Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации
Приказ И.о Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2015 года № 10927. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 14 (вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 14.02.2019 № 14 (вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа довести его до сведения государственных органов, местных исполнительных органов, осуществляющих управление государственными предприятиями, права владения и пользования государственными пакетами акций акционерных обществ и государственными долями участия в уставных капиталах товариществ с ограниченной ответственностью;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;

Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 сәуірде № 10927 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 14.02.2019 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның мемлекеттік кәсіпорындарды басқаруды, акционерлік қоғамдардың мемлекеттік акциялар пакетіне және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталдарына мемлекеттік қатысу үлестеріне иелік ету және оны пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың назарына жеткізілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________ Б. Султанов
1 апреля 2015 год
Утверждены
приказом министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Правила
разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации
Сноска. В заголовок Правил внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 15.09.2017 № 330 (вводится в действие для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек с 01.01.2018 и для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек с 01.01.2020).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ (далее – АО), товариществ с ограниченной ответственностью (далее – ТОО) и государственных предприятий (далее – ГП), а также мониторинг и оценку их реализации, за исключением национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 249 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.09.2017 № 330 (халық саны екі мың адамнан көп аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін – 01.01.2018 бастап және халық саны екі мың адам және одан аз аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 13-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес әзірленген және ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтер мен ұлттық компанияларды қоспағанда, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (бұдан әрі – АҚ), жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің (бұдан әрі – ЖШС) және мемлекеттік кәсіпорындардың (бұдан әрі – МК) даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) исполнительный орган – коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом организации;
2) план развития (далее – план развития) - документ, определяющий основные направления деятельности и показатели финансово-хозяйственной деятельности ГП, АО и ТОО, контрольный пакет акций (доля участия в уставном капитале) которых принадлежит государству;
3) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
4) исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета – управления (отделы), наделенные полномочиями на осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, субъектами права государственных юридических лиц, в том числе на принятие решений;
5) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества;
6) уполномоченный орган соответствующей отрасли – центральный исполнительный орган, определенный Правительством Республики Казахстан, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления и обладающий правами в отношении республиканского имущества на условиях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и иными законами Республики Казахстан;
7) организации – контролируемые государством АО и ТОО, ГП, в том числе, переданные в доверительное управление.
Глава 2. Порядок разработки и утверждения плана развития
3. План развития разрабатывается один раз на пятилетний период и согласовывается с уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, на соответствие целям и задачам, изложенным в стратегических и программных документах Республики Казахстан и стратегическом плане государственного органа, программе развития территорий.
4. Разработка плана развития осуществляется в соответствии со структурой, формами, перечнем показателей по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 28-1, 29, 30 к настоящим Правилам.

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) атқарушы орган – атауы ұйымның жарғысымен айқындалатын атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын алқалы орган немесе тұлға;
2) даму жоспары (бұдан әрі – даму жоспары) – МК, АҚ және мемлекетке тиесілі акцияларының бақылау пакеті (жарғылық капиталға қатысу үлесі) ЖШС қызметінің негізгі бағыттары мен қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін айқындайтын құжат;
3) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар – акционерлік қоғамдардың мемлекеттік акциялар пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін, мемлекеттік заңды тұлғалар құқығының субъектілерін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыруға, оның ішінде шешімдер қабылдауға өкілеттіктер берілген басқармалар (бөлімдер);
5) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалған, мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру мен есепке алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыру бойынша міндеттер жүктелген заңды тұлға;
6) тиісті саланың уәкілетті органы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, мемлекеттік басқарудың тиісті саласында (аясында) басшылықты жүзеге асыратын және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы мен Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген шарттарда республикалық мүлікке қатысты құқықтарды иеленетін орталық атқарушы орган;
7) ұйымдар – мемлекет бақылайтын АҚ және ЖШС, МК, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген кәсіпорындар.
2-тарау. Даму жоспарларын әзірлеу және бекіту тәртібі
3. Даму жоспары бесжылдық кезеңге бір рет әзірленеді және Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарында және мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында, аумақтарды дамыту бағдарламасында баяндалған мақсаттар мен міндеттерге сәйкестігі тұрғысынан тиісті саланың уәкілетті органымен немесе жергілікті атқарушы органмен (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органмен) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратымен келісіледі.
4. Даму жоспарын әзірлеу осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 28-1, 29, 30-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша құрылымға, нысандарға, көрсеткіштер тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. План развития организации содержит цели, задачи, показатели результатов и основные консолидированные и неконсолидированные показатели финансово-хозяйственной деятельности, включая инвестиции, доходы, расходы, займы, дивиденды (часть чистого дохода, подлежащая перечислению в бюджет), показатели финансовой устойчивости и другие сведения.
6. Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета), за исключением уполномоченных органов соответствующих отраслей, не разрабатывающих стратегические планы, разрабатывают и доводят до организации до первого сентября года, предшествующего планируемому периоду:
1) цели и задачи деятельности организации, приводящие к достижению целей и выполнению задач государственного органа (местного исполнительного органа), отраженных в его стратегическом плане (программе развития территории);
2) количественно измеримые ключевые показатели, характеризующие деятельность организации по выполнению целей и задач государственного органа (местного исполнительного органа), отраженных в его стратегическом плане (программе развития территории).
Ключевые показатели отражают прямые результаты (предоставление продукции (работ, услуг) определенного объема и качества), так и конечные результаты (эффект от предоставления продукции (работ, услуг) для их получателей).
Ключевые показатели содержат показатели качества (степень соответствия продукции (работ, услуг) ожиданиям ее получателей) и показатели эффективности (снижение использования ресурсов на производство единицы продукции (работ, услуг) в натуральном или стоимостном выражении.
В случаях внесения изменений или дополнений или утверждения в новой редакции стратегического плана государственного органа (программы развития территории), уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) уточняют для организации цели и задачи, а также ключевые показатели в течение одного месяца после внесения изменений или дополнений или утверждения в новой редакции стратегического плана государственного органа (программы развития территории).
7. Уполномоченные органы соответствующих отраслей, не разрабатывающие стратегические планы, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа доводят до организации до первого сентября года, предшествующего планируемому периоду:

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Ұйымның даму жоспары мақсаттарды, міндеттерді, нәтижелер көрсеткіштерін және инвестицияларды қоса алғанда, қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі біріктірілген және біріктірілмеген көрсеткіштерін, кірістерді, шығыстарды, қарыздарды, дивидендтерді (таза кірістің бюджетке аударылатын бөлігі), қаржылық тұрақтылық көрсеткіштерін басқа да мәліметтерді қамтиды.
6. Тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган), стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін тиiстi салалардың уәкiлеттi органдарын қоспағанда, мыналарды:
1) мемлекеттiк органның (жергiлiктi атқарушы органның) стратегиялық жоспарында (аумақты дамыту бағдарламасында) көрсетiлген мақсаттарға қол жеткізуге және міндеттерді орындауға алып келетін ұйым қызметінің мақсаттары мен міндеттерін;
2) мемлекеттiк органның (жергiлiктi атқарушы органның) стратегиялық жоспарында (аумақты дамыту бағдарламасында) көрсетiлген оның мақсаттары мен міндеттерін орындау бойынша ұйымның қызметiн сипаттайтын санмен өлшенетін түйiндi көрсеткiштерді әзiрлейдi және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың бiрiншi қыркүйегiне дейiн ұйымға жеткiзедi.
Түйiндi көрсеткiштер тiкелей нәтижелердi (белгiлi бiр көлемдегі және сападағы өнiмдi (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) ұсыну), сол сияқты түпкiлiктi нәтижелердi (оларды алушылар үшiн ұсынылған өнiмнiң (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) тиiмдiлiгi) көрсетеді.
Түйiндi көрсеткiштер сапа көрсеткiштерін (өнiмнiң (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) оны алушылардың үміттеріне сәйкес келу дәрежесі) және тиімділік көрсеткiштерін (өнiмнiң (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) өндірілетін бірлігіне пайдаланылатын ресурстарды төмендету) заттай немесе құндық мәнінде қамтиды.
Мемлекеттiк органның стратегиялық жоспарына (аумақты дамыту бағдарламасына) өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген немесе жаңа редакцияда бекітілген жағдайларда тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) мемлекеттiк органның стратегиялық жоспарында (аумақты дамыту бағдарламасына) өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген немесе жаңа редакцияда бекітілгеннен кейін бір айдың ішінде ұйым үшін мақсаттар мен міндеттерді, сондай-ақ түйiндi көрсеткiштерді нақтылайды.
7. Тиiстi салалардың стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін уәкiлеттi органдары, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың бiрiншi қыркүйегiне дейiн:

1) цели и задачи деятельности организации, приводящие к достижению целей и выполнению задач бюджетной программы уполномоченного органа соответствующей отрасли, аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, отраженных в их бюджетных программах;
2) количественно измеримые ключевые показатели, характеризующие деятельность организации по выполнению целей и задач уполномоченного органа соответствующей отрасли, аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, отраженных в их бюджетных программах.
Ключевые показатели отражают прямые результаты (предоставление продукции (работ, услуг) определенного объема и качества), так и конечные результаты (эффект от предоставления продукции (работ, услуг) для их получателей).
Ключевые показатели содержат показатели качества (степень соответствия продукции (работ, услуг) ожиданиям ее получателей) и показатели эффективности (снижение использования ресурсов на производство единицы продукции (работ, услуг) в натуральном или стоимостном выражении.
В случаях внесения изменений, дополнений или утверждения в новой редакции бюджетной программы, уполномоченный орган соответствующей отрасли, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа уточняет для организации цели и задачи, а также ключевые показатели в течение одного месяца после внесения изменений и дополнений или утверждения в новой редакции бюджетной программы.
8. Разработку плана развития на соответствующий планируемый период, а также внесения изменений и дополнений в план развития осуществляет исполнительный орган организации с использованием программного обеспечения, разработанного единым оператором, в следующем порядке:
1) первый год: основные показатели финансово-хозяйственной деятельности первого планируемого года отражаются в расшифрованном (развернутом) виде, последующие планируемые годы в агрегированном (сводном) виде с разбивкой по годам с указанием вносимых корректировок;
2) второй год: оценка первого года, второй год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам с указанием вносимых корректировок;
3) третий год: факт первого года и оценка второго года, третий год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам с указанием вносимых корректировок;
4) четвертый год: факт первого, второго годов и оценка третьего года, четвертый год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам с указанием вносимых корректировок;

1) тиiстi саланың уәкiлеттi органының, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өз бюджеттік бағдарламасында көрсетiлген бюджеттік бағдарламаның мақсаттарына қол жеткізуге және міндеттерді орындауға әкелетін ұйым қызметінің мақсаттары мен міндеттерін;
2) тиiстi саланың уәкiлеттi органының, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының өз бюджеттік бағдарламасында көрсетiлген оның мақсаттары мен міндеттерін орындау бойынша ұйымның қызметiн сипаттайтын санмен өлшенетін түйiндi көрсеткiштерін ұйымға жеткiзедi.
Түйiндi көрсеткiштер тiкелей нәтижелердi (белгiлi бiр көлемдегi және сападағы өнiмдi (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) ұсыну), сондай-ақ түпкiлiктi нәтижелердi (оларды алушылар үшiн өнiмді (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) ұсынудан болатын тиiмдiлiк) көрсетеді.
Түйiндi көрсеткiштер сапа көрсеткiштерін (өнiмнiң (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) оны алушылардың үміттеріне сәйкес келуіне) және тиімділік көрсеткiштерін (өнiмнiң (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) өндірілетін бірлігіне пайдаланылатын ресурстарды төмендету) заттай немесе құндық мәнінде қамтиды.
Бюджеттік бағдарламаға өзгерістер, толықтырулар енгізілген немесе жаңа редакцияда бекітілген жағдайда тиiстi саланың уәкiлеттi органы, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттік бағдарламаға өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін немесе жаңа редакцияда бекітілгеннен кейін бір айдың ішінде ұйым үшін мақсаттар мен міндеттерді, сондай-ақ түйiндi көрсеткiштерді нақтылайды.
8. Тиiстi жоспарланатын кезеңге арналған даму жоспарын әзiрлеудi, сондай-ақ даму жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді бiрыңғай оператор әзiрлеген бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалана отырып, ұйымның атқарушы органы мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) бiрiншi жыл: бiрiншi жоспарланатын жылдың қаржы-шаруашылық қызметiнiң негiзгi көрсеткiштерi таратылып (толық) жазылады, жоспарланатын келесi жылдары жиынтықталған (жинақталған) түрде, енгiзiлетiн түзетулер көрсетіле отырып, жылдар бөлiнiсінде;
2) екiншi жыл: бiрiншi жылдың бағалануы, екiншi жыл таратылып (толық) жазылып, келесі жылдары жиынтықталған (жинақталған) түрде, енгiзiлетiн түзетулер көрсетіле отырып, жылдар бойынша бөлiністе;
3) үшiншi жыл: бiрiншi жылдың фактісі мен екiншi жылдың бағалануы, үшiншi жыл таратылып (толық) жазылып, келесi жылдар жиынтықталған (жинақталған) түрде, енгiзiлетiн түзетулер көрсетіле отырып, жылдар бойынша бөлiністе;
4) төртiншi жыл: бiрiншi, екiншi жылдардың фактісі және үшінші жылдың бағалануы, төртiншi жыл таратылып (толық) жазылып, келесi жылдар жиынтықталған (жинақталған) түрде, енгiзiлетiн түзетулер көрсетіле отырып, жылдар бойынша бөлiністе;

5) пятый год: факт первого, второго, третьего годов и оценка четвертого года, пятый год в расшифрованном (развернутом) виде с указанием вносимых корректировок.
В плане развития указываются агрегированные показатели, в том числе показатели по достижению целей и выполнению задач, ключевые показатели. Пояснительная записка к плану развития содержит ежегодную оценку предыдущих лет с учетом корректировок и обоснование агрегированных показателей на предстоящий период до окончания планируемого периода. В случае если корректировка плана развития не затрагивает агрегированных показателей, они остаются неизменными на весь планируемый период.
Разработку плана развития на соответствующий планируемый период, для вновь созданных организаций осуществляет исполнительный орган организации с использованием программного обеспечения, разработанного единым оператором, со дня государственной регистрации организации в органах юстиции.
9. Исполнительный орган до первого октября года, предшествующего планируемому периоду, направляет проект плана развития, а также ежегодные корректировки (второй – пятый годы плана развития) на рассмотрение и согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета) либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
В государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом исполнительный орган предварительно согласовывает проект плана развития с наблюдательным советом до внесения его на согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).
Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа рассматривают проект плана развития в течение пятнадцати рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган в течение десяти рабочих дней дорабатывает проект плана развития и повторно представляет его на согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета) либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа в течение десяти рабочих дней рассматривают доработанный проект плана развития.

5) бесiншi жыл: бiрiншi, екінші, үшінші жылдардың фактісі және төртiншi жылдың бағалануы, бесiншi жыл таратылып (толық) жазылып, енгiзiлетiн түзетулер көрсетіле отырып, көрсетiледi;
Даму жоспарында жиынтықталған көрсеткiштер, оның ішінде мақсаттарға қол жеткізу және мiндеттерді орындау бойынша көрсеткіштер, түйiндi көрсеткiштер көрсетіледі. Даму жоспарына түсіндірме жазба түзетулерді ескере отырып, өткен жылдардың жыл сайынғы бағалануын және жоспарланған кезеңнің соңына дейін алдағы кезеңнің жиынтықталған көрсеткiштерiнің негіздемесін қамтиды. Егер даму жоспарын түзету жиынтықталған көрсеткiштерді қозғамаса, олар бүкіл жоспарланатын кезеңде өзгеріссіз қалады.
Тиiстi жоспарланатын кезеңге арналған даму жоспарын әзiрлеудi жаңадан құрылған ұйымдар үшін осы ұйым әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап бiрыңғай оператор әзiрлеген бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалана отырып, ұйымның атқарушы органы жүзеге асырады.
9. Атқарушы орган жоспарланатын кезеңнiң алдындағы жылдың бiрiншi қазанына дейiн тиiстi саланың уәкiлеттi органына немесе жергiлiктi атқарушы органға (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына даму жоспарының жобасын, сондай-ақ қатар жыл сайынғы түзетулерді (даму жоспарының екінші - бесінші жылдары) қарауға және келiсуге жiбередi.
Байқаушы кеңесі бар шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорындарда атқарушы орган даму жоспарының жобасын тиiстi саланың уәкiлеттi органына немесе жергiлiктi атқарушы органға (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) келiсуге енгiзбестен бұрын оны алдын ала байқаушы кеңеспен келiседi.
Тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты даму жоспарының жобасы түскен күннен бастап оны он бес жұмыс күнi iшiнде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда атқарушы орган он жұмыс күні ішінде даму жоспарының жобасын пысықтайды және тиісті саланың уәкілетті органына немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратына қайтадан келісуге жібереді.
Тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты пысықталған даму жоспарының жобасын он жұмыс күнi iшiнде қарайды.

