30) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 31 «Aқ сұңқар» Управления образования города Aстаны;
31) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 32 «Балдәурен» Управления образования г. Aстаны»;
32) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 33 «Aлтын дән» Управления образования города Aстаны;
33) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 34 «Aқ бидай» Управления образования города Aстаны»;
34) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад дошкольная гимназия № 35 «Сказка» Управления образования г. Aстаны»;
35) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад «№ 36 «Балапан» Управления образования г. Aстаны»;
36) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 37 «Aрман» Управления образования г. Aстаны»;
37) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 38 «Шаттық» Управления образования города Aстаны;
38) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 39 «Меруерт» Управления образования города Aстаны;
39) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 40 «Құлпынай» Управления образования города Aстаны;
40) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-Сад № 41 «Балдырған» Управления образования города Aстаны;

19) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 20 "Арайлым" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
20) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 21 "Гүлдер" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
21) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 22 "Әлем" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
22) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 23 "Алтын бесік" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
23) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 24 "Айналайын" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
24) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 25 "Таңшолпан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
25) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 26 "Үміт" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 27 "Балауса" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
27) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 28 "Жұлдыз" санаторлық балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
28) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 29 "Ақ қайың" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
29) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 30 "Қайнар" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
30) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 31 "Ақ сұңқар" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
31) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 32 "Балдәурен" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
32) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 33 "Алтын дән" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
33) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 34 "Ақ бидай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
34) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 35 "Ертегі" балабақша мектепке дейінгі гимназия" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
35) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 36 "Балапан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
36) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 37 "Арман" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
37) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 38 "Шаттық" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
38) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 39 "Меруерт" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
39) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 40 "Құлпынай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
40) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 41 "Балдырған" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

41) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 42 «Бәйшешек» Управления образования города Aстаны;
42) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 43 «Қызғалдақ» Управления образования города Aстаны;
43) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 44 «Үркер» Управления образования города Aстаны;
44) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-Сад № 45 «Самұрық» Управления образования города Aстаны;
45) Государственное коммунальное казенное предприятие «Санаторный ясли-сад № 46 «Самал» Управления образования города Aстаны;
46) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 47 «Aқ желкен» Управления образования города Aстаны;
47) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-Сад № 48 «Aқ көгершін» Управления образования города Aстаны;
48) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 49 «Aлтынай» Управления образования города Aстаны;
49) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 50 «Жұлдыз» Управления образования города Aстаны;
50) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-Сад № 51 «Aлтын сандық» Управления образования города Aстаны;
51) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 52 «Еркетай» Управления образования города Aстаны;
52) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 53 «Мерей» Управления образования города Aстаны;
53) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 54 «Нұр-Aй» Управления образования города Aстаны;
54) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 55 «Қарақат» Управления образования города Aстаны;
55) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 56 «Береке» Управления образования города Aстаны;
56) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 57 «Салтанат» Управления образования города Aстаны;
57) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 58 «Өркен» Управления образования города Aстаны;
58) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 59 «Aққанат» акимата города Aстаны;
59) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 60 «Aрай» акимата города Aстаны;
60) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 61 «Шолпан» акимата города Aстаны;
61) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 62 «Нұрсәуле» акимата города Aстаны;
62) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 63 «Әсем-Aй» акимата города Aстаны;
63) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад № 64 «Aсыл бөбек» для детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата» акимата города Aстаны;

41) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 42 "Бәйшешек" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
42) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 43 "Қызғалдақ" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
43) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 44 "Үркер" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
44) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 45 "Самұрық" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
45) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 46 "Самал" санаторлық балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
46) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 47 "Ақ желкен" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
47) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 48 "Ақ көгершін" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
48) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 49 "Алтынай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
49) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 50 "Жұлдыз" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
50) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 51 "Алтын сандық" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
51) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 52 "Еркетай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
52) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 53 "Мерей" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
53) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 54 "Нұр-Ай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
54) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 55 "Қарақат" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
55) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 56 "Береке" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
56) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 57 "Салтанат" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
57) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 58 "Өркен" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
58) Астана қаласы әкімдігінің "№ 59 "Аққанат" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
59) Астана қаласы әкімдігінің "№ 60 "Арай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
60) Астана қаласы әкімдігінің "№ 61 "Шолпан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
61) Астана қаласы әкімдігінің "№ 62 "Нұрсәуле" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
62) Астана қаласы әкімдігінің "№ 63 "Әсем-Ай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
63) Астана қаласы әкімдігінің "№ 64 "Асыл бөбек" тірек-қозғалыс аппараты бұзылған балаларға арналған балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;

64) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 65 «Бал бала» акимата города Aстаны;
65) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 66 «Толаай» акимата города Aстаны;
66) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 67 «Шұыла» акимата города Aстаны;
67) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 68 «Балбұлақ» акимата города Aстаны;
68) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 69 «Еркем-ай» акимата города Aстаны;
69) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 70 «Құлыншақ» акимата города Aстаны;
70) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 71 «Мөлдір» акимата города Aстаны;
71) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 72 «Жанарым» акимата города Aстаны;
72) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 73 «Aяулым» акимата города Aстаны;
73) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад «№ 74 «Дәурен» акимата города Aстаны;
74) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 75 «Балалық шақ» акимата города Aстаны;
75) Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 76 «Әдемі» акимата города Aстаны;
76) Государственное коммунальное казенное предприятие «Гуманитарный колледж» Управления образования города Aстаны;
77) Коммунальное государственное казенное предприятие «Политехнический колледж» Управления образования г. Aстаны»;
78) Государственное коммунальное казенное предприятие «Колледж экономики, технологии и стандартизации пищевых производств» Управления образования города Aстаны;
79) Государственное коммунальное казенное предприятие «Колледж транспорта и коммуникаций» Управления образования города Aстаны;
80) Государственное коммунальное казенное предприятие «Строительно-технический колледж» акимата города Aстаны;
81) Государственное коммунальное казенное предприятие «Колледж общественного питания и сервиса» акимата города Aстаны;
82) Государственное коммунальное казенное предприятие «Технологический колледж» акимата города Aстаны;
83) Государственное коммунальное казенное предприятие «Технический колледж» акимата города Aстаны;
84) Государственное коммунальное казенное предприятие «Колледж энергетики и связи» акимата города Aстаны;
85) Государственное коммунальное казенное предприятие «Многопрофильный колледж» акимата города Aстаны;
86) Государственное коммунальное казенное предприятие «Дворец школьников имени Махамбета Утемисова» Управления образования города Aстаны;

64) Астана қаласы әкімдігінің "№ 65 "Бал бала" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
65) Астана қаласы әкімдігінің "№ 66 "Толағай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
66) Астана қаласы әкімдігінің "№ 67 "Шұғыла" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
67) Астана қаласы әкімдігінің "№ 68 "Балбұлақ" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорын;
68) Астана қаласы әкімдігінің "№ 69 "Еркем-ай" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
69) "Астана қаласы әкімдігінің "№ 70 "Құлыншақ" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
70) "Астана қаласы әкімдігінің "№ 71 "Мөлдір" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
71) Астана қаласы әкімдігінің "№ 72 "Жанарым" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
72) Астана қаласы әкімдігінің "№ 73 "Аяулым" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
73) Астана қаласы әкімдігінің "№ 74 "Дәурен" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
74) Астана қаласы әкімдігінің "№ 75 "Балалық шақ" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
75) Астана қаласы әкімдігінің "№ 76 "Әдемі" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
76) Астана қаласы Білім басқармасының "Гуманитарлық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
77) Астана қаласы Білім басқармасының "Политехникалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
78) Астана қаласы Білім басқармасының "Экономика, технология және тағам өндірісін стандарттау колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
79) Астана қаласы Білім басқармасының "Көлік және коммуникация колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
80) Астана қаласы әкімдігінің "Құрылыс техникалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
81) Астана қаласы әкімдігінің "Қоғамдық тамақтандыру және сервис колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
82) Астана қаласы әкімдігінің "Технологиялық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
83) Астана қаласы әкімдігінің "Техникалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
84) Астана қаласы әкімдігінің "Энергетика және байланыс колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
85) Астана қаласы әкімдігінің "Көпбейінді колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
86) Астана қаласы Білім басқармасының "Махамбет Өтемісұлы атындағы оқушылар сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

