Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11604. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 10.04.2020 № 139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) исключен приказом Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) исключен приказом Министра энергетики РК от 28.06.2017 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) исключен приказом Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) регламент государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Аккредитация газосетевых организаций" согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Признать утратившим силу:

Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 шілдеде № 11604 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 10.04.2020 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) "Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
4) алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 28.06.2017 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
6) "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 28.06.2017 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:

1) приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 23 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9210, опубликованный в газете "Казахстанская Правда" от 31 июля 2014 года № 147 (27768));
2) приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 119 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 23 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9642, опубликованный в газете "Казахстанская Правда" от 5 февраля 2015 года № 23 (27899)).
3. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копий настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение копий настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить
на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
Т. Ахсамбиев
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

1) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 23 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9210 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 31 шілдедегі № 147 (28371) жарияланған);
2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 23 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 119 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9642 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 5 ақпандағы № 23 (28501) жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің м.а. Т. Ахсамбиев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
1-қосымша
"Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на сжигание в факелах сырого газа (далее – разрешение) или мотивированный отказ в выдаче разрешения (далее – мотивированный отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководство услугодателя);
2) в течение шести часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника (далее – исполнитель);
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение двенадцати часов полноты в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение срока, указанного в абзаце первом данного подпункта, подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 3) настоящего пункта, не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толықтай автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – шикі газды алау етіп жағуға рұқсат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен көрсетілетін қызметті беруші жұмыскердің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші басшылығы) басшылығының қарауына беруі);
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы басқарманың жауапты басшысын немесе жауапты жұмыскерді (бұдан әрі – Орындаушы) анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттар толық болмағаны анықталған жағдайда:
орындаушы осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген мерзімнің ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды.
Осы тармақтағы 1) - 3) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;

4) в случае полноты представленных документов исполнитель в течение последующих шести рабочих дней:
проверяет достоверность представленных сведений и их анализ на соответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
в случае недостоверности представленных документов и их несоответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подготавливает проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в случае достоверности представленных сведений и их соответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подготавливает проект разрешения;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект разрешения или мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководитель услугодателя подписывает разрешение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта, не превышает восьми рабочих дней с момента обращения на портал.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя (и) руководителя управления;
3) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) результат государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления;
4) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение шести часов:
руководство услугодателя налагает резолюцию и передает на рассмотрение руководителю управления или исполнителю;
руководитель управления налагает резолюцию и передает исполнителю;
3) исполнитель в течение двенадцати часов проверяет полноту на соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение срока, указанного в абзаце первом данного подпункта, подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководитель услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 3) настоящего пункта, не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;

4) ұсынылған құжаттар толық ұсынылған жағдайда орындаушы келесі алты жұмыс күнінің ішінде:
ұсынылған мәліметтердің анықтығын тексереді және олардың Қазақстан Республикасының нормативті-құқықтық актілерімен бекітілген талаптарға сәйкестігіне тексереді;
ұсынылған құжаттар дұрыс болмаған және олар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
ұсынылған мәліметтердің анық және олар Қазақстан Республикасының нормативті-құқықтық актілерімен бекітілген талаптарға сәйкес болған жағдайда, рұқсат жобасы дайындалады;
алты сағаттың ішіде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары рұқсат жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы рұқсатқа немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тартуға қол қоюды.
Осы тармақтағы 1) - 4) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап сегіз жұмыс күнінен аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;
3) өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) басқарма басшысы;
4) орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің оның келіп түскен күні тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) қарауға беруі;
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе орындаушыға береді;
басқарма басшысысы бұрыштама қояды және орындаушыға береді;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда:
орындаушы осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген мерзімнің ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды.
Осы тармақтағы 1) - 3) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтыңы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;

4) в случае полноты представленных документов исполнитель в течение последующих шести рабочих дней:
проверяет достоверность представленных сведений и их анализ на соответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
в случае недостоверности представленных документов и их несоответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подготавливает проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в случае достоверности представленных сведений и их соответствия требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подготавливает проект разрешения;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект разрешения или мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководитель услугодателя подписывает разрешение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта, не превышает восьми рабочих дней с момента обращения на портал.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет - ресурсе услугодателя.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);

