Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей улиц села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 30 января 2014 года N 20-12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 марта 2014 года N 2591. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 сентября 2023 года № 8-4
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 22.09.2023 № 8-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24.12.2021 № 8-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей улиц села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24.12.2021 № 8-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Секретарь
ХХ сессии V созыва
маслихата Аккайынского района
И. Гонтарь
К. Курманбаев
"СОГЛАСОВАНО":
Аким Смирновского сельского округа
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Остертак Е.И.

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидасын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын көше тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы N 20-12 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 наурызда N 2591 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 8-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 22.09.2023 № 8-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 24.12.2021 № 8-8 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтарындағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидасы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 24.12.2021 № 8-8 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарына қатысатын көше тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 24.12.2021 № 8-8 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХ сессия
Аққайың ауданы мәслихатының
төрайымы
хатшысы
И. Гонтарь
Қ. Құрманбаев
"КЕЛІСІЛДІ":
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданының
Смирново ауылдық округінің әкімі
Остертак Е.И.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

30 января 2014 года
Утверждены решением
маслихата Аккайынского района
от 30 января 2014 года № 20-12
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области
Сноска. Правила в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19.07.2021 № 4-19 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 24.12.2021 № 8-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц села Смирново.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории села Смирново, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) улиц села Смирново в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория села Смирново подразделяется на участки (улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом Смирновского сельского округа.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Смирновского сельского округа не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах улиц села Смирново организуется акимом Смирновского сельского округа.

2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 20-12 шешімімен
Бекітілген
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидасы
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 19.07.2021 № 4-19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2021 № 8-8 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Смирново ауылының көше тұрғындарының жергілікті қоғамдастығының бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін Смирново ауылының аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – Смирново ауылының көшелерінің тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Смирново ауылының аумағы учаскелерге (көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Смирново ауылдық округінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Смирново ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Смирново ауылының көшелері шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Смирново ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.

8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих улиц села, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данной улице селе и имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Смирновского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Смирновского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті ауылдың көшелерінен қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны ауылда, көшеде оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Смирново ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Смирново ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

10. Кандидатуры представителей жителей улиц села Смирново для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Аккайынского района.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Смирново ауылы көшелері өкілдерінің кандидатураларын Аққайың ауданының мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Смирновского сельского округа.
Приложение
к решению маслихата
Аккайынского района
от 30 января 2014 года № 20-12
Количественный состав представителей жителей улиц села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области для участия в сходе местного сообщества

12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Смирново ауылдық округі әкімінің аппаратына беріледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 20-12 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирново ауылдық округі Смирново ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарына қатысатын көше тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы