Об утверждении формата XML информации, предоставляемой электронным способом субъектами финансового мониторинга
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 345. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2015 года № 11569. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 915.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.09.2020 № 915 (вводится в действие с 15.11.2020).
В соответствии с пунктом 3 Правил представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1484 "Об утверждении Правил представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков критериев определения подозрительной операции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый формат XML информации, предоставляемой электронным способом субъектами финансового мониторинга.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (Таджияков Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2015 года № 345
Формат XML информации, предоставляемой электронным способом
субъектами финансового мониторинга

Қаржы мониторингі субъектілерінің электрондық тәсілмен берілетін ақпараттың ХМL пішімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 345 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 7 шілдеде № 11569 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 915 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 24.09.2020 № 915 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпарат беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау критерийлерінің белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1484 қаулысымен бекітілген Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпарат беру қағидаларының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы мониторингi субъектiлерiнің электрондық тәсілмен берілетін ақпараттың XML пішімін бекіту туралы нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (Б.Ш. Тәжіяқов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны орналастыруды мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2015 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б.Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 3 маусымдағы
№ 345 бұйрығымен бекітілген
Қаржы мониторингі субъектілері электрондық тәсілмен берілетін ақпараттың XML пішімі

1. Типы сообщений в системе
п/п
Тип сообщения в системе
Наименование xml файла
1
Информационное сообщение по форме ФМ-1
doc
2
Извещение о принятии формы ФМ-1
Ack1
3
Извещение о непринятии формы ФМ-1
Ack2
4
Запрос регистрации СФМ
Registration
5
Квитанция о доставке запроса регистрации СФМ
Ack12
6
Уведомление о положительном результате рассмотрения запроса на регистрацию СФМ
Ack14
7
Извещение об отрицательном результате рассмотрения запроса на регистрацию СФМ
Ack13
8
Запрос на предоставление дополнительной информации
DocInfo
9
Извещение о принятии запроса дополнительной информации
Ack1
10
Извещение о непринятии запроса дополнительной информации
Ack2
11
Ответ на запрос на получение дополнительной информации
UponDocInfo
12
Извещение о принятии ответа на запрос дополнительной информации
Ack1
13
Извещение о непринятии ответа на запрос дополнительной информации
Ack2
Для предоставления данных применяется кодировка символов UTF-16, из множества допустимых символов исключаются специальные символы: &(амперсанд), <> (открывающаяся закрывающаяся скобки), `(апостроф).
2. Теги, обязательно присутствующие в сообщениях
различного назначения
Расположение
тега в документе
Тип
Элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Sender
Текстовая строка
до 32 символов: символы от A –Z, цифры от 0-9
Отправитель.
1) Строка с наименованием организации-СФМ, выполнившего отправку сообщения в КФМ. Указывается, если отправителем сообщения является СФМ.
2) Строка "KFM". Указывается, если отправителем сообщения является КФМ.
/ExportData/SignedData/Receiver
Текстовая строка
до 32 символов: символы от A –Z, цифры от 0-9
Получатель.
1) Строка "KFM". Указывается, если получателем сообщения является КФМ.
2) Строка с наименованием организации-СФМ. Указывается, если получателем сообщения является СФМ.
/ExportData/SignedData/TimeStamp
Тип DateType (предоставляется в виде дд.мм.гггг чч24:мм:сс)
Время отправки документа
/ExportData/SignedData/Data/Root/Version
Текстовая строка
36 символов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID версии документа в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Root/DocumentUniqueIdentifier
Текстовая строка
36 символов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID документа в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Signature
base64 строка, сформированная при помощи криптопровайдера Tumar в формате, соответствующем W3C
ЭЦП документа
/ExportData/TransportType
Число
Тип транспорта
_________________________
1 В извещениях о принятии вместо тега "Root" используется тег "Check"

1. Жүйедегі хабарламалардың типтері
р/с
Жүйедегі хабарламаның типі
xml файлдың атауы
1
ФМ-1 нысаны бойынша ақпараттық хабар
doc
2
ФМ-1 нысанын қабылдау туралы хабарлама
Ack1
3
ФМ-1 нысанын қабылдамау туралы хабарлама
Ack2
4
ҚМС-ны тіркеуді сұрату
Registration
5
ҚМС-ны тіркеуді сұратуды жеткізу туралы түбіртек
Ack12
6
ҚМС-ны тіркеуге үшін сұратуды қараудың оң нәтижесі туралы хабарлама
Ack14
7
ҚМС-ны тіркеуге сұратуды қараудың теріс нәтижесі туралы хабарлама
Ack13
8
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салу
DocInfo
9
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама
Ack1
10
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салуды қабылдамау туралы хабарлама
Ack2
11
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салудың жауабы
UponDocInfo
12
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салудың жауабын қабылдау туралы хабарлама
Ack1
13
Қосымша ақпарат ұсынуға сұрау салудың жауабын қабылдамау туралы хабарлама
Ack2
Деректерді ұсыну үшін UTF-16 таңбалар кодировкасы қолданылады, рұқсат етілген таңбалар жиынынан арнайы таңбалар алынып тасталынды: &(амперсанд), <> (ашылған және жабылған жақшалар), `(апостроф).
2. Әртүрлі хабарламалар үшін міндетті түрде болуы тиіс тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элементтің типі
Элементтің сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Sender
Мәтіндік жол.
Мәтіндік жол
(32 символ: A–Z символдары, 0-9 цифрлары)
Жіберуші.
1) ҚМК-не хабарламаны жіберуді орындаған ҚМС ұйымының атауы жазылған жол. Егер хабарламаны жіберуші ҚМС болса көрсетіледі..
2) "KFM" жолы. Егер хабарламаны жіберуші ҚМК болса көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Receiver
Мәтіндік жол (32 символ: A–Z символдары, 0-9 цифрлары)
Алушы.
1) "KFM" жолы. Егер хабарламаны алушы ҚМК болса көрсетіледі.
2) ҚМС ұйымының атауы жазылған жол.
Егер хабарламаны алушы ҚМС болса көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/TimeStamp
DateType типі (дд.мм.гггг чч24:мм:сс түрінде көрсетіледі)
Құжатты жіберу уақыты.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Version
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
Құжат нұсқасының GUID-ы ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматында (оналтылық санау жүйесіндегі саны. Жоғарғы тіркелімде дефистер арқылы).
/ExportData/SignedData/Data/Root/DocumentUniqueIdentifier
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
Құжат нұсқасының GUID-ы ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматында (он алтылық санау жүйесіндегі сан, жоғарғы тіркелімде дефистер арқылы).
/ExportData/SignedData/Signature
base64 типіндегі жол, W3C форматында Tumar криптопровайдерінің комегімен құралған
Құжаттың электрондық цифрлық қолтаңбасы.
/ExportData/TransportType
Сан
Транспорт типі.