4) ұсынылған құжаттар толық ұсынылаған жағдайда орындаушы келесі алты жұмыс күнінің ішінде:
ұсынылған мәліметтердің анықтығын тексереді және олардың Қазақстан Республикасының нормативті-құқықтық актілерімен бекітілген талаптарға сәйкестігіне тексереді;
ұсынылған құжаттар дұрыс болмаған және олар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
ұсынылған мәліметтердің анық және олар Қазақстан Республикасының нормативті-құқықтық актілерімен бекітілген талаптарға сәйкес болған жағдайда, рұқсат жобасы дайындалады;
алты сағаттың ішіде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары рұқсат жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға қол қояды.
Осы тармақтағы 1) - 4) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап сегіз жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда, көрсетілетін қызметті берушінің интернет - ресурсында орналастырылады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы іс-қимылының қадамдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен портал арқылы тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (портал арқылы тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (заявление услугополучателя) и обработка заявления на портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых услугополучателем документов основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной на портале.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены выходные формы положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизация процесі);
3) 1- үдеріс – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) мен паролі арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған өтініш нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4- үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5- үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6- үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7- үдеріс – электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу порталында және өтінішті өңдеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8- үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысандары келтірілген, оған сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылады.
12. Сұрау өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.

13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание
в факелах сырого газа"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание
в факелах сырого газа"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание
в факелах сырого газа"
Выходная форма положительного ответа
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Разрешение на сжигание в факелах сырого газа
Номер: [Номер РД]
Дата выдачи: [Дата выдачи РД]
Выдано:
Месторождение (структура), номер скважины:
В объеме:
Вид сжигания сырого газа:
Период действия разрешения с учетом подготовительных и заключительных работ:
Место выдачи: [Место выдачи РД]
[наименование недропользователя (оператора по контракту на недропользование, доверительного управляющего]
[ месторождение (структура), номер скважины]
[Разрешенный объем сжигания сырого газа]
[Вид сжигания сырого газа]
[Период действия разрешения с учетом подготовительных и заключительных работ]
Примечание:
[Руководитель (уполномоченное лицо):]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия)]
Выходная форма отрицательного ответа
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный ответ об отказе
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в выдаче разрешения на сжигание в факелах сырого газа.
[Причина отказа].
[Руководитель (уполномоченное лицо):]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия)]
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на создание и размещение морских объектов (далее – разрешение) или мотивированный отказ в выдаче разрешения (далее – мотивированный отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно стандарту государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт) с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководство услугодателя);
2) в течение шести часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника (далее – исполнитель);
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение двенадцати часов достоверности данных (сведений), содержащихся в заявлении, а также в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов и недостоверности данных (сведений), содержащихся в документах:
исполнитель в течение срока, указанного в абзаце первом данного подпункта, подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Шикі газды алау етіп жағуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Шикі газды алау етіп жағуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне
2-қосымша
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Шикі газды алау етіп жағуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне
3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
2-қосымша
"Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толықтай автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – теңіз объектілерін құрауға және орналастыруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес нысан бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші басшылығы) басшылығының қарауына беруі);
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы басқарманың жауапты басшысын немесе жауапты қызметкерді (бұдан әрі – Орындаушы) анықтауы);
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде өтініштегі деректердің анықтығын (мәліметтер), сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі және құжаттардағы деректердің (мәліметтер) дұрыс еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген уақыттың ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды.

4) в случае полноты представленных документов и достоверности данных (сведений), содержащихся в заявлении:
подготовка исполнителем в течение указанного срока заявления с приложением проекта разрешения (далее – запрос) на согласование в уполномоченные органы в области обороны, обеспечения охраны государственной границы, использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – государственные органы);
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта, не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;
5) получение положительного либо отрицательного ответа от согласующих государственных органов в течение семи рабочих дней с момента поступления запроса;
6) проведение исполнителем в течение четырех рабочих дней анализа ответов государственных органов, и при положительном либо отрицательном ответе государственных органов исполнитель подготавливает проект разрешения или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проекта разрешения или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает разрешение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 6) настоящего пункта, не превышает тринадцати рабочих дней с момента обращения на портал.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя (и) руководителя управления;
3) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) запрос в государственные органы;
5) ответ государственных органов;
6) результат государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления;
4) исполнитель;
5) государственные органы.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

