О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10837. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8642, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 22 января 2014 года № 14 (27635), следующее изменение:
Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1. государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
Приложение
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 273
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий от
19 июля 2013 года № 215-ОД
Правила
утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов
естественных монополий

"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 273 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10837 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8642 тіркелген, 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 14 (27635) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 273 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттiгi төрағасының
2013 жылғы 19 шілдедегі
№ 215-НҚ бұйрығымен бекітілген
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидалары

1. Общие положения
1. Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее – Правила) определяют порядок утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) компетентный орган – государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;
2) региональная электросетевая компания – энергопередающая организация, эксплуатирующая электрические сети регионального уровня;
3) заявка – официальное обращение (заявление) субъекта естественной монополии в ведомство уполномоченного органа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы), в том числе дифференцированного и инвестиционного тарифов (цен, ставок сбора);
5) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
6) ведомство уполномоченного органа – Комитет по регулированию и естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
Иные понятия и термины, используемые в Правилах, применяются в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.
3. Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) производится ведомством уполномоченного органа в следующих случаях:
1) по инициативе субъекта естественной монополии;
2) по инициативе ведомства уполномоченного органа.
4. При подаче заявки и принятии решения об утверждении тарифов (цен, ставок сборов), а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги, уполномоченный орган и субъекты естественной монополии руководствуются Особым порядком формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденных приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 25 апреля 2013 года № 130-ОД, зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8480, (далее – Особый порядок), иными нормативными правовыми актами в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, а также устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налогового законодательства.

1. Жалпы ережелер
1. Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) өңірлік электр желілік компания – өңірлік деңгейдегі электр желілерін пайдаланатын энергия беруші ұйым;
3) өтінім – табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы уәкілетті органның ведомствосына берген ресми өтініші (арызы).
5) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетiн нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
6) уәкілетті органның ведомствосы – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті.
Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес қолданылады.
3. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) мынадай жағдайларда:
1) табиғи монополия субъектісінің бастамасы бойынша;
2) уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша бекітеді.
4. Тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiту туралы өтiнiмдердi беру және шешiм қабылдау кезінде, сондай-ақ реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтiк сметаны орындау туралы есептi қарау кезінде уәкiлеттi орган мен табиғи монополиялар субъектiлерi Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 130-НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8480 тіркелген) Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағалар, алымдар мөлшерлемелерін) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбiн (бұдан әрi – Ерекше тәртiп), табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы, сондай-ақ бухгалтерлiк есеп стандарттарын белгiлейтiн, салық заңнамасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін басшылыққа алады.

2. Представление и принятие заявки на утверждение
проектовтарифов (цен, ставок сборов)
5. При создании или реорганизации субъекта естественной монополии, а также по истечении срока действия тарифов (цен, ставок сборов), утвержденных, с ограничением срока действия, субъект естественной монополии представляет в ведомство уполномоченного органа заявку на утверждение тарифов (цен, ставок сборов).
6. Ведомство уполномоченного органа инициирует изменение тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий и тарифных смет субъектов естественных монополий на основании заключения по результатам проверок информации о тарифах и тарифных сметах.
7. Субъект естественной монополии не позднее, чем за девяносто календарных дней до введения тарифов (цен, ставок сборов) в действие вместе с заявкой предоставляет проекты тарифных смет и тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), а также инвестиционную программу (проект), утвержденную в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 15-3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках", (за исключением субъектов естественных монополий малой мощности и вновь созданных субъектов естественных монополий), и при наличии сверхнормативных потерь план мероприятий по их ликвидации.
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) по инициативе уполномоченного органа, субъект естественной монополии в месячный срок со дня получения субъектом естественной монополии соответствующего требования представляет экономически обоснованные расчеты и иную информацию в том же объеме, что и при подаче заявки для утверждения нового тарифа (цены, ставки сбора).
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в том числе при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект естественной монополии вместе с заявкой предоставляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), при этом требование части первой настоящего пункта в данном случае не распространяется.
8. К заявке на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) прилагаются:
1) пояснительная записка о необходимости утверждения тарифов (цен, ставок сборов);
2) проект тарифа (цены, ставки сбора);

2. Тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын бекітуге өтінімді ұсыну және оны қабылдау
5. Табиғи монополия субъектісін құру немесе қайта ұйымдастыру кезінде, сондай-ақ қолданылу мерзімін шектей отырып бекітілген тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданылу мерзімі аяқталған соң табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекітуге өтінім ұсынады.
6. Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифті (бағаларды, алымдар ставкаларын) және табиғи монополия субъектілерінің тарифтік сметаларын өзгертуге тарифтер және тарифтік сметалар туралы ақпаратты тексеру нәтижелері бойынша қорытындының негізінде бастамашылық жасайды.
7. Табиғи монополия субъектісі тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) қолданысқа енгізгенге дейін өзінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған өтініммен бірге тарифтік сметалардың және тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын, сондай-ақ "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-3-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес бекітілген инвестициялық бағдарламаны (жобаны) (қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектілерін және жаңадан құрылған табиғи монополиялар субъектiлерiн қоспағанда) және нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөнінде іс-шаралар жоспарын күнтізбелік тоқсан күннен кешiктiрмей табыс етеді.
Уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) қайта қаралған жағдайда, тиісті талапты табиғи монополия субъектісі алған күннен күннен бастап экономикалық негізделген есептерді және жаңа тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекіту үшін өтінім берген кездегі көлемде өзге ақпаратты бір ай мерзімінде ұсынады.
Тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) төтенше реттеуші шаралар ретінде қайта қаралған жағдайда, оның ішінде стратегиялық тауарлардың құнын арттыру кезінде табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге оларға ұсынатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтік смета және тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын ұсынады, бұл ретте осы тармақтың бірінші бөлігінің талабы мұндай жағдайда қолданылмайды.
8. Тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiтуге арналған өтiнiмге:
1) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiту қажеттiгi туралы түсiндiрме жазба;
2) тарифтiң (бағаның, алым ставкасының) жобасы;

3) бухгалтерский баланс, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452) (далее – бухгалтерский баланс);
4) отчет о прибылях и убытках, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452) (далее – отчет о прибылях и убытках);
5) отчет о движении денежных средств, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452);
6) отчет об изменениях в капитале, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452) (далее – отчет об изменениях в капитале);
7) пояснительная записка к финансовой отчетности;
8) отчет по труду (форма 1-т) по форме, утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 71 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10125);
9) отчет о размерах заработной платы работников по отдельным должностям и профессиям (2-Т проф) по форме, утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 71 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10125);
10) отчет о финансово-хозяйственной деятельности предприятия (1-ПФ), для субъектов малого предпринимательства отчет о деятельности малого предприятия (2-МП), по формам, утвержденным приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 50 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10074);
11) отчет о состоянии основных фондов за два предшествующих календарных года по форме, утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 50 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10074);
12) сводные данные для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан бойынша бухгалтерлiк теңгерім (бұдан әрі – бухгалтерлiк теңгерім);
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан бойынша пайдалар мен залалдар туралы есеп (бұдан әрі – пайдалар мен залалдар туралы есеп);
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан бойынша ақша қаражаттарының қозғалысы туралы есеп;
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан бойынша капиталдағы өзгерiстер туралы есеп (бұдан әрі – капиталдағы өзгерiстер туралы есеп);
7) қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба;
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10125 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан (1-е нысаны) бойынша еңбек жөнiндегi есеп;
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10125 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан (2-Т кәсіп) бойынша жекелеген лауазымдар мен кәсiптер бойынша қызметкерлер жалақыларының мөлшерi туралы есеп;
10) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 50 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10074 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысандар бойынша кәсiпорынның қаржылық-шаруашылық қызметi туралы есеп (1-ӨҚ), шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн шағын кәсіпорын қызметі туралы (2-ШК) есеп;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 50 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10074 нөмірмен тіркелген) бекітілген нысан бойынша өткен күнтізбелік екі жылға негiзгi қорлардың жағдайлары туралы есеп;
12) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобасын есептеу үшін жиынтық деректер;

13) отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги, с приложением материалов, обосновывающих фактические затраты, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
14) расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности;
15) расшифровка прочих и других расходов;
16) утвержденная инвестиционная программа (проект);
17) сведения, подтверждающие наличие согласованных с уполномоченным органом и действующих на период рассмотрения заявки:
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилированного с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;
18) решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, работ и услуг;
19) сведения о результатах последней переоценки основных средств;
20) расчет амортизационных отчислений с указанием сроков эксплуатации основных средств;
21) сведения о фактически произведенных расходах, которые в соответствии с Особым порядком не учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов);
22) документы, подтверждающие планируемый объем регулируемых услуг (товаров, работ) (протокола намерений, договора, расчеты объемов производства товаров исходя из обязанности качественного всеобщего обслуживания и возможностей субъекта естественной монополии, недопустимости снижения объемов с целью поддержания или роста уровня тарифов (цен, ставок сборов), материалы маркетинговых исследований потребительского спроса);
23) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии и о фактическом ее использовании;
24) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 3-33 к настоящим Правилам;
25) информацию об использовании чистого дохода от регулируемых услуг (товаров, работ);
26) информацию об использовании амортизационных отчислений;
27) планы мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь в случае их наличия, а также по снижению нормативных технических потерь на величину и в сроки, определенные уполномоченным органом и действующие на период рассмотрения заявки, которые содержат данные и расчет экономического эффекта (представляется субъектами естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги в сферах передачи и (или) распределения электрической и (или) тепловой энергии, водоснабжения, транспортировки нефти по магистральным трубопроводам, по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам);

13) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нақты шығындарды негiздейтiн материалдарды қоса бере отырып, тарифтiк сметаны орындау туралы есеп;
14) дебиторлық және кредиторлық берешектердi таратып жазу;
15) өзге және басқа шығыстарды таратып жазу;
16) бекiтiлген инвестициялық бағдарлама (жоба);
17) уәкiлеттi органның ведомствосы келiскен және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
штат кестесiнiң және әкiмшiлiк персоналының (жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлға болып табылатын немесе жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлғалармен аффилиирленген табиғи монополия субъектiсiнiң) басшы қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудiң шектi деңгейiнiң;
негiзгi құралдар құнының өсуiне алып келмейтiн, ағымдағы және күрделi жөндеулерге және басқа да жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясатының болуын растайтын мәлiметтер;
18) тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу жөнiндегi конкурстық (тендерлiк) комиссиялардың шешiмдерi;
19) негiзгi құралдарды соңғы қайта бағалау нәтижелерi туралы мәлiметтер;
20) негiзгi құралдарды пайдалану мерзiмдерi көрсетiлген амортизациялық аударымдардың есебi;
21) Ерекше тәртiпке сәйкес тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) қалыптастыру кезiнде ескерiлмейтiн нақты жұмсалған шығыстар туралы мәлiметтер;
22) реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарланған көлемiн растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, шарттар, табиғи монополия субъектiсінің жалпыға бiрдей сапалы қызмет көрсету мiндетiне және мүмкіндіктеріне, тарифтердiң (бағалардың, алымдар ставкаларының) деңгейiн қолдану немесе көтеру мақсатында көлемдердің төмендеуіне жол бермеуге сүйене отырып тауарлар өндірісі көлемінің есептері), тұтынушы сұранысын маркетингтiк зерттеулері материалдары);
23) табиғи монополия субъектiсiнiң жобалық қуаты туралы және оны нақты пайдалану туралы деректер;
24) Ерекше тәртiптiң талаптарына сәйкес осы Қағидалардың 3-33-қосымшаларында көрсетiлген нысан бойынша тарифтiк сметаның жобасы;
25) реттелiп көрсетiлетiн қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) түсетiн таза кірісті пайдалану туралы ақпарат;
26) амортизациялық аударымдарды пайдалану туралы ақпарат;
27) нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою, сондай-ақ нормативтiк техникалық ысыраптарды уәкiлеттi органның ведомствосы белгiлеген шамаға және мерзiмде төмендету бойынша және экономикалық тиiмдiлiктiң деректерi мен есебiн қамтитын өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын iс-шаралар жоспарлары (электр энергиясын және (немесе) жылу энергиясын беру және (немесе) тарату, су шаруашылығы жүйесi, мұнайды магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ таратушы жүйелер арқылы тасымалдау, сондай-ақ шикi газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау салаларындағы реттелiп көрсетiлетiн қызметтердi көрсететiн табиғи монополия субъектiлерi ұсынады);

28) заключения финансовой и технической экспертиз.
9. К заявке на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются:
1) утвержденная инвестиционная программа (проект);
2) расчет прибыли на регулируемую базу задействованных активов;
3) информация о распределении прибыли;
4) планируемые объемы предоставляемых услуг, подтвержденные компетентным органом;
5) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии;
6) информация по распределению денежных потоков;
7) проект инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора);
8) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 3-33 к настоящим Правилам.
10. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры прилагаются:
1) пояснительная записка, с указанием причин утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
2) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложении 34 к настоящим Правилам. При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров;
3) документы, подтверждающие необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды.
В случае увеличения стоимости стратегических товаров, в качестве документов, подтверждающих необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры к заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат, информация о наличии утвержденных на предстоящий период нормативных технических потерях, нормах расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
11. К заявке на утверждение тарифов на регулируемые услуги в сфере водоснабжения, дифференцированных по объемам потребления и группам потребителей, прилагаются:
1) документы, указанные в пункте 9 настоящих Правил;
2) проект обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водоснабжения;

28) қаржылық және техникалық сараптама қорытындылары қоса берiледi.
9. Инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған өтінімге:
1) бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба);
2) қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасына пайданың есебі;
3) пайданы бөлу туралы ақпарат;
4) құзыретті орган растаған ұсынылатын қызметтердің жоспарланып отырған көлемдері;
5) табиғи монополия субъектісінің жобалық қуаты туралы деректер;
6) ақша ағысын бөлу туралы ақпарат;
7) инвестициялық тарифтің (бағаның, алым ставкасының) жобасы;
8) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Қағидалардың 3-33-қосымшаларында көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі.
10. Тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге арналған өтінімге:
1) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітудің себептері көрсетілген түсіндірме жазба;
2) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Қағидаларға 34-қосымшада көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі. Бұл ретте стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, тарифтік сметадағы стратегиялық тауарларды пайдалануды қамтитын шығын бабы ғана түзетіледі;
3) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар ретінде өтінімге конкурстық құжаттама, конкурстық (тендерлік) комиссиялардың тауарларды сатып алу жөніндегі шешімдері, шарттар, шот-фактуралар, шығындар деңгейінің есептері, алдағы кезеңге бекітілген нормативтік техникалық ысыраптардың болуы, стратегиялық тауар құнының өзгеруі төтенше реттеуші шара ретінде тарифті бекітуге берген өтінімді ұсынуға себеп болып табылатын оның шығыс нормалары туралы ақпарат қоса беріледі.
11. Сумен жабдықтау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге тұтыну көлемдері және тұтынушылардың топтары бойынша сараланған тарифті бекітуге арналған өтінімге:
1) осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар;
2) жеке тұлғалардың сумен жабдықтау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерді суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының жобасы;

3) расчет обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водоснабжения;
4) информация по объему потребления воды в разрезе групп потребителей (в том числе население, бюджетные организации, предприятия сферы теплоэнергетики, прочие юридические лица), в кубических метрах (м3) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту – для абонентов, не имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
6) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год.
12. При изменении объемов оказанных услуг в связи с уменьшением количества потребителей без приборов учета субъект естественной монополии представляет заявку на утверждение дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией, в том числе без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил, с приложением обосновывающих материалов:
1) пояснительная записка о необходимости утверждения дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета, в том числе без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил;
2) расчет дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета;
3) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии потребителями, относящимся к группе населения, в том числе с разбивкой по имеющим и не имеющим общедомовые приборы учета тепловой энергии (за исключением потребителей - физических лиц, относящимся к группе населения, проживающих в ветхих, аварийных жилых помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии) с приложением обосновывающих материалов;
4) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии прочими потребителями, в том числе с разбивкой по имеющим и не имеющим общедомовые приборы учета тепловой энергии (за исключением прочих потребителей, расположенных в ветхих, аварийных помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии) с приложением обосновывающих материалов;

3) сумен жабдықтау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерді жеке тұлғалардың суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының есебі;
4) өтінім беруден алдыңғы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда тұтынушылар топтарының бөлінісінде (оның ішінде халық, бюджеттік ұйымдар, жылу энергетика саласындағы кәсіпорындар, өзге заңды тұлғалар) текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі бойынша ақпараты;
5) өтінім беруден алдыңғы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген адамдар саны, жеке есепке алу аспабы жоқ абонент үшін – әрбір абонент бойынша ақпарат;
6) өтінім беруден алдыңғы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген адамдар саны, жеке есепке алу аспабы бар абонент үшін – әрбір абонент бойынша ақпарат қоса беріледі.
12. Есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар санының азаюына байланысты көрсетілген қызметтер көлемінің өзгеруі кезінде табиғи монополия субъектісі жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты, оның ішінде осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей сараланған тарифті бекітуге өтінімге мыналарды қоса береді:
1) есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты, оның ішінде осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей сараланған тарифтерді бекіту қажеттілігі туралы түсіндірме жазба;
2) есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтердің есебі;
3) негіздейтін материалдарды қоса бере отырып, халықтың тобына жататын тұтынушылардың, оның ішінде үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптары бар және аспаптары жоқ (үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық тұрғын үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде тұрып жатқан халық тобына жататын жеке тұлға тұтынушыларды қоспағанда) тұтынушыларды бөліп көрсете отырып, жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;
4) басқа да тұтынушылардың, оның ішінде үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптары бар және аспаптары жоқ (үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде орналасқан халық тобына жататын жеке тұлға тұтынушыларды қоспағанда) тұтынушыларды көрсете отырып, жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;

5) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии потребителями (в том числе с разбивкой по физическим лицам и прочим потребителям), проживающими или расположенными в ветхих, аварийных жилых помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии;
6) перечень ветхих, аварийных помещений, домов барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии.
13. Ведомство уполномоченного органа рассматривает заявку на утверждение дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровня тарифа в течение двадцати календарных дней. Срок рассмотрения исчисляется с момента подачи заявки.
14. Прилагаемые к заявке расчеты и обосновывающие материалы составляются в соответствии со следующими требованиями:
1) материалы заявки прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии;
2) в качестве обосновывающих материалов представляются фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, и за предыдущий календарный год;
субъект естественной монополии в течение пятнадцати календарных дней после принятия заявки к рассмотрению по требованию ведомства уполномоченного органа представляет в ведомство уполномоченного органа уточненные фактические данные о затратах за 4 квартала, предшествующие подаче заявки;
3) с целью исключения влияния сезонных колебаний объемов на тарифы (цены, ставки сборов), в том числе дифференцированные тарифы в обоснование принимаются данные в расчете на год;
4) при расчете проектов тарифов (цен, ставок сборов), за базу принимаются фактические объемы регулируемых услуг (товаров, работ) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) при снижении объемов регулируемых услуг (товаров, работ) должны быть представлены материалы, обосновывающие и подтверждающие снижение;
6) подготовлены в отдельности на каждый вид деятельности, осуществляемой субъектом естественной монополии.
15. Требования, предусмотренные подпунктами 2) и 4) пункта 14 настоящих Правил не распространяются на случаи утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры.

5) үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық тұрғын үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде тұрып жатқан немесе орналасқан тұтынушылардың (оның ішінде жеке тұлғаларға және басқа тұтынушыларға бөліп көрсете отырып) жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;
6) үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық үй-жайлардың, барак үлгідегі үйлердің тізбесі.
13. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердің деңгейлерін өзгертпей жылумен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді бекітуге өтінімді күнтізбелік жиырма күн ішінде қарайды. Қарау мерзімі өтінім берілген сәттен бастап есептеледі.
14. Өтінімге қоса берілетін есептер мен негіздеуші материалдар мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
1) өтінім материалдары тігіледі, нөмірленеді және табиғи монополия субъектісі басшысының мөрімен және қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады;
2) негіздеуші материалдар ретінде өтінім беруден алдыңғы төрт тоқсан ішіндегі және өткен күнтізбелік жыл ішіндегі шығындар туралы нақты деректер ұсынылады;
табиғи монополия субъектісі өтінім қарауға қабылдағаннан кейін уәкілетті орган ведомствосының талабы бойынша күнтізбелік он бес күннің ішінде уәкілетті органның ведомствосына өтінім берер алдындағы 4 тоқсан ішіндегі шығындар туралы нақты деректерді ұсынады.
3) тарифтерге (бағаларға, алымдар ставкаларға) оның ішінде сараланған тарифтерге көлемдердің маусымдық ауытқу әсерін болдырмау мақсатында бір жылға есептелген деректер негізге алынады;
4) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын есептеу кезінде базаға өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі немесе өткен күнтізбелік жыл ішіндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) нақты көлемдері алынады;
5) реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемдері төмендеген кезде төмендеуді негіздеуші және растаушы материалдар ұсынылуға тиіс;
6) табиғи монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің әрбір түріне жеке дайындалады.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген талаптар төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту жағдайына қолданылмайды.

