О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года N 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 08 октября 2014 года N 36-213. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 15 октября 2014 года N 2868
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 декабря 2013 года за № 2534, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 9 января 2014 года № 3 и "Жетысу" от 9 января 2014 года № 3), в решение Алматинского областного маслихата от 30 января 2014 года № 27-168 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 февраля 2014 года за № 2570, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 25 февраля 2014 года № 24 и "Жетысу" от 25 февраля 2014 года № 24), в решение Алматинского областного маслихата от 31 марта 2014 года № 29-176 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 апреля 2014 года за № 2642, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 17 апреля 2014 года № 43 и "Жетысу" от 17 апреля 2014 года № 43), в решение Алматинского областного маслихата от 24 апреля 2014 года № 31-186 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 мая 2014 года за № 2697, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 15 мая 2014 года № 54-55 и "Жетысу" от 15 мая 2014 года № 54-55), в решение Алматинского областного маслихата от 24 июля 2014 года № 34-200 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 июля 2014 года за № 2787, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 12 августа 2014 года № 93 и "Жетысу" от 12 августа 2014 года № 93), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 по строкам:

Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014 2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2014 жылғы 08 қазандағы № 36-213 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 15 қазанда № 2868 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106–бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1–тармағының 1)тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне (2013 жылғы 24 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2534 тіркелген, 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 3 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 3 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 27-168 шешіміне (2014 жылғы 11 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2570 тіркелген, 2014 жылғы 25 ақпандағы № 24 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 25 ақпандағы № 24 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 29-176 шешіміне (2014 жылғы 3 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2642 тіркелген, 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 43 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 43 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 31-186 шешіміне (2014 жылғы 12 мамырында нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2697 тіркелген, 2014 жылғы 15 мамырдағы № 54-55 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 15 мамырдағы № 54-55 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 34-200 шешіміне (2014 жылғы 30 шілдесінде нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2787 тіркелген, 2014 жылғы 12 тамыздағы № 93 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 12 тамыздағы № 93 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақтағы жолдар бойынша:

1) "Доходы" цифры "306 137 109" заменить на цифры "309 262 089", в том числе по:
"налоговым поступлениям" цифры "19 196 697" заменить на цифры "21 752 841";
"неналоговым поступлениям" цифры "2 553" заменить на цифры "80 567";
"поступлениям трансфертов" цифры "286 932 302" заменить на цифры "287 423 124", в том числе:
"трансферты из республиканского бюджета - всего" цифры "234 986 574" заменить на цифры "235 477 396", из них:
"целевые трансферты на развитие" цифры "55 208 128" заменить на цифры "55 698 950", в том числе на:
"развитие газотранспортной системы" цифры "4 650 000" заменить на цифры "5 140 822".
2) "Затраты" цифры "311 469 248" заменить на цифры "313 707 197".
3) "чистое бюджетное кредитование" цифры "2 927 899" заменить на цифры "3 427 816", в том числе:
"бюджетные кредиты" цифры "3 858 685" заменить на цифры "4 358 685";
"погашение бюджетных кредитов" цифры "930 786" заменить на цифры "930 869";
4) "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифры "8 933 846" заменить на цифры "9 322 870", в том числе:
"приобретение финансовых активов" цифры "8 933 846" заменить на цифры "9 322 870";
5) "дефицит" цифры "(-) 17 193 884" заменить на цифры "(-) 17 195 794";
6) "финансирование дефицита бюджета" цифры "17 193 884" заменить на цифры "17 195 794".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по кодам "Социальный налог" за исключением сумм, зачисляемых в бюджет Илийского и Карасайского районов, "Индивидуальный подоходный налог", "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" классификации доходов единой бюджетной классификации зачисляются в областной бюджет в размере 100%".
дополнить пунктом 2-1:
"2-1. Установить норматив распределения доходов на 2014 год по коду "Социальный налог" в бюджет Илийского в размере 45%, Карасайского района в размере 18%".
в пункте 5:
цифры "11 757 093" заменить на цифры "11 962 660";
цифры "5 807 282" заменить на цифры "6 012 848";
цифры "5 521 088" заменить на цифры "5 614 519";
цифры "67 072" заменить на цифры "71 284";
цифры "219 122" заменить на цифры "327 046";
в пункте 9:
цифры "977 687" заменить на цифры "866 235";
цифры "444 905" заменить на цифры "359 860";
цифры "133 705" заменить на цифры "133 219";
цифры "27 944" заменить на цифры "24 472";
цифры "19 380" заменить на цифры "18 480";
строку "на подключение к национальному спутниковому телевещанию Отау ТВ – 20 880 тысяч тенге" исключить;

