Об утверждении Правил выдачи разрешения на разведку и добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 235. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2015 года № 11034. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 325 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 11.05.2018 № 325 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 18) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на разведку и добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.

Тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге арналған рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 235 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 мамырда № 11034 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 325 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.05.2018 № 325 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 19-бабының 18 тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге арналған рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ Е. Досаев
"___"_______________ 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
___________________ В. Школьник
"___"_______________ 2015 год
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 235
Правила
выдачи разрешения на разведку и добычу
производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи
и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в
соответствии с технологической схемой добычи полезного
ископаемого, либо на добычу подземных вод для целей
водопонижения при эксплуатации горных выработок
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на разведку и добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон).
Правила определяют порядок выдачи физическому или юридическому лицу разрешения на разведку и добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – разрешение).
Настоящие Правила не распространяются на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок, осуществляемую недропользователем в рамках заключенного контракта на недропользование.
2. Под ситуационной схемой понимается графическое отображение расположения объекта недропользования, представляемая недропользователем по форме согласно приложению 1 к разрешению, с целью определения границ и месторасположения скважин, предназначенных для разведки и добычи производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок. Другие понятия и термины, не указанные в настоящих Правилах, используются в значениях, определяемых в соответствии с Законом.

4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев
2015 жылғы 7 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
___________________ В. Школьник
2015 жылғы 3 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 235 бұйрығымен
бекітілген
Тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі
өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің
технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды
барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су
деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге рұқсат
беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жер асты суларын өндіруге арналған рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 19-бабы 18) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Қағидалар жеке немесе заңды тұлғаға тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде суды төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) беру тәртібін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айқындайды.
Осы Қағидалар жер қойнаудың пайдалануды келісімшартында жасалған жер қойнауын пайдалану келісімшарты шеңберінде жер қойнауын пайдаланушы жүзеге асыратын, тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде суды төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге қолданылмайды.
2. Ахуалдық схема ретінде тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіру үшін тағайындалған ұңғымалардың орналасқан орындарын және шекараларын айқындау мақсатында рұқсатқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдаланушы ұсынатын жер қойнауын пайдалану объектілерінің графикалық орналасу бейнесі ұғынылады.
Осы Қағидаларда басқа ұғымдар мен терминдер Заңға сәйкес айқындалатын мәндерде пайдаланылады.

3. Разрешение является документом, удостоверяющим право обладателя осуществлять разведку и добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок.
4. Разрешение выдается на указанный в заявлении срок, при этом данный срок не должен превышать срок недропользования, установленный в контракте на недропользование.
2. Порядок выдачи разрешений
5. Для получения разрешения недропользователем в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности (далее - уполномоченный орган) подается заявление по форме, согласно приложению 2 к Правилам, с приложением следующих документов:
1) копия справки о государственной регистрации - для юридического лица при предъявлении оригинала, либо нотариально заверенную копию;
2) копии свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для физического лица при предъявлении оригинала, либо нотариально заверенную копию;
3) заключения государственной экспертизы запасов подземных вод и геологической информации о подземных водных объектах;
4) сведений об участке недр и условиях недропользования;
5) ситуационной схемы.
6. Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения заявления на выдачу Разрешения проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. Разрешение составляется на государственном и русском языках в двух экземплярах. Один экземпляр выдается недропользователю, второй хранится в уполномоченном органе.
8. Выдача разрешения или мотивированный отказ в его выдаче осуществляется уполномоченным органом, не позднее десяти рабочих дней.
9. При утере, порче разрешения недропользователь может получить дубликат разрешения.
Утерянные, испорченные бланки разрешения считаются недействительными со дня подачи недропользователем письменного заявления (с приложением документов, подтверждающих факт утери, порчи разрешения недропользователя.