3. Теги, применяемые для формирования
информационного сообщения по форме ФМ-1
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента *
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData
[2] Сведения о субъекте финансового мониторинга, направившего форму ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/FirstName
Текстовая строка 100 символов
[2.7 (1)] Фамилия
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/SecondName
Текстовая строка 100 символов
[2.7 (2)] Имя
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/MiddleName
Текстовая строка 100 символов
[2.7 (3)] Отчество (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/JobName
Текстовая строка 300 символов
[2.7.1] Должность ответственного должностного лица
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Phone
в формате код города/номер телефона/номер внутреннего телефона через запятую
[2.8] Контактные телефоны
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Email
Текстовая строка 100 символов
[2.9] Электронная почта
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationCode
Число
[2.1] Код субъекта финансового мониторинга. Нумерация и описания соответствуют Приложению 3 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationOPF
Число
[2.2 (1.1)] Организационная форма субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Organisation
Текстовая строка 300 символов
[2.2 (1.2)] Наименование субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationArea/@Code
Число
[2.5 (1)] Код области (согласно справочнику КАТО)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationCity/@Code
Число
[2.5 (3)] Код населенного пункта (город/поселок/село) (справочнику КАТО)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationDistrict/@Code
Число
[2.5 (2)] Код района (согласно справочнику КАТО)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationStreet
Текстовая строка 100 символов
[2.5 (4)] Наименование улицы/проспекта/микрорайона
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationHouse
Текстовая строка 100 символов
[2.5 (5)] Номер дома
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationOffice
Текстовая строка 100 символов
[2.5 (6)] Номер квартиры/офиса (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationPostalIndex
Число
[2.5 (7)] Почтовый индекс
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/IINBIN
12 цифр
[2.4] ИИН/БИН
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData
[2.6 – 2.6.3] Сведения о документе, удостоверяющем личность (для СФМ, являющимся физическим лицом)
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/FirstName
Текстовая строка

3. ФМ-1 нысаны бойынша ақпараттық хабарламаларды қалыптастыру
үшін қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элементтің типі
Элементтің сипаттамасы *
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData
[2] ФМ-1 нысанын жіберген қаржы мониторингі субъектісі туралы мәліметтер.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/FirstName
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.7 (1)] Тегі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/SecondName
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.7 (2)] Аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/MiddleName
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.7 (3)] Әкесінің аты (бар болса)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/JobName
Мәтіндік жол (300 символ)
[2.7.1] Жауапты лауазымды тұлғаның қызметі
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Phone
Қала коды / телефон нөмірі / ішкі телефонның нөмірі – форматында, телефондар үтір арқылы
[2.8] Байланыс телефондары
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Email
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.9] Электрондық пошта
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationCode
Сан
[2.1] Қаржы мониторингі субъектісінің коды. Ереженің** нөмірленуі және сипаттамасы
3-қосымшаға сәйкестендірілген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationOPF
Сан
[2.2 (1.1)] Қаржы мониторингі субъектісінің ұйымдық нысаны.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/Organisation
Мәтіндік жол (300 символ)
[2.2 (1.2)] Қаржы мониторингі субъектісінің атауы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationArea/@Code
Сан
[2.5 (1)] Облыстың коды (ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationCity/@Code
Сан
[2.5 (3)] Елді мекеннің коды (қала/кент/ауыл) (ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationDistrict/@Code
Сан
[2.5 (2)] Ауданның коды (ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationStreet
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.5 (4)] Көшенің/даңғылдың/шағын ауданның атауы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationHouse
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.5 (5)] Үйдің нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationOffice
Мәтіндік жол (100 символ)
[2.5 (6)] Пәтердің/кеңсенің нөмірі (бар болса)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/OrganisationPostalIndex
Сан
[2.5 (7)] Пошталық индекс
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/IINBIN
12 цифр
[2.4] ЖСН/БСН
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData
[2.6 – 2.6.3] Жеке басын куәландыру құжаты туралы мәліметтер (жеке тұлға болып табылатын ҚМС-тер үшін)
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/FirstName
Мәтіндік жол

[2.2 (1.2.2)] Имя СФМ, являющегося физическим лицом или индивидуальным предпринимателем
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/LastName
Текстовая строка
[2.2 (1.2.1)] Фамилия СФМ, являющегося физическим лицом или индивидуальным предпринимателем
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/MiddleName
Текстовая строка
[2.2 (1.2.3)] Отчество СФМ, являющегося физическим лицом или индивидуальным предпринимателем
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/@IsAc
True
или
False
Атрибут, показывающий является ли СФМ, подающий отчет физическим лицом. Если нет, то теги соответствующие п.п.[2.6 – 2.6.3] Правил не указываются.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DocumentIdentity
Число
[2.6] Код типа документа, удостоверяющего личность (для физических лиц). Нумерация и описания соответствуют Приложению 4 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/SeriesDocIdentity
Строка до 50 символов
[2.6.1 (1)] Номер документа удостоверяющего личность (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/NumberDocIdentity
Строка до 50 символов
[2.6.1 (2)] Серия документа удостоверяющего личность (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DateIssuance
Дата (в виде дд.мм.гггг)
[2.6.3] Когда выдан документ, удостоверяющий личность (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DocumentIssued
Строка до 300 символов
[2.6.2] Кем выдан документ, удостоверяющий личность (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation
[1] Сведения о сообщении и [3] Информация об операции, подлежащейнансовому мониторингу
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/DocumentType
Число
[1.3] Вид документа – Нумерация и описания соответствуют п. 1.3 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MessageNumber
Число
[1.1(1)] Номер формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/LastModifyDate
Дата в виде dd.mm.yyyy
[1.2] Дата формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/TransactionDate
Дата в виде dd.mm.yyyy hh24:mi:ss
Время завершения/начала/ приостановки операции СФМ. Отсутствует в случае указания числа 4 в п [1.4] Правил **.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ViewOperationId
Число
[3.2 (1)] Код вида операции - Нумерация и описания соответствуют Приложению 5 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/EknpId
Число

[2.2 (1.2.2)] Жеке тұлға немесе дара кәсіпкер болып табылатын ҚМС-тің аты.
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/LastName
Мәтіндік жол
[2.2 (1.2.1)] Жеке тұлға немесе дара кәсіпкер болып табылатын ҚМС-тің тегі.
/ExportData/SignedData/Data /Root/PersonalData/AdditionalAcData/MiddleName
Мәтіндік жол
[2.2 (1.2.3)] Жеке тұлға немесе дара кәсіпкер болып табылатын ҚМС-тің әкесінің аты.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/@IsAc
True немесе False
ҚМС-і есеп тапсыратын жеке тұлға болып табылатындығын көрсететін атрибут. Егер жоқ болса, онда Қағидалардың [2.6 – 2.6.3] тармақшаларына сәйкес келетін тегтер көрсетілмейді.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DocumentIdentity
Сан
[2.6] Жеке басын куәландыратын құжат типінің коды (жеке тұлғалар үшін). Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 4-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/SeriesDocIdentity
Мәтіндік жол (50 символ)
[2.6.1 (1)] Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/NumberDocIdentity
Мәтіндік жол (50 символ)
[2.6.1 (2)] Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DateIssuance
Күн (дд.мм.гггг түрінде)
[2.6.3] Жеке басын куәландыратын құжаттың берілген уақыты (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/PersonalData/AdditionalAcData/DocumentIssued
Мәтіндік жол (300 символ)
[2.6.2] Жеке басын куәландыратын құжатты кім берген (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation
[1] Хабарлама туралы мәлімет және [3] қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы ақпарат.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/DocumentType
Сан
[1.3] Құжаттың түрі – Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың ** 1-қосымшасының 1.3–тармағына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MessageNumber
Сан
[1.1(1)] ФМ-1 нысанының нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/LastModifyDate
Күн (dd.mm.yyyy түрінде)
[1.2] ФМ-1 нысанының күні
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/TransactionDate
Күн (dd.mm.yyyy hh24:mi:ss түрінде)
ҚМС-нің операциясының аяқталған/басталған/тоқтатылған уақыты. Егер Қағидалардың** [1.4] тармағында 4 саны белгіленсе, онда толтырылмайды.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ViewOperationId
Сан
[3.2 (1)] Операция түрінің коды – нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 5-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/EknpId
Сан