1) "Кірістер" "306 137 109" саны "309 262 089" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"салықтық түсімдер бойынша" "19 196 697" саны "21 752 841" санына ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер бойынша" "2 553" саны "80 567" санына ауыстырылсын;
"трансферттердің түсімдері бойынша" "286 932 302" саны "287 423 124" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"республикалық бюджеттен түсетін трансферттер - барлығы" "234 986 574" саны "235 477 396" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"дамытуға арналған нысаналы трансферттер" "55 208 128" саны "55 698 950" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"газ тасымалдау жүйесін дамытуға" "4 650 000" саны "5 140 822" санына ауыстырылсын.
2) "Шығындар" "311 469 248" саны "313 707 197" санына ауыстырылсын.
3) "таза бюджеттік несиелендірулер" "2 927 899" саны "3 427 816" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджеттік несиелер" "3 858 685" саны "4 358 685" санына ауыстырылсын;
"бюджеттік кредиттерді өтеу" "930 786" саны "930 869" санына ауыстырылсын;
4) "қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо" "8 933 846" саны "9 322 870" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"қаржылық активтерді сатып алу" "8 933 846" саны "9 322 870" санына ауыстырылсын;
5) "тапшылық" "(-) 17 193 884" саны "(-) 17 195 794" санына ауыстырылсын;
6) "бюджет тапшылығын қаржыландыру" "17 193 884" саны "17 195 794" санына ауыстырылсын.
2 - тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. "Әлеуметтік салық" Іле және Қарасай аудандарының бюджетіне түсетін соманы қоспағанда, "Жеке табыс салығы", "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер бірыңғай бюджеттік жіктеу кірістерінің жіктелуі облыстық бюджетке 100% мөлшерде түсетіні белгіленсін".
2-1 тармағымен толықтырылсын:
"2-1. 2014 жылға "Әлеуметтік салық" коды бойынша кірістерді бөлу нормативі Іле ауданының бюджетіне 45%, Қарасай ауданының бюджетіне 18% мөлшерде белгіленсін".
5-тармақтағы:
"11 757 093" саны "11 962 660" санына ауыстырылсын;
"5 807 282" саны "6 012 848" санына ауыстырылсын;
"5 521 088" саны "5 614 519" санына ауыстырылсын;
"67 072" саны "71 284" санына ауыстырылсын;
"219 122" саны "327 046" санына ауыстырылсын;
9- тармақтағы:
"977 687" саны "866 235" санына ауыстырылсын;
"444 905" саны "359 860" санына ауыстырылсын;
"133 705" саны "133 219" санына ауыстырылсын;
"27 944" саны "24 472" санына ауыстырылсын;
"19 380" саны "18 480" санына ауыстырылсын;
"отау ТВ ұлттық спутник телехабар тарату желісін орнатуға – 20 880 мың теңге" деген жол алынып тасталсын;

