О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау"
Решение Актауского городского маслихата от 24 ноября 2014 года № 25/236. Зарегестрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 30 декабря 2014 года № 2569. Утратило силу-решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/57
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21.10.2016 № 5/57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и от 5 марта 2014 года № 185 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства", а также во исполнение письма департамента юстиции Мангистауской области № 02-06/9424 от 10 октября 2014 года, Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2159, опубликовано в газете "Огни Мангистау" № 166 от 6 октября 2012 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау, утвержденных указанным решением:
пункт 1 дополнить подпунктами 7) и 8):
"7) филиал республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Мангистауской области (далее – ЦОН);
8) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - веб- портал).";
пункт 8 изложить в новой редакции:
8. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в ЦОН либо на веб-портал с заявлением и представляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;

Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашада № 25/236 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 2569 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/57 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 21.10.2016 № 5/57 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 және "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларына сәйкес, Маңғыстау облысының әділет департаментінің 2014 жылғы 10 қазандағы № 02-06/9424 хатын орындауда, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау Қағидасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2159 болып тіркелген, 2012 жылғы 6 қазандағы №169 "Маңғыстау" газетінде жарияланған) шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау" Қағидасында:
1 тармақ 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Маңғыстау облысы бойынша филиалы (бұдан әрі – ХҚКО);
8) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб- портал).";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8.Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) ХҚКО-на немесе веб-порталға өтінішпен жүгінеді және келесідей құжаттарды ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;

3) копию книги регистрации граждан либо адресную справку, либо справку сельских и/или аульных акимов, подтверждающую регистрацию по постоянному месту жительства заявителя;
4) документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующий на получение жилищной помощи, определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счета на потребление коммунальных услуг;
7) квитанцию - счет за услуги телекоммуникаций или копию договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления сроком на один год, с ежеквартальным предоставлением сведений о доходах и регистрации состава семьи в данном жилье.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом по заявлению получателя жилищной помощи через банки второго уровня на лицевые счета получателя жилищной помощи, поставщиков услуг, органов управления объектом кондоминиума.".
2. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальным вопросам (С. Шудабаева).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел занятости и
социальных программ"
Г. Хайрлиева
24 ноября 2014 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования"
А. Ким
24 ноября 2014 года

3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі не мекен-жай анықтамасы не өтініш берушінің тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындалады.
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган ұсынған жалдау ақысының мөлшері туралы шот.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Тұрғын үй көмегі арыз берген айдан бір жыл мерзімге, тоқсан сайын табыстары және отбасы құрамының сол үйде тіркелгендігі туралы мәліметтерді ұсынуымен тағайындалады.";
15 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегінің төлемі тұрғын үй көмегін алушының арызы бойынша уәкілетті органмен тұрғын үй көмегін алушының, қызметтерді жеткізушілердің, кондоминиум нысандарын басқару органдарының жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.".
2. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін (С.Шудабаева).
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы М.Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г. Хайрлиева
2014 жылғы 24 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким
2014 жылғы 24 қараша