Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2014 года № 31/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2014 года № 3035. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Северо-Казахстанской области от 12 января 2016 года N 2.1-11/6)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Северо-Казахстанской области от 12.01.2016 года N 2.1-11/6).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 975 457,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 900 616 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 801 943,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 96 271 897,7 тысячи тенге;
2) затраты – 110 366 113,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 376 946,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 840 919 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 463 972,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -100 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 767 503,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2 767 503,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 N 38/10 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога;
платы за использование природных и других ресурсов.
Установить нормативы распределения доходов по индивидуальному подоходному налогу – 100 процентов в областной бюджет; по социальному налогу – 100 процентов в бюджеты районов и города Петропавловска.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата Северо-Казахстанской области;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора.

2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда N 3035 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаты аппаратының басшысы 2016 жылғы 12 қаңтардағы N 2.1-11/6 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаты аппаратының басшысы 12.01.2016 N 2.1-11/6 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға, соның ішінде 2015 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 109 975 457,4 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 12 900 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 801 943,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1 000 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 96 271 897,7 мың теңге;
2) шығындар – 110 366 113,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 376 946,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 840 919 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 463 972,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – -100 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 767 503,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 767 503,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 N 38/10 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
жеке табыс салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін төлем.
Облыстық бюджетке салық жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 100 пайызда, аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 пайызда белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімі;
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындармен салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.

4. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2015 год в сумме 23 555 294 тысяча тенге, в том числе:
Айыртаускому – 2 443 880 тысяч тенге;
Акжарскому – 1 454 883 тысячи тенге;
Аккайынскому – 1 334 158 тысяч тенге;
Есильскому – 1 965 150 тысяч тенге;
Жамбылскому – 2 026 117 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 2 136 797 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 2 131 612 тысячи тенге;
Мамлютскому – 1 468 994 тысячи тенге;
имени Габита Мусрепова – 2 110 352 тысячи тенге;
Тайыншинскому – 2 400 232 тысячи тенге;
Тимирязевскому – 1 124 852 тысячи тенге;
Уалихановскому – 1 533 016 тысяч тенге;
Шал акына – 1 425 251 тысяча тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Петропавловска в сумме 2 155 535 тысяч тенге.
7. Учесть в областном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 151 "Об утверждении Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013-2020 годы "Агробизнес-2020"";
2) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
3) - исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015);
4) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) - исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
7) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
8) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
9) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;

4. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
5. Облыстық бюджеттен 2015 жылға аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың жалпы сомасы 23 555 294 мың теңгеде белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау – 2 443 880 мың теңге;
Ақжар – 1 454 883 мың теңге;
Аққайың – 1 334 158 мың теңге;
Есіл – 1 965 150 мың теңге;
Жамбыл – 2 026 117 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 2 136 797 мың теңге;
Қызылжар – 2 131 612 мың теңге;
Мамлют – 1 468 994 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 2 110 352 мың теңге;
Тайынша – 2 400 232 мың теңге;
Тимирязев – 1 124 852 мың теңге;
Уәлиханов – 1 533 016 мың теңге;
Шал ақын – 1 425 251 мың теңге.
6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Петропавл қаласының бюджетiнен 2 155 535 мың теңге сомада бюджеттiк ондiрiп алу көлемi көзделсiн.
7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) "Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013–2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 151 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013–2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
2) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
3) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
7) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
8) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
9) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;

10) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
11) - исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015);
12) выплату государственной адресной социальной помощи;
13) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
14) оказание социальной защиты и помощи населению;
15) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
16) изъятие земельных участков для государственных нужд;
17) обеспечение иммунопрофилактики населения;
18) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
19) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 301 "Об утверждении Программы "Дорожная карта бизнеса 2020"" (далее – Программа "Дорожная карта бизнеса 2020");
20) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
21) строительство объектов образования;
22) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
23) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
24) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
25) увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
26) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
27) - исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015);
28) развитие транспортной инфраструктуры;
29) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
30) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728 "Об утверждении Программы развития регионов до 2020 года";
31) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
32) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
33) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;

10) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
11) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
13) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
14) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
15) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
16) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
17) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге;
18) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
19) "Бизнестiң жол картасы-2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі № 301 қаулысымен бекітілген "Бизнестiң жол картасы-2020" бағдарламасы (бұдан әрі - "Бизнестiң жол картасы-2020" бағдарламасы) шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
20) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
21) 21) білім беру объектілерін салуға;
22) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
23) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
24) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
25) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
26) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
27) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
28) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
29) "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
30) "Өңірлерді дамыту 2020 жылға дейінгі бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
31) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
32) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
33) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;

34) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
35) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
36) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2015-2017 годы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-1. Учесть в областном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда, в том числе на:
1) строительство объектов образования;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство жилья.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в областном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020;
на проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2015-2017 годы.
8-1. Учесть в областном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из Национального фонда на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2015-2017 годы.
9-1. Предусмотреть расходы областного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2014 году, погашения бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета, согласно приложению 5.

34) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
35) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
36) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде:
1) білім беру объектілерін салуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер көзделсін.
Аталған трансферттер бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9-1. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджет шығыстары қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, 2014 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 N 33/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2015 год в сумме 68 756 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 N 38/10 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 N 33/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 4-қосымшаға сәйкес 2015 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
11. 2015 жылға Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының резерві 68 756 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 N 38/10 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
13. Мемлекеттік қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың, сондай-ақ, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерде жұмыс істейтін аталған мамандардың қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгілесін.

14. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
15. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2015 год в размере 10 190 943 тысячи тенге.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XXXI сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Е. Мамбетов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К. Едресов

14. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
15. 2015 жылға жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 10 190 943 мың теңгеде белгіленсін.
16. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты XXXI сессиясының
төрағасы
Е. Мамбетов
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Қ. Едіресов

660 877
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
449 114
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
211 763
5
Здравоохранение
21 138 253,1
253
Управление здравоохранения области
21 093 797
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
86 774
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
428 218
006
Услуги по охране материнства и детства
144 747
007
Пропаганда здорового образа жизни
84 399
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
148 596
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 656 336
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
502 362
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
62 000
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
480 206
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
36 000
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
107 410
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
635 352
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
375 558
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
446 234
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
326 469
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
624 303,3
029
Областные базы спецмедснабжения
37 711
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
716 311
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
52 099
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
209 111
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

660 877
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
449 114
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
211 763
5
Денсаулық сақтау
21 138 253,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
21 093 797
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 774
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
428 218
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
144 747
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
84 399
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
148 596
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 656 336
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
502 362
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
62 000
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
480 206
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
36 000
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
107 410
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
635 352
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
375 558
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
446 234
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
326 469
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
624 303,3
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
37 711
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
716 311
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
52 099
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
209 111
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі

10 481 843
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
662 034,7
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 789 723
271
Управление строительства области
44 456,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
44 456,1
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 355 702,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 560 379,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92 336,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
392 772
003
Социальная поддержка инвалидов
149 504
007
Капитальные расходы государственного органа
1 000
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
47 333
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
928 927
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
34 924
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
194 285
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
2 360
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
5 520
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 360,7
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
160 116
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
3 565
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
9 261
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию победы в Великой Отечественной войне

10 481 843
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
662 034,7
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 789 723
271
Облыстың құрылыс басқармасы
44 456,1
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
44 456,1
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 355 702,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 560 379,7
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 336,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
392 772
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
149 504
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
47 333
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
928 927
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
34 924
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
194 285
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 360
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 520
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 360,7
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
160 116
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 565
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 261
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

465 288,1
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 561
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
31 579
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 205,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
26 481,7
261
Управление образования области
725 205
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
690 673
037
Социальная реабилитация
34 532
263
Управление внутренней политики области
27 395
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
27 395
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 452
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
6 452
298
Управление государственной инспекции труда области
36 271
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
36 271
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 197 635,2
251
Управление земельных отношений области
896
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
896
253
Управление здравоохранения области
10 600
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
10 600
256
Управление координации занятости и социальных программ области
407
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
407
261
Управление образования области
41 155,5
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
36 732,3
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 423,2
271
Управление строительства области
4 571 459,9
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
623 868
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

465 288,1
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1 561
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
31 579
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
9 205,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
26 481,7
261
Облыстың білім басқармасы
725 205
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
690 673
037
Әлеуметтік сауықтандыру
34 532
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
27 395
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 395
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 452
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 452
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
36 271
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
36 271
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 197 635,2
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
896
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
896
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 600
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
10 600
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
407
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
407
261
Облыстың білім басқармасы
41 155,5
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
36 732,3
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
4 423,2
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 571 459,9
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
623 868
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

3 483 024
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
464 567,9
273
Управление культуры, архивов и документации области
3 938,8
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
3 938,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 568 757,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
47 649
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 031 345
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
38 042
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 680
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 360 847,3
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
136 494
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
4 437
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
855 409,3
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
92 854
285
Управление физической культуры и спорта области
420,4
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
420,4
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 802 497,7
263
Управление внутренней политики области
501 833
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
85 455
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26 910
007
Услуги по проведению государственной информационной политики

