Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Аэрокосмическим комитетом Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 534. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года № 11320. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.04.2020 № 140/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16.04.2020 № 143/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16.04.2020 № 143/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Мусабаев Т.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 534 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11320 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 140/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.04.2020 № 140/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 16.04.2020 № 143/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 16.04.2020 № 143/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (Т.А. Мұсабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауына көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналасуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағындағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
12 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 534
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
в сфере использования космического пространства"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 11.06.2018 № 98/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Аэрокосмическим комитетом Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 11.06.2018 № 98/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии – 7 (семь) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Е. Досаев
2015 жылғы 12 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 534 бұйрығына
1-қосымша
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.06.2018 № 98/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Аэроғарыш комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.06.2018 № 98/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 11.06.2018 № 98/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии, переоформление лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 186 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, исходя из размера МРП, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату оплаты сбора.
Оплата лицензионного сбора производится в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - 11.06.2018 № 98/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту туралы жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес:
1) лицензияны бергені үшін – 186 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін – республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы АЕК мөлшеріне қарай лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкімет" төлем шлюзінің көмегімен (бұдан әрі - ЭҮТШ) портал арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложениям 4 и 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерден басқа, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 және 5-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы, ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылдағаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 11.06.2018 № 98/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя Министерства по адресу: город Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", 12 подъезд, кабинет 349.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, а также посредством портала.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.06.2018 № 98/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 12-кіреберіс, 349-кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына, не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жіберіледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, түскен шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпарат бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы қолжетімді.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 28.06.2017 № 114/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 11.06.2018 № 98/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mdаі.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 28.06.2017 № 114/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

1) жеке тұлғаның – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жолданады, не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 28.06.2017 № 114/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдана алады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.06.2018 № 98/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.mdаi.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 28.06.2017 № 114/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.

Сноска. Пункт 15 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-25-82, Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 28.06.2017 № 114/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере использования
космического пространства"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства.
Адрес местожительства физического лица _______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ________ Тел/Факс ______ Банковский счет ___________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)___________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии.
Физическое лицо _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" ___ 20 _ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере использования
космического пространства"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-25-82, Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 28.06.2017 № 114/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
____________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________ Тел/Факс ____________ Банк шоты _________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
___ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ______________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В ____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер (БИН)
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), БИН филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у
юридического лица)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности в сфере
использования космического пространства.
Адрес юридического лица _______________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________ Тел/Факс ______ Банковский счет ____________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) ______________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии.
Руководитель _________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения "__" __________ 20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере использования
космического пространства"
Форма сведений
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 03.01.2018 № 1/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида
деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның БСН болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы__________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елдімекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _______ Тел/Факс _________ Банк шоты ____________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
___ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; лицензияны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 03.01.2018 № 1/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:

1) специальность и квалификация __________________________________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности ___________________________________________________________________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных
зарубежными организациями ______________________________________________________;
3) наименование организации, выдавшей документ об образовании, дата
выдачи_________________________________________________________________________;
4) место работы _________________________________________________________________;
5) период, занимаемые должности _________________________________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата
трудового договора ___________________________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение,
свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) _____________________.
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании
технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или
стендового или производственного или технологического или испытательного и
измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или
безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения
технико-производственной базы ___________________________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения __________________;
3) дата заключения договора ________________________________________;
4) с кем заключен договор __________________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или
производственного или технологического или испытательного и измерительного
оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры _______________________________;
6) орган выдавший паспорт ________________________________________;
7) назначение оборудования ________________________________________;
8) номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке
(калибровке) (при наличии) __________________________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ____________________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта _________________________;
3) описание технологического процесса _______________________________;

1) мамандығы және біліктілігі _______________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні _________________________________;
шетелдік ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау бойынша мәлімет__________________________________;
3) білім туралы құжатты берген ұйымның атауы, берген күні _______________;
4) жұмыс орны ___________________________________________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары ___________________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні ____________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) ________________________________________________________________;
2. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі__________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері ________________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн ______________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды ___________________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні ___________________;
6) паспорт берген орган ___________________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы _______________________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда) ______________;
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы ______________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ______________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _____________________________;

