Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества поселков Саяк и Гулшат
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2014 года № 34/268. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 января 2015 года № 2929. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 15 марта 2022 года № 11/90
Сноска. Утратило cилу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 15.03.2022 № 11/90 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселков Саяк и Гулшат.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии
Б. Сейсембеков
Секретарь городского маслихата
К. Рахимберлина
Утвержден
решением городского маслихата
от 19 декабря 2014 года № 34/268
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества
поселков Саяк и Гулшат
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселков Саяк и Гулшат (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселков Саяк и Гулшат.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома (далее – раздельный сход) на территории поселков Саяк и Гулшат (далее – поселков) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимами поселков.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Балхаш на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.

Саяқ және Гүлшат кенттеріндегі бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң Қағидаларын бекiту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 34/268 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 2929 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 11/90 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 15.03.2022 № 11/90 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТI:
1. Қоса берiлiп отырған Саяқ және Гүлшат кенттерінің бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң Қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Б. Сейсембеков
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Қ. Рахимберлина
Қалалық мәслихаттың
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 34/268 шешімімен бекітілген
Саяқ және Гүлшат кенттерінде бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Саяқ және Гүлшат кенттеріндегі бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" қаулысына сәйкес әзiрлендi және Саяқ және Гүлшат кенттерінің көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Саяқ және Гүлшат кенттердің (әрі қарай – кенттер) аумағындағы көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындары (бұдан әрi - бөлек жиын) жергiлiктi қоғамдастықтың жиынына қатысу үшiн өкiлдердi сайлау мақсатында шақырылады және өткiзiледi.
2. Бөлек жиындарды өткiзу тәртiбi
3. Бөлек жиынды кенттердің әкiмдерi шақырады.
Балқаш қаласы әкiмiнiң жергiлiктi қоғамдастық жиынын өткiзуге оң шешiмi бар болған жағдайда бөлек жиынды өткiзуге болады.
4. Жергiлiктi қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсiлдермен олар өткiзiлетiн күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей хабардар етiледi.

5. Проведение раздельного схода в пределах улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимами поселков.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимами поселков или уполномоченным ими лицами.
Председателем раздельного схода является акимы поселков или уполномоченные ими лица.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Для участия в сходе местного сообщества участниками раздельного схода выдвигаются кандидатуры представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома в количественном составе от десяти жителей один человек.
Количество представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппараты акимов поселков.

5. Көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткiзудi кенттердің әкiмдері ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиiстi көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тiркеу жүргiзiледi.
7. Бөлек жиынды кенттер әкiмi немесе олар уәкiлеттiк берген тұлғалар ашады.
Кенттер әкiмдерi немесе олар уәкiлеттiк берген тұлғалар бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсiмдеу үшiн ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Бөлек жиынның қатысушылары жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын он тұрғындардан бір адам сандық құрамында ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбiр кандидатура бойынша дербес жүргiзiледi. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледi.
10. Бөлек жиында хаттама жүргiзiледi, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны кенттер әкімдерінің аппараттарына бередi.