Об утверждении Положения о государственном учреждении (государственном органе) "Аппарат акима города Рудного"
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 5 марта 2014 года № 418. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 апреля 2014 года № 4575. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 16 мая 2016 года № 515
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 16.05.2016 № 515.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении (государственном органе) "Аппарат акима города Рудного".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Рудного Умирбаева А.Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного Б. Гаязов
Утверждено
постановлением акимата
города Рудного
от 5 марта 2014 года
№ 418
Положение
о государственном учреждении (государственном органе)
"Аппарат акима города Рудного"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Учредителем государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" является акимат города Рудного.
4. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) туралы Ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 418 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 сәуірде № 4575 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 515 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 16.05.2016 № 515 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органының үлгi ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімі аппаратының басшысы А.Т. Өмірбаевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі Б. Ғаязов
Рудный қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 418 қаулысымен
бекітілді
"Рудный қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) құрылтайшысы Рудный қаласының әкімдігі болып табылады.
4. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного"
утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного": 111500, Республика Казахстан, Костанайская область, город Рудный, улица Ленина, 95.
10. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы);
на русском языке - государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению (государственному органу) "Аппарат акима города Рудного" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного".
Если государственному учреждению (государственному органу) "Аппарат акима города Рудного" законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа
14. Миссией государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" является обеспечение качественного и своевременного информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического функционирования деятельности акима и акимата города.
15. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;

6. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтіледi.
9. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) орналасқан жерi: 111500, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Рудный қаласы, Ленин көшесі, 95.
10. Мемлекеттік органның толық атауы мемлекеттік тілде – "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi (мемлекеттiк органы);
орыс тілінде – государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного".
11. Осы Ереже "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) қызметiн қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне (мемлекеттік органына) кәсіпкерлік субъектілерімен "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне (мемлекеттік органына) заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) миссиясы қала әкімі және әкімдігі қызметінің сапалы және уақытылы ақпараттық-талдамалық, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету болып табылады.
15. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;

2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в городе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всех органов местной исполнительной власти;
3) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны.
4) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) планирует работу государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного", проведение заседаний акимата, совещаний, семинаров и других мероприятий, организует их подготовку и проведение;
2) анализирует работу исполнительных органов и должностных лиц, подчиненных акиму города, готовит акиму города информации по запрашиваемым вопросам;
3) осуществляет сбор, обработку информации и обеспечивает акима города информационно-аналитическими материалами по социально-экономическим вопросам;
4) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в отделах государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного", аппаратах акимов поселков, информирует акима города.
5) готовит проекты решений и распоряжений акима, постановлений акимата города;
6) вносит предложения акиму города, акимату об изменениях и дополнениях в решения, распоряжения акима, постановления акимата и их отмене;
7) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, акима и акимата области, акима и акимата города;
8) проводит юридическую экспертизу актов акима и акимата города на соответствие законодательству;
9) проводит на постоянной основе проверки подведомственных государственных органов, при необходимости заслушивает устные и истребует письменные объяснения соответствующих должностных лиц;
10) принимает меры по устранению выявленных нарушений норм законодательства;
11) анализирует состояние кадровой политики и государственной службы, уровень профессиональной подготовки служащих местных органов управления, подведомственных акиму города;
12) оформляет материалы при назначении на должность и освобождении от должности государственных служащих государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" и руководителей исполнительных органов, финансируемых из государственного бюджета, решает иные вопросы, связанные с прохождением государственной службы, подбором и расстановкой кадров, ведет их личные дела;

2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамыту стратегиясын іске асыру, қалада мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсаттар үшін барлық жергілікті атқарушы билік органдарының келісіп қызмет етуін қамтамасыз ету;
3) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық-саяси өмірінде олардың белсенде азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) жұмысын, әкімдік отырыстарын, кеңестер, семинарлар және өзге де іс-шараларды өткізуді жоспарлайды, оларды даярлау мен өткізуді ұйымдастырады;
2) атқарушы органдардың және қала әкіміне бағынышты лауазымды тұлғалардың жұмысын талдайды, сұралатын мәселелер бойынша қала әкіміне ақпарат дайындайды;
3) ақпаратты жинауды, өңдеуді жүзеге асырады және қала әкімін әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалық материалдармен қамтамасыз етеді;
4) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) бөлімдеріндегі, кенттер әкімідері аппараттарындағы атқарушылық тәртіп жағдайына талдау жүргізеді, қала әкіміне хабарлайды;
5) қала әкімі шешімдерінің және өкімдерінің, әкімдік қаулыларының жобаларын дайындайды;
6) қала әкіміне, әкімдікке әкімнің шешімдеріне, өкімдеріне, әкімдік қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және оларды жою туралы ұсыныстар енгізеді;
7) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс әкімі мен әкімдігінің, қала әкімі мен әкімдігінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
8) қала әкімі мен әкімдігі актілерінің заңнамаға сәйкестігіне заңды сараптама жүргізеді;
9) тұрақты негізде ведомствоға қарасты мемлекеттік органдарға тексерулер жүргізеді, қажет болған жағдайда тиісті лауазымды тұлғалардың ауызша түсініктемелерін тыңдайды және жазбаша түсініктемелерін талап етеді;
10) анықталған тәртіп бұзушылықтарды, заңнамаларды сақтамауды жою жөнінде шаралар қабылдайды;
11) кадрлық саясат пен мемлекеттік қызмет жағдайына, қала әкіміне ведомстволық бағынышты жергілікті басқару органдары қызметшілерінің кәсіби даярлық деңгейіне талдау жасайды;
12) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) мемлекеттік қызметшілерін және мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларын лауазымға тағайындаған және босатқан кезде материалдарды ресімдейді, мемлекеттік қызметке өтуге, кадрларды іріктеу мен орналастыруға байланысты басқа да мәселелерді шешеді, олардың жеке істерін жүргізеді;

