Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2015 года № 11774. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 16.11.2020 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) исключен приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
6) стандарт государственной услуги "Выдача справки о происхождении вылова", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства", согласно приложению 9 к настоящему приказу;

Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 28 шілдеде № 11774 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 16.11.2020 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
6) "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;

10) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан А. Мамытбеков"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
24 июня 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
27 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах
и (или) участках"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1.Государственная услуга "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (далее – государственная услуга).
2.Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

10) "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) "Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 29 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 27 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
1 қосымша
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде,
сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz, www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режимін келісу.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлы қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сонда сақталады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталған соң, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Документ, необходимый для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявление о согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о судовом билете или судовом свидетельстве услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, утвержденными приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8918);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжат:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режимін келісу туралы өтініш.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, кеме билеті немесе кеме куәлігі туралы мәліметтерді көрсетілген қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген) бекітілген Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.

Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, дом 36, телефон приемной: 8 (7172) 55-58-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе указываются:

Ескерту. Стандарт 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, мекенжайы бойынша, 8 (7172) 55-58-03 телефоны бойынша беріледі.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінімдерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтінім туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не қызметті берушінің кеңсесінде қолдан беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Согласование режима судоходства в
запретный для рыболовства нерестовый
период, а также в запретных для
рыболовства водоемах и (или) участках"
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
в______________________________
(полное наименование услугодателя)
от_____________________________
(полное наименование услугополучателя)
адрес_____________________________
(индекс, город, район,
область, улица,
№ дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя_________
бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
о согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных для рыболовства
водоемах и (или) участках
Наименование судовладельца __________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судоводителя ___________________
Наименование судна __________________________________________________
Регистрационный номер судна __________________________________________
Технические параметры судна (длина, ширина, осадка):
Длина (в метрах) _____________________________________________________
Ширина (в метрах) ____________________________________________________
Осадка (в сантиметрах, метрах) _________________________________________
Скорость вращения гребных винтов на судне (обороты/минуты) _____________
Тип судна ___________________________________________________________
Марка судна _________________________________________________________
Мощность двигателя __________________________________________________
Цель судоходства _____________________________________________________
Сроки движения с ___________ по ____________20____года
Маршрут движения ___________________________________________________
Место стоянки _______________________________________________________
Номер и дата судового билета или судового свидетельства __________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" ______________ 20___года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Распределение квот на изъятие объектов животного мира
на основании утвержденных лимитов"

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінімге қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Уылдырық шашу кезеңінде
балық аулауға тыйым салынған,
сондай-ақ балық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде кеме
қатынасы режиміне келісім
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
(кімге)______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
(кімнен)_____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы__________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
көше, үй №, пәтер №
(бар болса), телефон)
көрсетілетін қызметті
алушының деректемелері
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу туралы өтініш
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кеме иесінің атауы________________________________________________________________
Кеме жүргізушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
Кеменің атауы ___________________________________________________________________
Кеменің тіркеу нөмірі _____________________________________________________________
Кеменің техникалық параметрлері (ұзындығы, ені, шөгуі):
Ұзындығы (метрмен) _____________________________________________________________
Ені (метрмен) ____________________________________________________________________
Шөгуі (сантиметрмен, метрмен) ____________________________________________________
Кемедегі ескіш бұрандамалардың айналу жылдамдығы (айналым/минут) __________________
Кеменің типі ____________________________________________________________________
Кеменің маркасы _________________________________________________________________
Қозғалтқышының қуаты ___________________________________________________________
Кеме қатынасының мақсаты _______________________________________________________
Қозғалыс мерзімі 20____жылғы _________ бастап __________ дейін
Жүзу бағдары____________________________________________________________________
Тұрақ орны ______________________________________________________________________
Кеме билетінің немесе кеме куәлігінің нөмірі және күні_________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініштің берілген күні 20___жылғы "_"________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
2 қосымша
"Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін
алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее – услугодатель).
Прием заявления осуществляются через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию:
при распределении квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты – 10 (десять) календарных дней после утверждения лимитов изъятия объектов животного мира, являющихся объектами охоты;
при распределении квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных – 10 (десять) календарных дней после утверждения лимитов изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – протокол по распределению квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов, который направляется в соответствующие местные исполнительные органы либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе о распределении квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы Мемлекеттік корпорацияға тапсырылған сәттен бастап:
аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алуға квоталар бөлу кезінде - аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар дүниесі объектілерін алу лимиттері бекітілгеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталар бөлу кезінде - балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу лимиттері бекітілгеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін барынша жол берілетін күту уақыты - 15 (он бес) минуттан артық емес;
3) барынша жол берілетін қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - тиісті жергілікті атқарушы органдарға жолданатын бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталар бөлу жөніндегі хаттама не мемлекеттік қызметті көрсетудің бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз тасығышта мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алуға квоталар бөлу туралы хабарлама жіберіледі.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по месту нахождения услугодателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) для распределения квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, необходимо представить:
заявку на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, а представитель – документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя и документ, удостоверяющий личность (для идентификации).
Услугополучатель представляет заявку до 1 октября предшествующего года;
2) для распределения квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных необходимо представить:
заявку на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, а представитель – документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя и документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
справка территориального органа транспортного контроля о зарегистрированных на имя субъекта рыбного хозяйства добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, полученная не позднее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки.
Услугополучатель представляет заявку до 1 февраля предыдущего года.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, установленного настоящим стандартом государственной услуги.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жексенбі мен мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскi үзiлiссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алуға квоталар бөлу үшін мыналарды ұсыну қажет:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық шаруашылығы үшін аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алу квоталарын алуға арналған өтінім;
жеке басын куәландыратын құжат, ал өкіл үшін - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді алдағы жылдың 1 қазанына дейін ұсынады;
2) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталар бөлу үшін мыналарды ұсыну қажет:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу квоталарын алуға арналған өтінім;
жеке басын куәландыратын құжат, ал өкіл үшін - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
өтінім берілген күнге дейінгі бір айдан кешіктірілмей берілген, балық шаруашылығы субъектісінің атына тіркелген аулаушы және көліктік флот, оның ішінде шағын көлемді флот туралы аумақтық көліктік бақылау органының анықтамасы.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді алдындағы жылдың 1 ақпанына дейін ұсынады.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгілеген мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сформированные заявки (с пакетом документов) направляются услугодателю Государственной корпорацией через курьерскую и (или) почтовую связь с отметкой услугодателя в получении.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Көрсетілген қызметті алушы осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын бермеген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Қалыптастырылған өтінімдерді (құжаттар топтамасымен бірге) Мемлекеттік корпорация курьерлік және (немесе) почталық байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды, оларға көрсетілетін қызметті берушінің алғаны туралы белгі қойылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
Ескерту. Стандарт 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства либо Государственной корпорации по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Министерства или Государственной корпорации в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе указываются:
1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья, со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызмет беруші, Министрлік не Мемлекеттік корпорация басшының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почтамен не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағында оның аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылығы бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы (1414, 8 800 080 7777) арқылы жүгіну арқылы Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері олардың тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Распределение квот на изъятие
объектов животного мира на
основании утвержденных лимитов"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) _____________________________________________________
(услугополучатель)
Уведомляем Вас о том, что квоты на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов распределены Вам согласно нижеуказанной таблице.
№ п/п
Наименование закрепленного водоема (участка) или охотничьего хозяйства
Виды животных
Количество (тонн, особь)
1
2
3
4
В случае возникновения вопросов просим обратится в ________________
____________________________________________________________________
(наименование и адрес услугодателя)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, место печати (при наличии))
Контактные телефоны: ________________________________________________
Дата "___" ______________ 20 ____ года.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Распределение квот на изъятие
объектов животного мира на
основании утвержденных лимитов"
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка
на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся
объектами охоты для охотничьего хозяйства
Наименование охотхозяйства
Вид животного
Численность (особей)в текущем году
Утвержденный норматив изъятия
Запрашиваемая квота изъятия (особей)
В том числе (для копытных)
самцов
самок
сеголеток
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность) руководителя субъекта охотничьего хозяйства, подпись,
печати (для юридического лица)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Распределение квот на изъятие
объектов животного мира на
основании утвержденных лимитов"

13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Бекітілген лимиттер негізінде
жануарлар дүниесі объектілерін
алып қоюға квоталар бөлу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Ескерту. Стандарт 1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізді бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алуға арналған
квоталар Сізге төменде көрсетілген кестеге сәйкес бөлінгені жайында хабардар етеміз.
Р/с
Бекітіліп берілген су айдынының (учаскенің) немесе аңшылық шаруашылығының атауы
Жануарлардың түрлері
Саны (тонна, дарақ)
1
2
3
4
Сұрақтар туындаған жағдайда________________________________________________
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы және мекенжайы)
_______________________________________________________________ жүгінуді сұраймыз.
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Мөр (бар болса) орны
Байланыс телефондары: ___________________________________________________________
Күні 20 ____ жылғы "_" ______________.
"Бекітілген лимиттер негізінде
жануарлар дүниесін алып қоюға
квоталар бөлу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
______________________________________ аңшылық шаруашылығы үшін
Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша
алып қою квотасын алуға
өтінім
Аңшылық шаруашылығының атауы
Жануардың түрі
Үстіміздегі жылғы (дарақтар) саны
Бекітілген (дарақтар) алып қою квотасы
Сұралып отырған алу квотасы (дарақтар)
Оның ішінде (тұяқтылар үшін)
аталықтары
ұрғашылары
төлі
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімді берген күн "__"___________20___жыл.
____________________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса),
қолы, мөрдің орны (заңды тұлғаларға)
"Бекітілген лимиттер негізінде
жануарлар дүниесін алып қоюға
квоталар бөлу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка
на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных
в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или)
участка _____________________________________________________________
Договора на ведение рыбного хозяйства № _______ от " " ________
года, заключенного с местным исполнительным органом _________________
____________________________________________________________________;
Объем финансовых средств, направленных в предыдущем году на
воспроизводство (зарыбление) рыбных ресурсов ___________ тысяч тенге;
Наличие технологического оборудования по переработке рыбных
ресурсов _______ тонн/год;
Фактическое освоение выделенной квоты в предыдущем году________
тонн;
Количество орудий лова рыбных ресурсов и добычи других водных
животных, соответствующих Правилам рыболовства, невод ____ штук, сети
___ штук;
Количество рыболовного флота, зарегистрированного на имя
субъекта рыбного хозяйства, самоходный (свыше 40 лошадинных сил) ____
единиц, маломерный ___ единиц.
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" _______________ 20 ___ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) руководителя субъекта рыбного хозяйства)
Место печати
Подпись_________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Распределение квот на изъятие
объектов животного мира на
основании утвержденных лимитов"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее ‒ Государственная корпорация) (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование отсутствующих документов:

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға
өтінім
Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе)
учаскенің атауы ____________________________________________________
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерімен немесе жергілікті
атқарушы органмен жасалған балық шаруашылығын жүргізуге арналған
______ жылғы "___" _____________ № ______шарт.
Өткен жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға
(балықтандыруға) жұмсалған қаржы қаражатының көлемі _____________мың
теңге.
Балық ресурстарын өңдеу бойынша технологиялық жабдықтардың
бар-жоғы (тонна/жылына).
Өткен жылы бөлінген квотаның ағымдағы жылы нақты игерілуі
________________тонна.
Балық аулау Қағидаларына сәйкес балық ресурстарын аулайтын және
басқа да су жануарларын аулайтын құралдардың саны, сүзекі ____дана,
құрма ау____ дана.
Балық шаруашылығы субъектілерінің атына тіркелген балық аулау
флоты өздігінен жүретін (40 ат күші бар)______ бірлік, шағын
көлемді_______ бірлік.
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімді берген күн "__"___________20___жыл.
____________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса),
қолы, мөрдің орны (заңды тұлғаларға)
Мөрдің орны
Қолы_____________
"Бекітілген лимиттер негізінде
жануарлар дүниесі объектілерін
алып қоюға квоталар бөлу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. Стандарт 4-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), работника
Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Телефон ____________________________________________________________
Получил: ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан
Сноска. Заголовок Стандарта в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);

1)_________________________________________________;
2)_________________________________________________;
3) _________________________________________________
ұсынбауыңызға байланысты, "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған өтінішіңізді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат, әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Орындаушы: ____________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Телефоны: ______________________________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
20___жылғы "_" _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Стоимость и размер платы марок для внутреннего рынка определяется с учетом затрат на изготовление и размещаются на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Стандарты государственных услуг".
Оплата производится в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі"
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін барынша жол берілген күту уақыты - 15 (он бес) минут;
3) барынша жол берілген қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасының ішкі нарығындағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбалары.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы түрде көрсетіледі.
Ішкі нарыққа арналған таңбалардың құны және төлемақысының мөлшері жасауға жұмсалған шығындарды ескере отырып анықталады және Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары" кіші бөлімінде орнастырылады.
Төлемақы жасау екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма қол ақшалай немесе қолма қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность, а представитель – документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя и документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
3) если заявленная икра:
естественная – копия договора купли-продажи;
конфискованная – копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – информация о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копия платежного поручения об оплате за марки.
На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) если заявленная икра:
естественная – электронная копия договора купли-продажи;
конфискованная – электронная копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – электронная копия информации о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

8. Мыналардың:
1) Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетеді, электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат, ал өкіл үшін - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - сатып алу-сату шартының көшірмесі;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алу, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және өнімнің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынғанын растайтын құжаттың, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің көшірмелері;
жасанды болса - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын алу туралы ақпарат;
4) таңбалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының көшірмесі;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - сатып алу-сату шартының электрондық көшірмесі;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алып қою, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және өнімнің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынғанын растайтын құжаттың, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің электрондық көшірмелері;
жасанды болса - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын алу туралы ақпараттың электрондық көшірмесі;

3) электронная копия платежного поручения об оплате за марки, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о происхождении вылова рыбы, о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения и (или) об уведомлении о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, разрешении на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является расписка о приеме соответствующих документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, установленного настоящим стандартом государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию. В случае обращения через Государственную корпорацию выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по доверенности), а также извещения, в случае обращения услугополучателя через портал.

3) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, таңбалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, балықтың қайдан ауланғаны туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың әкімшілік органда тіркелуі туралы және (немесе) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны жөніндегі хабарлама туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде - қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат растайды;
портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын бермеген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгілеген мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей, Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады. Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жеке басын куәландыратын құжат көрсетілген жағдайда, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, хабарлама негізінде жүзеге асырылады.

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача марки икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем рынке
Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Комитет лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от _____________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) физического лица
_______________________________________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес____________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, № дома,
№ квартиры (при наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя________________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
Прошу выдать марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке .
Сведения о видах икры:
1.
Вид икры
Количество и объем емкости по видам
1.1
На государственном языке
На русском языке
На латинском языке
Количество емкости
Объем одной емкости
Общий объем икры
1.2
1.3
2.
Происхождение образца (отечественная-естественная, отечественная-искусственная, импортированная, конфискованная)
3.
Номер и дата справки о происхождении вылова рыбы, в случае если заявленная икра естественная
4.
Номер и дата свидетельств (а) о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при наличии)
5.
Номер и дата уведомления (й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в случае если заявленная икра искусственная (при наличии)
6.
Номер и дата разрешения (й) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если заявленная икра импортированная
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "__" ____________20___года.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, место печати
(при его наличии))
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача марки икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем рынке
Республики Казахстан"
Форма

1) жеке тұлғаның шағымында оның аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11.Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылығы бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы (1414, 8 800 080 7777) арқылы жүгіну арқылы Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері олардың тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сауда үшін
бекіре тұқымдас балық түрлері
уылдырығының таңбасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
Орман шаруашылығы және
жануарлар комитеті
кімнен ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
жеке тұлғаның (дара
кәcіпкердің),
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыратын құжатта
бар болса)
мекенжайы __________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті
алушының деректемелері
____________________________
____________________________
(бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Өтініш
Ішкі нарықтағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беруді сұраймын.
Уылдырық түрлері туралы мәлімет:
1.
Уылдырық түрі
Түрлер бойынша сыйымдылық саны және түрлері
1.1
Мемлекеттік тілде
Орыс тілінде
Латын тілінде
Сыйымдылық саны
Бір сыйылуылықтың салмағы
Уылдырықтың жалпы көлемі
1.2
1.3
2.
Үлгінің шығу тегі (отандық-табиғи, отандық-жасанды, импортталған, тәркіленген)
3.
Егер өтінілген уылдырық табиғи болса, балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтаманың нөмірі және күні
4.
Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (тің) нөмірі және күні (бар болса)
5.
Егер өтінілген уылдырық жасанды болса, түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (лардың) нөмірі және күні (бар болса)
6.
Егер өтінілген уылдырық импортталған болса, Құрып кету қаупi төнген жабайы флора мен фауна түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттың нөмірі және күні
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн "___"________________20____жыл.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрдің орны (болған жағдайда))
"Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сауда үшін
бекіре тұқымдас балық түрлері
уылдырығының таңбасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан

Сноска. Стандарт дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Информация о получении икры осетровых видов рыб
№ п/п
Вид рыбы
Возраст рыбы
Вес рыбы
Вес полученной икры
Способ получения икры (метод доения (прижизненный) или метод кесарево сечения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача марки икры осетровых
видов рыб для торговли на внутреннем
рынке Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Расписка
об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее ‒ Государственная корпорация) (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), работника
Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Телефон ____________________________________________________________
Получил: ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Согласование установки рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений"

Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын алу туралы ақпарат
р/с
Балықтың түрі
Балықтың жасы (аймен немесе жылмен)
Балықтың салмағы (киллограммен)
Алынған уылдырық салмағы (граммен)
Уылдырықты алу тәсілі (сауып алу тәсілі (тірідей) немесе кесер тілігі тәсілі)
"Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сауда үшін
бекіре тұқымдас балық түрлері
уылдырығының таңбасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. Стандарт 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1)_________________________________________________;
2)_________________________________________________;
3) _________________________________________________
ұсынбауыңызға байланысты, "Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған өтінішіңізді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Орындаушы: ____________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Телефоны: ______________________________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
20___жылғы "_" _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
4 қосымша
"Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений.
На портале в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о назначении даты и места выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы Мемлекеттік корпорацияға тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін барынша жол берілген күту уақыты - 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) барынша жол берілетін қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - су тарту құрылысжайларының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу хаты.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру күні мен орнының белгіленгені туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз түрінде.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по месту нахождения услугодателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) в Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, а представитель – документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя и документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
копия проектной документации на рыбозащитные устройства водозаборных сооружений;
2) на портал:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия проектной документации на рыбозащитные устройства водозаборных сооружений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, работник Государственной корпорации или услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является расписка о приеме соответствующих документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, установленного настоящим стандартом государственной услуги.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Мыналардың:
1) Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскi үзiлiссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат, ал өкіл үшін - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларына арналған жобалық құжаттаманың көшірмесі;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларына арналған жобалық құжаттаманың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері немесе көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.".
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде - қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат растайды;
портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгілеген мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по доверенности).
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям к рыбозащитным устройствам водозаборных сооружений, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 18-05/22 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10292).";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Көрсетілген қызметті алушы осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын бермеген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы беру көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жеке басын куәландыратын құжаты көрсетілген кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 18-05/22 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10292 болып тіркелген) бекітілген Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларына қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі.";
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айрылған көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
Ескерту. Стандарт 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья, со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Согласование установки рыбозащитных
устройств водозаборных сооружений"
Сноска. Правый верхний угол приложения в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В___________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
от __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность), наименование
юридического лица)
_____________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
_____________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
Прошу выдать согласование на ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид водозаборного сооружения_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Тип рыбозащитного устройства ________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Наименование и местонахождение водного объекта (водоем, область,
район, поселок, село и т.д.):________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Наименование водоема_________________________________________________
Дата/сроки проведения установки рыбозащитного устройства: ___________
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" ____________ 20 __ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), подпись, место печати (для юридических лиц)
Заявление принято к рассмотрению "___" ______________20___ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), ответственного лица, принявшего заявление), подпись
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Согласование установки
рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений"

4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылығы бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы (1414, 8 800 080 7777) арқылы жүгіну арқылы Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері олардың тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Су тарту құрылыстарының
балық қорғау құрылғыларын
орнатуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
____________________________________________
(аумақтық инспекцияның атауы)
____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса), заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
____________________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш
_________________________________________ келісім беруіңізді сұраймын
Су тарту құрылысының түрі ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттамасы)
Балық қорғау құрылғысының типі: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттама)
Су объектісінің атауы және орналасқан жері (су айдын, облыс, аудан,
кент, ауыл ж.т.б.) __________________________________________________
Су айдынның атауы ___________________________________________________
Балықты қорғау құрылғысын орнату күні/мерзімі _______________________
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішті берген күн "__"___________20___жыл.
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса),қолы, мөрдің орны (заңды тұлғаларға)
Өтініш 20___ жылғы "___" _______________________ қарауға қабылданды.
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы)
"Су тарту құрылыстарының
балық қорғау құрылғыларын
орнатуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Стандарт дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее ‒ Государственная корпорация) (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги "Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), работника
Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Телефон ____________________________________________________________
Получил: ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Сноска. Приложение 5 исключено в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Выдача справки о происхождении вылова"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1.Государственная услуга "Выдача справки о происхождении вылова" (далее – государственная услуга).
2.Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).

Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1)_________________________________________________;
2)_________________________________________________;
3) _________________________________________________
ұсынбауыңызға байланысты, "Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған өтінішіңізді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Орындаушы: ____________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Телефоны: ______________________________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
20___жылғы "_" _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
5 қосымша
"Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
6 қосымша
"Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Документ, необходимый для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
Для рыб и других водных животных, выращенных в искусственных условиях, предоставляются подтверждающие документы об искусственном разведении и документы, подтверждающие проектную мощность организации.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о разрешении на пользование животным миром услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным пунктом 1-3 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжат:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жасанды жағдайларда өсірілген балықтар мен басқа да су жануарлары үшін қолдан өсірілгені туралы растайтын құжаттар және ұйымның жобалық қуатын растайтын құжаттар беріледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 26-бабының 1-3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айрылған көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
Ескерту. Стандар 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки о
происхождении вылова"
Форма
Сноска. Приложение в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 110 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
в ______________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
адрес __________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, № дома,
№ квартиры (при наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя ___________________________________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
Прошу выдать справку о происхождении вылова.
Информация о выловленной рыбе или других водных животных:
Для рыб/других водных животных из естественной среды обитания/выращенных в
искусственных условиях (нужное подчеркнуть)
Наименование места вылова (водоема, участка)
Виды рыб или других водных животных
Местонахождение (водоема, участка)
По состоянию на "__" ___________ 20___года выловлено (тонн)
Остаток квоты по состоянию на "___" ___________ 20__ года (тонн)
Проектная мощность организации, занимающейся искусственным разведением (тонн)
Объем вылова рыб или других водных животных на день обращения
с нарастающим с начала года
1.
2.
3.
Номер и дата разрешения на пользование животным миром _________________
Номер и дата транспортной накладной №_____, от "____" ______________года.
Номер и дата договора купли-продажи № _____, от "____" _____________года.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" ____________20___года.
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, место печати
(при его наличии))
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінімге қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Балықтың қайдан ауланғаны
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
кімге_______________________
___________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен ______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті алушының
деректемелері _______________
____________________________
(бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.03. 2017 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Өтініш
Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беруді сұраймын.
Ауланған балық немесе басқа да су жануарлары туралы ақпарат:
Табиғи ортадан ауланған/жасанды ортада өсірілген балықтар/су жануарлары (қажеттінің астын сызу керек)
Аулану орнының (су айдынының, учаскенің) атауы
Балықтардың немесе басқа су жануарларының түрлері
Орналасқан жері (су айдынының, учаскенің)
20__ жылғы "__" ______ жағдай бойынша ауланғаны (тонна)
20__ жылғы "__" ______ жағдай бойынша қалған квота (тонна)
Жасанды өсірумен айналысатын ұйымның жобалық қуаты (тонна)
Өтініш берген күні балықтың немесе басқа да су жануарларының ауланған көлем
Жыл басынан өсу ретімен
1.
2.
3.
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі және күні_______________
Көлік жүкқұжатының нөмірі және күні ____жылғы________________ № ____
Сату-сатып алу шартының нөмірі және күні ____жылғы_____________ № ___
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн "__"___________20___жыл.
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрдің орны (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының

от 30 апреля 2015 года
№ 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Выдача административным органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики
Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о
международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
7 қосымша
"Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету
қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция
қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының
аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры.
На портале в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о назначении даты и места выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Государственная пошлина за выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений, животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов взимается в соответствии с подпунктом 2) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет 2 месячных расчетных показателя.
Оплата производится в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру күні мен орнының белгіленгені туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген өсімдік, жануар және бекіре тұқымдас балық түрлерін, сондай-ақ олардың бөліктері мен дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру үшін 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 615-бабының 2) тармақшасына сәйкес мемлекеттік баж алынады және ол 2 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Ақы төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявление на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного вывоза или ввоза, за исключением лиц, осуществляющих вывоз или ввоз в личных целях;
при ввозе образцов на территорию Республики Казахстан электронная копия разрешения на экспорт или сертификата на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
электронная копия заключения научной организации;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копию разрешения на охоту, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935);

9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған өтініш;
әкетуді немесе әкелуді жеке мақсаттары үшін жүзеге асыратын тұлғаларды қоспағанда, осы әкетуді немесе әкелуді жасау ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың электрондық көшірмесі;
үлгі Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға 1, 2, 3-қосымшаларға енгізілген жағдайда, үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың электрондық көшірмесі;
ғылыми ұйым қорытындысының электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
жануарлардың түрлері, олардың бөлiктерi мен дериваттары Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи мекендеу ортасынан алынған жағдайда, аң аулауға арналған рұқсаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу немесе дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелген) бекітілген Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача административным органом
разрешений на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики Казахстан
видов животных, подпадающих под
действие Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения"
Форма
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Комитет лесного хозяйства
и животного мира Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от______________________________
(полное наименование
юридического лица,
__________________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица
___________________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес______________________________
(индекс, область, город,
район, улица, № дома,
№ квартиры (при его наличии),
телефон) реквизиты __________________________________
(бизнес-идентификационный
номер/ индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов
Прошу выдать разрешение на ввоз, вывоз образцов
______________________________ (нужное подчеркнуть)
1.
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, воспроизводственные цели, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача)
2.
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3.
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия и другое, для живых животных ‒ пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4.
Количество и (или) вес образцов (при вывозе икры дополнительно указать количество и объем емкостей по видам)
5.
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
6.
Номер и дата свидетельств (-а) о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при его наличии)
7.
Номер и дата уведомления (-й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при его наличии)
8.
Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, в случае если виды животных, их части и дериваты, были изъяты из природной среды посредством регулирования численности животных на территории Республики Казахстан
9.
Юридический адрес (для физических лиц ‒ домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" __________ 20 ____ года.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных"

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Әкімшілік органның Жабайы
флора мен фаунаның құрып
кету қаупi төнген түрлерiнің
халықаралық саудасы туралы
конвенция қолданылатын
жануарлар түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағында әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсат беруі"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитеті
(кімнен)_____________________
(заңды тұлғаның толық
атауы, жеке тұлғаның
(дара кәcіпкердің) аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
деректемелері________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған өтініш
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Үлгілерді ___________________________________________ әкелуге, (қажеттісінің асты сызылсын) әкетуге рұқсат беруді сұраймын.
1
Әкелу, әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, өсiмдi молайту мақсаттары, циркте өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар мен мұражайлар арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке басына беру)
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістер, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар және басқалар, тірі жануарлар үшін - жынысы мен жасы, сәйкестендіру белгілерінің бар-жоғы)
4
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы (уылдырықты әкету кезінде сыйымдылықтың саны мен көлемі қосымша көрсетілсін)
5
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді, басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды және тағы басқалар)
6
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (тің) нөмірі және күні (бар болса)
7
Қазақстан Республикасы аумағында қолдан өсірілген болса, түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (лардың) нөмірі және күні (бар болса)
8
Егер, жануарлардың түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары Қазақстан Республикасы аумағындағы жануарлар санын реттеу арқылы табиғи ортадан алынса, саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алуға арналған рұқсаттың нөмірі мен күні
9
Экспорттаушы мен импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін - үйінің мекенжайы, төлқұжаттық деректері)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініштің берілген күні 20___жылғы "____"________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
8 қосымша
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды
жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлы қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында қызмет алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сонда сақталады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявка на выдачу разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных в форме электронного документа, удостоверенная ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего законность приобретения животных при проведении интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (договор купли-продажи, договор дарения, накладная или товарный чек, или платежное поручение с отметкой банка);
электронная копия биологического обоснования на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных с положительным заключением государственной экологической экспертизы.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарной справке услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

7. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беруге арналған өтінім;
интродукциялауды жүргізу кезінде жануарларды иеленудің заңдылығын растайтын құжаттың (сатып алу-сату шарты, сыйға тарту шарты, жүкқұжат немесе сауда чегі немесе банктің белгісі бар төлем тапсырмасы) электрондық көшірмесі;
мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге арналған биологиялық негіздеменің электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, ветеринариялық анықтама туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на производство
интродукции, реинтродукции и
гибридизации животных"
Форма
В______________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_______________________________________________
имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) физического лица)
_______________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
_______________________________________________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
на выдачу разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Прошу выдать разрешение на производство интродукции, реинтродукции,
гибридизации животных (нужное подчеркнуть)
Цель проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации ___________
_____________________________________________________________________
Вид животного________________________________________________________
Количество и вес животного __________________________________________
Сроки проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации___________
_____________________________________________________________________
Район проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации___________
_____________________________________________________________________
Номер и дата выдачи ветеринарной справки ____________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), подпись, место печати (для юридического лица)
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по
закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и
(или) участков за пользователями животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жануарларды интродукциялауды,
реинтродукциялауды және
будандастыруды жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
____________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________
(заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
_____________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
_____________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беруге
өтінім
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды
жүргізуге (қажеттісінің астын сызу) рұқсат беруді сұраймын.
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды
жүргізудің мақсаты __________________________________________________
Жануар түрі _________________________________________________________
Жануардың саны мен салмағы __________________________________________
Жануардың жынысы ____________________________________________________
Жануардың жасы ______________________________________________________
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды
жүргізудің мерзімі __________________________________________________
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды
жүргізу ауданы ______________________________________________________
Ветеринарлық анықтаманың берілген күні және нөмірі __________________
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берген күні "___"________________20____жыл.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса),
қолы, мөрдің орны (заңды тұлғаларға)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
9 қосымша
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей и районов (городов областного значения) (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – копия постановления акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы Мемлекеттік корпорацияға тапсырылған сәттен бастап - 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін барынша жол берілетін күту уақыты - 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) барынша жол берілетін қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - облыс әкімдігінің жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөніндегі қаулысының көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Правый верхний угол приложения в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В ________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия
имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) физического лица
услугополучателя)
Заявление
"___"____________20 ___ год ______________________
(населенный пункт)
Прошу выдать копию постановления акимата области по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за
пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд
охотничьего и рыбного хозяйства
1.Сведения о заявителе:
2.Форма собственности: ______________________________________
3.Год создания: _____________________________________________
4.Свидетельство* или справка о государственной регистрации
(перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица,:
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
5.Юридический адрес: _________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, тел/ факс)
6. Прилагаемые документы: _____________________________________
7. Ранее закрепленные охотничьи угодья, рыбохозяйственный
водоем и (или) участок:______________________________________согласно
постановлению акимата _____________________________________области от
"__" __________ 20___ года № ___ и договора на ведение рыбного
хозяйства № ____ от "__" _______ 20__ года, заключенного с местным
исполнительным органом ______________________________________области.
8. Заявляемые охотничьи угодья, рыбохозяйственный водоем и
(или) участок:_______________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "__" ____________ 20 ___ года.
Физическое/юридическое лицо ________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), место печати)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"

Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның толық
атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Өтініш
______________________
(елді мекен)
20 __ жылғы "__"_______________
Жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен
аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін
сервитуттарды белгілеу жөніндегі қаулыны беруіңізді сұраймын.
1. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
2. Меншік нысаны: _____________________________________________
3. Құрылған жылы: _____________________________________________
4. Өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама:
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
5. Заңды мекенжайы: ___________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы,
көшесі, үй №, тел/факс)
6. Қоса берілген құжаттар: ____________________________________
7. ___________________облысы әкімдігінің 20 _____ жылғы
"__"______________ № _____ қаулысына және _________________ аумақтық
бөлімшесімен балық шаруашылығын жүргізуге жасалған 20 _____ жылғы
"__"______________ № _____шартқа сәйкес бұрын бекітіп берілген
аңшылық алқаптар, балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі:
_____________________________________________________________________
8. Мәлімделген аңшылық алқаптар, балық шаруашылығы су айдыны
және (немесе) учаскесі: _____________________________________________
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берген күні "___"________________20____жыл.
Жеке/заңды тұлға ___________________
(қолы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса),
мөрдің орны
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар
дүниесін пайдаланушыларға
аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық
және балық аруашылықтарының
қажеттіліктері үшін
сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Стандарт дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее ‒ Государственная корпорация) (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование отсутствующих документов: __________________________
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), работника
Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Телефон _____________________
Получил: ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года
№ 18-03/390
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на пользование животным миром"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на пользование животным миром" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
местными исполнительными органами, за исключением научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на территории двух и более областей;
Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства, в целях научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на двух и более областях (далее – услугодатели).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) _________________________________________________;
2) _________________________________________________;
3) _________________________________________________
ұсынбауыңызға байланысты, "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған өтінішіңізді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Орындаушы: ____________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Телефоны: ______________________________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi,қолы)
20___жылғы "_" _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/390 бұйрығына
10 қосымша
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметі).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
екі және одан көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттемелік аулауды қоспағанда, жергілікті атқарушы органдар;
екі және одан көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттемелік аулау мақсатында Министрліктің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на пользование животным миром либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной/бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Плата за пользование животным миром осуществляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Оплата производится в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Плата не взимается:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде өтінімді одан әрі қараудан уәжді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсат не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сонда сақталады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде/тегін көрсетіледі.
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сай жүзеге асырылады.
Ақы төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін орындайтын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Төлемақы:

1) при изъятии из природной среды животных для целей мечения, кольцевания, переселения, акклиматизации, искусственного разведения и скрещивания в научно-исследовательских и хозяйственных целях с последующим их выпуском в природную среду;
2) при использовании объектов животного мира, являющихся собственностью физических и юридических лиц, разведенных искусственным путем и содержащихся в неволе и (или) полувольных условиях;
3) при осуществлении уполномоченным государственным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира контрольного лова рыб и других водных животных в целях биологического обоснования на пользование рыбными ресурсами и другими видами водных животных;
4) при изъятии видов животных, численность которых подлежит регулированию в целях охраны здоровья населения, предохранения от заболеваний сельскохозяйственных и других домашних животных, предотвращения ущерба окружающей среде, предупреждения опасности нанесения существенного ущерба сельскохозяйственной деятельности.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявка в форме электронного документа, удостоверенная ЭЦП услугополучателя:
при выдаче разрешений на пользование животным миром (на промысловое рыболовство, на научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, на лов в воспроизводственных целях, любительское (спортивное) рыболовство) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
при выдаче разрешений на пользование животным миром (на охоту, на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии, на использование видов животных в воспроизводственных целях) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия платежного документа об оплате за пользование животным миром, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия списка лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира за исключением охоты, подписанная услугополучателем.
В зависимости от вида пользования, дополнительно:

1) жануарларды таңбалау, сақиналау, қоныс аударту, жерсіндіру, ғылыми-зерттеу және шаруашылық мақсаттарда қолдан өсіру және шағылыстыру мақсатында табиғи ортадан алу, кейіннен табиғи ортаға жіберу кезінде;
2) жеке және заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын, қолдан өсірілген және еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұсталатын жануарлар дүниесі объектілерін пайдалану кезінде;
3) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның балық ресурстарын және басқа да су жануарлары түрлерін пайдалануға арналған биологиялық негіздеме әзірлеу мақсатында балықтарды және басқа да су жануарларын бақылау үшін аулауды жүзеге асыруы кезінде;
4) халық денсаулығын қорғау, ауыл шаруашылығы және басқа да үй жануарларын аурулардан алдын ала сақтау, қоршаған ортаға зиян келуін болдырмау, ауыл шаруашылығы қызметінің елеулі залал келтіруі қаупінің алдын алу мақсатында саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алу кезінде алынбайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар:
мынадай жағдайларда:
жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсаттар беру кезінде (кәсіпшілік балық аулауға, ғылыми-зерттемелік аулауға, мелиорациялық аулауға, өсімін молайту мақсатында аулауға, әуесқойлық (спорттық) балық аулауға) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсаттар беру кезінде (аң аулауға, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияның алдын алу мақсатында пайдалануға, жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық нысандағы өтінім;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы төленгені туралы төлем құжатының электрондық көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған, аң аулауды қоспағанда, жануарлар дүниесі объектілерін алуға қатысатын адамдар тізімінің электрондық көшірмесі.
Пайдалану түріне байланысты қосымша:

1) на охоту (при первичном обращении):
в случае, если изъятие объектов животного мира производится с участием иностранцев – электронная копия договора субъекта охотничьего хозяйства с иностранцами на организацию охоты;
2) на научно-исследовательский лов:
электронная копия обоснования проведения научных работ, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ;
электронная копия расчетов, обосновывающая предполагаемый объем изъятия объектов животного мира;
электронная копия отчета о результатах использования ранее выданных разрешений (в случае выданных разрешений);
3) на лов в воспроизводственных целях:
электронная копия биологического обоснования, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, за исключением случаев вылова для целей выполнения государственного заказа на воспроизводство рыбных ресурсов;
4) на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии:
электронная копия выписки из научно-тематического плана, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ, кроме эпизоотического мониторинга;
электронная копия ежегодного плана работы государственной ветеринарной организации уполномоченного органа в области ветеринарии для эпизоотического мониторинга болезней животных в Республике Казахстан, в целях предотвращения эпизоотии;
электронная копия обосновывающих материалов изъятия объектов животного мира (биологического обоснования с положительным заключением государственной экологической экспертизы);
5) на использование видов животных в воспроизводственных целях:
электронная копия обосновывающих материалов изъятия объектов животного мира (биологического обоснования с положительным заключением государственной экологической экспертизы).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1) аң аулауға (алғашқы жүгінген кезде):
жануарлар дүниесі объектілерін алу шетелдіктердің қатысуымен жүргізілетін жағдайда - аңшылық шаруашылығы субъектісінің шетелдіктермен аң аулауды ұйымдастыруға арналған шартының электрондық көшірмесі;
2) ғылыми-зерттемелік аулауға:
қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми жұмыстар жүргізу негіздемесінің және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасының электрондық көшірмелері;
жануарлар дүниесі объектілерін алу жоспарланып отырған көлемді негіздейтін есептемелердің электрондық көшірмелері;
бұдан бұрын берілген рұқсаттарды (рұқсаттар берілген жағдайда) пайдалану нәтижелері туралы есептің электрондық көшірмесі;
3) өсімін молайту мақсатында аулауға:
балық ресурстарының өсімін молайтуға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау мақсаттары үшін аулау жағдайларын қоспағанда, қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен биологиялық негіздеменің электрондық көшірмесі;
4) жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияның алдын алу мақсатында пайдалануға:
эпизоотиялық мониторингтен басқа, қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспардан және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасынан алынған үзіндінің электрондық көшірмелері;
эпизоотияның алдын алу мақсатында Қазақстан Республикасындағы жануарлар ауруларының эпизоотиялық мониторингі үшін ветеринария саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ветеринариялық ұйымының жыл сайынғы жұмыс жоспарының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесі объектілерін алуды негіздейтін материалдардың (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеме) электрондық көшірмелері;
5) жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға:
жануарлар дүниесі объектілерін алуды негіздейтін материалдардың (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеме) электрондық көшірмелері.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
пользование животным миром"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
в________________________
(полное наименование услугодателя)
от_____________________________
(полное услугополучателя)
адрес___________________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя__________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
Прошу выдать "Разрешение на пользование животным миром" (промысловое,
любительское (спортивное), научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, лов в воспроизводственных целях)
____________________________________________________________________
Вид пользования: _____________________________________________________
Наименование водоема и (или) участка: __________________________________
Цель изъятия: ________________________________________________________
Способы изъятия: ____________________________________________________
Ответственные лица за использование разрешения: ________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер)
Договор на ведение рыбного хозяйства от "___" ________20__ года №______
Номер, дата и серия свидетельства об аккредитации субъекта (в случае научно-
исследовательского лова) _____________________________________________
Перечень и количество объектов, планируемых для изъятия из среды обитания:
Наименование объектов
Количество (тонн)
Половозрастной состав (в случае необходимости) ________________________
Сроки изъятия c _____________ по _________________
Район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия: ____________
____________________________________________________________________
Орудия изъятия:
Наименование орудия изъятия
Количество
Плавательные средства:
Тип судна
Количество штук
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
пользование животным миром"

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінімге қол қоюы керек.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жануарлар дүниесін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
(кімге)______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
(кімнен)_____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала,
аудан, көше, үй №,
пәтер № (бар болса),
телефоны) көрсетілетін қызметті
алушының деректемелері
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
Өтінім
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беруді (кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық),
ғылыми-зерттемелік аулау, мелиорациялық аулау, өсімді молайту мақсатында аулау) сұраймын
________________________________________________________________________________
Пайдалану түрі: __________________________________________________________________
Су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы: ______________________________________
Aлу мақсаты: ____________________________________________________________________
Aлу тәсілдері: ___________________________________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін жауапты тұлғалар: _________________________________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Балық шаруашылығын жүргізуге арналған 20__жылғы "__"________ №__ шарт
Субъектіні аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі, күні және сериясы (ғылыми- зерттемелік
аулау жағдайында) _______________________________________________________________
Мекендеу ортасынан алу жоспарланған объектілердің тізбесі мен саны:
Объектілердің атауы
Саны (тонна)
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда) ______________________________________
Aлу мерзімі ______________бастап ______________________ дейін
Болжанып отырған алу учаскесінің ауданы (аумағы) мен шекарасы _______________________
________________________________________________________________________________
Алу құралы:
Алу құралының атауы
Саны
Жүзу құралдары:
Кеме типі
Саны, дана
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20___жылғы "__"___________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
"Жануарлар дүниесін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(кімге)______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы) (кімнен)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала,
аудан, көше,
үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті
алушының деректемелері
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтінім

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
в__________________________
(полное наименование услугодателя)
от____________________________
(полное наименование услугополучателя)
адрес_______________________________
(индекс, область, город,
район, улица, № дома,
№ квартиры (при его наличии),
телефон)
реквизиты услугополучателя_________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
Прошу выдать "Разрешение на пользование животным миром" (на охоту,
воспроизводственных целях, на использование животных в научных, культурно-
просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии) ____________________________________________
Вид пользования _____________________________________________________
Цель изъятия ________________________________________________________
Способы изъятия _____________________________________________________
Номер и дата договора на ведение охотничьего хозяйства: __________________
Ответственные лица за использование разрешения: ________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер)
Перечень и количество объектов, планируемых для изъятия из среды обитания:
Виды животных
Количество (особей)
Район (территория) и границы участка
Общая стоимость (тенге) ______________________________________________
Половозрастной состав (в случае необходимости) _________________________
Сроки изъятия c _____________ по ______________
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "__" ______________ 20 ____ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
пользование животным миром"
Ставки платы за пользование животным миром
Ставки платы при проведении промысловой, любительской и
спортивной охоты в Республике Казахстан составляют:
№ п/п
Виды диких животных
Ставка платы, за одну особь (МРП)
промысловая охота
любительская и спортивная охота
1
2
3
4
1.
Млекопитающие:

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат" беруді сұраймын (аң аулауға, өсімді
молайту мақсатында, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік, эстетикалық
мақсаттарда пайдалануға, сондай-ақ эпизоотияны болдырмау
мақсатында)_____________________________________________________________________
Пайдалану түрі: __________________________________________________________________
Aлy мақсаты: ____________________________________________________________________
Aлy тәсілдері: ___________________________________________________________________
Аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттың нөмірі мен
күні____________________________________________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін жауапты тұлғалар: _________________________________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мекендеу ортасынан алу жоспарланып отырған объектілердің тізбесі мен саны:
Жануарлардың түрлері
Саны (дарақтар)
Учаскенің ауданы (аумағы) және шекарасы
Жалпы құны (теңге) ______________________________________________________________
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда) ______________________________________
Aлу мерзімі ______________бастап ______________________ дейін
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20___жылғы "__"___________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
"Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшiн төлемақы мөлшерлемелері
Қазақстан Республикасында кәсіпшілік, әуесқойлық және спорттық аң аулау кезінде төлемақы мөлшерлемелері мынаны құрайды:
Р/с
Жабайы жануарлардың түрлері
Төлемақы мөлшерлемесі, бір дарақ үшін (АЕК)
кәсіпшілік аң аулау
әуесқойлық және спорттық аң аулау
1
2
3
4
1.
Сүтқоректілер

1) физического лица – его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Глава 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие видов
животных, численность которых
подлежит регулированию"
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
в__________________________
(полное наименование услугодателя)
от___________________________
(полное наименование услугополучателя)
адрес_________________________
(индекс, область, город,
район, улица, № дома,
№ квартиры (при его
наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя__________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
Прошу выдать разрешение на изъятие видов животных, численность
которых подлежит регулированию.
Цель и основания регулирования численности
Способы изъятия (истребление, добывание, отлов, отстрел, сбор, бой)
Ответственное лицо за использование разрешения с указанием номера, даты выдачи и срока действия удостоверения охотника и разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему. Для иностранных лиц указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право иностранцу на охоту и использования оружия при проведении охоты, выданных на территории проживания иностранца. В случае регулирования численности рыбы указывается номер, дата выдачи и срок действия удостоверения рыбака. Для иностранных лиц указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право на рыбалку, выданных на территории проживания иностранца
Наименование и объем изъятия животных, не являющихся объектами охоты и рыболовства (особь, тонна) (ограничение изъятия на волка и шакала не более трех особей на одного охотника)
Район (территория) и границы участка регулирования численности животных (за исключением особо охраняемых природных территорий, на территории охотничьего хозяйства по согласованию с субъектом охотничьего хозяйства)
Сроки изъятия животных (не более одного календарного года)
Половозрастной состав (в случае необходимости)
1
2
3
4
5
6
7
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________________________________________________________________
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
___________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие видов
животных, численность которых
подлежит регулированию"

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінімге қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Саны реттеуге жататын
жануарлар түрлерін алып
қоюға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
(кімге)______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы) (кімнен)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы
____________________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер №
(бар болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті
алушының
деректемелері
(бизнес сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтінім
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алуға рұқсат беруді сұраймын.
Жануарлар санын реттеу мақсаты және негізі
Алып қою тәсілдері (жою, олжалау, аулау, атып алу, жинау, соғып алу)
Аңшылық куәлігінің және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және өзімен алып жүруге, тасымалдауға арналған рұқсаттың нөмірін, берілген күнін және қолданылу мерзімін көрсете отырып, рұқсатты пайдалануға жауапты тұлға. Шетелдік тұлғалар үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген аң аулауға және аң аулау кезінде қаруды пайдалануға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету. Балықтың санын реттеу жағдайында, балықшы куәлігінің нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі көрсетіледі. Шетелдік тұлғалар үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген балық аулауға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету
Аң мен балық аулау объектілері болып табылмайтын жануарлардың атауы және алу көлемі (дарақ, тонна) (бір аңшыға қасқыр мен шибөріні үш дарақтан артық алмауға шектеу белгіленеді)
Жануарлар санын реттеу учаскесінің ауданы (аумағы) және шекарасы (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, аңшылық шаруашылығы субъектісімен келісім бойынша аңшылық шаруашылығы аумағында)
Жануарлар-ды алу мерзімдері (күнтізбелік бір жылдан аспайды)
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20___жылғы "__"___________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
"Саны реттеуге жататын
жануарлар түрлерін алып
қоюға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Саны реттелуі тиіс жануарлар түрлерiн алуға арналған №____рұқсат

Сноска. Стандарт дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.04.2019 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Разрешение № _____
на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Выдано (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,) с указанием номера, даты выдачи и срока действия удостоверения охотника и разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему. Для иностранных лиц указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право иностранцу на охоту и использования оружия при проведении охоты, выданных на территории проживания иностранца. В случае регулирования численности рыбы указывается номер, дата выдачи и срок действия удостоверения рыбака.
Для иностранных лиц указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право на рыбалку, выданных на территории проживания иностранца
Цель и основания регулирования численности животных
Район (территория) и границы участка регулирования численности животных (за исключением особо охраняемых природных территорий, на территории охотничьего хозяйства по согласованию с субъектом охотничьего хозяйства)
Способы изъятия (истребление, добывание, отлов, отстрел, сбор, бой)
Виды животных и половозрастной состав (в случае необходимости)
Срок изъятия животных
Срок представления отчета в территориальное подразделение об использовании разрешения (в течение 10 календарных дней после окончания срока действия разрешения)
Контроль возлагается на (наименование территориального подразделения
1
2
3
4
5
6
7
8
Дата выдачи "____" _____________ 20___года.
Выдал: ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного должностного лица, подпись)

Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2019 № 166 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аңшылық куәлігінің және азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және өзімен алып жүруге, тасымалдауға арналған рұқсаттың нөмірін, берілген күнін және қолданылу мерзімін көрсете отырып, берілді (жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі.
Шетелдік тұлғалар үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген аң аулауға және аң аулау кезінде қаруды пайдалануға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету. Балық санын реттеу жағдайында, балықшы куәлігінің нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі көрсетіледі. Шетелдік тұлғалар үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген балық аулауға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету
Жануарлар санын реттеу мақсаты және негізі
Жануарлар санын реттеу учаскесінің ауданы (аумағы) және шекарасы (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, аңшылық шаруашылы-ғы субъектісі-мен келісім бойынша аңшылық шаруашы-лығы аумағында)
Алу тәсілдері (жою, олжалау, аулау, атып алу, жинау, соғып алу)
Жануарлар түрлері және жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда)
Жануар-ларды алу мерзімі
Аумақтық бөлімшеге рұқсаттың пайдаланылуы туралы есеп ұсыну мерзімі (рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік 10 күн ішінде)
Бақылау (аумақтық бөлімшенің атауы) жүктеледі
1
2
3
4
5
6
7
8
Берілген күні 20___жылғы "___" ___________.
Берген:_________________________________________________________________________
(уәкілетті лауазымды адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)