Об утверждении стандартов государственных услуг "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2015 года № 11383. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.01.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра юстиции РК от 23.05.2016 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя", согласно приложения 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 23.05.2016 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан Бекетаева М.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
"___" _________ 2015 г.
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
"___" _________ 2015 г.
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 249
Стандарт государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"

"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 маусымда № 11383 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 61 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.01.2018 № 61 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 23.05.2016 № 340 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 23.05.2016 № 340 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның "Әділет" ақпараттық-құқытық жүйесінде және мерзімді баспасөз басылымдарында жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысы М.Б. Бекетаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ә. Исекешев
2015 жыл ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жыл ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен
айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра юстиции РК от 23.05.2016 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
в случае вынесения решения об отказе в допуске к аттестации – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при вынесении решения комиссии о прохождении либо не прохождении аттестации – не позднее следующего дня после проведения аттестации.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов.
В случае ненадлежащего оформления либо представления неполного пакета документов, заявление, поступившее в канцелярию услугодателя, вместе с представленными документами возвращается претенденту без рассмотрения в срок не позднее пяти рабочих дней со дня их поступления с письменным уведомлением о причине возврата. При представлении документов претендентом нарочно возврат заявления без рассмотрения вместе с представленными документами производится немедленно.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - решение комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя (далее – Комиссия) о прохождении либо не прохождении аттестации, оформленное в форме протокола заседания комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя при Департаменте юстиции областей, городов Астана и Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе или на портал, результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Услугополучатель, допущенный к аттестации, уведомляется услугодателем о месте, дате, времени, порядке проведения аттестации не позднее, чем за десять календарных дней до ее проведения в письменном виде.
Не позднее, чем за десять дней календарных дней до проведения аттестации услугодатель на своем интернет-ресурсе размещают списки претендентов, допущенных к аттестации, порядок ее проведения, продолжительность и содержание процедуры отбора претендентов.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 23.05.2016 № 340 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім шығарылған жағдайда – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
аттестаттаудан өту не өтпеу туралы комиссия шешімі шығарылған кезде – аттестаттау өткізілгеннен кейінгі күннен кешіктірмей.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған уақыттан бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырған құжаттарының толықтығын тексеруге міндетті.
Құжаттар тиiсiнше ресiмделмеген не құжаттар топтамасы толық берiлмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiне келiп түскен өтініш ұсынылған құжаттармен қоса түскен күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей, қайтару себебi туралы жазбаша хабарламамен бiрге үмiткерге қаралмай қайтарылады. Үмiткер құжаттарды қолма-қол ұсынған кезде, өтінішті берiлген құжаттармен қоса қарамай қайтару дереу жүргiзiледi.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу комиссиясының (бұдан әрі - Комиссия) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері жанындағы жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу комиссиясының отырыс хаттамасы нысанында ресімделген аттестаттаудан өткендігі не өтпегендігі туралы шешімі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгішінде немесе портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында ресімделеді.
Көрсетілетін қызметті беруші аттестаттаудан өтуге жіберілген көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау өткізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей оның өтетін орны, күні, уақыты, тәртібі туралы жазбаша түрде хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті беруші аттестаттау өткізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей өзінің интернет-ресурсында аттесттаудан өтуге жіберілген үміткерлердің тізімін, оны өткізу тәртібін, үміткерлерді іріктеу ұзақтығы мен мазмұнын орналастырады.

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Прием заявления услугодателем осуществляется с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Проведение аттестации осуществляется по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
к услугодателю:
1) заявление о допуске к аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) удостоверение личности и документ, подтверждающий полномочия представителя физического лица (для идентификации);
3) форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, содержащих информацию:
о наличии диплома;
о прохождении стажировки;
4) справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента не ранее, чем за месяц до их представления;
На портал:
1) заявление о допуске к аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя по форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия формы сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, содержащих информацию:
о наличии диплома;
о прохождении стажировки;
3) электронные копии справок из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента не ранее, чем за месяц до их представления;
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя – подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдауды еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн жүзеге асырады.
Аттестаттауды өткізу қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кемiнде бiр рет жүзеге асырылады.
2) портал – жөндеу жұмыстарының жүргізілуімен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу үшін аттестаттаудан өтуге жіберу туралы өтініш;
2) жеке куәлігі және жеке тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) мынадай ақпараты бар осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 3-қосымшасына сәйкес мәліметтер нысаны;
дипломының бар екендігі туралы;
тағылымдамадан өткендігі туралы;
4) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамалар;
Порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысаны бойынша жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу үшін аттестаттаудан өтуге жіберу туралы өтініш;
2) мынадай ақпараты бар осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 3-қосымшасына сәйкес мәліметтер нысанының электрондық көшірмесі;
дипломының бар екендігі туралы;
тағылымдамадан өткендігі туралы;
3) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамалардың электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен тегі көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия)услугодателя и (или) его должностных лиц по
вопросам оказания государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 13 подъезд.
Жалобы принимаются в письменной форме почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес услугополучателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо на электронный адрес услугополучателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования, с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адрес услугодателя: территориальные органы юстиции областей, города республиканского значения и столицы.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрліктің басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор к-сі, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 13-кіреберіс мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) тегі, пошталық мекенжайы көрсетіледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен уақытын көрсетумен оны көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушіде өтініштерді өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымымен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдары.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті электрондық нысанда портал арқылы алу мүмкіндігі бар.