Уполномоченный орган производит выдачу дубликата разрешения и с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на разведку и добычу
производственно-технических
подземных вод в объемах две тысячи и
более кубических метров в сутки для
их закачки в пласт в соответствии с
технологической схемой добычи
полезного ископаемого, либо на
добычу подземных вод для целей
водопонижения при эксплуатации
горных выработок
Форма
Комитет геологии и недропользования
Министерство по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Разрешение
на разведку и добычу производственно-технических подземных вод
в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их
закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи
полезного ископаемого, либо на добычу подземных вод для целей
водопонижения при эксплуатации горных выработок
Выдано ______________________________________________________________
(кому)
для (на) ____________________________________________________________
(вид недропользования)
_____________________________________________________________________
(объект недропользования)
_____________________________________________________________________
(цель недропользования)
"___" ________ 20__ года Серия КГ и Н № _____
(Серия МД № _________)
Председатель Комитета
(Руководитель МД) _______________ _________________
(подпись) (Ф.И.О.)
м.п.
Срок действия разрешения продлен
до "___" __________ 20__ года _______________ _________________
(подпись) (Ф.И.О.)
м.п.
Приложение 1
к Разрешению на разведку и добычу
производственно-технических
подземных вод в объемах две тысячи
и более кубических метров в сутки
для их закачки в пласт в соответствии
с технологической схемой добычи
полезного ископаемого, либо на добычу
подземных вод для целей водопонижения
при эксплуатации горных выработок
СИТУАЦИОННАЯ СХЕМА
масштаб (прилагается)
Географические координаты угловых точек (в случаях необходимости в прямоугольных координатах)
№ №
точек
Координаты
долгота
широта
а также на вертикальных разрезах ______________________________
(глубина и мощность водоносного горизонта, стратиграфический индекс и
т.д.)
Площадь земельного отвода, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками, составляет ________________ гектаров (км2)
Приложение 2
к Разрешению на разведку и
добычу производственно-технических
подземных вод в объемах две тысячи
и более кубических метров в сутки
для их закачки в пласт в соответствии
с технологической схемой добычи
полезного ископаемого, либо на
добычу подземных вод для целей
водопонижения при эксплуатации
горных выработок
СВЕДЕНИЯ
ОБ УЧАСТКЕ НЕДР И УСЛОВИЯХ НЕДРОПОЛЬЗОВАНИЯ

3. Рұқсат тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруді жүзеге асыру құқығын куәландыратын құжат болып табылады.
4. Рұқсат өтініште көрсетілген мерзімге беріледі, бұл ретте осы мерзім жер қойнауы пайдалану келісімшартының қолданылу мерзімінен аспауы тиіс.
2. Рұқсат беру тәртібі
5. Жер қойнауын пайдаланушы рұқсат алу үшін индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып, өтініш беріледі:
1) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі - заңды тұлға үшін түпнұсқаны не нотариалды куәландырылған көшірмені көрсеткен кезде;
2) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі - жеке тұлға үшін түпнұсқаны не нотариалды куәландырылған көшірмені көрсеткенде;
3) жерасты сулары қорларының мемлекеттік сараптамалық қорытындысы және жерасты сулары объектілері туралы геологиялық ақпарат;
4) рұқсатқа 2-қосымшаға сәйкес жер қойнауы учаскесі және жер қойнауын пайдалану шарттары туралы мәліметтер;
5) ахуалдық схема.
6. Уәкілетті орган Рұқсат беруге өтініш қабылдаған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап береді.
7. Рұқсат екі данада мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Бір данасы жер қойнауын пайдаланушыға беріледі, екінші данасы уәкілетті органда сақталады.
8. Рұқсатты беру немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органмен жүзеге асырылады.
9. Рұқсатты жоғалтқан, бүлдірген кезде жер қойнауын пайдаланушы рұқсаттың телнұсқасын ала алады.
Жоғалған, бүлінген рұқсаттың бланкілері жер қойнауын пайдаланушы жазбаша түрде өтініш берген (рұқсаттың жоғалу, бүліну фактісін растайтын құжаттарды қоса бере отыпып) күннен бастап жарамсыз деп саналады.
Уәкілетті орган өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жаңа нөмір беріп және оң жақтағы жоғарғы бұрышта "Телнұсқа" деген жазбамен рұқсаттың телнұсқасын беруді жүргізеді.
