Об утверждении натуральных норм индивидуального рациона питания сотрудников подразделений специального назначения, продовольствия, оборудования, столово-кухонного инвентаря организаций образования и лечебных учреждений, служебных животных Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 800. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2015 года № 12260.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1.Утвердить прилагаемые натуральные нормы индивидуального рациона питания сотрудников подразделений специального назначения, продовольствия, оборудования, столово-кухонного инвентаря организаций образования и лечебных учреждений, служебных животных Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции республики Казахстан" для официального опубликования;
3) после официального опубликования настоящий приказ разместить на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Бисенкулова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"__"_________2015 г.
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республика Казахстан
от 1 октября 2015 года № 800
Натуральные нормы индивидуального рациона питания сотрудников подразделений специального назначения, продовольствия, оборудования, столово-кухонного инвентаря организаций образования и лечебных учреждений, служебных животных Министерства внутренних дел Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністері қызметкерлерін тамақтандырудың жеке рационының, білім беру ұйымдары мен емдеу мекемелерінің, қызметтік жануарларының азық-түлiгінің, жабдығының, асханалық-ас үй мүкәммалының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 800 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қарашада № 12260 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністері қызметкерлерін тамақтандырудың жеке рационының, білім беру ұйымдары мен емдеу мекемелерінің, қызметтік жануарларының азық-түлiгінің, жабдығының, асханалық-ас үй мүкаммалының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жолдасын;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін мерзiмдi баспа басылымдарына және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастырсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Б.Б. Бисенқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
2015 жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 800 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністері қызметкерлерін тамақтандырудың жеке рационының, білім беру ұйымдары мен емдеу мекемелерінің, қызметтік жануарларының азық- түлiгінің, жабдығының, асханалық-ас үй мүкәммалының заттай нормалары

Сноска. Натуральные нормы – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 17.02.2021 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1 Индивидуальный рацион питания (сухой паек) для сотрудников подразделений специального назначения Министерства внутренних дел Республики Казахстан
№ п/п
Наименование продуктов
грамм/день на 1 человека
1
Галеты из муки пшеничной обойной или муки пшеничной второго сорта

Ескерту. Нормалар жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 17.02.2021 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністерінің қызметкерлеріне арналған тамақтардың (құрғақ азық) жеке рационы
Р/с №
Өнімдердің атауы
1 адамға тәулігіне грамм мөлшері
1
Бидай ұнынан немесе екінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген галеталар

129
Картофель, овощи
300
100
130
Соль
15
10
Примечание:
1. Для племенных собак в питомниках к данной норме выдается 50 г мяса второй категории или 125 г мясных субпродуктов второй категории на одну собаку в сутки.
2. Для больных и ослабленных собак по заключениям специалистов ветеринарной службы выдается вместо 200 г крупы овсяной или пшена такое же количество риса.
3. По заключениям специалистов ветеринарной службы к данной норме выдается на одну собаку в сутки:

129
Картоп, көкөністер
300
100
130
Тұз
15
10
Ескертпе:
1. Питомниктердегі асыл тұқымды иттер үшін бір итке күніне осы нормаға қосымша 50 г екінші санатты ет немесе 125 г екінші санатты қосалқы ет азық-түлігі беріледі.
2. Ауру және көтерем иттер үшін мал-дәрігерлік қызметі мамандарының қорытындылары бойынша 200 г сұлы жармасының немесе тарының орнына осындай мөлшерде күріш беруге рұқсат етіледі.
3. Осы нормаға қосымша мал-дәрігерлік қызметі мамандарының қорытындылары бойынша бір итке тәулігіне мыналарды беру:

1) для больных и ослабленных собак – 500 мл молока;
2) для щенных сук – 100 г мяса второй категории или 250 г мясных субпродуктов второй категории;
3) для кормящих сук (до отъема щенков) в питомниках – 100 г мяса второй категории или 250 г мясных субпродуктов второй категории, а также 500 мл молока;
4) для собак, охраняющих вредные для их здоровья объекты, – 500 мл молока;
5) комплексные поливитаминные и минеральные препараты – взрослым собакам – 15 г., щенкам и растущим собакам – 5-10 г.

1) ауру және көтерем иттер үшін - 500 мл. сүт;
2) күшіктеген ұрғашы иттер үшін - 100 г екінші санатты ет немесе 250 г қосымша ет өнімдері;
3) күшіктерін емізетін ұрғашы иттер үшін (күшіктерін бөліп алғанша) питомниктерде - екінші санатты 100 г ет немесе екінші санатты 250 г қосымша ет өнімдері, сондай-ақ 500 мл. сүт;
4) денсаулықтарына зиян келтіретін объектілерді күзететін иттер үшін - 500 мл. сүт;
5) ересек иттерге - 15 г, күшіктерге және өсеіп кележатқан иттерге - 5-10 г кешенді поливитаминдер және минералды препараттар беруге рұқсат етіледі.

4. В условиях транспортировки при нахождении в пути более двенадцати часов вместо продуктов, предусмотренных данной нормой, выдавать по две банки мясорастительных консервов расфасовкой по 350 гр. или сухой корм пo 700 гр. на одну собаку в сутки.
5. Щенкам до четырехмесячного возраста с ежедневным равномерным увеличением выдавать:
1) крупу овсяную, пшено - с трехнедельного возраста, начиная с 40 г;
2) мясо 2-ой категории или конину - с месячного возраста, начиная с 20 г, а мясные субпродукты второй категории - с 40 г.

4. Он екі сағаттан асатын жолда тасымалдау кезінде осы нормада көзделген азық-түлік орнына бір итке тәулігіне 350 гр. өлшеп оралған екі банка ет-өсімдікті консервілерін немесе 700 гр. құрғақ азық беруге рұқсат етіледі.
5. 4-айлық жасқа дейінгі күшіктерге бір деңгейлі күн сайынғы арттырумен:
1) сұлы жармасы, тары - үш апталық жасынан 40 г бастап;
2) екінші санатты ет немесе жылқы еті - бір айлық жасынан 20 г бастап, ал екінші санатты етті азық-түлігі - 40 г бастап берілсін.