Об утверждении норматива запаса по видам пестицидов и Правил его использования
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 сентября 2015 года № 15-05/844. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2015 года № 12332.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 06.03.2020 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 21) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" ПРИКАЗЫВАЮ
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 11.07.2022 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) норматив запаса по видам пестицидов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила использования запаса пестицидов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 06.03.2020 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2012 года № 18-03/159 "Об утверждении Правил использования запаса пестицидов (ядохимикатов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7645, опубликованный 4 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 251-253 (27070-27072)).
3. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов

Пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативін және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 15-05/844 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 қарашада № 12332 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.03.2020 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 21) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.07.2022 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Пестицидтер қорларын пайдалану қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.03.2020 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Пестицидтердің (улы химикаттардың) қорын пайдалану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 18-03/159 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7645 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 4 тамыздағы № 464-470 (27543) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді басқа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов

23 октября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
30 октября 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2015 года № 15-05/844
Норматив запаса по видам пестицидов
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 11.07.2022 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование особо опасного вредного организма
Процент запаса от прогнозируемой площади, до
1
2
3
1
Саранчовые (азиатская, мароккская и итальянский прус)
75
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2015 года
№ 15-05/844
Правила использования запаса пестицидов
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 06.03.2020 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования запаса пестицидов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 21) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" (далее – Закон) и определяют порядок использования запаса пестицидов.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 11.07.2022 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Запас пестицидов представляет собой определенный объем регулярно обновляемых пестицидов и является государственной собственностью, находящейся в ведении (распоряжении) Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Запас пестицидов предназначен для ликвидации непредвиденного массового распространения особо опасных вредных организмов и формируется из объема пестицидов, закупленных за счет бюджетных средств, на основе фитосанитарного мониторинга с учетом складывающейся фитосанитарной обстановки.
4. Обеспечение формирования и контроля за сохранностью, использованием запаса пестицидов осуществляется Комитетом.
Глава 2. Порядок использования запаса пестицидов
5. Использование запаса пестицидов осуществляется по распределению Главного государственного инспектора по защите растений Республики Казахстан (далее – государственный инспектор) в следующих случаях:
1) вспышки массового распространения особо опасных вредных организмов, включенных в Перечень особо опасных вредных организмов, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-4/282 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11739), и превышению прогнозных объемов;

2015 жылғы 23 қазан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Е. Досаев
2015 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 15-05/844 бұйрығына
1-қосымша
Пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.07.2022 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Аса қауіпті зиянды организмнің атауы
Болжамды алаңдағы қор пайызы, дейін
1
2
3
1
Шегіртке тектестер (азиялық, марокколық және италиялық прус)
75
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 15-05/844 бұйрығына
2-қосымша
Пестицидтер қорын пайдалану қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.03.2020 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Пестицидтер қорын пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 21) тармақшасына сәйкес әзірленді және пестицидтер қорын пайдалану тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.07.2022 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Пестицидтер қоры ұдайы жаңартылып отыратын пестицидтердің белгілі бір көлемін білдіреді және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің (бұдан әрі – Комитет) қарауындағы (билігіндегі) мемлекеттік меншік болып табылады.
3. Пестицидтер қоры ерекше қауіпті зиянды организмдердің тосыннан жаппай таралуын жоюға арналған және қалыптасқан фитосанитариялық ахуалды ескере отырып, фитосанитариялық мониторинг негізінде бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтер көлемінен қалыптастырылады.
4. Пестицидтердің қорын қалыптастыруды және оның сақталуын, пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етуді Комитет жүзеге асырады.
2-тарау. Пестицидтер қорын пайдалану тәртібі
5. Пестицидтердің қорын пайдалану Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының (бұдан әрі – мемлекеттік инспектор) бөлуі бойынша:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-4/282 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11739 болып тіркелген) бекітілген Аса қауіпті зиянды организмдер тізбесіне енгізілген аса қауіпті зиянды организмдер жаппай таралған және болжамды көлемнен асып түскен;