4) ұсынылған құжаттар толық және өтініштегі деректердің (мәліметтер) дұрыстығы анықталған жағдайда:
өтінішті рұқсат жобасымен қоса (бұдан әрі – сұрау) қорғаныс, мемлекеттік шекараны қорғауды қамтамасыз ету, су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органдарға (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) келісуге дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұраумен келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы сұрауға қол қояды.
Осы тармақтың 1) - 4) тармақшаларында көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;
5) сұрау келіп түскен сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органдардан оң немесе теріс жауапты алу;
6) орындаушы төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік органдардың жауаптарына талдау жүргізеді және мемлекеттік органдардың оң не теріс жауабы болған жағдайда орындаушы рұқсат жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары рұқсат жобасы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы рұқсатқа немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тартуға қол қояды.
Осы тармақтағы 1) - 6) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он үш жұмыс күнінен аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;
3) өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
4) мемлекеттік органдарға сұрау салу;
5) мемлекеттік органдардың жауабы;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) басқарма басшысы;
4) орындаушы;
5) мемлекеттік органдар.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:

1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение шести часов:
руководство услугодателя налагает резолюцию и передает на рассмотрение руководителю управления или исполнителю;
руководитель управления налагает резолюцию и передает исполнителю;
3) исполнитель в течение двенадцати часов проверяет достоверность данных (сведений), содержащихся в заявлении, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов и недостоверности данных (сведений), содержащихся в заявлении:
исполнитель в течение срока, указанного в абзаце первом данного подпункта, подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов и достоверности данных (сведений), содержащихся в заявлении:
подготовка исполнителем в течение указанного срока запроса на согласование в государственные органы;
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта, не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;
5) получение положительного либо отрицательного ответа от согласующих государственных органов в течение семи рабочих дней с момента поступления запроса;
6) исполнитель в течение четырех рабочих дней проводит анализ ответов государственных органов и при положительном либо отрицательном ответе государственных органов исполнитель подготавливает проект разрешения или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект разрешения или мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает разрешение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур, указанных в подпунктах 1) - 6) настоящего пункта, не превышает тринадцати рабочих дней с момента обращения на портал.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет - ресурсе услугодателя.

1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері оның келіп түскен күні тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе орындаушыға қарауға береді;
басқарма басшысы бұрыштама қояды және орындаушыға береді;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде өтініштегі деректердің анықтығын (мәліметтер), сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық еместігі және өтініштегі деректердің (мәліметтер) дұрыс еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген уақыттың ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды.
4) ұсынылған құжаттар толық және өтініштегі деректердің (мәліметтер) дұрыстығы анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыттың ішінде мемлекеттік органдарға келісуге сұрау дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұраумен келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы сұрауға қол қояды.
Осы тармақтың 1) - 4) тармақшаларында көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;
5) сұрау келіп түскен сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органдардан оң немесе теріс жауапты алу;
6) орындаушы төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік органдардың жауаптарына талдау жүргізеді және мемлекеттік органдардың оң немесе теріс жауабы болған жағдайда орындаушы рұқсат жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары рұқсат жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуды келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы рұқсатқа немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға қол қояды.
Осы тармақтағы 1) - 6) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он үш жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы іс-қимылының қадамдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен портал арқылы тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (портал арқылы тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизация процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);

10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых услугополучателем документов основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (разрешение), сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены выходные формы положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на создание
и размещение морских объектов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на создание
и размещение морских объектов"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на создание
и размещение морских объектов"
Выходная форма положительного ответа
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Разрешение на создание и размещение морских объектов
Номер: [Номер РД]
Дата выдачи: [Дата выдачи РД]
Место выдачи: [Место выдачи РД]
Выдано: [фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, ИИН, полное наименование юридического лица, адрес местонахождения, БИН]
[географические координаты территории морских объектов]
[наименование (марка) морского объекта]
[сроки создания морских объектов]
[условия размещения морских объектов]
Согласование государственных уполномоченных органов:
[Наименование государственного органа]
[Номер письма о согласовании] [Дата]
[Руководитель (уполномоченное лицо):]
[фамилия, имя, отчество (при наличии)]
Выходная форма отрицательного ответа
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный ответ об отказе
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в выдаче разрешения на создание и размещение морских объектов.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море"
Сноска. Регламент исключен приказом Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления"
Сноска. Регламент исключен приказом Министра энергетики РК от 28.06.2017 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море"
Сноска. Регламент исключен приказом Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10) 7-үдеріс – электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу және порталында өтінішті өңдеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысандары келтірілген, оған сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылады.
12. Сұрау өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттыжәне консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
2-қосымша
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
3-қосымша
"Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
4-қосымша
"Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи
газды айдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 28.06.2017 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
5-қосымша
"Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
6-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии) либо мотивированный отказ в выдаче лицензии (далее – мотивированный отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемым документом (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководство услугодателя);
2) в течение шести часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника (далее – исполнитель);
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение двенадцати часов полноты представленных документов и сведений по перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт);
в случае установления факта неполноты представленных документов и сведений:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Длительность вышеуказанных процедур не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе лицензия беруге бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы келіп түскен көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші басшылығы) басшылығының қарауына беруі);
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы басқарманың жауапты басшысын немесе жауапты жұмыскерді (бұдан әрі – Орындаушы) анықтауы);
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген), (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген мерзім ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағат ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген рәсімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;