14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах услугодателей, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших
стажировку и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя"
Форма
Протокол
заседания Комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие
деятельностью частного судебного исполнителя (далее – Комиссия) при
Департаменте юстиции ______________ области, городов Астана и Алматы
Министерства юстиции Республики Казахстан
город ______________ №_________ "____" __________20____ г.
Председательствовал:
Присутствовали:
(Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
Члены комиссии:
(Ф.И.О. (при его наличии)
ПОВЕСТКА ДНЯ:
Отбор претендентов, участвующих в аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
В соответствии с пунктом 1 статьи 141 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), Комиссией проведена аттестация лиц, прошедших стажировку и претендующие на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
На основании изложенного, руководствуясь статьей 141 Закона, по результатам аттестации, Комиссией
ПРИНЯТО РЕШЕНИЕ:
1. Считать прошедшими аттестацию на занятие деятельностью частного судебного исполнителя следующих претендетов:_________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) полностью)
_____________________________________________________________________
2. Считать не прошедшими аттестацию на занятие деятельностью частного судебного исполнителя следующих претендентов:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) полностью)
3. На аттестацию на занятие деятельностью частного судебного исполнителя не явились следующие претенденты:_________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) полностью)
4. Департаменту юстиции ____________________________ области, городов Астана и Алматы в течение двух рабочих дней направить копию настоящего протокола в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Лицам, указанным в пунктах 2 и 3 настоящего протокола возвратить документы, представленные на аттестацию на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
Председатель Комиссии _______________________________________
(Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
Члены Комиссии ____________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии))
М.П.
Секретарь _________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
"_____"____________20___г.
(Дата вынесения протокола)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших
стажировку и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя"
Форма
Председателю комиссии
по аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью частного
судебного исполнителя
от_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
Адрес:___________________________
Заявление
о допуске к аттестации
на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Прошу допустить меня к аттестации для получения лицензии на
занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
За предоставление достоверных сведений несу персональную
ответственность.
Заявитель ______________________
дата:___________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение:

14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресуртарында көрсетілген, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
________________ облысының, Астана және Алматы қалаларының
Әділет департаменті жанындағы Жеке сот орындаушысы қызметімен
айналысуға үміткер тұлғаларды аттестаттау бойынша комиссия
(бұдан әрі - Комиссия) отырысының ХАТТАМАСЫ
______________ қаласы №_________ 20____ ж. "____" _________
Төрағалық еткен:
Қатысқандар:
(Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болса)
Комиссия мүшелері:
(Т.А.Ә. (бар болса)
КҮН ТӘРТІБІ:
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін аттестаттауға
қатысатын үміткерлерді іріктеу.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 141-бабы
1-тармағына сәйкес Комиссия тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан
өткізді.
Баяндалғанның негізінде, Заңның 141-бабын басшылыққа алып,
аттестаттау қорытындысы бойынша Комиссия:
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мына үміткерлер жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға
аттестаттаудан өтті деп есептелсін: _________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса) толығымен)
____________________________________________________________________.
2. Мына үміткерлер жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға
аттестаттаудан өтпеді деп есептелсін: _______________________________
(Т.А.Ә. (бар болса) толығымен)
____________________________________________________________________.
3. Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға аттестаттауға
мына үміткерлер келген жоқ:_________________________________________.
(Т.А.Ә. (бар болса) толығымен)
4. _______________ облысының, Астана және Алматы қалаларының
Әділет департаменті екі жұмыс күні ішінде аталған хаттаманың
көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жолдасын.
Осы хаттаманың 2 және 3-тармақтарында көрсетілген тұлғаларға
жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін аттестаттауға ұсынған
құжаттары қайтарылсын.
Комиссия төрағасы______________________________________________
(Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болса)
Комиссия мүшелері______________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
М.О.
Хатшы _____________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
20___ж. "_____"____________
(Хаттаманың шыққан күні)
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен
айналысуға үміткер тұлғаларды
аттестаттау бойынша комиссия төрағасына
_______________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Мекенжайы:_____________________________
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін
аттестаттауға жіберу туралы
өтініш
Маған жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия алу
үшін аттестаттаудан өтуге рұқсат етуді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін.
Өтініш беруші _____________________________
күні: _________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Қосымша:

1. ______________________________
2. ______________________________
3. ______________________________
4. ______________________________
5. ______________________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших
стажировку и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя"
Форма
Форма сведений
для прохождения аттестации на занятие
деятельностью частного судебного исполнителя
I. Сведения о дипломе:
1. наименование высшего учебного заведения
_____________________________________________________________________
2. шифр специальности
_____________________________________________________________________
3. номер диплома _____________________________________________________________________
4. дата выдачи диплома
_____________________________________________________________________
5. документ подтверждающий прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
1. серия и номер
_____________________________________________________________________
2. основание: дата и номер
_____________________________________________________________________
3. регистрационный номер и дата
_____________________________________________________________________
II. Заключение о прохождении стажировки:
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки _____________________________________________________________________
2. область
_____________________________________________________________________
3. руководитель стажировки _____________________________________________________________________
4. дата начала стажировки _____________________________________________________________________
5. дата окончания стажировки
_____________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 249
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного
исполнителя"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер стандартына
3-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға
аттестаттаудан өту үшін
мәліметтер нысаны
I. Диплом туралы мәлімет:
1. Жоғарғы оқу орнының атауы
____________________________________________________________________
2. Мамандықтың шифрі
____________________________________________________________________
3. Дипломның нөмірі
____________________________________________________________________
4. Дипломның берілген күні
____________________________________________________________________
5. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
нострификациялау және тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат:
____________________________________________________________________
1. сериясы және нөмірі:
____________________________________________________________________
2. негіздеме: күні және нөмірі
____________________________________________________________________
3. тіркеу нөмірі және күні
____________________________________________________________________
II. Тағлымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағлымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні
____________________________________________________________________
2. Облыс
____________________________________________________________________
3. Тағлымдаманың жетекшісі
____________________________________________________________________
4. Тағлымдаманың басталу күні
____________________________________________________________________
5. Тағлымдаманың аяқталу күні
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 249 бұйрығына
2-қосымша
"Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5.Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6.Результаты оказания государственной услуги – выдача лицензии, переоформление и дубликата лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал, результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам.
За выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) выдача лицензии – 6 месячных расчетных показателей;
2) выдача дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателей.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется по наличному и (или) безналичному расчету через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
При подаче электронного запроса на оказание государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы жүгінген жағдайда:
лицензия беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетің қызметті беруші Көрсетілетің Қызметті алушының құжаттарын алған уақыттан бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырған құжаттарының толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесісы – жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 10-тармағымен қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Жеке сот орындаушыcының қызметiмен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру үшін қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығының лицензиялық алымы алынады, ол "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 471-бабына сәйкес мынаны құрайды:
1) лицензия беру – 6 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ы;
3) лицензияны қайта ресімдеу – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ы, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен көп емес.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлемақы қолма-қол және (немесе) қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, олар төлемақы мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін портал арқылы электрондық сұрау салынған кезде төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Прием заявления и выдача результата оказания государственных услуг у услугодателя осуществляется с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
Для получения лицензии:
к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) удостоверение личности и документ, подтверждающий полномочия представителя физического лица (для идентификации);
3) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) форма сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, содержащих информацию:
о наличии диплома;
о трудовой деятельности;
о сдаче аттестации, за исключением лиц, указанных в пункте 5 статьи 142 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";
5) для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями, копия документа, подтверждающего прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании";
6) справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента не ранее, чем за месяц до их представления в уполномоченный орган.
На портал:
1) заявление по форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия документа об оплате в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) форма сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, содержащих информацию:
о наличии диплома;
о трудовой деятельности;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушіде сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) портал – жөндеу жұмыстарының жүргізілуімен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке куәлігі және жеке тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) мынадай ақпараты бар осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 2-қосымшасына сәйкес мәліметтер нысаны;
дипломының бар екендігі туралы;
еңбек қызметі туралы;
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 142-бабы 5-тармағында көрсетілген адамдардан басқасына аттестауды тапсырғаны туралы;
5) шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімін өткендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды уәкілетті органға ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамалар;
Порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) мынадай ақпараты бар осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 2-қосымшасына сәйкес мәліметтер нысаны;
дипломының бар екендігі туралы;
еңбек қызметі туралы;

