О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 573. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2015 года № 10099. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.02.2018 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5463, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 февраля 2009 года № 27 (1624)) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) уведомление о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов, по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) уведомление о результатах налоговой проверки, по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) уведомление о начисленных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных отчислений за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки, по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) уведомление о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) уведомление о погашении налоговой задолженности, по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) уведомление об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов, по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) уведомление об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) уведомление об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах налоговой проверки и (или) решение вышестоящего органа государственных доходов, вынесенное по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;

"Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 573 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 10099 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.02.2018 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5463 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2009 жылғы 20 ақпанда № 27 (1450) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтардың сомасы туралы хабарлама;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарлама;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарату салық есептілігін табыс еткен күннен бастап тарату салықтық тексеру аяқталған күнге дейінгі кезең үшін салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есепке жазылған сомалары туралы хабарлама;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салық есептілігінің табыс етілмеуі туралы хабарлама;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық берешегін өтеу туралы хабарлама;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндiрiп алу туралы хабарлама;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешіміне салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қараудың қорытындылары туралы хабарлама";

9) уведомление об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан, по форме согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) уведомление о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика, по форме согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) извещение об отзыве налоговой отчетности, по форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) извещение о проведении налоговой проверки, по форме согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) заключение к акту налоговой проверки, по форме согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) заключение по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) решение о приостановлении представления налоговой отчетности или об отказе в приостановлении представления налоговой отчетности, по форме согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) решение о назначении контроля, по форме согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) дополнительное решение к решению о назначении контроля, по форме согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) решение об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням плательщика, по форме согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) акт описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням плательщика, по форме согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), по форме согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) постановление об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), по форме согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) товарный чек согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) книгу товарных чеков, по форме согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) книгу учета наличных денег, по форме согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) акт снятия фискального отчета, по форме согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) налоговое требование, по форме согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) требование об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан, по форме согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) решение об отказе в снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 28 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеушінің орналасқан жерін (жоқтығын) растау туралы хабарлама;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық есептілігін кері қайтарып алу туралы хабарландыру;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық тексеру актісіне қорытынды;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы немесе салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешім;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылауды тағайындау туралы шешім;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешім;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесінің актісі;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің) кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулы;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар чегі;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар чегінің кітабы;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолма-қол ақшаны есепке алу кітабы;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша фискалдық есепті алу актісі;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық талап;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасының бұзушылықтарын жою туралы талап;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарудан бас тарту туралы шешім;

29) уведомление об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов, по форме согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе плательщика, по форме согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) постановление об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество плательщика, по форме согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) решение об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням плательщика, по форме согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) уведомление о применяемом режиме налогообложения, по форме согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) патент на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей, по форме согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) справку о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу в электронном виде, по форме согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности органом государственных доходов в электронном виде, по форме согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) уведомление о продлении срока представления налоговой отчетности, по форме согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) решение органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности по форме согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) справку о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу на бумажном носителе, по форме согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) извещение о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) решение об отказе в постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) решение о снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) решение о снятии с регистрационного учета налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, по форме согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) регистрационную карточку контрольно-кассовой машины, по форме согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) разрешение органа государственного дохода на нарушение целостности пломбы контрольно-кассовой машины, по форме согласно приложению 45 к настоящему приказу;

29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндiрiп алу туралы хабарлама;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органының өкімі;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулы;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға нысан бойынша салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтары және өсімпұлдары бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы шешім;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолданылатын салық салу режимі туралы хабарлама;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дара кәсіпкерлерге арналған арнаулы салық режимін қолдануға патент;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке табыс салығы мен мүлік жөніндегі декларацияларды электрондық түрде қабылдау туралы анықтама;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды түрдегі салық есептілігін мемлекеттік кірістер органының қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы хабарлама;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарлама;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының салық есептілігін кері қайтарып алуға арналған шешімі;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке табыс салығы мен мүлік жөніндегі декларацияларды қағаз жеткізгіште қабылдау туралы анықтама;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлама;
41) осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тарту туралы шешім;
42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығару туралы шешім;
43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушіні тіркеу есебінен шығару туралы шешім;
44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-касса машинасын тіркеу карточкасы;
45) осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-касса машинасы пломбасының бүтіндігін бұзуға мемлекеттік кірістер органының рұқсаты;

46) решение об изменении (об отказе в изменении) срока уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по форме согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) решение об изменении (об отказе в изменении) сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов, других обязательных платежей в бюджет и (или) пеней, по форме согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) уведомление о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Таможенного союза, по форме согласно приложению 48 к настоящему приказу.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 49 к настоящему приказу.";
приложения 1 - 42 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 - 42 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 43 - 48 согласно приложениям 43 - 48 к настоящему приказу;
приложение 37 изложить в новой редакции согласно приложению 49 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов
"_____" ____________ 20 ___ года № ___________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)

46) осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешім;
47) осы бұйрыққа 47-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және (немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешім;
48) осы бұйрыққа 48-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кеден одағына мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алу туралы хабарлама бекітілсін.";
2-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"2. Осы бұйрықтың 49 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.";
1-42-қосымшалар осы бұйрыққа 1-42-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 43-48-қосымшаларға сәйкес 43-48-қосымшалармен толықтырылсын;
37-қосымша осы бұйрыққа 49-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтардың сомасы туралы
хабарлама
20__ жылғы "___" _______ № _______
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"

В срок до 1 октября 20 ___ года Вам необходимо уплатить данную
сумму.
В случае неуплаты данной суммы в срок, указанный в настоящем
уведомлении, начисляется пеня в размере, установленном статьей 610
Налогового кодекса.
В случае неуплаты исчисленных сумм налогов в бюджет в срок,
указанный настоящим уведомлением, будет рассмотрен вопрос о
привлечении Вас к административной ответственности в соответствии с
Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов государственных доходов вышестоящему органу государственных
доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики
Казахстан.
Руководитель
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика, ИИН, подпись, дата)
Уведомление
вручено налогоплательщику _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Уведомление
отправлено налогоплательщику __________________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о результатах налоговой проверки
"_____" ________________ 20 ___ года № ________
В соответствии со статьями 607, 638 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) и на основании акта налоговой проверки от
"____" __________ 20___ года № ______
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное
наименование налогоплательщика)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН /БИН) ____________________________________________________
1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в
бюджет и пени:
тенге
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
Итого
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)

Сізге 20__ жылдың "1" қазан айына дейін осы соманы төлеу қажет.
Осы хабарламада көрсетілген соманы мерзімінде төлемеген жағдайда Салық кодексінің 610-бабында белгіленген мөлшерде өсімпұл есептеледі.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде есептелген салық сомасын бюджетке төлемеген жағдайда, Сізді Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тарту мәселесі қаралатын болады.
Салық кодексінің 686, 687-бабына сәйкес Сіздің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетін (әрекетсіздігін) мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен сотқа шағым арыз беруінізге құқыңыз бар.
Мемлекеттік
органның басшысы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым ___________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), ЖСН, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге тапсырылды ________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге жіберілді _________________________________
(жіберу және (немесе) алу деректі растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарлама
20 __ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 638-баптарына сәйкес және
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
20__ жылғы "__" ______ салық тексеруінің актісі негізінде Сізді
_____________________________________________________________________
салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
толық атауы, мекен-жайы))
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН,ЖСН)
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
1) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген сомасы туралы:
теңге
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
Жиыны
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)

2) о начисленной сумме обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений и пени:
тенге
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
Итого
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
3) о сумме уменьшенного убытка, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
______________________________________________________________________________________
(сумма убытка)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость,
относимого в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной
к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
____________________________________________
(код, наименование налога)
__________________________________________
(сумма налога)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость,
возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату:
тенге
__________________________________
(код, наименование налога)
___________________________
(сумма налога)
_________________________
(сумма пени)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога,
удержанного у источника выплаты, с доходов нерезидентов, не
подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
____________________________________________
(код, наименование налога)
__________________________________________
(сумма налога)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии с пунктом 2 статьи 608, пунктом 5 статьи 638
Налогового кодекса Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со
дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления,
уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени
в размере
_____________________________________________________________________
в
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН ___________________________________________________________
на счет № _____________________________________________________
(государственного органа)
в ____________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
а также перечислить сумму обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений и пени в размере
_____________________________________________________________________
в Республиканское государственное казенное предприятие
"Государственный центр по выплате пенсий".
В случае невыполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.

2) міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың және өсімпұлдардың есептелген сомасы туралы:
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
Жиыны
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
3) бюджетке төленуге жатпайтын кемітілген залал сомасы туралы:
теңге
___________________________________________________________________
(залал сомасы)
_______________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
4) бюджетке төленуге жатпайтын есепке жатқызылатын қосылған құн салығының қайтарылуға расталмаған, есепке жазылған салық сомасынан асып кету сомасы туралы:
теңге
_________________________________
салық коды, атауы)
________________________________
салық сомасы)
________________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
5) бюджеттен қайтарылған және қайтарылуы расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы туралы:
теңге
______________________
(салық коды, атауы)
________________________(салық сомасы)
___________________
(өсімпұл сомасы)
________________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
6) бюджетке төленуге жатпайтын қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы туралы
теңге
__________________________________
салық коды, атауы)
_________________________________
(салық сомасы)
Салық кодексінің 608-бабының 2-тармағына, 638 бабының 5 тармағына сәйкес Сізге осы хабарлама тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
_________________________________________________ мөлшеріндегі соманы
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН ______________________ № _________________________________ шотына
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________ төлеуіңіз қажет.
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.

В соответствии с пунктом 6 статьи 638 Налогового кодекса в
случае согласия налогоплательщика (налогового агента) с начисленными
суммами налогов, других обязательных платежей в бюджет и пеней,
указанными в уведомлении о результатах налоговой проверки, сроки
исполнения налогового обязательства по уплате налогов, других
обязательных платежей в бюджет, а также обязательства по уплате пеней
могут быть продлены на шестьдесят рабочих дней по заявлению
налогоплательщика (налогового агента) с приложением графика уплаты.
При этом указанная сумма подлежит уплате в бюджет с начислением пени
за каждый день продления срока уплаты и уплачивается равными долями
через каждые пятнадцать рабочих дней указанного периода.
Не подлежит продлению срок исполнения налогового обязательства
по уплате начисленных по результатам налоговой проверки сумм акциза и
налогов, удерживаемых у источника выплаты, а также начисленных сумм
налогов, других обязательных платежей в бюджет и пеней по результатам
налоговой проверки после обжалования результатов проверки.
В соответствии со статьями 666 и 667 Налогового кодекса Вы
имеете право обжаловать настоящее уведомление в вышестоящий орган
государственных доходов в течение тридцати рабочих дней со дня
вручения либо в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено
налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено
налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или)получения)
Примечание:
1) в случае не установления нарушений по результатам налоговой
проверки соответствующие подпункты настоящего уведомления не
отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных
платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений в
отношении юридического лица, имеющего объекты налогообложения и (или)
объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм
осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При
этом требование об уплате указанных сумм отражается отдельно в
настоящем уведомлении.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о начисленных суммах налогов и других обязательных
платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов,
социальных отчислений за период с даты представления
ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения
ликвидационной налоговой проверки
"____" _____________ 20 __ года № ______
В соответствии со статьями 607, 638 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) и на основании акта налоговой проверки от
"____" __________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное
наименование налогоплательщика
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес)

Салық кодексі 638-бабының 6-тармағына сәйкес салық тексеруінің нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың есептелген сомаларымен салық төлеуші (салық агенті) келіскен жағдайда, төлеу кестесімен қоса салық төлеушінің (салық агентінің) өтініші бойынша салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша, сондай-ақ өсімпұлларды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімі алпыс жұмыс күніне ұзартылуы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген сома төлеу мерзімі ұзартылған әрбір күнге өсімпұл есептеле отырып, осы кезеңнің әрбір он бес жұмыс күні сайын тең үлеспен бюджетке төленуге тиіс.
Акциздің және төлем көзінен ұсталатын салықтардың салық тексеруінің нәтижелері бойынша есептелген сомаларын, сондай-ақ тексеру нәтижелеріне шағым жасалғаннан кейін салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың сомаларын төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімі ұзартылуға жатпайды.
Салық кодексінің 666 және 667-баптарына сәйкес Cіздің көрсетілген хабарлама табыс етілген немесе оны алған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына не сотқа шағым беруге құқығыңыз бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ тапсырылды
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) ________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
1) салық тексеруі нәтижелері бойынша бұзушылықтар белгіленбеген жағдайда осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты объектісі бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар сомасы есептелген жағдайда сондай сомаларды төлеу салық салу объектілерінің тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу бойынша талап осы хабарламада жеке көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Тарату салық есептілігін табыс еткен күннен бастап тарату салықтық тексеру аяқталған күнге дейінгі кезең үшін салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есепке жазылған сомалары туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 638-баптарына сәйкес және 20__ ж. "__" ___ салық тексеруі актісінің негізінде
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді _______________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), мекен-жайы)
_________________________ үшін салық және бюджетке төленетін басқа да
(салық кезеңі)

1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в
бюджет:
тенге
____________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
____________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
____________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
Итого
________________________
(сумма платежа)
за ____________________________________________________________
(налоговый период)
2) о начисленной сумме обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений:
тенге
___________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
___________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
___________________________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
Итого
________________________
(сумма платежа)
за ____________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии с пунктом 2 статьи 608, статьей 638 Налогового
кодекса Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня,
следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления,
уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет в
размере
_____________________________________________________________________
в _____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН ________________________________ на счет №
_____________________________________________________________________
(государственного органа)
в ____________________________________________________________,
(Управление Казначейства, БИК)
а также перечислить сумму обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений в размере
_____________________________________________________________________
в Республиканское государственное казенное предприятие
"Государственный центр по выплате пенсий".
В случае невыполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или) получения)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный
налоговым законодательством Республики Казахстан
"____" _____________ 20___ года № ______
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)

1) міндетті төлемдердің, есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
тенге
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
Жиыны
__________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________________________ үшін
2) міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
тенге
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
Жиыны
__________________
(төлемнің сомасы)
_________________________________________________________________үшін
Салық кодексі 608-бабының 2-тармағына, 638-бабына сәйкес Сізге аталған соманы осы хабарлама тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН-і ______________________________ № _______________________ шотына
(мемлекеттік органның)
____________________________________________________ төлеуіңіз қажет.
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 686, 687-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетін (әрекетсіздігін) мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ тапсырылды
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) ________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салық есептілігінің табыс етілмеуі туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________