[3.3 (1)] Код ЕКНП. Указывается идентификатор кода ЕКНП.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/EknpId/@IsEknpNotSetup
True
или
False
[3.3 (2)] Невозможно установить код ЕКНП - при значении True
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ OperationNumber
Текстовая строка 30 символов
[3.1] Номер операции
/ExportData/SignedParticipant/IndividualIssueData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationReason
Число
[3.8] Основание совершения операции. Нумерация и описания соответствуют Приложению 6 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationDate
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[3.9 (1)] Дата документа, на основании которого осуществляется операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationNumber
Текстовая строка 30 символов
[3.9 (2)] Номер документа, на основании которого осуществляется операция
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ CurrencyCodeId
Число
[3.5] Код валюты операции в соответствии с Приложением 23 "Классификатор валют", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций"
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/AmountCurrency
Число
[3.6] Сумма операции в валюте ее проведения. Формат денежный - 99999999999999999999.99 (через точку).
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/AmountCurrencyTenge
Число
[3.7] Сумма операции в тенге. Формат денежный - 99999999999999999999.99 (через точку).
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/OperationStatusId
Число
[1.4] Состояние операции. Нумерация и описание соответствуют п.1.4 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ReasonFilingId
Число
[1.5 ] Основание для подачи сообщения. Нумерация и описания соответствуют первому уровню п.1.5 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/CounterMeasure
[1.5] Мера противодействия при совпадении с перечнем организаций и лиц. Нумерация и описания соответствуют второму уровню пп. 4. п.1.5 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionFirst
Число
[3.10] Код признака подозрительности операции. Нумерация и описания соответствуют Приложению 7 к Правилам**. Реквизит обязателен для заполнения в случае указания пункта 2 в реквизите 1.5 Приложения 1 Правил**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionSecond
Число
[3.11] 1-й дополнительный признак подозрительности. Нумерация и описания соответствуют Приложению 7 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionThird
Число
[3.12] 2-й дополнительный признак подозрительности. Нумерация и описания соответствуют Приложению 7 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/DescriptionDifficulties
Текстовая строка 1000 символов

[3.3 (1)] ТББЖ – Төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісінің коды. ТББЖ кодының идентификаторы көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/EknpId/@IsEknpNotSetup
True немесе False
[3.3 (2)] ТББЖ-кодын анықтау мүмкін емес - мәні True болғанда.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ OperationNumber
Мәтіндік жол (30 символ)
[3.1] Операция нөмірі.
/ExportData/SignedParticipant/IndividualIssueData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationReason
Сан
[3.8] Операцияны жасау негіздемесі.
Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 6-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationDate
Күн (dd.mm.yyyy түрінде)
[3.9 (1)] Операцияны жүзеге асыруға негізделген құжаттың күні.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ DocOperationNumber
Мәтіндік жол (30 символ)
[3.9 (2)] Операцияны жүзеге асыруға негізделген құжаттың нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ CurrencyCodeId
Сан
[3.5] "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген "Валюталар жіктеуіші" 23-қосымшасына сәйкес операция валютасының коды.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/AmountCurrency
Сан
[3.6] Операцияны жүргізу валютасындағы сома.
Ақша форматы -99999999999999999999.99 (нүкте арқылы).
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/AmountCurrencyTenge
Сан
[3.7] Операцияның теңгедегі сомасы. Ақша форматы - 99999999999999999999.99 (нүкте арқылы).
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/OperationStatusId
Сан
[1.4] Операция жай-күйі. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 1-қосымшасының 1.4-тармағына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ReasonFilingId
Сан
[1.5 ] Хабарламаны жіберу негіздемесі. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың**
1-қосымшасының
1.5-тармағына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/CounterMeasure
[1.5 ] Ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне сәйкес келгенде қарсы іс-қимыл шарасы. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 1-қосымшасы 1.5-тармағының 4-тармақшасының екінші деңгейіне сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionFirst
Сан
[3.10] Операцияның күдіктілік белгілерінің коды. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидаларға** 7-қосымшаға сәйкес келеді. Қағидалардың** 1-қосымшаның 1.5-деректемесінде 2-тармақ көрсетілген жағдайда деректеме толтырылуға міндетті.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionSecond
Сан
[3.11] Күдіктіліктің 1-қосымша белгісі. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың**
7-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/SuspicionThird
Сан
[3.12] Күдіктіліктің 2-қосымша белгісі. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың**
7-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/DescriptionDifficulties
Мәтіндік жол (1000 символ)

[3.13] Описание возникших затруднений квалификации операции как подозрительной
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MoreInformation
Текстовая строка 1000 символов
[3.14] Дополнительная информация по операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ParticipantCount
Число
[3.4] Количество участников операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MerchTypes
Число
[3.2 (2.1)] Вид имущества. Код вида имущества:
1 – Автомобиль
2 – Квартира
3 – Земельный участок
4 - Иное
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MerchReginfo
Строка 50 символов
[3.2 (2.2)] Регистрационный номер имущества
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ReferCount
Количество связей с иными формами ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/References
[1.1 (2)] Сведения о связях с иными формами ФМ-1 (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference
[1.1 (2)] Связь с иной формой ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference/ReferenceId
Число
Порядковый номер связи с иной формой
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceOperationNumber
Строка 50 символов
[1.1 (2.1)] Номер связанной формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceDocOperationDate
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[1.1 (2.2)] Дата связанной формы
ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceDocOperationNumber
Строка 50 символов
Номер операции в связанной форме
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants
[4] Сведения об участниках операции, подлежащей финансовому мониторингу
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant
[4] Сведения об участнике операции, подлежащей финансовому мониторингу
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/MemberId
Число
[4.1] Участник. Нумерация и описания соответствуют п.4.1 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ParticipantsView
Число
[4.3] Вид участника. Нумерация и описания соответствуют Приложению 6 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ParticipantsType
Число
[4.5] Тип участника операции. Нумерация и описания соответствуют п.4.5 Приложения 1 к Правилам предоставления СФМ сведений.
В зависимости от типа субъекта–участника заполняется одна из веток:
- AdditionalInformationUr – для юридических лиц;
- AdditionalInformationAc – для физических лиц;
- AdditionalInformationIp – для индивидуальных предпринимателей.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/IsClientSubject
Число
[4.2] Клиент субъекта финансового мониторинга. Нумерация и описания соответствуют п.4.2 Приложения 1 к Правилам**. Указывается число "1", если не является клиентом СФМ, число "2", если является клиентом
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Residence
Строка 2 символа (символьный код страны)
[4.4] Резидентство. Нумерация и описания соответствуют Приложению 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций".
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ForeignPerson
Число
[4.6] Иностранное публичное должностное лицо. Нумерация и описания соответствуют п.4.6 Приложения 1 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank

[3.13] Операцияны күдікті ретінде жіктеуде туындаған қиындықтар сипаттамасы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MoreInformation
Мәтіндік жол (1000 символ)
[3.14] Операция бойынша қосымша ақпарат.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ParticipantCount
Сан
[3.4] Операцияға қатысушылар саны.
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MerchTypes
Сан
[3.2 (2.1)] Мүліктің түрі. Мүлік түрінің коды:
1 – Автомобиль
2 – Пәтер
3 – Жер учаскесі
4 - Басқа
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/MerchReginfo
Мәтіндік жол (50 символ)
[3.2 (2.2)] Мүліктің тіркеу нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessageInformation/ReferCount
Өзге ФМ-1 нысандарымен байланыстар саны.
/ExportData/SignedData/Data/Root/References
[1.1 (2)] Өзге ФМ-1 нысандарымен байланыстар туралы мәліметтер (бар болса).
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference
[1.1 (2)] Өзге ФМ-1 нысанымен байланысы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference/ReferenceId
Сан
Өзге нысанмен байланыстың реттік нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceOperationNumber
Мәтіндік жол (50 символ)
[1.1 (2.1)] Байланысты ФМ-1 нысанының нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceDocOperationDate
Мәтіндік жол (dd.mm.yyyy түрінде)
[1.1 (2.2)] Байланысты ФМ-1 нысанының күні
/ExportData/SignedData/Data/Root/References/Reference /ReferenceDocOperationNumber
Мәтіндік жол (50 символ)
Байланысты нысандағы операция нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants
[4] Қаржы мониторингіне жататын операцияға қатысушылар туралы мәліметтер.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant
[4] Қаржы мониторингіне жататын операцияның қатысушысы туралы мәліметтер.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/MemberId
Сан
[4.1] Қатысушы. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың**
1-қосымшасының 4.1-тармағына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ParticipantsView
Сан
[4.3] Қатысушының түрі. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың** 6-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ParticipantsType
Сан
[4.5] Операцияға қатысушының типі.
Нөмірленуі және сипаттамасы ҚМС мәліметтерді ұсыну Қағидаларының** 1-қосымшасының 4.5-тармағына сәйкес.
Қатысушы субъекті типіне қарай тармақтың біреуі толтырылады:
- AdditionalInformationUr – заңды тұлғалар үшін;
- AdditionalInformationAc – жеке тұлғалар үшін;
- AdditionalInformationIp – дара кәсіпкерлер үшін.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/IsClientSubject
Сан
[4.2] Қаржы мониторингі субъектісінің клиенті. Нөмірленуі және сипаттамасы Қағидалардың**
1-қосымшасының 4.2-тармағына сәйкес. Егер ҚМС клиенті болып табылмаса, онда "1" саны көрсетіледі, егер ҚМС клиенті болып табылса, онда "2" саны көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Residence
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
[4.4] Резиденттік. Нөмірленуі және сипаттамасы "Кедендік декларацияларды толтыру үшін қолданылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/ForeignPerson
Сан
[4.6] Шетелдік жария лауазымды тұлға. Нөмірлеу және сипаттамасы Қағидалардың**
1-қосымшасының 4.6-тармағына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank

[4.7] Банк участника операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/AccountNumber
Текстовая строка 300 символов
[4.7 (1.4)] Номер счета участника
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/Name
Текстовая строка 300 символов
[4.7 (1.2)] Наименование банка/филиала
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/Code
Текстовая строка 50 символов
[4.7 (1.3)] Код банка/филиала
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankAddress
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankCountry
Строка 2 символа (символьный код страны)
[4.7 (1.1)] Местонахождение банка. Нумерация и описание соответствуют Приложению 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций"
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankCity
Текстовая строка 50 символов
[4.7 (1.1)] Местонахождение филиала – в случае местонахождения филиала на территории Республики Казахстан. Указывается населенный пункт, в котором инициируется/завершается операция
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankOffshoreAddr
Строка 2 символа (символьный код страны)
[4.7 (1.1)] Страна оффшора в случае, если реквизит 3.2 "Код вида операции" имеет значение 611-634. Указывается идентификатор оффшорной зоны в соответствии с приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 52 "Об утверждении Перечня оффшорных зон в целях Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию доходов полученных преступным путем и финансированию терроризма)" зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 6058.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/@IsOffshore
True
или
False
Вспомогательный признак нахождения филиала в оффшорной зоне
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations
[4.7 (1.5) ] Сведения о корреспондентских счетах, участвующих в операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation
[4.7 (1.5)] Сведения о корреспондентском счете, участвующем в операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation/BankName
Текстовая строка 300 символов

[4.7] Операцияға қатысушының банкі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/AccountNumber
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.7 (1.4)] Қатысушының шот нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/Name
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.7 (1.2)] Банктің/филиалдың атауы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/Code
Мәтіндік жол (50 символ)
[4.7 (1.3)] Банктің/филиалдың коды.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankAddress
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankCountry
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
[4.7 (1.1)] Банк орналасқан жер. Нөмірленуі және сипаттамасы "Кедендік декларацияларды толтыру үшін қолданылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankCity
Мәтіндік жол (50 символ)
[4.7 (1.1)] Филиалдың орналасқан жері - Филиал Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан жағдайда. Операцияға бастамашы болған/аяқталған елді мекен көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/BankOffshoreAddr
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
[4.7 (1.1)] Оффшор ел, егер 3.2 "Операция түрі кодының" реквизиті 611-634 мәніне ие болса. Оффшорлық аймақтың сәйкестігі "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін Оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2010 жылғы 10 ақпандағы N 52 бұйрығына сәйкес көрсетіледі, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік реестрінде
N 6058 болып тіркелген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/@IsOffshore
True немесе False
Филиалдың оффшорлық аймақта орналасуының қосалқы белгісі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations
[4.7 (1.5) ] Операцияға қатысушылардың корреспонденттік шоттары туралы мәліметтер.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation
[4.7 (1.5)] Операцияға қатысушының корреспонденттік шоты туралы мәліметтер.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation/BankName
Мәтіндік жол (300 символ)

[4.7 (1.5.2)] Наименование банка
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation/BankCountry
Строка 2 символа (символьный код страны)
[4.7 (1.5.1)] Местонахождение банка.
Нумерация и описание соответствуют Приложению 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций".
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/IndividualIssue
Текстовая строка 32 символа
[4.13] ИИН/БИН
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/OKED
Текстовая строка 5 символов
[4.12] ОКЭД. Код ОКЭД указывается в соответствии "Номенклатурой видов экономической деятельности (ОКЭД 5-тизначный)" утвержденный приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 мая 2008 года № 67, размещенный на официальном сайте Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/PhoneNumber
в формате код города/номер телефона/номер внутреннего телефона через запятую
[4.22] Номер контактного телефона
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Email
Текстовая строка 100 символов
[4.23] Электронная почта
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalInformation
Текстовая строка 1000 символов
[4.25] Дополнительная информация об участнике операции
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/MoneyTransSys
Число
[4.7 (1.2.1)] Наименование системы денежных переводов.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders
[4.9] Учредители участника операции (для юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder
[4.9] Учредитель участника операции (для юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FounderType
Число
Вспомогательный признак типа учредителя:
1 - Юридическое лицо
2 – Физическое лицо
3 – Индивидуальный предприниматель
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FounderOPF
Текстовая строка 1000 символов
[4.9 (1.1)] Организационная форма учредителя участника (заполняется для юридического лица)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/Name
Текстовая строка 1000 символов
[4.9 (2.1)] Наименование учредителя участника (заполняется для юридического лица)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FirstName
Текстовая строка 300 символов

[4.7 (1.5.2)] Банктің атауы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/CorrespondentBank/CorrespondentsInformations/CorrespondentInformation/BankCountry
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
[4.7 (1.5.1)] )] Банктің орналасқан жері. Нөмірленуі және сипаттамасы "Кедендік декларацияларды толтыру үшін қолданылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/IndividualIssue
Мәтіндік жол (32 символ)
[4.13] ЖСН/БСН
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/OKED
Мәтіндік жол
(5 символ)
[4.12] ЭҚЖЖ. ЭҚЖЖ Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 20 мамырдағы № 67 бұйрығымен бекітілген "Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына
(5-таңбалы ЭҚЖЖ)" сәйкес көрсетіледі, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми сайтында орналастырылған.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/PhoneNumber
Қала коды/телефон нөмірі/ішкі телефонның нөмірі – форматында, телефондар үтір арқылы
[4.22] Байланыс телефонының нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Email
Мәтіндік жол (100 символ)
[4.23] Электрондық пошта
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalInformation
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.25] Операцияға қатысушы туралы қосымша ақпарат.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/MoneyTransSys
Сан
[4.7 (1.2.1)] Ақша аударымдары жүйесінің атауы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders
[4.9] Операцияға қатысушының құрылтайшылары (заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder
[4.9] Операцияға қатысушының құрылтайшысы (заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FounderType
Сан
Құрылтайшының типінің қосалқы белгісі:
1 - Заңды тұлға
2 – Жеке тұлға
3 – Дара кәсіпкер
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FounderOPF
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.9 (1.1)] Қатысушы құрылтайшысының ұйымдық нысаны (заңды тұлға үшін толтырылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/Name
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.9 (2.1)] Қатысушы құрылтайшысының атауы (заңды тұлға үшін толтырылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/FirstName
Мәтіндік жол (300 символ)

