О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 "Об утверждении Статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 511. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2015 года № 11834
В соответствии с подпунктом 3) статьи 12 и пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 «Об утверждении Статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6334, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 28 июля 2010 года № 196 (26257), следующие изменения:
в Статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной указанным приказом:
подпункты 3) и 4) пункта 22 изложить в следующей редакции:
«3) уточнение записей в книгах похозяйственного учета с представленными статистическими формами общегосударственных статистических наблюдений «Сведения о наличии скота и птицы, сельскохозяйственной техники и построек в домашних хозяйствах» (код 1761103, индекс – 7-ж (население), – периодичность полугодовая) (далее – статистическая форма 7-ж) и «Сведения о наличии земельных угодий в домашних хозяйствах» (код 1771104 индекс – 7-р (население) – периодичность годовая) (далее – статистическая форма 7-р), утвержденными приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 77 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике предприятий и инструкций по их заполнению», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10075;
4) уточнение записей в книгах похозяйственного учета при посещении домашних хозяйств с использованием информации, содержащейся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – БД ИСЖ), заполнение которой осуществляется в соответствии с «Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11127.»;
Часть третью пункт 25 изложить в следующей редакции:

"Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 511 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 тамызда № 11834 болып тіркелді
«Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 3) тармақшасына және 16-бабы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснаманы бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген, 2010 жылғы 28 шілдеде № 196 (26257) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснамада:
22-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай радакцияда жазылсын:
«3) әр шаруашылық бойынша есепке алу кітаптарындағы жазбаларды «Кәсіпорындар статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 77 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10075 болып тіркелген), «Үй шаруашылықтарындағы мал мен құстың, ауылшаруашылық техникасының және құрылыстардың нақты бары туралы мәліметтер» (коды 1761103, индексі 7-ж (халық), - кезеңділігі жартыжылдық) (бұдан әрі - 7-ж статистикалық нысан) және «Үй шаруашылықтарында пайдаланатын жердің бары туралы мәліметтер» (коды 1771104, индексі 7-р (халық), кезеңділігі жылдық (бұдан әрі - 7-р статистикалық нысан) жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың ұсынылған статистикалық нысандарымен нақтылау;
4) Үй шаруашылықтарына бару кезінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен бекiтiлген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген, Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесіне сәйкес толтырылатын ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер қорындағы (бұдан әрі – АШМБ ДҚ) бар ақпаратты қолданып, әр шаруашылық бойынша есепке алу кітаптарындағы жазбаларды нақтылау.»;
25-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«По разделу II «Жилищные условия на 1 января» книги похозяйственного учета производится сопоставление записей с данными РЖФ. Для проведения этого сопоставления территориальными органами статистики предварительно формируется перечень жилых домов по населенному пункту, охваченному уточнением. Согласно Графика (приложение 5 к настоящей Методологии), формируется перечень жилых домов из информационной системы по ведению РЖФ. При уточнении с данными РЖФ по идентификационному коду дома, осуществляется сопоставление записей на соответствие размера общей и жилой площади, типа жилого дома, вида собственности жилого дома, количества комнат, материалов наружных стен, благоустройство жилого помещения (электричество, водопровод, горячее водоснабжение, канализация, ванна, душ, отопление от ТЭЦ, отопление от индивидуальных установок, газ (природный, привозной), электроплита, горячее водоснабжение от индивидуальных водонагревателей, печное отопление).»;
приложение 4 к Статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ А.С. Мамытбеков
8 июля 2015 года
Приложение
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 511
Приложение 4
к Статистической методологии
по ведению похозяйственного учета
и форм организации ведения
регистрационных записей
Форма
ГУ «Департамент статистики _____________________________ области»
Управление статистики ___________________________________ района
АКТ НЕСООТВЕТСТВИЯ ИЛИ СООТВЕТСТВИЯ
регистрационных записей по формам похозяйственного учета
_____________________________ поселок, село, от «___»_______20__ года
сельский округ
_____________________________ района
Мы, нижеподписавшиеся, представители уполномоченного органа в
области государственной статистики: _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
в присутствии Акима _________________________________________________
на основании статьи 12статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19
марта 2010 года «О государственной статистике» и статьи 10 Закона
Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном
контроле и надзоре в Республике Казахстан» осуществили сверку
регистрационных записей в формах похозяйственного учета.
По результатам сверки выявлены следующие нарушения фактов
представления акимом недостоверных административных данных
уполномоченному органу в области государственной статистики,
предусмотренные статьей 499 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях»: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сроки устранения нарушений: в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня
подписания настоящего Акта.
Примечание (информация об исполнении предоставляется в течение 5 рабочих дней в территориальный орган статистики).
Подписи ______________________________________       м.п.
________________________________________
________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись акима ____________
_____________________________________________________________    м.п.
Примечание (в случае отказа от подписи акима, делается запись: «От
подписи отказался» и ставится дата).

«Әр шаруашылық бойынша есепке алу кiтабының «1 қаңтардағы тұрғын үй жағдайлары» II-бөлімі бойынша жазбаларды ТҚТ деректерімен салыстыру жүргізіледі. Бұл салыстыруды жүргізу үшін аумақтық статистика органдары нақтылаумен қамтылған елдi мекен бойынша тұрғын үйлердің тізбесін алдын ала қалыптастырады. Кестеге (осы Әдіснамаға 5-қосымшаға) сәйкес ТҚТ жүргізу жөніндегі ақпараттық жүйеден тұрғын үйлердің тізбесі қалыптастырылады. Үйдің сәйкестендіру коды бойынша ТҚТ деректерімен нақтылау кезінде жалпы және тұрғын алаңы көлемінің, тұрғын үй түрінің, тұрғын үйдің меншік түрінің, бөлмелер санының, сыртқы қабырға материалдарының, тұрғын үй-жайдың абаттандырылуының (электр, су құбыры, ыстық сумен қамтамасыз ету, кәріз, ванна, себізгі, ЖЗО-дан жылыту, жеке қондырғылардан жылыту, газ (табиғи, шеттен әкелінген), электроплита, жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтау, пештен жылыту) сәйкестігіне жазбаларды салыстыру жүзеге асырылады.»;
Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснаманың 4-қосымшасы осы бұйрықтың косымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерінің мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі                  Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А.С. Мамытбеков _____________
2015 жылғы 8 шілдедегі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 9 шілдедегі
№ 511 бұйрығына қосымша
Әр шаруашылық бойынша есепке
алуды жүргізу және тіркеу
жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру
нысандары бойынша статистикалық
әдіснамаға 4-қосымша
Нысан
«_________________________ облысының статистика департаменті» ММ
________________________________ ауданының статистика басқармасы
Әр шаруашылық бойынша есепке алу нысандарындағы тіркеу
жазбаларының сәйкессіздігі немесе сәйкестігі туралы
АКТ
______________________ ауданының
______________________ кенті, ауылы,      20__ жылғы « ___ » ________
ауылдық округі
Біз, төменде қол қоюшылар, мемлекеттік статистика саласындағы
уәкілетті органның өкілдері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________ әкімінің қатысуымен
«Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы
Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының16-бабының және «Қазақстан
Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011
жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының
негізінде әр шаруашылық бойынша есепке алу нысандарындағы тіркеу
жазбаларына салыстыруды жүргіздік.
Салыстыру қорытындысы бойынша мемлекеттік статистика
саласындағы уәкілетті органға әкімнің «Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 499-бабында көзделген
дәйексіз әкімшілік деректерді ұсынуының мынадай фактілері анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бұзушылықтарды жою мерзімдері: осы Актіге қол қойылған күннен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Ескерту (орындалғаны туралы ақпарат 5 жұмыс күні ішінде аумақтық
статистика органына ұсынылады).
Қолдары _____________________ м.о.
_____________________
_____________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және әкімнің қолы _____
_________________________________________________________        м.о.
Ескерту (әкім қол қоюдан бас тартқан жағдайда «Қол қоюдан бас тартты»
деген жазу жазылады және күні қойылады).