10. Исполнительный орган до пятнадцатого ноября года, предшествующего планируемому периоду, вносит согласованный проект плана развития на рассмотрение совету директоров акционерного общества (наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью).
Совет директоров акционерного общества (наблюдательный совет товарищества с ограниченной ответственностью) рассматривает проект плана развития в течение пятнадцати рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган в течение десяти календарных дней дорабатывает проект плана развития и повторно представляет его на рассмотрение совету директоров акционерного общества (наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью).
Совет директоров акционерного общества (наблюдательный совет товарищества с ограниченной ответственностью) в течение десяти календарных дней рассматривает доработанный проект плана развития.
11. План развития, а также корректировки утвержденного плана развития утверждается советом директоров акционерного общества, наблюдательным советом товарищества с ограниченной ответственностью, по государственным предприятиям – уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа до двадцать пятого декабря года, предшествующего планируемому периоду.
12. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана развития направляет отчет об его утверждении (далее - отчет) в электронном виде с использованием программного обеспечения и подписываемым электронной цифровой подписью организации, выданной национальным удостоверяющим центром. Отчет направляется единому оператору для включения в реестр, прикрепив к нему сканированное решение совета директоров акционерного общества (наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью, уполномоченного органа соответствующей отрасли или местного исполнительного органа (исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета) либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
13. Единый оператор в течение пяти рабочих дней, со дня поступления отчета направляет на электронный адрес организации уведомление о включении отчета в Реестр государственного имущества либо уведомление об отказе в принятии отчета.
Основанием для отказа в принятии отчета являются:
1) отсутствие прикрепленного к отчету сканированного решения органа управления, указанного в пункте 12 настоящих Правил, об утверждении плана развития;

10. Атқарушы орган жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың он бесінші қарашасына дейін келісілген даму жоспарының жобасын акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесінің) қарауына енгізеді.
Акционерлік қоғамның директорлар кеңесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесі) даму жоспарының жобасын ол келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда, атқарушы орган он күнтізбелік күн ішінде даму жоспарының жобасын пысықтайды және оны акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесінің) қарауына қайтадан ұсынады.
Акционерлік қоғамның директорлар кеңесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесі) пысықталған даму жоспарының жобасын күнтізбелік он күн ішінде қарайды.
11. Даму жоспарын, сондай-ақ бекітілген даму жоспарының түзетулерін акционерлiк коғамның директорлар кеңесi, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктің байқаушы кеңесi, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша тиiстi саланың уәкiлеттiк органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоспарланатын кезеңнiң алдындағы жылдың жиырма бесiншi желтоқсанына дейiн бекiтедi.
12. Ұйым даму жоспары бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымның ұлттық куәландырушы орталық берген электронды цифрлық қолтаңбасы қойылған және бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалана отырып электронды түрде даму жоспарын бекіткені туралы есепті (бұдан әрі – есеп) жібереді. Есеп акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесінің, тиісті саланың уәкілетті органының немесе жергілікті атқарушы органның (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының сканерленген шешімін қоса тіркеумен тізілімге қосу үшін бірыңғай операторға жіберіледі.
13. Бiрыңғай оператор есеп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде есепті Мемлекеттік мүлік тiзiлiміне енгізгені туралы не есепті қабылдаудан бас тарту туралы хабарламаны ұйымның электрондық мекенжайына жібереді.
Мыналар:
1) есепке тіркелген, осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген басқару органының даму жоспарын бекіту туралы сканерленген шешімінің болмауы;

2) подписание отчета электронной цифровой подписью, не принадлежащей организации.
В случае отказа единого оператора в принятии электронного отчета, организация устраняет замечания и вносит повторно электронный отчет единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии отчета.
14. Корректировка плана развития допускается не более одного раза в полугодие.
Исполнительный орган не позднее шестидесяти календарных дней до даты завершения полугодия вносит на рассмотрение совету директоров акционерного общества, наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью, уполномоченному органу соответствующей отрасли (местному исполнительному органу или исполнительному органу, финансируемым из местного бюджета либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа) государственным предприятием измененный проект плана развития с соответствующими обоснованиями.
При наличии замечаний исполнительный орган в течение пяти рабочих дней дорабатывает проект скорректированного плана развития и повторно представляет его на рассмотрение совету директоров акционерного общества, наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью, уполномоченному органу соответствующей отрасли (местному исполнительному органу или исполнительному органу, финансируемым из местного бюджета либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа) государственным предприятием.
Скорректированный план развития утверждается советом директоров акционерного общества, наблюдательным советом товарищества с ограниченной ответственностью, уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом или исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа) государственным предприятием не позднее тридцати календарных дней до даты завершения полугодия.
Внесение изменений и дополнений в план развития допускается в случаях, связанных с:
1) посланием Президента Республики Казахстан народу Казахстана о положении в стране и основных направлениях внутренней и внешней политики, изменением, вносимым в документы системы государственного планирования, а также изменением внутренней и внешней среды, имеющих существенный эффект на деятельность организации;
2) изменением основных направлений деятельности организации;
3) внесением изменений и дополнений в стратегический план государственного органа (программу развития территории) или принятием указанных документов в новой редакции, в том числе связанных с финансированием из бюджета или бюджетным кредитованием контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий.

2) есепке ұйымға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбаның қойылуы ұйымның есебін қабылдаудан бас тартуға негіздеме болып табылады.
Бiрыңғай оператор электрондық есепті қабылдаудан бас тартқан жағдайда, ұйым ескертулерді жояды және есепті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама алған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде электрондық есепті қайтадан бiрыңғай операторға жібереді.
14. Даму жоспарын түзетуге жарты жылда бір рет қана жол берiледi:
Атқарушы орган жартыжылдық аяқталатын күнге дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей даму жоспарының өзгертілген жобасын тиісті негіздемелерімен қоса, акционерлiк коғамның директорлар кеңесiнің, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестіктiң байқаушы кеңесiнің, мемлекеттiк кәсiпорынның тиiстi саласының уәкiлеттi органының (жергiлiктi атқарушы органның немесе жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының) қарауына енгізеді.
Ескертулер болған жағдайда, атқарушы орган бес жұмыс күнi iшiнде даму жоспарының түзетiлген жобасын пысықтайды және акционерлiк қоғамның директорлар кеңесiне, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң байқаушы кеңесiне, мемлекеттiк кәсiпорынның тиiстi саласының уәкiлеттi органына (жергiлiктi атқарушы органға немесе жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) қайтадан ұсынады.
Түзетілген даму жоспарын жартыжылдық аяқталатын күнге дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, акционерлiк қоғамның директорлар кеңесi, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң байқаушы кеңесi, мемлекеттiк кәсiпорынның тиiстi саласының уәкiлеттi органы (жергiлiктi атқарушы орган немесе жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты) бекітеді.
Даму жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуге:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң елдегi жағдай мен iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы Қазақстан халқына Жолдауына, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнiң құжаттарына енгiзiлетiн өзгерiске, сондай-ақ ұйымның қызметiне елеулі әсерi бар iшкi және сыртқы ортаның өзгеруiне;
2) ұйым қызметiнiң негiзгi бағыттарының өзгеруiне;
3) мемлекеттiк органның стратегиялық жоспарында (аумақты дамыту бағдарламасына) өзгерістер мен толықтырулар енгізілуіне немесе көрсетілген құжаттарды жаңа редакцияда қабылдауға, оның ішінде мемлекет бақылайтын акционерлiк қоғамдардың және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң, мемлекеттiк кәсiпорындардың бюджеттен қаржыландырылуына немесе бюджеттен кредит берілуіне байланысты өзгерістер мен толықтырулар енгізілуіне байланысты жағдайларда жол беріледі.

15. Ежегодно исполнительный орган вносит на рассмотрение совету директоров акционерного общества, наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью, по государственным предприятиям – уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета) либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа проект скорректированного плана развития (второй-пятый годы плана развития) с соответствующими обоснованиями.
Проект скорректированного плана развития включает предложения по оценке реализации предыдущих лет плана развития, агрегированные показатели плана развития до окончания планируемого периода.
В государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом исполнительный орган предварительно согласовывает проект скорректированного плана развития с наблюдательным советом до внесения его на согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).
Совет директоров акционерного общества, наблюдательный совет товарищества с ограниченной ответственностью, по государственным предприятиям – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа рассматривают проект скорректированного плана развития с соответствующими обоснованиями в течение пятнадцати рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган в течение пяти рабочих дней дорабатывает проект скорректированного плана развития и повторно представляет его на рассмотрение совету директоров акционерного общества, наблюдательному совету товарищества с ограниченной ответственностью, по государственным предприятиям – уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета) либо аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Совет директоров акционерного общества, наблюдательный совет товарищества с ограниченной ответственностью, по государственным предприятиям – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа в течение десяти дней рассматривают доработанный проект плана развития.