[4.9 (1.2.2)] Имя учредителя участника (заполняется для учредителя физического лица)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/SecondName
Текстовая строка 300 символов
[4.9 (1.2.1)] Фамилия учредителя участника (заполняется для учредителя физического лица)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/MiddleName
Текстовая строка 300 символов
[4.9 (1.2.3)] Отчество учредителя участника (заполняется для учредителя физического лица)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/Residence
Строка 2 символа (символьный код страны)
[4.9 (2)] Резидентство учредителя участника операции. Нумерация и описания соответствуют Приложению 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций".
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo
Дополнительная информация по участникам операции. Разбиение на юридические, физические лица и индивидуальных предпринимателей
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr
Дополнительная информация по участнику - юридическому лицу
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/URAddress
Составной типа Address
[4.21] Юридический адрес. Описание приведено ниже в описании составных типов элементов.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/ACAddress
Составной типа Address
[4.24] Фактический адрес. Описание приведено ниже в описании составных типов элементов.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FullName
Текстовая строка 300 символов
[4.8 (1.2)] Наименование участника операции (для участников юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FullName/@IsFullNameSetup
True
или
False
[4.8 (2)] Невозможно установить наименование участника операции - при значении True (для участников юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead
[4.10] Первый руководитель (для участников юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/FirstName
Текстовая строка 300 символов
[4.10 (2)] Имя первого руководителя
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/SecondName
Текстовая строка 300 символов

[4.9 (1.2.2)] Қатысушы құрылтайшысының аты (жеке тұлғаның құрылтайшысы үшін толтырылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/SecondName
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.9 (1.2.1)] Қатысушы құрылтайшысының тегі (жеке тұлғаның құрылтайшысы үшін толтырылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/MiddleName
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.9 (1.2.3)] Қатысушы құрылтайшысының әкесінің аты (жеке тұлғаның құрылтайшысы үшін толтырылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/Founders/Founder/Residence
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
[4.9 (2)] Операцияға қатысушы құрылтайшысының резиденттігі. Нөмірленуі және сипаттамасы "Кедендік декларацияларды толтыру үшін қолданылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo
Операцияға қатысушылар бойынша қосымша ақпарат. Заңды, жеке тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге бөлу.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr
Қатысушы заңды тұлға бойынша қосымша ақпарат
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/URAddress
Address құрамды тип
[4.21] Заңды мекенжайы. Сипаттамасы төменде құрамдас элементтер типтерінің сипаттамасында келтірілген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/ACAddress
Address құрамды тип
[4.24] Нақты мекенжайы. Сипаттамасы төменде құрамдас элементтер типтерінің сипаттамасында келтірілген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FullName
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.8 (1.2)] Операцияға қатысушының атауы (қатысушы заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FullName/@IsFullNameSetup
True немесе False
[4.8 (2)] Операцияға қатысушының атауын анықтау мүмкін емес - True мәнінде (қатысушы заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead
[4.10] Бірінші басшы (қатысушы заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/FirstName
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.10 (2)] Бірінші басшының аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/SecondName
Мәтіндік жол (300 символ)

[4.10 (1)] Фамилия первого руководителя
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/MiddleName
Текстовая строка 300 символов
[4.10 (3)] Отчество первого руководителя (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/ParticipantOPF
Число
[4.8 (1.1)] Организационная форма участника операции (для участников юридических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc
Дополнительная информация по участнику - физическому лицу
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/URAddress
Составной типа Address
[4.21] Юридический адрес. Описание приведено ниже.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/ACAddress
Составной типа Address
[4.24] Фактический адрес. Описание приведено ниже.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO
[4.14] Ф.И.О. (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/FirstName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.2)] Имя
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/SecondName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.1)] Фамилия
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/MiddleName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.3)] Отчество (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/@IsFioNotSetup
True
или
False
[4.14 (2.1)] Невозможно установить - при значении True
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/PlaceBirth
Текстовая строка 300 символов
[4.20] Место рождения (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DateBirth
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[4.19] Дата рождения (для физических лиц)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DocumentIdentity
Число
[4.15] Документ, удостоверяющий личность. Нумерация и описания соответствуют Приложению 4 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/SeriesDocIdentity
Текстовая строка 10 символов
[4.16 (2)] Серия документа, удостоверяющего личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/NumberDocIdentity
Текстовая строка 20 символов
[4.16 (1)] Номер документа, удостоверяющего личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DocumentIssued
Текстовая строка 300 символов
[4.17] Кем выдан документ, удостоверяющий личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DateIssuance
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[4.18] Когда выдан документ, удостоверяющий личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp
Дополнительная информация по индивидуальному предпринимателю - состав тегов аналогичен физическому лицу, кроме тега "ParticipantOPF" приведенного ниже. Данный тег располагается между тегами "FIO" и "PlaceBirth".
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/URAddress
Составной типа Address
[4.21] Юридический адрес. Описание приведено ниже.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/ACAddress
Составной типа Address
[4.24] Фактический адрес. Описание приведено ниже.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO
[4.14] Ф.И.О. (для индивидуальных предпринимателей)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/FirstName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.2)] Имя
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/SecondName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.1)] Фамилия
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/MiddleName
Текстовая строка 1000 символов
[4.14 (1.3)] Отчество (при наличии)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/@IsFioNotSetup
True
или
False
[4.14 (2.1)] Невозможно установить - при значении True
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/PlaceBirth
Текстовая строка 300 символов
[4.20] Место рождения (для индивидуальных предпринимателей)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DateBirth
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[4.19] Дата рождения (для индивидуальных предпринимателей)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DocumentIdentity
Число
[4.15] Документ, удостоверяющий личность. Нумерация и описания соответствуют Приложению 4 к Правилам**.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/SeriesDocIdentity
Текстовая строка 10 символов
[4.16 (2)] Серия документа, удостоверяющего личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/NumberDocIdentity
Текстовая строка 20 символов
[4.16 (1)] Номер документа, удостоверяющего личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DocumentIssued
Текстовая строка 300 символов
[4.17] Кем выдан документ, удостоверяющий личность
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DateIssuance
Текстовая строка в виде dd.mm.yyyy
[4.18] Когда выдан документ, удостоверяющий личность