16. Ведомство уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки проверяет полноту представленных материалов и в письменном виде уведомляет субъекта естественной монополии о принятии заявки к рассмотрению или об отказе в принятии заявки к рассмотрению с приведением причин отказа, за исключением случаев утверждения дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил.
Причинами отказа в принятии заявки субъекта естественной монополии к рассмотрению являются:
1) нарушение сроков представления заявки;
2) непредставление документов, указанных в пунктах 7, 8 и 11 настоящих Правил;
3) отсутствие у субъекта естественной монополии утвержденных и (или) согласованных уполномоченным органом и действующих на период рассмотрения заявки:
нормативных технических потерь;
нормативной численности персонала;
технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии;
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилиированного с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;
4) несоответствие представленных документов пункту 14 настоящих Правил;
5) нарушение требований о проведении конкурса (тендера), а также требований о приобретении товаров, работ и услуг иными способами, установленных законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках, за исключением случаев обращения субъекта естественной монополии с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа;
6) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.
Причинами отказа в принятии к рассмотрению заявки субъекта естественной монополии на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры являются:
1) непредставление документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил;
2) отсутствие у субъекта естественной монополии утвержденных нормативных технических потерь, норм расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки.
Причинами отказа в принятии заявки субъекта естественной монополии на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) к рассмотрению являются непредставление документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил и несоответствие требованиям подпунктов 1), 4), 5) и 6) пункта 16 настоящих Правил.

16. Осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді бекіткен жағдайларды қоспағанда, уәкілетті органның ведомствосы өтінім алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған негіздеуші материалдардың толықтығын тексереді және субъектіні өтінімді қарауға қабылдағаны туралы немесе өтінімді қараудан бас тартқаны туралы бас тартудың себептерін келтіре отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.
Табиғи монополия субъектiсінің өтiнiмiн қараудан бас тарту себептерi:
1) өтiнiмді ұсыну мерзiмдерiн бұзу;
2) осы Қағидалардың 7, 8 және 11-тармақтарында көрсетiлген құжаттарды ұсынбау;
3) табиғи монополия субъектiсінде уәкiлеттi орган бекiткен және (немесе) келiскен және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
нормативтiк техникалық ысыраптардың;
персоналдың нормативтiк санының;
шикiзат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларының;
штат кестесiнiң және әкiмшiлiк персоналының (жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлға болып табылатын немесе жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен аффилиирленген табиғи монополия субъектiсiнiң) басшы қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудiң шектi деңгейiнiң;
негiзгi құралдар құнының өсуiне алып келмейтiн, ағымдағы және күрделi жөндеулерге және басқа жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясатының болмауы;
4) ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес келмеуi;
5) табиғи монополия субъектiсiнiң инвестициялық тарифтi бекiтуге өтiнiм беру жағдайларын қоспағанда, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамада белгiленген конкурс (тендер) өткізу туралы талаптарды, сондай-ақ өзге тәсiлдермен тауарларды, жұмыстарды және қызметтердi сатып алу туралы талаптарды бұзуы;
6) шынайы емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсынуы болып табылады.
Табиғи монополия субъектісінің төтенше реттеуші шара ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітуге арналған өтінімін қарауға қабылдаудан бас тарту себептері:
1) осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) табиғи монополия субъектісінде бекітілген нормативтік техникалық ысыраптардың, стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі, өтінімді ұсынуға себеп болған оның шығысы нормаларының жоқтығы болып табылады.
Инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған табиғи монополия субъектісінің өтінімін қарауға қабылдаудан бас тарту себептері осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау және осы Қағидалардың 16-тармағының 1), 4), 5) және 6) тармақшаларының талаптарына сәйкес келмеуі болып табылады.

17. Информация, составляющая коммерческую тайну, представляется заявителем с пометкой "коммерческая тайна" и может быть направлена в отдельной обложке и включается в пакет информации (документов) для рассмотрения ходатайства.
Коммерческая тайна в составе информации не служит основанием отказа в ее предоставлении уполномоченному органу, при этом заинтересованные лица при предоставлении информации уполномоченному органу указывают исчерпывающий перечень сведений, составляющих коммерческую тайну, либо прилагают копию акта заинтересованного лица об утверждении перечня сведений, составляющих коммерческую тайну.
3. Порядок рассмотрения заявки и утверждения тарифов
(цен, ставок сборов)
18. Проекты тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий рассматриваются ведомством уполномоченного органа в течение пятидесяти пяти календарных дней при условии представления экономически обоснованных расчетов в соответствии с требованиями ведомства уполномоченного органа. Срок рассмотрения проектов тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных исчисляется с момента подачи заявки.
Проекты тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий для принятия решения в качестве чрезвычайной регулирующей меры рассматриваются ведомством уполномоченного органа в течение десяти календарных дней.
19. Ведомство уполномоченного органа проводит экспертизу проектов тарифов (цен, ставок сборов) на основе анализа представленных субъектом естественной монополии с заявкой обосновывающих документов и расчетов, а также сравнительного анализа показателей деятельности субъектов естественной монополии, занимающихся аналогичным видом деятельности.
Ведомство уполномоченного органа выносит предлагаемый субъектом естественной монополии проект тарифов (цен, ставок сборов) на обсуждение при проведении публичных слушаний.
20. Ведомство уполномоченного органа по результатам проведенной экспертизы принимает решение об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов).
21. При принятии решения об утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) ведомством уполномоченного органа одновременно утверждается тарифная смета по форме, указанной в приложениях 3-33 и 34 к настоящим Правилам.
22. Решение ведомства уполномоченного органа об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы), инвестиционных тарифов субъекта естественной монополии оформляется приказом ведомства уполномоченного органа и направляется ведомством уполномоченным органом субъекту естественной монополии не позднее тридцати пяти календарных дней до момента введения их в действие.

17. Коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты өтінім беруші "коммерциялық құпия" деген белгімен ұсынады және жеке мұқабада жіберілуі мүмкін және өтінішті қарауға арналған ақпараттар (құжаттар) пакетіне енгізіледі.
Ақпарат құрамындағы коммерциялық құпия оны уәкілетті органның ведомствосына ұсынудан бас тартуға негіз бола алмайды, бұл ретте мүдделі тұлғалар ақпаратты уәкілетті органның ведомствосына ұсыну кезінде коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтердің толық тізбесін көрсетеді не мүдделі тұлғаның коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтер тізбесін бекіту туралы актісінің көшірмесін қоса береді.
3. Өтінімді қарау және тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту тәртібі
18. Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын уәкілетті орган ведомствосының талаптарына сәйкес экономикалық негізделген есептерді ұсыну жағдайы кезінде күнтізбелік елу бес күн ішінде қарайды. Тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), инвестициялық тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), оның ішінде сараланған тарифтердің жобаларын қарау мерзімі өтінім берілген сәттен бастап есептеледі.
Уәкілетті органның ведомствосы төтенше реттеуші шаралар ретінде шешім қабылдау үшін табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын күнтізбелік он күн ішінде қарайды.
19. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларына табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге ұсынған негіздеуші құжаттар мен есептерді талдау, сондай-ақ қызметтің ұқсас түрімен айналысатын табиғи монополия субъектілері қызметінің көрсеткіштерін салыстырмалы талдау негізінде сараптама жүргізеді.
Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополия субъектісі ұсынатын тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) жобасын жария тыңдауларды жүргізу кезінде талқылауға шығарады.
20. Уәкілетті органның ведомствосы жүргізілген сараптаманың нәтижелері бойынша жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
21. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы шешім қабылдау кезінде уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидаларға 3-33, және 34-қосымшаларда көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаны бір мезгілде бекітеді.
22. Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), инвестициялық тарифтерді бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы уәкілетті орган ведомствосының шешімі уәкілетті орган ведомствосының бұйрығымен ресімделеді және уәкілетті орган табиғи монополия субъектісіне оларды қолданысқа енгізгенге дейін күнтізбелік отыз бес күннен кешіктірмей жолдайды.

Решение ведомства уполномоченного органа об утверждении дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровня тарифа, утвержденного в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил оформляется приказом руководителя ведомства уполномоченного органа и направляется ведомством уполномоченного органа Субъекту не позднее десяти календарных дней до введения их в действие.
23. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
24. Ведомство уполномоченного органа в своем решении об утверждении инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) указывает срок его действия.
25. Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры осуществляется с даты, определяемой ведомством уполномоченного органа. При этом двенадцати месячный период времени для утверждения нового тарифа определяется с даты введения в действие ранее утвержденного тарифа (цены, ставки сбора) в общем порядке.
26. Субъект естественной монополии доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифов (цен, ставок сборов) не позднее, чем за тридцать календарных дней до введения их в действие путем размещения данной информации в средствах массовой информации, распространяемых на территории административно-территориальной единицы, на которой субъект естественной монополии осуществляет свою деятельность.
В случае изменения тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии в качестве чрезвычайной регулирующей меры информация об их изменении доводится субъектом естественной монополии до сведения потребителя не позднее чем за пять календарных дней до введения их в действие.
Субъект естественной монополии доводит до сведения потребителя информацию о введении дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил не позднее, чем за десять календарных дней до введения их в действие путем размещения данной информации в средствах массовой информации, распространяемых на территории административно-территориальной единицы, на которой субъект естественной монополии осуществляет свою деятельность.
27. Субъект естественной монополии в течение пяти рабочих дней представляет в ведомство уполномоченного органа информацию о факте уведомления потребителей.

Осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтің шекті деңгейін өзгертпей жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді бекіту туралы уәкілетті органның шешімі уәкілетті органның ведомствосы басшысының бұйрығымен ресімделеді және уәкілетті органның ведомствосы олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей Субъектiге жолдайды.
23. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды қолданысқа енгізу тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) бекітілген айдан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
24. Уәкілетті орган ведомствосы инвестициялық тарифті (бағаны, алымдар ставкаларын) бекіту туралы өзінің шешімінде оның қолдану мерзімін көрсетеді.
25. Тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды төтенше реттеуші шара ретінде қолданысқа енгізу уәкілетті органның ведомствосы белгілеген күнінен бастап жүзеге асырылады. Бұл ретте жаңа тарифті бекіту үшін он екі айлық уақыт кезеңі бұрын бекітілген тарифті (бағаны, алым ставкасын) жалпы тәртіппен қолданысқа енгізген күнінен бастап белгіленеді.
26. Табиғи монополия субъектісі тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) өзгергені туралы ақпаратты тұтынушылардың назарына табиғи монополия субъектісі өз қызметін жүзеге асыратын әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында осы ақпаратты орналастыру арқылы олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жеткізеді.
Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) төтенше реттеуші шаралар ретінде өзгертілген жағдайда, табиғи монополия субъектісі олардың өзгергені туралы ақпаратты тұтынушылардың назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей жеткізеді.
Табиғи монополия субъектісі осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді енгізу туралы ақпаратты олар қолданысқа енгізілгенге дейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей аталған ақпаратты табиғи монополия субъектісі өз қызметін жүзеге асыратын әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру арқылы тұтынушының назарына жеткізеді.
27. Табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына бес жұмыс күн ішінде тұтынушыларды хабардар ету фактісі туралы ақпарат ұсынады.

