Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 10 февраля 2014 года № 29/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 февраля 2014 года № 3712. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 12 сентября 2018 года № 321/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 12.09.2018 № 321/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года N 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 10 февраля 2014 года N 29/2
Положение о государственном учреждении
"Управление недропользования, окружающей среды
и водных ресурсов Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную политику в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов.
2. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.
4. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 10 ақпандағы N 29/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 ақпанда N 3712 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2018 жылғы 12 қыркүйектегі № 321/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 12.09.2018 № 321/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының Үлгі ережесін бекіту жөнінде" N 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
N 29/2 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,
қоршаған орта және су ресурстары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар, мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, площадь Победы, 17.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области":
понедельник - пятница: с 9.00. до 18.30 час, обеденный перерыв с 13.00 час. до 14.30 час., выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстар басқармасы" мемлекеттік мекемесі; на русском языке: государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области возникло в результате реорганизации путем слияния государственного учреждения "Управление охраны окружающей среды Павлодарской области" и государственного учреждения "Управление недропользования Павлодарской области", является их правопреемником в отношении прав и обязанностей в соответствии с передаточным актом, включая и обязательства, оспариваемые сторонами.

5. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, онда мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы, 17-үй.
10. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі - жұма күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасындағы "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Павлодар облысының қоршаған ортаны қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірігу жолымен қайта ұйымдастырылу нәтижесінде құрылды, тапсыру актісіне сәйкес олардың құқықтары мен міндеттеріне қатысты және де тараптар дауласатын міндеттемелерді қоса алғанда, олардың құқық иеленушісі болып табылады.

13. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управления недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление недропользования, окружающей среды
и водных ресурсов Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" реализовать на областном уровне государственную политику в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов.
17. Цель государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области": создание условий по сохранению, улучшению качества окружающей среды, водных ресурсов, рациональному использованию природных ресурсов и обеспечению перехода к устойчивому развитию области для удовлетворения потребностей населения.
18. Предметом государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" является осуществление деятельности и оказания услуг, непосредственно направленных на достижение целей и задач в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов.
19. Задачи:
1) реализация государственной политики, мониторинг и анализ исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов по вопросам воспроизводства и использованию животного мира;
2) проведение переподготовки и повышения квалификации кадров управления в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов;
3) разработка мер по созданию условий, благоприятствующих рациональному использованию природных ресурсов;

13. Осы ереже "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,
қоршаған орта және су ресурстары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары саласында мемлекеттік саясатты облыстық деңгейде іске асыру.
17. Қоршаған ортаның, су ресурстарының сапасын сақтау, жақсарту, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану және тұрғындардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін жағдай жасау және облыстың тұрақты дамуын қамтамасыз ету "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты болып табылады.
18. Жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресустары саласындағы мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге тікелей бағытталған қызметті жүзеге асыру және қызметтер көрсету "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәні болып табылады.
19. Міндеттері:
1) жануарлар дүниесінің өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресустары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, заңнамалық және өзге де нормативтік-құқықтық актілерге мониторинг жүргізу және олардың орындалуын талдау;
2) жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресустары саласындағы басқарманың кадрларын қайта даярлау және біліктілігін арттыру;
3) табиғи ресурстарды тиімді пайдалануға қолайлы жағдай туғызу жөніндегі шараларды әзірлеу;