4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг
_____________________________________________;
5) кем утвержден технический проект ________________________________;
6) дата утверждения технического проекта ____________________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы
не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация ____________________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании _________________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных
зарубежными организациями ______________________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании __________;
4) место работы __________________________________________________;
5) должность ____________________________________________________;
6) местонахождение организации ____________________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата
трудового договора ___________________________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение,
свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее
образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в
соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.)___________;
2) количество специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого
вида деятельности __________________________________;
3) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалистов имеющих высшее образование по
профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификацию
_______________________________________________________________________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю
лицензируемого вида деятельности __________________________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю
лицензируемого вида деятельности __________________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата
трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю
лицензируемого вида деятельности ______________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение,
свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее
образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии)
________________________________________.

4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ ______________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ___________________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі _______________________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні ____________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы _____________;
4) жұмыс орны ___________________________________________________;
5) лауазымы _____________________________________________________;
6) ұйымның орналасқан жері _______________________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
________________________________________________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) ________________________________________________________________.
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік) ____________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандар саны __________________________________________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), олардың мамандықтары және біліктілігі ___________________________________________________;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмыс орны ___________________________________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның лауазымы _____________________________________________;
6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе еңбек шартының нөмірі мен күні ________________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) _______________________________________________________.

3. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании
технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или
стендового или производственного или технологического или испытательного и
измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или
безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения
технико-производственной базы ____________________________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ________;
3) дата заключения договора _______________________________________;
4) с кем заключен договор __________________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или
производственного или технологического или испытательного и измерительного
оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры _____;
6) орган, выдавший паспорт ________________________________________;
7) назначение оборудования ________________________________________;
8) номер, дата, орган, выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке
(калибровке) (при наличии) ____________________________________.
4. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ___________________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта __________________________;
3) описание технологического процесса _______________________________;
4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг
_____________________________________________;
5) кем утвержден технический проект ________________________________;
6) дата утверждения технического проекта ____________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере использования
космического пространства"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию № __________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _________________________на осуществление деятельности (номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию) в сфере использования космического пространства по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

3. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі _______________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері ________________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн ______________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды ___________________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні ___________________;
6) паспорт берген орган ______________________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ________________________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда)
________________________________________________________________.
4. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы ________________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны _______________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _____________________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ ______________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен __________________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________________.
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың атауы)
лицензияны мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица - лицензиата ________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ___________.
Адрес местожительства физического лица ______________________________________________ (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ________ Тел/Факс _________ Банковский счет __________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) ______________________ (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии.
Физическое лицо _________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере использования
космического пространства"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 175/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, БИН юридического лица (в том числе
иностранного юридического лица), БИН филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию № ______________ от _____________ 20 ___ года,
выданную(ое)(ых) ______________________________ на осуществление деятельности
(номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию)
в сфере использования космического пространства по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар"
класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін объектілерді
көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______ Тел/Факс _________ Банк шоты _________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елдімекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 175/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның БСН болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН)
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________________ берілген,
(лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың атауы)
лицензияны мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х): слияния ____ преобразования ____ присоединения ____ выделения ____ разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ______________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _______________________
Адрес юридического лица _________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________ Тел/Факс__________ Банковский счет _________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии.
Руководитель ________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 534
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация космических
объектов и прав на них"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16.04.2020 № 143/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____ қайта құру ____ қосылу ____ бөліп шығару ____ бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші
тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін объектілерді көрсете отырып,
объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы_______________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, БСН,
заңды тұлғаның БСН болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің БСН)
Электрондық пошта _______ Тел/Факс _________ Банк шоты __________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елдімекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 534 бұйрығына
2-қосымша
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 16.04.2020 № 143/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.