28. Если субъект естественной монополии не уведомит потребителей о введении новых тарифов (цен, ставок сборов) в сроки, предусмотренные настоящими Правилами, то указанные тарифы (цены, ставки сборов) не вводятся с даты, указанной в решении ведомства уполномоченного органа. Введение утвержденных тарифов (цен, ставок сборов) осуществляется с первого числа третьего месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
29. При принятии решения уполномоченным органом об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) в виде чрезвычайных регулирующих мер требования пунктов 23, 24, 28 настоящих Правил не распространяются.
30. Решение ведомства уполномоченного органа о принятии или отказе в принятии заявки к рассмотрению, об утверждении или отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии могут быть обжалованы субъектом естественной монополии или потребителем регулируемых услуг (товаров, работ) в установленные законодательством порядке и сроки.
4. Утверждение тарифной сметы с учетом корректировок
31. Субъект естественной монополии не позднее, чем за шестьдесят календарных дней до конца текущего года может обратиться в ведомство уполномоченного органа с предложением о корректировке тарифной сметы.
При обращении с предложением о корректировке тарифной сметы субъект естественной монополии представляет в ведомство уполномоченного органа проект тарифной сметы с учетом корректировок и материалы, обосновывающие внесение корректировок в утвержденную тарифную смету.
32. Ведомство уполномоченного органа рассматривает документы по корректировке тарифной сметы в течение тридцати календарных дней с момента представления.
5. Утверждение и введение в действие тарифа с применением
метода сравнительного анализа
33. Тариф с применением метода сравнительного анализа утверждается в соответствии с методикой расчета тарифа с применением метода сравнительного анализа и вводится в действие в порядке, предусмотренном статьей 15-2 Закона.
34. Для утверждения тарифа с применением метода сравнительного анализа региональная электросетевая компания ежегодно не позднее 31 августа предоставляет:
1) в ведомство уполномоченного органа информацию о производственных и финансовых показателях субъектов естественной монополии, являющихся региональными электросетевыми компаниями с приложением обосновывающих материалов (по форме согласно приложению 35 к настоящим Правилам);
2) в ведомство уполномоченного органа или его территориальные органы по месту включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий следующую информацию и документы с приложением обосновывающих материалов:
информацию о фактических затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии за предшествующий календарный год;
информацию о планируемых затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии на предстоящие пять и более лет;
сведения об утвержденной инвестиционной программе (проекте) на предстоящие пять и более лет;
план мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь при их наличии;
сведения об утвержденных нормативных технических потерях на предстоящие пять и более лет.

28. Егер табиғи монополия субъектісі тұтынушыларды осы Қағидаларда көзделген мерзімде жаңа тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) енгізілетіні туралы хабардар етпесе, онда көрсетілген тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) уәкілетті орган ведомствосының шешімінде көрсетілген күнінен бастап енгізілмейді. Бекітілген тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) енгізу тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту айынан кейінгі үшінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
29. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) төтенше реттеуші шаралар ретінде бекіту туралы шешім қабылдау кезінде осы Қағидалардың 23, 24, 28-тармақтарының талаптары қолданылмайды.
30. Уәкілетті орган ведомствосының өтінімді қарауға қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы, табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешіміне табиғи монополия субъектісі немесе реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынушы заңда белгіленген тәртіппен және мерзімде шағым жасауы мүмкін.
4. Тарифтiк сметаны түзетулерді ескере отырып бекiту
31. Табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына ағымдағы жылдың аяғына дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен өтініш бере алады.
Тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен өтініш берген кезде табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына түзетулерді ескере отырып, тарифтік сметаның жобасын және бекітілген тарифтік сметаға түзетулер енгізуді негіздейтін материалдарды ұсынады.
32. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтік сметаны түзету бойынша құжаттарды ұсынылған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
5. Тарифті салыстырмалы талдау әдісін қолдана отырып бекіту және қолданысқа енгізу
33. Салыстырмалы талдау әдісі қолданылатын тариф салыстырмалы талдау әдісі қолданылатын тарифті есептеу әдістемесіне сәйкес бекітіледі және Заңның 15-2-бабында көзделген тәртіппен қолданысқа енгізіледі.
34. Салыстырмалы талдау әдiсiн қолдана отырып, тариф бекiту үшiн өңірлік электр желілік компания жыл сайын 31 тамыздан кешiктiрмей:
1) уәкiлеттi органның ведомствосына негiздеушi материалдарды қоса бере отырып, өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы ақпаратты (осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша);
2) уәкiлеттi органның ведомствосына немесе табиғи монополиялар субъектiлерiнiң мемлекеттiк тіркеліміне жергiлiктi жері бойынша енгiзiлген оның аумақтық органдарына негiздеушi материалдарды қоса бере отырып, мына ақпаратты:
өткен күнтiзбелiк жылдағы электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетiлген қызметтердiң нақты шығындары мен көлемдерi туралы ақпаратты;
алдағы бес және одан көп жылға арналған электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң жоспарланып отырған шығындары мен көлемдерi туралы ақпаратты;
алдағы бес және одан көп жылға бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба) туралы мәліметтерді;
нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөнiндегi iс-шаралар жоспарын;
алдағы бес және одан көп жылға бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар туралы мәліметтерді береді.

35. Региональная электросетевая компания доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифа не позднее чем за тридцать календарных дней до введения его в действие за исключением тарифа, утвержденного в качестве чрезвычайной регулирующей меры, информация об изменении которого доводится до сведения потребителя не позднее чем за пять календарных дней до введения его в действие.
36. Для вновь созданной региональной электросетевой компании расчет тарифов на услуги по передаче электроэнергии производится в упрощенном порядке в соответствии с Законом.
В случае изменения неконтролируемых затрат региональная электросетевая компания представляет в ведомство уполномоченного органа заявку на утверждение тарифа на услуги по передаче электрической энергии в качестве чрезвычайной регулирующей меры в соответствии с настоящими Правилами.
37. Региональная электросетевая компания предоставляют информацию о деятельности субъектов естественных монополий, являющихся региональными электросетевыми компаниями по итогам квартала (года) по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам, не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным кварталом (годом).
38. Субъект естественной монополии за исключением региональной электросетевой компании до 1 мая текущего года представляет в ведомство уполномоченного органа отчет об исполнении утвержденной тарифной сметы за предыдущий календарный год в разрезе каждого вида регулируемых услуг (товаров, работ).
39. К отчету об исполнении тарифной сметы субъект прилагает следующие материалы за предыдущий календарный год:
1) пояснительную записку об исполнении тарифной сметы с объяснением причин ее неисполнения с приложением таблицы, указанной в приложении 2 к настоящим Правилам;
2) бухгалтерский баланс;
3) отчет о прибылях и убытках;
4) расшифровку дебиторской и кредиторской задолженности;
5) отчет об изменениях в капитале;
6) сведения о реализации смет затрат, направленных на текущий, капитальный ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы;
7) копии решений конкурсных (тендерных) комиссий по закупкам товаров (работ, услуг);
8) информацию о представленных понижающих коэффициентах к тарифам (ценам, ставкам сборов);
9) другие материалы, подтверждающие фактические затраты в пределах компетенции уполномоченного органа.
40. Прилагаемые к отчету об исполнении тарифной сметы материалы прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии.

35. Өңірлік электр желілік компания тарифтiң өзгеруi туралы ақпаратты төтенше реттеуші шара ретінде бекітілген тарифті қоспағанда, тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей жеткiзеді, оның өзгеретіндігі туралы ақпарат тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтiзбелiк бес күннен кешiктiрмей жеткізіледі.
36. Жаңадан құрылған өңірлік электр желілік компания үшін электр энергиясын беру қызметіне тарифтердің есебі Заңға сәйкес оңайлатылған тәртіппен жүргізіледі.
Бақыланбайтын шығындар өзгерген жағдайда өңірлік электр желілік компания уәкілетті органның ведомствосына электр энергиясын беру қызметіне тарифті бекітуге арналған өтінімді осы Қағидаларға сәйкес төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге ұсынады.
37. Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызметі туралы ақпаратты өңірлік электр желілік компания осы Қағидалардың 36-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есептік тоқсаннан (жылдан) кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей береді.
38. Өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектiсi уәкiлеттi органның ведомствосына ағымдағы жылдың 1 мамырына дейiн реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) әрбiр түрiнiң бөлiнiсiнде өткен күнтiзбелiк жылға бекiтiлген тарифтiк сметаны орындау туралы есеп бередi.
39. Субъект тарифтiк сметаны орындау туралы есепке өткен күнтiзбелiк жылдың мынадай материалдарын:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетiлген кестенi қоса бере отырып, тарифтiк сметаны орындамау себептерiнің түсiндiрмесімен оны орындау туралы түсiндiрме жазбаны;
2) бухгалтерлiк теңгерімді;
3) пайдалар мен залалдар туралы есепті;
4) дебиторлық және кредиторлық берешектiң таратылған жазбасын;
5) капиталдағы өзгерістер туралы есепті;
6) ағымдағы, күрделi жөндеулер мен басқа жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығын сметаларын iске асыру туралы мәлiметтердi;
7) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатып алу бойынша конкурстық (тендерлік) комиссиялар шешімдерінің көшірмелерін;
8) тарифтерге (бағаларға, алымдар ставкаларына) ұсынылатын төмендету коэффициенттерi туралы ақпаратты;
9) нақты шығындарды растайтын басқа да материалдарды уәкiлеттi органның құзыретi шегiнде қоса бередi.
40. Тарифтік сметаны орындау туралы есепке қоса берілетін материалдар тігіледі, нөмірленеді және табиғи монополия субъектісінің мөрімен және басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады.