4) обеспечение соблюдения качества, а также стандартов и регламентов при оказании государственных услуг;
5) предотвращение нанесения ущерба окружающей среде и водным ресурсам.
20. Функции:
1) планирование и внесение предложений по приоритетным природоохранным мероприятиям Павлодарской области;
2) организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг в пределах своей компетенции, эффективного использования бюджетных средств при проведении государственных закупок и размещении государственного заказа;
3) участие в пределах своей компетенции в строительстве и реконструкции природоохранных объектов;
4) организация работ по установлению водоохранных зон и полос на водных объектах области по согласованию с бассейновым водохозяйственным управлением, уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
5) привлечение для проведения экспертных работ внешних экспертов (физических и юридических лиц), осуществляющих выполнение работ и оказание услуг в сфере окружающей среды;
6) разработка и согласование с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов;
7) разработка в пределах своей компетенции целевых показателей качества окружающей среды;
8) внесение предложений по разработке документов в области охраны окружающей среды, передача на рассмотрение в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды инициативных проектов таких документов;
9) в пределах своей компетенции разработка мероприятий по снижению объемов образования отходов, повышение уровня их повторного или альтернативного использования;
10) разработка и представление уполномоченному органу инвестиционных проектов в сфере окружающей среды;
11) разработка ставок платы за эмиссии в окружающую среду;
12) осуществление в пределах своей компетенции государственного управления в сфере охраны, защиты, воспроизводства и рационального использования лесных ресурсов и животного мира.
13) организация и проведение тендеров по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда, находящихся в их функциональном ведении, с участием уполномоченного органа и местного представительного органа области;
14) реализация выполнения ежегодных планов мероприятий по профилактике лесных пожаров и борьбе с ними на территории государственного лесного фонда;
15) участие в создании резерва горюче–смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения пожаров на территории государственного лесного фонда;

4) мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде сапаның, стандарттар мен регламенттердің сақталуын қамтамасыз ету;
5) қоршаған орта мен су ресустарына зиян келтірудің алдын алу.
20. Функциялары:
1) Павлодар облысының табиғат қорғау іс-шараларының басымдықтарын жоспарлау және ұсыныстар енгізу;
2) өз құзыреті шегінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды, мемлекеттік сатып алу мен мемлекеттік тапсырыстарды орналастыру кезінде бюджеттік қаражаттың тиімді жұмсалуын ұйымдастыру және жүргізу;
3) өз құзыреті шегінде табиғат қорғау объектілерінің құрылысын салуға және қайта жаңартуға қатысу;
4) бассейндік су шаруашылығы басқармасымен, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша су қорғау аймақтарын және су объектілеріндегі белдеулерді белгілеу жұмыстарын ұйымдастыру;
5) қоршаған орта саласындағы жұмыстарды орындауды және қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын сыртқы сарапшыларды (жеке және заңды тұлғаларды) сараптамалық жұмыстар жүргізу үшін тарту;
6) аумақтарды дамыту бағдарламаларын және парниктік газдар шығарындыларын азайту мен сіңіру жөніндегі жобаларды әзірлеу және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу;
7) өз құзыреті шегінде қоршаған орта сапасының нысаналы қөрсеткіштерін әзірлеу;
8) қоршаған ортаны қорғау саласында құжаттар әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу, мұндай құжаттардың бастамашылық жобаларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның қарауына беру;
9) өз құзыреті шегінде қалдықтардың жинақталу көлемдерін азайту, олардың қайта немесе баламалы түрде пайдалану деңгейін арттыру көлемін қысқарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу;
10) қоршаған ортаны саласындағы инвестициялық жобаларды әзірлеу және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға табыс ету;
11) қоршаған орта эмиссиясына төлем ставкасын әзірлеу;
12) өз құзыреті шегінде орман ресурстарын және жануарлар әлемін қорғау, сақтау, молайту және тиімді пайдалану саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
13) облыстың уәкілетті органы мен жергілікті билік органдарының қатысуымен өздерінің функционалдық қарамағындағы мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімге пайдалануға беру жөніндегі тендерлерді ұйымдастыру және өткізу;
14) мемлекеттік орман қоры аумағында орман өрттерінің алдын алу және олармен күресу жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспарының әзірленуін және іске асырылуын бақылау;
15) мемлекеттік орман қоры аумағында өрт сөндіру үшін орманда өрт қауіпсіздігі кезеңіне жанар–жағар май материалдарының қорын жасауға қатысу;

