О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 11 декабря 2013 года № 17/111 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 09 июня 2014 года № 22/157.Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 июня 2014 года № 2456. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2020 года № 50/369
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10.12.2020 № 50/369(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в Правила утвержденные решением районного маслихата от 30 декабря 2013 года № 17/111 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2330, опубликовано в информационно–правовой системе "Әділет" от 17 января 2014 года):
в пункте 10:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) 21–23 марта – Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и удостоенным ранее звания "Мать героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
дополнить вторым абзацем следующего содержания:
"инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 3) дополнить двенадцатым абзацем:
"гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;";
подпункт 4) дополнить четвертым абзацем:
"инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";

Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/111 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2014 жылғы 09 маусымдағы № 22/157 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 маусымда № 2456 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 50/369 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 50/369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық маслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/111 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешімімен бекітілген Қағидасына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2330 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қаңтарда "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
10 тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 21–23 наурыз – Наурыз мейрамы:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;";
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
3) тармақша он екінші абзацпен толықтырылсын:
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;";
4) тармақша төртінші абзацпен толықтырылсын:
"барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) 6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";

пункт 10 дополнить подпунктами 7), 8), 9) следующего содержания:
"7) 1 мая – Праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
"8) 1 июня – День защиты детей:
детям – инвалидам и инвалидам с детства до 18 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
"9) 16 декабря – День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп и инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
в пункте 11:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) социальная помощь студентам – инвалидам, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности и для следующих категории лиц семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и на частичное покрытие затратов питания и проживания – 5 (пять) месячных расчетных показателей:
студентам, обучающихся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан;
круглым сиротам или студентам воспитанникам детских домов и детских деревень;
студентам, оба или один из родителей, которых являются инвалидами или оба родителя которых являются пенсионерами;
студентам, которые один из родителей умерли;
детям из семей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях не достигшим 23 лет.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (А.Избен) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения в информационно - правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам Тупкараганского районного маслихата (председатель комиссии О.Абдирахманов).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии:
А.Беришбаева
Секретарь районного
маслихата:
А.Досанова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Тупкараганский
районный отдел занятости
и социальных программ"
О.Жарылгапова
9 июня 2014 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Тупкараганский
районный отдел экономики и финансов"
Ж.Толеген
9 июня 2014 года

10 тармақ келесі мазмұндағы 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
"8) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
мүгедек балаларға және 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге – 5 (айлық) есептік көрсеткіш;";
"9) 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
11 тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу коймай Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын мүгедек студенттер мен өтініш жасаған айдың алдындағы 12 айда жан басына шаққандағы орташа табысы, Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар келесі санаттағы тұлғаларға ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет қаражаты шегінде жылына бір рет білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабуға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш:
Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге;
тұл жетімдерге немесе балалар үйінде және балалар ауылында тәрбиеленуші студенттерге;
ата–анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата–анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған кемінде төрт және одан да көп баласы бар отбасының орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде, жоғарғы оқу орнында күндізгі бөлімде оқитын 23 жастан аспаған балаларына көрсетіледі.".
2. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (А.Ізбен) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы О.Әбдірахманов) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:
А.Берішбаева
Аудандық мәслихат
хатшысы:
А.Досанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
О.Жарылғапова
9 маусым 2014 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы:
Ж.Төлеген
9 маусым 2014 жыл