41. Ведомство уполномоченного органа по заявлениям, жалобам потребителей, материалам средств массовой информации, обращениям государственных органов и по собственной инициативе, выявив нарушения законодательства о естественных монополиях и регулируемых рынках, в части неисполнения утвержденной тарифной сметы, а равно непредставления проекта и (или) отчета об исполнении тарифной сметы рассматривает возможность принятия одного из следующих действий:
1) инициирование изменений действующей тарифной сметы;
2) применение к субъекту естественной монополии меры реагирования в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) установление временного компенсирующего тарифа.
Приложение 1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта __________________________________
Сводные данные
для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов)
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
_____________________________________________________
наименование вида регулируемых услуг (товара, работ)
по состоянию на ____________ 20___ года
№ п/п
Наименование показателей*
Ед. изм.
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проектируемые субъектом показатели
1
2
3
4
5
6
7
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в т. ч.
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего, в т.ч.
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
покупные изделия
-//-
1.3
ГСМ
1.4
топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в т. ч.
-//-
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего, в т. ч.
4.1
Капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
5
Прочие затраты (расшифровать)
-//-
II
Расходы периода всего, в т.ч.
-//-
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
-//-
6.1
Заработная плата административного персонала
-//-
6.2
Социальный налог
-//-
6.3
Налоги
-//-
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат на предоставление услуг
-//-
IV
Доход (РБА*СП/ (1-(КПН /100))
-//-
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА).
-//-
VI
Всего доходов
-//-
VII
Объем оказываемых услуг (товаров, работ)
в натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф
тенге/ на ед. оказываемых услуг (товаров, работ)
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
производственного
-//-
8.2
административного
-//-
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в т.ч.
тенге
9.1
Производственного персонала
-//-
9.2
Административного персонала
-//-
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных средств
тыс.
тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
-//-
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом, всего, в т.ч.
-//-

41. Уәкiлеттi органның ведомствосы тұтынушылардың арыздары, шағымдары, бұқаралық ақпарат құралдарының материалдары, мемлекеттiк органдардың өтiнiштерi бойынша және өз бастамасымен табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнама бұзушылығын бекiтiлген тарифтiк сметаны орындамау, сол сияқты тарифтiк сметаны орындау туралы жобаны және (немесе) есептi ұсынбау бөлiгiнде анықтап, мына іс-қимылдардың бірін қабылдау мүмкіндігін қарайды:
1) қолданыстағы тарифтiк сметаға өзгерiс енгiзуге бастамашылық жасау;
2) табиғи монополия субъектісіне Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ден қою шараларын қолдану;
3) уақытша өтемдiк тарифті белгiлеу.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Субъектінің атауы _______________________________
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобасын есептеу үшін жиынтық деректер 20__жылғы ________________жағдай бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрінің атау
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы 4 аяқталған тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъект жобалайтын көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
-"-
1.2
сатып алынатын бұйымдар
-"-
1.3
ЖЖМ
1.4
отын
1.5
энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
- " -
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық
- " -
3
Амортизация
- " -
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге шығыстар (таратып жазу)
- " -
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде
- " -
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
- " -
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
- " -
6.2
Әлеуметтік салық
- " -
6.3
Салықтар
- " -
6.4
Өзге шығыстар (таратып жазу)
- " -
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
- " -
III
Қызметтерді ұсынуға арналған барлық шығындар
- " -
IV
Табыс (АРБ*ПС/(1-(КТС /100))
- " -
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ).
- " -
VI
Барлық табыстар
- " -
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
заттай көрсеткіштерде
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
% заттай көрсеткіштерде
IX
Тариф
көрсетілетін қызмет тердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігі не теңге
Анықтамалық:
8
Персоналдың орташа тізім бойынша саны,
адам
оның ішінде:
8.1
өндірістік
- " -
8.2
әкімшілік
- " -
9
Орташаайлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персонал
- " -
9.2
Әкімшілік персонал
- " -
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
- " -
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-ескерту) жөндеу, барлығы, оның ішінде
- " -

12.1
Материалы на ремонт
-//-
12.2
заработная плата
-//-
12.3
социальный налог
-//-
* затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подписи:
Главный бухгалтер Руководитель
Приложение 2
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
Отчетный период 20___ г.
Индекс: ОИТС-1
Периодичность: годовая
Представляют: субъекты естественной монополии, за исключением региональной электросетевой компании
Куда представляется форма: в Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Срок представления – ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом, за исключением региональной электросетевой компании
№ п/п
Наименование показателей тарифной сметы
Единица измерения
Предусмотрено в утвержденной тарифной смете
Фактически сложившиеся показатели тарифной сметы
Отклонение, в %
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
7
Наименование организации ________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ___________________________________
Руководитель ____________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Дата " " ______________ 20 года
М.П.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных о порядке подготовки отчета об
исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
1. Общие указания
Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, за исключением региональной электросетевой компании, отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги. Тарифная смета это утверждаемые ведомством уполномоченного органа в разрезе регулируемых услуг (товаров, работ) показатели о статьях доходов и расходов, об объемах оказываемых регулируемых услуг (товаров, работ) и другие экономические показатели деятельности субъекта естественной монополии по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа.
При подаче заявки и принятии решения об утверждении проектов тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, уполномоченный орган и субъекты естественной монополии руководствуются Особым порядком, иными нормативными правовыми актами в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, включая отраслевые методики расчета тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, на товары (работы, услуги) субъектов естественной монополии и нормативными правовыми актами, устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налоговым законодательством.
Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии может производиться не чаще одного раза в двенадцать месяцев, за исключением утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры и случаев, предусмотренных пунктом 5 настоящей статьи. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).

12.1
Жөндеуге арналған материалдар
- " -
12.2
жалақы
- " -
12.3
әлеуметтік салық
- " -
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолдары:
Бас бухгалтер Басшы
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының орындалуы туралы есеп Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: ТСОТ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынады: өңірлік электр желілері компанияларын қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі – өңірлік электр желілері компанияларын қоспағанда, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
р/с №
Тарифтік сметадағы көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Бекітілген тарифтік сметада көзделген
Тарифтік сметаның нақты болған көрсеткіші
Ауытқу %
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
7
Ұйымның атауы _________________________________________________
Мекен-жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы _______________________________
Орындаушының тегі және телефоны _______________________________
Басшысы _______________________________________________________
(Т.АЖ. қолы)
Күні 20 жылғы "__" ______________
М.О.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының
орындалуы туралы есепті дайындау тәртібі туралы әкімшілік
деректерді алу үшін белгіленген нысандарды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы нұсқаулық
Осы түсіндірме реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының орындалуы туралы есепті өңірлік электр желісі компаниясын қоспағанда, табиғи монополия субъектілері дайындау үшін белгіленген. Уәкілетті органның ведомствосы реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) бойынша бекітетін кірістер мен шығыстар баптары, реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көлемдері туралы көрсеткіштер және уәкілетті органның ведомствосы бекіткен нысан бойынша табиғи монополия субъектісі қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері.
Тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) жобаларын, оның ішінде сараланған тарифтерді бекіту туралы өтінімді беру және шешім қабылдау, сондай-ақ тарифтік сметалардың орындалуы туралы есепті қарау кезінде уәкілетті органның ведомствосы және табиғи монополия субъектісі ерекше тәртіпті, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді, тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) оның ішінде сараланған тарифтерді есептеудің салалық әдістемесін қоса отырып, сондай-ақ табиғи монополиялар субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, қызметтеріне) тарифтік сметаларын орындалуы туралы есепті қарау кезінде және бухгалтерлік есеп, салық заңнамасы стандарттарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа алады.
Табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн және тарифтiк сметаларын бекiту, төтенше реттелетін шаралар ретінде тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) мен тарифтік сметаларды бекітуді және осы баптың 5-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, он екі айда бiр реттен жиi жүргiзiлмейдi. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды қолданысқа енгізу тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) бекітілген айдан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.

5.10
обязательные виды страхования
5.11
приобретение лицензий
5.12
охрана окружающей среды
5.13
другие затраты (необходимо расшифровать)
II
Расходы периода всего:
-//-
6
Общие и административные расходы всего,
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банков
-//-
6.4
амортизация
-//-
6.5
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.6
коммунальные услуги
-//-
6.7
услуги сторонних организаций
-//-
6.8
командировочные услуги
-//-
6.9
представительские расходы, связь, периодическая печать
-//-
6.10
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.11
аренда основных средств общехозяйственного назначения
6.12
налоги
6.13
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на содержание службы сбыта, всего
в том числе:
7.1
заработная плата
7.2
социальный налог
7.3
расходы на оформление квитанций
7.4
амортизация (в том числе водомеров), связанная со сбытом услуг
7.5
текущий ремонт
7.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
7.7
маркетинговые услуги
7.8
другие (необходимо расшифровать)
8
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)

5.10
сақтандырудың міндетті түрлері
-//-
5.11
лицензияларды сатып алу
-//-
5.12
қоршаған ортаны қорғау
-//-
5.13
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
амортизация
6.5
техникалық басқару құралдарын, байланыс тораптарын есептеу техникасын, және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсету шығыстары
-//-
6.6
коммуналдық қызметтер
-//-
6.7
бөгде ұйымдарының қызметтері
-//-
6.8
іссапар шығыстары
-//-
6.9
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.10
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.11
жалпы шаруашылық мақсаттағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.12
салықтар
-//-
6.13
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Өткізу қызметін ұстауға арналған шығыстар, барлығы
оның ішінде:
-//-
7.1
жалақы
-//-
7.2
әлеуметтік салық
-//-
7.3
түбіртектерді ресімдеуге арналған шығыстар
-//-
7.4
қызметтерді өткізумен байланысты амортизация (оның ішінде су өлшеуіштердің)
-//-
7.5
ағымдағы жөндеу
-//-
7.6
негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін күрделі жөндеу
-//-
7.7
маркетингтік қызметтер
-//-
7.8
басқа (таратып жазу қажет)
-//-
8
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)

тенге/1 м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 15
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по регулированию поверхностного стока при помощи
подпорных гидротехнических сооружений
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
запасные части
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
ГСМ
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1
выплаты, в случаях, когда постоянная работа протекает в пути или имеет разъездной характер
-//-
5.2
затраты на биомелиорацию
-//-
5.3
затраты на поверку и аттестацию приборов учета, лабораторий, обслед. энергооборудования
-//-
5.4
дератизационные, дезинфекционные, дезинсекционные работы
-//-
5.5
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.6
услуги связи
-//-
5.7
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные, всего
-//-
в том числе:
6.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
6.1.1
запасные части
-//-
6.1.2
топливо
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
заработная плата административного персонала
-//-
6.3
социальный налог
-//-
6.4
услуги банка
6.5
амортизация
-//-
6.6
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.7
коммунальные услуги
-//-
6.8
услуги сторонних организаций
-//-
6.9
командировочные расходы
-//-
6.10
представительские расходы, связь, периодическая печать и т.д.
-//-
6.11
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.12
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-//-
6.13
налоги
-//-
6.14
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
-//-
6.15
платежи в фонд охраны природы
-//-
6.16
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 16
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги по подаче воды
по магистральным трубопроводам
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
хим. реагенты
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
запасные части
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1
выплаты, в случаях, когда постоянная работа протекает в пути или имеет разъездной характер
-//-
5.2
затраты на биомелиорацию
-//-
5.3
затраты на поверку и аттестацию приборов учета, лабораторий, обслед. энергооборудования
-//-
5.4
дератизационные, дезинфекционные, дезинсекционные работы
-//-
5.5
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.6
услуги связи
-//-
5.7
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные, всего
-//-
в том числе:
6.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
6.1.1
запасные части
-//-
6.1.2
топливо
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
заработная плата административного персонала
-//-
6.3
социальный налог
-//-
6.4
услуги банка
6.5
амортизация
-//-
6.6
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.7
коммунальные услуги
-//-
6.8
услуги сторонних организаций
-//-
6.9
командировочные расходы
-//-
6.10
представительские расходы, связь, периодическая печать и т.д.
-//-
6.11
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.12
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-//-
6.13
налоги
-//-
6.14
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
-//-
6.15
платежи в фонд охраны природы
-//-
6.16
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 17
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по подаче воды по каналам
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
хим. реагенты
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
запасные части
-//-