Тәулігіне екі мың текше метр және
одан да көп көлеміндегі өндірістік-
техникалық жерасты суларын пайдалы
қазбаны өндірудің технологиялық
схемасына сәйкес қаттарға айдау
үшін оларды барлау мен өндіруге не
тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде
су деңгейін төмендету мақсатында
жерасты суларын өндіруге рұқсат
беру қағидасына 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы инвестициялар
және даму министрлігі Геология және
жер қойнауын пайдалану комитеті
Тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлеміндегі
өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің
технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды
барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су
деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге
РҰҚСАТ
_____________________________________________________________________
(кімге)
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану мақсаты)
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектісі)
_______________________________________________________ үшін берілді.
(жер қойнауын пайдаланудың түрі)
20___ жылғы "___" ____________ ГЖҚПК сериясы №_________
(АД сериясы №___)
Комитет төрағасы
(АБ басшысы) ________________________ ____________________
(қолы) Т.А.Ә.А.
М.О.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
20___ жылғы "___" _______ дейін ұзартылды _________ _________
(қолы) Т.А.Ә.А.
М.О.
Тәулігіне екі мың текше метр және
одан да көп көлеміндегі өндірістік-
техникалық жерасты суларын пайдалы
қазбаны өндірудің технологиялық
схемасына сәйкес қаттарға айдау
үшін оларды барлау мен өндіруге не
тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде
су деңгейін төмендету мақсатында
жерасты суларын өндіруге арналған
рұқсатқа 1-қосымша
АХУАЛДЫҚ СХЕМА
масштабы (қоса беріліп отыр)
Бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары (қажет болған
жағдайда тік бұрышты координаттарда) белгіленген.
нүктелердің
№№
Координаттар
бойлық
ендік
сондай-ақ тігінен келетін бөліністерде ______________________________
(су тұтқыш горизонтың тереңдігі мен қуаты, стратиграфиялық индексі
және т.б.)
Бұрыштық нүктелермен ахуалдық схемада белгіленген жер бөлу
алаңы ____________________________________ гектарды (км2) құрайды.
Тәулігіне екі мың текше метр және
одан да көп көлеміндегі өндірістік-
техникалық жерасты суларын пайдалы
қазбаны өндірудің технологиялық
схемасына сәйкес қаттарға айдау
үшін оларды барлау мен өндіруге не
тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде
су деңгейін төмендету мақсатында
жерасты суларын өндіруге арналған
рұқсатқа 2-қосымша
ЖЕР ҚОЙНАУЫ УЧАСКЕСІ ЖӘНЕ ЖЕР ҚОЙНАУЫН ПАЙДАЛАНУ ШАРТТАРЫ
ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

1. Сведения о недропользователе:
1) местонахождение (для юридического и физического лица)
____________________________________________________________________;
2) дата и номер государственной регистрации (для юридического
лица), данные удостоверения личности (для физического лица) ________;
3) руководитель (для юридического лица) ______________________;
4) основной вид деятельности __________________________________
2. Характеристика и особенности месторождения, участка недр:
1) наименование месторождения (участка недр) и геолого-
морфологическая ривязка ____________________________________________;
2) целевое назначение ________________________________________;
3) наименование продуктивного водоносного горизонта или
осушаемого водоносного горизонта ___________________________________;
4) опыт эксплуатации объекта и сведения о водозаборном или
водопонижающем (дренажном) сооружении ______________________________;
5) количественные и качественные показатели месторождения
(участка недр) ______________________________________________________
3. Пространственные границы месторождения (участка недр) ______
4. Срок действия разрешения (начало-конец) ____________________
5. Условия продления срока действия разрешения ________________
6. Сроки представления на согласование рабочей программы и
проекта эксплуатации месторождения подземных вод (участка недр) или
добычи подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных
выработок и начала работ ____________________________________________
7. Обязательные условия недропользования:
1) разведка __________________________________________________;
2) добыча подземных вод (млн. м3/год, тыс. м3/сут, л/с) ______;
3) тип водозаборного или водопонижающего (дренажного)
сооружения (скважины и т.д.) и расстояние между ними (м) ___________;
4) количество эксплуатационных и резервных скважин,
водопонижающих (дренажных) сооружений ______________________________;
5) тип и производительность водоподъемного или водопонижающего
(дренажного) оборудования __________________________________________;
6) нагрузка на одну или группу скважин, водопонижающих
(дренажных) сооружений (минимальная, максимальная, млн. м3/год, тыс.