4) в случае полноты представленных документов и сведений, для проведения профилактического контроля:
подготовка исполнителем в течение указанных двух рабочих дней запроса на проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям (далее – запрос);
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя;
5) проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
ознакомление руководителем территориального подразделения в течение четырех часов с содержанием запроса и выбор ответственного работника территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты профилактичекого контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям работником услугодателя – в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
6) проведение исполнителем анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект лицензии и (или) приложения к лицензии или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект лицензии и (или) приложения к лицензии либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководитель услугодателя подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур, вышеуказанных в подпунктах, не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:

4) ұсынылған құжаттар және мәліметтер толық болған жағдайда профилактикалық бақылауды жүргізу үшін:
орындаушы көрсетілген екі жұмыс күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру бойынша профилактикалық бақылауын жүзеге асыруға сұрау (бұдан әрі – сұрау) дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұраумен келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру үшін сұрауға қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде сұраудың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты орындаушысын тағайындайды;
сұрау келіп түскен сәттен бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындысын әзірлейді;
6) орындаушы аумақтық бөлімше қортындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысы келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қортындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің қорытындысын немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысын талдағаннан кейін бір жұмыс күні ішінде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағат ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жоғары тармақшаларда көрсетілген ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу кезінде:

1) регистрация в день поступления заявления на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение шести часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника;
определение руководителем управления исполнителя;
3) в случаях:
перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменения его наименования или юридического адреса;
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
изменения наименования вида и (или) подвида деятельности;
рассмотрение исполнителем в течение трех рабочих дней полноты представленных документов и надлежащее оформление в соответствии перечнем, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов:
исполнитель подготавливает проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в случае установления факта полноты представленных документов, сведений и (или) надлежащего оформления представленных документов:
исполнитель подготавливает проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии;
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии;
руководство услугодателя подписывает переоформленную лицензию и (или) приложения к лицензии.
Длительность выполнения процедур, вышеуказанных подпунктах, не превышает трех рабочих дней с момента обращения на портал;
4) в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
рассмотрение исполнителем в течение двенадцати часов полноты представленных документов и сведений в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов, несоответствия квалификационным требованиям:
исполнитель подготавливает проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в случае полноты представленных документов и сведений:
подготовка исполнителем в течение указанного срока запроса;
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя.

1) портал арқылы келіп түскен лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы басқарманың жауапты басшысын немесе жауапты қызметкерді анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) мына жағдайларда:
жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгергенде;
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген;
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгергенде;
заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгергенде;
орындаушы үш жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын және тиісінше рәсімделуін қарауы;
ұсынылған құжаттар, мәліметтер толық емес және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше рәсімделмегені анықталған жағдайда:
орындаушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.
ұсынылған құжаттар, мәліметтер толық және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше рәсімделгені анықталған жағдайда:
орындаушы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның қайта рәсімделген жобасын дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы қайта рәсімделген лицензияға және (немесе) лицензия қосымшасына қол қояды.
Жоғарғы көрсетілген ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап үш жұмыс күнінен аспайды;
4) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде:
орындаушы екі жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттар, мәліметтер толық емес және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше рәсімделмегені, біліктілік талаптарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.
ұсынылған құжаттар және мәлеметтер толық болған жағдайда:
орындаушы көрсетілген мерзім ішінде сұрау дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысым және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұрау келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру үшін сұрауға қол қояды;