в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 607 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное
наименование налогоплательщика)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
о непредставлении налоговой отчетности: _____________________________
(наименование и налоговый
период налоговой отчетности)
В случае неисполнения настоящего уведомления в течение тридцати
рабочих дней со дня, следующего за днем вручения, по Вашим банковским
счетам будут приостановлены расходные операции.
В соответствии со статьями 686 и 687 Налогового кодекса в
случае несогласия с вышеуказанным уведомлением налогоплательщик или
его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов
вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке,
предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя)
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или) получения)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о погашении налоговой задолженности
"____" ____________ 20__ года № ______
В соответствии со статьями 607, 609- 617, 619 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
Уведомляет Вас, _______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
полное наименование налогоплательщика,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес)
что Вами не погашена сумма налоговой задолженности по следующим
видам налогов и других обязательных платежей в бюджет:
1
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
2
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
3
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
4
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
5
__________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
В случае непогашения налоговой задолженности к Вам будут
применены следующие способы обеспечения исполнения не выполненного в
срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания
налоговой задолженности:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына сәйкес Сізді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
_____________________________________________________________________
әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе толық атауы, мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық есептілігінің атауы және салық кезеңі)
_____________________________________________________________________
салық есептілігін табыс етілмегені туралы хабардар етеді.
Осы хабарлама тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап 30 жұмыс күні ішінде орындалмаған жағдайда, Сіздің банк шоттарыңыз бойынша шығыс операциялары тоқтата тұратын болады.
Салық кодексінің 686, 687-баптарына сәйкес салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі жоғарыда көрсетілген хабарламамен келіспеген жағдайда мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) мемлекеттік кірістер органының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқылы.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге _______________________________ тапсырылды
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге _________________________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Салық берешегін өтеу туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 609-617, 619–баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
Cізді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), толық атауы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
мекен жайы)
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрлерінің қимасында салық берешегі сомасының өтелмегенін хабарлайды:
1
_________________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
_______________
(айыппұл сомасы)
2
_________________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
_______________
(айыппұл сомасы)
3
_________________
(төлемнің коды,
атауы)
_______________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
_______________
(айыппұл сомасы)
4
_________________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
_______________
(айыппұл сомасы)
5
_________________
(төлемнің коды,
атауы)
_______________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
_______________
(айыппұл сомасы)
Салық берешегі өтелмеген жағдайда Сізге мынадай мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары қолданылады:

1) приостановление расходных операций по банковским счетам (за
исключением корреспондентских счетов) по истечении десяти рабочих
дней со дня вручения настоящего уведомления;
2) приостановление расходных операций по кассе по истечении
десяти рабочих дней со дня получения настоящего уведомления;
3) ограничение в распоряжении имуществом по истечении
пятнадцати рабочих дней со дня получения настоящего уведомления;
4) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских
счетах, по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения настоящего
уведомления;
5) обращение взыскания на деньги на банковских счетах
дебиторов;
6) обращение взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество;
7) принудительный выпуск объявленных акций*.
За каждый день просрочки исполнения налогового обязательства
начисляется пеня, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты
налога и другого обязательного платежа в бюджет, в том числе
авансового и (или) текущего платежа по ним, включая день уплаты в
бюджет, в размере 2,5-кратной официальной ставки рефинансирования,
установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день
просрочки.
В соответствии с пунктом 2 статьи 616 Налогового кодекса Вам
необходимо не позднее десяти рабочих дней со дня получения настоящего
уведомления представить в
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности и,
при наличии, акты сверок взаиморасчетов, составленные совместно с
дебитором, подтверждающие суммы дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов в срок, указанный
настоящим уведомлением, либо представления сведений об отсутствии
дебиторов, орган государственных доходов проведет налоговую проверку
налогоплательщика (налогового агента).
В случае невыполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)
/должностного лица налогоплательщика
(налогового агента), подпись, печать, дата)
Уведомление вручено
налогоплательщику
(налоговому агенту) ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено
налогоплательщику (налоговому агенту) _________________________
(документ, подтверждающий
факт отправки и (или)
получения)
Примечание: *данная мера применяется в отношении
налогоплательщика (налогового агента) - акционерного общества с
участием государства в уставном капитале.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об обращении взыскания на деньги на банковских
счетах дебиторов
"____" ____________ 20___ года № ______

1) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
2) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
3) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап он бес жұмыс күні өткен соң мүлікке билік етуін шектеу;
4) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап жиырма жұмыс күні өткен соң банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
5) дебиторларының банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
6) билік етуі шектелген мүліктен өндіріп алу;
7) жарияланған акцияларды мәжбүрлеп шығару*.
Бюджетке төлеу күнін қоса алғанда, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, оның ішінде олар бойынша аванстық және (немесе) ағымдағы төлемдерді төлеу мерзімі күнінен кейінгі күннен бастап, салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбір күні үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 2,5 еселенген мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 616-бабының 2-тармағына сәйкес Сізге осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып, дебиторлар тізімін және бар болған жағдайда, дебитормен бірлесе отырып жасалған және дебиторлық берешек сомаларын растайтын өзара есеп айырысудың салыстырып тексеру актілерін табыс ету қажет.
Дебиторлар тізімі осы хабарламада көрсетілген мерзімде табыс етілмеген жағдайда, немесе дебиторлар жоқ туралы мәлімет ұсынған жағдайда мемлекеттік кірістер органы салық төлеушіге (салық агентіне) салық тексеруін жүргізеді.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 686, 687-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетін (әрекетсіздігін) мемлекеттік кірістер органының жоғары тұрған органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық
агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) ________________________________________ тапсырылды.
(мемлекетік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту: *осы шара салық төлеушінің (салық агентінің) - жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамға қатысты қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____

В соответствии со статьями 607 и 616 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
уведомляет Вас,
_____________________________________________________________________
(наименование дебитора налогоплательщика
(налогового агента), индивидуальный
_____________________________________________________________________
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес)
об обращении взыскания на деньги с Ваших банковских счетов в счет
погашения налоговой задолженности налогоплательщика (налогового
агента)
_____________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика
_____________________________________________________________________
(налогового агента), ИИН/БИН, адрес)
на сумму
_____________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
_______________________________________________________________тенге.
Со дня получения настоящего уведомления Вам необходимо не
позднее двадцати рабочих дней представить в
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
акт сверки взаиморасчетов, составленный совместно с
налогоплательщиком (налоговым агентом) на дату получения уведомления,
в соответствии с пунктом 3 статьи 616 Налогового кодекса.
В случае непредставления акта сверки взаиморасчетов, в срок,
указанный настоящим уведомлением,
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
проведет у Вас налоговую проверку.
В случае невыполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя)
государственного органа
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дебитора налогоплательщика (налогового
агента)/должностного лица дебитора
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено
дебитору налогоплательщика
(налогового агента) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено
дебитору налогоплательщика
(налогового агента) _________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и
(или) получения)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных органами государственных
доходов по результатам камерального контроля
"____" __________ 20___ года № _________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии со статьей 587 и подпунктом 7) пункта 2 статьи
607 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
о нарушениях, выявленных "____" ____________ 20 ______ года, по
налоговой отчетности
_____________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607 және 616-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
Сізді _______________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агенті) дебиторының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе толық
_____________________________________________________________________
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
санмен және жазбамен көрсетілсін
_______________________________________________________________ теңге
сомасында Сіздің банк шоттарыңыздағы ақшадан салық төлеушінің (салық агентінің)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агенті) атауы,
_____________________________________________________________________
ЖСН/БСН, мекен-жайы)
салық берешегін өтеу есебіне өндіріп алуды ақшаға айналдыру туралы хабардар етеді.
Осы хабарламаны алған сәттен бастап Сізге Салық кодексінің 616-бабының 3-тармағына сәйкес хабарламаны алу күніне салық төлеушімен бірлесе отырып жасасқан өзара есеп айырысуларды салыстыру актісін
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей беру қажет.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде өзара есеп айырысуларды салыстыру актісі берілмеген жағдайда
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге салық тексеруін жүргізеді.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 686, 687-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен мемлекеттік кірістер органының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
салық төлеуші (салық агенті) дебиторының/салық төлеушінің
(салық агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеуші
(салық агенті) дебиторына _______________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеуші
(салық агенті) дебиторына ________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер
органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 587-бабына және 607-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес Сізді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
20___ жылдың "____" ________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.

В соответствии с пунктом 2 статьи 587 Налогового кодекса Вам
необходимо исполнить настоящее уведомление в течение тридцати рабочих
дней со дня, следующего за днем его вручения (получения).
Исполнением настоящего уведомления признается представление
налогоплательщиком (налоговым агентом) одного из следующих
документов:
1) налоговой отчетности за налоговый период, к которому
относятся выявленные нарушения;
2) пояснения по выявленным нарушениям, соответствующего
требованиям, установленным статьей 587 Налогового кодекса;
3) жалобы на действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов по направлению такого уведомления.
В случае согласия с указанными в уведомлении нарушениями
налогоплательщик (налоговый агент) представляет в органы
государственных доходов налоговую отчетность за период, к которому
относятся выявленные нарушения.
В случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями
налогоплательщик (налоговый агент) представляет один из следующих
документов:
1) пояснение по выявленным нарушениям на бумажном или
электронном носителе - в орган государственных доходов, направивший
настоящее уведомление;
2) жалобу на действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов по направлению настоящего уведомления - в
вышестоящий орган государственных доходов.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет
приостановление расходных операций по банковским счетам
налогоплательщика в соответствии со статьей 611 Налогового кодекса.
В соответствии со статьей 686 Налогового кодекса в случае
несогласия с настоящим уведомлением налогоплательщик или его
уполномоченный представитель также имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов в суд.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ____ листе(-ах).
Руководитель
(заместитель руководителя)
государственного органа
____________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии),налогоплательщика
(налогового агента), подпись, дата)
Место печати
Уведомление вручено Фамилия, имя, отчество (при его
налогоплательщику наличии) или наименование
налоговому агенту) налогоплательщика:_____________
___________________________________ Адрес:
(фамилия, имя, отчество (при его _______________________________
наличии), должностного лица _______________________________
государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
__________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или) получения)
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика
(налогового агента) на уведомление о результатах
налоговой проверки и (или) решение вышестоящего
органа государственных доходов, вынесенное по результатам
рассмотрения жалобы на уведомление
"____" ____________ 20__ года № ______

Салық кодексінің 587-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің) мына құжаттардың бірін:
1) анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін салық есептілігін,
2) Салық кодексінің 587-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келетін анықталған бұзушылықтар бойынша түсініктемені,
3) осындай хабарламаны жіберу бойынша мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдарды ұсынуы осы хабарламаның орындалуы болып танылады.
Хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда салық төлеуші (салық агенті) мемлекеттік кірістер органдарына анықталған бұзушылықтар жататын кезең үшін салық есептілігін ұсынады.
Хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда салық төлеуші (салық агенті) мынадай құжаттардың бірін ұсынады:
1) осы хабарламаны жіберген мемлекеттік кірістер органына - анықталған бұзушылықтар бойынша қағаз немесе электрондық жеткізгіште түсініктеме;
2) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына - осы хабарламаны жіберу бойынша мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодекстің 611-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соғады.
Салық кодексінің 686-бабына сәйкес осы хабарламамен келіспеген жағдайда, салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) сотқа шағымдануға құқылы.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
___________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөр орны
Хабарлама салық төлеушіге Салық төлеушінің тегі, аты,
(салық агентіне) табыс етілді әкесінің аты (ол болған
_______________________________ жағдайда) және немесе атауы
(мемлекеттік органның лауазымды __________________________
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық Мекенжайы:
агентіне) жіберілді _______________________________
________________________________ _______________________________
(жіберу және (немесе) алу
фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешіміне салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қараудың қорытындылары туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____

В соответствии со статьями 607, 671 и 681 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование
____________________________________________________________________,
государственного органа)
по результатам рассмотрения жалобы от "____" _______ 20___ года
_____________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах
проверки или решение
_____________________________________________________________________
вышестоящего органа государственных доходов, вынесенное по
результатам рассмотрения жалобы на уведомление)
____________________________________________________________________,
уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное
наименование налогоплательщика
_____________________________________________________________________
(налогового агента), индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1. Начисленная сумма налогов и других обязательных платежей в
бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов, социальных отчислений и пени с
учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
___________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
___________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
___________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
___________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
Итого
_______________
(сумма платежа)
___________
(сумма пени)
за __________________________________________________________________
(проверяемый период)
2. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения
жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
______________________________________________________________________________________
(сумма убытка)
за __________________________________________________________________
(проверяемый период)
3. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого
в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной к
возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не
подлежит уплате в бюджет):
тенге
_____________________________
(код, наименование налога)
__________________________
(сумма налога)
за __________________________________________________________________
(проверяемый период)

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 671 және 681-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(салық тексеруі нәтижелері туралы хабарламаны немесе хабарламаға
шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған
мемлекеттік кірістер органының шешімін көрсету)
20__ жылғы "____" ______________ шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша
Cізді _________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың және өсімпұлдардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
________________________
(төлемнің коды, атауы)
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
Жиыны
__________________
(төлемнің сомасы)
________________
(өсімпұл сомасы)
2. _______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджетке төленуге жатпайтын кемітілген залал сомасы мынаны құрайды:
теңге
___________________________________________________________________
(залал сомасы)
3. ______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджетке төленуге жатпайтын есепке жатқызылатын қосылған құн салығының қайтарылуға расталмаған, есепке жазылған салық сомасынан асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
_________________________________
(салық коды, атауы)
______________________________
(салық сомасы)

4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость,
возвращенная из бюджета и не подтвержденная к возврату, с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
__________________________
(код, наименование налога)
_______________
(сумма налога)
_____________
(сумма пени)
за __________________________________________________________________
(проверяемый период)
5. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога,
удержанного у источника выплаты с доходов нерезидентов, не
подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы
составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
_______________________
(код, наименование налога)
________________________
(сумма налога)
за __________________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 608 Налогового кодекса Вам необходимо
уплатить сумму в размере
_____________________________________________________________________
в _____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН _______________________ на счет № _________________________
(государственного органа)
в _____________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
Налогоплательщик (налоговый агент) имеет право на обжалование
результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Уведомление получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику:
(налоговому агенту) _________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или)
получения)
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об устранении нарушений налогового законодательства
Республики Казахстан
"_____" ____________ 20 ___ года № __________
В соответствии со статьей 607 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
уведомляет Вас, _______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
полное наименование налогоплательщика
_____________________________________________________________________
(налогового агента), индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
_____________________________________________________________________
об устранении допущенных нарушений налогового законодательства:
_____________________________________________________________________
(суть нарушения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4. ______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
_________________________
(салық коды, атауы)
______________________
(салық сомасы)
__________________
(өсімпұл сомасы)
5. ______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджетке төленуге жатпайтын қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны құрайды:
теңге
_____________________________________
(салық сомасы)
______________________________
(салық коды, атауы)
Салық кодексінің 608-бабына сәйкес Сізге
___________________________________________ теңге мөлшеріндегі соманы
(санмен және жазбамен көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)________ № __________________ шотына
(мемлекеттік органның)
____________________________________________________ төлеуіңіз қажет.
(Қазынашылық басқармасы, банктің сәйкестендіру коды (БСК))
Салық төлеушінің (салық агентінің) Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі, нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны ___________________________________________________ алдым
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы (мөрі), күні)
Хабарламаны салық төлеушіге
(салық агентіне) ___________________________________________ тапсырды
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) __________________________________________ жіберілді
(жіберу (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді, ________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде), толық атауы,
____________________________________________________________________,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
мекен-жайы)
жол берілген салық заңнамасының бұзушылықтары туралы хабарлайды:
_____________________________________________________________________
(бұзушылық мәні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

