Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 943. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2015 года № 10293.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
2. Департаменту по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кусетов С.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.09.2019 № 828 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Демеуова М.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
СОГЛАСОВАНО
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
12 января 2015 года
СОГЛАСОВАНО
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
___________ Т. Дуйсенова
29 декабря 2014 года
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек
26 декабря 2014 года
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 декабря 2014 года № 943
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для деятельности,
связанной с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров

Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 943 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 ақпанда № 10293 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 12-бабының 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі бизнесіне қарсы күрес департаменті (С.Т. Құсетов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, елорданың және Көліктегі полиция департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 25.09.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
2015 жылғы 12 қаңтар
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндентін атқарушы
Ж. Қасымбек
2014 жылғы 26 желтоқсан
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
2014 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 943 бұйрығымен бекітілген
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың
айналымына байланысты қызмет үшін біліктілік талаптары және
оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі

Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенным приказами Министра внутренних дел РК от 30.11.2016 № 1113 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 25.09.2019 № 828 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); от 22.06.2022 № 514 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
Для всех подвидов деятельности
1
Статуса юридического лица
Проверяется с использованием ГБД "е-лицензирование"
2
Служебных помещений на праве собственности или иных законных основаниях для размещения работающего персонала
Заключение органов санитарно-эпидемиологического надзора
Получается услугодателем в порядке, установленном статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
3
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для разработки, производства, переработки, перевозки, пересылки, приобретения, хранения, распределения, реализации, использования, уничтожения прекурсоров, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности
Заключение уполномоченного органа в области промышленной безопасности при осуществлении деятельности, связанной с оборотом прекурсоров
Получается услугодателем в порядке, установленном статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
4
Специально оборудованных помещений на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенных для хранения наркотических средств и (или) психотропных веществ и прекурсоров, соответствующих требованиям технической укрепленности объектов и помещений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан"
Письмо-согласование территориального подразделения уполномоченного государственного органа в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по месту осуществления деятельности юридического лица
Соответствие требованиям технической укрепленности подтверждается письмом-согласованием территориального подразделения уполномоченного государственного органа в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по месту осуществления деятельности юридического лица
5
Работников, имеющих доступ в установленном порядке к работе с наркотическими средствами и прекурсорами в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"
Список работников с отметками:

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2016 № 1113 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.09.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
р/с
Біліктілік талаптар мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Барлық кіші қызмет түрлері үшін
1
Заңды тұлғаның мәртебесі
"е-лицензиялау" МДБ-ны пайдалана отырып тексеріледі
2
Жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі қызметтік үй-жайлар
Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының қорытындысы
"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті беруші алады
3
Прекурсорларды әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, сату, бөлу, пайдалану, жою үшін өндірістік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы органдарының қорытындысы
"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті беруші алады
4.
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорларының айналымы саласындағы объектілер мен үй-жайлардың техникалық нығайту талаптарына сәйкес келетін есірткі құралдарын және (немесе) психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтау үшін тағайындалған меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде арнайы жабдықталған үй-жайлар
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыратын орны бойынша есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлінісінің келісім-хаты
Техникалық нығайту талаптарына сәйкестігі заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыратын орны бойынша есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлінісінің келісім-хатымен расталады
5
"Есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес есірткі құралдарымен және прекурсорлар мен жұмыс істеуге рұқсаты бар қызметкерлер
Қызметкерлер тізімі:

1) органов внутренних дел о соответствующей проверке работников;
2) заключение наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности и деятельности, связанной с источником повышенной опасности
Сведения о соответствующей проверке работников и отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодны ми к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности и деятельности, связанной с источником повышенной опасности проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации.
6
Охраны помещения, предназначенного для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Договор охраны помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями, за исключением охраняемых Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, независимо от формы собственности
Предоставляется в виде электронной копии документа
6-1
Транспортировка груза с наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами осуществляется военизированной охраной или другими охранными службами по согласованию с органами внутренних дел
Договор по оказанию охранных услуг
Предоставляется в виде электронной копии документа
Разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение наркотических средств
7
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для разработки, производства, переработки, перевозки, пересылки, приобретения, хранения, распределения, реализации, использования, уничтожения наркотических средств
Сведения и документы, подтверждающие право собственности или иные законные основания
1) Сведения о зарегистрированных правах (обременениях на недвижимое имущество и его технических характеристиках проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации.
2) В случае предоставления недвижимого имущества по договору найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование помещения по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, копии этих документов предоставляются в электронном виде.