5) проведение проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
ознакомление руководителем территориального подразделения в течение четырех часов с содержанием запроса и выбор ответственного работника территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты разрешительного контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям работником услугодателя, в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
6) проведение исполнителем анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии или проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
руководитель услугодателя подписывает переоформленную лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Длительность выполнения процедур, указанных для случая реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугадателя (и) руководителя управления;

5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде сұраудың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты орындаушысын тағайындайды;
сұрау келіп түскен сәттен бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындысын әзірлейді;
6) орындаушы аумақтық бөлімше қортындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысы келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қортындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің қорытындысын немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысын талдағаннан кейін бір жұмыс күні ішінде қайта ресімделген лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жобасын немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағат ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары қайта ресімделген лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жобасын не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қайта ресімделген лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алған кезде:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;

3) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) запрос;
5) положительное или отрицательное заключение территориального подразделения или работника услугодателя;
6) результат государственной услуги;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугадателя (и) руководителя управления;
3) мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии либо переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии;
4) мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии либо запрос;
5) положительное или отрицательное заключение территориального подразделения или работника услугодателя;
6) переоформленная лицензия и (или) приложения к лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления;
4) исполнитель;
5) территориальное подразделение услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение шести часов:
руководство услугодателя налагает резолюцию и передает на рассмотрение руководителю управления или исполнителю;
руководитель управления налагает резолюцию и передает исполнителю;
3) исполнитель в течение двенадцать часов проверяет полноту представленных документов и сведений по перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов и сведений:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Длительность вышеуказанных процедур не превышает двух рабочих дней с момента обращения на портал;

3) өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
4) сұрау салу;
5) аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің оң немесе теріс қортындысы;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не қайта ресімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту;
4) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту не сұрау салу;
5) аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің оң немесе теріс қорытындылары;
6) қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығы;
3) басқарма басшысы;
4) орындаушысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алған кезде:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) алты сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе орындаушыға қарауға береді;
басқарма басшысы бұрыштама қояды және орындаушыға береді;
3) орындаушы он екі сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттар және мәліметтер толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайды;

4) в случае полноты представленных документов и сведений, для осуществления профилактического контроля:
исполнитель в течение двух рабочих дней подготавливает запрос;
в течение четырех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя;
5) проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
руководитель территориального подразделения в течение четырех часов налагает резолюцию и передает работнику территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты разрешительного контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям работником услугодателя – в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
6) исполнитель проводит анализ заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект лицензии и (или) приложения к лицензии или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект лицензии и (или) приложения к лицензии либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур в вышеуказанных подпунктах не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) регистрация в день поступления заявления на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии работником канцелярии услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей и передача его на рассмотрение руководству услугодателя или исполнителю;

4) ұсынылған құжаттар және мәліметтер толық болған жағдайда профилактикалық бақылауды жүргізу үшін:
орындаушы көрсетілетін екі жұмыс күннің ішінде сұрау дайындайды;
төрт сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұрау келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскерімен тексеру үшін сұрауға қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе аумақтық бөлімшенің орындаушысына береді;
сұрау келіп түскен сәттен бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындысын әзірлейді;
6) орындаушы аумақтық бөлімше қортындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысы келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде қортындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысын талдағаннан кейін, бір жұмыс күні ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымшасының немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары лицензия және (немесе) лицензияға қосымшасы жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жоғары тармақшаларда көрсетілген ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1) портал арқылы келіп түскен лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуге өтінішті көрсетілетін қызметті беруші қызметкері оны келіп түскен күні тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;

5) проведение проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям территориальным подразделением услугодателя:
руководитель территориального подразделения в течение четырех часов налагает резолюцию и передает работнику территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты разрешительного контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям работником услугодателя, в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя квалификационным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;
6) исполнитель проводит анализ заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение трех рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии или проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
в течение шести часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо проект мотивированного отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии;
руководитель услугодателя подписывает переоформленную лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Длительность выполнения процедур, указанных для случаев реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.

