Об утверждении положения государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 26 ноября 2014 года № А-11/572. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 декабря 2014 года № 4542. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление внутренней политики Акмолинской области" (далее - Положение).
2. Государственному учреждению "Управление внутренней политики Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркенова Н.Ж.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено постановлением
акимата Акмолинской области
от 26 ноября 2014 года
№ А-11/572
Положение о государственном учреждении "Управление внутренней политики
Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере внутренней политики.
2. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № А-11/572 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 4542 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіп пен мерзімде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.Ж. Нұркеновке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 26 қарашадағы № А-11/572
қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі ішкі саясат саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінде осы Ереженің қосымшасында көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

5. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, индекс 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1, корпус "б".
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" осуществляется из республиканского и местного бюджетов.
13. Государственному учреждению "Управление внутренней политики Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление внутренней политики Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области": реализация государственной внутренней политики, направленной на укрепление общественно-политической стабильности, укрепление единства нации, поддержка системы партнерства государства и гражданского сектора, повышение конкурентоспособности информационного пространства региона.
15. Задачи:
1) реализация государственной политики по обеспечению внутриполитической стабильности, единства народа и консолидации общества в регионе;

5. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, индексі 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сәтбаев көшесі, 1, "б" корпусы.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары
мен мiндеттерi
14. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қоғамдық-саяси тұрақтылықты нығайтуға, ұлт бірлігін нығайтуға, мемлекет пен азаматтық сектордың серіктестік жүйесін қолдауға және өңірдің ақпараттық кеңістігінің бәсекеге қабілеттілігін арттыруға бағытталған мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру.
15. Мiндеттерi:
1) өңірде ішкі саяси тұрақтылықты, ел бірлігін қамтамасыз ету және қоғамды топтастыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру;

2) обеспечение разъяснения и пропаганды в регионе основных приоритетов "Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства", ежегодных Посланий Президента страны народу Казахстана, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, государственных и отраслевых программ и других стратегических документов;
3) координация работы по разработке и реализации программных документов регионального значения в сфере внутренней политики.
16. Функции:
1) реализация государственной информационной политики через региональные средства массовой информации;
2) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 29.03.2016 № А-5/138 (вводится в действие со дня официального опубликования);
3) формирование, размещение и контроль осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 29.03.2016 № А-5/138 (вводится в действие со дня официального опубликования);
5) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 29.03.2016 № А-5/138 (вводится в действие со дня официального опубликования);
6) исключен постановлением акимата Акмолинской области от 29.03.2016 № А-5/138 (вводится в действие со дня официального опубликования);
7) осуществление в пределах своей компетенции контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе;
8) осуществление контроля за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории Акмолинской области;
9) осуществление формирования и реализации государственного социального заказа;
10) предоставление информации по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган;
11) оказание информационной, консультативной, методической поддержки неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;
12) составление протоколов об административных правонарушениях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
13) сбор, обобщение и представление в уполномоченный орган сведений о неправительственных организациях, осуществляющих деятельность на территории Акмолинской области.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 29.03.2016 № А-5/138 (вводится в действие со дня официального опубликования).
17. Права и обязанности:
1) запрашивать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения функций Управления;

2) "Қазақстан-2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты", Елбасының Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларының, Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын, мемлекеттік және салалалық бағдарламалардың және басқа стратегиялық құжаттардың негізгі басымдықтарын өңірде түсіндіру мен насихаттауды қамтамасыз ету;
3) ішкі саясат саласындағы өңірлік маңызы бар бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және жүзеге асыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру.
16. Функциялары:
1) өңірлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру;
2) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.03.2016 № А-5/138 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
4) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.03.2016 № А-5/138 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
5) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.03.2016 № А-5/138 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
6) алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.03.2016 № А-5/138 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
7) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасы мемлекеттік рәміздерінің Ақмола облысының аумағында пайдаланылуын (тігілуін, орналастырылуын) бақылауды жүзеге асыру;
9) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыру;
10) уәкілетті органға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуы жөніндегі ақпаратты ұсыну;
11) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсету;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтыру;
13) Ақмола облысының аумағында қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтерді жинау, жинақтау және уәкілетті органға беру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 29.03.2016 № А-5/138 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан, басқа ұйымдар мен азаматтардан белгіленген тәртіп бойынша Басқарманың қызметін атқару үшін қажетті ақпаратты сұрап алу;

2) проводить проверки по использованию (установлению, размещению) государственных символов Республики Казахстан на территории области в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) оказывать консультативно-методическую, информационную, организационно-техническую и иную помощь государственным органам и должностным лицам по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
4) организация работы совета по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями, комиссии по государственным символам при акиме Акмолинской области.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Акмолинской области по согласованию с Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области";
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области", руководителей подведомственных подразделений;
3) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций;
4) представляет государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" в государственных органах, иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстың аумағында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің пайдаланылуына (тігілуіне, орналастырылуына) тексеріс жүргізу;
3) Басқарманың құзырына кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғаларға консультативтік-әдістемелік, ақпараттық, ұйымдастырушылық-техникалық және басқа да көмек көрсету;
4) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестің, Ақмола облысы әкімінің жанындағы мемлекеттік рәміздер жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесін басқаруды Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшысы жүзеге асырады.
19. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Ақмола облысының әкімі Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімімен келісіліп қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкiлеттiгi:
1) "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оны басқарады;
2) Заңға сәйкес "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін, ведомствоға бағынысты мекемелердің басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомствоға бағынысты ұйымдарының басшыларын марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет ету бойынша шаралар қолданады және ол үшін дербес жауапкершілік алады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға атқарады.

22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление внутренней политики Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
25. Государственное учреждение "Управление внутренней политики Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление внутренней политики Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к Положению
о государственном учреждении
"Управление внутренней
политики
Акмолинской области"
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления
1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Акмолинская правда";
2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақмола - "Тіршілік";
3. Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақмола Медиа Орталығы".

22. Басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіліктерін анықтайды.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
23. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
24. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының ішкі
саясат басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге қосымша
Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың тiзбесі
1. "Акмолинская правда" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2. "Ақмола – "Тіршілік" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3. "Ақмола Медиа Орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.