1) ішкі істер органдарының қызметкерлерді тексергені туралы белгісі;
2) наркология лық және жүйке аурулары диспансерлері нің қызметкерлер арасында нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы маскүнемдік ауруларымен ауыратындардың жоқ екені туралы, сондай-ақ олардың арасында кәсіби жұмыстың жекелеген түрлерін және қауіптілігі жоғары жұмысты орындауға жарамсыз деп танылған адамдардың жоқ екені туралы белгісі
Қызметкерлер арасында қызметкер лерді тексергені туралы және нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы маскүнемдік аурулары мен ауыратындардың жоқ екені туралы, сондай-ақ олардың арасында кәсіби жұмыстың жекелеген түрлерін және қауіптілігі жоғары жұмысты орындауға жарамсыз деп танылған адамдар дың жоқ екені туралы мәліметтерді ақпаратта ндыру объектілерінің ақпарат тық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
6
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларын сақтау үшін арналған үй-жайды күзету
Меншік нысанына қарамастан Қарулы Күштер, басқа әскерлер мен әскери құралымдар күзететін объектілерді қоспағанда, жеке күзет ұйымдарының есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларын сақтау үшін үй-жайды күзету келісімшарты
Құжаттың электрондық көшірмесі түрінде ұсынылады
6-1
Есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар жүктерді тасымалдауды iшкi iстер органдарымен келiсе отырып, әскерилендірілген күзет немесе басқа да күзет қызметі жүзеге асырады.
Күзет қызметін көрсету бойынша келісімшарт
Құжаттың электрондық көшірмесі түрінде ұсынылады
Есірткі құралдарын әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою
7
Есірткі құралдарын әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сату, пайдалану, тасымалдау, жөнелту, бөлу, жою үшін өндірістік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын мәліметтер мен құжаттар
1) Тіркелген құқықтар (жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтар және оның техникалық сипаттамала ры) туралы мәліметтерді ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
2) Жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты бойынша жылжымайтын мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша үй-жайды пайдалануға құқық беретін құжаттарды ұсынған жағдайда осы құжаттардың көшірмелері электрондық түрде ұсынылады.

3) В случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения, предоставляется в электронном виде
Производство психотропных веществ и прекурсоров
8
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для производства психотропных веществ и прекурсоров
Сведения и документы, подтверждающие право собственности или иные законные основания
1) Сведения о зарегистрированных правах (обременениях на недвижимое имущество и его технических характеристиках проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации.
2) В случае предоставления недвижимого имущества по договору найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование помещения по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, копии этих документов предоставляются в электронном виде.
3) В случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения, предоставляется в электронном виде
Разработка, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение психотропных веществ и прекурсоров
9
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для разработки, переработки, перевозки, пересылки, приобретения, хранения, распределения, реализации, использования, уничтожения психотропных веществ и прекурсоров
Сведения и документы, подтверждающие право собственности или иные законные основания
1) Сведения о зарегистрированных правах (обременениях на недвижимое имущество и его технических характеристиках проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации.
2) В случае предоставления недвижимого имущества по договору найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование помещения по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, копии этих документов предоставляются в электронном виде.
3) В случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения, предоставляется в электронном виде
9-1
Подвижной состав и автомобильное транспортное средство на праве собственности или ином законном основании
Документы, подтверждающие право собственности, временного владения и пользования чужим имуществом по договору имущественного найма (аренды)
Предоставляется в виде электронной копии документа
Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих наркотические средства
10
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для культивирования, сбора, заготовки растений и трав, содержащих наркотические средства
Сведения и документы, подтверждающие право собственности или иные законные основания