16) осуществление контроля за подведомственными учреждениями по обеспечению надзора за проведением крестьянскими и фермерскими хозяйствами и иными сельскохозяйственными организациями в сжигании стерни, пожнивных и иных растительных остатков на сельскохозяйственных полях, пастбищах и сенокосах, отжигов травянистой растительности на территориях, прилегающих к лесному фонду;
17) организация на территории государственного лесного фонда работы по борьбе с вредителями и болезнями леса и улучшению его санитарного состояния;
18) принятие решения о запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда, об ограничении права лесопользования при проведении авиахимических, авиабиологических и аэрозольных мероприятий по борьбе с вредителями и болезнями леса, а также в периоды высокой пожарной опасности в лесу;
19) подготовка материалов по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру, государственному мониторингу лесов, находящихся в их функциональном ведении, для их представления уполномоченному органу;
20) разработка проектов ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню);
21) организация природоохранной пропаганды, регулярное освещение в средствах массовой информации вопросов охраны леса, соблюдения правил пожарной безопасности в лесах;
22) заключение в пределах компетенции соглашений и меморандум в области окружающей среды;
23) организация и проведение государственной экологической экспертизы в пределах своей компетенции объектов II, III и IV категорий;
24) выдача разрешений природопользователям на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий, установление в них лимитов на эмиссии в окружающую среду;
25) в пределах своей компетенции на основании заключений экологической и санитарно-эпидемиологической экспертиз выдача (запрет) строительства или реконструкции предприятий, сооружений и иных объектов;
26) участие в разработке программ по рациональному использованию и охране водных объектов Павлодарской области, обеспечение их реализации;
27) принятие участия в работе бассейновых советов и бассейновом соглашении, внесение на рассмотрение бассейновых советов предложений по рациональному использованию и охране водных объектов, изучение рекомендаций бассейновых советов, принятие мер по их реализации;
28) согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условия производства строительных, дноуглубительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах в пределах своей компетенции;

16) ведомстволық бағыныстағы мекемелердің шаруа қожалықтары мен өзге де ауыл шаруашылығы ұйымдарының орман қорына iргелес аумақтардағы ауыл шаруашылығы алқаптарында, жайылымдық және шабындық жерлерде сабантүбiн, аңыздарды және өзге де өсiмдiк қалдықтарын өртеуiне, қау шөбiн өртеуiне бақылау жасауын жүзеге асыру;
17) мемлекеттік орман қоры аумағында орман зиянкестерімен және ауруларымен күресу, сондай-ақ орманның санитарлық жай-күйін жақсарту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
18) орман зиянкестерімен және ауруларына қарсы күресте авиахимиялық, авиабиологиялық, аэрозольдық іс-шаралар жүргізу кезінде, сондай-ақ орманда өрт қаупі жоғары болып тұрған кезеңде жеке тұлғалардың мемлекеттік орман қоры аумағында болуына тыйым салу, орман пайдалану құқығын тоқтата туралы шешім қабылдау;
19) уәкілетті органға тапсыру үшін өздерінің функционалдық қарамағындағы орман қорларын мемлекеттік есепке алу, мемлекеттік орман кадастрына тіркеу, орманға мемлекеттік мониторинг жүргізу жөніндегі материалдарды дайындау;
20) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемесінің жобасын (тамырынан босатылатын ағаштар үшін төлемақы мөлшерлемесін қоспағанда) әзірлеу;
21) өртке қарсы насихатты, бұқаралық ақпарат құралдарында ормандарды сақтау, ормандарда өрт қауiпсiздiгi ережелерiн орындау туралы мәселелердiң тұрақты берiлуiн ұйымдастырады;
22) құзыреті шегінде қоршаған ортаны қорғау саласында келісімдер мен меморандумдар жасасу;
23) өз құзыреті шегінде II, III және IV-санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама ұйымдастыру және жүргізу;
24) табиғат пайдаланушыларға II, III және IV-санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссия рұқсатын беру, оларда қоршаған ортаға эмиссияларға лимиттер белгілеу;
25) экологиялық және санитарлық-эпидемиологиялық сараптамалардың қорытындылары негізінде өз құзыреті шегінде кәсіпорындарды, құрылыстар мен өзге объектілерді салуға және реконструкциялауға тыйым салу немесе рұқсат беру;
26) Павлодар облысының су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау жөніндегі бағдарламалар әзірлеуге қатысу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
27) бассейндiк кеңестердiң жұмысына және бассейндiк келiсiмге қатысу, су объектiлерiн ұтымды пайдалану және қорғау жөнінде ұсыныстарды бассейндiк кеңестердiң қарауына енгізу, бассейндiк кеңестердiң ұсынымдарын зерделеу, оларды iске асыру жөнiнде шаралар қабылдау;
28) өз құзыреті шегінде судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындармен басқа да құрылыстарды орналастыруды және пайдалануға берудi, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс, түбiн тереңдету және басқа да жұмыстарды жүргiзу шарттарын келiсу;