м3/сут, л/с)________________________________________________________;
7) допустимое понижение или снижение напора уровня от поверхности земли (м) ______________________________________________;
8) водоподготовка ____________________________________________;
9) требования к качеству забираемой воды _____________________;
10) условия отпуска подземных вод потребителям _______________;

1. Жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер:
1) тұрғылықты жері (заңды және жеке тұлға үшін) _______________
2) мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке куәлігінің деректері (жеке тұлға үшін) ________________________;
3) басшы (заңды тұлға үшін) _________________________________;
4) қызметтің негізгі түрі ____________________________________.
2. Кен орнының, жер қойнауы учаскесінің сипаттамасы мен ерекшеліктері:
1) кен орнының (жер қойнауы учаскесінің) атауы және геологиялық-морфологиялық байланысуы __________________;
2) пайдалану мақсаты ______________________________;
3) өнімді сутұтқыш горизонтың атауы немесе құрғатылатын сулы горизонт _________________________________________________________;
4) объектіні пайдалану тәжірибесі және су жинағы немесе су деңгейін төмендетуші (дренаждық) құрылыс туралы мәліметтер __________________;
5) кен орнының (жер қойнауы учаскесінің) сандық және сапалық көрсеткіштері ________________________.
3. Кен орнының (жер қойнауы учаскесінің) кеңістік шекаралары ______________________________.
4. Рұқсаттың қолданылу мерзімі (басталуы-аяқталуы) _______________.
5. Рұқсат мерзімін ұзарту шарттары _____________________.
6. Жұмыс бағдарламасы және кен орнын (жер қойнауы учаскесін) пайдалану не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіру жобасын келісуге ұсынудың және жұмыстардың басталу мерзімдері __________________________.
7. Жер қойнауын пайдаланудың міндетті шарттары:
1) барлау __________________________________;
2) жерасты суларын өндіру (млн./м3 жыл, мың./м3 тәу., л/с) ________________;
3) су жинау немесе судың деңгейін төмендету (дренаждық) құрылысының типі (ұңғылар және т.б.) және олардың арасындағы қашықтық (м) ________________________________________________;
4) пайдаланылатын және резервтік ұңғымалардың, судың деңгейін төмендету (дренаждық) құрылыстардың саны __________________________;
5) су көтергіш немесе судың деңгейін төмендету (дренаждық) жабдықтарының типі мен өнімділігі __________________;
6) бір ұңғыма немесе ұңғымалар тобына, судың деңгейін төмендету (дренаждық) құрылыстарына жүктеме (ең төмен, ең жоғары (млн./м3 жыл, мың.м3/тәу., л/с) ____________________________________;
7) жерүсті деңгейінен қысымның рұқсат етілген төмендеуі немесе азаюы (м) ____________________________________________;
8) су дайындау ______________________________________;
9) жиналатын судың сапасына қойылатын талаптар __________________;
10) тұтынушыларға жерасты суларын беру шарттары __________________________;

11) допустимое уменьшение поверхностного стока при заборе или водопонижении подземных вод ( млн. м3/год, тыс. м3/сут, л/с) _______;
12) тип контрольно-измерительной аппаратуры __________________;
13) границы зоны (округа) санитарной охраны (для одиночной и
группы скважин или водозабора) _____________________________________;
14) требования по ведению мониторинга подземных вод (наличие
режимной сети, наблюдений за режимом эксплуатации месторождения
подземных вод или водопонижении при эксплуатации горных выработок __;
15) обязательства по оценке и переоценке эксплуатационных запасов, в т.ч. дренажных вод ______________________________________;
16) объем инвестиции, вкладываемых в проект __________________;
17) право на информацию о месторождении (участка недр) _______;
18) информация об изменении юридического адреса
недропользователя___________________________________________________;
19) представление геологической информации в Комитет геологии и
недропользования и его территориальным органам _____________________;
20) обязательства по рациональному использованию недр и окружающей природной среды _________________________________________;
21) требования по соблюдению условий недропользования, связанных с технологической схемой эксплуатации объекта несколькими недропользователями ________________________________________________
8. Порядок осуществления контроля за деятельностью недропользования____________________________________________________
9. Договорные условия _________________________________________
10. Платежи, связанные с пользованием месторождения (участка недр)________________________________________________________________
11. Прочие условия ____________________________________________
Приложение: Ситуационная схема.