В соответствии с пунктом 2 статьи 608 Налогового кодекса Вам
необходимо устранить допущенные нарушения в течение тридцати рабочих
дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления.
В случае не выполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
административные взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Уведомление получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового
агента)/должностного лица налогоплательщика
(налогового агента), подпись, печать, дата)
Уведомление вручено
налогоплательщику (налоговому агенту) _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии), должностного
лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено
налогоплательщику (налоговому агенту) _______________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о подтверждении места нахождения (отсутствия)
налогоплательщика
"_____" ________________ 20 ___ года № ________
В соответствии со статьями 558, 569, 571, 607, 611 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в
бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас, _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
наименование налогоплательщика,
ИИН/БИН,
____________________________________________________________________,
адрес места нахождения, указанный в регистрационных данных)
что по результатам налогового обследования, проведенного
"___" ___________ 20 __ года, установлено Ваше отсутствие по месту
нахождения, указанному в регистрационных данных.
В связи с чем, Вы обязаны в течение двадцати рабочих дней с
даты направления уведомления в явочном порядке представить в орган
государственных доходов письменные пояснения о причинах отсутствия в
момент обследования.
В случае неисполнения данного требования в отношении Вас будут
реализованы следующие действия, установленные Налоговым кодексом:
1) приостановление расходных операций по банковским счетам;
2) снятие с регистрационного учета по налогу на добавленную
стоимость на основании решения органа государственных доходов.
Кроме того отмечаем, что налогоплательщику, снятому с
регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость на
основании решения органа государственных доходов, будет отказано в
добровольной постановке на регистрационный учет по налогу на
добавленную стоимость, если со дня снятия с регистрационного учета по
налогу на добавленную стоимость на основании решения органа
государственных доходов не истекли два года.
В соответствии со статьей 686 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Уведомление получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)/должностного
лица налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и
(или) получения)
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
"____" __________ 20 ___ года № _________
Извещение
об отзыве налоговой отчетности
Согласно налоговому заявлению (решению органа государственных
доходов) от "__" _______ 20__ года № __ об отзыве налоговой
отчетности __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное
наименование налогоплательщика)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(код, вид и налоговый период налоговой отчетности)
_____________________________________________________________________
с регистрационным номером ___________________________________________
(18-значный регистрационный номер налоговой
отчетности)
по причине __________________________________________________________
сообщаем результат обработки ________________________________________
(отозвана, отзыв не произведен)
сведения об отозванных дополнительных формах (при отзыве
первоначальной, очередной, ликвидационной)
_____________________________________________________________________
(регистрационные номера)
причина отказа в отзыве _____________________________________________
(подлежит заполнению, если отзыв не произведен)
сведения о сторнировании ____________________________________________
(заполняется при обработке сторнирования)
__________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), (подпись)
должностного лица государственного органа)
________________________________________________________ Место печати
(наименование государственного органа)
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
или полное наименование налогоплательщика
(налогового агента) _____________________
_________________________________________
Индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер
ИИН/БИН _________________________________
Адрес места жительства или нахождения
_________________________________________
Извещение о проведении налоговой проверки
"____" ____________ 20__ года № ______
_____________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)
в соответствии со статьей 631 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
уведомляет Вас:
) о проведении выборочной комплексной проверки по вопросу
исполнения налогового обязательства по всем видам налогов и других
обязательных платежей в бюджет, полноты и своевременности исчисления,
удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, полноты и
своевременности исчисления и уплаты социальных отчислений;
2) о проведении выборочной тематической проверки по вопросам:
исполнения налогового обязательства по отдельным видам налогов
и (или) других обязательных платежей в бюджет;
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов, а также полноты и своевременности исчисления и
уплаты социальных отчислений;
исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные
виды банковских операций, обязанностей, установленных Налоговым
кодексом, а также Законами Республики Казахстан "Об обязательном
социальном страховании" и "О пенсионном обеспечении в Республике
Казахстан";
трансфертного ценообразования;
государственного регулирования производства и оборота отдельных
видов подакцизных товаров;
определения налогового обязательства по операциям с
налогоплательщиком, признанным лжепредприятием на основании
вступившего в законную силу приговора или постановления суда;
по вопросам определения налогового обязательства по сделке
сделкам), совершение которой (которых) признано судом осуществленными
без намерения осуществлять предпринимательскую деятельность;
определения взаиморасчетов между налогоплательщиком (налоговым
агентом) и его дебиторами;
правомерности применения положений международных договоров
(соглашений);
подтверждения достоверности сумм налога на добавленную
стоимость, предъявленных к возврату;
возврата уплаченного подоходного налога из бюджета или
условного банковского вклада на основании налогового заявления
нерезидента и международного договора об избежании двойного
налогообложения;
неисполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления
органов государственных доходов об устранении нарушений, выявленных
по результатам камерального контроля, в порядке, установленном
статьей 608 Налогового кодекса.
Для проведения налоговой проверки Вам необходимо предоставить
следующие документы: бухгалтерскую документацию, налоговые формы,
налоговую учетную политику, иные документы, являющиеся основанием для
определения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с
налогообложением, а также для исчисления налогового обязательства.
При проведении налоговой проверки Вы имеете права и должны
исполнять обязанности налогоплательщика (налогового агента),
предусмотренные Налоговым кодексом.
В соответствии со статьей 686 Налогового кодекса в случае
несогласия с настоящим извещением налогоплательщик или его
уполномоченный представитель имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов
вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Место печати
Руководитель государственного органа
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Извещение получил ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента), подпись,
печать, дата)
Извещение вручено
налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Извещение отправлено
налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или)
получения)
Примечание:
при извещении налогоплательщика (налогового агента) о
проведении выборочной комплексной и (или) выборочной тематической
проверки, указывается и отмечается в ячейке вопрос проведения
проверки.
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
_____________________________________________________
Наименование государственного органа
Заключение
от "___" ___________ 20__ года № ____ к акту налоговой
проверки от "____" _____________ 20 ___ года № ______
по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную
стоимость, предъявленных к возврату из бюджета
Наименование налогоплательщика
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Серия и номер свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость (НДС)
Дата представления декларации по НДС с указанием требования о возврате
Налоговый период
с "__" ____ 20__ года
по "__" ___ 20__ года
Сумма НДС, предъявленная к возврату по требованию, указанному в декларации по НДС
Сумма НДС, подлежащая возврату в соответствии с актом (-ами) налоговой (-ых) проверки (-ок) и заключением (-ями)
Не подтверждено актом налоговой проверки, в том числе:
не получены ответы на запросы на проведение встречных проверок для подтверждения достоверности взаиморасчетов с поставщиком
не подтверждена достоверность НДС по крупному налогоплательщику, подлежащему мониторингу, на основании полученных ответов органа государственных доходов по ранее направленным запросам
По состоянию на "____" _______________ 20__ года.
Документы, подтверждающие устранение причины невозврата после
завершения налоговой проверки:
(тенге)
№ п/п
Запрос на проведение встречной проверки и о подтверждении достоверности суммы НДС по крупному налогоплательщику, подлежащему мониторингу
Сумма НДС, подлежащая подтверждению
Код налогового органа
ИИН/БИН поставщика
Ответ на запрос о проведении встречной проверки
Ответ на запрос о подтверждении достоверности сумм НДС по крупному налогоплательщику, подлежащему мониторингу
Сумма НДС, подтвержденная актом встречной проверки, ответом на запрос о подтверждении достоверности сумм НДС по крупному налогоплательщику, подлежащему мониторингу

Салық кодексінің 608-бабы 2-тармағына сәйкес Сізге жіберілген бұзушылықтарды осы хабарлама ұсынылған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жою қажет.
Олар жойылмаған жағдайда салық төлеуші Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапқа тартылады.
Салық кодексінің 686, 687-бабтарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым.
салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық
агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) _______________________________________ табыс етілді
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің орналасқан жерін (жоқтығын) растау туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 558, 569, 571, 607, 611-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге, ________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), атауы, ЖСН/БСН,
_____________________________________________________________________
мекен-жайы)
"___" _____________ 20___ жылы өткізілген салықтық тексеру нәтижелері бойынша тіркеу мәліметтерінде көрcетілген орналасқан жеріңіз бойынша Сіздің болмағандығыңыз анықталғанын хабарлайды.
Осыған байланысты, Сіз хабарлама жіберілген күннен бастап жиырма жұмыс күнінің ішінде келу тәртібінде мемлекеттік кірістер органына жазбаша түрде тексеру кезінде болмау себептеріңіз туралы түсініктеме беруге міндеттісіз.
Осы талаптарды орындамаған жағдайда, Сізге қатысты Салық кодексімен белгіленген мынадай әрекеттер іске асырылады:
1) банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
2 мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығару.
Бұдан басқа, мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарылған салық төлеушіге егер мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарылғанына екі жыл өтпесе, өз еркімен қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне тұруға бас тартылатылатынын айта кетеміз.
Салық кодексінің 686-бабына сәйкес салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетін (әрекетсіздігін) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарлама алды ______________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің
(салық агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), атауы, қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) тапсырылды _________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді __________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісі туралы растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" ________ № _____
Салық есептілігін керi қайтарып алу туралы хабарландыру
Салықтық өтінішіне сәйкес (мемлекеттік кірістер органының шешіміне) 20__ жылғы "__" ______________ № ______ салық есептілігін кері қайтарып алу туралы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
немесе атауы)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) _____
_____________________________________________________________________
(салық есептілігінің коды, түрі мен салық кезеңінің нөмірі)
_____________________________________________________________________
тіркеу нөмірімен ____________________________________________________
(салық есептілігінің 18 мәнді тіркеу нөмірі)
себебі бойынша ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________ өңдеу нәтижесін хабарлаймыз
_____________________________________________________________________
(кері қайтарылды, кері қайтару жүргізілген жоқ)
кері қайтарылған қосымша нысандар туралы мәліметтер (бастапқы, кезекті, тарату кері қайтарылған кезде)
_____________________________________________________________________
(тіркеу нөмірілер)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ кері қайтаруға бас тарту себебі
_____________________________________________________________________
(егер кері қайтару жүргізілмеген болса, толтырылуға жатады)
түзетпе жасау туралы мәліметтер _____________________________________
(түзетпе жасау өңделген кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
_______________________________________________ _____________________
Мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
____________________________________________________________ мөр орны
(мемлекеттік органның атауы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінін) тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы
________________________________________
________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-
сәйкестендіру нөмірі ЖСН/БСН
________________________________________
Тұрғылықты жерінің немесе орналасқан
жерінің мекен-жайы
________________________________________
________________________________________
Салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, БСН)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 631-бабына сәйкес Сізді мыналар жөнінде:
1) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің барлық түрлері бойынша салық міндеттемесінің орындалуы, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын толық және уақтылы есептеу, ұстап қалу және аудару және әлеуметтік аударымдарды толық және уақтылы есептеу және төлеу мәселелері бойынша жоспарлы кешенді тексеру жүргізілетіні туралы;
2) мынадай:
салықтардың және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің жекелеген түрлері бойынша салық міндеттемесінің орындалуы;
міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының толық және уақтылы есептеу, ұстап қалу және аудару, сондай-ақ әлеуметтік аударымдарды толық және уақтылы есептеу және төлеу;
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Салық кодексінде, сондай-ақ "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында белгіленген міндеттерді орындауы;
трансферттік баға белгілеу;
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу;
соттың заңды күшіне енген үкімінің немесе қаулысының негізінде жалған кәсіпорын деп танылған салық төлеушімен жасалған операциялары бойынша салық міндеттемесін айқындау;
жасалуы сотпен кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру ниетінсіз жүзеге асырылған деп танылған мәміле (мәмілелер) бойынша салық міндеттемесін айқындау;
салық төлеушілер (салық агенті) мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуларды айқындау;
халықаралық шарттардың (келісімдердің) ережелерін қолдану заңдылығы;
қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының сомаларының дұрыстығын растау;
резидент еместің салықтық өтініші және қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарт негізінде бюджеттен төленген табыс салығын немесе шартты банктік салымды қайтару;
Салық кодексінің 608-бабында белгіленген тәртіпте камералды бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламасын салық төлеушінің (салық агентінің) орындамауы мәселелері бойынша жоспарлы тақырыптық тексеру жүргізілетіні туралы хабарлайды.
Салық тексеруін жүргізу үшін Сіз мынадай құжаттарды: бухгалтерлік құжаттамаларды, салық нысандарын, салықтық есепке алу саясатын, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау үшін, сондай-ақ салық міндеттемелерін есептеу үшін негіз болып табылатын өзге де құжаттарды беруіңіз қажет.
Салық тексеруін жүргізу кезінде Сіз Салық кодексінде көзделген құқықтарға иесіз және салық төлеушінің (салық агентінің) міндеттерін орындауға міндеттісіз.
Сондай-ақ Сіз Салық кодексінің 686-бабына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағым жасауға құқылысыз.
Мөр орны
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарландыруды ________________________________________________ алдым
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге
(салық агентіне) ________________________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
салық төлеушіні (салық агентін) жоспарлы кешенді және (немесе) жоспарлы тақырыптық тексеру жүргізу туралы хабарландыру кезінде торкөзде тиісті тексеру жүргізу мәселесі белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы
Бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының
дұрыстығын растау бойынша 20___ жылғы "____" ______________
№ _____ салықтық тексеру актісіне
20__ жылғы "____" ______________________ № ___ қорытынды
Салық төлеушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ (ЖСН/БСН)
Қосылған құн салығы (ҚҚС) бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің сериясы және нөмірі
Қайтару туралы талапты көрсете отырып, ҚҚС бойынша декларацияны тапсыру күні
Салық кезеңі
20__ жылғы "___" ____
20__ жылғы "___" ____ бойынша
ҚҚС бойынша декларацияда көрcетілген талап бойынша көрсетілген ҚҚС сомасы
салық тексеру(лер)інің акті(лері)сі және қорытынды(лар)ға сәйкес қайтарылуы тиіс ҚҚС сомасы
Салықты тексерудің актісімен растамаған, оның ішінде:
өнім берушімен өзара есеп айырысулардың дұрыстығын растау үшін қарсы тексерулер жүргізуге сауал салуға жауаптар алынбаған
бұрын жіберілген сауал салу бойынша мемлекеттік кірістер органы алған жауаптар негізінде мониторингке жататын, ірі салық төлеуші бойынша қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығы расталмаған
20__ жылғы "____" ___________ жағдай бойынша
Салық тексеруін аяқтағаннан кейін қайтармаудың себебін жоюды растайтын құжаттар:
(теңге)
р/с
Қарсы тексеруді өткізуге және мониторингке жататын, ірі салық төлеуші бойынша ҚҚС сомасының дұрыстығын растау туралы сауал жасау
Расталуы тиіс ҚҚС сомасы
Мемлекеттік кірістер органының коды
Жеткізушінің ЖСН/БСН
Қарсы тексеруді өткізу туралы сауал салуына жауабы
Мониторингке жататын, ірі салық төлеуші бойынша ҚҚС сомасының дұрыстығын растау туралы сауал салуына жауабы
Мониторингке жататын, ірі салық төлеуші бойынша ҚҚС сомасының дұрыстығын растау туралы сауал салуына жауаппен бірге қарсы тексерудің актісімен расталған ҚҚС сомасы