15. Жыл сайын атқарушы орган акционерлiк қоғамның директорлар кеңесiне, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң байқаушы кеңесiне, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша – тиiстi саланың уәкiлеттi органына немесе жергiлiктi атқарушы органға (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына тиiстi негiздемелерiмен қоса, даму жоспарының (даму жоспарының екінші-бесінші жылдары) түзетiлген жобасын қарауға ұсынады.
Даму жоспарының түзетілген жобасы даму жоспарының алдыңғы жылдарда іске асырылуын бағалау жөніндегі ұсыныстарды, жоспарланатын кезең аяқталғанға дейін даму жоспарының жиынтықталған көрсеткiштерiн қамтиды.
Байқаушы кеңесі бар шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорындарда атқарушы орган даму жоспарының түзетiлген жобасын, оны тиiстi саланың уәкiлеттi органымен немесе жергiлiктi атқарушы органмен (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органмен) келiсуге енгiзгенге дейiн, байқаушы кеңеспен алдын ала келiседi.
Акционерлiк қоғамның директорлар кеңесi, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктің байқаушы кеңесi, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша – тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты даму жоспарының түзетiлген жобасын тиiстi негiздемелерiмен қоса келiп түскен күнiнен бастап он бес жұмыс күнi iшiнде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда, атқарушы орган бес жұмыс күнi iшiнде даму жоспарының түзетiлген жобасын пысықтайды және оны акционерлiк қоғамның директорлар кеңесiне, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң байқаушы кеңесiне, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша – тиiстi саланың уәкiлеттi органына немесе жергiлiктi атқарушы органға (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына қайтадан ұсынады.
Акционерлiк қоғамның директорлар кеңесi, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң байқаушы кеңесi, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша – тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты даму жоспарының пысықталған жобасын он күн iшiнде қарайды.

16. Исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении корректировок в план развития обеспечивает представление электронного отчета единому оператору для включения в реестр в соответствии с пунктами 12 и 13 настоящих Правил.
Глава 3. Мониторинг и оценка реализации плана развития
17. Мониторинг реализации планов развития организации осуществляется уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа в целях анализа и обобщения информации о выполнении показателей стратегических и программных документов Республики Казахстан (Программы развития территорий) и выполнения показателей финансово-хозяйственной деятельности.
18. Результаты мониторинга реализации плана развития организации проводится ежегодно в течение тридцати календарных дней после утверждения советом директоров, наблюдательным советом, по государственным предприятиям – уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа отчета по исполнению плана развития организации.
Мониторинг реализации плана развития организации проводится на основе плана развития и отчета по исполнению плана развития организации, утвержденных советом директоров, наблюдательным советом, уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
19. Мониторинг реализации плана развития организации содержит:
1) информацию о запланированных и фактически достигнутых ключевых показателях деятельности, причинах их недостижения;
2) аналитическую записку, составляемую в произвольной форме и содержащую следующие сведения:
выводы об итогах реализации плана развития за отчетный период в разрезе ключевых показателей деятельности, целей и задач, в том числе степени их достижения (при наличии отклонений фактических результатов от запланированных следует раскрыть причины и факторы, которые оказали влияние на конечные результаты);
проблемы, которые возникли в процессе реализации плана развития, их воздействие на цели и ключевые показатели деятельности, а также принятые меры по решению выявленных проблем и обеспечению своевременной реализации плана развития;

16. Атқарушы орган даму жоспарына түзетулер енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық есепті осы Қағидалардың 12 және 13-тармақтарына сәйкес тізілімге енгізу үшін бірыңғай операторға беруді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу және бағалау
17. Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеуді тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының (Аумақтарды дамыту бағдарламасының) көрсеткіштерін орындау туралы ақпаратты талдау және жалпылау және қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін орындау мақсатында жүзеге асырады.
18. Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері директорлар кеңесі, байқаушы кеңес, мемлекеттiк кәсiпорындар бойынша – тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты ұйымның даму жоспарын орындау жөніндегі есебін бекіткеннен кейін жыл сайын отыз күнтізбелік күннің ішінде жүргізіледі.
Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу даму жоспарының және директорлар кеңесi, байқаушы кеңес, тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бекіткен ұйымның даму жоспарын орындау жөніндегі есептің негізінде жүргізіледі.
19. Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу:
1) қызметтің жоспарланған және нақты қол жеткізілген түйiндi көрсеткiштері, оларға қол жеткізілмеу себептері туралы ақпаратты;
2) еркін түрде жазылатын және мынадай мәліметтерді:
есепті кезеңде даму жоспарын іске асыру қорытындылары туралы қызметтің түйiндi көрсеткiштері, мақсаттары мен міндеттері бөлінісінде, оның ішінде оларға қол жеткізілу дәрежесі туралы тұжырымдарды (нақты нәтижелердің жоспарланғандардан ауытқулары болған жағдайда, түпкілікті нәтижелерге әсер еткен себептер мен факторларды ашып көрсету қажет);
даму жоспарын іске асыру процесінде туындаған проблемалар, олардың қызметтің мақсаттары мен түйiндi көрсеткiштеріне әсері, сондай-ақ анықталған проблемаларды шешу мен даму жоспарының уақтылы іске асырылуын қамтамасыз ету жөнінде қабылданған шараларды қамтитын талдамалық жазбаны;

3) рекомендации по продолжению реализации плана развития организации, внесению изменений или дополнений в план развития организации, принятию мер по обеспечению своевременной реализации ответственными исполнителями запланированных мероприятий и другие;
4) в случае необходимости пересмотра отдельных целей, задач, мероприятий, перераспределения ресурсов, приостановки тех действий, которые оказываются неэффективными, и разработки новых подходов к преодолению проблем и устранению слабых мест.
20. Результаты мониторинга используются уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, советом директоров (наблюдательным советом) контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью в целях достижения целей, задач, показателей плана развития организации.
21. Результаты мониторинга в течение десяти рабочих дней со дня рассмотрения уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа направляют для включения в реестр в электронном виде с использованием программного обеспечения "Единая система сдачи отчетности" (с прикреплением к нему сканированной копии бумажного варианта заключения, подписанной и заверенной печатью), согласно приложению 29 к настоящим Правилам, которые подписываются электронной цифровой подписью руководителя уполномоченного органа соответствующей отрасли или местного исполнительного органа (исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета) либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Единый оператор в течение пяти рабочих дней со дня поступления результатов мониторинга направляет на электронный адрес уполномоченного органа соответствующей отрасли или местного исполнительного органа либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа уведомление о включении результатов мониторинга в реестр либо уведомление об отказе в его принятии. Основанием для отказа единым оператором в принятии результатов мониторинга является нарушение уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа требований, указанных в настоящем пункте Правил.
В случае отказа единого оператора в принятии результатов мониторинга, уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа устраняют замечания и вносят повторно результат мониторинга единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии результатов мониторинга.
Результаты мониторинга реализации планов развития организации используются при оценке эффективности управления государственным имуществом.

3) ұйымның даму жоспарын іске асыруды жалғастыру, ұйымның даму жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу, жауапты орындаушылардың жоспарланған іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етуі бойынша және тағы басқа ұсынымдарды;
4) қажет болған жағдайда жекелеген мақсаттарды, міндеттерді, іс-шараларды, ресурстарды қайта бөлуді, тиімсіз болған іс-қимылдарды тоқтатуды қайта қарауды және проблемаларды шешу мен осал жерлерін жөндеуде жаңа тәсілдер әзірлеуді қамтиды.
20. Тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты, мемлекет бақылайтын акционерлiк қоғамдардың және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң директорлар кеңесі (байқаушы кеңесi) ұйымның даму жоспарының мақсаттарына, міндеттеріне, көрсеткіштеріне қол жеткізу мақсатында мониторингілеу нәтижелерін пайдаланады.
21. Тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты мониторингілеу нәтижелерін, осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес "Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі" бағдарламалық қамтамасыз етуді (қол қойылған және мөрмен расталған қағаз түріндегі қорытындының сканерленген көшірмесін қоса бере отырып) пайдалана отырып, электрондық түрде тізілімге қосу үшін жібереді, оларға тиiстi саланың уәкiлеттi органының немесе жергiлiктi атқарушы органның (жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
Бiрыңғай оператор мониторингілеу нәтижелері түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тиiстi саланың уәкiлеттi органының немесе жергiлiктi атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының электрондық мекенжайына мониторингілеу нәтижелерінің тiзiлiмге енгізілгені туралы не оны қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама жібереді. Тиiстi саланың уәкiлеттi органының немесе жергiлiктi атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының Қағидалардың осы тармағында көрсетілген талаптарды бұзуы бiрыңғай оператордың мониторингілеу нәтижелерін қабылдаудан бас тартуының негізі болып табылады.
Бiрыңғай оператор мониторингілеу нәтижелерін қабылдаудан бас тартқан жағдайда, тиiстi саланың уәкiлеттi органы немесе жергiлiктi атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты ескертулерді жояды және мониторингілеу нәтижелерін қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мониторингілеу нәтижелерін бiрыңғай операторға қайта енгізеді.
Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділігін бағалау кезінде пайдаланылады.