29) установка режима и особых условий хозяйственного использования водоохранных зон и полос по согласованию с бассейновым водохозяйственным управлением;
30) осуществление информирования населения о состоянии водных объектов, находящихся на территории Павлодарской области;
31) разработка ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
32) подготовка проекта постановления для утверждения перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
33) проведение конкурсов по закреплению рыбохозяйственных водоемов местного, международного и республиканского значения, расположенных на территории одной области;
34) предоставление и закрепление водных объектов в обособленное или совместное пользование по согласованию с уполномоченным органом в области использования и охраны водного фонда;
35) выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевой и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества;
36) распределение лимитов водопользования Павлодарской области;
37) осуществление мониторинга строительства и реконструкции систем водоснабжения сельских населенных пунктов, реализуемых в рамках государственных и отраслевых программ;
38) внесение предложений по строительству и реконструкции систем водоснабжения сельских населенных пунктов, находящихся в коммунальной собственности области, в рамках реализации государственных и отраслевых программ на основании заявок, представленных местными исполнительными органами городов и районов области;
39) осуществление взаимодействия с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
40) исполнение и организация исполнения поручений акима области, его заместителей, актов акимата;
41) установление и постоянное развитие связей с общественностью через средства массовой информации;
42) разработка планов деятельности государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
43) определение приоритетных направлений деятельности и обязательных объемов работ (услуг) подведомственных государственных учреждений, финансируемых из бюджета;
44) назначение руководителей и заместителей руководителей подведомственных государственных учреждений, проведение их аттестации в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;

29) бассейн су шаруашылығы басқармасының келісімі бойынша су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу;
30) Павлодар облысының аумағындағы су объектілерінің жай-күйі туралы тұрғындарды ақпараттандыру;
31) жерүсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын әзірлеу;
32) балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) жергілікті маңызы бар учаскелерінің тізбелерін бекіту үшін қаулы жобасын әзірлеу;
33) бір облыстың аумағында орналасқан, жергілікті, халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын бекітіп беру бойынша конкурстар өткізу;
34) су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша су объектілерін жеке және бірлесіп пайдалануға беру және бекіту;
35) жер үсті су объектілері жоқ, бірақ ауыз суы сапасындағы жер асты суларының жеткілікті қорлары бар аумақта суларды ауыз сумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін пайдалануға рұқсат беру;
36) Павлодар облысының су пайдалану лимиттерін бөлу;
37) мемлекеттік және салалық бағдарлама шеңберінде іске асырылатын ауылдық елді мекендердің сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта құру және құрылыс мониторингін іске асыру;
38) облыс қалалары мен аудандарының жергілікті атқарушы органдары ұсынған өтінімдер негізінде мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде іске асыру, облыстың коммуналдық меншігіндегі ауылдық елді мекендердің сумен қамтамасыз ету жүйесінің құрылысы мен қайта құру бойынша ұсыныс енгізу;
39) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
40) облыс әкімінің, оның орынбасарларының, әкімдік актілерінің, тапсырмаларын орындау және олардың орындалуын ұйымдастыру;
41) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланыс орнату және оны тұрақты дамыту;
42) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің жоспарларын әзірлеу;
43) бюджеттен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер қызметінің басым бағыттарын және міндетті жұмыс (қызметтер) көлемдерін анықтау;
44) Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленген тәртіпте ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің басшыларын және орынбасарларын тағайындау, оларды аттестаттаудан өткізу;

