Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района для участия в сходе местного сообщества
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 19 ноября 2014 года № 5С-36/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 декабря 2014 года № 4519. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2016 года № 6С-9/5
Сноска. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2016 № 6С-9/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан 18 октября 2013 года № 1106, Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сельского округа Атамекен Бурабайского района.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
XXХVI (внеочередной) сессии
районного маслихата
Исполняющий обязанности
секретаря районного
маслихата
К.БайбуровЖ.Бектуров
СОГЛАСОВАНО
Аким Бурабайского района Т.Ташмагамбетов
Утверждены решением
Бурабайского районного маслихата
от 19 ноября 2014 года № 5С-36/5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сельского округа Атамекен Бурабайского района
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сельского округа Атамекен Бурабайского района разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сельского округа Атамекен Бурабайского района.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории сельского округа Атамекен Бурабайского района созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.

Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 5С-36/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 желтоқсанда № 4519 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6С-9/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 09.12.2016 № 6С-9/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXХVI (кезектен тыс)
сессиясының төрағасы
Қ.Байбуров
Аудандық мәслихат
хатшысының
міндеттерін атқарушы
Ж.Бектұров
КЕЛІСІЛДІ
Бурабай ауданының әкімі Т.Ташмағамбетов
Бурабай аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 19 қарашадағы № 5С-36/5
шешімімен бекітілген
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом сельского округа Атамекен Бурабайского района.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Бурабайского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через районные газеты "Бурабай" и "Луч" или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сельского округа Атамекен Бурабайского района организуется акимом сельского округа Атамекен Бурабайского района.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом сельского округа Атамекен Бурабайского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким сельского округа Атамекен Бурабайского района или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количеством представителей, согласно приложению к настоящим правилам.
Количество представителей жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима сельского округа Атамекен Бурабайского района.
Приложение к Правилам
проведения раздельных сходов
местного сообщества сельского округа
Атамекен Бурабайского района
Количество представителей жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района для участия в сходе местного сообщества

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің әкімі шақырады.
Бурабай ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы аудандық "Бурабай" және "Луч" газеттері арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі шегінде бөлек жиынды өткізуді Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі ауылдарының ауыл тұрғындары қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі ауылдарының ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын осы қағиданың қосымшасына сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Бурабай ауданы Атамекен
ауылдық округінің бөлек
жергілікті қоғамдастық жиындарын
өткізу қағидасына қосымша
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің саны

Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 11.06.2015 № 5С-43/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел сельского округа Атамекен Бурабайского района (человек)
Село Атамекен сельского округа Атамекен Бурабайского района
5
Село Жасыл сельского округа Атамекен Бурабайского района
3
Село Каражар сельского округа Атамекен Бурабайского района
3
Село Шиели сельского округа Атамекен Бурабайского района
2
Село Жанажол сельского округа Атамекен Бурабайского района
2
Село Жаркайын сельского округа Атамекен Бурабайского района
1

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 11.06.2015 № 5С-43/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Елді мекеннің атауы
Бурабай ауданының Атамекен ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Атамекен ауылы
5
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Жасыл ауылы
3
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Қаражар ауылы
3
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Шиелі ауылы
2
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Жаңажол ауылы
2
Бурабай ауданы Атамекен ауылдық округінің Жарқайың ауылы
1