22. Оценка реализации плана развития контролируемых государством АО и ТОО осуществляется их советом директоров, наблюдательным советом, государственных предприятий – уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета) либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, после утверждения аудированной финансовой отчетности.
23. Перечень показателей оценки реализации плана развития организации включает оценку:
1) выполнения плана развития организации на соответствие выполнения программных и стратегических документов страны;
2) выполнения финансовых показателей деятельности организации;
3) реализации инвестиционных (инновационных) проектов;
4) корпоративного управления;
5) выполнения прочих целей, задач и оценку достижения прогнозируемых ключевых показателей деятельности, отраженных в утвержденном плане развития организации.
24. Результаты оценки реализации плана развития организации представляются исполнительным органом единому оператору в течение пяти дней после утверждения оценки реализации плана развития с предоставлением сканированной копии решения совета директоров акционерного общества, наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью, уполномоченного органа соответствующей отрасли или местного исполнительного органа (исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета) либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
25. В случае привлечения займов, организации направляют информацию по займам и временно свободным денежным средствам для включения в реестр в электронном виде с использованием программного обеспечения "Единая система сдачи отчетности", согласно приложению 30 к настоящим Правилам, которая подписывается электронной цифровой подписью исполнительным органом организации.
При привлечении займов, организации разрабатывают политику управления рисками, которая утверждается советом директоров для акционерных обществ, наблюдательным советом для товариществ с ограниченной ответственностью и органом государственного управления для государственных предприятий.
Приложение 1
к Правилам разработки, утверждения
планов развития контролируемых
государством акционерных обществ
и товариществ с ограниченной
ответственностью, государственных
предприятий, а также мониторинга
и оценки их реализации,
утвержденным приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Структура Плана развития организации
1.
Титульный лист
2.
Паспорт организации
3.
Организационная структура
4.
Корпоративная структура
5.
Раздел "Показатели развития"
Главы
Цели, задачи и ключевые показатели
Программа реализации
6.
Раздел "Агрегированные показатели"
Главы
Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности
Расходы
Инвестиционный (инновационный) план
Приобретение долевых инструментов
7.
Раздел "Показатели планируемого года"
Главы
Активы
Источники финансирования
Персонал
Требования
Обязательства
Поступление денег
Выбытие денег
Приобретение (создание) активов
Остатки готовой продукции
План производства
Затраты основного производства
Вспомогательное производство
Накладные расходы
Доходы
Административные расходы
Расходы по вознаграждениям
Прочие расходы
Налоги и другие платежи в бюджет
Занимаемая площадь и автотранспорт
8.
Раздел "Пояснительная записка"
Главы
Текущее состояние
Цели, задачи и ключевые показатели
Программа реализации
Дивиденды (распределение части чистой прибыли)
Показатели деятельности
Инвестиционный (инновационный) план
Персонал
Деньги
Остатки готовой продукции
План производства
Затраты на производство
Доходы
Административные расходы
Расходы по вознаграждениям
Прочие расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
Риски
Примечание: План развития может быть дополнен другими разделами, главами, параграфами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия целей, задач, ключевых показателей, показателей финансово-хозяйственной деятельности и других сведений об Организации.
В случае дополнения плана развития разделами, разделов главами, а глав параграфами, каждый дополнительно представляемый раздел и (или) глава, и (или) параграф имеет соответствующее обозначение ("раздел" "глава", "параграф"), а также наименование.
Приложение 2
к Правилам разработки и
представления отчетов по
исполнению планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ,
товариществ с ограниченно
й ответственностью и
государственных предприятий,
утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Паспорт
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Организация
организационно-правовая форма
название
Наименование
Информация
1
Адрес
Реквизиты
Юридический
Фактический
2
индекс
3
Область
4
город (поселок)
5
улица (микрорайон)
6
дом
7
офис
8
Контактные телефоны
9
10
Электронный адрес (e-mail), веб-сайт
11
БИН (бизнес-индентификационный номер)
12
Вид деятельности по ОКЭД (Общий классификатор видов экономической деятельности)
13
Вид деятельности по ОКЭД (Общий классификатор видов экономической деятельности)
14
Наименование уполномоченного органа соответствующей отрасли
15
Краткая история:
постановление Правительства Республики Казахстан, в соответствии с которым создана Организация
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
16
17
18
Виды деятельности
(в соответствии с Уставом)
19
20
21
Регистрация в органах юстиции
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
22
23
Перерегистрация (последняя)
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
24
25
Является ли субъектом естественной монополии
сфера естественной монополии
26
вид регулируемых услуг (товаров, работ)
27
основание включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий
28
Является ли субъектом рынка, занимающим доминирующее или монопольное положение
Вид деятельности
Географические границы
29
30
31
32
Является ли природопользователем
Лицензия и (или) разрешение на право природопользования, орган выдавший лицензию и (или) разрешение
33
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
34
35
36
Решение на право природопользования, орган принявший решение (Правительство Республики Казахстан, местный исполнительный орган)
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
37
38
39
Договор (контракт) на право природопользования, орган, заключивший договор (контракт)
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
40
41
42
Характеристика природопользования
постоянное
временное
43
отчуждаемое
неотчуждаемое
44
первичное
вторичное
45
возмездное
безвозмездное
46
Является ли недропользователем
Операции по недропользованию
Вид операции
47
Орган, заключивший контракт (выдавший разрешение)
48
Контракт (разрешение)
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
49
50
51
Вид операции
52
Орган, заключивший контракт (выдавший разрешение)
53
Контракт (разрешение)
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
54
55
56
Является ли водопользователем
Разрешение на право водопользования, орган выдавший разрешение
57
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
58
59
60
Характеристика водопользования
постоянное
временное
61
отчуждаемое
неотчуждаемое
62
первичное
вторичное
63
Является ли землепользователем
Решение на право землепользования, орган принявший решение
64
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
65
66
67
Характеристика землепользователя
постоянное
временное
68
отчуждаемое
неотчуждаемое
69
первичное
вторичное
70
возмездное
безвозмездное
71
Является ли лесопользователем
долгосрочное лесопользование
Протокол о результатах тендера на лесопользование (договор ), орган, заключивший договор
72
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
73
74
75
временное лесопользование
Лесной билет, орган, его выдавший
76
от
день (ДД)
месяц (ММ)
год (ГГГГ)
77
78
79
Уставный капитал, тыс.тенге
в соответствии с уставом
80
неоплаченный
81
Количество акций
Объявленные
Размещенные
Выкупленные
82
Всего
83
в том числе
Простые акции
Всего
84
в том числе
в государственной собственности
Х
Х
85
в частной собственности
Х
Х
86
Привилегированные акции
Всего
87
в том числе
в государственной собственности
Х
Х
88
в частной собственности
Х
Х
89
Стоимость и доходность одной акции
факт предыдущего периода
факт отчетного периода
90
Стоимость одной акции
91
Доходность одной акции
общая
92
без учета доходов, получаемых по государственному заданию и реализации продуктов (продукции) государственным учреждениям
93
Темп прироста стоимости одной акции
94
Сведения о регистраторе
Организационно-правовая форма
наименование
адрес
лицензия
контакты
95
дата выдачи (ДД.ММ.ГГГГ)
номер
Фамилия,
Имя, Отчество
(при наличии)
телефон
96
97
Доли в уставном капитале (ТОО), %
Всего
98
в том числе:
в государственной собственности
99
в частной собственности