45) согласование цен на платные услуги, производимых и реализуемых подведомственными государственными учреждениями;
46) рассмотрение, согласование, утверждение планов работ подведомственных государственных учреждений, осуществление контроля и анализ выполнения планов работ, принятие отчетов по их исполнению;
47) осуществление контроля за использованием и сохранностью имущества подведомственными государственными организациями;
48) согласование с уполномоченным органом по управлению областной коммунальной собственностью изъятия или перераспределения имущества подведомственных государственных учреждений;
49) осуществление управления подведомственными государственными учреждениями: утверждение фонда оплаты труда, размеров должностного оклада руководителя, его заместителей, систему их премирования и иного вознаграждения; заключение трудовых договоров с руководителями подведомственных государственных учреждений;
50) оказание методической помощи подведомственным организациям;
51) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 03.11.2015 № 308/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
52) обеспечение исполнения и прекращение действия контракта на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
53) принятие участия в осуществлении мониторинга исполнения контрактных обязательств недропользователями в части местного содержания в товарах, работах, услугах, кадрах и социального развития территорий, в том числе через реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию и их производителей;
54) подготовка и организация конкурса по предоставлению права недропользования на проведение разведки, добычи общераспространенных полезных ископаемых;
55) организация проведения работы экспертной комиссии по вопросам недропользования и рабочих групп по предоставлению права недропользования на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
56) выдача разрешений на передачу права недропользования в соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", а также регистрация сделки по передаче права недропользования в залог по общераспространенным полезным ископаемым;
57) выдача (отказ в выдаче) разрешений, связанных с недропользованием, на основании предложений экспертной комиссии по вопросам недропользования на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых;

45) ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелер іске асыратын және жүргізетін ақылы қызметтерге бағаны келісу;
46) ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелердің жоспарларын қарау, келісу, бекіту, олардың орындалуына бақылау және талдау жүргізуді жүзеге асыру, оларды орындау бойынша есептер қабылдау;
47) ведомствоға бағынысты мемлекеттік ұйымдардың мүліктерді пайдалануына және сақтауына бақылауды жүзеге асыру;
48) ведомствоға бағынысты мемлекеттік ұйымдардың мүлкін алып қоюға немесе қайта бөлуге облыстық коммуналдық меншікті басқару жөніндегі уәкілетті органмен келісу;
49) ведомствоға бағынысты мемлекеттік ұйымдарды басқаруды жүзеге асыру: еңбекақы қорын, басшының, оның орынбасарларының лауазымдық еңбекақы көлемін, оларға сыйақы беру және өзге де марапаттау жүйесін бекіту; ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың басшыларымен еңбек шарттарын жасасу;
50) ведомствоға бағынысты ұйымдарға әдістемелік көмек көрсету;
51) алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 03.11.2015 № 308/11 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52) кеңінен таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған келісім-шарттардың орындалуын қамтамасыз ету және күшін тоқтату;
53) тауарларда, жұмыстарда, қызмет көрсетулерде және кадрлар мен аумақтарды әлеуметтік дамытуда, соның ішінде жер қойнауын пайдаланушылар мен өндірушілер пайдаланатын тауарлардың және жұмыстар мен қызмет көрсетулердің тізілімі арқылы жергілікті қамту бөлігінде жер пайдаланушылардың шарттық міндеттемелерінің орындалуына мониторинг жүргізуге қатысу;
54) кеңінен таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстарды дайындау және ұйымжастыру;
55) жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының, кеңінен таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі жұмыс тобының жұмысын өткізуді ұйымдастыру, барлау мен өндіруге байланысты емес жер астындағы құрылыстарды салу (немесе) пайдалану;
56) Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 37-бабына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын табыс етуге арналған рұқсаттарды беру, сондай-ақ кең таралған пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге салу жөніндегі мәмілелерді тіркеу;
57) жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының ұсынысы негізінде кеңінен таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге жер қойнауын пайдалану рұқсаттарын беру (немесе беруден бас тарту);

