Об областном бюджете на 2015-2017 годы
Решение областного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2014 года № 337-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 08 января 2015 года № 3075. Утратило силу решением Атырауского областного Маслихата от 18 января 2016 года № 443-V
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу решением Атырауского областного Маслихата от 18 января 2016 года № 443-V (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2015-2017 годы, областной маслихат на XXІХ сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 140 209 726 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 59 112 695 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 944 570 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 3 741 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 79 148 720 тысяч тенге;
2) затраты - 143 794 332 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 3 488 361 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 4 477 980 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 989 619 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 4 173 701 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 4 191 701 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 18 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -11 246 668 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 11 246 668 тысяч тенге:
поступление займов - 4 277 980 тысяч тенге;
погашение займов - 954 796 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 923 484 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V; от 16.11.2015 № 404-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить на 2015 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 55%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету - 100% со сроком действия до 1 июля 2015 года;;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету - 100% со сроком действия до 1 июля 2015 года;
по социальному налогу:

2015 - 2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 337-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 08 қаңтарда № 3075 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы № 443-V шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 18.01.2016 № 443-V шешімімен (қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2015–2017 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат ХХІХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015–2017 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2015 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 140 209 726 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 112 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 944 570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 741 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 79 148 720 мың теңге;
2) шығындар – 143 794 332 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 3 488 361 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 4 477 980 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 989 619 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 173 701 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 191 701 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 18 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 246 668 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 11 246 668 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 277 980 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 954 796 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 923 484 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V ; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2015 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 55%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке – 100% 2015 жылдың 1 шілдесі мерзіміне дейін қолданумен;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына – 50%;
Атырау қаласына – 57%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
әлеуметтік салық бойынша:

Курмангазинскому, Макатскому, Жылыойскому районам – 50%, Индерскому району – 68%, Исатайскому району – 60%, Махамбетскому району – 72% и Кзылкогинскому району – 100%;
городу Атырау - 60%;
собственно-областному бюджету - 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V; от 04.09.2015 № 386-V; от 16.11.2015 № 404-V(вводится в действие с 01.01.2015).
3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
4. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть на 2015 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 55 789 926 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского района - 8 813 760 тысяч тенге;
города Атырау - 46 976 166 тысяч тенге.
6. Предусмотреть на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 7 808 463 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 2 767 726 тысяч тенге;
Индерскому району - 1 785 266 тысяч тенге;
Исатайскому району - 716 013 тысяч тенге;
Кызылкугинскому району - 1 721 096 тысяч тенге;
Макатскому району - 134 256 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 684 106 тысяч тенге.
7. Установить выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.

Құрманғазы, Мақат, Жылыой аудандарына – 50%, Индер ауданына - 68%, Исатай ауданына - 60%, Махамбет ауданына - 72% және Қызылқоға ауданына - 100%;
Атырау қаласына – 60%;
меншікті облыстық бюджетке - 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
4. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2015 жылға арналған көлемдері 55 789 926 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 8 813 760 мың теңге;
Атырау қаласынан - 46 976 166 мың теңге болып көзделсiн.
6. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2015 жылға 7 808 463 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 2 767 726 мың теңге;
Индер ауданы – 1 785 266 мың теңге;
Исатай ауданы – 716 013 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 1 721 096 мың теңге;
Мақат ауданы – 134 256 мың теңге;
Махамбет ауданы – 684 106 мың теңге болып көзделсiн.
7. Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Установить с 1 января 2015 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
14 305 тысяч тенге - на проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
133 163 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
11 836 тысяч тенге - на субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса;
2 141 485 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2 588 126 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (из них: 172 691 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
573 589 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе (из них: 62 041 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
68 626 тысяч тенге - на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
91 091 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
7 836 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
8 391 017 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета (из них: 425 158 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
1 674 344 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
9. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізуге - 14 305 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеуге - 133 163 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға - 11 836 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 141 485 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 2 588 126 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге - 172 691 мың теңге);
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 573 589 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге -62 041 мың теңге);
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 68 626 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 91 091 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 7 836 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 8 391 017 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге - 425 158 мың теңге);
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 674 344 мың теңге;

8 718 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
15 777 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
109 141 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению;
107 987 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
13 800 тысяч тенге - на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
53 401 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
10 740 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
1 001 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
85 169 тысяч тенге - на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
22 695 тысяч тенге – на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
28 970 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
694 115 тысяч тенге - на обеспечение иммунопрофилактики населения;
162 512 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1 054 972 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020".
Распределение сумм целевых текущих трансфертов с первого по четвертый абзацы включительно данного пункта районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года предусмотрены:
250 702 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
50 000 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 8 718 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 15 777 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге – 109 141 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 107 987 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферті есебінен мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 13 800 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 53 401 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 10 740 мың теңге;
тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 1 001 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге – 85 169 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға – 22 695 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 28 970 мың теңге;
халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге – 694 115 мың теңге;
ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 162 512 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 1 054 972 мың теңге;
Осы тармақтағы бірінші мен төртіншіні қоса алғандағы абзацтардағы ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттер келесідей көлемде:
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері – 250 702 мың теңге;
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері - 50 000 мың теңге;

147 000 тысяч тенге - кредиты из республиканского бюджета для микрокредитования предпринимательства.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
100 017 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
750 000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
462 507 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
200 000 тысяч тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
447 300 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
1 500 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
727 996 тысяч тенге - на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
400 000 тысяч тенге – на строительство объектов образования;
24 369 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
191 497 тысяч тенге - на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 16.11.2015 № 404-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 1 347 561 тысяч тенге, в том числе:
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
35 500 тысяч тенге – на строительство жилья для очередников;
169 938 тысяч тенге – на строительство жилья для молодых семей;
кредиты:
1 142 123 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство жилья;
2 340 995 тысяч тенге – кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Учесть, что в областном бюджете в рамках "Дорожной карты занятости 2020" на 2015 год предусмотрены:
487 656 тысяч тенге - кредиты на содействие развитию предпринимательства на селе;

кәсіпкерлікке микрокредит беруге республикалық бюджеттен - 147 000 мың теңге кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 100 017 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 750 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 462 507 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 200 000 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға – 447 300 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 1 500 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 727 996 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға – 400 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 24 369 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 191 497 мың теңге;
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде 1 347 561 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға – 35 500 мың теңге;
жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 169 938 мың теңге;
кредиттер:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 142 123 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 2 340 995 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде:
ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беруге – 487 656 мың теңге;

32 502 тысяч тенге - целевые текущие трансферты на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V (вводится в действие с 01.01.2015).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены кредиты в сумме – 160 206 тысяч тенге кредиты местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов и бюджету города Атырау в следующих размерах:
48 064 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования;
5 662 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта перевоза детей;
314 234 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы;
23 289 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение учреждений образования;
11 784 тысяч тенге - на содержание государственного учреждения физической подготовки детско-юношеского клуба;
12 170 тысяч тенге - на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
595 тысяч тенге - на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
13 140 тысяч тенге - на возмещение коммунальных расходов участников и инвалидов Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибших в Великой Отечественной войне и участникам войны в Афганистане и семьям погибших;
2 600 тысяч тенге - на материальную помощь участникам Великой Отечественной войны в связи с празднованием 70-летия Победы Великой Отечественной войны;
1 800 тысяч тенге - на материальную помощь лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную войнскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
18 000 тысяч тенге - на обеспечение жильем отдельных категории граждан;
10 000 тысяч тенге - на установку стелы в летнем парке отдыха;
23 223 тысяч тенге – на ограждение мест твердых бытовых отходов в сельских населенных пунктах;
298 468 тысяч тенге – на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;

тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға – 32 502 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
14. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 160 206 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер беру көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне:
білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына – 48 064 мың теңге;
балаларды тасымалдау үшін автокөлік сатып алу үшін - 5 662 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 314 234 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға - 23 289 мың теңге;
балалар-жасөсіпірімдер дене шынықтыру даярлық клубы мемлекеттік мекемесін ұстауға - 11 784 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға - 12 170 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге – 595 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне және Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарға қатысушыларға, қаза тапқандардың отбасыларына коммуналдық шығындарын өтеуге - 13 140 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 70 жылдығын тойлауға байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушыларға материалдық көмекке – 2 600 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға материалдық көмекке – 1 800 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 18 000 мың теңге;
жазғы демалыс саябағына стела орнатуға – 10 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі қатты тұрмыстық қалдықтарды төгетін орындарды қоршауға – 23 223 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа арнаулы техникалар және жабдықтар сатып алуға – 298 468 мың теңге;

10 000 тысяч тенге – на приобретение многофункциональной автомашины для сельского округа Мукур Кызылкогинского района;
44 782 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений культуры;
122 738 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов культуры;
65 074 тысяч тенге – на капитальный ремонт административного здания;
6 280 948 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
31 304 тысяч тенге – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
133 537 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
151 423 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования;
94 115 тысяч тенге - на систему электронного обучения "e-learning";
57 144 тысяч тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
8 016 тысяч тенге - на содержание пункта проведения единого национального тестирования на базе средней школы имени Абая в селе Аккистау Исатайского района;
6 000 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
16 000 тысяч тенге – на приобретение детской площадки в поселке Доссор Макатского района;
11 367 тысяч тенге – на текущий и капитальный ремонт памятников участникам Великой Отечественной Войны к празднованию 70-летия Победы;
20 000 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение государственного учреждения "Общеобразовательная средняя школа имени Жумабая Мырзагалиева" в селе Тущыкудык Исатайского района;
26 478 тысяч тенге – на организацию молодежной практики, социально рабочих мест и на переподготовку кадров;
126 954 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
8 614 тысяч тенге – на капитальный ремонт систем водоснабжения и водоотведения;
30 000 тысяч тенге – на оснащение объектов культуры;
27 960 тысяч тенге – на организацию летнего отдыха учащихся городского и районных отделов образования;
17 016 тысяч тенге - на установку и содержание интернет сети аппаратам сельских округов и школам Курмангазинского района;
23 165 тысяч тенге – на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказание консультативно-диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии;
58 447 тысяч тенге - на подготовку технических документов водоочистных сооружений и водопроводных линий в населенных пунктах;
39 686 тысяч тенге - на трансферты органам местного самоуправления.

Қызылқоға ауданы Мұқыр ауылдық округіне көпфункционалды автокөлік сатып алуға - 10 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 44 782 мың теңге;
мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге – 122 738 мың теңге;
әкімшілік ғимаратын күрделі жөндеуге – 65 074 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 6 280 948 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 31 304 мың теңге көзделсін;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге – 133 537 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 151 423 мың теңге;
"e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 94 115 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 57 144 мың теңге;
Исатай ауданы Аққыстау ауылындағы Абай атындағы орта мектеп негізінде ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу пункітін ұстауға - 8 016 мың теңге;
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 6 000 мың теңге;
Мақат ауданы Доссор поселкесіне ойын алаңын сатып алуға – 16 000 мың теңге;
Жеңістің 70 жылдық мерекесіне орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларға арналған ескерткіштерді ағымдағы және күрделі жөндеуге – 11 367 мың теңге;
Исатай ауданы Тұщықұдық ауылындағы "Жалпы білім беретін Жұмабай Мырзағалиев атындағы орта мектеп" мемлекеттік мекемесін материалдық-техникалық жарақтандыруға – 20 000 мың теңге;
жастар тәжірибесін, әлеуметтік жұмыс орнын және кадрларды қайта даярлауды ұйымдастыруға – 26 478 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық бойынша жұмыстар жүргізуге – 126 954 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйелерін күрделі жөндеуге – 8 614 мың теңге;
мәдениет нысандарын жабдықтауға – 30 000 мың теңге;
қала және аудандардың білім беру бөлімдерінің оқушыларының жазғы демалысын ұйымдастыруға – 27 960 мың теңге;
Құрманғазы аудандық ауылдық округ аппараттары мен мектептеріне интернет желісін қондыруға және ұстауға – 17 016 мың теңге;
әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 23 165 мың теңге
елді мекендердегі су тазарту ғимараттарына және су желілеріне техникалық құжаттама дайындауға - 58 447 мың теңге;
жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер үшін – 39 686 мың теңге.

Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V; от 16.11.2015 № 404-V (вводится в действие с 01.01.2015).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в следующих размерах:
1 053 143 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
73 867 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
916 969 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
238 896 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
412 742 тысяч тенге – на реконструкцию подъезных и внутрипоселковых дорог в населенных пунктах;
32 345 тысяч тенге – на реконструкцию летнего парка;
55 977 тысяч тенге – на реконструкцию сельского клуба в Енбекшинском сельском округе Курмангазинского района;
48 636 тысяч тенге – на реконструкцию усиления бровки дамбы канала Акай с углублением котлована Манаш Исатайского района;
40 260 тысяч тенге – на строительство общественно-культурного центра в Индерборском поселке Индерского района;
6 341 тысяч тенге - на строительство подводящих газопроводных линий, строительство автономной котельной и установка системы отопления детского лагеря "Жас-Оркен" в селе Елтай Индерского района;
3 300 тысяч тенге – на продолжение разработки проектно-сметной документации для строительства 3 (трех) пешеходных переходов Курмангазинского района и 1 (одного) в Исатайском районе;
30 326 тысяч тенге – на развитие объектов благоустройства;
2 928 тысяч тенге – на завершение строительства административного здания аппарата акима Алмалинского сельского округа Махамбетского района;
400 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документаций строительства 2 шлюзов для водоотводного канала в Махамбетском районе.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V; от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V; от 16.11.2015 № 404-V (вводится в действие с 01.01.2015).
17. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 314 286 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V: от 16.11.2015 № 404-V (вводится в действие с 01.01.2015).
18. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год 995 550 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.

Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
16. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 053 143 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға – 73 867 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 916 969 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 238 896 мың теңге;
елді мекендердің кірме және ішкі жолдарын қайта жаңғыртуға – 412 742 мың теңге;
жазғы саябақты қайта жаңартуға – 32 345 мың теңге;
Құрманғазы ауданы Еңбекші ауылдық округіндегі ауылдық клубты қайта жаңғыртуға – 55 977 мың теңге;
Исатай ауданындағы Манаш котлованын тереңдете отырып Ақай каналы дамбысының жанын күшейтуді қайта жаңғыртуға – 48 636 мың теңге;
Индер ауданы Индер поселкесіндегі мәдени-көпшілік орталығы құрылысын салуға – 40 260 мың теңге;
Индер ауданы Елтай ауылындағы "Жас-Өркен" балалар лагерінің кіріс газ желісі мен жылу қазандығының қондырғысының құрылысы мен жылу жүйесін қондыруға – 6 341 мың теңге;
Құрманғазы ауданындағы 3 (үш) және Исатай ауданындағы 1 (бір) жаяу жүргіншілер өткелінің құрылысына жобалық–сметалық құжаттамасын жалғастыруға – 3 300 мың теңге;
абаттандыру нысандарын дамытуға – 30 326 мың теңге;
Махамбет ауданы Алмалы ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының құрылысын аяқтауға – 2 928 мың теңге;
Махамбет ауданының су бұрғыш каналы үшін 2 шлюз құрылысының жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 400 мың теңге;
Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері көзделсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V; 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
17. 2015 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 314 286 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V; 16.11.2015 № 404-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
18. Облыстық бюджетте 2015 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін 995 550 мың теңге қаралсын.

Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 10.06.2015 № 374-V; от 04.09.2015 № 386-V (вводится в действие с 01.01.2015).
19. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2015 года в размере 16 650 073 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
21. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, промышленности и развития предпринимательства (А. Жубанов).
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
23. Произведенные кассовые расходы по специфике 311 "Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 10 1 255 013 "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" в сумме 8 000 000 тенге перенести на специфику 311 "Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 10 1 255 053 "Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 23 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
24. Произведенные кассовые расходы по специфике 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 255 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" в сумме 1 000 000 000 тенге перенести на специфику 611 "Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц" программы 13 9 255 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц.
Сноска. Решение дополнено пунктом 24 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 13.03.2015 № 358-V (вводится в действие с 01.01.2015).
25. Произведенные кассовые расходы по программе 01 1 120 001 011 "Услуги по обеспечению деятельности акима области" в сумме 781 750 тенге перенести на программу 01 1 120 013 011 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области".

Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 10.06.2015 № 374-V; 04.09.2015 № 386-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
19. 2015 жылдың 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі борышы 16 650 073 мың теңге сомасында белгіленсін.
20. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
21. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, өнеркәсіп және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ә. Жұбанов) жүктелсін.
22. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
23. 10 1 255 013 "Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" бағдарламасының 311 "Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 8 000 000 теңге кассалық шығындары 10 1 255 053 "Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау" бағдарламасының 311 "Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 23-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
24. 13 9 255 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігі бойынша жұмсалған 1 000 000 000 теңге кассалық шығындары 13 9 255 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту" бағдарламасының 611 "Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 24-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
25. 01 1 120 001 011 "Облыс әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы бойынша жұмсалған 781 750 теңге кассалық шығындары 01 1 120 013 011 "Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 25 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 10.06.2015 № 374-V (вводится в действие с 01.01.2015).
26. Произведенные кассовые расходы по программе 01 1 120 001 015 "Услуги по обеспечению деятельности акима области" в сумме 18 852 771 тенге 69 тиын перенести на программу 01 1 120 013 015 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области".
Сноска. Решение дополнено пунктом 26 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 10.06.2015 № 374-V (вводится в действие с 01.01.2015).

Ескерту. Шешім 25-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 10.06.2015 № 374-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).
26. 01 1 120 001 015 "Облыс әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы бойынша жұмсалған 18 852 771 теңге 69 тиын кассалық шығындары 01 1 120 013 015 "Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 26-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 13.03.2015 № 358-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгiзiледi).

27. Произведенные кассовые расходы по специфике 714 "Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов" программы 16 1 257 018 "Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета" в сумме 315 тенге перенести на специфику 212 "Выплаты вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами" программы 14 1 257 016 "Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета".

27. 16 1 257 018 "Республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару" бағдарламасының 714 "Бюджет кредиттерінің пайдаланылмаған сомаларын қайтару" ерекшелігі бойынша жұмсалған 315 теңге кассалық шығындары 14 1 257 016 "Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету" бағдарламасының 212 "Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдері" ерекшелігіне жылжытылсын.

38815
2
Социальная помощь
377725
256
Управление координации занятости и социальных программ области
377725
003
Социальная поддержка инвалидов
241398
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
8718
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
15777
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
110420
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1412
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
449527
256
Управление координации занятости и социальных программ области
352486
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82307
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
5146
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
51784
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
13356
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
49893
263
Управление внутренней политики области
39136
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39136
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11460
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
11460
298
Управление государственной инспекции труда области
46445
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
46445
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5226691
1
Жилищное хозяйство
1693772
261
Управление образования области
32502
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

