Об утверждении количества представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества и правил проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Калкаманского сельского округа города Аксу
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 11 августа 2014 года № 251/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 сентября 2014 года № 3997. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 1 июня 2022 года № 170/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу - решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 01.06.2022 № 170/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", на основании протоколов сходов жителей сел Калкаманского сельского округа Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить количественный состав представителей жителей сел Калкаманского сельского округа города Аксу для участия в сходе местного сообщества, согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемые правила проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Калкаманского сельского округа города Аксу.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной и молодежной политики, законности и правопорядка городского маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Т. Носачева
Секретарь
городского маслихата
М. Омаргалиев
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата
от 11 августа 2014 года
№ 251/36
Количественный состав представителей жителей сел Калкаманского
сельского округа города Аксу для участия в сходе
местного сообщества
№ п/п
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел Калкаманского сельского округа для участия в сходе местного сообщества (человек)
1.
село Акжол
15
2.
село Калкаман
39
Утверждены
решением Аксуского
городского маслихата
от 11 августа 2014 года
№ 251/36
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества на
территории Калкаманского сельского округа города Аксу

Ақсу қаласы Қалқаман селолық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің санын және бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 11 тамыздағы № 251/36 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қыркүйекте № 3997 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 1 маусымдағы № 170/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 01.06.2022 № 170/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" № 1106 қаулысына сәйкес, Қалқаман селолық округінің ауыл тұрғындары жиындарының хаттамалары негізінде Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Ақсу қаласы Қалқаман селолық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған Ақсу қаласы Қалқаман селолық округі аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасы бекітілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік және жастар саясаты, заңдылық және құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы
Т. Носачева
Қалалық мәслихат
хатшысы
М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2014 жылғы 11 тамыздағы
№ 251/36 шешіміне
қосымша
Ақсу қаласы Қалқаман селолық округінде жергілікті қоғамдастық
жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің
сандық құрамы
№ р/н
Елді мекен атауы
Қалқаман селолық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1.
Ақжол ауылы
15
2.
Қалқаман ауылы
39
Ақсу қалалық мәслихатының
2014 жылғы 11 тамыздағы
№ 251/36 шешімімен
бекітілді
Ақсу қаласы Қалқаман селолық округі аумағында бөлек жергілікті
қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества".
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее - раздельный сход) на территории Калкаманского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села организуется акимом сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом города.
Количество представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима сельского округа.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" № 1106 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. Қалқаман селолық округі аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды селолық округтің әкімі шақырады.
Қала әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халықы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Бөлек жиынды өткізуді селолық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті ауылдың қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды селолық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Селолық округтің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын қала мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны селолық округ әкімінің аппаратына береді.