58) организация проведения экспертизы проектных документов по общераспространенным полезным ископаемым, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов, за исключением экспертизы проектно-сметной документации на проведение работ по государственному геологическому изучению недр;
59) выдача разрешения на право недропользования на общераспространенные полезные ископаемые, используемые при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений по согласованию с территориальным подразделением уполномоченного органа по изучению и использованию недр и уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
60) формирование согласительной комиссии для рассмотрения представленных возражений недропользователей при правовой и экономической экспертизе проектов контрактов на недропользование;
61) ведение переговоров с недропользователями об условиях контрактов на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
62) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 01.03.2016 № 96/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
63) организация профессиональной переподготовки и повышения квалификации, аттестации государственных служащих, анализ состояния кадровой работы, обеспеченности кадрами государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
64) решение вопросов, связанных с прохождением государственной службы работников государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области", участие в формировании кадрового резерва;
65) участие в организации единой электронной системы области с созданием соответствующих банков данных;
66) проведение конкурсов по закреплению охотничьих угодий за пользователями животным миром для нужд охотничьего хозяйства;
67) организация деятельности по интродукции, реинтродукции и гибридизации, а также по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных;
68) организация и обеспечение охраны животного мира в резервном фонде охотничьих угодий;
69) организация и обеспечение охраны в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;

58) жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасын қоспағанда, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған, елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына арналған кең таралған пайдалы қазбалар бойынша жобалау құжаттарына сараптама жүргізуді ұйымдастыру;
59) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен және жер қойнауын зерделеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің келісімі бойынша гидроқұрылыстарды және темір жолдарды, жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын салу (қайта жаңарту) және жөндеу кезінде пайдаланатын кеңінен таралған пайдалы қазбалар бойынша жер пайдалану құқығына рұқсат беру;
60) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жобаларын құқықтық және экономикалық сараптау кезінде жер қойнауын пайдаланушылар ұсынған келіспеушіліктерді қарау үшін келісім комиссиясын құру;
61) жер қойнауын пайдаланушымен кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндiруге келiсiмшарттың талаптары туралы, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндiруге байланысты емес жерасты құрылысына және/немесе пайдалануға келiссөздер жүргiзу;
62) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 01.03.2016 № 96/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
63) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерін кәсіптік қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды, аттестаттауды, кадр жұмысының, кадрлармен қамтамасыз етілудің жай-күйіне талдау жасауды ұйымдастыру;
64) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты мәселелерді шешу, кадрлық резервті қалыптастыруға қатысу;
65) тиісті дерекқорды құрумен облыстың бірыңғай электрондық жүйесін ұйымдастыруға қатысу;
66) аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары үшін жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптарды бекітіп беру бойынша конкурстар өткізу;
67) сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру, сондай-ақ қолдан өсiру жөнiндегi қызметтi ұйымдастыру;
68) аңшылық алқаптарының резервтiк қорында жануарлар дүниесiн қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
69) балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорын қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету;

70) на основании научных рекомендаций ведение паспортизаций рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
71) установление зон рекреационного рыболовства;
72) установление границ рыбохозяйственных участков, открытие и закрытие тони (тоневые участки);
73) выдача разрешений на пользование животным миром, за исключением научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на территории двух и более областей, а также редких и находящихся под угрозой исчезновений видов животных;
74) приостановление, ограничение, прекращение право лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работы, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в лесах, находящихся в их функциональном ведении;
75) предоставление лесопользователям участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, находящихся в их ведении, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования, и выдача разрешения на использование этих участков под строительство таких объектов;
76) осуществление государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда;
77) согласование планов природоохранных мероприятий в пределах своей компетенции;
78) организация проведения прикладных, научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области обращения с коммунальными отходами;
79) утверждение правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов;
80) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2015 N 206/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
81) организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
82) выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений;
83) осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочий субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;

70) ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізу;
71) рекреациялық балық аулау аймағын белгілеу;
72) балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілеу, ұйықтарды (ұйықтық учаскелерді) ашу және жабу;
73) екі және одан да көп облыс аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттеу үшін аулау, сондай-ақ сирек кездесетін және құрып бара жатқан жануарлар түрін қоспағанда, жануарлар әлемін пайдалануға рұқсат беру;
74) өздерінің функционалдық қарауындағы мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйiне және молықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтата тұру, шектеу, тоқтату;
75) орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген, өз қарауындағы мемлекеттік орман қоры жерлерінде орман пайдаланушыларға құрылыс объектілерін салуға учаскелер беру және осы учаскелерді осындай объектілер салу үшін пайдалануға рұқсат беру;
76) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру;
77) өз құзыреті шегінде табиғат қорғау іс-шараларының жоспарларын келісу;
78) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуді ұйымдастыру;
79) коммуналдық қалдықтардың түзілуі мен жинақталу нормаларын есептеу қағидаларын бекіту;
80) алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2015 N 206/7 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
81) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
82) пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ олар жатқан орындарда жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру;
83) облыс әкімдігі және әкімінің актілерімен, өзге нормативтік құқықтық актілермен көзделген жағдайда, акционерлік қоғамдардың мемлекеттік акциялар пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқығын, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектісінің өкілеттіктерін жүзеге асыру, соның ішінде тиісті саланың уәкілетті органдарының құзыретіне ұқсас оларға қатысты шешімдерді қабылдау;

84) выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки.
85) заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
86) принятие участия в переговорах с недропользователем для решения вопросов, связанных с соблюдением социально-экономических и экологических интересов населения региона при заключении контракта;
87) утверждение перечня участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на тендер или аукцион;
88) утверждение состава конкурсных комиссий по предоставлению права недропользования на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых;
89) принятие решения о возобновлении действия контрактов на разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
90) осуществление мониторинга и контроля за исполнением контрактных обязательств по общераспространенным полезным ископаемым и строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей;
91) установление мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях по согласованию с уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения с соблюдением экологических требований и безопасности жизни человека;
92) выдача разрешения на использование водных объектов и водохозяйственных сооружений для любительского и спортивного рыболовства по согласованию с уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды.
Cноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 13.01.2015 № 2/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 17.07.2015 N 206/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 03.11.2015 № 308/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 01.03.2016 № 96/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, решению вопросов в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов на территории Павлодарской области;

84) "Болашақ құрылыс учаскелелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру;
85) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасау, тіркеу және сақтау;
86) келісімшарт жасасу кезінде өңір халқының әлеуметтік-экономикалық және экологиялық мүдделерінің сақталумен байланысты мәселелерді шешу үшін жер қойнауын пайдаланушымен келіссөздерге қатысу;
87) құрамында кең таралған пайдалы қазбалар бар, тендерге немесе аукционға шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту;
88) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстық комиссиялардың құрамын бекіту;
89) кең таралған пайдалы қазбаларды барлау мен өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттардың қолданысын қайта бастау туралы шешімдер қабылдау;
90) кең таралған пайдалы қазбалар және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану бойынша келісімшарттық міндеттемелердің орындалуына мониторинг пен бақылауды жүзеге асыру;
91) су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлердi экологиялық талаптар мен адам өмірінің қауіпсіздігін сақтай отырып, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органмен, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкiлеттi органмен келiсiм бойынша белгiлеу;
92) су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарын әуесқойлық және спорттық балық аулау үшiн пайдалануға қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша рұқсат бepу.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 № 2/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2015 N 206/7 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2015 № 308/11 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.03.2016 № 96/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) Павлодар облысының аумағында жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары саласының негізгі бағыттарын дамыту, проблемаларды шешу жөніндегі ұсыныстарды облыс әкімдігінің және әкімінің қарауына енгізеді;

