Об утверждении формы проверочного листа в сфере государственного контроля и надзора в области карантина растений
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 15-08/579 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 июля 2015 года № 525. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2015 года № 11858. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1138 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 819
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 28.12.2015 № 15-05/1138 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2015 № 819 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа в сфере государственного контроля и надзора в области карантина растений, согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 15-07/202 и Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 15 мая 2013 года № 01-04-03/74 НҚ «Об утверждении формы проверочного листа и критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства в области карантина растений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8502, опубликованный 27 августа 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 260 (27534)).

Өсімдіктер карантині бойынша мемлекеттік бақылау және қадағалау саласындағы тексеру парағының нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 15-08/579 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 шілдедегі № 525 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 тамызда № 11858 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1138 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 819 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.12.2015 № 15-05/1138 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2015 № 819 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес өсімдіктер карантині бойынша мемлекеттік бақылау және қадағалау саласындағы тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. «Өсімдіктер карантині бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағының нысанын және тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 15-07/202 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 15 мамырдағы № 01-04-03/74 НҚ бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 10 маусымда № 8502 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 тамыздағы № 198 (28137) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған)) күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ А. Мамытбеков
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель
Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________ С. Айтпаева
15 июля 2015 года
Приложение
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 15-08/579
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 13 июля 2015 года № 525
Форма
Проверочный лист в сфере государственного контроля и надзора
в области карантина растений
В отношении физических и юридических лиц, осуществляющих
деятельность, связанную с производством, заготовкой, переработкой,
хранением, транспортировкой и реализацией подкарантинной продукции
_____________________________________________________________________
(Наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Наименование территориальной инспекции ______________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта
(объекта)____________________________________________________________
(ИИН) БИН проверяемого субъекта
(объекта)____________________________________________________________
Адрес местонахождения _______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует предъявляемым требованиям
Не соответствует предъявляемым требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие фитосанитарного сертификата национальной карантинной службы страны-экспортера на ввезенную на территорию Республики Казахстан партии подкарантинной продукции высокого фитосанитарного риска
2
Наличие реэкспортного фитосанитарного сертификата национальной карантинной службы страны-реэкспортера на ввезенную на территорию Республики Казахстан партию подкарантинной продукции с высоким фитосанитарным риском
3
Проведение ежегодного профилактического обеззараживания складских помещений, в которых осуществляется хранение или переработка подкарантинной продукции
4
Не допущение использования посадочного или семенного материала до получения результатов лабораторной экспертизы
5
Соблюдение условий хранения импортного посадочного или семенного материала до получения результатов лабораторной экспертизы
6
Не допущение использования на семенные цели зерновых, зернобобовых, масличных культур, ввезенных на территорию Республики Казахстан для использования на продовольственные, кормовые и технические цели
7
Проведение очистки транспортных средств после перевозки импортной подкарантинной продукции, а также подкарантинной продукции из карантинных зон с обязательным уничтожением отходов
8
Наличие разрешения уполномоченного органа при переадресовке подкарантинной продукции в пути следования или пункте назначения
9
Не допущение использования для посева семенной или посадочный материал, засоренный карантинными сорными растениями
10
Не допущение осуществления хранения или очистки подкарантинной продукции, заготовленной в зоне распространения карантинных объектов с подкарантинной продукции, заготовленной в свободной от карантинных объектов зоне
11
Обеспечение систематического обследования посевов, территорий, складов, деятельность которых связана с производством, заготовкой, переработкой, хранением, транспортировкой и реализацией подкарантинной продукции
12
Не допущение ввоза на территорию Республики Казахстан подкарантинной продукции, а также транспортных средств, зараженных карантинными объектами и чужеродными видами
13
Не допущение нарушений запретов или ограничений на ввоз подкарантинной продукции в Республику Казахстан
14
Не допущение реализации зараженной карантинными объектами подкарантинной продукции
15
Не допущение нарушений запретов или ограничений на вывоз зараженной карантинными объектами подкарантинной продукции из карантинной фитосанитарной зоны
16
Наличие разрешения уполномоченного органа на ввоз карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно–исследовательских целях
в случае соответствия предъявляемым требованиям ставится знак «+»;
в случае несоответствия предъявляемым требованиям ставится знак «-».
Должностное (ые) лицо (а) органа:
______________ ____________ __________________________________
(должность)     (подпись)  (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_______________ ____________ ____________________________________
(должность)      (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель проверяемого субъекта:
______________________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)), должность) (подпись)

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі            Ұлттық экономика министрі
______________ А. Мамытбеков         _______________ Е. Досаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
____________ С. Айтпаева
2015 жылғы 15 шілде
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 15-08/579 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 13 шілдедегі
№ 525 бірлескен бұйрығына
қосымша
Нысаны
Өсімдіктер карантині бойынша мемлекеттік бақылау және
қадағалау саласындағы тексеру парағы
Карантинге жатқызылған өнімдерді өндіруге, дайындауға, қайта
өңдеуге, сақтауға, тасымалдауға және өткізуге байланысты қызметті
жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар қатысты
_____________________________________________________________________
(Тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті топтарының
атауы)
Аумақтық инспекцияның атауы__________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акті_______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы__________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН) БСН______________________
Орналасқан мекенжайы_________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Қойылатын талаптарға сәйкес
Қойылатын талаптарға сәйкес емес
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнім партиясына экспорттаушы елдің ұлттық карантиндік қызметінің фитосанитариялық сертификатының болуы
2
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнім партиясына қайта экспорттаушы елдің ұлттық карантиндік қызметінің қайта экспорттау фитосанитариялық сертификатының болуы
3
Карантинге жатқызылған өнімді сақтау немесе қайта өңдеу жүзеге асырылатын қойма үй-жайларына жыл сайынғы профилактикалық залалсыздандыруды жүргізу
4
Отырғызылатын немесе тұқымдық материалды зертханалық сараптама нәтижелері алынғанға дейін пайдалануға жол бермеу
5
Отырғызылатын немесе тұқымдық импорттық материалды зертханалық сараптама нәтижелері алынғанға дейін сақтау шарттарын сақтау
6
Қазақстан Республикасының аумағына азық-түлік, жемшөп және техникалық мақсаттарда пайдалану үшін әкелінген дәндi, дәндi-бұршақтық, майлы дақылдарды тұқымдық мақсатта пайдалануға жол бермеу
7
Қалдықтарды міндетті түрде жоя отырып, карантинге жатқызылған импорттық өнімді, сондай-ақ карантиндік аймақтардан әкелінген карантинге жатқызылған өнімді тасымалдағаннан кейін көлік құралдарына тазартуды жүргізу
8
Карантинге жатқызылған өнiмдi алып келе жатқан жолында немесе межелі пунктiнде басқа мекенжайға жіберу кезінде уәкілетті органның рұқсатының болуы
9
Карантиндік арамшөптермен қоқысталған тұқымдық немесе отырғызылатын материалды егу үшін пайдалануға жол бермеу
10
Карантиндік объектілерден бос аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өнiмнен карантиндік объектілер таралатын аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өнiмдi сақтауды немесе тазартуды жүзеге асыруға жол бермеу
11
Қызметі карантинге жатқызылған өнімді өндіруге, дайындауға, қайта өңдеуге, сақтауға, тасымалдауға және өткізуге байланысты егістіктерді, аумақтарды, қоймаларды жүйелі түрде зерттеуді қамтамасыз ету
12
Қазақстан Республикасының аумағына карантинге жатқызылған өнімді, сондай-ақ карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен залалданған көлік құралдарын әкелуге жол бермеу
13
Қазақстан Республикасына карантинге жатқызылған өнімді әкелуге тыйым салуларды немесе оған шектеулерді бұзуға жол бермеу
14
карантиндік объектілермен залалданған карантинге жатқызылған өнімді өткізуге жол бермеу
15
Карантиндік объектілермен залалданған, карантинге жатқызылған өнімді карантиндік фитосанитариялық аймақтан әкетуге тыйым салуларды немесе шектеулерді бұзуға жол бермеу
16
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуге уәкілетті органның рұқсатының болуы
Қойылатын талаптарға сәйкес болған жағдайда «+» белгісі қойылады;
Қойылатын талаптарға сәйкес емес болған жағдайда «-» белгісі
қойылады.
Органның лауазымды адамы (дары):
_____________   ________  ___________________________________________
(лауазымы)     (қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________   ________  ___________________________________________
(лауазымы)     (қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Тексерілетін субъектінің басшысы:
_____________________________________________________    ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)), лауазымы)           (қолы)