О внесении изменения в решение областного маслихата от 5 февраля 2014 года № 14/218 "О Положении о награждении Почетной грамотой Мангистауской области"
Решение маслихата Мангистауской области от 11 декабря 2014 года № 21/328. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 14 января 2015 года № 2587.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 5 февраля 2014 года  № 14/218 «О Положении о награждении Почетной грамотой Мангистауской области» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2365, опубликовано 12 марта 2014 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующее изменение:
Положение о награждении Почетной грамотой Мангистауской области, утвержденное указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Б. Сарман
Секретарь областного маслихата          Б. Жусупов
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 11 декабря 2014 года № 21/328
Утверждено
решением Мангистауского
областного маслихата
от 5 февраля 2014 года № 14/218
Положение
о награждении Почетной грамотой Мангистауской области 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и определяет порядок представления к награждению Почетной грамотой области и ее вручения.
2. Почетной грамотой Мангистауской области награждаются граждане за значительные достижения и личный вклад в развитие экономики, социальной сферы, науки, культуры, образования, воинской, а также иной государственной службы и общественной деятельности региона.
3. Представления к награждению Почетной грамотой Мангистауской области вносятся трудовыми, творческими коллективами, местными представительными и исполнительными органами, общественными объединениями.

Облыстық мәслихаттық 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/218 «Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттаудың Ережесі туралы» шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсанда № 21/328 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 2587 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағы 12-3) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/218 «Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттаудың Ережесі туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2365 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 12 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттаудың Ережесі осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Б. Сарман
Облыстық мәслихат хатшысы               Б. Жүсіпов
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 21/328 шешіміне қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2014 жылғы 5 ақпандағы
№ 14/218 шешімімен бекітілген
Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттау жөніндегі
Ереже 1. Жалпы ереже
1. Осы Ереже «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және облыстың Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсыну мен оны тапсырудың тәртібін айқындайды.
2. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен өңірдің экономикасын, әлеуметтік саласын, ғылымын, мәдениетін, білім саласын дамытуда, әскери, сонымен қатар басқа да мемлекеттік және қоғамдық қызметтерде елеулі табыстарға жетіп және үлес қосқан азаматтар марапатталады.
3. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсыныстарды еңбек, шығармашылық ұжымдар, жергілікті өкілді және атқарушы органдар, қоғамдық бірлестіктер ұсынады.

4. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.
Наградной лист подписывается руководителем предприятия, организации, учреждения, государственного органа и скрепляется печатью.
На заместителей акима области, акимов городов и районов, руководителей управлений наградной лист подписывается акимом области.
5. Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима области и секретаря областного маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима области.
Затем поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложения по награждению Почетной грамотой Мангистауской области направляются в постоянные комиссии областного маслихата.
6. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не отвечают требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии областного маслихата не вносится.
7. Решение о награждении Почетной грамотой принимается на сессии Мангистауского областного маслихата.
Решение о награждении Почетной грамотой публикуется в средствах массовой информации.
Повторно наградить Почетной грамотой можно не ранее чем через пять лет.
2. Описание Почетной грамоты Мангистауской области
8. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке «Құрмет грамотасы» со вкладышем. Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте на левой стороне вкладыша в обрамлении национального орнамента изображение символа Мангистауской области. С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми – парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан. Изображение символа области, солнца с лучами, орла и национальный орнамент – цвета золота. Под текстом параллельно размещаются подписи акима области и секретаря областного маслихата.
3. Порядок вручения Почетной грамоты Мангистауской области
9. Решение о награждении Почетной грамотой Мангистауской области заносится кадровыми службами в трудовую книжку, личное дело награжденного.
10. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты Мангистауской области. Журнал хранится у специалиста аппарата акима области по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима области.

4. Марапаттау бетшесінде марапатталушының жеке басын сипаттайтын, оның сол саладағы және еңбек ұжымындағы жалпы еңбек өтілі, нақты сіңірген еңбегі, жұмысының тиімділігі және сапасы туралы мәліметтері көрсетіледі.
Марапаттау бетшесіне кәсіпорынның, ұйымның, мекеменің, мемлекеттік органның басшысы қол қояды және мөрмен бекітіледі.
Облыс әкімі орынбасарларының, қалалар мен аудандар әкімдерінің, басқармалар басшыларының марапаттау бетшесіне облыс әкімі қол қояды.
5. Облыс әкімі мен облыстық мәслихат хатшысының атына жолданған марапаттау бетшесі мен еңбек ұжымының қолдаухаты облыс әкімі аппаратының Кадр жұмыстары бөліміне жолданады.
Әрі қарай Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттау жөнінде келіп түскен құжаттар алдын ала қарау үшін және ұсыныстарды дайындау үшін облыстық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жолданады.
6. Егер ұсынылған кандидаттар немесе марапаттау құжаттары осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес болмаса, онда ұсыныс облыстық мәслихат сессиясының қарауына енгізілмейді.
7. Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім Маңғыстау облыстық мәслихатының сессиясында қабылданады.
Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
Құрмет грамотасымен қайта марапаттау бес жылдан кейін ғана мүмкін болады.
2. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасының сипаттамасы
8. Құрмет грамотасы – бетінде Елтаңба белгісі салынған, мемлекеттік тілде «Құрмет грамотасы» деп жазылған, қосымша бетшесі бар көгілдір түсті балакрон папка. Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағазда дайындалады.
Қосымшаның айқара ашылатын бетінің сол жағында ұлттық оюмен өрнектелген Маңғыстау облысының символы орналасқан.
Қосымшаның оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстінде қыран құс қалықтаған күн сәулесі аясында марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазуға орын қалдырылған. Облыс символы күн сәулесімен, алтын түстес қыран бүркітпен және ұлттық өрнекпен бейнеленген. Мәтіннің астында қосарланып облыс әкімінің және облыстық мәслихат хатшысының қолдары орналасады.
3. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасын тапсырудың тәртібі
9. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім кадр қызметімен марапатталушының Еңбек кітапшасына, жеке ісіне енгізіледі.
10. Марапаттау туралы мәліметтер Маңғыстау облысының Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал облыс әкімі аппаратының марапаттау мәселесімен айналысатын маманында 5 жыл бойына сақталады, одан әрі облыс әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.

11. Почетную грамоту Мангистауской области в торжественной обстановке вручает аким области или его заместители, секретарь областного маслихата в трудовых коллективах, по месту работы награжденного, на сессиях, совещаниях и собраниях актива области.

11. Маңғыстау облысының Құрмет грамотасын облыс әкімі немесе оның орынбасарлары, облыстық мәслихаттың хатшысы марапатталушының жұмыс істейтін еңбек ұжымында, сессияларда, жиындарда және облыс активінің жиналысында салтанатты түрде табыс етеді.