5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде бұрыштама қояды және аумақтық бөлімшенің жауапты орындаушысына береді;
сұрау келіп түскен сәттен бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің жұмыскері өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қортындысын әзірлейді;
6) орындаушы аумақтық бөлімше қортындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қорытындысы келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қортындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің қортындысын талдағаннан кейін, бір жұмыс күні ішінде қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымшасының немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағат ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жобасын немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы қайта рәсімделген лицензияға және (немесе) лицензия қосымшасына немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде ресімдердің орындалу ұзақтығы портал арқылы жүгінген сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдарының тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги через платежный шлюз (далее – ПШ) портала, а затем эта информация поступает на портал, либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале при оплате услуги через ПШ портала;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы іс-қимылының қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қажетті құжаттардың электрондық түріндегі сұрауын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілген қызметке ақыны порталдың төлем шлюзі (бұдан әрі – ТШ) арқылы төлеу, содан соң бұл ақпарат порталына түседі, немесе электрондық (сканерленген) түрдегі түбіртекті тіркеу;
7) 2-шарт – көрсетілген мемлекеттік қызмет үшін төлем фактісін порталда тексеру;
8) 5-үдеріс – қызмет үшін порталдың ТШ арқылы төленген кезде, порталда көрсетілген қызмет үшін төлемнің болмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификациялық деректерінің сәйкестігін тексеру;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведена выходная форма положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
12. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра портала: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Лицензия на проектирование
(технологическое) и (или)
эксплуатацию горных (углеводороды)
нефтехимических производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
в сфере углеводородов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Лицензия на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию
горных (углеводороды)
нефтехимических производств,
эксплуатацию магистральных
газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов
в сфере углеводородов"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании Государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Лицензия на проектирование
(технологическое) и (или)
эксплуатацию горных (углеводороды)
нефтехимических производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
в сфере углеводородов"
Выходная форма положительного и отрицательного ответов
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 380
Регламент государственной услуги
"Аккредитация газосетевых организаций"

11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның теңтүпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия беру үшін негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптардың шығыс нысаны келтірілген, оларға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі ұсынылады.
12. Өтініш өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызмет алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген AdobeAcrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
13. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны порталдың сall-орталығы телефоны: (1414, 8 800 080 7777) арқылы алуға болады.
"Көмірсутектер саласындағы
тау-кен өндірістерін
(көмірсутектер), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
арналған лицензия" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Көмірсутектер саласындағы
тау-кен өндірістерін
(көмірсутектер), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
арналған лицензия" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
2-қосымша
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Көмірсутектер саласындағы
тау-кен өндірістерін
(көмірсутектер), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
құбырларын пайдалануға
арналған лицензия" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
3-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 380 бұйрығына
7-қосымша
"Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.02.2019 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация газосетевых организаций" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации газосетевых организаций (далее – свидетельство), переоформленное свидетельство, внесение сведений посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений (далее – ИС) в Реестр газосетевых организаций (далее – Реестр), либо мотивированный отказ, удостоверенные электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 08.04.2019 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми сведениями (далее – заявление), поданного услугодателю электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
при выдаче или при переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководство услугодателя);
2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника (далее – исполнитель);
определение руководителем управления исполнителя;

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.02.2019 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толықтай автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік), қайта ресімделген куәлік, рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) арқылы Газ желісі ұйымдарының тізіліміне (бұдан әрі – Тізілім) мәліметтерді енгізу, немесе уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған уәжді түрде бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 08.04.2019 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге электрондық тәсілмен берілген қоса тіркелген құжаттары бар өтініші (бұдан әрі – өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
куәлікті беру немесе қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес келетін қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен көрсетілетін қызметті беруші жұмыскердің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші басшылығы) басшылығының қарауына беруі);
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы жауапты басқарма басшысын немесе жауапты жұмыскерді (бұдан әрі – орындаушы) анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;

3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Аккредитация газосетевых организаций", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт);
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов, для осуществления профилактического контроля:
подготовка исполнителем в течение указанного срока запроса на проведение профилактического контроля в форме электронного документа на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям (далее – запрос);
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя;
5) проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям территориальным подразделением услугодателя либо услугодателем:
ознакомление руководителем территориального подразделения в течение четырех часов с содержанием запроса и выбор ответственного работника территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты профилактического контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям работником услугодателя – в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;

3) орындаушы он сағаттың ішінде "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда профилактикалық бақылауды жүргізу үшін:
орындаушы көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігіне электрондық құжат нысанындағы профилактикалық бақылау жүргізуге сұрау (бұдан әрі – сұрау) дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұрауды келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізу үшін сұрауға қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің немесе көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде сұраудың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты жұмыскерін тағайындайды;
сұрау келіп түскен кезден бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындысын дайындайды;