3 483 024
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
464 567,9
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
3 938,8
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 938,8
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 568 757,6
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 649
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 031 345
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
38 042
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1 680
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 360 847,3
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
136 494
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 437
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
855 409,3
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
92 854
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
420,4
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
420,4
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4 802 497,7
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
501 833
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 455
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26 910
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

60 193
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
553 723
006
Охрана животного мира
20 010
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 912
255
Управление сельского хозяйства области
17 240 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
131 284
002
Поддержка семеноводства
200 000,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 236
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 354,3
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 479 838,5
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2 713 789,1
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
106 131
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 627 067,6
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
23 160
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
766 445,7
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
317 296
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
104 900
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 767 224,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 154 507
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 154 507
719
Управление ветеринарии области
248 889,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
46 944
003
Капитальные расходы государственного органа
4 272
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 737,3
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

60 193
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
553 723
006
Жануарлар дүниесін қорғау
20 010
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 912
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
17 240 727
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 284
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
200 000,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 236
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 354,3
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
5 479 838,5
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2 713 789,1
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
106 131
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 627 067,6
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
23 160
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
766 445,7
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
317 296
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
104 900
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 767 224,8
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 154 507
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 154 507
719
Облыстың ветеринария басқармасы
248 889,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 944
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 272
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер
1 737,3
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

18 025
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
7 595,1
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
80 969
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
89 346,9
729
Управление земельной инспекции области
34 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
31 712
003
Капитальные расходы государственного органа
2 500
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
286 177,4
271
Управление строительства области
231 367,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
75 607
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
155 760,4
272
Управление архитектуры и градостроительства области
23 305
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
23 305
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
31 505
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
31 505
12
Транспорт и коммуникации
5 281 996,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 280 084,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
50 215
002
Развитие транспортной инфраструктуры
814 910
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 335 341,1
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
24 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 627 985,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
356 748,9
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
70 883,3
271
Управление строительства области
1 912,1
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
1 912,1
13
Прочие
6 244 186,9
257
Управление финансов области
2 140 860
012
Резерв местного исполнительного органа области
68 756
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов

18 025
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
7 595,1
052
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
80 969
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
89 346,9
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
34 212
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 712
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
286 177,4
271
Облыстың құрылыс басқармасы
231 367,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 607
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
155 760,4
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 305
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 305
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
31 505
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 505
12
Көлiк және коммуникация
5 281 996,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 280 084,2
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 215
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
814 910
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 335 341,1
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
24 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 627 985,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
356 748,9
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
70 883,3
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 912,1
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
1 912,1
13
Басқалар
6 244 186,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 140 860
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
68 756
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

49 790
005
Поддержка культурно-досуговой работы
77 851
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
147 157
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
418 301
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
101 661
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
190 933
285
Управление физической культуры и спорта области
689 150
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
36 630
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
49 233
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
603 287
289
Управление предпринимательства и туризма области
11 158
010
Регулирование туристской деятельности
11 158
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18 623 610
251
Управление земельных отношений области
37 582
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
37 582
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
617 098
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
63 861
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
535 223
006
Охрана животного мира
18 014
255
Управление сельского хозяйства области
17 035 351
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
134 223
002
Поддержка семеноводства
970 853
010
Государственная поддержка племенного животноводства
2 623 012
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 152 366
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
5 379
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 882 437
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 186
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
141 898
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

49 790
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77 851
007
Тарихи-мәдени мұралардың сақталуын және оған қол жетімді болуын қамтамасыз ету
147 157
008
Театр және музыка өнерін қолдау
418 301
009
Облыстық кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
101 661
010
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
190 933
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
689 150
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 630
002
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
49 233
003
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
603 287
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
11 158
010
Туризм қызметін реттеу
11 158
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18 623 610
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
37 582
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 582
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
617 098
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 861
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
535 223
006
Жануарлар дүниесін қорғау
18 014
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
17 035 351
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 223
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
970 853
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
2 623 012
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 152 366
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
5 379
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
5 882 437
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер
2 186
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
141 898
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

257
Управление финансов области
737 029
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
737 029
Приложение 4 к решению сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 31/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субьектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоимунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

257
Облыстың қаржы басқармасы
737 029
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
737 029
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/1 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

Приложение 5 к решению сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 31/1
Расходы областного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2015 года, возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2014 году, погашения бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 N 38/10 (вводится в действие с 01.01.2015).
Доходы:
Категория
Наименование
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
Специфика
2
Неналоговые поступления

Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/1 шешіміне 5-қосымша
2015 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары, республикалық және облыстық бюджеттердің 2014 жылы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерін қайтару, облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу есебінен шығыстар
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда- Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 N 38/10 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
Сома, мың теңге
сыныбы
атауы
кіші сыныбы
ерекшелігі
2
Салықтық емес түсiмдер