22. Мемлекет бақылайтын АҚ мен ЖШС даму жоспарының іске асырылуын бағалауды аудиттелген қаржылық есептілік бекітілгеннен кейін, олардың директорлар кеңесі, байқаушы кеңесі, мемлекеттік кәсіпорындар – тиісті саласының уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жүзеге асырады.
23. Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын бағалау көрсеткіштерінің тізбесі:
1) ұйымның даму жоспарының орындалуын елдің бағдарламалық және стратегиялық құжаттарының орындалуына сәйкестігіне;
2) ұйым қызметінің қаржылық көрсеткіштерінің орындалуын;
3) инвестициялық (инновациялық) жобалардың іске асырылуын;
4) корпоративтік басқаруды;
5) өзге де мақсаттардың, міндеттердің орындалуы және ұйымның бекітілген даму жоспарында көрсетілген қызметтің болжанатын түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізуді бағалауды қамтиды.
24. Ұйымның даму жоспарын іске асыруды бағалау нәтижелерін атқарушы орган бірыңғай операторға даму жоспарының іске асырылуын бағалау бекітілгеннен кейін бес күн ішінде акционерлік қоғамның директорлар кеңесі, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқаушы кеңесі, тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты шешімінің сканерленген көшірмесімен қоса ұсынады.
25. Қарыздар тартылған жағдайда, ұйымдар осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес ұйымның атқарушы органының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған "Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі" бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана отырып, тізілімге қосу үшін қарыздар мен уақытша бос ақша қаражаты бойынша ақпаратты электрондық түрде жолдайды.
Қарыздар тартқан кезде саясатын акционерлiк қоғамдар үшін директорлар кеңесi, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер үшін байқаушы кеңес, мемлекеттiк кәсiпорындар үшін мемлекеттік басқару органы бекітетін тәуекелдерді басқару ұйымдар әзірлейді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрiнiң
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 249 бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Дамыту жоспарының құрылымы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Титулдық парағы
2.
Ұйым паспорты
3.
Ұйымдық құрылым
4.
Корпоративтік құрылым
5.
"Даму көрсеткіштері" бөлімі
Тараулар
Мақсаттар, міндеттер және түйінді көрсеткіштер
Іске асыру бағдарламасы
6.
"Біріктірілген көрсеткіштер" бөлімі
Тараулар
Қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері
Шығыстар
Инвестициялық (инновациялық) жоспар
Үлестік құралдарды сатып алу
7.
"Жоспарланатын жылдың көрсеткіштері" бөлімі
Тараулар
Активтер
Қаржыландыру көздері
Персонал
Талаптар
Міндеттемелер
Ақшаның түсуі
Ақшаның кетуі
Активтерді сатып алу (құру)
Дайын өнімнің қалдықтары
Өндіріс жоспары
Негізгі өндірістің шығындары
Қосалқы өндіріс
Қосымша шығыстар
Кірістер
Әкімшілік шығыстар
Сыйақылар бойынша шығыстар
Өзге шығыстар
Салық және бюджетке төленетін өзге де төлемдер
Орналасқан жердің алаңы және автокөлік
8.
"Түсіндірме жазба" бөлімі
Тараулар
Ағымдағы жағдай
Мақсаттар, міндеттер және түйінді көрсеткіштер
Іске асыру бағдарламасы
Дивидендтер (таза кірістің бөлігін тарату)
Қызметтің көрсеткіштері
Инвестициялық (инновациялық) жоспар
Персонал
Ақша
Дайын өнімнің қалдығы
Өндіріс жоспары
Өндіріс шығындары
Кірістер
Әкімшілік шығыстар
Сыйақылар бойынша шығыстар
Өзге шығыстар
Салықтар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер
Тәуекелдер
Ескертпе: Дамыту жоспары, егер мұндай толықтыру Ұйымның мақсаттарын, міндеттерін, түйінді көрсеткіштерін, қаржылық-шаруашылық қызметі көрсеткіштерін және басқа да мәліметтерді ашуға мұндай толықтыру орынды болған кезде, басқа бөлімдермен, тараулармен, параграфтармен және қосымшалармен толықтырылуы мүмкін.
Дамыту жоспары бөлімдермен, бөлімдер тараулармен, ал тараулар параграфтармен толықтырылған жағдайда, әрбір қосымша ұсынылатын бөлімнің және (немесе) тараудың және (немесе) параграфтың тиісті белгісі ("бөлім", "тарау", "параграф"), сондай-ақ атауы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрiнiң 2015
жылғы 27 наурыздағы № 249
бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Паспорт
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ұйым
ұйымдастырушылық-құқықтық нысан
атауы
Атауы
Ақпарат
1
Мекенжай
деректемелер
Заңды
Нақты
2
индекс
3
облыс
4
қала (кент)
5
көше (ықшам аудан)
6
үй
7
кеңсе
8
Байланыс телефондары
9
10
Электрондық мекенжай (e-mail), веб-сайт
11
БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)
12
КҰЖС бойынша идентификациялық код (Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы сыныптамасы)
13
ЭҚЖС бойынша қызметтің түрі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптамасы)
14
Тиісті саланың уәкілетті органының атауы
15
Қысқаша тарихы:
сәйкес Ұйым құрылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
16
17
18
Қызмет түрлері
(Жарғыға сәйкес)
19
20
21
Әділет органдарында тіркеу
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
22
23
Қайта тіркеу (соңғы)
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
24
25
Табиғи монополияның субъектісі болып табылама
табиғи монополия саласы
26
реттелетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) түрлері
27
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне қосу негізі
28
Үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектісі болып табылама
Қызметтің түрі
Географиялық шекаралары
29
30
31
32
Табиғат пайдаланушы болып табылама
Табиғат пайдалану құқығына лицензия және (немесе) рұқсат, лицензия және (немесе) рұқсатты берген орган
33
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
34
35
36
Табиғат пайдалану құқығына шешім, шешімді қабылдаған орган (ҚР Үкіметі, СІМ)
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
37
38
39
Табиғат пайдалану құқығына келісімшарт (келісім), келісім жасаған орган
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
40
41
42
Табиғат пайдалану сипаттамасы
тұрақты
уақытша
43
иеліктен шығарылатын
иеліктен шығарылмайтын
44
бастапқы
туынды
45
қайтарымды
қайтарымсыз
46
Жер қойнауын пайдаланушысы болып табылады ма
Жер қойнауын пайдалану бойынша операциялар
Операция түрі
47
Келісім шарт жасаған (рұқсат берген) орган
48
Келісім шарт (рұқсат)
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
49
50
51
Операция түрі
52
Келісім шарт жасаған (рұқсат берген) орган
53
Келісім (рұқсат)
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
54
55
56
Су пайдаланушысы болып табылама
Суды пайдалану құқығына рұқсат, рұқсат берген орган
57
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
58
59
60
Су пайдаланудың сипаттамасы
тұрақты
уақытша
61
алынатын
алынбайтын
62
бастапқы
екіншілік
63
Жер пайдаланушысы болып табылама
Жерді пайдалану құқығына шешім, шешімді қабылдаған орган
64
бастап
күн (КК)
ай (АА)
жыл (ЖЖЖЖ)
65
66
67
Жер пайдаланушының сипаттамасы
тұрақты
уақытша
68
иеліктен шығарылатын
иеліктен шығарылмайтын
69
бастапқы
екіншілік
70
қайтарымды
қайтарымсыз
71
Орман пайдаланушысы болып табылама
орманды ұзақ мерзімді пайдалану
Орманды пайдалануға тендердің нәтижелері туралы хаттама (келісімшарт), келісім шартты жасаған орган
72
бастап
73
74
75
орманды уақытша пайдалану
Орман билеті, оны берген орган
76
бастап
77
78
79
Жарғылық капитал, мың теңге
жарғыға сәйкес
80
төленген
81
Акциялар саны
Хабарланған
Орналастырылған
Акциялар саны
82
Барлығы
Барлығы
83
оның ішінде
Жай акциялар
Барлығы
84
оның ішінде
мемлекеттік меншікте
Х
85
жеке меншікте
Х
86
Басым акциялар
Барлығы
87
оның ішінде
мемлекеттік меншікте
Х
88
жеке меншікте
Х
89
Бір акцияның құны мен табыстылығы
бұған дейін кезеңнің фактісі
есептіңк кезеңнің фактісі
90
Бір акцияның құны
91
Бір акцияның табыстылығы
жалпы
Бір акцияның табыстылығы
92
мемлекетті тапсырысы бойынша және өнімдерді мемлекеттік мекемелерге сатудан түсетін табыстарды есепке алмағанда
93
Бір акция құны өсімінің қарқыны
94
Тіркеушінің мәліметтер
Ұйымдық-құқықтық ынсан
атауы
Тіркеушінің мәліметтер
Ұйымдық-құқықтық ынсан
атауы
95
дата выдачи (ДД.ММ.ГГГГ)
номер
96
97
Жарғылық капиталдағы үлесі (ЖШС), %
Барлығы
98
оның ішінде
мемлекеттік меншікте
99
жеке меншікте

