Об утверждении перечня должностных лиц органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), натуральных норм обеспечения ею, правил ее ношения и знака различия
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2015 года № 11242. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.02.2018 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c пунктом 4-1 статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень должностных лиц органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды (без погон) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон) должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила ношения форменной одежды (без погон), должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) знак различия форменной одежды (без погон) должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Реализацию утвержденных норм производить в пределах средств выделяемых на соответствующий финансовый год.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 мая 2015 года № 308
Перечень должностных лиц органов государственных доходов,
имеющих право ношения форменной одежды (без погон)
1. Заместитель руководителя Таможни*.
2. Руководитель управления Таможни*.

Нысанды киімді (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларының тізбесін, оны киіп жүру қағидаларын және айырым белгісін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 маусымда № 11242 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 168 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 12.02.2018 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 6-бабы 4-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Нысанды киім (погонсыз) киіп жүру құқығы бар мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарын нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының нысанды киім (погонсыз) киіп жүру қағидасы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) айырым белгiсi бекітілсін.
2. Бекітілген нормаларды іске асыру тиісті қаржылық жылға бөлінген қаражат шегінде жүргізілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет–ресурстарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 мамырдағы
№ 308 бұйрығына
1-қосымша
Нысанды киім (погонсыз) киіп жүру құқығы бар мемлекеттік
кірістер органдарының лауазымды адамдарының тізбесі
1. Кеден* басшысының орынбасары.
2. Кеден* басқармасының басшысы.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила ношения форменной одежды (без погон) должностных лиц органов государственных доходов (далее - форменная одежда) разработаны в соответствии c пунктом 4-1 статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок ношения форменной одежды должностными лицами органов государственных доходов, непосредственно осуществляющих таможенный контроль.
2. Форменная одежда подразделяется на мужскую и женскую.
3. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
4. Обеспечение форменной одеждой производится за счет ведомства уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
5. Форменная одежда, выдаваемая должностным лицам органов государственных доходов, считается собственностью ведомства уполномоченного органа в сфере таможенного дела и подлежит возврату при увольнении работника.
2. Правила ношения форменной одежды
6. Ношение форменной одежды обязательно при исполнении служебных обязанностей.
7. Все предметы форменной одежды должны быть вычищены и выглажены. Накладные карманы пиджака должны быть выпущены наружу.
8. Меховая шапка, фуражка, берет носятся так, чтобы нижний край находился на ширине одного - двух пальцев, горизонтально приложенных над бровями, а козырьки фуражки - на уровне бровей. Центр кокарды должен находиться над переносицей. Все головные уборы надеваются прямо без наклона.
9. Пиджак застегивается на все пуговицы.
10. Обувь должна быть начищена.
11. Кашне носится заправленным под воротник куртки. Верхний край кашне должен равномерно выступать над воротником на 1 - 2 см.
12. В летнее время сезона допускается ношение рубашки с короткими рукавами с расстегнутой верхней пуговицей без галстука, с длинными рукавами с галстуком без пиджака.
13. Ношение жилета обязательно должностными лицами органов государственных доходов при выполнении таможенного контроля вне помещения органов государственных доходов. Жилет носится поверх форменной одежды.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 мая 2015 года № 308
Знак различия форменной одежды (без погон)
должностных лиц органов государственных доходов
1. Образец знака различия форменной одежды (без погон)
должностных лиц органов государственных доходов:
Рисунок.
2. Знаком различия форменной одежды (без погон) должностных лиц органов государственных доходов являются логотип органа государственных доходов Республики Казахстан и надпись "КЕДЕН CUSTOMS", которые располагаются на накладном кармане пиджака с правой стороны и на рубашке с левой стороны.
Надпись и логотип вышиваются на накладном кармане шелковыми нитями серого цвета.

1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік кірістер лауазымды адамдарының нысанды киім (погонсыз) киіп жүру қағидасы (бұдан әрі – нысанды киім) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы 6-бабының 4-1-тармағына сәйкес әзірленді және кедендік бақылауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының нысанды киім кию тәртібін айқындайды.
2. Нысанды киім ерлерге және әйелдерге арналған болып бөлінеді.
3. Нысанды киімді және оның заттарын киіп жүру мерзімдері оның берілген күнінен бастап саналады.
4. Нысанды киіммен қамтамасыз ету кеден ісі саласындағы уәкілетті органы ведомствосының есебінен жүргізіледі.
5. Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарына берілетін нысанды киім кеден ісі саласындағы уәкілетті органы ведомствосының меншігі болып табылады және қызметкерді жұмыстан босату кезінде қайтарылуға жатады.
2. Нысанды киім кию қағидасы
6. Қызметтік міндеттерін орындау кезінде нысанды киім кию міндетті.
7. Нысанды киімнің барлық заттары тазартылған және үтіктелген болуы тиіс. Пиджак қалталарының қақпалары сыртқа шығарылған болуы керек.
8. Теріден жасалған құлақшын бөрік, фуражка, берет төменгі жиегі қастың үстінен бір-екі елі биіктікте, күн қағар қастың деңгейінде киілуі керек. Кокарданың ортасы қастың ортасына келуі керек. Барлық бас киімдер қисайтылмай тік киіледі.
9. Пиджак барлық түймелеріне салынады.
10. Аяқ киім тазаланған болуы тиіс.
11. Кашне күрте жағасының астына салынып киіледі. Кашненің жоғарғы шеті жағаның үстінен 1-2 см біркелі шығып тұруы тиіс.
12. Жазғы уақытта пиджаксыз галстукпен ұзын жеңді жидені, сондай-ақ галстуксыз, үстіңгі түймесін ағытып, қысқа жеңді жидені киюге рұқсат етіледі.
13. Кедендік бақылауды мемлекеттік кірістер органдарының үй-жайынан тыс орындау кезінде мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының кеудешені киюі міндетті.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 мамырдағы
№ 308 бұйрығына
4-қосымша
Кеден органдары лауазымды адамдарының нысанды киімінің
(погонсыз) айырым белгiлерi
1. Кеден органдары лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) айырым белгiлерiнің үлгісі:
Сурет.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органының логотипі және пиджактың оң жақтағы және жиденің сол жақтағы қалталарының қақпаларында орналасқан "КЕДЕН CUSTOMS" жазбасы мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) айырым белгiлерi болып табылады.
Қалтаның қақпасындағы жазба мен логотип сұр түсті жібек жіппен кестеленіп тігіледі.