[4.10 (1)] Бірінші басшының тегі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/FirstHead/MiddleName
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.10 (3)] Бірінші басшының әкесінің аты (бар болса)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationUr/ParticipantOPF
Сан
[4.8 (1.1)] Операцияға қатысушының ұйымдық нысаны (қатысушы заңды тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc
Қатысушы жеке тұлға бойынша қосымша ақпарат
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/URAddress
Address құрамды тип
[4.21] Заңды мекенжайы. Сипаттамасы төменде келтірілген
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/ACAddress
Address құрамды тип
[4.24] Нақты мекенжайы. Сипаттамасы төменде келтірілген
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO
[4.14] Т.А.Ә. (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/FirstName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.2)] Аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/SecondName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.1)] Тегі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/MiddleName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.3)] Әкесінің аты (бар болса)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/FIO/@IsFioNotSetup
True немесе False
[4.14 (2.1)] Анықтау мүмкін емес - True мәнінде
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/PlaceBirth
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.20] Туған жері (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DateBirth
Мәтіндік жол dd.mm.yyyy түрінде
[4.19] Туған күні (жеке тұлғалар үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DocumentIdentity
Сан
[4.15] Жеке басын куәландыратын құжат. Нөмірлеу және сипаттамасы Қағидалардың** 4-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/SeriesDocIdentity
Мәтіндік жол (10 символ)
[4.16 (2)] Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/NumberDocIdentity
Мәтіндік жол (20 символ)
[4.16 (1)] Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DocumentIssued
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.17] Жеке басын куәландыратын құжатты кім берді
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationAc/DateIssuance
Мәтіндік жол (dd.mm.yyyy түрінде)
[4.18] Жеке басын куәландыратын құжат қашан берілді
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp
Дара кәсіпкер бойынша қосымша ақпарат – төменде келтірілген "ParticipantOPF" тегінен басқа, тегтерінің құрамы жеке тұлғаның тегтеріне ұқсас. Осы тег "FIO" және "PlaceBirth" тегтерінің арасында орналасқан.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/URAddress
Address құрамды тип
[4.21] Заңды мекенжайы. Сипаттамасы төменде келтірілген
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/ACAddress
Address құрамды тип
[4.24]Нақты мекен-жайы. Сипаттамасы төменде келтірілген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO
[4.14] Т.А.Ә. (дара кәсіпкерлер үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/FirstName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.2)] Аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/SecondName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.1)] Тегі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/MiddleName
Мәтіндік жол (1000 символ)
[4.14 (1.3)] Әкесінің аты (бар болса)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/FIO/@IsFioNotSetup
True немесе False
[4.14 (2.1)] Анықтау мүмкін емес - True мәнінде
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/PlaceBirth
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.20] Туған жері (дара кәсіпкерлер үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DateBirth
Мәтіндік жол (dd.mm.yyyy түрінде)
[4.19] Туған күні (дара кәсіпкерлер үшін)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DocumentIdentity
Сан
[4.15] Жеке басын куәландыратын құжат. Нөмірлеу және сиппатамасы Қағидалардың** 4-қосымшасына сәйкес.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/SeriesDocIdentity
Мәтіндік жол (10 символ)
[4.16 (2)] Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/NumberDocIdentity
Мәтіндік жол (20 символ)
[4.16 (1)] Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DocumentIssued
Мәтіндік жол (300 символ)
[4.17] Жеке басын куәландыратын құжатты кім берген.
/ExportData/SignedData/Data/Root/Participants/Participant/AdditionalPersonInfo/AdditionalInformationIp/DateIssuance
Мәтіндік жол (dd.mm.yyyy түрінде)
[4.18] Жеке басын куәландыратын құжат қашан берілген.

4. Описание составных типов элементов
Идентификатор типа
Идентификатор простого элемента
Тип элемента
Описание элемента
Address
Country
Строка 2 символа (символьный код страны)
Код страны. Нумерация и описания соответствуют Приложению 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций".
Area
Текстовая строка 100 символов
Область
Area/@Code
Число
Код области в справочнике КАТО
District
Текстовая строка 100 символов
Район
District/@Code
Число
Код района в справочнике КАТО
Town
Текстовая строка 100 символов
Населенный пункт
Town/@Code
Число
Код населенного пункта в справочнике КАТО
Street
Текстовая строка 100 символов
Улица
HomeNumber
Текстовая строка 10 символов
Номер дома
OfficeNumber
Текстовая строка 10 символов
Номер офиса
PostalCode
Текстовая строка, содержащая цифры
Почтовый индекс
_________________________
2 В извещениях о непринятии вместо тега "Check" используется тег "Root"
5. Теги, применяемые для формирования извещения
о принятии/непринятии формы ФМ-1
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/Description
Текстовая строка 3000 символов
Пояснения (применяется при повторной отправке извещения)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid
Текстовая строка 36 символов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Число
Код ошибки. В случае извещения с отказом отличен от 0
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Текстовая строка 3000 символов
Наименование ошибки\возникших затруднений
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/AcceptanceDateTime
Дата в виде dd.mm.yyyy hh24:mi:ss
Дата и время принятия (непринятия) формы ФМ-1
6. Теги, применяемые для формирования запроса регистрации СФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData
Данные об СФМ, его учредителях и ответственных лицах
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/SystemId
Число
Идентификатор зарегистрированного СФМ. Указывается только при корректировке или изменении регистрационных сведений. Значение должно соответствовать тегу /ExportData/SignedData/Data/Root/SystemId из уведомления об одобрении запроса регистрации в КФМ.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/CfmCode
Число
Код субъекта финансового мониторинга. Нумерация и описания соответствуют Приложению 3 к Правилам**. (При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.1] Формы ФМ-1.)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/OpfCode
Число
Код ОПФ субъекта финансового мониторинга. Нумерация и описания соответствуют классификатору организационно-правовых форм. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.2 (1.1)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/OrgName
Текстовая строка 300 символов

4. Элементтердің құрамды типтерінің сиппатамасы
Типті сәйкестендіруші
Жай элементтің сәйкестендірушісі
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
Address
Country
Мәтіндік жол (2 символ) (елдің символдық коды)
Елдің коды. Нөмірленуі және сипаттамасы "Кедендік декларацияларды толтыру үшін қолданылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22 "Әлем елдерінің жіктеуіші" қосымшасына сәйкес.
Area
Мәтіндік жол (100 символ)
Облыс
Area/@Code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығындағы облыс коды
District
Мәтіндік жол (100 символ)
Аудан
District/@Code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығындағы аудан коды
Town
Мәтіндік жол (100 символ)
Елді мекен
Town/@Code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығындағы елді мекеннің коды
Street
Мәтіндік жол (100 символ)
Көше
HomeNumber
Мәтіндік жол (10 символ)
Үй нөмірі
OfficeNumber
Мәтіндік жол (10 символ)
Офис нөмірі
PostalCode
Цифрлары бар мәтіндік жол
Пошта индексі
5. ФМ-1 формасын қабылдау/қабылдамау туралы хабарламаны
қалыптастыруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/Description
Мәтіндік жол (3000 символ)
Түсіндірме (хабарламаны қайта жіберу кезінде қолданылады)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегіоналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Сан
Қате коды. Қабылданбау жөнінде хабарлама кезінде 0-ден өзгеше
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Мәтіндік жол (3000 символ)
Қатенің атауы/пайда болған қиындықтар
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/AcceptanceDateTime
Күн (dd.mm.yyyy hh24:mi:ss түрінде)
ФМ-1 нысанын қабылдау (қабылдамау) күні мен уақыты
6. ҚМС-ты тіркеу сұратуын құруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData
ҚМС, оның құрылтайшылары және жауапты тұлғалары туралы мәліметтер
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/SystemId
Сан
Тіркелген ҚМС-тың идентификаторы. Тіркеу мәліметтерін түзету немесе өзгерту кезінде ғана қолданылады.
ҚМС-ты тіркеуді сұратуды мақұлдау туралы хабарламадағы /ExportData/SignedData/Data/Root/SystemId тегтің мәніне сәйкес болуға тиісті.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/CfmCode
Сан
Қаржы мониторингі субъектісінің коды. Нөмірлері мен сипаттамалары Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес. (Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.1] бөлімінде көрсетіледі)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/OpfCode
Сан
Қаржы мониторингі субъектісінің ҰҚН коды. Нөмірлері мен сипаттамалары ұйымдық-құқықтық нысандарының жіктеушісіне сәйкес. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының
[2.2 (1.1)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/OrgName
Мәтіндік жол (300 символ)

Название субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.2 (1.2)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/IINBIN
12 цифр
ИИН/БИН субъекта финансового мониторинга (При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.4] Формы ФМ-1.)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/PostalIndex
Текстовая строка 30 символов
Почтовый индекс субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (7)] Формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Area/@code
Число
Код области согласно справочнику КАТО. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (1)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/District/@code
Число
Код района согласно справочнику КАТО. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (2)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/City/@code
Число
Код населенного пункта (город/поселок/село) согласно справочнику КАТО. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (3)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Street
Текстовая строка 100 символов
Наименование улицы/проспекта/мр-на. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (4)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/House
Текстовая строка 100 символов
№ дома. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (5)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Office
Текстовая строка 100 символов
№ квартиры/офиса. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.5 (6)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData
Дополнительная информация о физическом лице, являющемся субъектом финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/@IsAc
True
или
False
Атрибут, показывающий является ли субъект финансового мониторинга, подающий отчет физическим лицом. Если нет, то теги в /ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData не указываются.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/FirstName
Текстовая строка 100 символов
Имя физического лица, являющегося субъектом финансового мониторинга
При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.2 (1.2.2)] Формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/LastName
Текстовая строка 100 символов
Фамилия физического лица, являющегося субъектом финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.2 (1.2.1)] Формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/MiddleName
Текстовая строка 100 символов