2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
3) привлекать к работе специалистов работников государственных органов и иных учреждении по согласованию с их руководителями;
4) представлять интересы управления в государственных органах, суде;
5) заключать договоры, контракты, соглашения в пределах своей компетенции.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Управление недропользования, окружающей среды и
водных ресурсов Павлодарской области"
22. Руководство государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
4) назначает и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

2) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындауға қатысты мәселелер жөніндегі ақпаратты мемлекеттiк органдардың, лауазымдық тұлғалардың, ұйымдар мен азаматтардың келісімі бойынша белгiленген тәртiпте сұратады және алады;
3) мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың қызметкерлерін олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тартады;
4) мемлекеттік органдарда, сотта басқарманың мүддесін білдіреді;
5) өз құзыреті шегінде шарттар мен келісімдер жасайды.
3. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,
қоршаған орта және су ресурстары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкiлеттiгi:
1) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметін басқаруды жүзеге асырады;
2) өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді;
3) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін белгілейді;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;

5) назначает и освобождает от должностей директоров и их заместителей государственных учреждений по охране лесов и животного мира в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) осуществляет в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан, поощрение сотрудников государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение и снятие дисциплинарных взысканий;
7) издает приказы и дает указания по вопросам, входящих в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
8) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области", должностные инструкции сотрудников;
9) организует проведение тендеров по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда, находящихся в их функциональном ведении с участием уполномоченного органа и областных представительных органов;
10) проводит совещания с участием руководителей подведомственных государственных учреждений;
11) представляет государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
12) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
13) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области";
14) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жануарлар әлемі және орманды қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелердің директорларын және олардың орынбасарларын тағайындайды және қызметінен босатады;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
7) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
8) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережені, оның қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) облыстық өкілеттік органдардың және уәкілетті органның қатысуымен олардың функционалдық басқаруындағы мемлекеттік орман қорындағы учаскеде орман ресурстарын ұзақ мерзімге пайдалануға ұсыну бойынша тендерлер өткізуді ұйымдастырады;
10) ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелер басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан, барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
12) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
13) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
14) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді.
"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның алмастыратын тұлға орындайды.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
27. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Управление недропользования, окружающей среды
и водных ресурсов Павлодарской области"
30. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданное ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" относится к областной коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Управление недропользования,
окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области"
33. Реорганизация, упразднение государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
Перечень государственных учреждений,
находящихся в ведении государственного учреждения
"Управление недропользования, окружающей среды
и водных ресурсов Павлодарской области"
1. Государственное учреждение "Павлодарское учреждение по охране лесов и животного мира".

28. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саладағы уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,
қоршаған орта және су ресурстары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi бар.
"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншiк, иесi берген мүлiк және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
31. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншiкке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,
қоршаған орта және су ресурстары басқармасы"
мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттiк мекемесi таратылған жағдайда, кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік облыстың коммуналдық меншігінде қалады.
"Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған
орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы мекемелердің тізімі
1. "Павлодар орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мекемесі" мемлекеттік мекемесі.

2. Государственное учреждение "Урлютюбское учреждение по охране лесов и животного мира".
3. Государственное учреждение "Максимо-Горьковское учреждение по охране лесов и животного мира".

2. "Үрлітүп орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мекемесі" мемлекеттік мекемесі.
3. "Максим-Горький орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мекемесі" мемлекеттік мекемесі.