2) проникновения (залета) особо опасных вредных организмов из сопредельных государств и необходимости внепланового проведения фитосанитарных мероприятий.
6. Информация о вспышке массового распространения, превышении прогнозных объемов или проникновении (залете) особо опасных вредных организмов подтверждается актом о проведении обследований на заселенность (зараженность), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, который составляется специалистами государственной организации, осуществляющей фитосанитарный мониторинг, и утверждается руководителями областных территориальных инспекций Комитета.
7. Информация о вспышке массового распространения, превышении прогнозных объемов или проникновении (залете) особо опасных вредных организмов представляется в Комитет в течение 1 (одного) календарного дня.
8. При поступлении информации о возникновении случаев, предусмотренных в пункте 5 настоящих Правил, государственный инспектор в течение 1 (одного) рабочего дня утверждает распределение запаса пестицидов с учетом вида особо опасного вредного организма.
9. При распределении запаса пестицидов оформляется разнарядка, которая направляется Комитетом в организацию, осуществляющую хранение запаса пестицидов в течение 1 (одного) рабочего дня.
Разнарядка о предоставления транспортных средств для транспортировки запаса пестицидов направляется Комитетом в транспортную организацию в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Организация, осуществляющая хранение запаса пестицидов, обеспечивает их выдачу транспортной организации для транспортировки к местам применения.
Транспортная организация осуществляет доставку запаса пестицидов в регионы к местам их применения.
Выдача и транспортировка запаса пестицидов производится с оформлением соответствующих документов.
11. Для приема запаса пестицидов на местах и оценки оказания услуг по их применению решением руководителя областной территориальной инспекции создается комиссия.
В состав комиссии входят руководители и специалисты по защите растений территориальных инспекций Комитета и местных исполнительных органов (по согласованию), а также представители поставщика по защите растений (по согласованию).
Комиссия осуществляет прием запаса пестицидов на местах и обеспечивает их применение против особо опасных вредных организмов с учетом сложившейся фитосанитарной обстановки.
12. По результатам применения запаса пестицидов оформляются акты оценки оказанных услуг по защите растений, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Акты оценки оказанных услуг по защите растений представляются в Комитет для списания запаса пестицидов.

2) аса қауіпті зиянды организмдер шектес мемлекеттерден енген (ұшып келген) және фитосанитариялық іс-шараларды жоспардан тыс жүргізу қажет болған жағдайда жүзеге асырылады.
6. Аса қауіпті зиянды организмдердің жаппай таралғаны, болжамды көлемінен асып түскені немесе енгені (ұшып келгені) туралы ақпаратты фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік мекеменің мамандары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Комитеттің аумақтық инспекцияларының басшыларымен бекітілген, аса қауіпті зиянды организмдердің қоныстануына (залалдануына) жүргізілген зерттеп-қарау жүргізу туралы актілермен растайды.
7. Аса қауіпті зиянды организмдердің жаппай таралғаны, болжамды көлемінен асып түскені немесе енгені (ұшып келгені) туралы ақпарат күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде Комитетке ұсынылады.
8. Осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген жағдайлардың туындағаны туралы ақпарат келіп түскен кезде, мемлекеттік инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде аса қауіпті зиянды организмдердің түрін есепке ала отырып, пестицидтердің қорын бөлуді бекітеді.
9. Пестицидтер қорын бөлу кезінде Комитет рұқсат қағаз рәсімдейді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде пестицидтердің қорын сақтауды жүзеге асыратын ұйымға жібереді.
Пестицидтердің қорын тасымалдау үшін көлік құралын жіберу туралы рұқсат қағазды Комитет 1 (бір) жұмыс күні ішінде тасымалдаушы ұйымға жібереді.
10. Пестицидтердің қорын сақтауды жүзеге асыратын ұйым оларды қолданылатын жерлерге дейін тасымалдау үшін тасымалдаушы ұйымға беруді қамтамасыз етеді.
Тасымалдаушы ұйым пестицидтердің қорын өңірлерге оларды қолданылатын жерлерге жеткізуді жүзеге асырады.
Пестицидтердің қорын беру және тасымалдау тиісті құжаттарды ресімдеу арқылы жүргізіледі.
11. Пестицидтердің қорын жеткізілген жерінде қабылдау және оларды қолдану жөніндегі көрсетілетін қызметтерді бағалау үшін облыстық аумақтық инспекция басшысының шешімімен комиссия құрылады.
Комиссияның құрамына: Комитеттің аумақтық инспекцияларының және жергілікті атқарушы органдардың (келісім бойынша) басшылары мен өсімдіктерді қорғау жөніндегі мамандар, сондай-ақ өсімдіктерді қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің өкілдері (келісім бойынша) кіреді.
Комиссия пестицидтердің қорын жеткізілген жерінде қабылдауды жүзеге асырады және қалыптасқан фитосанитариялық ахуалды ескере отырып, оларды аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы қолдануды қамтамасыз етеді.
12. Пестицидтердің қорын қолдану нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктерді қорғау бойынша көрсетілген қызметтерді бағалау актісі ресімделеді.
Өсімдіктерді қорғау жөніндегі көрсетілген қызметтерді бағалау актісі пестицидтердің қорын есептен шығару үшін Комитетке беріледі.