108
109
машины и оборудование
110
111
….
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Приложение 3
к Правилам разработки и представления отчетов
по исполнению планов развития контролируемых
государством акционерных обществ, товариществ
с ограниченной ответственностью и государственных
предприятий, утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Корпоративная структура
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Организация
организационно-правовая форма
название
Оценка текущего финансового года
Дочерние организации
Организации первого уровня
Организации второго уровня
Организации третьего уровня
Организации четвертого уровня
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Количество субъектов квазигосударственного сектора, формируемое Организацией
ОПФ
Организации первого уровня
Организации второго уровня
Организации третьего уровня
Организации четвертого уровня
Итого
АО
ТОО
Итого
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Приложение 4
к Правилам разработки и представления отчетов
по исполнению планов развития контролируемых
государством акционерных обществ, товариществ
с ограниченной ответственностью и государственных
предприятий, утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Утвержден:
от
день
месяц
год
ДД
ММ
ГГГГ
Наименование документа, которым утвержден отчет по
исполнению Плана развития                               Место печати
организации
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Организация
организационно-правовая форма
название
планируемый период
с
ГГГГ
по
ГГГГ
Раздел "Показатели развития" Глава "Цели, задачи и ключевые показатели"
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета)
Организация
Цели
Цели
содержание результата
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
содержание
содержание
Результат
факт отчетного финансового года
(факт)
оценка текущего финансового года
(факт)
план на очередной финансовый год
(оценка)
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
корректировка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
конечный
Задача
наименование
Результат
содержание результата
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
конечный
Задача
наименование
Результат
содержание результата
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
прямой
качества (при планировании)
эффективности (при планировании)
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Приложение 5
к Правилам разработки и представления отчетов
по исполнению планов развития контролируемых
государством акционерных обществ, товариществ
с ограниченной ответственностью и государственных
предприятий, утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Утвержден:
от
день
месяц
год
ДД
ММ
ГГГГ
Наименование документа, которым утвержден отчет по
исполнению Плана развития                               Место печати
организации
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Организация
организационно-правовая форма
название
планируемый период
с
ГГГГ
по
ГГГГ
Раздел "Показатели развития" Глава "Программа реализации"
Показатели
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
факт отчетного финансового года
(факт)
оценка текущего финансового года
(факт)
план на очередной финансовый год
(оценка)
№ задачи
Реализуемый продукт
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
Наименование
единица измерения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Х
Х
Продолжение таблицы
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
корректировка
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
количество
себестоимость единицы реализованной продукции, тысяч тенге
*цена реализации единицы продукции, тысяч тенге
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Примечание: * - если цена реализации выражается в процентах, например, предоставление кредитов, в столбцах "* цена, тысяч тенге" цена размещения указывается с округлением до сотых с указанием знака "%"
Приложение 6
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
а также мониторинга и оценки
их реализации, утвержденным
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249

108
109
машиналар мен жабдық
110
111
___________________________________            ________      ____________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы            Қолы            Аты-жөні және тегі
Ұйымның мөрінің орны
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрiнiң 2015
жылғы 27 наурыздағы № 249
бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Корпоративтік құрылым
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ұйым
ұйымдастырушылық-құқықтық нысан
атауы
Еншілес ұйымдар
Бірінші деңгейлі ұйымдар
Екінші деңгейлі ұйымдар
Үшінші деңгейлі ұйымдар
Төртінші деңгейлі ұйымдар
ҰҚН
БСН
атауы
% акциялар (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
% акциялар (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
% акциялар (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
% акциялар (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
% акциялар (қатысу үлестері)
Ұйым қалыптастыратын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің саны
ҰҚН
Бірінші деңгейлі ұйымдар
Екінші деңгейлі ұйымдар
Үшінші деңгейлі ұйымдар
Төртінші деңгейлі ұйымдар
Барлығы
АҚ
ЖШС
Барлығы
___________________________________            ________      ____________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы            Қолы            Аты-жөні және тегі
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрiнiң 2015
жылғы 27 наурыздағы № 249
бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Бекітілген
бастап
күні
ай
жыл
КК
АА
ЖЖЖЖ
Даму жоспары бекітілген құжаттың атауы
Ұйымның мөрін қою орны
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыдандырылатын атқарушы орган) немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ұйым
ұйымдық-құқықтық нысан
атауы
жоспарланатын кезең
бастап
ЖЖЖЖ
дейін
ЖЖЖЖ
"Даму көрсеткіштері" бөлімі "Мақсаттар, міндеттер және басты көрсеткіштер" тарауы
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыдандырылатын атқарушы орган)
Ұйым
Мақсаттар
Мақсаттар
нәтиженің мазмұны
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
мазмұн
мазмұн
Нәтиже
есептік қаржылық жылдың фактісі (факт)
ағымдағы қаржылық жылды бағалау
(факт)
кезекті қаржылық жылдың жоспары
(бағалау)
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
соңғы
Міндет
атауы
Нәтиже
нәтиженің мазмұны
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
соңғы
Міндет
атауы
Нәтиже
нәтиженің мазмұны
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
тікелей
сапа (жоспарлаған кезде)
тиімділік (жоспарлаған кезде)
___________________________________            ________      ____________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы            Қолы            Аты-жөні және тегі
Ұйымның мөрінің орны
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрiнiң 2015
жылғы 27 наурыздағы № 249
бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Бекітілген
бастап
күні
ай
жыл
КК
АА
ЖЖЖЖ
Даму жоспары бекітілген құжаттың атауы
Ұйымның мөрін қою орны
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыдандырылатын атқарушы орган) немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ұйым
ұйымдық-құқықтық нысан
атауы
жоспарланатын кезең
бастап
ЖЖЖЖ
дейін
ЖЖЖЖ
"Даму көрсеткіштері" бөлімі "Іске асыру бағдарламасы" тарауы
Көрсеткіштер
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
есептік қаржылық жылдың фактісі (факт)
ағымдағы қаржылық жылды бағалау
(факт)
кезекті қаржылық жылдың жоспары
(бағалау)
жоспар (бағалау)
түзету
жоспар (бағалау)
түзету
жоспар (бағалау)
түзету
жоспар (бағалау)
түзету
№ міндет
Сатылатын өнім
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
саны
сатылған өнім бірлігінің өзіндік құны, мың теңге
*сатылған өнім бірлігінің құны, мың теңге
Атауы
өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Х
Х
___________________________________            ________      ____________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы            Қолы            Аты-жөні және тегі
Ұйымның мөрінің орны
Ескертпе: * - сату бағасы пайызбен берілсе, мысалы, несиелерді ұсыну, бағандарда
"* бағасы, мың теңге" тапсыру бағасы жүздеген белгіге дейін бөлшектей отырып "%" белгісін қою
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрiнiң
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 249 бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
6-қосымша
Нысан