3) Жылжымайтын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банктік мекеменің мөрімен расталған кепілдік келісімшартының көшірмесі электрондық түрде ұсынылады.
Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру
8
Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру үшін арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын мәліметтер мен құжаттар
1) Тіркелген құқықтар (жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтар және оның техникалық сипаттамала ры) туралы мәліметтерді ақпараттан дыру объектілерінің ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
2) Жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты бойынша жылжымайтын мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ның заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша үй-жайды пайдалануға құқық беретін құжаттарды ұсынған жағдайда осы құжаттардың көшірмелері электрондық түрде ұсынылады.
3) Жылжымай тын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банктік мекеменің мөрімен расталған кепілдік келісімшартының көшірмесі электрондық түрде ұсынылады
Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою
9
Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, сату, пайдалану, тасымалдау, жөнелту, бөлу, жою, өндіру үшін арналған меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын мәліметтер мен құжаттар
1) Тіркелген құқықтар (жылжымай тын мүлікке ауыртпалықтар және оның техникалық сипаттамалары) туралы мәліметтерді ақпараттан дыру объектілерінің ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
2) Жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты бойынша жылжымайтын мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша үй-жайды пайдалануға құқық беретін құжаттарды ұсынған жағдайда осы құжаттардың көшірмелері электрондық түрде ұсынылады.
3) Жылжымай тын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банктік мекеменің мөрімен расталған кепілдік келісімшартының көшірмесі электрондық түрде ұсынылады.
9-1
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі жылжымалы құрам және автомобиль көлік құралы
Меншік құқығын растайтын құжаттар, мүліктік жалдау (жалға беру) келісімшарты бойынша бөтеннің мүлкін уақытша иелену және пайдалану
Құжаттың электрондық көшірмесі түрінде ұсынылады
Құрамында есірткі құралдары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау
10
Құрамында есірткі құралдары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау үшін меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын мәліметтер мен құжаттар

1) Сведения о зарегистрированных правах (обременениях на недвижимое имущество и его технических характеристиках проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации;
2) В случае предоставления недвижимого имущества по договору найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование помещения по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, копии этих документов предоставляются в электронном виде.
3) В случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения, предоставляется в электронном виде
Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих психотропные вещества
11
Производственно-технической базы на праве собственности или иных законных основаниях, предназначенной для культивирования, сбора, заготовки растений и трав, содержащих психотропные вещества
Сведения и документы, подтверждающие право собственности или иные законные основания
1) Сведения о зарегистрированных правах (обременениях на недвижимое имущество и его технических характеристиках проверяются посредством информационного взаимодействия объектов информатизации
2) В случае предоставления недвижимого имущества по договору найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование помещения по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, копии этих документов предоставляются в электронном виде.
3) В случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения, предоставляется в электронном виде
На деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в области здравоохранения
12
При осуществлении деятельности в системе здравоохранения, связанной с приобретением, хранением, распределением, реализацией, использованием, уничтожением наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Представляются документы по пунктам 4, 5, 6 настоящих квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
В соответствии с подпунктом 5) статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
13
Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 30.11.2016 № 1113 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Примечание: требования, указанные в строках, порядковые номера 2, 3, 4 и 6 не распространяются на перевозчиков грузов железнодорожным и автомобильным транспортом.

1) Тіркелген құқықтар (жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтар және оның техникалық сипаттамалары) туралы мәліметтерді ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
2) Жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты бойынша жылжымайтын мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша үй-жайды пайдалануға құқық беретін құжаттарды ұсынған жағдайда осы құжаттардың көшірмелері электрондық түрде ұсынылады.
3) Жылжымайтын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банктік мекеменің мөрімен расталған кепілдік келісімшартының көшірмесі электрондық түрде ұсынылады.
Құрамында психотроптық заттар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау
11
Құрамында есірткі құралдары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау үшін меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын мәліметтер мен құжаттар
1) Тіркелген құқықтар (жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтар және оның техникалық сипаттамалары) туралы мәліметтерді ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы тексереді
2) Жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты бойынша жылжымайтын мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша үй-жайды пайдалануға құқық беретін құжаттарды ұсынған жағдайда осы құжаттардың көшірмелері электрондық түрде ұсынылады.
3) Жылжымайтын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банктік мекеменің мөрімен расталған кепілдік келісімшартының көшірмесі электрондық түрде ұсынылады.
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорларының айналымына байланысты қызметтер
12
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сатып алумен, сақтаумен, бөлумен, өткізумен, пайдаланумен, жоюмен байланысты денсаулық сақтау жүйесіндегі қызметті жүзеге асыру кезінде
Осы біліктілік талаптарының 4,5,6-тармақтары және есірткі құралдары ның, психотроп тық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет үшін оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бойынша құжаттар ұсынылады
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 10-бабының 5) тармақшасына сәйкес
13
Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2016 № 1113 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту: реттік нөмірлері 2, 3, 4 және 6-жолдарда көрсетілген талаптар теміржол және автомобиль көлігімен жүк тасымалдаушыларға қолданылмайды