Об утверждении форм проверочных листов по государственному контролю в области племенного животноводства
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 15-04/730 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 августа 2015 года № 614. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2015 года № 12108. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05-1136 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 820
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 28.12.2015 № 15-05-1136 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2015 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочных листов по государственному контролю в области племенного животноводства.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________ А. Мамытбеков
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетом
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
______________ С. Айтпаева
25 августа 2015 год
Утвержден
совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 15-04/730
и Министра национальной
экономики Республики Казахстан

Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 15-04/730 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № 614 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 қыркүйекте № 12108 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05-1136 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 820 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.12. 2015 № 15-05-1136 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2015 № 820 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 15-бабы 1) тармағына сәйкес,БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парақтарының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының           Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі           Ұлттық экономика министрі
_____________ А. Мамытбеков         ________________ Е. Досаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
___________________ С. Айтпаева
2015 жылғы 25 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 15-04/730 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

от 21 августа 2015 года № 614
форма
Проверочный лист по государственному
контролю в области племенного животноводства
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки____________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Общие требования к племенным заводам, племенным хозяйствам, племенным репродукторам, племенным центрам и дистрибьютерным центрам
1
Наличие копии плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, типов, кроссов разработанного учеными научных организаций с участием специалистов физического или юридического лица
2
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
3
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
4
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
Племенные заводы
5
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или договора лизинга
6
Соответствие минимальным показателям оценки племенного завода
7
Проведение оценки животных по собственной продуктивности и качеству потомства
8
Наличие сводной ведомости бонитировки племенных животных
9
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств
10
Наличие функционирующих контрольно-испытательных дворов и пунктов по оценке животных по собственной продуктивности и качеству потомства
11
Направленное выращивание племенного молодняка апробированных пород, внутрипородных и заводских типов, заводских линий и кроссов определенных пород
Племенные хозяйства
12
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или договора лизинга
13
Соответствие минимальным показателям оценки племенного хозяйства
14
Наличие сводной ведомости бонитировки племенных животных
15
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств

2015 жылғы 21 тамыздағы № 614
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
нысан
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік
бақылау бойынша тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті ____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН) БСН _____________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
Асыл тұқымдық зауыттарға, асыл тұқымдық шаруашылықтарға, асыл тұқымдық репродукторларға, асыл тұқымдық орталықтарға және дистрибьютерлік орталықтарға қойылатын жалпы талаптар
1
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының көшірмесінің болуы
2
Штатта тиісті мамандықтар бойынша мамандардың болуы
3
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
4
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың болуы
Асыл тұқымдық зауыттар
5
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
6
Асыл тұқымдық зауыттың ең төменгі көрсеткіштеріне сәйкестігі
7
Малдарға өзінің өнімділігі және ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргізу
8
Асыл тұқымды малдарға бағалау жүргізудің жиынтық ведомосының болуы
9
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу
10
Малды өз өнiмдiлiгi және ұрпағының сапасы бойынша бағалау жөнiндегi бақылау-сынақтан өткiзу аулалары мен пункттерінің болуы
11
Тұқымы сынақтан өткізілген, бір тұқым ішіндегі және зауыттық типті асыл тұқымды мал төлін, белгiлi бiр тұқымның зауыттық желiлері мен кросстарын бағыттап өсiру
Асыл тұқымдық шаруашылықтар
12
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
13
Асыл тұқымдық шаруашылықтың ең төменгі көрсеткіштеріне сәйкестігі
14
Асыл тұқымды малдарға бағалау жүргізудің жиынтық ведомосының болуы
15
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу

Племенные репродукторы 1 и 2 порядка
16
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или договора лизинга
17
Соответствие минимальным показателям оценки племенного репродуктора
18
Наличие сводной ведомости бонитировки племенных животных
19
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств (для племенных репродукторов первого порядка)
20
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств (для племенных репродукторов второго порядка)
Племенные центры
21
Наличие помещений для содержания производителей сельскохозяйственных животных
22
Наличие лаборатории для низкотемпературного замораживания и хранения семени производителей
23
Наличие ветеринарно-санитарного пропускника
24
Наличие карантинного помещения
25
Наличие изолятора
26
Наличие соответствующего лабораторного оборудования
27
Наличие соответствующего криогенного оборудования
28
Наличие племенных свидетельств подтверждающие наличие высокопродуктивных племенных животных производителей
29
Наличие ветеринарных паспортов на племенных животных-производителей, подтверждающих проведение идентификации
30
Наличие сводной ведомости бонитировки племенных животных
31
Наличие справки местного исполнительного органа, подтверждающего регистрацию в информационной базе селекционной и племенной работы
32
Проведение оценки животных по собственной продуктивности
33
Проведение оценки животных по качеству потомства
34
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств
Дистрибьютерные центры
35
Наличие производственных помещений со стационарными биохранилищами
36
Наличие соответствующего лабораторного оборудования
37
Наличие соответствующего криогенного оборудования
38
Ведение журнала учета выдачи племенных свидетельств
Общие требования к бонитерам-классификаторам, техникам-осеменаторам и специалистам по трансплантации эмбрионов
39
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
Бонитер (классификатор)
40
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология»
41
Наличие документа о прохождении курсов бонитеров по соответствующему виду сельскохозяйственных животных
42
Наличие селекционных карточек, карточек племенного животного или племенных свидетельств на племенных животных
Техники-осеменаторы
43
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология», или «ветеринария» или документа, подтверждающего стаж работы по данному профилю не менее трех лет
44
Наличие документа о прохождении курсов по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных
45
Наличие лабораторного помещения (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных)
46
Наличие контрольно-измерительных приборов (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных)
47
Наличие инструментария (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных) или наличие чемодана техника-осеменатора (для мобильных пунктов)
48
Наличие криогенного оборудования
49
Наличие племенных свидетельств на племенной материал (семя)
Специалист по трансплантации эмбрионов
50
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология», или «ветеринария»
51
Наличие документа о прохождении курсов по трансплантации (пересадке) эмбрионов сельскохозяйственных животных
52
Наличие лабораторного помещения
53
Наличие контрольно-измерительных приборов
54
Наличие соответствующего инструментария
55
Наличие соответствующего криогенного оборудования
56
Наличие соответствующего технологического оборудования
57
Наличие племенных свидетельств на племенной материал (эмбрионы)
Должностное (ые) лицо (а) _______ ________ __________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______ ________ ________________________________________        (должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта ___________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)

1 және 2-реттегі асыл тұқымдық репродукторлар
16
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
17
Асыл тұқымдық репродукторды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштеріне сәйкестігі
18
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізудің жиынтық ведомосының болуы
19
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу (бірінші реттегі асыл тұқымдық репродукторлар үшін)
20
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу (екінші реттегі асыл тұқымдық репродукторлар үшін)
Асыл тұқымдық орталықтар
21
Ауыл шаруашылығы малының тұқымдық малын күтіп-ұстауға арналған қора-жайдың болуы
22
Тұқымдық малдың ұрығын төменгi температурада мұздатуға және сақтауға арналған зертхананың болуы
23
Ветеринариялық-санитариялық тексеру өткізетін орынның болуы
24
Карантиндік үй-жайдың болуы
25
Изолятордың болуы
26
Тиісті зертханалық жабдықтардың болуы
27
Тиісті криогендiк жабдықтардың болуы
28
Жоғары өнiмдi асыл тұқымды аталық малдардың болуын растайтын асыл тұқымдық куәліктердің болуы
29
Асыл тұқымды аталық малдарға сәйкестендіру жүргізілгендігін растайтын ветеринариялық паспорттардың болуы
30
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізудің жиынтық ведомосінің болуы
31
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстардың ақпараттық базада тіркелгенін растайтын жергілікті атқарушы органның анықтамасы
32
Аталық малға өз өнiмдiлiгi бойынша бағалау жүргiзу
33
Аталық малға ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргiзу
34
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу
Дистрибьютерлік орталықтар
35
Стационарлық биоқоймалары бар өндiрiстiк үй-жайлардың болуы
36
Тиісті зертханалық жабдықтардың болуы
37
Тиісті криогендiк жабдықтардың болуы
38
Асыл тұқымдық куәліктерді беру есебінің жорналын жүргізу
Бағалаушыларға (сыныптаушылар), техник-ұрықтандырушыларға және эмбрионды телу (ауыстырып салу) жөніндегі мамандарға қойылатын жалпы талаптар
39
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
Бағалаушы (сыныптаушы)
40
Тиісті «зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
41
Ауыл шаруашылығы малының тиісті түрі бойынша бағалау курстарынан өткендігі туралы құжаттың болуы
42
Селекциялық карточкаларының, асыл тұқымды малдың карточкаларының немесе асыл тұқымды малдарға асыл тұқымдық куәлігінің болуы
Техник-ұрықтандырушылар
43
Тиісті «зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» немесе «ветеринария» мамандығы бойынша білімі туралы дипломның немесе осы бейін бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілін растайтын құжаттың болуы
44
Ауыл шаруашылығы малын қолдан ұрықтандыру курстарынан өткендігі туралы құжаттың болуы
45
Зертханалық үй-жайдың болуы (ауыл шаруашылығы малдарын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункттер үшін)
46
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы (ауыл шаруашылығы малдарын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункттер үшін)
47
Құрал-саймандардың болуы (ауылшаруашылық малдарын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункттер үшін) немесе техник ұрықтандырушы чемоданының болуы (жылжымалы пункттер үшін)
48
Криогендік жабдықтың болуы
49
Асыл тұқымдық материалға (ұрығына) асыл тұқымдық куәліктің болуы
Эмбриондарды телу (ауыстырып салу) жөніндегі мамандар
50
Тиісті «зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» немесе «ветеринария» мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
51
Ауыл шаруашылығы малдарының эмбриондарын телу (ауыстырып салу) жөніндегі курстардан өткендігі туралы құжаттың болуы
52
Зертханалық үй-жайдың болуы
53
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы
54
Тиісті құрал-саймандардың болуы
55
Тиісті криогендiк жабдықтардың болуы
56
Тиісті технологиялық жабдықтардың болуы
57
Асыл тұқымдық материалға (эмбриондарға) асыл тұқымдық куәліктің болуы
Лауазымды адам (дар): __________ _______ ____________________________
(лауазымы) (қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
__________ ___________ _______________________________
(лауазымы)    (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
Тексерілетін субъектінің
басшысы: _____________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)), лауазымы)      (қолы)