Сноска. Правила дополнены приложением 28-1 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 23.02.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Утвержден:
от
день
месяц
год
ДД
ММ
ГГГГ
Наименование документа, которым утвержден План развития
Место печати организации
Уполномоченный орган соответствующей отрасли (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Организация
организационно-правовая форма
название
планируемый период
с
ГГГГ
по
ГГГГ
Раздел "Показатели планируемого года"
Глава "Занимаемая площадь и автотранспорт"
№ п/п
Наименование показателей
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
факт отчетного финансового года
(факт)
оценка текущего финансового года
(факт)
план на очередной финансовый год
(оценка)
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
(оценка)
корректировка
план
корректировка
1
2
3
4
5
6
7
1
Общая площадь, занимаемая административным персоналом
квадратный метр
в том числе арендуемая
квадратный метр
2
Штатная численность административного персонала
единица
3
Площадь, рассчитанная в соответствии с утвержденными нормами площадей для размещения административного персонала
квадратный метр
4
Всего расходы по аренде помещений, занимаемыми административным персоналом за год
тысяч тенге
5
Общее количество служебных автомобилей для административного персонала
единица
в том числе арендуемые
единица
6
Количество служебных автомобилей для административного персонала по нормативу положенности в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации"
единица
7
Всего расходы по аренде автомобилей для административного персонала
тысяч тенге
__________________________________________ __________ ___________________________
Должность руководителя            Подпись      Фамилия, имя и отчество
исполнительного органа                        (при его наличии)
Приложение 29
к Правилам разработки и представления отчетов
по исполнению планов развития контролируемых
государством акционерных обществ, товариществ
с ограниченной ответственностью и государственных
предприятий, утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Достижение целей и задач, ключевых показателей деятельности
1 *
2 *
3 *
4 *
5 *
Цель
Задачи
Наименование ключевого показателя деятельности** (далее – КПД)
Единица измерения
За предыдущий год к первому году отчетного периода
20__г. (Отчетный период)
Факт отчетного ___ г. в % к факту предыдущего ___ г.
план
факт
факт предыдущего ___ г. в % к плану
предыдущего ___ г.
план
факт
факт отчетного ___ г. в % к плану отчетного ___ г.
Цель 1
Задача 1
КПД 1
Задача n
КПД n
Цель n
Задача 1
КПД 1
Задача n
КПД n
Примечание: * показатели, характеризующие деятельность организации в реализации стратегических направлений и целей государственного органа, отраженных в его стратегическом плане (плане развития территорий), бюджетной программе
** ключевой показатель деятельности привязывается к цели организации
Продолжение приложения 29
Результаты финансово-хозяйственной деятельности контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий
Наименование организации
Основной вид деятельности
Вид собственности
Областная административно-территориальная единица
Налоговая нагрузка, тыс. тенге
Налоги другие обязательные платежи в бюджет, тыс. тенге
Инвестиции:
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
собственные
бюджетные
тыс. тенге
тыс. тенге
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Инвестиции:
Создание новых рабочих мест
Мероприятия по увеличению местного содержания
Реструктуризация активов
Заемные тыс. тенге
Всего тыс. тенге
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
объем закупок
Местное содержание
Тип актива (профильный, непрофильный, прочие)
Выводимый % пакета акций (доли участия)
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование организации
Доходы тыс. тенге
Расходы тыс. тенге
Финансовый результат тыс. тенге
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
Прибыль тыс. тенге
Убыток тыс. тенге
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Дивиденды тыс. тенге
Среднесписочная численность работников
Фонд оплаты труда тыс. тенге
Финансовая устойчивость
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
отчетный год
предыдущий год перед отчетным
% отчетного года к предыдущему
Рентабельность активов
Эффект финансового рычага (финансового левериджа)
ЕBIТDA
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
________________________            _______________      __________________________
Должность руководителя                  Подпись            Инициалы имени и фамилия
Приложение 30
к Правилам разработки и представления отчетов
по исполнению планов развития контролируемых
государством акционерных обществ, товариществ
с ограниченной ответственностью и государственных
предприятий, утвержденным приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 249
Форма
Займодатель
Цель заимствования
Срок займа
сумма основного долга
1 квартал планируемого года*
2 квартал планируемого года *
дата освоения
дата истечения периода доступности
дата погашения
остаточный срок в днях
погашение основного долга
выплата вознаграждения
пеня
погашение основного долга
выплата вознаграждения
пеня
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
Продолжение приложения 30
3 квартал планируемого года *
4 квартал планируемого года *
Примечание
погашение основного долга
выплата вознаграждения
пеня
погашение основного долга
выплата вознаграждения
пеня
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
Продолжение приложения 30
Информация по временно свободным денежным средствам
Наименование финансовых инструментов
Единица измерения
20__ год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
п/п
(текущий год)
план
оценка
% отклонения
план
факт
% отклонения
план
факт
% отклонения
план
факт
% отклонения
план
факт
% отклонения
план
факт
% отклонения
А
Б
В
1
2

Ескерту. Қағида 28-1-қосымшамен толықтырылды– ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 23.02.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бекітілген:
бастап
күні
ай
жыл
КК
АА
ЖЖЖЖ
Дамыту жоспары бекітілген құжаттың атауы
Ұйымның мөрін қою орны
Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті бюджеттен қаржыдандырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ұйым
ұйымдық-құқықтық нысан
атауы
жоспарланатын кезең
бастап
ЖЖЖЖ
дейін
ЖЖЖЖ
"Жоспарланатын жылдың көрсеткіштері" бөлімі "Орналасқан жердің алаңы және автокөлік" тарауы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
20ХХ+3
20ХХ+4
есептік қаржылық жылдың фактісі (факт)
ағымдағы қаржылық жылды бағалау
(факт)
кезекті қаржылық жылдың жоспары
(бағалау)
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
жоспар
(бағалау)
түзету
1
2
3
4
5
6
7
1
Әкімшілік персонал орналасқан жердің алаңы
шаршы метр
оның ішінде жалға алынып отырғаны
шаршы метр
2
Әкімшілік персоналдың штат саны
бірлігі
3
Әкімшілік персоналды орналастыру үшін алаңдардың бекітілген нормаларына сәйкес есептелеген алаң
шаршы метр
4
Бір жылда әкімшілік персонал орналасқан үй-жайларды жалға алу бойынша барлық шығыстар
мың теңге
5
Әкімшілік персоналға арналған қызметтік көліктің жалпы саны
бірлігі
оның ішінде жалға алынғаны
бірлігі
6
"Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 қаулысына сәйкес әкімшілік персоналға арналған қызметтік көліктің нормативтік тиістілік бойынша саны
бірлігі
7
Әкімшілік персонал үшін автомобильдерді жалға алу бойынша барлық шығыстар
мың теңге
__________________________________      ________       ___________________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы      Қолы       Тегі, аты және әкесінің аты
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрiнiң
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 249 бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
29-қосымша
Нысан
Қызметтің мақсаттары мен міндеттеріне, түйiндi көрсеткiштеріне қол жеткізу
1 *
2 *
3 *
4 *
5 *
Мақсат
Міндеттер
Қызметтің түйiндi көрсеткiштерінің (бұдан әрі – ҚТК) атауы**
Өлшем бірлігі
Өткен жыл бойынша есепті кезеңнің бірінші жылына
20__ж. (есепті кезең)
нақты есеп ___ ж. % нақты өткен есеп ___ ж.
жоспар
нақты
нақты өткен ___ ж. % өткен жылдың жоспарына ___ ж.
жоспар
нақты
нақты өткен ___ ж. % өткен жылдың жоспарына ___ ж.
1 мақсат
1-міндет
1-ҚТК
n-міндет
n- ҚТК
N мақсат
1-міндет
1-ҚТК
n-міндет
n- ҚТК
Ескертпе: * мемлекеттiк органның стратегиялық жоспарында (аумақты дамыту жоспарында), бюджеттік бағдарламада көрсетiлген мақсаттар мен міндеттерді орындау 1 бойынша ұйымның қызметiн сипаттайтын көрсеткiштері
** қызметтің түйінді көрсеткіші ұйымның мақсатына байланысты болады
29-қосымшасының жалғасы
Мемлекет бақылайтын акционерлiк қоғамдардың және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң, мемлекеттiк кәсiпорындардың қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесікестенің жалғасы
Ұйымның атауы
Қызметтің басты түрі
Меншік түрі
Облыстық әкімшілік-аумақтық бірлік
Борыштық жүктемесі мың теңге
Салықтар, бюджетке түсетін басқада міндетті төлемдер, мың теңге
Инвестициялар:
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
меншікті
бюджеттік
мың теңге
мың теңге
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
Инвестициялар:
Жаңадан жұмыс орындарын ашу
Жергілікті қамтуды көбейту шаралары
Активтерді қайта құрылымдау
заемдық мың теңге
барлығы мың теңге
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
сатып алу көлемі
жергілікті қамту
активтің түрі (бейінді, бейінсіз, өзге)
акциялар пакетін шығару % (қатысу үлесі)
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Ұйымның атауы
Кіріс мың теңге
Шығыс мың теңге
Қаржылық нәтиже мың теңге
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
пайда мың теңге
шығын мың тенге
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Дивидендтер мың теңге
Тізім бойынша қызметкерлердің орташа саны
Еңбекақы төлеу қоры мың теңге
Қаржылай тұрақтылық
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
есепті жыл
есепті жылдың алдындағы жыл
есепті жылдың алдындағы жылға %
активтердің тиімділігі
Қаржы тұтқасының (қаржы леверидждің) әсері
ЕBIТDA
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
___________________________________            ________      ____________________
Атқарушы орган басшысының лауазымы            Қолы            Аты-жөні және тегі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрiнiң
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 249 бұйрығымен бекітілген
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдардың,
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің және
мемлекеттік кәсіпорындардың
даму жоспарларын әзірлеу,
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу мен
бағалау қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Қарыздың атауы
заем беруші
Заемның мерзімі
Негізгі борыш сомасы
Жоспардағы жылдың 1-тоқсаны*
Жоспардағы жылдың 2-тоқсаны*
Жоспардағы жылдың 3-тоқсаны*
Жоспардағы жылдың 4-тоқсаны*
ескерту
игеру мерзімі
мүмкіндік берілген кезкңнін өту мерзі
өтеу мерзімі
Қалған мерзім, күндер бойынш
негізгі борышты өтеу
сыйақыны төлеу
айып өсім
негізгі борышты өтеу
сыйақыны төлеу
айып өсім
негізгі борышты өтеу
сыйақыны төлеу
айып өсім
негізгі борышты өтеу
сыйақыны төлеу
айып өсім
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
30-қосымшасының жалғасы
Уақытша бос қаржы құралдары туралы ақпарат
р/с
Қаржы құралдарын атауы
Өлшеу единицасы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
п/п
(ағымдағы жыл)
жоспар
бағалау
ауытқу %
жоспар
бағалау
ауытқу %
жоспар
бағалау
ауытқу %
жоспар
бағалау
ауытқу %
жоспар
бағалау
ауытқу %
жоспар
бағалау
ауытқу %
А
Б
В
1
2