О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 10 сентября 2013 года № 20-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Байзакскому району"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 25 июня 2014 года № 31-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 июля 2014 года № 2271. Утратило силу решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 21 ноября 2022 года № 34-5
Сноска. Утратило силу решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 21.11.2022 № 34-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Байзакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата от 10 сентября 2013 года № 20-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Байзакскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2017, опубликованное в газете "Ауыл жаналыгы - Сельская новь" от 9 октября 2013 года № 98-99) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Байзакскому району, утвержденных указанным решением:
в пункте 3:
в подпункте 2):
слова "решением акима" заменить словами "постановлением акимата";
в подпункте 9):
слова "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" заменить словами "Байзакское районное отделение Жамбылского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
в пункте 6:
в подпункте 1):
слова "в размере по определению специальной комиссии" заменить словами "предоставляется по списку утвержденному постановлением акимата Байзакского района";
в пункте 7:
в подпункте 3):
слова "наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного местными представительными органами в кратном отношении к прожиточному минимуму" заменить словами "гражданам (семьям), имеющим месячный среднедушевой доход, не превышающий 60 процентов от прожиточного минимума, при наступлении необходимости оказания социальной помощи";
в пункте 18:

"Байзақ ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қыркүйектегі № 20-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 маусымдағы № 31-8 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 шілдеде № 2271 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қарашадағы № 34-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 21.11.2022 № 34-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Байзақ аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Байзақ ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қыркүйектегі № 20-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2017 болып тіркелген, 2013 жылғы 9 қазанында аудандық № 98-99 "Ауыл жаңалығы - Сельская новь" газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген Байзақ ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
3 тармақта:
2) тармақшада:
"әкімінің шешімімен" деген сөздер "әкімдігінің қаулысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) тармақшада:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Жамбыл облыстық филиалының Байзақ аудандық бөлімшесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
6 тармақта:
1) тармақшада:
"арнайы комиссияның анықтауы бойынша" деген сөздер "Байзақ ауданының әкімдігінің қаулысымен бекітілген тізім бойынша ұсынылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
7 тармақта:
3) тармақшада:
"жергілікті өкілді органдар ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады" деген сөздер "жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан аспайтын санаттағы азаматтар (отбасылар) үшін әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туындаған жағдайда бір рет көрсетіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
18 тармақта:

абзац слова "в пунктах 17 и 18" заменить словами "в пунктах 14 и 15";
в пункте 6:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) согласно заключению специальной комиссии единовременное пособие назначается гражданам (семьям), имеющим месячный среднедушевой доход не превышающий 60 процентов от прожиточного минимума";
в пункте 21:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) гражданам (семьям), имеющим месячный среднедушевой доход, не превышающий 60 процентов от прожиточного минимума, при наступлении необходимости оказания социальной помощи одного раза".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориально - экономического развития, финансов, бюджета, административной территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Байзакского районного
маслихата Ж. Есенкулов
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Укибаев

абзацтағы "17 және 18 - тармақтарында" деген сөз "14 және 15 тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
6 тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бір жолғы әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан аспайтын санаттағы азаматтар (отбасылар) үшін арнайы комиссияның қорытындысымен тағайындалады";
21 тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан аспайтын санаттағы азаматтар (отбасылар) үшін әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туындаған жағдайда бір рет жүзеге асырылады".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының "Аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж. Есенқұлов
Аудандық мәслихат
хатшысы Н. Үкібаев