Отклонение (гр.4 - гр.11)
дата
дата
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Итого
Сумма НДС, подлежащая к возврату из бюджета, составляет
______________________________________________________________ тенге.
____________________________________ "___" ______________ 20 __ года.
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
работника ответственного отдела (управления)
Руководитель ответственного управления (отдела)
____________________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Вручено
налогоплательщику ___________________________ "__" ______ 20 __ года.
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность
и подпись)
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Заключение
по результатам камерального контроля
_______________________________ № ________
(дата)
Мною (нами),___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
работника (ов) государственного органа)
_____________________________________________________________________
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и на
основании налогового заявления о прекращении деятельности от "__"
__________ 20___ года № ______ (входящий № ____ от "___" ________
20__ года)
составлено заключение по результатам камерального
контроля ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуального
предпринимателя, наименование юридического лица-резидента)
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный
номер ИИН/БИН
_____________________________________________________________________
за период с "___" ______ 20___ года по "___" ______ 20___ года.
1. Сведения о налогоплательщике
1. Свидетельство о государственной регистрации в качестве
индивидуального предпринимателя:
серия _______; номер _______ дата выдачи "___" _____ ____ года.
2. Свидетельство о государственной регистрации юридического
лица:
серия _______; номер _______ дата выдачи "___" _____ ____ года.
3. Режим налогообложения ______________________________________
4. Виды деятельности и места их осуществления:
№ п/п
Общий классификатор видов
экономической деятельности (ОКЭД)
Наименование
Адрес
1
2
3
4

Ауытқу (4 бағ. - 11 бағ.)
күні
күні
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Жиыны:
Бюджеттен қайтаруға жататын ҚҚС сомасы
____________________________________________________ теңгені құрайды.
_____________________________________________________________________
(жауапты бөлім (басқарма) қызметкерінің тегі, аты, жөні, лауазымы)
20__ жылғы "___" ____________
Жауапты басқарманың
(бөлімінің) басшысы _______ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда))
Салық төлеушіге тапсырылды __________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), лауазымы және қолы)
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды
___________________ № __________
(күні)
Мен (біз), ____________________________________________________
(мемлекеттік органның қызметкер(лер)інің тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
_____________________________________________________________________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес және 20___ жылғы "___"_________ №___ (20___ жылғы "___" _____ № ___ кіріс) қызметті тоқтату туралы салықтық өтініш негізінде
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің аты-жөні, резидент-заңды тұлғаның атауы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
20___ жылғы "___" ____________ бастап 20___ жылғы "___" _____________ дейінгі кезеңге камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды жасадым(дық).
1. Салық төлеуші туралы мәлімет
1. Дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік: сериясы _____; нөмірі ______ берілген күні ______ жыл "__" ________
2. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік: сериясы _____; нөмірі ______ берілген күні ______ жыл "__" ________
3. Салық салу режимі __________________________________________
4. Қызмет түрлері және оларды жүзеге асыру орны:
р/с
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚТЖЖ)
Атауы
Мекенжай
1
2
3
4

5. Банковские реквизиты:
Наименование банка: ___________________________________________
Банковский идентификационный код (БИК) ________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________
Область (город,район) _________________________________________
Реквизиты банковских счетов:
наименование счета __________________________________________;
номер _______________________________________________________;
дата открытии _______________________________________________;
дата закрытия _______________________________________________;
остаток денежных средств на счету _____________________________
(указать сумму и код валюты)

5. Банк деректемелері:
Банктің атауы: ________________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды (БСК) ______________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________
Облыс (қала, аудан) ___________________________________________
Банк шоттарының деректемелері:
шот атауы _____________________________;
нөмірі ________________________________;
ашылған күні __________________________;
жабылған күні _________________________;
шоттағы ақша қаражаттарының қалдығы ___________________________
(сомасын және валюта кодын көрсетіңіз)

11. Соблюдение особенностей исполнения налогового
обязательства, установленных статьями 37-1 и 43 Налогового кодекса:
_____________________________________________________________________
(описать подробный характер нарушений несоблюдения условий
применения с указанием подпунктов 1)-4)
_____________________________________________________________________
пункта 1 статьи 37-1 Налогового кодекса, подпунктов 1)-3)
пункта 1 статьи 43 Налогового кодекса)
_____________________________________________________________________
Примечание: заполняется в случае установления при осуществлении
камерального контроля нарушений по несоблюдению условий применения
особенностей исполнения налогового обязательства, установленных
статьями 37-1 и 43 Налогового кодекса подробно излагается вид
нарушения и направляется ликвидируемому налогоплательщику уведомление
об устранении нарушений налогового законодательства Республики
Казахстан.
12. Соблюдение условий применения специальных налоговых режимов
(СНР): ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Примечание: заполняется в случае установления нарушения условий
применения СНР подробно излагается вид нарушения.
13. Сверка данных форм налоговой отчетности по другим видам
налогов и других обязательных платежей в бюджет с данными
уполномоченных государственных органов, банков и (или) организации,
осуществляющие отдельные виды банковские операций:
№ п/п
Вид налога или другого обязательного платежа
Налоговый период
По данным налогоплательщика
По данным органа государственных доходов (камерального контроля)
Расхождение
Причина расхождений
1
2
3
4
5
6
7
Примечание: при отсутствии данных об объекте налогообложения в
уполномоченных государственных органах данные с 4 графы переносятся в
5 графу. Заполняется по каждому виду налогов и других обязательных
платежей в отдельности.

11. Салық кодексінің 37-1 және 43-баптарымен белгіленген салық міндеттемесін орындау ерекшеліктерін сақтау:
_____________________________________________________________________
Салық кодексінің 37-1 бабының 1-тармағының 1)-4) тармақшаларын,
Салық кодексінің 43-бабы 1-тармағының (1)-4)
_____________________________________________________________________
тармақшаларын көрсете отырып, қолдану шартын сақтамау
бұзушылықтарының сипатын егжей-тегжейлі сипаттау)
_____________________________________________________________________
Ескерту: салық кодексінің 37-1 және 43-баптарында белгіленген салық міндеттемелерін орындау ерекшеліктерін қолдану шарттарын сақтамау бойынша бұзушылықтар камералдық бақылауды жүзеге асыру кезінде анықтаған жағдайда толтырылады, бұзушылық түрі егжей-тегжейлі жазылады және таратылатын салық төлеушіге Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жіберіледі.
12. Арнаулы салық режимдерін (АСР) қолдану шарттарын сақтау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ескерту: АСР қолдану шарттарын бұзушылықтар анықталған жағдайда бұзушылық түрі егжей-тегжейлі жазылады.
13. Басқа салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер түрлері бойынша салық есептілігі нысандарының деректерін уәкілетті мемлекеттік органдардың, банктердің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың деректерімен салыстырып тексеру
р/с
Салық немесе басқа міндетті төлем түрі
Салық кезеңі
Салық төлеушінің деректері бойынша
Мемлекеттік кірістер органының (камералдық бақылау) деректері бойынша
Алшақтық
Алшақтық себебі
1
2
3
4
5
6
7
Ескерту: уәкілетті мемлекеттік органдарда, салық салу объектісі туралы деректер болмаған кезде деректер 4-бағаннан 5-бағанға көшіріледі. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің әрбір түрі бойынша бөлек толтырылады.

государственных органах данные с 3 графы переносятся в 4 графу.
3. Заключение
17. Состояние расчетов по налогам и другим обязательным
платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям на
момент составления заключения по результатам камерального контроля:
Вид налога, другого обязательного платежа в бюджет, ОПВ, ОППВ и социального отчисления
Сальдо расчетов (+, -)
Сальдо налога, другого обязательного платежа в бюджет, ОПВ, ОППВ, социального отчисления (+, -)
Сальдо пени (+, -)
Сальдо штрафа (+, -)
1
2
3
4
5
Примечание: в сальдо расчетов не отражаются суммы начисленные по
результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и
обжалованные, а также суммы по которым изменены сроки уплаты
(отсрочка).
18. При отсутствии нарушений по результатам камерального
контроля, камеральный контроль считается завершенным без нарушений.
19. В случае выявления расхождений по результатам камерального
контроля оформляется уведомление об устранении нарушений, выявленных
органами государственных доходов по результатам камерального контроля
по следующим видам налоговой отчетности:
№ п/п
Вид налога, другого обязательного платежа
Код бюджетной классификации (КБК)
Код формы налоговой отчетности
1
2
3
4
Информация о выявленных нарушении по результатам камерального
контроля ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Должностные лица государственного органа ____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, подпись)
Заключение получил (-а) _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), налогоплательщика, подпись, дата)
Заключение вручено налогоплательщику ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии), должностного
лица государственного
органа, подпись, дата)
Заключение отправлено налогоплательщику _____________________________
(документ, подтверждающий
факт отправки и (или)
получения)
Приложение 15
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 15
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
о приостановлении представления налоговой отчетности
или об отказе в приостановлении представления
налоговой отчетности
"_____" ________________ 20 ___ года № ________
В соответствии со статьями 73 и 74 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
на основании налогового заявления ___________________________________
(наименование налогоплательщика
(налогового агента))
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) ___________________________________________________________
от "___" __________ 20___ года № ________ на приостановление
представления налоговой отчетности решил:
приостановить представление налоговой отчетности с "__" ____ 20___
года по "___" _______ 20___ года;
отказать в приостановлении представления налоговой отчетности с
"____" _________ 20___ года по "____" ___________ 20___ года по
причине _____________________________________________________________
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа ___________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии)
Место печати
Решение получил
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Решение вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Решение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
о назначении контроля
"____" ________________ 20___ года № ________
(дата регистрации)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и постановлением

Ескерту: уәкілетті мемлекеттік органдарда деректер болмаған кезде деректер 3-бағаннан 4-бағанға көшіріледі.
3. Қорытынды
17. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны жасау кезінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есептердің жай-күйі:
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, МКЗЖ және әлеуметтік аударым түрі
Есептер сальдосы (+, -)
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, МКЗЖ, әлеуметтік аударым сальдосы ( +, -)
Өсімпұл сальдосы (+, -)
Айыппұл сальдосы (+, -)
1
2
3
4
5
Ескерту: есептер сальдосында салықтық тексеру нәтижесі бойынша есептелген, шағымдалу кезеңіндегі және шағымдалған сомалар, сондай-ақ төлеу мерзімі өзгертілген (кейінге қалдырылған) сомалар көрсетілмейді
18. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар болмаған кезде камералдық бақылау бұзушылықтарсыз аяқталды деп саналады.
19. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша алшақтықтар анықталған жағдайда камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама мынадай салық есептілігінің түрлері бойынша ресімделеді:
р/с
Салық, басқа міндетті төлем түрі
Бюджет сыныптамасының коды (БСК)
Салық есептілігі нысанының коды
1
2
3
4
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы)
Қорытындыны алдым ___________________________________________________
(салық төлеушінің аты-жөні, қолы, күні)
Қорытынды салық төлеушіге табыс етілді ______________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Қорытынды салық төлеушіге жіберілді _________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы немесе салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешім
20 __ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 73 және 74-бабыларынасәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
__________________________________________ салықтық өтініші негізінде
(салық төлеушiнiң атауы)
_____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) _____
20__ жылдың "___" __________ салық есептілігін тапсыруды тоқтата тұруға салық өтінішінің негізінде шешті:
20__ жылдың "____"__________ бастап 20__ жылдың "____"__________ дейін салық есептілігін тапсыруды тоқтата тұру;
20__ жылдың "____"__________ бастап 20__ жылдың "____"___________ дейін салық есептілігін тапсыруды тоқтата тұрудан бас тарту _________
_____________________________________________________ себебі бойынша.
Мемлекеттік органның
басшысы (басшы орынбасары) ______________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), (қолы)
мөр орны
Шешімді алдым _______________________________________________________
((тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) тапсырылды _________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының (тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді __________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісі туралы растаушы құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Бақылауды тағайындау туралы шешім
20 __ жылғы "___" ________ № _____
(тіркеу күні)
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органның атауы)

Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 "Об
утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание
поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или)
зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за
поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от
продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных
кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов" РЕШИЛ:
1) осуществить контроль в _____________________________________
(полное наименование уполномоченного
государственного органа)
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) ________________________
Обоснование назначения контроля: ____________________________________
_____________________________________________________________________
2) для осуществления контроля направить:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работника
(-ов) государственного органа (-ов))
3) срок проведения контроля ___ рабочих дней с момента вручения
решения
4) период осуществления контроля установить с
"___" ______________ 20___ года по "___" _____________ 20___ года
5) вопросы осуществления контроля _____________________________
_____________________________________________________________________
6) привлечь к осуществлению контроля работника (-ов):
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность привлеченного
(-ых) работника (-ов) из других государственных органов)
Руководитель государственного органа _________ ____________________
Место печати (подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Ознакомлен (-а) и решение (копию) получил (-а): _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), должностного лица
уполномоченного государственного
органа, подпись, дата)
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Дополнительное решение
к решению о назначении контроля от "___" _____ года № ____
"_____" ________________ 20 ___ года. № ________
(дата регистрации)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и постановлением

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 қаулысына сәйкес ШЕШТІ:
1) __________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органының толық атауы)
___________________________________________________ бақылау жүргізуге
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(бақылауды тағайындау негіздемесі)
2) бақылау жүргізу үшін жіберілсін: _________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган(дар)ның лауазымды тұлғасы(лары)ның лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
3) бақылау өткізу мерзімі шешімді тапсырған кезден бастап__ жұмыс күні
4) бақылау жүргізілетін кезең 20__ жылдың "__"________-дан 20__ жылдың "___" _____________ дейін белгіленсін
5) бақылау жүргізу сұрақтары ________________________________________
_____________________________________________________________________
6) бақылау жүргізуге мынадай маман(-дар) жұмылдырылсын:
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізуге басқа мемлекеттік органдардан жұмылдырылған
маман(-дар)ның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Мемлекеттік органның басшысы _____________________________ __________
Мөр орны (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым: ___________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
Бақылауды тағайындау туралы __________ № ______ шешімге
қосымша шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
(тіркеу күні)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)

Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 "Об
утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание
поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или)
зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за
поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от
продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных
кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов" РЕШИЛ:
1) продлить осуществление контроля на "___" рабочих дней в
уполномоченном государственном органе
____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) ________________________
2) изменить период осуществления контроля с "__" __________
20___ года по "__" _________ 20___ года
3) включить в состав лиц, осуществляющих контроль, работника
(-ов) органа (-ов) государственных доходов:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работника (-ов)
государственного органа (-ов))
4) привлечь к осуществлению контроля следующего (-их) работника
(-ов):_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность привлеченного
(-ых) работника (-ов) из других государственных органов)
5) исключить из состава лиц, осуществляющих контроль, работника
(-ов) органов государственных доходов и (или) иного (-ых) работника
(-ов) _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Руководитель
государственного органа _________________ ___________________________
Место печати (подпись) (фамилия, имя, отчество (при
его наличии))
Ознакомлен (-а) и дополнительное решение (копию) получил
(-а):________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица
уполномоченного государственного органа, подпись, дата)
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой
задолженности налогоплательщика (налогового агента),
задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
плательщика
"___" __________ 20__ года № ______________
В соответствии со статьей 613 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
статьей 164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
в лице
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя или
заместителя руководителя государственного органа)
РЕШИЛ:
на основании уведомления о погашении налоговой задолженности от
"___" ________ 20___ года № ____, а также в случае обжалования
уведомления о результатах налоговой проверки от
"____" _______ 20___ года № ____, и (или) решения вышестоящего органа
государственных доходов, вынесенного по результатам рассмотрения
жалобы на уведомление от "___" ______ 20___ года № ____, а также в
случае неисполнения налогоплательщиком налогового обязательства по
уплате косвенных налогов по импортируемым товарам, помещенным под
таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, срок уплаты
которого изменен в соответствии со статьей 51-3 Налогового Кодекса*
на основании уведомления о погашении задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням от "___" __________ 20___ года № _____**
ограничить в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового
агента), плательщика
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика (налогового агента), (плательщика), адрес,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
в счет задолженности на сумму:
_____________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 қаулысына сәйкес ШЕШТІ:
1) __________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
уәкілетті мемлекеттік органындағы бақылау "___" жұмыс күніне ұзартылсын.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
2) бақылау кезеңі 20__ жылдың "__"________ -дан 20__ жылдың "___" _____________ дейін өзгертілсін.
3) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамына мемлекеттік кірістер органның мынадай мамандары қосылсын:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган(дар)ның лауазымды тұлғасы(лары)ның лауазымы,
аты-жөні)
_____________________________________________________________________
4) бақылау жүргізуге мынадай маман(-дар) жұмылдырылсын: ____________
(бақылау жүргізуге басқа мемлекеттік органдардан жұмылдырылған
маман(-дар)ның аты-жөні)
_____________________________________________________________________
5) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамынан мынадай мемлекеттік кірістер органдарының мамандары және (немесе) басқа мамандар шығарылсын:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
Мемлекеттік
органның басшысы ______ _____________________________________________
Мөр орны (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым:
_____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының аты-жөні,
қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабына, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 164-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________________ атынан
_____________________________________________________________________
(басшының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда))
салық берешегін өтеу туралы 20___ жылғы __________ № _____________ хабарламаның (берешекті және өсімпұлды өтеу туралы хабарлама) негізінде, сондай-ақ салық тексеруінің нәтижелері туралы 20___ жылғы ____________ №____* хабарламаға шағым жасалған жағдайда және (немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекет кірістер органының 20___ жылғы ____ № _______ шешімі негізінде; сондай-ақ, Салық Кодексінің 51-3 бабына сәйкес төлеу мерзімі өзгерген ішкі тұтыну үшін кедендік рәсімінде жайланып шығарылған салық төлеуші импортталатын тауарлар бойынша жанама салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындамаған жағдайда, берешектерді, кедендік төлемдер және өсімпұлдарды өтеу туралы
20__ жылғы __________ №____ хабарлама** негізінде салық төлеушінің (салық агентінің) төлеушінің мүлкіне билік етуді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) (тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), атауы, төлеушінің атауы, мекен жайы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(санмен және жазумен)
сомадағы салық берешегінің есебіне шектеуді ШЕШТІ,
соның ішінде:

1) ___________________________ _______________ ____________ _________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма
штрафа)
2) ___________________________ _______________ ____________ _________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма
штрафа)
3) ___________________________ _______________ ____________ _________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма
штрафа)
4) ___________________________ _______________ ____________ _________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма
штрафа)
5) ___________________________ _______________ ____________ _________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма
штрафа)
_____________________________________________________________________
подпись руководителя (заместителя руководителя), печать
государственного органа)
Органу государственных доходов запрещается изъятие
ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового
агента), переданного (полученного) в финансовый лизинг либо
предоставленного в залог, до прекращения действия договора лизинга и
(или) залога.
Налогоплательщику (налоговому агенту) запрещается изменение
условий договора (продление срока действия договора, сублизинг и
(или) перезалог) со дня ограничения налоговым органом распоряжения
имуществом и до его отмены, а также запрещается передача права
собственности на такое имущество арендатору и залогодержателю с
момента вынесения органом государственных доходов решения в отношении
этого имущества и до его отмены.
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика
(налогового агента)/должностного лица налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, подпись, дата, печать)
*- заполняется при наличии налоговой задолженности
** - заполняется при наличии задолженности по таможенным
платежам
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Акт
описи ограниченного в распоряжении имущества в счет
налоговой задолженности налогоплательщика (налогового
агента), задолженности по таможенным платежам, налогам и
пеням плательщика
"___" __________ 20__ года № _____________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в лице
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица
государственного органа)
на основании Решения об ограничении в распоряжении имуществом в
счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента),
задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням плательщика от
"____" ___________ 20___ года № _____
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностных лиц
налогоплательщика (налогового агента), плательщика)
_____________________________________________________________________
произвел опись имущества, принадлежащего налогоплательщику
(налоговому агенту), плательщику
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
плательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Описи подвергнуто следующее имущество:
Наименование имущества с подробной качественной характеристикой
Количество
Цена на основе бухгалтерских данных (каждого)
Цена независимой оценки (каждого)
Итого
Итого стоимость описанного имущества составляет:
_____________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
______________________________________________________________ тенге.
Все основные средства, поименованные в настоящем Акте описи
ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности
налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным
платежам и налогам плательщика от "___" ______ 20__ года № ______,
должностными лицами органа государственных доходов и
налогоплательщика (налогового агента), плательщика) проверены в
натуре и в моем (нашем) присутствии внесены в опись, в связи с чем,
претензии к инвентаризации не имею.
Основные средства, перечисленные в Акте описи, находятся на
моем (нашем) ответственном хранении.
Предупрежден об уголовной ответственности по статье 246
Уголовного кодекса Республики Казахстан за растрату, отчуждение или
незаконную передачу имущества подвергнутого описи, на которое
наложено ограничение в распоряжении.
Лицо (а), ответственное (ые) за сохранность основных средств:
_______________ ____________ ________________________________________
(должность) (подпись) (расшифровка подписи)
_______________ ____________ ________________________________________
(должность) (подпись) (расшифровка подписи)
Указанные в настоящем Акте описи данные и подсчеты проверил:
__________________ ____________ ____________________________________
(налогоплательщик (подпись) (расшифровка подписи)
(налоговый агент),
плательщик)
Акт описи составил:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись должностного лица
государственного органа)
с Актом описи ознакомлен и получил один экземпляр:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), плательщика)
Примечание:
Лицо, производящее опись и должностное лицо налогоплательщика
(налогового агента), плательщика подписывают каждую страницу Акта
описи.
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Распоряжение
органа государственных доходов о приостановлении расходных
операций по кассе налогоплательщика (налогового агента)
"____" ______________ 20 __ года № ___________
(дата выписки)
В соответствии со статьей 612 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
приостанавливает все расходные операции наличных денег в кассе, кроме
операций по:
сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую отдельные
виды банковских операций, для последующего их перечисления в счет
погашения налоговой задолженности, задолженности по обязательным
пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
и социальным отчислениям;
выдаче банком или организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций, наличных денег клиентов.
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
Налогоплательщиком (налоговым агентом) с момента получения
Распоряжения органа государственных доходов о приостановлении
расходных операций по кассе все поступающие наличные денежные
средства подлежат зачислению в бюджет не позднее одного рабочего дня,
следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органов
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.

1)_______________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
________________
(айыппұл сомасы)
2)_______________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
________________
(айыппұл сомасы)
3)_______________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
________________
(айыппұл сомасы)
4)_______________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
________________
(айыппұл сомасы)
5)_______________
(төлемнің коды,
атауы)
________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
________________
(айыппұл сомасы)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның басшысының (басшы орынбасарының) қолы, мөрі)
Мемлекеттік кірістер органына салық төлеушінің (салық агентінің) қаржы лизингіне не кепілге берілген (алынған) билік етуі шектелген мүлкін лизинг және (немесе) кепіл шартының қолданысы тоқтағанға дейін алуға тыйым салынады.
Салық төлеушіге (салық агентіне) салық органы мүлкіне билік етуді шектеген күннен бастап және оның күшін жойғанға дейін шарт ережелерін өзгертуге (шарт қолданысын ұзартуға, сублизинг және (немесе) кепілге қайта салу), сондай-ақ мемлекеттік кірістер органы осы мүлікке қатысты шешім шығарған кезден бастап оны жойғанға дейін жалға алушы мен кепіл ұстаушыға мұндай мүлікке меншік құқығын беруге тыйым салынады.
Шешімді алды ________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/лауазымды тұлғасының, төлеушінің
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні, мөрі)
* - салық берешегі бар жағдайда толтырылады
** - кедендік төлемдер бойынша берешек толтырылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
19-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесінің актісі
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________________ атынан
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының аты-жөні)
20__ жылғы ____ №____ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету мүлкін салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне шектеу туралы ШЕШІМНІҢ негізінде
_____________________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агенті), төлеуші лауазымды
_____________________________________________________________________
тұлғаларының (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агенті) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), немесе атауы, заңды мекен-жайы)
салық төлеушіге (салық агентіне), төлеушіге тиесілі мүліктің тізімдемесін жүргізді.
Тізімдемеде мынадай мүлік қозғалады:
Толық сапалы сипаттамасымен мүліктің атауы
Саны
Бухгалтерлік деректердің негізінде бағасы (әрқайсысының)
Тәуелсіз бағалаудың (әрқайсысының) бағасы
Жиыны
Сипатталған мүлік құнының жиыны:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ теңгені құрайды.
(санмен және жазумен)
Осы 20__ жылғы ____ №____ салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, кеден төлемдері, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесінің Актісінде айтылған барлық негізгі құралдарды мемлекеттік кірістер органының және салық төлеушінің (салық агентінің) лауазымды тұлғалары заттай түрде және менің (біздің) қатысуыммен тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған байланысты түгендеуге талабым жоқ.
Тізімдеме Актісінде санамаланған негізгі құралдар менің (біздің) жауапты сақтауым(-ыз)да.
Билік етуі шектелген тізімдемеде келтірілген мүлікті шығындағаны, иеліктен шығарғаны немесе заңсыз бергені үшін Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 246 бабы бойынша қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді.
Осы Актіге, меншік және (немесе) шаруашылық жүргізу құқығын растайтын келесі құжаттардың көшірмелері қосылып беріледі.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Негізгі құралдардың сақталуына жауапты тұлға(-лар):
____________________
(лауазымы)
______________________
(қолы)
_______________________
(қолының толық жазылуы)
____________________
(лауазымы)
_____________________
(қолы)
_______________________
(қолының толық жазылуы)
Осы тізімдеме Актісінде көрсетілген деректер мен есептеулерді тексерді:
_____________________________
(салық төлеуші (салық
агенті), төлеуші)
____________________
(қолы)
____________________
(қолының толық
жазылуы)
Тізімдеме Актісін
______________________________________________________________ жасады
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), қолы)
Тізімдеме Актісімен таныстым және бір данасын алдым
_____________________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агентінің), төлеушінің лауазымды тұлғасының
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
Ескерту:
Тізімдеме жүргізген тұлға және салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің лауазымды тұлғасы Тізімдеме Актісінің әрбір бетіне қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
20-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің) кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20__ жылғы "___" ________ № _____
(жазба күні)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 612–бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты, атауы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
_____________________________________________________________________
мекен жайы)
кассадағы: салық берешегін, банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға кейіннен оларды салық берешегін, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді өтеу есебіне аудару үшін ақша тапсыру;
банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың клиенттердің қолма-қол ақшасын беруі бойынша операциялардан басқа, кассадағы қолма-қол ақшаның барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Салық төлеушінің (салық агентінің) осы өкімді алған кезден бастап кірісіне түсетін ақша қаражаттар түскен күннен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей бюджет есебіне алынуға тиіс.
Салық төлеушінің (салық агентінің) кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру, салық берешегін банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға өтеу жөніндегі операциялардан басқа, кассадағы қолма-қол ақшалардың барлық шығыс операцияларына, оларды кейіннен салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналарының және әлеуметтік аударымдардың өтеу есебіне жатқызу үшін қолданылады.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптарын орындамау жағдайында Сізге Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылады.

В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса
налогоплательщик (налоговый агент) имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов
вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке,
предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)
Распоряжение
получил _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)/должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), подпись,
печать, дата)
Распоряжение вручено
налогоплательщику (налоговому
агенту) _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Распоряжение отправлено
налогоплательщику (налоговому
агенту) _______________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или)
получения)
Приложение 21
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 21
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Постановление № _______
об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество налогоплательщика (налогового агента)
"__" __________ 20__ года ___________________
(место составления)
Я, Руководитель (заместитель Руководителя)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя
(заместителя руководителя))
УСТАНОВИЛ:
факт неисполнения налогового обязательства по погашению
налоговой задолженности,
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование
налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
составляющей на дату вынесения настоящего постановления
_____________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ тенге.
Меры принудительного взыскания налоговой задолженности,
предусмотренные статьями 615, 616 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
не привели к погашению налоговой задолженности.
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей 617
Налогового кодекса,
ПОСТАНОВИЛ:
Обратить взыскание на имущество, ограниченное в распоряжении на
основании решения от "__" _____ 20__ года № __ и акта описи имущества
от "__" _____20__ года № ___
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика (налогового агента), ИИН/БИН, адрес)
_____________________________________________________________________
Настоящее постановление составлено в двух экземплярах, один из
которых с приложением решения и акта описи передать для исполнения
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного юридического лица)
Ограниченное в распоряжении имущество находится на ответственном
хранении
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), материально
ответственного лица налогоплательщика (налогового агента)
и находится по адресу:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место печати
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя
(заместителя руководителя)
Получено: ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного
лица уполномоченного юридического лица, дата
получения, подпись)
Отправлено: _________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 22
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 22
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Товарный чек
Примечание: Товарный чек выдается в случаях технической
неисправности контрольно-кассовой машины или отсутствия
электроэнергии.
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Книга товарных чеков
Приложение 24
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 24
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Книга учета наличных денег
Дата