теңге/1м3
* - шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 15-қосымша
нысан
Субъектінің атауы____________________
Тежеуіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үстіндегі
ағын суды реттеу жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Өндіріске және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
ЖЖМ
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
тұрақты жұмысы жолда болатын немесе әр тарапты жүру сипаты болған жағдайлардағы төлемдер
-//-
5.2
биомелиорацияға арналған шығындар
-//-
5.3
есептеу аспаптарын, зертханаларды тексеру және аттестациялау, энергия жабдықтарын тексеру шығындары
-//-
5.4
дератизациалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық жұмыстар
-//-
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
5.6
байланыс қызметтері
-//-
5.7
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
6.1.2
отын
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.3
әлеуметтік салық
-//-
6.4
банк қызметтері
6.5
амортизация
-//-
6.6
басқарудың техникалық құралдарын, байланыс тораптарын, есептеу техникасын және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсетуге арналған шығыстар
-//-
6.7
коммуналдық қызметтер
-//-
6.8
бөгде ұйымдарының қызметтері
-//-
6.9
іссапар шығыстары
-//-
6.10
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.11
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.12
жалпы шаруашылық тағайындаудағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.13
салықтар
-//-
6.14
су ресурстарының жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін ақы төлеу
-//-
6.15
табиғатты қорғау қорына төлемдер
-//-
6.16
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығындар
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 16-қосымша
нысан
Субъектінің атауы __________________
Суды магистральдық құбыржолдары арқылы беру жөніндегі
қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Өндіріске және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
Химиялық реагенттер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
қосалқы бөлшектер
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
Тұрақты жұмысы жолда болатын немесе әр тарапты жүру сипаты болған жағдайлардағы төлемдер
-//-
5.2
биомелиорацияға арналған шығындар
-//-
5.3
Есепке алу аспаптарын, зертханаларды тексеру, аттестациялау, энергия жабдықтарын тексеру шығындары
-//-
5.4
дератизациалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық жұмыстар
-//-
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
5.6
байланыс қызметтері
-//-
5.7
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
6.1.2
отын
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.3
әлеуметтік салық
-//-
6.4
банк қызметтері
6.5
амортизация
-//-
6.6
басқарудың техникалық құралдарын, байланыс тораптарын, есептеу техникасын және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсетуге арналған шығыстар
-//-
6.7
коммуналдық қызметтер
-//-
6.8
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.9
іссапар шығыстары
-//-
6.10
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.11
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.12
жалпы шаруашылық мақсатындағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.13
салықтар
-//-
6.14
жер беті көздерінің су ресурстарын пайдалану үшін төлем
-//-
6.15
табиғатты қорғау қорына төлемдер
-//-
6.16
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 17-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ____________________
Суды арналар арқылы беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
хим. реагенттер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
қосалқы бөлшектер
-//-

9.1.2
численность
чел.
9.2
социальный налог
тыс. тенге
9.3
амортизация
-"-
10.
Ремонт, всего:
-"-
в том числе
10.1
текущий ремонт
-"-
10.2
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-"-
11.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-"-
12.
расходы на выплату вознаграждений
-"-
III
Всего затрат
-"-
IV
Прибыль
-"-
IV.I
база задействованных активов
-"-
V
Всего доходов
-"-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. Гкал
VII
Тариф (без НДС)
тенге/Гкал
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 22
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по передаче электрической
энергии и (или) по технической диспетчеризации отпуска
в сеть и потребления электрической энергии
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
энергия
-//-
2
Пусковые расходы
3
Услуги по облетам ЛЭП
4
Услуги ОДЦ Энергия
5
Расходы на оплату труда,
в том числе:
5.1
заработная плата
5.2
социальный налог
6
Ремонт
в том числе:
6.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
7
Амортизация
-//-
8
Технологический расход электроэнергии
9
Затраты, связанные с совершенствов. технологии
10
Услуги сторонних организаций
в том числе:
10.1
отопление и ГВС
10.2
холодное водоснабжение и канализация

9.1.2
саны
адам
9.2
әлеуметтік салық
мың теңге
9.3
амортизация
-"-
10.
Жөндеу, барлығы
-"-
оның ішінде:
10.1
ағымдағы жөндеу
-"-
10.2
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-"-
11.
Басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-"-
12.
Сыйақылар төлеу, шығыстары
-"-
III
Барлық шығын
-"-
IV
Пайда
-"-
IV.I
Қолданысқа енгізілген активтер базасы
-"-
V
Барлық табыстар
-"-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемдері
мың Гкал
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/Гкал
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 22-қосымша
нысан
Субъектінің атауы __________________
Электр энергиясын беру және (немесе) желіге босату мен электр энергиясын тұтынуды техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызметтердің тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіру және қызметтерді ұсыну шығындары, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
ЖЖМ
-//-
1.4
энергия
-//-
2
Іске қосу шығыстары
3
ЭБЖ ұшып қарау жөніндегі қызметтер
4
Энергия ЖДО қызметтері
5
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар
оның ішінде:
5.1
жалақы
5.2
әлеуметтік салық
6
Жөндеу
оның ішінде:
6.1
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
7
Амортизация
8
Электр энергиясының технологиялық шығысы
9
Технологияларды жетілдірумен байланысты шығындар
10
Бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
10.1
жылу беру және ыстық сумен жабдықтау
10.2
суық сумен жабдықтау және кәріз

8.6.5.
информационные услуги
8.6.6.
аудиторские услуги
8.6.7.
полиграфические услуги
8.6.8.
аренда помещений
8.6.9.
другие
8.7.
Прочие расходы
9
Расходы на выплату процентов
10
Расходы по реализации
III
Всего затрат (I + II)
IV
Всего доходов
V
Объем оказываемых услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
Примечание: * - предоставляется отдельно по каждому виду
оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в
соответствии с законодательством о естественных монополиях.
По состоянию на 1 октября 2003 года:
- пересылка простого письма
- пересылка простой бандероли
- пересылка простой почтовой карточки
** - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 24
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги пропуска телефонного
трафика для операторов связи*
№ п/п
Наименование показателей**
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1.1.
Материалы
-//-
1.2.
Топливо
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, в том числе:
-//-
2.1.
Заработная плата
-//-
2.2.
Социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
6.1.
Коммунальные услуги
-//-
6.2.
Услуги связи
-//-
6.3.
Аренда помещений
-//-
6.4.
Другие
-//-
7
Расходы по соглашению с международными операторами связи
-//-
8
Расходы по соглашению с операторами связи РК
-//-
9
Другие затраты
-//-
II
Расходы периода
-//-
10
Общие и административные расходы
-//-

8.6.5.
ақпараттық қызметтер
8.6.6.
аудиторлық қызметтер
8.6.7.
полиграфиялық қызметтер
8.6.8.
үй-жайларды жалға алу
8.6.9.
басқалар
8.7.
Өзге шығыстар
9
Пайыздарды төлеуге арналған шығыстар
10
Іске асыру жөніндегі шығыстар
III
Барлық шығын (I + II)
IV
Барлық табыстар
V
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
Ескерту:
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік peттeугe жататын, көрсетілетін қызметтердің әрбiр түрі бойынша жеке ұсынылады.
2003 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша:
- жай хат салып жiберу
- жай бандероль салып жіберу
- жай пошта карточкасын салып жiберу
** - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 24-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ______________________________
Байланыс операторларына телефон трафигін босату қызметтерінің тарифтік сметасы
р/с
Көрсеткіштердің
атауы**
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия
субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер (тауарлар, жұмыстар) ұсынуға арналған шығындар
мың
теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1.1.
Материалдар
-//-
1.2.
Отын
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
2.1.
Жалақы
-//-
2.2.
Әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
6.1.
Коммуналдық қызметтер
-//-
6.2.
Байланыс қызметтері
-//-
6.3.
Үй-жайларды жалдау
-//-
6.4.
Басқалар
-//-
7
Халықаралық байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
8
ҚР байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
9
Басқа шығындар
-//-
II
Кезең шығыстары
-//-
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
-//-

10.6.7.
другие
-//-
11
Расходы на выплату процентов
-//-
12
Прочие расходы
-//-
III
Всего затрат (I + II)
-//-
IV
Всего доходов
-//-
V
Объем предоставленных услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
* - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг,
подлежащих государственному регулированию в соответствии с
законодательством о естественных монополиях.
Подпись _______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 25
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги
магистральных железнодорожных сетей
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Оплата работ и услуг
-//-
в том числе:
4.1
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.
услуги связи
-//-
5.2
командировочные расход
-//-
5.3
канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
6.4.1
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2
услуги банка
-//-
6.4.3
коммунальные услуги
-//-
6.5
командировочные расходы
-//-
6.6
представительские расходы
-//-
6.7
налоги
-//-
6.8
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг по перевозке грузов
млн. ткм
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 26
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги предоставления в пользование
железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта
по договорам концессии
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4.
Ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
подготовка кадров
-//-
5.3.
командировочные расходы
-//-
5.4.
канцелярские расходы
-//-
5.5.
другие затраты
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4.
услуги сторонних организаций
-//-
в том числе:
6.4.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2.
услуги банка
-//-
6.4.3.
коммунальные услуги
-//-
6.5.
командировочные расходы
-//-
6.6.
представительские расходы
-//-
6.7.
налоги
6.8.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
в натуральн. выражении
VII
Тариф
тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 27
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги подъездных путей
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4.
Оплата работ и услуг
в том числе:
4.1.
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
командировочные расходы
-//-
5.3.
канцелярские расходы
-//-
5.4.
подготовка кадров
-//-
5.5.
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4.
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
6.4.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2.
услуги банка
-//-
6.4.3.
коммунальные услуги
-//-
6.5.
командировочные расходы
-//-
6.6.
представительские расходы
-//-
6.7.
налоги
6.8.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
вагоно/км тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 28
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги морского порта**
п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4.
Ремонт, всего
5
Прочие затраты*, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
командировочные расходы
-//-
5.3.
хозяйственные расходы
-//-
5.4.
подготовка кадров
-//-
5.5
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.6
другие затраты*, всего
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
коммунальные услуги
6.5.
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:

10.6.7.
басқалар
-//-
11
Проценттерді төлеу шығыстары
-//-
12
Өзге шығыстар
-//-
III
Барлық шығын (I + II)
-//-
IV
Барлық табыстар
-//-
V
Ұсынылған қызметтердің көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф
(ҚҚС-сыз)
теңге
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттеуге жататын көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.
Қолы _________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 25-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Магистральдық темір жол желілері қызметтерінің тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен қызметтерге
-//-
оның ішінде:
4.1
ағымдағы жөндеуге ақы төлеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапарлық шығыстар
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапарлық шығыстар
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазған жөн)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары (мүдде)
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Жүктерді тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің көлемі
млн. ткм
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда, таратып жазылуы немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 26-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері мен темір жолдарды пайдалануға ұсыну қызметтеріне арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу
-//-
4.1
оның ішінде:
5
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапар шығыстары
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
нақты көріністе
VII
Тариф
теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда, кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 27-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Кірме жолдар қызметтеріне арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен қызметтерге
оның ішінде:
4.1
ағымдағы жөндеуге ақы төлеу
-//-
оның ішінде:
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапар шығыстары
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
Вагон/км.
мың теңге
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 28-қосымша
нысан
Субъектiнiң атауы _______________________
Теңіз порты** қызметтеріне тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1.
материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.
материалдар
-//-
1.2.
отын
-//-
1.3.
электр энергия
-//-
2.
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1.
жалақы
-//-
2.2.
әлеуметтік салық
-//-
3.
Негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердiң
амортизациясы
-//-
4.
Жөндеу, барлығы
5
Өзге шығындар*, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1.
байланыс қызметтері
-//-
5.2.
іссапар шығыстары
-//-
5.3.
шаруашылық шығыстары
-//-
5.4.
кадрларды даярлау
-//-
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
5.6
Басқа шығындар*, барлығы
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6.
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1.
Әкімшілік персоналдардың жалақысы
-//-
6.2.
Әлеуметтік салық
-//-
6.3.
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Коммуналдық қызметтер
6.5.
Бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы
-//-
оның ішінде:

6.5.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.5.2.
услуги банка
-//-
6.6.
командировочные расходы
-//-
6.7.
представительские расходы
-//-
6.8.
налоги
6.9.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
в натуральн. выражении тыс. тенге
VII
Тариф (без НДС)
тенге/1 продукции
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
** - предоставляется по регулируемым услугам, подлежащим
государственному регулированию в соответствии с законодательством
Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 29
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в воздушном
пространстве, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан без осуществления или с осуществлением посадки на
территории Республики Казахстан в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
самолето-км
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 30
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в районе
аэродрома, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан с осуществлением посадки на территории Республики
Казахстан в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
тонн
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 31
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на аэропортовые услуги**
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты*, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
подготовка кадров
-//-
5.4
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-

6.5.1.
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.5.2.
банк қызметтері
-//-
6.6.
іссапар шығыстары
-//-
6.7.
өкілдік шығыстар
-//-
6.8.
салықтар
6.9.
Басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7.
Сыйақыға (мүддесі үшін) төленетін шығыстар
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
нақты көріністе мың теңге
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1 өнімге
* - шығындар қажет болғанда кеңейтiлуi немесе толықтырылуы мүмкiн
** - табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша ұсынылады
Қолы _____________________________________________________
(Табиғи монополия субъектiсiнің басшысы)
M.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 29-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ___________________________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе кеңістігінде әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға (тауарларына, жұмыстарына) арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 30-қосымша
нысан
Субъектінің атауы____________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе айлақ аумағында әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
-//-
6.6.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
ұшақ-км
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Құрайтын инвестициялық (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 31-қосымша
нысан
Субъектiнiң атауы _______________________
Әуежай** қызметтеріне тарифтік смета
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндiруге және қызметтердi ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
5
Өзге шығындар *, барлығы, оның ішінде:
-//-
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кадрларды даярлау
-//-
5.4
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдардың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы, оның ішінде:
-//-

6.10
налоги
6.11
другие расходы (необходимо расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат
IV
Прибыль
V
Всего доходов
VI
Объем оказываемых услуг
тыс. тоннтыс. тенге
VII
Грузооборот
млн. ткм
VIII
Нормативные потери
% тыс. тонн
IX
Удельный тариф (без НДС)
тенге/за 1 тонну на 1000 км
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
Приложение 34
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ____________________________________________
Тарифная смета
на регулируемые услуги субъекта естественной монополии
№ п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Принято в действующем тарифе в расчете на год, всего
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
5
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-||-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ГСМ
-||-
1.4
топливо
-||-
1.5
энергия покупная
-||-
1.6
вода покупная
-||-
2
технологический расход электрической энергии водохозяйственной и канализационной систем (нормативные потери)
-||-
3
Затраты на оплату труда, всего
-||-
в том числе:
3.1
заработная плата
-||-
3.2
социальный налог
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Ремонт, всего
-||-
в том числе:
5.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-||-
6
Прочие затраты, всего
-||-
в том числе:
6.1
услуги связи
-||-
6.2
транспортировка грузов сторонними организациями
-||-
6.3
услуги охраны
-||-
6.4
командировочные расходы
-||-
6.5
подготовка кадров
-||-
6.6
охрана труда и техника безопасности
-||-
6.7
плата за использование природных ресурсов (воду и другие)
-||-
6.8
пусконаладочные работы
-||-
6.9
дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
-||-

6.10
салықтар
6.11
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың тонна
мың теңге
VII
Жүк айналымы
млн. тшм
VIII
Нормативтік ысыраптар
% мың тонна
IX
Үлестік тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1000 шм үшін 1 тонна
* - шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 34-қосымша
нысан
Субъектінің атауы _______________________________________________
(табиғи монополиялар субъектісі)
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Бір жылға есептелген қолданыстағы тариф қабылданды, барлығы
Табиғи монополиялар субъектілерінің жобасы
1
2
3
4
5
I
Тауарлар өндіруге және қызмет көрсетуге арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы
-||-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ЖЖМ
-||-
1.4
отын
-||-
1.5
сатып алынатын энергия
-||-
1.6
Сатып алынатын су
-||-
2
Электр энергиясының, су
шаруашылығы мен кәріз жүйелерінің техникалық шығыстары (нормативтік ысыраптары)
-||-
3
еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы
-||-
оның ішінде:
3.1
жалақы
-||-
3.2
әлеуметтік салық
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Жөндеу, барлығы
-||-
оның ішінде:
5.1
негізгі қорлардың құнының өсіруіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-||-
6
Өзге шығындар, барлығы
-||-
оның ішінде:
6.1
байланыс қызметтері
-||-
6.2
бөгде ұйымдар көрсететін жүкті тасымалдау қызметтері
-||-
6.3
күзету қызметтері
-||-
6.4
Іссапар шығыстары
-||-
6.5
Кадрды даярлау
-||-
6.6
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
6.7
Табиғи ресурстарды қолданған үшін ақы төлеу (суға және басқалар)
-||-
6.8
іске қосу реттеуші жұмыстар
-||-
6.9
Өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқысты шығару және басқа да коммуналдық қызметтер
-||-

6.10
обязательные виды страхования
-||-
6.11
Приобретение лицензий
-||-
6.12
охрана окружающей среды
-||-
6.13
другие затраты (необходимо расшифровать)
-||-
II
Расходы периода, всего
-||-
7
Общие и административные расходы, всего
-||-
7.1
Затраты на оплату труда, всего
-||-
в том числе:
7.1.1
заработная плата административного персонала
-||-
7.1.2
социальный налог
-||-
7.2
услуги банка
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и т.д.
-||-
7.5
коммунальные услуги
-||-
7.6
услуги сторонних организаций
-||-
7.8
командировочные расходы
-||-
7.9
представительские расходы, расходы на периодическую печать, связь
-||-
7.10
охрана труда и техника безопасности
-||-
7.11
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-||-
7.12
налоги
-||-
7.13
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
8
Расходы на содержание службы сбыта, всего
-||-
в том числе:
8.1
заработная плата
-||-
8.2
социальный налог
-||-
8.3
расходы на оформление квитанций
-||-
8.4
амортизация (в том числе водомеров) связанная со сбытом услуг
-||-
8.5
текущий ремонт
-||-
8.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-||-
8.7
маркетинговые услуги
-||-
8.8
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
9
Расходы на выплату вознаграждений
-||-
III
Всего затрат
-||-
IV
Прибыль
-||-
V
Всего доходов
-||-
VI
Объемы оказываемых услуг
-||-
VII
Нормативные потери
тыс. м3/ тыс. тенге, тыс. Гкал/тыс. тенге, кВтч/тыс. тенге
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3, тенге/Гкал, тенге/кВтч
Руководитель __________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
М.П.
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены субъектом естественной монополии, наименование показателей и единицы измерения указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг
Приложение 35
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Информация о производственных и финансовых показателях
субъектов естественной монополии, являющиеся региональными
электросетевыми компаниями
Отчетный период 20___ г.
Индекс: ИПФП
Периодичность: годовая
Представляют: субъекты естественной монополии, являющиеся
региональными электросетевыми компаниями.
Куда представляется форма: в Комитет по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Срок представления – ежегодно не позднее 31 августа
Наименование показателя
Единица измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях, зафиксированная в течение предшествующего календарного года
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в электрических сетях за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (в расчете на календарный год, за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов в расчете на календарный год
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании в расчете на календарный год, в том числе:
тыс. тенге