Комитет геологии и недропользования
(межрегиональный департамент геологии и недропользования)
"____" _____________ 20___ года
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на разведку и добычу
производственно-технических
подземных вод в объемах две
тысячи и более кубических метров
в сутки для их закачки в пласт в
соответствии с технологической схемой
добычи полезного ископаемого, либо
на добычу подземных вод для целей
водопонижения при эксплуатации
горных выработок
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
___________________________________________________________________
(вид недропользования)
____________________________________________________________________
(наименование предприятия, Ф.И.О. физического лица)
Просит выдать разрешение на разведку и добычу
производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и
более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии
с технологической схемой добычи полезного ископаемого, либо на добычу
подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных
выработок в Республике Казахстан
____________________________________________________________________
(вид и объект недропользования - месторождение, участок недр)
Цель недропользования _________________________________________
(предполагаемое количество (объем) забираемых для закачки в пласт или
извлекаемых подземных вод для водопонижения (млн. м3 / год,
тыс.м3/сут, л/с)

11) жерасты суларын жинаған немесе деңгейін төмендеткен кезде беткі ағыстың рұқсат етілген азаюы (млн. м3/жыл, мың. м3/тәу, л/с) __________________________;
12) бақылау-өлшеу аппаратурасының типі ____________________________;
13) санитарлық қорғау аймағының (округінің) шекаралары (дара ұңғы және ұңғымалар тобы немесе су жинағы үшін) __________________________;
14) жерасты суларына мониторинг жүргізу бойынша қойылатын талаптар (режимдік желінің, жер асты сулары кен орнын пайдалануда немесе тау-кен қазбаларын пайдалануда судың деңгейін төмендетуді қадағалаудың болуы) ______________________________________;
15) пайдаланылатын қорларды бағалау және қайта бағалау жөніндегі міндеттемелер, оның ішінде дренаждық сулар ________________________;
16) жобаға салынатын инвестициялардың көлемі __________________________;
17) кен орны (жер қойнауы учаскесі) туралы ақпаратқа құқық ______________________;
18) жер қойнауын пайдаланушының заңды мекен-жайының өзгергендігі туралы ақпарат ____________________;
19) геологиялық ақпаратты Геология және жер қойнауын пайдалану комитетіне және оның аумақтық органдарына ұсыну ____________________;
20) жер қойнауын және қоршаған табиғи ортаны ұтымды пайдалану жөніндегі міндеттемелер __________________________;
21) бірнеше жер қойнауын пайдаланушының пайдалану объектінің технологиялық схемасына байланысты жер қойнауын пайдалану шартын сақтау жөніндегі талаптар __________________________;
8. Жер қойнауын пайдалану қызметін бақылауды жүзеге асыру тәртібі __________________________________.
9. Шарттық талаптар ________________________________.
10. Кен орнын (жер қойнауы учаскесін) пайдалануға байланысты төлемдер ________________________________.
11. Өзге де шарттар ______________________________________.
