Об утверждении предельных размеров социальной помощи, предоставляемой отдельным категориям нуждающихся граждан, при наступлении трудной жизненной ситуации
Решение маслихата Уилского района Актюбинской области от 16 апреля 2014 года № 156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 мая 2014 года № 3897. Утратило силу решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2015 года № 277
Сноска. Утратило силу решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2015 № 277 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республика Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара согласно приложению.
2. Ежемесячно оказывать:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных-услуг денежную социальную помощь в размере восьми тысяч тенге;
2) детям инвалидам, обучающимся и воспитывающимся на дому, согласно списков,- представленных- государственным учреждением "Уилский районный отдел образования" денежную социальную помощь в размере трех тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 06.08.2015 № 255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата: Б.Х. Нургазин
Секретарь районного маслихата: Б.Т. Бисекенов
Приложение к решению Уилского районного маслихата от 16 апреля 2014 года № 156
Предельные размеры социальной помощи, предоставляемые отдельным категориям нуждающихся граждан, при наступлении трудной жизненной ситуации
В зависимости от наступившей жизненной ситуации или полученного ущерба, в результате стихийного бедствия или пожара, социальная помощь оказывается следующим категориям лиц:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в пределах 150,0 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в пределах 100,0 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в пределах 100,0 тысяч тенге;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 156 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 мамырда № 3897 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 277 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 24.12.2015 № 277 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өрт немесе табиғи зілзаланың кесірінен болған өмірлік қиын жағдаймен байланысты әлеуметтік көмектің шекті мөлшері қосымшаға, сәйкес бекітілсін.
2. Ай сайын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерді төлеу үшін сегіз мың теңге көлемінде қаржылай әлеуметтік көмек көрсетілсін;
2) "Ойыл аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдерге сәйкес үйден оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға үш мың теңге көлемінде қаржылай әлеуметтік көмек көрсетілсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 06.08.2015 № 255 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы: Б.Х. Нұргазин
Аудандық мәслихаттың хатшысы: Б.Т. Бисекенов
Ойыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 156 шешіміне қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері
Өрт немесе табиғи зілзаланың салдарынан болған өмірлік қиын жағдайлар туындағанда немесе залал келтірілгендерге әлеуметтік көмек келесі санаттағы адамдарға көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне шекті деңгейінде 150,0 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдарға шекті деңгейінде 100,0 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдарға шекті деңгейінде 100,0 мың теңге;

другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны в пределах 80,0 тысяч тенге;
лицам, достигших пенсионного возраста в пределах 60,0 тысяч тенге;
инвалидам, в том числе лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 18 лет в пределах 60,0 тысяч тенге;
жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий в пределах 50,0 тысяч тенге;
многодетным семьям в пределах 60,0 тысяч тенге;
детям-сиротам, детям, оставшихся без попечения родителей, выпускникам детских домов в пределах 60,0 тысяч тенге;
малообеспеченным гражданам в пределах 60,0 тысяч тенге;
гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, ВИЧ-инфицированных и больных различными формами туберкулеза в пределах 80,0 тысяч тенге.

жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген адамдардан басқа санаттарына шекті деңгейінде 80,0 мың теңге;
зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға шекті деңгейінде 60,0 мың теңге;
мүгедектерге, оның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған адамдарға шекті деңгейінде 60,0 мың теңге;
саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға шекті деңгейінде 50,0 мың теңге;
көп балалы отбасыларға шекті деңгейінде 60,0 мың теңге;
жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйінің түлектеріне шекті деңгейінде 60,0 мың теңге;
аз қамтылған адамдарға шекті деңгейінде 60,0 мың теңге;
онкологиялық аурулары бар, ҚТВ инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрлерімен ауыратын азаматтарға шекті деңгейінде 80,0 мың теңге.