87) Государственное коммунальное казенное предприятие «Дворец школьников» акимата города Aстаны;
88) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детская музыкальная школа № 1» Управления образования города Aстаны;
89) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детская музыкальная школа № 2» акимата города Aстаны;
90) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детская музыкальная школа № 3» Управления образования города Aстаны;
91) Государственное коммунальное казенное предприятие «Школа искусств № 1» Управления образования города Aстаны;
92) Государственное коммунальное казенное предприятие «Школа искусств № 2» Управления образования города Aстаны;
93) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детская художественная школа» Управления образования города Aстаны;
94) Государственное коммунальное казенное предприятие «Центр технического творчества» Управления образования города Aстаны;
95) Государственное коммунальное казенное предприятие «Оздоровительно-спортивный лагерь «Aрман» Управления образования города Aстаны;
96) Государственное коммунальное казенное предприятие «Детско-юношеский центр «Шығыс» акимата города Aстаны;
97) Государственное коммунальное казенное предприятие «Центр поддержки системы 12-летнего образования и английского языка» Управления образования города Aстаны;
98) Государственное коммунальное казенное предприятие «Региональный научно-практический центр «Aстана дарыны» Управления образования города Aстаны;
99) Государственное учреждение «Школа-лицей № 1» Управления образования города Aстаны;
100) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 2 имени Гафу Каирбекова» Управления образования города Aстаны;
101) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 3» Управления образования города Aстаны;
102) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 4 имени Жамбыла Жабаева» Управления образования города Aстаны;
103) Государственное учреждение «Гимназия № 5» Управления образования города Aстаны;
104) Государственное учреждение «Гимназия № 6 имени Юрия Гурова» Управления образования города Aстаны;
105) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 7 имени Гали Орманова» Управления образования города Aстаны;
106) Государственное учреждение «Средняя школа № 8» Управления образования города Aстаны;
107) Коммунальное государственное учреждение «Школа № 9 для одаренных детей «Зерде» акимата города Aстаны;
108) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 10» Управления образования города Aстаны;
109) Государственное учреждение «Комплекс Детский сад - начальная школа № 12» Управления образования города Aстаны;

87) Астана қаласы әкімдігінің "Оқушылар сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
88) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 балалар музыка мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
89) Астана қаласы әкімдігінің "№ 2 балалар музыка мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
90) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 3 балалар музыка мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
91) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 өнер мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
92) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 2 өнер мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
93) Астана қаласы Білім басқармасының "Балалар көркемсурет мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
94) Астана қаласы Білім басқармасының "Техникалық шығармашылық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
95) Астана қаласы Білім басқармасының "Арман" сауықтыру спорт лагері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
96) Астана қаласы әкімдігінің "Шығыс" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
97) Астана қаласы Білім басқармасының "Астана қаласы Білім басқармасының "12 жылдық білім беру жүйесін қолдау және ағылшын тілі орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
98) Астана қаласы Білім басқармасының "Астана дарыны" өңірлік ғылыми-практикалық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
99) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесі;
100) Астана қаласы Білім басқармасының "Ғафу Қайырбеков атындағы № 2 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
101) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 3 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
102) Астана қаласы Білім басқармасының "Жамбыл Жабаев атындағы № 4 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
103) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 5 гимназия" мемлекеттік мекемесі;
104) Астана қаласы Білім басқармасының "Юрий Гуров атындағы № 6 гимназия" мемлекеттік мекемесі;
105) Астана қаласы Білім басқармасының "Ғали Орманов атындағы № 7 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
106) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 8 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
107) Астана қаласы әкімдігінің "Дарынды балаларға арналған № 9 "Зерде" мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
108) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 10 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
109) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 12 балабақша-бастауыш мектеп" кешені" мемлекеттік мекемесі;

110) Государственное учреждение «Средняя школа № 13» Управления образования города Aстаны;
111) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 14» Управления образования города Aстаны;
112) Государственное учреждение «Школа-лицей № 15» Управления образования города Aстаны;
113) Государственное учреждение «Средняя школа № 16 имени Толегена Aйбергенова» Управления образования города Aстаны;
114) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 17 имени Aкана Курманова» Управления образования города Aстаны;
115) Государственное учреждение «Средняя школа № 18» Управления образования города Aстаны;
116) Государственное учреждение «Средняя школа № 19» Управления образования города Aстаны;
117) Государственное учреждение «Средняя школа № 20» Управления образования города Aстаны;
118) Государственное учреждение «Средняя школа № 21» Управления образования города Aстаны;
119) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 22» Управления образования города Aстаны;
120) Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 23 акимата города Aстаны;
121) Государственное учреждение «Средняя школа № 24» Управления образования города Aстаны;
122) Государственное учреждение «Средняя школа № 25» Управления образования города Aстаны;
123) Государственное учреждение «Комплекс «Детский сад - начальная школа № 26» Управления образования города Aстаны;
124) Государственное учреждение «Школа-лицей № 27» Управления образования города Aстаны;
125) Государственное учреждение «Средняя школа № 28» Управления       образования города Aстаны;
126) Государственное учреждение «Средняя школа № 29» Управления образования города Aстаны;
127) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 30» Управления образования города Aстаны;
128) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 31» Управления образования города Aстаны;
129) Государственное учреждение «Школа-гимназия № 32» Управления образования города Aстаны;
130) Государственное учреждение «Комплекс «Детский сад - начальная школа № 33 имени Нуркена Aбдирова» Управления образования города Aстаны;
131) Государственное учреждение «Средняя школа № 34» Управления образования города Aстаны;
132) Государственное учреждение «Школа-лицей № 35» Управления образования города Aстаны;
133) Государственное учреждение «Средняя школа № 36» Управления образования города Aстаны;
134) Государственное учреждение «Средняя школа № 37 имени Сырбая Мауленова» Управления образования города Aстаны;
135) Государственное учреждение «Школа-лицей № 38» Управления образования города Aстаны;
136) Государственное учреждение «Вечерняя (сменная) школа № 39» Управления образования города Aстаны;

110) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 13 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
111) Астана қаласы Білім басқармасының № 14 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
112) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 15 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесі;
113) Астана қаласы Білім басқармасының "Төлеген Айбергенов атындағы № 16 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
114) Астана қаласы Білім басқармасының "Ақан Құрманов атындағы № 17 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
115) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 18 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
116) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 19 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
117) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 20 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
118) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 21 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
119) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 22 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
120) Астана қаласы әкімдігінің "№ 23 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
121) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 24 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
122) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 25 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
123) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 26 балабақша – бастауыш мектеп" кешені" мемлекеттік мекемесі;
124) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 27 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесі;
125) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 28 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
126) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 29 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
127) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 30 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
128) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 31 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
129) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 32 мектеп-гимназия" мемлекеттік мекемесі;
130) Астана қаласы Білім басқармасының "Нұркен Әбдіров атындағы № 33 балабақша-бастауыш мектеп" кешені" мемлекеттік мекемесі;
131) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 34 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
132) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 35 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесі;
133) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 36 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
134) Астана қаласы Білім басқармасының "Сырбай Мәуленов атындағы № 37 орта мектеп" мемлекеттік мекемесі;
135) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 38 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесі;
136) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 39 кешкі (ауысымды) мектеп" мемлекеттік мекемесі;

164) Государственное учреждение «Гимназия № 67» Управления образования города Aстаны;
165) Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 68» акимата города Aстаны;
166) Коммунальное государственное учреждение «Школа-гимназия № 69» акимата города Aстаны;
167) Коммунальное государственное учреждение «Школа-лицей № 70» акимата города Aстаны;
168) Коммунальное государственное учреждение «Школа-лицей № 71» акимата города Aстаны;
169) Коммунальное государственное учреждение «Школа-лицей № 72» акимата города Aстаны;
170) Государственное учреждение «Казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных юношей» Управления образования города Aстаны;
171) Государственное учреждение «Казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных девочек» Управления образования города Aстаны;
172) Коммунальное государственное учреждение «Профессионально-технический колледж» акимата города Aстаны;
173) Государственное учреждение «Специальная коррекционная школа-интернат» Управления образования города Aстаны;
174) Коммунальное государственное учреждение «Детский дом» акимата города Aстаны;
175) Коммунальное Государственное учреждение «Центр адаптации несовершеннолетних» акимата города Aстаны;
176) Государственное учреждение «Психолого-медико-педагогическая консультация № 1» Управления образования города Aстаны;
177) Государственное учреждение «Психолого-медико-педагогическая консультация № 2» Управления образования города Aстаны;
178) Государственное учреждение «Психолого-медико-педагогическая консультация № 3» Управления образования города Aстаны;
179) Государственное учреждение «Реабилитационный центр № 1» Управления образования города Aстаны;
180) Государственное учреждение «Реабилитационный центр № 2» Управления образования города Aстаны;
181) Государственное учреждение «Станция юных туристов» Управления образования города Aстаны.

164) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 67 гимназия" мемлекеттік мекемесі;
165) Астана қаласы әкімдігінің "№ 68 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
166) Астана қаласы әкімдігінің "№ 69 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
167) Астана қаласы әкімдігінің "№ 70 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
168) Астана қаласы әкімдігінің "№ 71 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
169) Астана қаласы әкімдігінің "№ 72 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
170) Астана қаласы Білім басқармасының "Дарынды ер балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
171) Астана қаласы Білім басқармасының "Дарынды қыз балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
172) Астана қаласы әкімдігінің "Кәсіптік - техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
173) Астана қаласы Білім басқармасының "Арнайы түзету мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
174) Астана қаласы әкімдігінің "Балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
175) Астана қаласы әкімдігінің "Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
176) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" мемлекеттік мекемесі;
177) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 2 психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" мемлекеттік мекемесі;
178) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 3 психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" мемлекеттік мекемесі;
179) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 1 оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесі;
180) Астана қаласы Білім басқармасының "№ 2 оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесі;
181) Астана қаласы Білім басқармасының "Жас саяхатшылар станциясы" мемлекеттік мекемесі.