о сдаче аттестации, за исключением лиц, указанных в пункте 5 статьи 142 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";
4) для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями, электронная копия документа, подтверждающего прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании";
5) электронная копия справок из наркологического и психиатрического диспансеров, выданных по местожительству претендента не ранее, чем за месяц до их представления в уполномоченный орган.
Отсутствие сведений о наличии задолженности по исполнительному производству и задолженности по периодическому взысканию более трех месяцев представляются из базы данных Министерства юстиции Республики Казахстан.
Для переоформления лицензии:
к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) удостоверение личности и документ, подтверждающий полномочия представителя физического лица (для идентификации);
3) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
На портал:
1) заявление по форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия документа об оплате в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
При утере, порче лицензии услугополучатель при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем, для получения дубликата (с предоставлением необходимых документов) обращается:
к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата.
На портал:
1) заявление по форме электронного документа, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия документа об оплате в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, об отсутствии ограничений в дееспособности или ограниченной дееспособности, о совершенных коррупционных правонарушениях, на которые в течение трех лет до назначения на должность частного судебного исполнителя налагалось в судебном порядке административное взыскание, об отсутствии сведений совершенных коррупционных преступлениях, об отсутствии не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости, об отсутствии сведений о ранее уволенных по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных и специальных государственных органов, судов и органов юстиции, о лишении лица лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя – подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 142-бабы 5-тармағында көрсетілген адамдардан басқасына аттестауды тапсырғаны туралы;
4) шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімін өткендігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды уәкілетті органға ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамалардың электрондық көшірмесі.
Атқарушылық іс жүргізу бойынша берешегі және мерзімді өндіріп алу бойынша үш айдан астам берешегі туралы мәлімет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің дерекқорынан ұсынылады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша арыз;
2) жеке куәлігі және жеке тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (идентификациялау үшін);
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) лицензияны немесе лицензия қосымшасын қайта рәсімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпараттары бар құжаттар көшірмесі, ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйеде қамтылған құжаттардан басқа.
Порталға:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі арыз;
2) лицензиялық жинақ қорына төленгені туралы электрондық құжат көшірмесі, ЭҮТШ арқылы төленген жағдайдан басқа;
3) лицензияны немесе лицензия қосымшасын қайта рәсімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпараттары бар электрондық құжаттар көшірмесі, ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйеде қамтылған құжаттардан басқа.
Лицензияны жоғалтқан, бүлдірген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәлімет алу мүмкіндігі болмаған кезде телнұсқасын алу үшін (қажетті құжаттарды ұсыну арқылы) жүгінеді:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша арыз;
2) телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Порталға:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі арыз;
2) лицензиялық жинақ қорына төленгені туралы электрондық құжат көшірмесі, ЭҮТШ арқылы төленген жағдайды қоспағанда.
Еңбекке жарамдылығына шек қойылмағаны немесе еңбекке жарамдылығына шек қойылғаны туралы, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны туралы, яғни жеке сот орындаушысы лауазымына тағайындалғанға дейін үш жыл ішінде сот тәртібімен әкімшілік жазаға тартылғаны, заңда көзделген тәртіпте соттылығы өтелмегені немесе алынбағаны туралы, бұрын теріс қылықтар жасағаны үшін мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан және арнайы мемлекеттік органдардан, соттан және әділет органдарынан қызметтен босатылғаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы, мемлекеттік ақпараттық жүйесінде қамтылған тұлғаны жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу лицензиясынан айыру туралы ақпарат қамтылған құжаттарды көрсетілетін қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушы мемлекеттік ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын құжаттарды пайдалануға келісім береді, егер Қазақстан Республикасының заңдарындаөзге көзделмесе.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен тегі көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра юстиции РК от 23.05.2016 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
услугодателем получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда, запрещающее ему заниматься отдельным видом деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю лицензию.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц
по вопросам оказания государственной услуги
11.В случае обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя структурного подразделения Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме почтовой связью, нарочно через канцелярию Министерства (кабинет 925), телефон 8 (7172) 74-07-95, 74-07-96.
Подтверждением принятия жалобы является получение талона с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
В жалобе услугополучателя указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
При обращении через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется посредством почтовой связи либо на электронный адрес услугополучателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12.В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 23.05.2016 № 340 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
субъектілердің осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
көрсетілетін қызметті берушінің келісім беретін тиісті мемлекеттік органынан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылған талаптарға сәйкес келмеуі туралы жауап алуы;
көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрін жүзеге асыруға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот уақытша лицензия алуына тыйым салуы.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Қызмет берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым қызмет берушінің басшысының атына немесе Министрліктің құрылымдық бөлімшесі басшысының атына, осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошталық байланыс арқылы, Министрліктің кеңсесі (925-кабинет), телефоны 8 (7172) 74-07-95, 74-07-96 арқылы қолма-қол қабылданады.
Күні, уақыты, шағымды қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен тегі көрсетілген талонды алу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның аты-жөні, тегі, пошталық мекен-жайы көрсетіледі. Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылуы қажет.
Портал арқылы шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтініштерді өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы жауап пошталық байланыс арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.

4. Иные требования, с учетом особенностей
оказания государственной услуги
13.Адрес услугодателя: город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание "Дом Министерств", подъезд 13.
14.Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15.Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственных услуг 8 (7172) 74-04-52, 74-06-30. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 88000807777
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии
и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________
(полное наименование лицензиара)
От ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности)
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта
_____________________________________________________________________
Телефоны
_____________________________________________________________________
Факс
_____________________________________________________________________
Банковский счет
_____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается________листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Физическое лицо ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения:
" __ " _____ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью частного судебного
исполнителя"

4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілетін өзге де
талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы: Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 13-кіреберіс.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті электрондық нысанда портал арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-04-52, 74-06-30. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 88000807777.
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiші
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызметтiң түрiн және (немесе) кіші түрін (-лерін) көрсету) жүзеге
асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
тасымылдағышта беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ____________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік есепшоты ____________________________________________________
(есепшот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (лары) ____________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Құжаттар қоса беріліп отыр __________________________________________
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сай келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға ___________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" ________
(бар болған жағдайда)
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу үшін біліктілік
талаптарының сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 23.05.2016 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности частного судебного исполнителя
1. Высшее образование:
Наименование специальности и квалификации _______________;
Номер диплома___________________________;
Дата выдачи диплома______________________;
Место выдачи диплома_____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом_________;
2. Сдача аттестации:
Результат аттестации (да/нет)___________________;
3. Трудовая деятельность:
Дата приема______________________________;
Дата увольнения___________________________;
Занимаемые должности_____________________;
Место работы______________________________;
Причина увольнения________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В_________________________________
(полное наименование лицензиара)
От________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии)
Физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии(нужное
подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего
_____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата ________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ________

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 23.05.2016 № 340 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жоғары білім:
Мамандығының және біліктілігінің атауы ________________________
Диплом нөмірі _________________________________________________
Дипломның берілген күні _______________________________________
Дипломның берілген орны _______________________________________
Оқу орнының, диплом берген оқу мекемесінің атауы ______________
2. Аттестаттауды тапсырғаны:
Аттестаттау нәтижесі (иә/жоқ) _________________________________
3. Еңбек жолы:
Қабылданған күні ______________________________________________
Босатылған күні _______________________________________________
Атқарған қызметі ______________________________________________
Жұмыс орны ____________________________________________________
Босатылған себебі _____________________________________________
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге
арналған жеке тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасымалдағышта ___ (лицензияны қағаз тасымалдағышта алу қажет
болған жағдайда Х белгісін қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауының өзгеруі
______
3) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның заңды мекенжайының
өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және
хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, үшінші тұлғалардың пайдасына
объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны лицензиаттың иеліктен шығаруы ________

5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ___________
8) изменение наименования подвида деятельности ________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________ (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Форма
Заявление
физического лица для получения дубликата лицензии и
(или) приложения к лицензии
В_________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
В связи с _____________________________прошу выдать дубликат лицензии
(утеря, порчя лицензии)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего
_____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года

5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия
үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып,
объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі
_______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы
талаптың болуы _______
7) қызмет түрінің атауының өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауының өзгеруі ________ қағаз тасымалдағышта.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті
электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет
көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензия көшірмесін және (немесе) лицензияға қосымшаларды алу
үшін жеке тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________ (лицензияны жоғалту, бүлдіру)
байланысты лицензия көшірмесін беруіңізді сұраймын.
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (керектің асты сызылсын)
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті
электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет
көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтырған күні: 20__ жылғы "__" _________________