Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества села Умирзак города Актау
Решение Актауского городского маслихата от 24 ноября 2014 года № 25/238. Зарегестрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 30 декабря 2014 года № 2571. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2020 года № 38/425
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 23.12.2020 № 38/425(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Умирзак города Актау.
2. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по депутатским полномочиям и этике, законности и правопорядку (Ы.Кошербай).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского
маслихата
М.Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима села Умирзак
Н.Курманбаев
24 ноября 2014 года
Утверждены
решением Актауского городского
маслихата
от 24 ноября 2014 года № 25/238
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Умирзак города Актау
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Умирзак города Актау разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села Умирзак, в том числе жилых массивов Рауан, Приморский, Приозерный-1, Приозерный-2, Приозерный-3. При этом раздельный сход местного сообщества для жителей жилых массивов Приозерный-1, Приозерный-2, Приозерный-3 проводится в форме одного раздельного схода.

Ақтау қаласының Өмірзақ ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы
Ақтау қалалың мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашада № 25/238 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 2571 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/425 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 38/425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ақтау қаласының Өмірзақ ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың депутаттар өкілеттігі және әдеп, заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Ы.Көшербай).
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат
хатшысы М.
Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
Өмірзақ ауылы әкімінің
міндетін атқарушы
Н.Құрманбаев
2014 жылғы 24 қараша
Ақтау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 қарашадағы
№ 25/238 шешімімен
бекітілген
Ақтау қаласының Өмірзақ ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтау қаласының Өмірзақ ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3бабының 6 тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әзірленді және Өмірзақ ауылының, оның ішінде Рауан, Приморский, Приозерный-1, Приозерный-2, Приозерный-3 тұрғын массивтері тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді. Сонымен бірге Приозерный-1, Приозерный-2, Приозерный-3 тұрғын массивтерінің тұрғындары үшін бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны бөлек бір жиын нысанында өткізіледі.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей (далее - раздельный сход) на территории села Умирзак созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села Умирзак (далее – аким села).
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима города Актау на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села Умирзак организуется акимом села.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, имеющих право в нем участвовать. Не имеют права участвовать в раздельном сходе несовершеннолетние лица, лица, признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
7. Раздельный сход открывается акимом села или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким села или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Умирзак.

2. Өмірзақ ауылының аумағындағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиын Өмірзақ ауылының әкімімен (бұдан әрі – ауыл әкімі) шақырылады.
Бөлек жиынды Ақтау қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен оның өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Өмірзақ ауылының шегінде бөлек жиынды өткізуді ауыл әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында оған қатысуға құқығы бар қатысатын ауыл тұрғындарын тіркеу жүргізіледі. Бөлек жиынға кәмелетке толмаған адамдардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында отырған адамдардың қатысуға құқығы жоқ.
7. Бөлек жиынды ауыл әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауыл әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында төрағамен және хатшымен қол қойылатын хаттама жүргізіледі және Өмірзақ ауылы әкімінің аппаратына береді.