цифры "118 195" заменить на цифры "117 526";
в пункте 10-1:
цифры "2 946 670" заменить на цифры "3 134 222";
в пункте 16:
цифры "16 736 431" заменить на цифры "15 475 946";
в пункте 17:
цифры "14 952 539" заменить на цифры "15 024 464";
цифры "5 760 193" заменить на цифры "5 967 185";
в пункте 18:
цифры "10 095 417" заменить на цифры "10 468 104";
в пункте 19:
цифры "8 490 524" заменить на цифры "8 872 569";
в пункте 20:
цифры "771 130" заменить на цифры "798 583";
в пункте 24:
цифры "55 885" заменить на цифры "54 301";
в пункте 25:
цифры "634 101" заменить на цифры "634 967";
в пункте 26:
цифры "10 224 676" заменить на цифры "9 738 610";
в пункте 27:
цифры "283 652" заменить на цифры "383 652".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. приложению 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.
5. Приложение 5-1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Приложение 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Приложение 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Приложение 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему решению.
9. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Приложение 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему решению.
11. Приложение 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему решению.
12. Приложение 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему решению.
13. Приложение 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему решению.
14. Приложение 18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему решению.
15. Приложение 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему решению.
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
17. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2014 года.
Председатель
сессии областного Маслихата                Б. Балакойшиев
Секретарь
областного Маслихата                       Е. Келемсейт
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Алматинской области"                       Сатыбалдина Нафиса Тулековна

"118 195" саны "117 526" санына ауыстырылсын;
10-1 тармақтағы:
"2 946 670" саны "3 134 222" санына ауыстырылсын;
16- тармақтағы:
"16 736 431" саны "15 475 946" санына ауыстырылсын;
17- тармақтағы:
"14 952 539" саны "15 024 464" санына ауыстырылсын;
"5 760 193" саны "5 967 185" санына ауыстырылсын;
18-тармақтағы:
"10 095 417" саны "10 468 104" санына ауыстырылсын;
19- тармақтағы:
"8 490 524" саны "8 872 569" санына ауыстырылсын;
20-тармақтағы:
"771 130" саны "798 583" санына ауыстырылсын;
24-тармақтағы:
"55 885" саны "54 301" санына ауыстырылсын;
25-тармақтағы:
"634 101" саны "634 967" санына ауыстырылсын;
26-тармақтағы:
"10 224 676" саны "9 738 610" санына ауыстырылсын;
27-тармақтағы:
"283 652" саны "383 652" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешімнің 5 қосымшасы осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Көрсетілген шешімнің 5-1 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
6. Көрсетілген шешімнің 6 қосымшасы осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
7. Көрсетілген шешімнің 7 қосымшасы осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
8. Көрсетілген шешімнің 11 қосымшасы осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
9. Көрсетілген шешімнің 12 қосымшасы осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
10. Көрсетілген шешімнің 13 қосымшасы осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
11. Көрсетілген шешімнің 14 қосымшасы осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
12. Көрсетілген шешімнің 15 қосымшасы осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
13. Көрсетілген шешімнің 16 қосымшасы осы шешімнің 12 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
14. Көрсетілген шешімнің 18 қосымшасы осы шешімнің 13 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
15. Көрсетілген шешімнің 19 қосымшасы осы шешімнің 14 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б. Балақойшиев
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Е. Келемсейіт
Алматы облыстық Мәслихатының

"08" октября 2014 года
Приложение 1
к решению маслихата Алматинской области
от "08" октября 2014 года № 36-213 "О внесении
изменений и дополнений в решение Маслихата
Алматинской области от 18 декабря 2013 года
№ 26-156 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2014-2016 годы"
Приложение 1
утвержденное решением маслихата
Алматинской области от 18 декабря 2013 года
№ 26 -156 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2014-2016 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2014 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
I.Доходы

2014 жылғы "08" қазандағы "Алматы
облыстық мәслихатының 2013 жылғы
18 желтоқсандағы "Алматы облысының
2014-2016 жылдарға арналған облыстық
бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" № 36-213 шешіміне 1 қосымша
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы "18" желтоқсандағы
"Алматы облысының 2014-2016 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
№ 26-156 шешімімен бекітілген 1 қосымша
Алматы облысының 2014 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер