Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2015 года № 11642.
В соответствии с подпунктом 43) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов Е.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" после государственной регистрации;
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 293 "Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9676
в информационно-правовой системе "Әділет" 09 сентября 2014 года опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 15 января 2015 года
№ 8 (27884)).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан Мусайбекова С.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
М. Азильханов
Утверждены приказом
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 209
Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ

Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 шілдеде № 11642 тіркелді.
"Дене шыныктыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Занының 7-бабы 43) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) белгіленген заңнамалық тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынылуын;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 293 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 9676 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінің № 8 (28486) нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі С.Ж. Мұсайбековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін атқарушы
М. Әзілханов
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 209 бұйрығымен
бекітілген
Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 04.05.2020 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 43) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и определяют порядок присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ, а также с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) определяют порядок оказания государственной услуги "Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ присваиваются с целью материального стимулирования работников данных спортивных школ и отделений по видам спорта, а также повышения их заинтересованности в подготовке спортсменов высокого класса и подготовки резерва сборных команд Республики Казахстан.
3. Местный исполнительный орган области, городов Астана, Алматы и Шымкент в области физической культуры и спорта (далее – услугодатель) является органом, принимающим решение о присвоении статусов "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ действуют в течение четырех лет со дня его присвоения услугодателем.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Для присвоения статуса "специализированная" спортивной школе соблюдаются следующие условия:
1) наличие собственного или арендуемого спортивного объекта (помещения);
2) наличие в каждом из имеющихся в спортивной школе отделений по виду спорта тренерско-преподавательского состава численностью не менее 4 человек;
3) наличие спортсменов, имеющих спортивные звания "мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан международного класса", спортивные результаты республиканских и международных соревнований (чемпион, призер);

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 04.05.2020 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді және спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру тәртібін айқындайды, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе осы спорт мектептерінің және спорт түрлерінен бөлімшелердің қызметкерлерін материалдық ынталандыру, сондай-ақ олардың жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауға және Қазақстан Республикасы құрама командаларының резервін дайындауға мүддесін арттыру мақсатында беріледі.
3. Облыстың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелерін беру туралы шешім қабылдайтын орган болып табылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелері көрсетілетін қызмет беруші берген күннен бастап төрт жыл бойы қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Спорт мектебіне "мамандандырылған" деген мәртебе беру үшін мынадай шарттар сақталады:
1) меншікті немесе жалға алынған спорттық объектісінің (үй - жайдың) болуы;
2) әр спорт мектебіндегі спорт түрі бойынша бөлімшелерінде кемінде 4 адамнан тұратын жаттықтырушы-оқытушылар құрамының болуы;
3) "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері" спорттық атақтары, республикалық және халықаралық жарыстардың спорттық нәтижелері (чемпионы, жүлдегері) бар спортшылардың болуы;

4) наличие не менее 2/3 специализированных отделений по виду спорта;
5) наличие договора, заключенного между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов спортивной школы.
6. Для присвоения статуса "специализированное" отделениям по видам спорта спортивных школ соблюдаются следующие условия:
1) наличие в спортивной школе, в которой осуществляет свою деятельность отделение по виду спорта, собственного или арендуемого спортивного объекта (помещения);
2) наличие в отделении по виду спорта тренерско-преподавательского состава численностью не менее 4 человек;
3) наличие в отделении по виду спорта спортсменов, имеющих спортивные разряды и звания "кандидат в мастера спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан международного класса", спортивные результаты республиканских и международных соревнований (чемпион, призер);
4) наличие в отделении по виду спорта не менее двух групп спортивного совершенствования (в одной группе спортивного совершенствования общее число лиц, занимающихся спортом, в зависимости от культивируемого вида спорта составляет от 2 до 6 человек);
5) наличие договора, заключенного между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования учащихся отделения по виду спорта.
7. Для получения государственной услуги спортивная школа (далее – услугополучатель) обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) с предоставлением пакета документов.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-1. Уполномоченный орган в области физической культуры и спорта направляет информацию о внесенных изменениях в порядок оказания государственных услуг оператору информационо-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (с учетом оказания услуги через портал), Государственную корпорацию, Единый контакт-центр и услугодателям.

4) спорт түрі бойынша кемінде 2/3 мамандандырылған бөлімшелердің болуы;
5) спорт мектебінің спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік - дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған шарттың болуы.
6. Спорт түрлері бойынша спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру үшін мынадай шарттар сақталады:
1) спорт түрі бойынша бөлімше өз қызметін жүзеге асыратын спорт мектебінде меншікті немесе жалға алынған спорт объектісінің (үй - жайдың) болуы;
2) спорт түрі бойынша бөлімшеде кемінде 4 адамнан тұратын жаттықтырушы-оқытушылар құрамының болуы;
3) спорт түрі бойынша бөлімшеде "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат", "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері" спорттық атақтары және разрядтары, республикалық және халықаралық жарыстардың спорттық нәтижелері (чемпионы, жүлдегері) бар спортшылардың болуы;
4) спорт түрі бойынша бөлімшеде кемінде екі спорттық жетілдіру тобының болуы (бір спорттық жетілдіру тобында спортпен айналысатын адамдардың жалпы саны дамытылатын спорт түріне қарай 2-ден 6 адамға дейін);
5) спорт түрі бойынша бөлімше оқушыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған шарттың болуы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін спорт мектебі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) құжаттардың пакетін ұсына отырып, "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі кіретін мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. Дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына (портал арқылы қызмет көрсетуді ескере отырып), Мемлекеттік корпорациясы, Бірыңғай байланыс орталығы және көрсетілетін қызметті берушілерге ұсынады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданных на спортивный объект (помещение), принадлежащего услугополучателю, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
День приема документов в Государственной корпорации не входит в срок оказания государственной услуги.
Работник Государственной корпорации при приеме документов воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю и выдает расписку.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием документов, выдача результата оказания государственной услуги осуществляются на следующий рабочий день.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов через портал проверяет полноту и соответствие представленных документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, ответственный исполнитель услугодателя направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және көрсетілетін қызметті алушыға тиесілі спорт объектісіне (үй-жайға) берілген техникалық сипаттамалары туралы құжаттардың мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының өтініштері тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс, мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүгінген кезде өтінімді қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері құжаттарды портал арқылы алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тізбенің 8-тармағында көзделген ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.

При предоставлении услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней выносит заключение на имя своего руководителя с приложением документов, на основании которого в течение 1 (одного) рабочего дня принимает приказ о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При отрицательном ответе либо выявлении иных оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает приказ о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11-1. Услугодатель, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Услугодатель представляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное ЭЦП уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды қоса бере отырып, өз басшысының атына қорытынды шығарады, оның негізінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап шығарады.
Жауап теріс болған немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін өзге де негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қабылдайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-1. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 11-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей ұсынады.
Порталда - Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу үшін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама.

14. Государственная корпорация обеспечивает хранение результата оказания государственной услуги в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
15. Жалоба на решение, действие (бездействие) должностного лица подается на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Должностное лицо услугодателя, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При этом, услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя услугодателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
19. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілген қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шағым лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) беріледі.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі қарайтын органға жібереді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
19. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

20. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Присвоение статуса "специализированная" спортивным школам.
2. Присвоение статуса "специализированное" отделениям спортивных школ.
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается МИО областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее –услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи документов услугодателю – 5 (пять) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Копия приказа о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ.
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги. Расписка об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

20. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Спорт мектептеріне және спорт
мектептерінің бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Спорт мектептеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру.
2. Спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 5 (бес) жұмыс күні.
Құжаттар топтамасын тапсыруға арналған ең жоғары шекті уақыты – 30 (отыз) минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге арналған ең жоғары шекті уақыты – 30 (отыз) минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтың көшірмесі
Порталда - Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу үшін уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қолхат.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызмет беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00 – ден 14.30 – ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00 – ден 18.30 – ға дейін.

Государственная корпорация: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания или возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/entities/msm в разделе "Услуги".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
в Государственную корпорацию:
по подвиду государственной услуги: присвоение статуса "специализированная" спортивным школам:
1) документ либо цифровой документ из сервиса цифровых документов, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы, и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы;
5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) копии приказов о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении), в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы, в форме электронного документа;

Мемлекеттік корпорация: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі немесе портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
Портал: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/entities/msm "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға:
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлері бойынша: спорт мектептеріне "мамандандырылған" мәртебе беру:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған цифрлық құжат (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде – заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3–қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй – жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебінің спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған қолданыстағы шарт;
5) осы Қағидалардың 4–қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
6) спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтардың көшірмелері;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3–қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй – жай) туралы мәліметтер
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;

4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) приказы о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ в форме электронного документа;
в Государственную корпорацию:
по подвиду государственной услуги: присвоение статуса "специализированное" отделениям спортивных школ:
1) документ либо цифровой документ из сервиса цифровых документов, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы, и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта;
5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении) в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта, в форме электронного документа;
4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктами 5 и 6 настоящих Правил;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ действуют в течение четырех лет со дня его присвоения услугодателем.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель подает запрос для получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия у него ЭЦП.
Услугополучатель при подаче заявки на получение государственной услуги указывает следующие данные: адрес места жительства (места нахождения), абонентский номер сотовой связи, электронный адрес, подтверждая достоверность подписью либо ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении "eGov mobile".
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Прием заявления для оказания государственной услуги на портале осуществляется электронно с удостоверением ЭЦП услугополучателя в его "личном кабинете".
В случае обращения через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты получения результата государственной услуги.
Услугодатель представляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.

4) осы Қағидалардың 4–қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама;
5) электрондық құжат нысанында спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтар;
Мемлекеттік корпорацияға:
Мемлекеттік қызметтің кіші түрі бойынша: спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебе беру:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған цифрлық құжат (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде – заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3–қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй – жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы жасалған қолданыстағы шарт;
5) осы Қағидалардың 4–қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3–қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй – жай) туралы мәліметтер;
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт түрі бойынша бөлімше спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;
4) осы Қағидалардың 4–қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың 5, 6 және 8-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелері көрсетілетін қызмет беруші берген күннен бастап төрт жыл бойы қолданылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда сұрау салады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім берген кезде дәйектілігін қолтаңбамен немесе ЭЦҚ-мен растай отырып, мынадай деректерді көрсетеді: тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы.
Цифрлық құжаттар сервисі "eGov mobile" мобильдік қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрде жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының өтініштерінің тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Услугодатель предоставляет информацию о порядке оказания государственной услуги в Единый контакт-центр.
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Форма
Кому __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________________________________________________________
руководителя местного _______________________________________________________
исполнительного органа области, _______________________________________________
города республиканского значения, столицы _____________________________________
в области физической культуры и спорта) от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) __________________________________________
руководителя спортивной школы либо __________________________________________
уполномоченного представителя, адрес, телефон
Заявление
Прошу Вас _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, предусмотренных пунктом 9 настоящих
Правил по получению государственной услуги "Присвоение статусов "специализированная"
спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ",
утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
________________ ____________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ______________ 20__ года
Дата поступления заявления "____" ____________ 20__ года
_____________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 3
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Сведения о спортивном объекте (помещении)
Наименование спортивного объекта (помещения) и юридический адрес
Собственный
Арендованный
Приложение 4
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Справка о работе отделения спортивной школы

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар немесе бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алады.
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________________
(дене шынықтыру және спорт саласындағы
_________________________________________
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
________________________________________
астананың жергілікті атқарушы органның
_________________________________________
басшысының лауазымы, аты, әкесінің аты, тегi
_________________________________________
(болған жағдайда)
кімнен___________________________________
(спорт мектебінің басшысының немесе уәкілетті
_________________________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________
мекенжайы, телефон нөмірі
Өтініш
Сізді _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________ сұраймын.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығымен бектілген "Спорт мектептеріне және спорт
мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет осы Қағиданың 9-тармағында көзделген ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
__________________ ______________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20____жылғы "_____" ____________
Өтiнiштiң түскен күнi 20____жылғы "_____"
____________ _____________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның қолы, тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
3-қосымша
Спорт объектісі (үй - жайлар) туралы мәліметтер
Спорт объектісінің (үй - жай) атауы және заңды мекенжайы
Меншікті
Жалдамалы
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
4-қосымша
Спорт мектебі бөлімшелерінің жұмысы туралы анықтама

1. Наименование спортивной школы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
2. Количество отделений в спортивной школе
_____________________________________________________________________________
3. Год открытия
_____________________________________________________________________________
4. Учредитель
_____________________________________________________________________________
5. Юридический адрес
_____________________________________________________________________________
Таблица 1
6. Сведения об администрации спортивной школы
Администрация
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Образование
Почетное звание
Стаж работы
Административ ный
Тренер ский
Директор
Заведующий по учебной части
Старший методист
Методист
Таблица 2
7. Сведения о тренерско-преподавательском составе отделения спортивной школы
Количество тренеров
Всего:
в том числе:
штатные
совместители
Специальное образование:
высшее
среднее
Квалификация:
высшая
первая
вторая
"Заслуженный тренер"
Таблица 3
8. Комплектование отделения спортивной школы
Этапы подготовки
Год
Количество:
обучения
групп
учащихся в группах
Начальной подготовки
1 год
2 год
Учебно-тренировочный
1 год
2 год
3 год
свыше 3-х лет
Спортивного совершенствования
1 год
2 год
свыше 2-х лет
Высшего спортивного мастерства
весь период
Таблица 4

1. Спорт мектебінің атауы____________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Спорт мектебіндегі бөлімшелердің саны______________________________________
3. Ашылған жылы__________________________________________________________
4. Құрылтайшысы __________________________________________________________
5. Заңды мекенжайы_________________________________________________________
1-кесте
6. Спорт мектебінің әкімшілігі туралы мәліметтер
Әкімшілік
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Білімі
Құрметті атағы
Еңбек өтілі
әкімшілік
жаттықтырушылық
Директор
Оқу бөлімінің меңгерушісі
Аға әдіскер
Әдіскер
2-кесте
7. Спорт мектебі бөлімшесінің жаттықтырушы-оқытушылар құрамы туралы мәліметтер
Жаттықтырушылар саны
Барлығы:
соның ішінде:
штаттағы
қоса атқарушылар
Арнайы білім:
жоғары
орта
Біліктілігі:
жоғары
бірінші
екінші
"Еңбек сіңірген жаттықтырушы"
3-кесте
8. Спорт мектебі бөлімшесінің жасақталуы
Дайындық кезеңдері
Оқу жылы
Саны
топтар
топтардағы оқушылар
Алғашқы дайындық
1 жыл
2 жыл
Оқу-жаттығу
1 жыл
2 жыл
3 жыл
3 жылдан жоғары
Спорттық жетілдіру
1 жыл
2 жыл
2 жылдан жоғары
Жоғары спорт шеберлігі
барлық кезең
4-кесте

11. Показатели работы отделения за последний олимпийский цикл (указать только один раз по наилучшему результату)
Вид соревнований
Количество участвующих
Из общего числа участников
взрослые
юниоры
юноши
1-3 место
4-10 место
1-3 место
4-10 место
1-3 место
4-10 место
Республиканские
Международные
Таблица 7
12. Количество направленных учащихся отделений для дальнейшего совершенствования спортивного мастерства за последний олимпийский цикл
Наименование учреждения
Количество человек
20_____год
20_____год
20_____год
20_____год
Колледж спорта
Школа высшего спортивного мастерства
Школа-интернат-колледж
Центр подготовки олимпийского резерва
Центр олимпийской подготовки
Таблица 8
13. Количество подготовленных спортсменов, удостоенных спортивных званий и получивших спортивные разряды в последний олимпийский цикл
Спортивное звание
год
20_____год
20_____год
20_____год
20_____год
Кандидаты в сборные команды страны
Мастер спорта международного класса
Мастер спорта
Кандидат в мастера спорта
1 спортивный разряд
Массовые разряды
Таблица 9
14. Список мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, подготовленных в последний олимпийский цикл
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Спортивное звание
Сборная команда (основная, стажер, резерв)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) тренера
1
2
Таблица 10
15. Список членов сборных команд Республики Казахстан, занимающихся на отделении
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Сборная команда (основная, стажер, резерв)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) тренера
1
2
Таблица 11
16. Список спортсменов-победителей и призеров официальных международных спортивных соревнований
Наименование соревнований и сроки проведения
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Вид спорта, наименование программы
Занятое место
Приложение 5
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Форма
____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при
____________________________
наличии) либо наименование
____________________________
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных услугах", отдел №________ филиала некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее –
Государственная корпорация)
______________________________________________________________________________
(указать юридический адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Присвоение статусов
"специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям
спортивных школ" ввиду представления Вами неполного пакета документов,
предусмотренных пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной
услуги, а именно наименование отсутствующих и (или) с истекшим сроком действия
документов):

11. Соңғы олимпиадалық цикл үшін бөлімшенің жұмыс көрсеткіштері (ең үздік нәтиже бойынша тек бір рет көрсету)
Жарыс түрі
Қатысушылар саны
Қатысушылардың жалпы санынан
Ересектер
Юниорлар
Жасөспірімдер
1-3 орын
10-дықта
1-3 орын
10-дықта
1-3 орын
10-дықта
Республикалық
Халықаралық
7-кесте
12. Соңғы олимпиадалық цикл бойынша спорттық шеберлікті одан әрі жетілдіру үшін бөлімшелерден жіберілген оқушылар саны
Мекеме атауы
Адам саны
20____жыл
20____жыл
20____жыл
20____жыл
Спорт колледжі
Жоғары спорттық шеберлік мектебі
Мектеп-интернат-колледж
Олимпиада резервін даярлау орталығы
Олимпиадалық даярлау орталығы
8-кесте
13. Соңғы олимпиадалық циклда спорттық атақтарға ие болған және спорттық разряд алып, дайындалған спортшылар саны
Спорттық атағы
жыл
20_____жыл
20_____жыл
20_____жыл
20_____жыл
Еліміздің құрама командасына үміткерлер
Халықаралық дәрежедегі спорт шебері
Спорт шебері
Спорт шеберлігіне кандидат
1 спорттық разряд
Бұқаралық разрядтар
9-кесте
14. Соңғы олимпиадалық циклде дайындалған спорт шеберлері мен халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің тізімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Спорттық атағы
Құрама команда (негізгі, стажер, резерв)
Жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
1
2
10-кесте
15. Бөлімшеде шұғылданатын Қазақстан Республикасының құрама командалары мүшелерінің тізімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Құрама команда (негізгі, стажер, резерв)
Жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
1
2
11-кесте
16. Ресми халықаралық спорттық жарыстардың жеңімпаз спортшылары мен жүлдегерлерінің тізімі
Жарыс атауы және өткізу мерзімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Бағдарлама түрі, бағдарламаның атауы
Алған орны
Спорт мектептеріне және спорт
мектептерінің бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
__________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының
__________________________
тегi аты, әкесінің аты,
(болған жағдайда)
__________________________
не ұйымның атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға
арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация)
филиалының № _______________ бөлімі __________________________
______________________________________________________________
(мекенжайы көрсетілсін)
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің
8-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға
байланысты "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда құжаттардың қолданылу
мерзімі өтіп кеткен және (немесе) жоқ құжаттардың атауы:

1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)__________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник Государственной корпорации
____________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)                   (подпись)
Исполнитель:
____________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)                   (подпись)
Номер контактного телефона______________
Получил: _______________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
услугополучателя)
"___" _________ 20____ год

1)____________________________________________________________;
2)____________________________________________________________;
3)____________________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір – бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы: _____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Байланыс телефонының нөмірі ____________________
Алдым: __________________________________________ ___________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___"_________