Қосымша: Ахуалдық схема.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
(өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті)
20__ жылғы "____"______________
Тәулігіне екі мың текше метр және
одан да көп көлемдегі өндірістік-
техникалық жерасты суларын пайдалы
қазбаны өндірудің технологиялық
схемасына сәйкес қаттарға айдау
үшін оларды барлау мен өндіруге не
тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде
су деңгейін төмендету мақсатында
жерасты суларын өндіруге рұқсат беру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(кәсіпорынның атауы, жеке тұлғаның Т.А.Ә)
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдаланудың түрі)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдаланудың түрі және объектісі - кен орны, жер
қойнауы учаскесі)
Қазақстан Республикасында тәулігіне екі мың текше метр және
одан да астам көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы
қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін
оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су
деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге рұқсат беруді
сұрайды
Жер қойнауын пайдалану мақсаты
_____________________________________________________________________
(қатқа айдау үшін алынатын немесе суды төмендету мақсатында
шығарылатын жерасты суларының болжамды мөлшері (көлемі) млн.м/жыл,
мың м/тәу, л/с)

1. __________________________________________________________________
(предполагаемые сроки начала и окончания разведки и
добычи подземных вод, в т.ч. для водопонижения)
2. __________________________________________________________________
(полное наименование предприятия и реквизиты)
3. __________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя, должность, Ф.И.О. владельца предприятия)
4. __________________________________________________________________
(сведения о технических и технологических возможностях предприятия)
5. __________________________________________________________________
(данные о предыдущей деятельности заявителя)
6. __________________________________________________________________
(намерения заявителя об условиях недропользования при разведке
и добыче подземных вод на месторождении (участке недр), в т.ч. для
водопонижения)
7. __________________________________________________________________
(намерения заявителя в отношении охраны от истощения и
загрязнения подземных вод, окружающей среды, включая технические и
технологические мероприятия, рекультивацию и обеспечение техники
безопасности работ)
8. __________________________________________________________________
(расчет доходов и расходов, связанных с недропользованием)
9. __________________________________________________________________
(предполагаемый расчет платежей за пользование недрами)
Приложения:
1. Схема горного или геологического отвода с координатами
угловых точек (для получения разрешения на разведку и добычу
производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и
более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии
с технологической схемой добычи полезного или на добычу подземных вод
для водопонижения при эксплуатации горных выработок);
2.Земельный отвод;
3. Записка с характеристикой объекта недропользования
Руководитель предприятия-заявителя (должность)
________________ _________________________________________
(подпись) Ф.И.О
м.п. "___" __________ 20___ года

1. __________________________________________________________________
(жерасты суларын барлаудың және өндірудің басталуы мен
аяқталуының болжамды мерзімі)
2. __________________________________________________________________
(кәсіпорынның толық атауы және деректемелері)
3. __________________________________________________________________
(басшысының Т.А.Ә.А лауазымы, кәсіпорын иесінің Т.А.Ә.А)
4. __________________________________________________________________
(кәсіпорынның техникалық және технологиялық мүмкіндіктері туралы
мәліметтер)
5. __________________________________________________________________
(өтініш берушінің бұдан бұрынғы қызметі туралы деректер)
6. __________________________________________________________________
(өтініш берушінің жер асты суларын кен орнында (жер қойнауы
учаскесінде) барлаған және пайдаланған кезде жер қойнауын
пайдалану шарттары туралы ниеті)
7. __________________________________________________________________
(өтініш берушінің жерасты суларын, қоршаған ортаны сарқылудан және
ластанудан, қорғауға қатысты, техникалық және технологиялық
іс-шараларды қоса, жаңартуды және жұмыстардың қауіпсіздік
техникасын қамтамасыз етуді қоса алғанда жұмыстардың ниеті)
8. __________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалануға байланысты кірістер мен шығыстардың есебі)
9. __________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдаланғаны үшін төлемдердің болжамды есебі)
Қосымшалар:
1. Бұрыштық нүктелердің координаттары бар ахуалдық схема (тәулігіне екі мың текше метр және одан да астам көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге рұқсат алу үшін).
2. Жер бөлу;
3. Жер қойнауын пайдалану объектісінің сипаттамасы бар жазба.
Өтініш беруші кәсіпорынның басшысы (лауазымы)
_______________ ______________________________
(қолы) (Т.А.Ә.А.)
м.о. 20___ жылғы "___"__________