13) организует стажировку, наставничество, повышение квалификации и переподготовку государственных служащих государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
14) организует и проводит аттестацию, конкурсный отбор, продвижение по службе, увольнение государственных служащих государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
15) осуществляет документационное обеспечение деятельности акима и акимата города;
16) ведет регистрацию актов, изданных акимом и акиматом, присваивает им номера;
17) обеспечивает надлежащее оформление и рассылку актов акима и акимата, консультативно-совещательных органов;
18) организует делопроизводство в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
19) рассматривает служебные документы и обращения физических и юридических лиц;
20) организует прием физических лиц и представителей юридических лиц;
21) принимает меры, направленные на широкое применение государственного языка;
22) проводит работу по улучшению стиля и методов работы, внедрению новых информационно-коммуникационных технологий;
23) обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности органов государственного управления, подчиненных акиму города;
24) обеспечивает внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг, входящих в компетенцию исполнительных органов;
24-1) осуществляет регистрацию актов гражданского состояния и вносит сведения о регистрации в Государственную базу данных о физических лицах в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
24-2) формирование индивидуальных идентификационных номеров при выдаче свидетельств о рождении;
25) осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 16.01.2015 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима, акимата, государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима, акимата и государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного";

13) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыру мен қайта даярлауды, тағылымдамадан өтуін, тәлімгерлікті ұйымдастыру;
14) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің аттесттауды, конкурстық таңдауды, қызметте өсуін, жұмыстан босатуды ұйымдастыру және жүргізу;
15) қала әкімі және әкімдігінің қызметін құжаттамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
16) әкім және әкімдік шығарған актілерді тіркейді, нөмірлерді береді;
17) әкім және әкімдіктің, консультациялық-кеңес беру органдарының актілерін тиісті ресімдеуді және жіберуді қамтамасыз етеді;
18) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес іс жүргізуді ұйымдастырады;
19) қызметтік құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды;
20) жеке тұлғаларды және заңды тұлға өкілдерін қабылдауды ұйымдастырады;
21) мемлекеттік тілді кеңінен қолдануға бағытталған шараларды қабылдайды;
22) жұмыстың тәсілі мен әдістерін жақсарту, жаңа ақпараттық-коммуникациялық технологияларды енгізу жөніндегі жұмысты жүргізеді;
23) қала әкіміне бағынышты мемлекеттік басқару органдарының өзара әрекет етуін және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;
24) атқарушы орган құзыретіне жататын мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылауды қамтамасыз етеді;
24-1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен азаматтық хал актілерін тіркеуді жүзеге асырады және тіркеу туралы мәліметтерді Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқорға енгізеді;
24-2) туу туралы куәліктерді беру кезінде жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру;
25) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 16.01.2015 № 54 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынастар әкімнің, әкімдігінің "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органның) мүдделуін үсіну;
2) әкімнің, әкімдіктің және "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекетті органының) құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;

3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акимов и акиматов области, города;
4) предоставлять соответствующую информацию в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
6) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
7) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного":
1) представляет государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
4) разрабатывает Положение о государственном учреждении (государственном органе) "Аппарат акима города Рудного", предложения по его структуре и штатной численности и вносит их акиму города на утверждение, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
21. Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және басқа орталық атқарушы органдарының, облыс, қала әкімдері және әкімдіктерінің, актілері мен тапсырмаларын сапалы және мерзімінде орындайды;
4) мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау бойынша уәкілетті органға тиісті ақпаратты ұсынады;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтайды;
6) құзыретіне қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғаларға түсініктемелер беру;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттiк органның қызметін ұйымдастыру
18. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне (мемлекеттік органына) басшылықты "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне (мемлекеттік органына) жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) басшының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін (мемлекеттік органның) атынан өкілдік ету;
2) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) жұмысын ұйымдастырады және басқарады және оған жүктелген функциялар мен міндеттерді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс әрекеттер шараларының қабылданбауына жеке жауап береді;
3) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
4) "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) туралы Ережені, оның құрылымы мен штаттық саны туралы ұсыныстарды әзірлейді және оларды қала әкіміне бекітуіне енгізеді, еңбекақы төлеу қорын үнемдеу шегінде мемлекеттік қызметшілерге қосымша ақылар, материалдық көтерме ақылар (сыйақылар) белгілейді;
5) оның құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
21. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

21-1. Аппарат акима города Рудного возглавляется руководителем аппарата акима города Рудного, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 21-1 в соответствии с постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 16.01.2015 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Режим работы устанавливается в соответствии с Регламентом работы государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного", утверждаемого распоряжением акима города.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" может иметь на праве оперативного
управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением (государственным органом) "Аппарат акима города Рудного", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение (государственный орган) "Аппарат акима города Рудного" не вправе самостоятельно отчуждать
или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения (государственного органа) "Аппарат акима города Рудного" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21-1. Рудный қаласы әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын Рудный қаласы әкімінің аппаратын басшысы басқарады.
Ескерту. 3-тарау 21-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 16.01.2015 № 54 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
22. Жұмыс тәртібі қала әкімінің өкімімен бекітілген "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (мемлекеттік органының) мүлкі оған меншік иесі берген
мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне (мемлекеттік органына) бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Рудный қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.