13. Закуп услуг по хранению и транспортировке пестицидов осуществляется за счет бюджетных средств в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 20 Закона.
14. Обновление запаса пестицидов осуществляется из ежегодно закупаемого объема пестицидов в пределах сумм по направлению расходов в соответствующей бюджетной программе в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 11.07.2022 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
использования запаса пестицидов
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель
___________________областной
(наименование области)
территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ______________ 20____ года
Акт о проведении обследований на заселенность (зараженность)
__________________________________________
(наименование особо опасного вредного организма)
№ п/п
Наименование районов (городов), сельских округов
Дата проведения обследования
Всего обследовано, тысяч гектаров
Заселено (заражено), тысяч гектаров
в том числе, выше экономического порога вредоносности, тысяч гектаров
1
2
3
4
5
6
1
Всего:
Руководитель отдела государственной
инспекции по защите растений
_____________________ областной
(наименование области)
территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан ______________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Директор
______________________ областного филиала
(наименование области)
Государственного учреждения
"Республиканский методический
центр фитосанитарной диагностики
и прогнозов" Комитета государственной
инспекции в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан______________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2 к Правилам
использования запаса пестицидов
Форма
Акт оценки оказанных услуг по защите растений
___________________________________ "____" __________ 20__ года
(область, район, населенный пункт)
Комиссия, созданная ______________________________________ в составе:
(указать: чьим решением создана комиссия, дату и номер решения)
председатель комиссии, ___________ __________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
члены Комиссии: _________________ __________________________________________
(должность)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
а также ___________________________________, уполномоченный согласно доверенности
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
№__ от "__" _________ 20__ года представлять интересы
__________________________________________ произвели осмотр услуг,
(полное наименование поставщика услуг)
оказанных _____________________________________________ по химической
(самолетами, сверхлегкой авиацией, аэрозольными генераторами, атомайзерными
установками, тракторными опрыскивателями и другие)
обработке против ____________________________________________________________
(наименование вредного организма)
на землях ___________________________ района, согласно Договору №____
от "__" _______________ 20____ года и составили следующее заключение:
Наименование сельского округа
Сроки оказания услуг
Биологическая эффективность, %
Используемый пестицид (торговое название)
Количество, (литров, килограммов)
Норма расхода, (литров/гектар, килограммов/гектар)
Площадь обработки, гектаров
Цена за 1 гектар, тенге
Сумма, тенге
Всего:
Председатель Комиссии ____________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Члены Комиссии ____________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
От Поставщика Услуг ____________ _______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))

13. Пестицидтердің қорын сақтау және тасымалдау Заңының 20-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
14. Пестицидтер қорын жаңарту Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес тиісті бюджеттік бағдарламадағы шығыстар бағыты бойынша сомалар шегінде жыл сайын сатып алынатын пестицидтер көлемінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.07.2022 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Пестицидтердің қорын
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция
комитетінің
___________________ облыстық
аумақтық
(облыс атауы)
инспекциясының басшысы
____________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
20____ жылғы "___" _________
___________________________________________________ (аса қауіпті зиянды организмнің атауы) қоныстануына (залалдануына) зерттеп-қарау жүргізу туралы акті
Р/с №
Аудандардың (қалалардың) ауылдық округтардың атауы
Зерттеп-қарау жүргізу күні
Барлық зерттеп-қаралғаны, мың гектар
Қоныстанғаны (залалданғаны), мың гектар
оның ішінде, зияндылықтың экономикалық шегінен жоғары, мың гектар
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
_____________________ облыстық
(облыс атауы)
аумақтық инспекциясының
өсімдіктерді қорғау жөніндегі
мемлекеттік инспекция бөлімінің
басшысы ___________ ___________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитеті
"Республикалық фитосанитариялық
диагностика және болжамдар
әдістемелік орталығы"
мемлекеттік мекемесінің
____________ облыстық филиалының
(облыс атауы)
директоры ______________ _____________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Пестицидтер қорын
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау бойынша көрсетілген қызметтерді бағалау актісі
______________________________                   20__ жылғы "___"________
(облыс, қала, елді мекен)
_________________________________________________________________________
(комиссия кімнің шешімімен құрылғанын, күнін және шешімнің нөмірін көрсету керек)
мынадай құрамдағы Комиссия:
Комиссия төрағасы __________ _________________________________________
(лауазымы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Комиссия мүшелері: __________ _______________________________________,
(лауазымы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
сондай-ақ, 20 ___ жылғы "___" _____ №__ сенімхатқа сәйкес_____________
____________________________________________ мүддесін қорғауға уәкілетті
(көрсетілетін қызметті жеткізушінің толық атауы)
___________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20___жылғы "__" ________ № _______ Шартқа сәйкес ___________ ауданының
жерінде___________________________ қарсы____________________________
(зиянды организмнің атауы) (ұшақтармен, аса жеңіл ұшақтармен, аэрозольді
__________________________________________________________________________
генераторлармен, атомайзерлік қондырғылармен, тракторлық бүріккіштермен және басқалар)
химиялық өңдеулер бойынша көрсетілген қызметтерді қарап-тексерді және мынадай қорытынды жасады:
Ауылдық округтың атауы
Қызмет көрсету мерзім
дері
Биоло
гиялық тиімді
лігі, %
Қолданыл
ған пестицид (саудалық атауы)
Мөлшері, (литр, килограмм)
Жұмсау нормасы, (литр/гектар, килограмм/гектар)
Өңдеу алаңы, гектар
1 гектар үшін бағасы, теңге
Сома
сы, теңге
Барлығы:
Комиссия төрағасы ___________ ________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Комиссия мүшелері ___________ ________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Көрсетілетін қызметті
жеткізушіден            ___________ ________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)