Қаржы мониторингі субъектісінің аты. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.2 (1.2)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/IINBIN
12 цифр
Қаржы мониторингі субъектісінің ЖСН/БСН (Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.4] бөлімінде көрсетіледі).
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/PostalIndex
Мәтіндік жол (30 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің пошта индексі. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (7)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Area/@code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес облыс коды. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (1)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/District/@code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес аудан коды. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (2)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/City/@code
Сан
ӘАОЖ анықтамалығына сәйкес елді мекен коды (қала/кент/ауыл). Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (3)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Street
Мәтіндік жол (100 символ)
Көшенің/даңғылдың/шағын ауданның атауы. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде
ФМ-1 нысанының [2.5 (4)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/House
Мәтіндік жол (100 символ)
Үй нөмірі. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (5)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Office
Мәтіндік жол (100 символ)
Пәтер/офис нөмірі. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.5 (6)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData
Қаржы мониторингі субъектісі болып табылатын жеке тұлға туралы қосымша ақпарат
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/@IsAc
True немесе False
Есеп беруші қаржы мониторингі субъектісі жеке тұлға болып табылатындығын көрсететін атрибут. Егер жеке тұлға болмаса, онда /ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData тегтері көрсетілмейді.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/FirstName
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісі болып табылатын жеке тұлғаның аты. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.2 (1.2.2)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/LastName
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісі болып табылатын жеке тұлғаның тегі. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.2 (1.2.1)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/MiddleName
Мәтіндік жол (100 символ)

Отчество физического лица, являющегося субъектом финансового мониторинга/ При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.2 (1.2.3)] Формы ФМ-1
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DocumentIdentity
Число
Код типа документа, удостоверяющего личность (для физических лиц). Нумерация и описания соответствуют Приложению 4 к Правилам**. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.6] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/SeriesDocIdentity
Текстовая строка 50 символов
Номер документа удостоверяющего личность (для физических лиц). При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.6.1 (1)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/NumberDocIdentity
Текстовая строка 50 символов
Серия документа удостоверяющего личность (для физических лиц). При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.6.1 (2)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DateIssuance
Дата (в виде дд.мм.гггг)
Когда выдан документ, удостоверяющий личность (для физических лиц). При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.6.3] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DocumentIssued
Текстовая строка 300 символов
Кем выдан документ, удостоверяющий личность (для физических лиц). При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.6.2] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons
Информация об ответственных лицах субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person
Информация об ответственном лице субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/FirstName
Текстовая строка 100 символов
Имя ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.7(2)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/LastName
Текстовая строка 100 символов
Фамилия ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.7(1)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/MiddleName
Текстовая строка 100 символов
Отчество ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.7(3)] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/JobName
Текстовая строка 300 символов

Қаржы мониторингі субъектісі болып табылатын жеке тұлғаның әкесінің аты. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.2 (1.2.3)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DocumentIdentity
Сан
Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (жеке тұлғалар үшін). Нөмірлері мен сипаттамалары Қағидалардың
4-қосымшасына сәйкес**. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.6] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/SeriesDocIdentity
Мәтіндік жол (50 символ)
Жеке басын куәландыратын құжат нөмірі (жеке тұлғалар үшін). Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының
[2.6.1 (1)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/NumberDocIdentityы
Мәтіндік жол (50 символ)
Жеке басын куәландыратын құжат сериясы (жеке тұлғалар үшін). Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.6.1 (2)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DateIssuance
Күн (дд.мм.гггг түрінде)
Жеке басын куәландыратын құжат қашан берілді (жеке тұлғалар үшін). Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.6.3] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/AdditionalAcData/DocumentIssued
Мәтіндік жол (300 символ)
Жеке басын куәландыратын құжатты кім берді (жеке тұлғалар үшін). Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.6.2] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғалары туралы ақпарат
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасы туралы ақпарат
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/FirstName
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының аты. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.7(2)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/LastName
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының тегі. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.7(1)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/MiddleName
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының әкесінің аты. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.7(3)] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/JobName
Мәтіндік жол (300 символ)

Должность ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.7.1] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Phone
Текстовая строка 300 символов в формате код города/номер телефона/номер внутреннего телефона через запятую
Телефон ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.8] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Email
Текстовая строка 100 символов
Адрес электронной почты ответственного лица субъекта финансового мониторинга. При успешной регистрации данное значение указывается в поле [2.9] Формы ФМ-1.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate
До 32Кб
Сертификат открытого ключа ответственного лица субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate/@Name
Текстовая строка 50 символов
Название сертификата открытого ключа ответственного лица субъекта финансового мониторинга
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate/@Size
Число
Размер сертификата открытого ключа ответственного лица субъекта финансового мониторинга
7. Теги, применяемые для формирования квитанции
о доставке запроса регистрации в КФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/Description
Текстовая строка 3000 символов
Пояснения (применяется при повторной отправке квитанции)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid
Текстовая строка 36 cимволов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/MessDate
Дата (в виде дд.мм.гггг чч:мм:сс)
Дата отправки запроса регистрации, по которому сформировано квитанция
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/MessOwn
Текстовая строка
Отправитель запроса регистрации, по которому сформировано квитанция
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Число
Код ошибки. В случае квитанции с отказом отличен от 0.
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Текстовая строка 3000 символов
Наименование ошибки\возникших затруднений
8. Теги, применяемые для формирования уведомления
о положительном результате рассмотрения запроса регистрации СФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Текстовая строка 3000 символов
Пояснения (применяется при повторной отправке извещения)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid

Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының лауазымы. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.7.1] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Phone
Мәтіндік жол (300 символ), қала коды/телефон нөмірі/ішкі телефонның нөмірі – форматында, телефондар үтір арқылы
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының телефоны. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.8] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Email
Мәтіндік жол (100 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының электрондық поштасының мекен жайы. Бұл мән сәтті тіркелу кезінде ФМ-1 нысанының [2.8] бөлімінде көрсетіледі.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate
32Кб дейін
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының ашық кілт сертификаты.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate/@Name
Мәтіндік жол (50 символ)
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының ашық кілт сертификатының аты.
/ExportData/SignedData/Data/Root/OrganisationData/Persons/Person/Certificate/@Size
Сан
Қаржы мониторингі субъектісінің жауапты тұлғасының ашық кілт сертификатының өлшемі.
7. ҚМС-ты тіркеуді сұратуды жеткізу туралы түбіртекті
қалыптастыруда қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/Description
Мәтіндік жол (3000 символ)
Түсініктеме (түбіртекті қайтадан жібергенде қолданылады)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid
Мәтіндік жол (36 символ:
A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегіоналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/MessDate
Күн (дд.мм.гггг чч:мм:сс түрінде)
Түбіртегі қалыптастырылған тіркеу сұратуын жіберу күні
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/MessOwn
Мәтіндік жол
Түбіртегі қалыптастырылған тіркеу сұратуын жіберуші
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Сан
Қате коды. Қабылданбау жөнінде түбіртек болған жағдайда 0-ден өзгеше
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Мәтіндік жол (3000 символ)
Қатенің атауы/пайда болған қиындықтар
8. ҚМС-ты тіркеу сұратуын қараудың оң нәтижесі туралы хабарламанықалыптастыруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Мәтіндік жол (3000 символ)
Түсініктеме (хабарламаны қайта жіберу кезінде қолданылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid

Текстовая строка 36 cимволов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessDate
Дата (в виде дд.мм.гггг чч:мм:сс)
Дата отправки запроса регистрации, по которому сформировано уведомление
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessOwn
Отправитель запроса регистрации, по которому сформировано уведомление
/ExportData/SignedData/Data/Root/SystemId
Число
Присвоенный при регистрации идентификатор СФМ
9. Теги, применяемые для формирования извещения об
отрицательном результате рассмотрения запроса на регистрацию СФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Текстовая строка 3000 символов
Пояснения (применяется при повторной отправке извещения)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Текстовая строка 36 cимволов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessDate
Дата (в виде дд.мм.гггг чч:мм:сс)
Дата отправки запроса регистрации, по которому сформировано извещение
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessOwn
Текстовая строка
Отправитель запроса регистрации, по которому сформировано извещение
/ExportData/SignedData/Data/Root/ErrorCode
Число
Код ошибки. Отличен от 0
/ExportData/SignedData/Data/Root/ErrorName
Текстовая строка 3000 символов
Наименование ошибки\возникших затруднений
10. Теги, применяемые для формирования запроса
на получение дополнительной информации в СФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/FormNumber
Число
Номер сообщения
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Текстовая строка 36 cимволов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Root/CountDays
Число
Количество дней для предоставления ответа на запрос
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Текстовая строка 3000 символов
Текст запроса на дополнительную информацию в СФМ
/ExportData/SignedData/Data/Root/RequestDateTime
Дата в виде dd.mm.yyyy hh24:mi:ss
Дата и время направления запроса
11. Теги, применяемые для формирования извещения о принятии
запроса дополнительной информации
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/FormNumber
Число
Номер сообщения
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid

Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегі оналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessDate
Күн (дд.мм.гггг чч:мм:сс түрінде)
Хабарлама қалыптастырылған тіркеуді сұратуды жіберу күні
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessOwn
Хабарлама қалыптастырылған тіркеуді сұратуды жіберуші
/ExportData/SignedData/Data/Root/SystemId
Сан
Тіркеу кезінде берілген ҚМС-тың сәйкестендірушісі
9. ҚМС-ты тіркеу сұратуын қараудың теріс нәтижесі туралы
хабарламаны қалыптастыруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Мәтіндік жол (3000 символ)
Түсініктеме (хабарламаны қайта жіберу кезінде қолданылады)
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегі оналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessDate
Күн (дд.мм.гггг чч:мм:сс түрінде)
Хабарлама қалыптастырылған тіркеу сұратуды жіберу күні
/ExportData/SignedData/Data/Root/MessOwn
Мәтіндік жол
Хабарлама қалыптастырылған тіркеуді сұратуды жіберуші
/ExportData/SignedData/Data/Root/ErrorCode
Сан
Қате коды. 0-ден өзгеше
/ExportData/SignedData/Data/Root/ErrorName
Мәтіндік жол (3000 символ)
Қатенің атауы/пайда болған қиындықтар
10. ҚМС-тен қосымша ақпаратты алуға сұратуды қалыптастыруда
қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/FormNumber
Сан
Хабарлама нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркеліміндегі оналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Root/CountDays
Сан
Сұратуға жауап беретін күндер саны
/ExportData/SignedData/Data/Root/Description
Мәтіндік жол (3000 символ)
ҚМС-тен қосымша ақпаратты алуды сұрату мәтіні
/ExportData/SignedData/Data/Root/RequestDateTime
Күні (дд.мм.гггг чч:мм:сс түрінде)
Сұратуды жіберу күні мен уақыты
11. Қосымша ақпаратқа сұрату қабылдау туралы хабарламаны
қалыптастыруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/FormNumber
Сан
Хабарлама нөмірі
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/OriginalDocumentGuid

Текстовая строка 32 или 36 cимволов: символы A –F-a-f, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Число
Код ошибки. В случае извещения с отказом отличен от 0
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Текстовая строка 3000 символов
Наименование ошибки\возникших затруднений
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/AcceptanceDateTime
Дата в виде dd.mm.yyyy hh24:mi:ss
Дата и время принятия запроса
12. Теги, применяемые для формирования ответа
на запрос дополнительной информации в СФМ
Расположение тега в документе
Тип элемента
Описание элемента
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Текстовая строка
36 cимволов: символы A –F, цифры от 0-9
GUID родительского сообщения в формате ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ (шестнадцатеричное число в верхнем регистре с дефисами)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Comment
Текстовая строка 3000 символов
Текст ответа на запроса дополнительной информации в СФМ
/ExportData/SignedData/Data/Root/ResponseDateTime
Дата в виде dd.mm.yyyy hh24:mi:ss
Дата и время направления ответа
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/FileName
Текстовая строка 255 символов
Имя вложенного файла
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/Length
Число
Размер файла
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Name
Текстовая строка 255 символов
Имя порции вложенного файла
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Length
Число
Размер порции вложенного файла
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Buffer
Строка в кодировке Base64
Содержимое порции вложенного файла
Примечание:
* нумерация соответствует реквизитам формы ФМ-1 приложения 1 к Правилам представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1484.
** Правила представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков определения подозрительной операции, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1484.
Расшифровка аббревиатур:
КФМ – Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан;
СФМ – субъекты финансового мониторинга;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
КАТО – классификатор административно - территориальных объектов;
ЕКНП – единый классификатор назначения платежей;
ОПФ – организационно- правовая форма;
ОКЭД – общий классификатор экономической деятельности.

Мәтіндік жол (32 немесе 36 символ: A–F және a-f символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегіоналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorCode
Сан
Қате коды. Қабылданбау жөнінде хабарлама болған жағдайда 0-ден өзгеше
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/ErrorName
Мәтіндік жол (3000 символ)
Қатенің атауы/пайда болған қиындықтар
/ExportData/SignedData/Data/Сheck/AcceptanceDateTime
Күн (dd.mm.yyyy hh24:mi:ss түрінде)
Сұратуды қабылдау күні мен уақыты
12. ҚМС-ке қосымша ақпаратты алу сұратуына жауап қалыптастыруға қолданылатын тегтер
Тегтің құжатта орналасуы
Элемент типі
Элемент сипаттамасы
/ExportData/SignedData/Data/Root/OriginalDocumentGuid
Мәтіндік жол (36 символ: A–F символдары, 0-9 цифрлары)
ХХХХХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХХХХХХХХХ форматындағы негізгі хабарламаның GUID-і (сызықшалары бар жоғарғы тіркелімдегіоналтылық сан)
/ExportData/SignedData/Data/Root/Comment
Мәтіндік жол (3000 символ)
ҚМС-ке қосымша ақпаратты алу сұрату жауабының мәтіні
/ExportData/SignedData/Data/Root/ResponseDateTime
Күн
(dd.mm.yyyy hh24:mi:ss түрінде)
Жауапты жіберу күні мен уақыты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/FileName
Мәтіндік жол (255 символ)
Салынған файлдың аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/Length
Сан
Файл өлшемі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Name
Мәтіндік жол (255 символ)
Салынған файл бөлігінің аты
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Length
Сан
Салынған файл бөлігінің көлемі
/ExportData/SignedData/Data/Root/Attachments/Attachment/BrokenFilesInfo/BrokenFileInfo/Buffer
Base64 кодпен жазылған жол
Салынған файл бөлігінің құрамы
Ескерту:
* Нөмірленуі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1484 қаулысымен бекітілген Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпарат беру қағидалары 1-қосымшасының ФМ-1 нысанындағы деректемелерге сәйкес келеді.
** Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпарат беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау белгілерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1484 қаулысы.
Аббревиатуралардың мағынасын ашу:
ҚМК – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті;
ҚМС – Қаржы мониторингі субъектілері;
ЭЦҚ – Электрондық цифрлық қолтаңба;
ӘАОЖ – Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісі;
ТББЖ – Төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісі;
ҰҚН – Ұйымдық-құқықтық нысаны;
ЭҚЖЖ – Экономикалық қызметтің жалпы жіктеушісі.