Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление туризма Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 08 декабря 2014 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 09 января 2015 года № 2579. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20 декабря 2018 года № 316
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20.12.2018 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление туризма Мангистауской области".
2. Государственному учреждению "Управление туризма Мангистауской области" (Байжаунова Г.М.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление туризма
Мангистауской области"
Байжаунова Г.М.
08 декабря 2014 г.
Утверждено постановлением
акимата Мангистауской области
от 08 декабря 2014 года № 300
П О Л О Ж Е Н И Е
о государственном учреждении
"Управление туризма Мангистауской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере туристской деятельности.
2. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 08 желтоқсанда № 300 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 қаңтарда № 2579 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 316 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 20.12.2018 № 316 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Г.М. Байжауынова) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының туризм
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Г.М.Байжауынова
08 желтоқсан 2014 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 08 желтоқсан
№ 300 қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeci туралы
Е Р Е Ж Е
1. Жалпы ережелер
1. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі туристік қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130000, город Актау, 14 микрорайон, дом 1.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области".
10. Учредителем государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" является акимат Мангистауской области.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление туризма Мангистауской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области".
14. Режим работы определяется государственным учреждением "Управление туризма Мангистауской области" самостоятельно в соответствии с требованием действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления туризма Мангистауской области
15. Миссией государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" является развитие высокоэффективной и конкурентноспособной туристской индустрии для стабильного роста занятости, доходов региона и населения.
16. Основными задачами государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" являются:

4. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130000, Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, 1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области".
10. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Маңғыстау облысының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
14. Жұмыс режимі "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. Маңғыстау облысының туризм басқармасының миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы өңірде және халықтың жұмыспен қамтылуы мен табысының тұрақты өсуі үшін жоғарғы тиімділіктегі және бәсекеге қабілетті туристік индустрияны дамыту болып табылады.
16. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:

1) обеспечение развития туристской деятельности;
2) обеспечение повышения качества туристских услуг;
3) продвижение туристского продукта Мангистауской области.
17. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" в соответствии с возложенными на него задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) реализует государственную политику и осуществляет координацию в области туристской деятельности на территории Мангистауской области;
2) ежеквартально предоставляет в уполномоченный орган информацию о лицах, включенных в государственный реестр лиц, осуществляющих туристскую деятельность;
3) анализирует рынок туристских услуг и представляет в уполномоченный орган необходимые сведения о развитии туризма на территории Мангистауской области;
4) разрабатывает и внедряет меры по защите областных туристских ресурсов;
5) координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории Мангистауской области;
6) оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма;
7) оказывает субъектам туристской деятельности методическую и консультативную помощь в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности;
8) способствует развитию и поддержке предпринимательства в области туристской деятельности как меру увеличения занятости населения;
9) предоставляет туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность;
10) взаимодействует с неправительственными организациями по вопросам туризма;
11) способствует созданию туристского информационного центра;
12) осуществляет лицензирование туроператорской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании;
13) способствует организации профессиональной подготовки гида (гида-переводчика);
14) разрабатывает по согласованию с уполномоченным органом план мероприятий по развитию туристской отрасли;
15) ведет государственный реестр:
лиц, осуществляющих туристскую деятельность;
туристских маршрутов и троп;
16) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" законодательством Республики Казахстан.
18. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" при реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном порядке:
1) участвовать в подготовке проектов решений, распоряжений акима области и (или) постановлений акимата области по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";