6) проведение исполнителем анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение двух рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект свидетельства или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект свидетельства либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает свидетельство либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при выдаче или при переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал;
при переоформлении свидетельства в случаях изменения адреса газонаполнительной станции газосетевой организации или прекращения владения одной из газонаполнительных станций на праве собственности или ином законном основании, если у газосетевой организации имеется в наличии две и более газонаполнительных станций:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или исполнителя;
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов:
исполнитель проводит анализ представленных документов в течение одного рабочего дня после проверки полноты представленных документов;
после проведенного анализа исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект переоформленного свидетельства или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект переоформленного свидетельства либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает переоформленное свидетельство либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при переоформлении свидетельства в случаях изменения адреса газонаполнительной станции газосетевой организации или прекращения владения одной из газонаполнительных станций на праве собственности или ином законном основании, если у газосетевой организации имеется в наличии две и более газонаполнительных станций не превышает пяти рабочих дней с момента обращения на портал;
при внесении сведений посредством ИС в Реестр:

6) орындаушы аумақтық бөлімше қорытындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысы келіп түскен кезден бастап екі жұмыс күні ішінде қорытындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің қорытындысын талдағаннан кейін, бір жұмыс күні ішінде куәлік жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары куәлік жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы куәлікке немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
Куәлікті беру немесе қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда рәсімдердің орындалу ұзақтығы мемлекеттік қызметті алуға өтініш түскен күнінен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды;
газ желісі ұйымының газ толтыру станциясының мекенжайы өзгергенде және газ желісі ұйымның екі және одан да көп газ толтыру станциясы бар болғанда, меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі газ толтыру станциясының біреуін иелену тоқтатылған жағдайларда куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты басқарма басшысын немесе орындаушыны анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін бір жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға талдау жүргізеді;
орындаушы талдауды жүргізгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде куәлікті қайта ресімдеу жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары куәлікті қайта ресімдеу жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қайта ресімделген куәлікке немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
газ желісі ұйымының газ толтыру станциясының мекенжайы өзгерген немесе газ толтыру станцияларының бірінің меншік құқығында немесе өзге заңды негізде иелік етуі тоқтатылған жағдайларда, егер газ желісі ұйымында екі және одан да көп газ толтыру станциясы бар болса, куәлікті қайта ресімдеу кезіндегі рәсімдерді орындау ұзақтығы порталға жүгінген кезден бастап бес жұмыс күнінен аспайды;
мәліметтерді Тізілімге АЖ арқылы енгізген кезде:

1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или исполнителя;
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов:
исполнитель проводит анализ представленных документов в течение трех рабочих дней после проверки полноты представленных документов;
после проведенного анализа исполнитель в течение одного рабочего дня вносит изменения посредством ИС в Реестр или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают измененные сведения либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает измененные сведения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при внесении сведений посредством ИС в Реестр не превышает семи рабочих дней с момента обращения на портал.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 08.04.2019 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя (и) руководителя управления;
3) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) запрос (при выдаче и переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям);
5) положительное или отрицательное заключение территориального подразделения или работника услугодателя (при выдаче и переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям);

1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және оны сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы жауапты басқарма басшысын немесе орындаушыны анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға талдау жүргізеді;
орындаушы талдауды жүргізгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде Тізілімге АЖ арқылы өзгерту енгізеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өзгертілген мәліметтерді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өзгертілген мәліметтерге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
Тізілімге АЖ арқылы мәліметтерді енгізу кезіндегі рәсімдердің орындалу ұзақтығы порталға жүгінген кезден бастап жеті жұмыс күнінен аспайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 08.04.2019 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;
3) өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту;
4) сұрау салу (куәлікті беру және қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда);
5) аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің оң немесе теріс қорытындысы (куәлікті беру және қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда);

11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых услугополучателем документов основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены выходные формы положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется;
на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.energo.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра энергетики РК от 08.04.2019 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация газосетевых организаций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация газосетевых организаций"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация газосетевых организаций"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 08.04.2019 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выходная форма положительного ответа
Выходная форма отрицательного ответа

11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. Осы Регламентке 3-қосымшада оң және теріс жауаптың шығыс нысандары келтірілген, оған сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылады.
12. Сұрау өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алу тарихынан "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.energo.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 08.04.2019 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
2-қосымша
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
1-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 08.04.2019 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Теріс жауаптың шығыс нысаны