38815
2
Әлеуметтiк көмек
377725
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
377725
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
241398
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8718
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15777
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
110420
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1412
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
449527
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
352486
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82307
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5146
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
51784
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
13356
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
150000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
49893
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39136
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39136
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11460
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11460
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
46445
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
46445
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5226691
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1693772
261
Облыстың білім басқармасы
32502
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6280948
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
412742
271
Управление строительства области
84462
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
84462
13
Прочие
5068564
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1056972
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1056972
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
10000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
2000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
998972
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
46000
9
Прочие
4011592
257
Управление финансов области
1939816
012
Резерв местного исполнительного органа области
314286
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
1625530
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
25420
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
25420
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
141236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
67907
003
Капитальные расходы государственного органа
18800
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
2245
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
20239
067
Субсидирование процентной ставки и гарантирование по кредитам банков для реализации проектов в моногородах
21045
068
Предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах
11000
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
300000
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах

6280948
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
412742
271
Облыстың құрылыс басқармасы
84462
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
84462
13
Басқалар
5068564
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1056972
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
1056972
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
10000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2000
010
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
998972
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
46000
9
Басқалар
4011592
257
Облыстың қаржы басқармасы
1939816
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
314286
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын
жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
1625530
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
25420
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
25420
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
141236
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67907
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18800
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
2245
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20239
067
Моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін берілетін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
21045
068
Моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру
11000
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
300000
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

111632
4
Туризм
4723
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4723
021
Регулирование туристской деятельности
4723
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
220708
263
Управление внутренней политики области
72817
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
72817
273
Управление культуры, архивов и документации области
43472
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
43472
283
Управление по вопросам молодежной политики области
104419
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
81834
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22585
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
36182
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
36182
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
36182
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
36182
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2400913
1
Сельское хозяйство
1335458
255
Управление сельского хозяйства области
1276242
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
62646
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
90047
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
39660
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
116236
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
24833
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
8000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
36019
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

111632
4
Туризм
4723
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4723
021
Туристік қызметті реттеу
4723
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
220708
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
72817
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік, ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72817
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
43472
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және мұрағат ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43472
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi бойынша басқармасы
104419
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері жөніндегі қызметтер
81834
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22585
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
36182
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
36182
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
36182
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
36182
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2400913
1
Ауыл шаруашылығы
1335458
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1276242
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62646
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
90047
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
39660
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
116236
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
24833
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
8000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
36019
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

2825000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
432702
1
Жилищное хозяйство
432702
271
Управление строительства области
432702
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья
432702
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Погашение бюджетных кредитов
147500
5
Погашение бюджетных кредитов
147500
01
Погашение бюджетных кредитов
147500
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
147500
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
-18000
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Поступления от продажи финансовых активов государства
18000
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
18000
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
18000
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
18000
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
V. Дефицит (профицит) бюджета
-2875502
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2875502
Приложение 4 к решению
ХХІХ сессии областного маслихата
от 15 декабря 2014 года № 337-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
__________________________

2825000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
432702
1
Тұрғын үй шаруашылығы
432702
271
Облыстың құрылыс басқармасы
432702
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
432702
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
147500
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
147500
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
147500
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
147500
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
-18000
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18000
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18000
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18000
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
18000
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-2875502
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
2875502
Облыстық мәслихаттың
ХХІХ сессиясының
2014 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 337-V шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектiлерiнің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектiң кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен көрсетiлетiн және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектiлерi көрсететiн медициналық көмектi қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жiберу бойынша денсаулық сақтау субъектiлерiнiң стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуi
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндiру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен көрсетiлетiн және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектiлерi көрсететiн медициналық көмектi қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзелiс және мiнез-құлқының бұзылуынан, оның iшiнде психикаға белсендi әсер ететiн заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетiн адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi iс-шараларды iске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетiспеушiлiгi бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегiн транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде медициналық көмек көрсету
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттармен және балаларға арналған және емдiк тағамдардың арнаулы өнiмдерiмен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейiнде жеңiлдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жiтi миокард инфарктi бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейiн жеткiзудi ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
_____________________