Салық кодексінің 686, 687 баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетін (әрекетсіздігін) мемлекеттік кірістер органының жоғары тұрған органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Өкімді _______________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)/салық төлеушінің (салық агентінің)
лауазымды тұлғасының қолы, мөрі, күні)
Өкім салық төлеушіге
(салық агентіне)___________________________________________ ұсынылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім салық төлеушіге
(салық агентіне) _________________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкінен өндіріп алу туралы
№ _______ қаулы
20__ жылғы "___" ________ _______________
(жасалған жері)
Мен Басшы (басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, басшының (басшы орынбасарының) тегі,
_____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
_____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен жайы)
осы қаулы шыққан күнінде
_____________________________________________________________________
(санмен және жазбамен көрсетілсін)
______________________________________________________ теңге құрайтын
салық берешегін төлеу бойынша салық міндеттемесі орындалмау фактісін АНЫҚТАДЫМ.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 615, 616 баптарымен алдын ала қарастырылған салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары салық берешегін төлеуге әкелмеді.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде Салық кодексінің 617 бабын басшылыққа алып,
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы,
_____________________________________________________________________
(БСН/ЖСН), мекен жайы)
билік ету 20__ жылғы "__" ________ № ___ шешімінің және 20__ жылғы "__"_________ № ____ мүлік тізімдемесінің актісінің негізінде шектелген мүлкінен өндіріп алуды ҚАУЛЫ ЕТТІМ.
Осы қаулы екі данада жасалған, олардың біреуі шешім және тізімдеме актісімен қоса
_____________________________________________________________________
(уәкілетті заң тұлғаның атауы)
________________________________________________ орындалуға берілсін.
Билік етуі шектелген мүлік
_____________________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агенті) жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда))
материалдық жауапкершілікпен сақтауына беріледі және осы мекен жай бойынша орналасады
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мөр орны
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, басшының (басшы орынбасарының) тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________ алынды.
(мүлік бойынша уәкілетті заң тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, алған күні)
__________________________________________________________ жіберілді.
(жіберу және алыну фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
22-қосымша
Нысан
ТАУАР ЧЕГІ
Құрметті салық төлеуші!
Сіз берген тауар чегінің бірегейлігін қамтамасыз етуді және оның қолдан жасалу тәуекелін төмендетуді тауарчегін өз мөріңізбен немесе қолыңызбен куәландыра отырып, жасай аласыз.
__________________________
ТАУАР ЧЕГІНІҢ
ТҮБІРТЕГІ № 0000
Өткізілген тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін қабылданған сома
(сомма сандармен)
Операцияны жүргізу күні
20_ жылғы "____" ________
__________________________
(сатып алушының қолы)
Ү
з
і
п
а
л
у
с
ы
з
б
а
с
ы
ТАУАР ЧЕГІ № 0000
______________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда) немесе атауы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН)
Өткізілген тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін төленген сома
(сомма сандармен)
Операцияны жүргізу күні
20_ жылғы "____" __________
Ескерту: тауарлық чек, бақылау-касса машинасының техникалық ақауы болған немесе электр энергиясы болмаған жағдайда беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
23-қосымша
Нысан
Тауар чектерінің кітабы
Тауар чектерінің кітабы
№ ___________________________-ден №________________________ге дейін
___________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органымен берілген тауар чектерінің сериясы
___________________________________________________________________
Салық төлеушінің төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Бақылау-кассалық машинаның тіркеу нөмірі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
24-қосымша
Нысан
Қолма қол ақшаны есепке алу кітабы
Күні

Сумма кассы на начало смены (гр.20-гр. 21 преды дущей строки)
Внесено денег в кассу (служебный приход) в течение смены
Изъято из кассы денег (служебный расход) в течение смены
Показания фискальной памяти ККМ
Время
Сумма
Подпись лица, внесшего деньги
Время
Сумма
Подпись лица, получившего деньги
На начало смены
№ Z отчета
Показания Z отчета
На конец смены
Продажа
Покупка
Продажа
Покупка
Продажа
Покупка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Данные об ошибочных платежах
Возврат (аннулирование) чеков
Выдано товарных чеков за смену
Сумма кассы на конец смены (гр.2+ гр.4 - гр.7+ гр.12- гр.13- гр.19+22)
Сумма денег, сданная из кассы в конце смены
Подпись ответственного лица
Количество чеков
На общую сумму
Количество чеков
На общую сумму
с № ____ по № ____
Количество
На общую сумму
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Приложение 25
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 25
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Приложение 26
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 26
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Налоговое требование
№ _____ "__" _____________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(наименование компетентного органа иностранного государства,
которому направляется
_____________________________________________________________________
требование и его адрес)
_____________________________________________________________________
(наименование компетентного органа либо его уполномоченный орган)
Республики Казахстан в соответствии со статьей 227 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в
бюджет" (Налоговый Кодекс) и
_____________________________________________________________________
(наименование международного договора)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
обращается в целях получения помощи в сборе налогов в отношении
следующего налогоплательщика,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), физического
лица/наименование
_____________________________________________________________________
юридического лица)
_____________________________________________________________________
Номер налоговой регистрации в стране резидентства
______________________________________________________,адрес в стране
Резидентства: _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность
физического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Работодатель физического лица в стране резидентства и его адрес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес пребывания (регистрации) в Республике Казахстан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Имущество налогоплательщика во владении у третьего лица (если
имеется):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Другие важные сведения ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Налоговое требование составлено в целях сбора налоговой
задолженности.
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в тенге:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в
иностранной валюте:
_____________________________________________________________________
Код валюты*
Просим перечислить собранную сумму на банковский счет:
_____________________________________________________________________
Наименование/Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и адрес
владельца банковского счета: ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уведомление об уплате налога было отправлено лицу, имеющему
налоговую задолженность (дата)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Я, нижеподписавшийся __________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица
компетентного либо
_____________________________________________________________________
уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Утверждаю, что:
Налоговое требование касается налогов, предусмотренных
вышеназванным международным договором, не оспаривается, не
опровергается апелляцией на решение административного органа в
административный орган вышестоящей инстанции или апелляции в суд.
Налоговое требование осуществляется принудительно в рамках
международного договора.
Взыскание указанных налогов в Республике Казахстан не
представляется возможным. Информация, представленная в данном
документе, достоверна.
Помощь запрашивается компетентным органом в рамках
вышеназванного международного договора. Сумма задолженности в разрезе
видов налогов прилагается.
Подпись _________________ место печати
Дата __________________________
Примечание: * При заполнении графы "Код валюты" необходимо
указывать код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор
валют", утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20
сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для
заполнения таможенных деклараций"
Приложение 27
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 27
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Требование
об устранении нарушений налогового законодательства
Республики Казахстан
"___" ______________ 20 ___ года № ______

Ауысым басындағы кассаның сомасы (алдыңғы жолдардың 20б.-21б.)
Ауысым ішінде кассаға енгізілген ақша (қызметтік кіріс)
Ауысым ішінде кассадан алынған ақша (қызметтік шығыс)
уақыты
сома
Ақшаны енгізген тұлғаның қолы
уақыты
сома
Ақшаны алған тұлғаның қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
БКМ фискалды жадының көрсеткіші
Ауысым басында
Z есебінің №
Z есебінің көрсеткіші
Ауысымның соңында
Сату
Сатып алу
Сату
Сатып алу
Сату
Сатып алу
9
10
11
12
13
14
15
Қате төлемдер туралы деректер
Чектерді (жою) қайтару
Ауысымда берілген тауардың чектері
Чектер саны
Жалпы сомада
Чектер саны
Жалпы сомасы
№ ____ ден №____ дейін
Саны
Жалпы сомада
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
Ауысым соңындағы кассаның сомасы (2б.+4б.-7б.+12б.- 13б.-19б.+22)
Ауысым соңында кассадан тапсырылған ақшаның сомасы
Жауапты тұлғаның қолы
23
24
25
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
26-қосымша
Нысан
Салықтық талап
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(талап жіберілетін шет мемлекетінің құзыретті органның атауы және
оның мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кодексінің "Салық және бюджетке төлентін міндетті төлемдер" (Салық Кодексі) 227-бабына
_____________________________________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ сәйкес
(халықаралық шарттың атауы)
Қазақстан Республикасында салық берешегі бар мына салық төлеушіге қатысты салықтарды жинауға көмек алу мақсатында жүгінеді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/
заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі _________________________
резиденттік еліндегі мекенжайы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі және берілген күні
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның резиденттік еліндегі жұмыс берушісі және оның мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасына келген (тіркеу) мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Салық төлеушінің үшінші жақтың иелігіндегі мүлкі (болған жағдайда):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа да маңызды мәліметтер _________________________________________
_____________________________________________________________________
Салықтық талап салық берешегін жинау мақсатында жасалды.
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, теңгеде:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, шетел валютасында:
_____________________________________________________________________
Валюта коды*
Жиналған соманы
_____________________________________________________________________
(банк шоты иесінің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) және мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________ банк шотына аударуды сұраймыз
Салық төлеу туралы хабарлама салық берешегі бар тұлғаға жіберілді
(күні)
_____________________________________________________________________
Мен, төменде қол қоюшы
_____________________________________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның тұлғасының лауазымы және тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мынаны:
Салықтық талап жоғарыда көрсетілген халықаралық шартпен көзделген салықтарға қатысты, дауланбайды, әкімшілік органның шешіміне жоғары тұрған инстанцияның әкімшілік органына апелляциямен және сотқа апелляциямен теріске шығарылмайды. Салықтық талап халықаралық шарт шеңберінде мәжбүрлі түрде жүзеге асырылады. Көрсетілген салықтарды Қазақстан Республикасында өндіріп алу мүмкін емес. Осы құжатта көрсетілген ақпарат дұрыс. Көмекті жоғарыда аталған халықаралық шарт шеңберінде құзыретті орган сұратады. Салық түрлері қимасында берешек сомасы қоса беріледі.
Қолы _________________ мөр орны
Күні __________________
* "Валюта коды" бағанын толтырған кезде "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі - Шешім) бекітілген 23 "Валюталар жіктеуіші" қосымшасына сәйкес валюталардың кодын көрсету қажет.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
27-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықты жою туралы талап
20__ жылғы "___" ________ № _____

В соответствии с пунктом 7 статьи 656 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
сообщает Вам ________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя
уполномоченного государственного органа, полное
наименование уполномоченного государственного органа, адрес)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) ___________________________________________________________
о необходимости устранения нарушений налогового законодательства
Республики Казахстан: _______________________________________________
(суть нарушения, с указанием сумм подлежащих
внесению в бюджет (при наличии))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 656 Налогового кодекса Вам необходимо
устранить нарушения в течение тридцати рабочих дней со дня вручения
(получения) настоящего требования.
В случае их не устранения Вы будете привлечены к
ответственности в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
В соответствии со статьями 686, 687 Налогового кодекса Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов государственных доходов вышестоящему органу государственных
доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики
Казахстан.
Руководитель
государственного органа _____________ _______________________________
Место печати (подпись) (фамилия, имя, отчество (при
его наличии))
Требование получил __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
руководителя уполномоченного государственного
органа, подпись, дата)
Требование вручил уполномоченному
государственному органу _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Требование отправлено уполномоченному
государственному органу _____________________________________________
(документ подтверждающий факт отправки и
получения)
Приложение 28
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 28
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об отказе в снятии с регистрационного учета по налогу
на добавленную стоимость
"____" _______________ 20__ года № ____________
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
рассмотрев налоговое заявление ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), или наименование
_____________________________________________________________________
налогоплательщика, ИИН/БИН)
о регистрационном учете по налогу на добавленную стоимость от
"____" _______________ 20__ года, РЕШИЛ:
отказать в снятии с регистрационного учета по налогу на
добавленную стоимость по следующему (-им) основанию (-ям):
_____________________________________________________________________
(государственный орган указывает одно или несколько оснований,
_____________________________________________________________________

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 656-бабы 7-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге _______________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), уәкілетті мемлекеттік органның толық
атауы, мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) _____
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы салық заңнамасынының бұзушылықтарын жою қажеттігі туралы хабарлайды:
_____________________________________________________________________
(бюджетке енгізілуі тиіс соммалар (болған жағдайда) көрсетіле отырып,
бұзушылық мәні)
_____________________________________________________________________
Салық кодексінің 656-бабына сәйкес Сізге осы талапты табыс еткен (алған) күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде бұзушылықтарды жою қажет.
Олар жойылмаған жағдайда Сіз Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапқа тартыласыз. Салық кодексінің 686, 687-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетін (әрекетсіздігін) мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы _______ _______________________________
мөр орны (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда))
Талапты алдым ______________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Талапты уәкілеттi
мемлекеттік органға табыс еттім ____________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының (тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Талап уәкілетті мемлекеттік органға жіберілді _______________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
28-қосымша
Нысан
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарудан бас тарту туралы шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
Салықтық өтінішті қарап шығып _________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
(ол болған жағдайда) немесе атауы, ЖСН/БСН)
20__ жылғы "____" _______________ қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы, ШЕШТІ:
қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарудан келесідей себептер бойынша бас тартты:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган бір немесе бірнеше себеп көрсетеді,
_____________________________________________________________________

предусмотренных пунктом 3 статьи 571 Налогового кодекса)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)/должностного
лица налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, дата)
Решение вручено налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Решение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) _________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или)
получения)
Приложение 29
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 29
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об обращении взыскания на деньги на банковских
счетах дебиторов
"___" __________ 20__ года №___
В соответствии со статьей 166 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас, _____________________________________________________
(наименование дебитора плательщика,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес
идентификационный номер
_____________________________________________________________________
(ИИН/БИН), адрес)
об обращении взыскания на деньги с Вашего банковского счета в счет
погашения задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
плательщика
_____________________________________________________________________
(наименование плательщика, ИИН/БИН,адрес)
на сумму
______________________________________________________________ тенге.
Со дня получения настоящего уведомления, Вам необходимо в
течение двадцати рабочих дней представить в
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
акт сверки взаиморасчетов, составленный совместно с
плательщиком на дату получения уведомления, в соответствии с пунктом

Салық кодексінің 571 бабы 3 тармағында қарастырылған)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның
басшысы (басшының орынбасары) _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Шешімді алдым _______________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық
агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), атауы, қолы, мөрі, күні)
Шешім салық төлеушіге берілді _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), мемлекеттік
органның лауазымды тұлғасы, қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге жолданды ______________________________________
(жолданғанын және (немесе) алғанын растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
29-қосымша
Нысан
Дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндiрiп алу туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 166 бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге _______________________________________________________________
(төлеуші дебиторының атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
Сiздiң банк шотыңыздағы _______________________________________ теңге
сомадағы ақшаны төлеушінің
_____________________________________________________________________
(төлеушінің атауы,
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН), мекен-жайы)
өтеу есебінен өндiрiп алуға жүгіну туралы хабарлайды.

2 статьи 166 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан".
В случае невыполнения законных требований органа
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 17 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" плательщик имеет право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дебитора/должностного лица дебитора плательщика,
подпись, печать, дата)
Уведомление вручено дебитору плательщика ____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
должностного лица
государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено дебитору плательщика ________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)
Приложение 30
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 30
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Распоряжение
органа государственных доходов о приостановлении
расходных операций по кассе плательщика
"___" __________ 20__ года №_____________
В соответствии со статьей 163 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
приостанавливает все расходные операции наличных денежных средств в
кассе (кроме операций по погашению задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням плательщика)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
плательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
Плательщиком с момента получения распоряжения органа
государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе
все поступающие наличные денежные средства подлежат зачислению в
бюджет не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их
поступления.
В случае невыполнения законных требований органа
государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены
меры административного взыскания в соответствии Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 17 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" плательщик имеет право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных органов вышестоящему органу государственных органов или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Распоряжение получил ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
плательщика, подпись, печать, дата)
Распоряжение вручено ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику _________________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)
Приложение 31
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 31
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Постановление № __________
об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество плательщика
"___" ___________ 20 _ года № ___________
Я, руководитель (заместитель руководителя)
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя
(заместителя руководителя)
УСТАНОВИЛ:
факт неисполнения обязательства таможенного обязательства по
погашению задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
плательщика,
____________________________________________________________________,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
составляющей на дату вынесения настоящего постановления
_____________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
______________________________________________________________ тенге.
Меры принудительного взыскания задолженности по таможенным

Осы хабарламаны алған сәттен бастап Сізге "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 166-бабының 2–тармағына сәйкес хабарламаны алу күніне берешекті өтеушімен бірлесіп жасасқан өзара есеп айырысуды салыстыру актiсiн
______________________________ жиырма жұмыс күннің ішінде ұсыну қажет.
(мемлекеттік органның атауы)
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылатын болады.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 17 бабына сәйкес берешек өтеуші мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқылы.
Мемлекеттік органның басшы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны ___________________________________________________ алды.
(төлеушінің дебиторының (тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), атауы, қолы, мөрі, күні)
Хабарлама берешек төлеушінің дебиторына
_________________________________________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының (тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама берешек төлеушінің дебиторына
__________________________________________________________ жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
30-қосымша
Нысан
Төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органының өкімі
20__ жылғы "___" ________ № ____
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 163–бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар бойынша берешек
төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, сәйкестендіру нөмірі
(БСН/ЖСН), мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ кассадағы ақша қаражаттарының қолма-қол барлық шығыс операцияларын (кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар бойынша берешегін өтеу бойынша операцияларынан басқа) тоқтатады.
Берешек төлеушінің осы өкімді алған сәтінен бастап кірісіне түсетін ақша қаражаттар түскен күннен кейінгі бiр жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей бюджет есебiне алынуға тиiс.
Мемлекеттік кірістер органының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкiмшiлiк жаза шаралары қолданылады.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 17-бабына сәйкес берешек өтеушінің жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдануға құқылы.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Өкімді алды _________________________________________________________
(берешек өтеушінің (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, мөрі, күні)
Өкім берешек өтеушіге тапсырылды
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім берешек төлеушіге жіберілді
_____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
31-қосымша
Нысан
Төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы
№ _______ ҚАУЛЫ
20__ жылғы "___" ________ № _____
Мен, Басшы (басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, басшысының (басшы орынбасарының) тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________________
(төлеушінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
мекенжайы)
осы қаулы шыққан күнінде
_____________________________________________________________________
(санмен және жазбамен көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
теңгені құрайтын кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұл бойынша берешекті өтеу бойынша кеден міндеттемесі орындалмау фактісін
АНЫҚТАДЫМ

платежам, налогам и пеням, предусмотренные статьями 165, 166 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан", не
привели к погашению задолженности по таможенным платежам, налогам и
пеням.
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей 167
Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан"
ПОСТАНОВИЛ:
Обратить взыскание на имущество, ограниченное в распоряжении на
основании решения от "__" _______ 20___ года № ____ и акта описи
имущества от "___" _______ 20__ года № ____
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
плательщика,
_____________________________________________________________________
ИИН/БИН, адрес)
Настоящее постановление составлено в двух экземплярах, один из
которых с приложением решения и акта описи передать для исполнения
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного юридического лица)
Ограниченное в распоряжении имущество находится на
ответственном хранении
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), материально
ответственного лица налогоплательщика (налогового агента)
и находится по адресу: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Место печати
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), Руководителя
(заместителя руководителя)
Получено: ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного
лица уполномоченного юридического лица, дата
получения, подпись)
Отправлено: _________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 32
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 32
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об отмене решения об ограничении
в распоряжении имуществом и акта описи имущества
в счет налоговой задолженности налогоплательщика
(налогового агента), задолженности по таможенным
платежам, налогам и пеням плательщика
"__" _____________ 20 __ года № _____
В соответствии со статьей 613 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
статьей 164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в связи с
_____________________________________________________________________
(указать причину отмены решения об ограничении в
распоряжении имуществом)
_____________________________________________________________________
отменяет решение об ограничении в распоряжении имуществом от
"__" ______ 20 ___ года № ____ налогоплательщика (налогового агента),
плательщика
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика (налогового агента), плательщика,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
и акт описи имущества (при его наличии) от "___" _____ 20 ____
года № _____.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать государственного органа)
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)/
должностного лица налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, подпись дата, печать)
Приложение 33
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 33
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
форма
Приложение 34
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 34
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Примечание. В патенте на применение специального налогового
режима для индивидуальных предпринимателей указываются следующие
сведения:

"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 165, 166–баптарымен көзделген кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұл бойынша берешегін өтеуге әкелген жоқ.
Жоғарыда жазылғандардың негізінде, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 167-бабын басшылыққа ала отырып,
_____________________________________________________________________
(төлеушінің (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), атауы,
ЖСН/БСН, мекенжайы)
_____________________________________________________________________
билік ету 20__ жылғы "__"__________ № _______ шешімінің және 20__ жылғы "__"______ № ___ мүлік тізімдемесінің актісінің негізінде шектелген мүлкінен өндіріп алуды
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
Осы қаулы екі данада жасалған, олардың біреуі шешім және тізімдеме актісімен қоса
_____________________________________________________________________
(уәкілетті заң тұлғаның атауы)
________________________________________________ орындалуға берілсін.
Билік етуі шектелген мүлік
_____________________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агенті) жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
материалдық жауапкершілікпен сақтауына беріледі және осы мекен жай бойынша орналасады
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мөр орны
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, басшының (басшының орынбасарының) тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________ алынды.
(мүлік бойынша уәкілетті заң тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), қолы, алған күні)
__________________________________________________________ жіберілді.
(жіберу және алыну фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
32-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы
шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабына, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 164-бабына сәйкес,
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің күшін жою себебін
көрсету керек)
_____________________________________________________________________
негізге ала отырып салық төлеуші (салық агенті)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агенті), төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
(ол болған жағдайда) немесе атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
20__ жылғы "__" ___________ №__________ мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және 20__ жылғы "___" ____________ № _________ билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің (болған жағдайда) күшін жояды.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөр)
Шешім ________________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің қолы, күні, мөр)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
34-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ
МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР КОМИТЕТІ
Дара кәсіпкерлерге арналған
арнаулы салық режимін қолдануға
ПАТЕНТ
Ескерту. Дара кәсіпкерлерге арналған арнаулы салық режимін қолдануға патентте мынадай мәліметтер көрсетіледі:

1) наименование государственного органа;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуального
предпринимателя;
3) адрес местожительства индивидуального предпринимателя;
4) индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
5) срок действия патента;
6) вид предпринимательской деятельности;
7) место осуществления предпринимательской деятельности;
8) свидетельство о государственной регистрации индивидуального
предпринимателя: серия, номер, дата выдачи;
9) заявленный доход;
10) сведения об электронной цифровой подписи руководителя
государственного органа;
11) серия и номер патента.
Приложение 35
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 35
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Справка
о приеме Декларации по индивидуальному
подоходному налогу и имуществу в электронном виде
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Код формы налоговой отчетности ___________ версия ___________________
Вид формы налоговой отчетности ______________________________________
Наименование формы налоговой отчетности _____________________________
Налоговый период ____________________________________________________
Способ приема _______________________________________________________
Код органа государственных доходов– получателя ______________________
_____________________________________________________________________
Входящий (регистрационный) номер документа налоговой отчетности: ____
Обработка налоговой отчетности
Система
Статус
Дата/Время
Код бюджетной классификации
Срок уплаты
Сумма
Код валюты
Подпись прикладного сервера
Приложение 36
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 36
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о принятии или непринятии налоговой отчетности
органом государственных доходов в электронном виде
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(ИИН/БИН) ___________________________________________________________
Наименование налогоплательщика/фамилия, имя, отчество (при его
наличии) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Код формы налоговой отчетности ______________ версия ________________
Вид формы налоговой отчетности ______________________________________
Наименование формы налоговой отчетности _____________________________
Реквизиты контракта № ____________________ от "___" ___________ года.
Реквизиты заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов:
№ _____________________ от "___" ____________ года
Налоговый период ____________________________________________________
Способ приема _______________________________________________________
Код органа государственных доходов – получателя _____________________
Входящий (регистрационный) номер документа налоговой отчетности:_____
Обработка налоговой отчетности
Система
Статус
Дата/Время
Код бюджетной классификации
Срок уплаты
Сумма
Код валюты
Ошибки при приеме налоговой отчетности:
Подпись прикладного сервера
Приложение 37
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 37
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
форма
Приложение 38
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 38
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
форма
Приложение 39
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 39
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Справка
о приеме Декларации по индивидуальному
подоходному налогу и имуществу на бумажном носителе
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
_____________________________________________________________________
Код формы налоговой отчетности ______________________________________
Вид формы налоговой отчетности ______________________________________
Налоговый период ____________________________________________________
Код органа государственных доходов - получателя _____________________
Входящий (регистрационный) номер документа налоговой отчетности:_____
___________________________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), (подпись)
должностного лица государственного органа,
принявшего Декларацию)
Дата приема декларации
государственным органом _________________ место штампа
Приложение 40
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 40
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Извещение
о нарушениях, выявленных по результатам
камерального контроля
"____" _______________ 20____ года № __________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии со статьей 587 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
извещает Вас
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или
_____________________________________________________________________
полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН)
о нарушениях, выявленных "____" _________ 20___ года, по налоговой
отчетности __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
Настоящее извещение направляется для сведения и не является
обязательным для исполнения.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ____ листе(-ах).
Руководитель
(заместитель руководителя)
государственного органа
_________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Извещение получил
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента),
подпись, дата)
место печати
Извещение вручено Фамилия, имя, отчество
налогоплательщику (налоговому (при его наличии) или
агенту) наименование
___________________________________________ налогоплательщика:____
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ______________________
должностного лица государственного ______________________
органа, подпись, дата) Адрес:
Извещение отправлено ______________________
налогоплательщику (налоговому агенту) ______________________
____________________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)
Приложение 41
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 41
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об отказе в постановке на регистрационный учет по налогу
на добавленную стоимость
"_____" ________________ 20 __ года № ____________
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
рассмотрев налоговое заявление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование
налогоплательщика, ИИН/БИН)
о регистрационном учете по налогу на добавленную стоимость от "_____"
_______________ 20 ___ года, РЕШИЛ:
отказать в добровольной постановке на регистрационный учет по налогу
на добавленную стоимость по следующему (-им) условию (-ям):
_____________________________________________________________________
(государственный орган указывает одно или несколько условий,
_____________________________________________________________________

1) мемлекеттік органның атауы;
2) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
3) дара кәсіпкердің тұрғылықты мекенжайы;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
5) патенттің қолданыс мерзімі;
6) кәсіпкерлік қызметтің түрі;
7) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру орны;
8) дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі: сериясы, нөмірі, берілген күні;
9) мәлімделген табыс;
10) мемлекеттік органның басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы ақпарат;
11) патенттің нөмірі мен сериясы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
35-қосымша
Нысан
Жеке табыс салығы және мүлік жөніндегі декларацияларды электрондық түрде қабылдау туралы анықтама
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)_________________________
Салық есептілігі нысанның коды __________ версиясы __________________
Салық есептілігі нысанның түрі ______________________________________
Салық есептілігі нысанның атауы _____________________________________
Салық кезені ________________________________________________________
Қабылдау әдісі ______________________________________________________
Алушы мемлекеттік кірістер органының коды ___________________________
Салық есептілігі құжатының кіріс (тіркеу) нөмірі ____________________
Салық есептілігін өңдеу
Жүйесі
Мәртебесі
Күні/Уақытты
Бюджеттік жіктелім коды
Төлеу мерзімі
Сомасы
Валютаның коды
Қолданбалы сервердің қолтанбасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
36-қосымша
Нысан
Электронды түрдегі салық есептілігін мемлекеттік кірістер органының қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы хабарлама
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) _____
Салық төлеушінің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)__
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Салық есептілігі нысанның коды __________ версиясы __________________
Салық есептілігі нысанның түрі ______________________________________
Салық есептілігі нысанның атауы _____________________________________
Келісім-шарттың деректемесі №_______________ 2013 жылы "___" ________
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің деректемесі:
________ жылғы "____" ________ № ___________________
Салық кезені _______________________________________
Қабылдау әдесі _____________________________________
Алушы мемлекеттік кірістер органының коды __________
Салық есептілігі құжатының кіріс (тіркеу) нөмірі ____________________
Салық есептілігін өңдеу
Жүйесі
Мәртебесі
Күні/Уақытты
Бюджеттік жіктелім коды
Төлеу мерзімі
Сомасы
Валютаның коды
Салық есептілігін қабылдау кезіндегі қателіктер:
Қолданбалы сервердің қолтанбасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
39-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
39-қосымша
Нысан
Жеке табыс салығы мен мүлік жөніндегі декларацияларды қағаз жеткізгіште қабылдау туралы анықтама
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ________________________
Салық есептілігі нысанның коды ____________ версиясы ________________
Салық есептілігі нысанның түрі ______________________________________
Салық кезені ________________________________________________________
Алушы мемлекеттік кірістер органының коды ___________________________
Салық есептілігі құжатының кіріс (тіркеу) нөмірі ____________________
______________________________________________________ ______________
(декларацияны қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, (қолы)
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),)
Мемлекеттік органның
декларацияны қабылдаған күні __________________________ мөртаңба орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
40-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _____
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 587-бабына сәйкес Сізді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН)
20____ жылдың "____"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарландырады.
Осы хабарландыру мәлімет үшін жіберіледі және орындалуға міндетті болып табылмайды.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(ол болған жағдайда))
мөр орны
Хабарламаны алдым
____________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
мөр орны
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) табыс етілді
____________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық
агентіне) жіберілді
____________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын
құжат)
Салық төлеушінің аты-жөні
немесе атауы
_________________________
Мекенжайы:
_________________________
_________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
41-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
41-қосымша
Нысан
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тарту туралы шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе салық
_____________________________________________________________________
төлеушінің атауы, ЖСН/БСН)
20__ жылғы "____" _______________ қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтінішті қарап ШЕШТІ:
қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан ерікті түрде мынадай жағдайлар бойынша бас тартты:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган бір немесе бірнеше шарттарды көрсетті,
_____________________________________________________________________

предусмотренных пунктом 3 статьи 569 Налогового кодекса)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать)
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
наименование налогоплательщика (налогового агента),
подпись, (печать), дата)
Решение вручено налогоплательщику ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Решение отправлено налогоплательщику ________________________________
(подтверждающий документ о факте
отправки и (или) получения)
Приложение 42
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 42
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Приложение 43
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 43
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Приложение 44
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 44
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Приложение 45
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 45
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Разрешение
органа государственного дохода на нарушение целостности
пломбы контрольно-кассовой машины
"_____" ________________ 20 __ года _________________________
(место составления)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии с налоговым заявлением об исполнении обязательств,
возникающих при эксплуатации контрольно-кассовой машины,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
налогоплательщика,
_____________________________________________________________________
ИИН/БИН)
от "____" _____________ 20 __ года, а также на основании заключения
Центра технического обслуживания ____________________________________
(наименование Центра технического
обслуживания)
от "____" _____________ 20 __ года № _______________ о технической
неисправности по причине ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ принял решение
РАЗРЕШИТЬ нарушение целостности пломбы № _______________________ для
устранения технической неисправности контрольно-кассовой
машины ___________________________, заводской номер ________________,
регистрационная карточка № __________________________________________
дата выдачи "____" _____________ 20__ года.
Для установки пломбы органа государственных доходов Вам
необходимо после устранения неисправности представить
контрольно-кассовую машину в орган государственных доходов в срок не
позднее "____" ______________ 20 __ года.
Должностное лицо
государственного органа,
ответственное за установку пломбы _______ _____________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество (при его
наличии))
Разрешение получил __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо
наименование налогоплательщика, подпись,
(печать), дата)
Приложение 46
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 46
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об изменении (об отказе в изменении) срока уплаты налога
на добавленную стоимость на импортируемые товары
"___" ________ 20____ года № ____
В соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от
12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс), срок действия которой продлен статьей 49 Закона
Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие
Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
_____________________________________________________________________
(наименование органа, уполномоченного принимать решение об изменении
(об отказе в изменении) срока уплаты налога на добавленную стоимость
на импортируемые товары)
________________________________________________________, рассмотрев
заявление об изменении срока уплаты налога на добавленную
стоимость от "____" "___________" 20___ года,
копии договоров (контрактов) на поставку товаров,
заключение органа государственных доходов о подтверждении
отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для
промышленной переработки, в соответствии с таможенным
законодательством Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика, идентификационный номер (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
(серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость, дата постановки)
принял решение:

Қазақстан Республикасы Кодексінің 569-бабының 3-тармағында көзделген
_____________________________________________________________________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
(Салық кодексі))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның басшысы ________________________________________
(басшының орынбасары) (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) қолы, мөр)
Шешімді алдым _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
салық төлеушінің атауы (салық агенті), қолы, (мөр), күні)
Шешім салық төлеушіге берілді _______________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге жолданды ______________________________________
(жолданған және (немесе) алған фактісі туралы растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
44-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
44-қосымша
Нысан
Бақылау-касса машинасын тіркеу карточкасы
ТІРКЕУ КАРТОЧКАСЫ
№ ___________________________
_____________________________
бақылау-касса машинасы
Зауыттық нөмірі _________________________ Шыққан жылы _____________
___________________________________________________________________
салық төлеушіге тиесілі
ЖСН (БСН)
______________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
Басшысы
(басшының орынбасары)
_________________________ ________ ________________________________
(мемлекеттік органның (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол
атауы) болған жағдайда))
______________
Бақылау-касса машинасын | |
мемлекеттік органда |мөртаңба орны |
тіркеу есебіне қойылған күн: | |
20__ жылғы "___" ___________ |______________|
___________________________________________________________________
ТІРКЕУ КАРТОЧКАСЫН ЖАБУ ТУРАЛЫ БЕЛГІ
Фискалды есеп алынған кезең: 20___жылдан "____"_________ бастап
20___жылға "____"_________ дейін
Есептеуіштің қорытынды көрсеткіштері:
сату айналымы
сатып алу
айналымы
Басшы (басшының орынбасары)
_________________________ ________ ________________________________
(мемлекеттік органның (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол
атауы) болған жағдайда))
______________
Бақылау-касса машинасын | |
мемлекеттік органда |мөртаңба орны |
есептен шығарған күн: | |
20__ жылғы "___" ___________ |______________|
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
45-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
45-қосымша
Нысан
Бақылау-касса машинасы пломбасының бүтіндігін бұзуға мемлекеттік кірістер органының рұқсаты
20__ жылғы "___" ________ _______________
(жасалған орны)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе атауы,
______________ 20___ жылғы "____" ___________________________________
ЖСН/БСН)
Бақылау-касса машинасын пайдалану кезінде туындайтын міндеттемелерді орындау туралы салықтық өтінішіне сәйкес, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
(Техникалық қызмет көрсету орталығының атауы)
Техникалық қызмет көрсету орталығының
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ себепті техникалық ақаулығы туралы 20___ жылғы "_____" _________________ № _______ қорытындысының негізінде зауыттық нөмірі ________________, тіркеу карточкасы №______________________, берілген күні 20___жылғы "___" ____________ _________________________ бақылау-касса машинасының техникалық ақаулығын жою үшін № _______________________ пломбасының тұтастығын бұзуға РҰҚСАТ етуге шешім қабылдады.
Мемлекеттік кірістер органының пломбасын орнату үшін Сізге ақаулықты жойғаннан кейін бақылау-касса машинасын мемлекеттік кірістер органына 20___ жылдың "____" _________ кешіктірмейтін мерзімде беруіңіз қажет.
Пломба орнатуға жауапты
мемлекеттік органның
лауазымды тұлғасы _______ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда))
мөртаңба орны
Рұқсатты алдым ______________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
не атауы, қолы, (мөрі), күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
46-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
46-қосымша
Нысан
Импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабымен қолданыс мерзімі созылған "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 249-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлейтін мерзімді
өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешімді қабылдайтын уәкілетті
органның атауы)
_____________________________________________________________________
- 20___ жылғы "____" "___________" қосылған құн салығын төлейтін мерзімді өзгерту туралы өтінішті,
- тауарларды жеткізуге шарттардың (келісімшарттардың) көшірмелері;
- Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес импортталатын тауарларды өндірістік өңдеуге арналған тауарларды импортталатын тауарларға жатқызуды растау туралы мемлекеттік кірістер органының қорытындысы қарап,
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, аты-жөні, тегі, сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлігінің нөмірі
_____________________________________________________________________
және сериясы, қойған күні)
шешім қабылдады:

1) об изменении срока уплаты налога на добавленную стоимость на
импортируемые товары на: (укажите х в соответствующей ячейке)
сырье и материалы для промышленной переработки:
___________________ по договору (контракту)_________________
___________________ по договору (контракту)_________________
___________________ по договору (контракту)_________________
___________________ по договору (контракту)_________________
___________________ по договору (контракту)_________________
___________________ по договору (контракту)_________________
воду
газ
электроэнергию
на срок до: (укажите х в соответствующей ячейке) трех месяцев
календарного года
2) об отказе в изменении срока уплаты налога на добавленную
стоимость на импортируемые товары, в связи __________________________
(указываются причины отказа)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель
(заместитель руководителя)
__________________________________________ ___________ место печати
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Приложение 47
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 47
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об изменении (об отказе в изменении) сроков исполнения
налогового обязательства по уплате налогов, других
обязательных платежей в бюджет и (или) пеней
"___" ________ 20____ года № ____
В соответствии с главой 6 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа либо государственного органа,
уполномоченного принимать решение об изменении сроков исполнения
налогового обязательства по уплате налогов, других обязательных
платежей в бюджет и (или) пеней)
_____________________________________________________________________
рассмотрев заявление ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
наименование налогоплательщика (налогового
агента), индивидуальный идентификационный
номер/бизнес – идентификационный номер (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
от "____" "_______" 20___ года № _________ принял решение:
(отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек)
об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате
налогов и (или) пеней
об отказе в изменении сроков исполнения налогового обязательства
по уплате налогов и (или) пеней, в связи ____________________________
_____________________________________________________________________
(указываются причины отказа)
об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате
начисленных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет и
(или) пеней, указанных в уведомлении о результатах налоговой проверки
об отказе в изменении сроков исполнения налогового обязательства
по уплате начисленных сумм налогов, других обязательных платежей в
бюджет и (или) пеней, указанных в уведомлении о результатах налоговой
проверки, в связи ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указываются причины отказа)
тенге
№ п/п
Вид налога и другого обязательного платежа
Код бюджетной классификации (КБК)
Сумма налога и другого обязательного платежа
Сумма пени
Всего
1
2
3
4
5
6
1
2
3

1) мына импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлейтін
мерзімді өзгерту туралы: (тиісті ұяда х көрсетіңіз)
өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін шикізат пен материалдар:
____________________ шарт (келісімшарт) бойынша _____________________
____________________ шарт (келісімшарт) бойынша _____________________
____________________ шарт (келісімшарт) бойынша _____________________
____________________ шарт (келісімшарт) бойынша _____________________
____________________ шарт (келісімшарт) бойынша _____________________
суға
газға
электрқуатына
мерзімге: (тиісті ұяда х көрсетіңіз) үш айға
күнтізбелік жылға
2) импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлейтін мерзімді өзгертуден бас тарту туралы
_____________________________________________________________________
(бас тартудың себептері көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы
(Басшының орынбасары) ___________________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (қолы)
мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
47-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
47-қосымша
Нысан
Салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және (немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы
шешім
20__ жылғы "___" ________ № _____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 6-тарауына сәйкес
_____________________________________________________________________
(салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және
(немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау
мерзімдерін өзгерту туралы шешім қабылдауға уәкілеттік берілген
уәкілетті органның не мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
өтінішті қарап ______________________________________________________
(Т.А.Ә., салық төлеушінің (салық агентінің) атауы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес–сәйкестендіру нөмірі(ЖСН/БСН)
20___ жылғы "____" "_______" №_________ ШЕШІМ қабылдады:
(тиісті торкөздің бірі Х белгісімен белгіленеді)
салықтар және (немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту туралы
салықтар және (немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгертуден бас тарту туралы, себебі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бас тартудың себептері көрсетіледі)
салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және (немесе) өсімпұлдардың есепке жазылған сомаларын төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту туралы
салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және (немесе) өсімпұлдардың есепке жазылған сомаларын төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгертуден бас тарту туралы, себебі ______________________________
_____________________________________________________________________
(бас тартудың себептері көрсетіледі)
теңге
р/б
Салықтың және басқа да міндетті төлемдердің түрі
Бюджеттік сыныптама коды
(БСК)
Салық және басқа да міндетті төлемдер сомасы
Өсiмпұлдар сомасы
Барлығы
1
2
3
4
5
6
1
2
3

на период с "___" _____ 20____ года по "____" _____ 20 ___ года
Приложение: график исполнения налогового обязательства на ___ листах.
Руководитель
(заместитель руководителя) __________________ __________ место печати
(фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии))
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
наименование налогоплательщика, подпись, дата)
Решение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) ______________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или)
получения)
Приложение 48
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 48
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о получении органом государственных доходов
сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных
налогов, поступившего от налоговых органов
государств-членов Таможенного союза
Идентификационный номер продавца: ___________________________________
Наименование продавца: ______________________________________________
Идентификационный номер покупателя: _________________________________
Наименование покупателя: ____________________________________________
Код страны покупателя: ______________________________________________
Номер и дата договора (контракта): __________________________________
Номер и дата отметки: _______________________________________________
Дата поступления заявления: _________________________________________
Номер и дата отметки отозванного заявления: _________________________
Номер и дата отметки корректируемого заявления: _____________________
Вид налога
Сумма
Код валюты
Сумма налога на добавленную стоимость
Сумма акцизов
Подпись прикладного сервера:
Идентификационный номер продавца\Лист N из M
Приложение 49
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 573
Приложение 49
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Перечень утративших силу некоторых нормативных правовых
актов Республики Казахстан
1. Приказ Министра государственных доходов от 28 октября 2001
года № 1464 "Об утверждении формы Акта об изъятии наличных денег в
счет погашения налоговой задолженности" (зарегистрированный в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1692,
опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов, 2002 года, №
4).
2. Приказ Председателя Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан от 12 июня 2004 года № 347 "О некоторых
вопросах ограничения в распоряжении имуществом в счет налоговой и
таможенной задолженности" (зарегистрированный в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2992,
опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики
Казахстан, 2004 года, № 37-40, ст.1024; в "Официальной газете" от 19
февраля 2005 года, № 8 (217).

20___ жылғы "___" ______ бастап 20____ жылғы "_____" _________ дейінгі кезеңге
Қосымша: салық міндеттемесін орындау кестесі ___ парақта.
Басшы
(басшы орынбасары) ________________________________ ______ мөр орны
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (қолы)
Шешімді алды ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), салық
төлеушінің аты-жөні, қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді __________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
48-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
48-қосымша
Нысан
Кеден одағына мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алу туралы хабарлама
Сатушының сәйкестендіру нөмірі:______________________________________
Сатушының атауы: ____________________________________________________
Сатып алушының сәйкестендіру нөмірі: ________________________________
Сатып алушының атауы: _______________________________________________
Сатып алушы елінің коды: ____________________________________________
Шарттың (келісім-шарттың) нөмірі мен күні: __________________________
Белгі нөмірі мен күні: ______________________________________________
Өтініштің келіп түскен күні: ________________________________________
Кері қайтарылған өтініш белгісінің нөмірі мен күні: _________________
Түзетіліп отырған өтініш белгісінің нөмірі мен күні: ________________
Салық түрі
Сомасы
Валюта коды
Қосылған құн салығы сомасы
Акциздер сомасы
Қолданбалы сервер қолы:
Сатушының сәйкестендіру нөмірі\M беттің N беті
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 573 бұйрығына
49-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
49-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Қолма-қол ақшаны салық берешегiн өтеу есебiне алу туралы акт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 28 қазандағы № 1464 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет Министрілігінде 2001 жылғы 4 желтоқсандағы № 1692 тіркелді, Нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланды, 2002 жылғы, № 4).
2. "Мүлікті салық және кеден берешегі есебіне иеленуді шектеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі № 347 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2992 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланды, 2004 жылғы, № 37-40, 1024-бет, 2005 жылғы 19 ақпандағы № 8 (217) "Официальная газетада" жарияланды).

3. Приказ Председателя Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2005 года № 83 "О
внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Налогового
комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2004
года № 347 "О некоторых вопросах ограничения в распоряжении
имуществом в счет налоговой и таможенной задолженности"
(зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов под № 3535, опубликованный в "Юридической газете" от
21 сентября 2005 года, № 173 (907).
4. Приказ Председателя Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан от 11 марта 2007 года № 133 "Об
утверждении форм уведомлений органов налоговой службы по исполнению
налогового обязательства" (зарегистрированный в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4594,
опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов, май 2007 года, №
5, ст. 252).

3. "Мүлікті салық және кеден берешегі есебіне иеленуді шектеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі № 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2005 жылғы 28 ақпандағы № 83 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3535 болып тіркелген, 2005 жылғы 21 қыркүйектегі № 173 (907) "Юридическая газетада" жарияланды).
4. "Салық қызметі органдарының салық міндеттемесін орындау жөніндегі хабарламаларының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 11 наурыздағы № 133 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4594 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланды, 2007 жылғы, мамыр, 252-бет).