1) туристік қызметтің дамуын қамтамасыз ету;
2) туристік қызметтердің сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
3) Маңғыстау облысының туристік өнімін жылжыту болып табылады.
17. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерге сәйкес заңнамада белгіленген тәртіпте мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Маңғыстау облысының аумағында туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады және үйлестіруді жүзеге асырады;
2) уәкілетті органға туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізіліміне енгізілген тұлғалар туралы ақпаратты тоқсан сайын ұсынады;
3) туристік қызметтер көрсету нарығына талдау жасайды және Маңғыстау облысының аумағында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға табыс етеді;
4) облыстық туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізеді;
5) Маңғыстау облысының аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді;
6) балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсетеді;
7) туристік қызмет субъектілеріне туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
8) халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласындағы кәсіпкерлікті дамытуға және қолдауға жәрдемдеседі;
9) туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты береді;
10) туризм мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасайды;
11) туристік ақпарат орталығын құруға жәрдемдеседі;
12) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес туроператорлық қызметті лицензиялауды жүзеге асырады;
13) гидті (аудармашы гидті) кәсіптік даярлауды ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
14) уәкілетті органмен келісу бойынша туристік саланы дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлейді;
15) мыналардың:
туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың;
туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізеді;
16) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
18. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру кезінде белгіленген тәртіпте мыналарға:
1) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жатқызылған облыс әкімінің шешімдерінің, өкімдерінің және (немесе) облыс әкімдігі қаулыларының жобасын дайындауға қатысуға;

2) в установленном порядке запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций, а также предоставлять информацию другим государственным органам;
3) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций;
4) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
19. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" обязано:
1) давать разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
2) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
3) обеспечивать соблюдение сотрудниками государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" норм этики государственных служащих;
4) выполнять иные обязанности, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области".
3. Организация деятельности Управления туризма Мангистауской области
20. Руководство государственным учреждением "Управление туризма Мангистауской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" задач и осуществление им своих функций.
21. Первый руководитель государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области":
1) определяет обязанности и полномочия руководителей отделов;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
4) в соответствии с законодательством Республики Казахстан издает приказы;
5) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
6) представляет интересы государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" во всех государственных органах и организациях;

2) белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпарат сұратуға және алуға, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдарға ақпарат беруге;
3) ведомствосына қарасты ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
19. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер беруге;
2) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда, өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
3) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
4) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін өзге де міндеттерді орындауға міндетті.
3. Маңғыстау облысының туризм басқармасының қызметін ұйымдастыру
20. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
21. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
23. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) бөлім басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бұйрықтар шығарады;
5) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін бекітеді;
6) барлық мемлекеттік органдарда және ұйымдарда "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;

7) обеспечивает соблюдение гендерного баланса при выдвижении мужчин и женщин на руководящие должности;
8) контролирует ход разработки нормативных правовых актов, проектов программ и других документов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
9) контролирует работу по подготовке отчетных материалов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
10) в установленном порядке решает вопросы финансово-экономической и хозяйственной деятельности, контролирует рациональное и целевое исполнение бюджетных средств;
11) обеспечивает соблюдение законности, договорной и финансовой дисциплины в деятельности государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области";
12) несет персональную ответственность за работу по противодействию коррупции в государственном учреждении "Управление туризма Мангистауской области";
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления туризма Мангистауской области
26. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
27. Имущество государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
28. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление туризма Мангистауской области", относится к областной коммунальной собственности.
29. Государственное учреждение "Управление туризма Мангистауской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Управления туризма Мангистауской области
30. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление туризма Мангистауской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7) ерлер мен әйелдерді басшылық қызметке ұсыну кезінде гендерлік теңгерімнің сақталуын қамтамасыз етеді;
8) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттар жобаларының әзірлену барысын бақылайды;
9) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептік материалдарды дайындау жөніндегі жұмысты бақылайды;
10) белгіленген тәртіппен қаржылық-экономикалық және шаруашылық қызмет мәселелерін шешеді, бюджеттік қаражаттардың ұтымды және мақсатты орындалуын бақылайды;
11) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметінде заңдылықтың, шарттық және қаржылық тәртіптің сақталуын қамтамасыз етеді;
12) "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасау жөніндегі жұмысқа жеке жауапты болады;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
24. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Маңғыстау облысының туризм басқармасының мүлкі
26. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
27. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
28. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
29. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Маңғыстау облысының туризм басқармасын қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.