Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 28 февраля 2014 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 апреля 2014 года № 4582. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 19 марта 2018 года № 162
Сноска. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 19.03.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" маслихат Джангельдинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области для участия в сходе местного сообщества согласно приложениюк настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии Джангельдинского
районного маслихата
Ж. Нұрмұханбетұлы
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата
С. Нургазин
СОГЛАСОВАНО:
Аким Амангельдинского
сельского округа
Джангельдинского района
___________ Ж. Сабыржан
Приложение
к решению маслихата
от 28 февраля 2014 года № 149
Количественный состав представителей жителей сел Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области для участия в сходе местного сообщества
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
1
Село Шеген Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
8
2
Село Каргалы Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
1
Утвержден
решением маслихата
от 28 февраля 2014 года № 149
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области

Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № 149 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 сәуірде № 4582 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 наурыздағы № 162 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 19.03.2018 № 162 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3 бабы 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес, Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы
Ж. Нұрмұханбетұлы
Жангелдин аудандық
мәслихат хатшысы
С. Нургазин
КЕЛІСІЛДІ:
Жангелдин ауданының
Амангелді ауылдық
округінің әкімі
________ Ж. Сабыржан
Мәслихаттың
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 149 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің саны
1
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің Шеген ауылы
8
2
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің Қарғалы ауылы
1
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 149 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары

1. Общее положение
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и определяют порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области (далее – Амангельдинский сельский округ).
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории Амангельдинского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Амангельдинского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Джангельдинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Амангельдинского сельского округа организуется акимом Амангельдинского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Амангельдинского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Амангельдинского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Амангельдинского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количестве одного человека от 39 жителей улицы села Шеген и одного человека от 37 жителей улицы села Каргалы Амангельдинского сельского округа.
Количество представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Амангельдинского сельского округа.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Қостанай облысы Жангелдин ауданының Амангелді ауылдық округінің (бұдан әрі – Амангелді ауылдық округі) аумағындағы ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Амангелді ауылдық округінің аумағындағы ауылдардың тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Амангелді ауылдық округінің әкімі шақырады.
Жангелдин ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Амангелді ауылдық округі ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді Амангелді ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Амангелді ауылдық округі ауылдарының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Амангелді ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Амангелді ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Амангелді ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Шеген ауылы көшесінің 39 тұрғынынан бір адам санымен және Қарғалы ауылы көшесінің 37 тұрғынынан бір адам санымен бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және Амангелді ауылдық округі әкімінің аппаратына беріледі.