6.10
міндетті сақтандыру түрлері
-||-
6.11
Лицензияны сатып алу
-||-
6.12
Қоршаған ортаны қорғау
-||-
6.13
Өзге де шығындар (таратып жазу)
-||-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-||-
7
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-||-
7.1
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-||-
оның ішінде:
7.1.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-||-
7.1.2
әлеуметтік салық
-||-
7.2
банк қызметтері
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
Техникалық басқару құралдары, есептеу техникаларын ұстауға және қызмет көрсетуге жұмсалған шығыстар және т.б.
-||-
7.5
коммуналдық қызметтер
-||-
7.6
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-||-
7.8
іссапар шығыстары
-||-
7.9
мерзімді басылымға, байланысқа арналған өкілдік шығыстар
-||-
7.10
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
7.11
Жалпы шаруашылыққа арналған негізгі құралдарды жалға алу
-||-
7.12
салықтар
-||-
7.13
өзге де шығыстар (таратып жазу)
-||-
8
Ұстауға және қызмет көрсетуге арналған шығыстар, барлығы
-||-
оның ішінде:
8.1
жалақы
-||-
8.2
әлеуметтік салық
-||-
8.3
түбіртекті ресімдеуге арналған шығыстар
-||-
8.4
Қызметтерді өткізуге байланысты амортизация (оның ішінде су өлшегіш)
-||-
8.5
ағымдағы жөндеу
-||-
8.6
Негізгі қорлар құнының өсуіне әкелмейтін күрделі жөндеу
-||-
8.7
Маркетинг қызметтері
-||-
8.8
Өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-||-
9
Сыйлықақылар төлеуге арналған шығыстар
-||-
III
Барлық шығыс
-||-
IV
Пайда
-||-
V
Барлық табыстар
-||-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
-||-
VII
Нормативтік ысыраптар
мың м3/
мың теңге,
мың Гкал/
мың теңге,
кВт.сағ/мың теңге
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3,теңге/Гкал,теңге/кВт.сағ
* - шығындарды қажет болған жағдайда табиғи монополиялар субъектісі кеңейте немесе толықтыра алады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі.
Басшысы _______________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі және аты-жөні)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 35-қосымша
нысан
Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы ақпарат Есепті кезең 20___ж.
Индексі: ӨҚКТ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынады: өңірлік электр желілері компаниялары болып табылатын табиғи монополиялар субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі – жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім
МВт
7
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
Күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
Күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге

11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических потерь электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная электросетевая компания не может оказывать прямое влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Наименование организации ___________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________
Руководитель _______________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата " " ______________ 20 года
М.П.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных о порядке подготовки информации о
производственных и финансовых показателях
1. Общие указания
Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, являющимися региональными электросетевыми компаниями, годовой информации о производственных и финансовых показателях. В соответствии с пунктом 36 настоящих Правил региональные электросетевые компании для утверждения тарифа с применением метода сравнительного анализа ежегодно не позднее 31 августа предоставляет в ведомство уполномоченного органа информацию о производственных и финансовых показателях с приложением обосновывающих материалов.
Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснения по заполнению формы
Указанная информация состоит из двух разделов производственных и финансовых показателей.
Производственные показатели
В строке 1 – указывается площадь территории обслуживания (кв. км);
В строке 2 – указывается количество присоединенных потребителей (абонентов);
В строке 3 – указывается общая протяженность линий электропередач, единица измерения указывается в километрах;
В строке 4 – указывается количество силовых трансформаторов (штука);
В строке 5 – указывается общая мощность силовых трансформаторов, единица измерения в МВА;
В строке 6 – указывается максимальная нагрузка в электрических сетях, зафиксированная в течение предшествующего календарного года, единица измерения в МВт;
В строке 7 – указывается фактические потери электрической энергии в электрических сетях за предшествующий календарный год (тыс. кВтч);
В строке 8 – указывается объем передачи электрической энергии за предшествующий календарный год, в тыс. кВтч.
Финансовые показатели
В строке 9 – указываются затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки);
В строке 10 – указываются амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов;
В строке 11 – указываются неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании, в том числе:

11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлемақы
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекен-жайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы ______________________________
Орындаушының тегі және телефоны ______________________________
Басшысы _____________________________________________________
(Т.АЖ. қолы)
Күні 20 жылғы "__" ______________
М.О.
Өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы ақпаратты дайындау тәртібі туралы әкімшілік деректерді алу үшін белгіленген нысандарды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы нұсқаулық
Осы түсіндірме өңірлік электр желісі компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы жылдық ақпаратты дайындау үшін белгіленген. Осы Қағиданың 36-тармағына сәйкес өңірлік электр желісі компаниясы негіздеуші материалдарды қоса бере отырып өндірістік және қаржылық көрсеткіштер туралы ақпаратты жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей уәкілетті органның ведомствосына ұсынады.
Мәліметке бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Көрсетілген ақпарат екі бөлімнен өндірістік және қаржылық көрсеткіштерден тұрады.
Өндірістік көрсеткішер
1-бағанда – қызмет көрсететін аумақтың алаңы (ш. кв) көрсетіледі;
2-бағанда – қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны көрсетіледі;
3-бағанда – электр беру желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
4-бағанда – қуатты трансформаторлардың саны көрсетіледі;
5-бағанда – қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты көрсетіледі;
6-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім көрсетіледі;
7-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары көрсетіледі;
8-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін мың кВт.сағ. электр энергиясын беру көлемі көрсетіледі;
Қаржылық көрсеткіштер
9-бағанда – электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген) көрсетіледі;
10-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары көрсетіледі;
11-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары көрсетіледі, оның ішінде:

11.1 – указываются налоги;
11.2 – указываются затраты на компенсацию нормативных технических потерь электроэнергии;
11.3 – указываются плата за услуги системного оператора;
11.4 – указываются затраты, возникающие в результате форс-мажорных событий;
11.5 – указываются другие затраты, на величину которых региональная электросетевая компания не может оказывать прямое влияние (с приложением расшифровки);
В строке 12 – указывается прибыль.
Финансовые показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака с учетом требовании Особого порядка.
Приложение 36
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Информация о деятельности субъектов естественной монополии,
являющихся региональными электросетевыми компаниями по итогам
квартала (года)
Отчетный период 20___ г.
Индекс: ИД
Периодичность: Квартальная (годовая)
Представляют: субъекты естественной монополии, являющиеся
региональными электросетевыми компаниями.
Куда представляется форма: в Комитет по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Срок представления – не позднее последнего дня месяца, следующего за
отчетным кварталом (годом)
Наименование показателя
Единица измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в электрических сетях
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании, в том числе:
тыс. тенге
11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических потерь электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная электросетевая компания не может оказывать прямое влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Наименование организации ___________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________
Руководитель________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата " " ______________ 20 года
М.П.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных о порядке подготовки информации о
деятельности субъектов естественной монополии, являющиеся
региональными электросетевыми компаниями по итогам квартала (года)

11.1 – салықтар көрсетіледі;
11.2. – электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары көрсетіледі;
11.3 – жүйелік оператордың қызметіне төлемақы көрсетіледі;
11.4 – форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар көрсетіледі;
11.5 – өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған);
12-бағанда – пайда көрсетіледі.
Қаржылық көрсеткіштер Ерекше тәртіп талаптарын ескере отырып, он таңбалы белгісіз мың теңге құны көрінісінде толтырылады.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 36-қосымша
нысан
Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи
монополия субъектілерінің тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызметі туралы ақпарат Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: ҚТА
Кезеңділігі: Тоқсандық (жылдық)
Ұсынады: өңірлік электр желілері компаниялары болып табылатын табиғи монополиялар субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі – тоқсан (жыл) сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген электр желілеріндегі ең жоғарғы қуат
МВт
7
электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (бақыланбайтын шығындар және таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге
11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлем
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекен-жайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы ______________________________
Орындаушының тегі және телефоны ______________________________
Басшысы ______________________________________________________
(Т.АЖ. қолы)
Күні 20 жылғы "__" ______________
М.О.
Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи
монополия субъектілерінің тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша
қызметі туралы ақпаратты дайындау тәртібі туралы әкімшілік
деректерді алу үшін белгіленген нысандарды толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Общие указания
Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, являющимися региональными электросетевыми компаниями, квартальной (годовой) информации о своей деятельности. Метод сравнительного анализа это метод формирования тарифа на регулируемую услугу субъекта естественной монополии, являющегося региональной электросетевой компанией (далее – региональная электросетевая компания), по передаче и распределению электрической энергии, предусматривающий сравнение эффективности деятельности данной региональной электросетевой компании в группе региональных электросетевых компаний, сформированной ведомством уполномоченного органа и государственным органом, осуществляющим руководство в области электроэнергетики.
В целях контроля за деятельностью региональных электросетевых компании, региональные электросетевые компании в соответствии с пунктом 39 настоящих Правил предоставляют в ведомство уполномоченного органа информацию о деятельности по итогам квартала (года), в сроки не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным кварталом (годом).
Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснения по заполнению формы
Указанная информация состоит из двух разделов производственных и финансовых показателей.
Производственные показатели
В строке 1 – указывается площадь территории обслуживания (кв. км);
В строке 2 – указывается количество присоединенных потребителей (абонентов);
В строке 3 – указывается общая протяженность линий электропередач, единица измерения указывается в километрах;
В строке 4 – указывается количество силовых трансформаторов (штука);
В строке 5 – указывается общая мощность силовых трансформаторов, единица измерения в МВА;
В строке 6 – указывается максимальная нагрузка в электрических сетях, зафиксированная в течение предшествующего календарного года, единица измерения в МВт;
В строке 7 – указывается фактические потери электрической энергии в электрических сетях за предшествующий календарный год (тыс. кВтч);
В строке 8 – указывается объем передачи электрической энергии за предшествующий календарный год, в тыс. кВтч.
Финансовые показатели
В строке 9 – указываются затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки);
В строке 10 – указываются амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов;
В строке 11 – указываются неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании, в том числе:

1. Жалпы нұсқаулық
Осы түсіндірме өңірлік электр желісі компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша өз қызметі туралы ақпаратты дайындау үшін белгіленген. Салыстырмалы талдау әдісі – өңірлік электр желісі компаниясы (бұдан әрі - өңірлік электр желісі компаниясы) болып табылатын табиғи монополия субъектісінің электр энергиясын беру және тарату бойынша реттеліп көрсетілетін қызметіне тариф қалыптастыру әдісі, ол уәкілетті органның ведомствосы және электр энергиясы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган қалыптастырған өңірлік электр желілері компанияларының тобындағы осы өңірлік электр желісі компаниясы қызметінің тиімділігін салыстыру болып табылады.
Электр желісі компаниясы қызметін бақылау мақсатында өңірлік электр желісі компаниясы осы Қағиданың 39-тармағына сәйкес тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызметі туралы ақпаратты уәкілетті органның ведомствосына есепті тоқсаннан (жылдан) кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей ұсынады.
Мәліметке бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Көрсетілген ақпарат екі бөлімнен өндірістік және қаржылық көрсеткіштерден тұрады.
Өндірістік көрсеткішер
1-бағанда – қызмет көрсететін аумақтың алаңы (ш. кв) көрсетіледі;
2-бағанда – қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны көрсетіледі;
3-бағанда – электр беру желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
4-бағанда – қуатты трансформаторлардың саны көрсетіледі;
5-бағанда – қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты көрсетіледі;
6-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім көрсетіледі;
7-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары көрсетіледі;
8-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін мың кВт.сағ. электр энергиясын беру көлемі көрсетіледі;
Қаржылық көрсеткіштер
9-бағанда – электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген) көрсетіледі;
10-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары көрсетіледі;
11-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары көрсетіледі, оның ішінде: