Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 октября 2015 года № 605. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12610. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 14.03.2017 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)" согласно приложению 5;
6) стандарт государственной услуги "Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан", согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Начальнику Департамента организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящий приказ направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" для официального опубликования;

Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 26 қазандағы № 605 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12610 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 14.03.2017 № 113 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-интернационалистерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Әскери қызмет өткеруді растау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаментінің бастығы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз құралдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;

3) после официального опубликования приказ разместить на веб-сайте Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
от 30 октября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
от 28 ноября 2015 года
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 октября 2015 года № 605
Стандарт государственной услуги
"Выдача призывникам удостоверений о приписке
к призывным участкам"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра обороны РК от 12.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или Государственную корпорацию (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем –
30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).

3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ресми веб-сайтына орналастырсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
инвестициялар және даму министрі
_______________Ә. Исекешев
2015 жылғы 30 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________Е. Досаев
2015 жылғы 28 қараша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 605 бұйрығымен
бекітілген
"Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.02.2016 № 67 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.

8. График работы:
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности, заверенной нотариально):
в МОВУ:
заявление о выдаче удостоверения о приписке к призывному участку, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
выписка из книги протоколов районной (городской) медицинской комиссии;
удостоверение личности (для идентификации личности);
фотография 3х4 – 2 штуки.
в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче удостоверения о приписке к призывному участку, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
выписка из книги протоколов районной (городской) медицинской комиссии;
удостоверение личности (для идентификации личности);
фотография 3х4 – 2 штуки.
Сведения о документах, удостоверяющих личность и адресная справка с места жительства, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию или МОВУ услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МОВУ для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечении одного месяца, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня делает запрос в МОВУ. МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для последующей передачи услугополучателю.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;
2) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік беру туралы өтініш;
аудандық (қалалық) медициналық комиссияның хаттамалары кітабынан үзінді көшірме;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 фотосурет – 2 дана.
Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік беру туралы өтініш;
аудандық (қалалық) медициналық комиссияның хаттамалары кітабынан үзінді көшірме;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 фотосурет – 2 дана.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорация жұмыскері жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді және тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация немесе ЖӘБО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға өтініш жасамаса, Мемлекеттік корпорация оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде ЖӘБО-ға сұрау салады. ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жолдайды.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, согласно графика работы.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу;
2) жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется услугополучателем путем обращения к руководителю государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген www.mod.gov.kz. мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшысы атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс кестесіне сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz. интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы Мемлекеттік корпорация басшысына өтініш жасау жолымен жолдайды.
Мемлекеттік корпорацияда қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги "Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам" можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача призывникам удостоверений
о приписке к призывным участкам"
Форма
Место
для
фото
Начальнику управления (отдела) по делам обороны
____________________________________
(района (города)
____________________________________
(области)
Заявление
на выдачу удостоверения о приписке
к призывному участку
1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3. __________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. __________________________________________________________________
(национальность)
5. __________________________________________________________________
(семейное положение)
6. __________________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать удостоверение о приписке к призывному участку в связи с _____________________________________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
___________________ "___"________20__года ___________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача призывникам удостоверений
о приписке к призывным участкам"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, соның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. "Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне
тіркеу туралы куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Фото үшін орын
________________
(облысы)
_____________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің) бастығына
Әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік беруге өтініш
1. ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде))
2. ___________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке сәйкестендіру нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ___________________________________________________________
(ұлты)
5. ___________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. ___________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
байланысты әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___" ________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне
тіркеу туралы куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
__________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии)(работника Государственной корпорации)
(подпись)
Исп. Ф.И.О (при его наличии) ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___"____________20__года.
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 октября 2015 года № 605
Стандарт государственной услуги
"Выдача военных билетов (временных удостоверений
взамен военных билетов) офицерам запаса"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра обороны РК от 12.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или Государственную корпорацию (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем –
30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) ____________
Тел.___________
Алдым: Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 605 бұйрығымен
бекітілген
"Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.02.2016 № 67 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – мемлекеттік корпорация);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі запастағы офицерлерге әскери билеттерді (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;

2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности, заверенной нотариально):
в МОВУ:
1) прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) офицера запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
копия документа об образовании (оригинал документа об образовании - для сверки);
фотография 3х4 – 2 штуки.
2) уволенным с воинской службы в запас:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) офицера запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
предписание для постановки на воинский учет;
удостоверение личности (для идентификации личности);
фотография 3х4 – 2 штуки.
3) прибывшим из других государств на постоянное место жительство в Республику Казахстан:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) офицера запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
документ, потверждающий отношение к воинской службе;
копия документа об образовании (оригинал документа об образовании - для сверки);
фотография 3х4 – 2 штуки.
4) при обмене военного билета старого образца на новый:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) офицера запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
оригинал военного билета офицера запаса (старого образца);
копия оригинала военного билета старого образца (заверенная начальником У(О)ДО);
фотография 3х4 – 2 штуки.
в Государственную корпорацию:

2) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
1) жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша даярлықтан өткендерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы офицер әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (білімі туралы құжаттың түпнұсқасы – салыстырып тексеру үшін);
3х4 фотосурет – 2 дана;
2) әскери қызметтен запасқа шығарылғандарға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы офицер әскери билетін (әскери билеттердің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
әскери есепке қою үшін нұсқама;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 фотосурет – 2 дана;
3) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы офицер әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
әскери қызметке қатыстылығын растайтын құжат;
білімі туралы құжаттың көшірмесі (білімі туралы құжаттың түпнұсқасы – салыстырып тексеру үшін);
3х4 фотосурет – 2 дана;
4) ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы офицер әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
запастағы офицер әскери билетінің (ескі үлгідегі) түпнұсқасы;
ескі үлгідегі әскери билет түпнұсқасының көшірмесі (ҚІБ(Б) бастығы растаған);
3х4 фотосурет – 2 дана;
Мемлекеттік корпорацияға:

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата), с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу;
2) жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется услугополучателем путем обращения к руководителю государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген www.mod.gov.kz. мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшысы атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй мекенжайы бойынша беріледі.
1) Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz. интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы Мемлекеттік корпорация басшысына өтініш жасау жолымен жолдайды.
Мемлекеттік корпорацияда қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги через Государственную корпорацию
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных
билетов) офицерам запаса"
Форма
Место
для
фото
Начальнику управления (отдела) по делам обороны
____________________________________
(района (города)
____________________________________
(области)
Заявление
на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) офицера запаса
1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3. __________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. __________________________________________________________________
(национальность)
5. __________________________________________________________________
(семейное положение)
6. __________________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать военный билет (временное удостоверение взамен военного билета) офицера запаса в связи с ___________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных
билетов) офицерам запаса"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери
билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Фото үшін орын
________________________
(облысы)
________________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің) бастығына
"Запастағы офицерлерге әскери билет (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беру туралы өтініш
1. ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде))
2. ___________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке сәйкестендіру нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ___________________________________________________________
(ұлты)
5. ___________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. ___________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
байланысты запастағы офицерлерге әскери билет (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери
билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Запастағы офицерлерге әскери билеттерді (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности, заверенной нотариально):
в МОВУ:
1) не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) солдат, сержантов запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии о признании негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время или освобожденным от призыва на воинскую службу по призыву в мирное время (выдается в местном органе военного управления после прохождения медицинской комиссии);
выписка из решения областной призывной комиссии о признании негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время или освобожденным от призыва на воинскую службу по призыву в мирное время (выдается в местном органе военного управления после прохождения областной медицинской комиссии);
фотография 3х4 – 2 штуки.
2) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек от призыва:
заявление на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен военного билета) солдат, сержантов запаса согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
копия документа об образовании (оригинал документа об образовании - для сверки);
выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии (выдается местным органом военного управления после прохождения медицинской комиссии);
квитанция об оплате штрафа за неисполнение гражданином обязанностей по воинскому учету (в случае принятия решения начальником управления (отдела) по делам обороны (далее – У(О)ДО) о наложении на гражданина штрафа по статье 647 КоАП РК, за неисполнение гражданином обязанностей по воинскому учету);
фотография 3х4 – 2 штуки.

2) ЖӘБО-да –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
1) денсаулық жағдайы бойынша әскери есепке берілуге жататын 27 жасқа толмаған әскери міндеттілерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы сарбаздар, сержанттар әскери билетін (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды немесе бейбіт уақытта әскерге шақыру бойынша әскери қызметке шақырылудан босатылған деп тану туралы хаттамалары кітабынан үзінді көшірме (медициналық комиссиядан өткеннен кейін жергілікті әскери басқару органында беріледі);
облыстық әскерге шақыру комиссиясының бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды немесе бейбіт уақытта әскерге шақыру бойынша әскери қызметке шақырылудан босатылған деп тану туралы шешімінен үзінді көшірме (облыстық медициналық комиссиядан өткеннен кейін жергілікті әскери басқару органында беріледі);
3х4 фотосурет – 2 дана;
2) әскерге шақыруы кейінге қалдырылуына байланысты әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандарға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес запастағы сарбаздар, сержанттар әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (білімі туралы құжаттың түпнұсқасы – салыстырып тексеру үшін);
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді көшірме (медициналық комиссиядан өткеннен кейін жергілікті әскери басқару органы береді);
азаматтың әскери есепке алу бойынша міндеттерін орындамағаны үшін (ҚР ӘҚБК-ның 647-бабы бойынша азаматтың әскери есепке алу бойынша міндеттерін орындамағаны үшін қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) бастығы азаматқа айыппұл салу туралы шешім қабылдаған жағдайда) айыппұл төлеу туралы түбіртек;
3х4 фотосурет – 2 дана;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги через Государственную корпорацию
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а так же на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных
билетов) солдатам, сержантам запаса"
Форма
Место
для
фото
Начальнику управления (отдела) по делам обороны
____________________________________
(района (города)
____________________________________
(области)
Заявление
на выдачу военного билета (временного удостоверения взамен
военного билета) солдата, сержанта запаса
1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3. __________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. __________________________________________________________________
(национальность)
5. __________________________________________________________________
(семейное положение)
6. __________________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать военный билет (временное удостоверение взамен военного билета) солдата, сержанта запаса в связи с
_____________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных
билетов) солдатам, сержантам запаса"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери
билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша
куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Фото үшін орын
_______________________
(облысы)
_______________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің) бастығына
Запастағы сарбаз, сержант әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруге өтініш
1. ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде)
2. ___________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке
сәйкестендіру нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ___________________________________________________________
(ұлты)
5. ___________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. ___________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
байланысты запастағы сарбаз, сержант әскери билетін (әскери билеттің орнына уақытша куәлік) беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________________________ 20__ж. "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери
билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша
куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исп. Ф.И.О (при его наличии) ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___"____________20__года.
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 октября 2015 года № 605
Стандарт государственной услуги
"Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны,
воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной электростанции"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра обороны РК от 12.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или Государственную корпорацию (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 1 (один) рабочий день;
2) при отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней.
МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня;
3) в случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи удостоверения продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня;
4) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцати) минут;

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.(ол бар болған кезде) (Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)____________
Тел.___________
Алдым: Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 605 бұйрығымен
бекітілген
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-интернационалистерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.02.2016 № 67 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-интернационалистерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні;
2) куәлік беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды;
3) егер бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, куәлік беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающих его жизнедеятельность в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации, с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверений участникам
Великой Отечественной войны,
воинам-интернационалистам,
участникам ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной
электростанции"
Форма
Место
для
фото
Начальнику управления (отдела) по делам обороны
____________________________________
(района (города)
____________________________________
(области)
Заявление
на выдачу удостоверения участника Великой Отечественной войны
(воина-интернационалиста, участника ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной электростанции)
1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3. __________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. __________________________________________________________________
(семейное положение)
5. __________________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать удостоверение участника Великой Отечественной войны (воина-интернационалиста, участника ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции) в связи с
_____________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_____________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверений участникам
Великой Отечественной войны,
воинам-интернационалистам,
участникам ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной
электростанции"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулық жағдайы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-
интернационалистерге, Чернобыль атом электр
станциясындағы аварияның салдарын жоюға
қатысушыларға куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Фото үшін орын
_______________________
(облысы)
_______________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің) бастығына
Ұлы Отан соғысына қатысушыға, жауынгер-интернационалистке, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыға куәлік беруге өтініш
1. ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде)
2. ___________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке
сәйкестендіру нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ___________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5. ___________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
______________________________________________________________
байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушының (жауынгер-интернационалистің, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушының) куәлігін беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________ 20__жылғы "___"________ ______________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-
интернационалистерге, Чернобыль атом электр
станциясындағы аварияның салдарын жоюға
қатысушыларға куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-интернационалистерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исп. Ф.И.О (при его наличии) ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___"____________20__года.
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 октября 2015 года № 605
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам
Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра обороны РК от 12.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
3) веб–портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ:
1) срок оформления документов – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней. МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня.
В случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи справки продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня.
При обращении в Государственную корпорацию (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)____________
Тел.___________
Алдым: Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 605 бұйрығымен
бекітілген
"Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.02.2016 № 67 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
Анықтама беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды.
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, анықтама беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):

1) при наличии сведений в государственной информационной системе - 5 (пять) минут;
2) при отсутствии сведений в государственной информационной системе - 1 (один) рабочий день;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
При отсутствии информации и необходимых сведений в МОВУ для выдачи справки срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней. МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня.
В случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи справки продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение 1 рабочего дня.
При обращении на портал:
1) при наличии сведений в государственной информационной системе - 5 (пять) минут.
При отсутствии сведений в государственной информационной системе услугополучатель обращается в Государственную корпорацию или МОВУ.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки, выдаваемая лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам) в бумажной форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением справки на бумажном носителе справка распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут;
2) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
4) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
ЖӘБО-да анықтама беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды.
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы 1 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, анықтама беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Порталға өтініш жасаған кезде:
1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе ЖӘБО-ға өтініш жасайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағазда.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа
1-қосымшаға сәйкес қағаз түрінде немесе осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жеңілдіктері бар тұлғаларға берілетін (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағазда.
Көрсетілетін қызметті алушы анықтама алу үшін қағаз тасымалдағышта өтініш жасаған жағдайда анықтама басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;
2) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін;

3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту регистрации услугополучателя, при наличии сведений в информационной системе по выбору услугополучателя в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно также бронирование электронной очереди посредством портала;
4) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности, заверенной нотариально):
1) в МОВУ:
заявление на выдачу подтверждающей справки участника ВОВ (воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии), согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
2) в Государственную корпорацию:
заявление на выдачу подтверждающей справки участника ВОВ (воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии) согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
3) через портал:
запрос в форме электронного документа услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность и адресная справка с места жительства, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
При приеме документов через Государственную корпорацию или МОВУ услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
В случаях если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МОВУ для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечении одного месяца, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня делает запрос в МОВУ. МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для последующей передачи услугополучателю.

3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, сондай-ақ электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
4) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ЖӘБО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес ҰОС қатысушысы (жауынгер-интернационалист, Чернобыль авариясын жоюшы) екендігін растайтын анықтама беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес ҰОС қатысушысы (жауынгер-интернационалист, Чернобыль авариясын жоюшы) екендігін растайтын анықтама беруге өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжаты нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорация жұмыскері жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді және тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Портал арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, өтінішті қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация немесе ЖӘБО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілінің) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға өтініш жасамаса, Мемлекеттік корпорация оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде ЖӘБО-ға сұрау салады. ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жолдайды.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственную
корпорацию и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется услугополучателем путем обращения к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына не Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшысы атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым жазбаша түрде пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады;
2) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz. интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы Мемлекеттік корпорация басшысына өтініш жасау жолымен жолдайды.
Мемлекеттік корпорацияда қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающих его жизнедеятельность в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации, с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"угловой штамп" "Выдача справок лицам, имеющим льготы
учреждения, выдавшего (участникам Великой Отечественной
справку войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)"
Форма
Справка
"Фамилия", "Имя", "Отчество" (при его наличии), "Дата рождения" года рождения, действительно _______________________________ в период с "____" по "____" гг._______________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
_____________________________________________________
Дата выдачи справки ___________. Справка действительна: бессрочно.
Подпись начальника МОВУ: ____________________________
(гербовая печать)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)"
Форма
№________ "Регистрационный номер" __________ "Дата подачи заявления"
Справка
__________________________ "Фамилия", "Имя", "Отчество" (при его наличии),_________ "Дата рождения" года рождения, действительно ______________________________ в период с __________ "С" по _________ "По" гг. _________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки __________ "Дата выдачи". Справка действительна: бессрочно.
Уведомляем Вас, что для решения имеющихся вопросов необходимо обратиться в ближайшее МОВУ до __________ "Срок прибытия в МОВУ".
Наименование МОВУ: _______________________________ "МОВУ сотрудника"
Данные предоставлены из информационной системы Министерства обороны РК
Данный документ согласно статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)"
Форма
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), год рождения, индивидуальный
идентификационный номер)
______________________________________
проживающего _________________________
______________________________________
состоит на воинском учете ____________
______________________________________
Заявление
Прошу выдать подтверждающую справку ___________________________
(участника ВОВ,
_____________________________________________________________________
воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии
_____________________________________________________________________
о прохождении службы на Семипалатинском ядерном полигоне)
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам обороны (военкоматом) призван _______________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место дислокации __________________________________________________________
Период службы, работы (год, месяц прибытия и убытия)
_____________________________________________________________________
Удостоверение о праве на льготы № _______ дата выдачи _________
Когда и кем выдано ____________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, соның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулық жағдайы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде порталдың "жеке кабинеті" және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
анықтаманы берген мекеменің
"бұрыштама мөртаңбасы"
"Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты" (ол бар болған кезде), "Туған
күні" туған жылы, нақты _________________________________________
"____" бастап "____" жж. кезеңінде________________________________
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
____________________________________________________
Анықтама берілген күні ___________. Анықтама жарамды: мерзімсіз.
ЖӘБО бастығының қолы: ____________________________
(елтаңбалы мөр)
"Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына
қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға,
жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Өтінішті тіркеу нөмірі____"Тіркеу нөмірі" Берілген күні____"өтініш
берілген күні"
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты" (ол бар болған кезде), "Туған
күні" туған жылы, нақты әскери қызметті мынадай кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
Анықтама берілген күні "Берілген күні". Анықтама жарамды: мерзімсіз.
Мәселелерді шешу үшін Сіздің_________"ЖӘБО-ға келу мерзіміне"
дейін жақын жердегі ЖӘБО-ға өтініш жасауға тиіс екеніңізді хабарлаймыз.
ЖӘБО атауы: ___________ _______________________ "ЖӘБО қызметкері"
Деректер ҚР Қорғаныс министрлігінің ақпараттық жүйесінен берілді
Осы құжат "Электрондык құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес қағаз тасымалдағыштағы құжатпен бірдей.
"Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына
қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға,
жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
_______________________________________
(ауданның, қаланың)
қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің
(басқармасының) бастығына
_______________________________________
_____________________________ тұратын
кімнен_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________
_______________________________________
_____________________ әскери есепте тұр
Өтініш
____________________________________________________________________
(ҰОС қатысушысының, жауынгер-интернационалистің, Чернобыль авариясын жоюшының, __________________________________________________________
Семей ядролық полигонында қызмет өткергені туралы)
растайтын анықтама беруіңізді сұраймын.
Қашан және қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма, департамент) (әскери комиссариат) әскерге шақырды __________________
____________________________________________________________________
Сұрау салынған кезеңдегі әскери атағы мен лауазымы _________________
____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері
____________________________________________________________________
Қызмет, жұмыс кезеңі (келген және кеткен жылы, айы) ________________
____________________________________________________________________
Жеңілдікке құқық туралы куәліктің №________берілген күні ___________
Кім және қашан берді _______________________________________________
Қосымша мәліметтер _________________________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__жылғы "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына
қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға,
жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) при наличии сведений в государственной информационной системе – 5 (пять) минут;
2) с момента сдачи пакета необходимых документов услугополучателем – 1 рабочий день;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
При обращении на портал:
1) при наличии сведений в государственной информационной системе - 5 (пять) минут.
При отсутствии сведений в государственной информационной системе услугополучатель обращается в Государственную корпорацию или МОВУ.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о подтверждении прохождения воинской службы по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением справки на бумажном носителе справка распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту регистрации услугополучателя, при наличии сведений в информационной системе по выбору услугополучателя в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно также бронирование электронной очереди посредством портала;

1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
4) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
Порталға өтініш жасаған кезде:
1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе ЖӘБО-ға өтініш жасайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) немесе қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтама беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағазда.
Көрсетілетін қызметті алушы анықтама алу үшін қағаз тасымалдағышта өтініш жасаған жағдайда анықтама басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;
2) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, сондай-ақ электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации www.con.gov.kz.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
"угловой штамп" к стандарту государственной услуги
учреждения, выдавшего справку "Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы"
Форма
Справка
"Фамилия", "Имя", "Отчество" (при его наличии), "Дата рождения" года рождения, действительно проходил воинскую службу в период:
с "___" по "___" гг.,
с "___" по "___" гг.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки "Дата выдачи". Справка действительна: бессрочно
Подпись начальника МОВУ: __________________________________
(гербовая печать)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы"
Форма
№_______"Регистрационный номер" __________"Дата подачи заявления"
Справка
______________________ "Фамилия", "Имя", "Отчество" (при его наличии),___________"Дата рождения" года рождения, действительно проходил воинскую службу в период:
с ______"С" по _______"По" гг.,
с ______"С" по _______"По" гг.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки _____________ "Дата выдачи". Справка действительна: бессрочно
Уведомляем Вас, что для решения имеющихся вопросов необходимо обратиться в ближайшее МОВУ до __________ "Срок прибытия в МОВУ".
Наименование МОВУ: ____________"МОВУ сотрудника"
Данные предоставлены из информационной системы Министерства обороны РК
Данный документ согласно статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы"
Форма
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), год рождения, индивидуальный
идентификационный номер)
______________________________________
проживающего _________________________
______________________________________
состоит на воинском учете ____________
______________________________________
Заявление
Прошу выдать подтверждающую справку о подтверждении прохождения воинской службы.
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам обороны (военкоматом) призван _______________________________________
_____________________________________________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место дислокации __________________________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, соның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
анықтаманы берген мекеменің
"бұрыштама мөртаңбасы"
"Әскери қызмет өткеруді растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты" (ол бар болған кезде), "Туған
күні" туған жылы, нақты әскери қызметті мынадай кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
Анықтама берілген күні "Берілген күн". Анықтама жарамды: мерзімсіз.
ЖӘБО бастығының қолы: ____________________________
(елтаңбалы мөр)
"Әскери қызмет өткеруді растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
№ ______"Тіркеу нөмірі" "Өтініш берілген күні"
Анықтама
___________________"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты" (ол бар болған
кезде), _________"Туған күні" туған жылы, нақты әскери қызметті
мынадай кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
_______________анықтама берілген күні " Берілген күні".
Анықтама жарамды: мерзімсіз.
Мәселелерді шешу үшін Сіздің __________"ЖӘБО-ға келу мерзіміне"
дейін жақын жердегі ЖӘБО-ға өтініш жасауға тиіс екеніңізді хабарлаймыз.
ЖӘБО атауы: ___________ ________________________ "ЖӘБО қызметкері"
Деректер ҚР Қорғаныс министрлігінің ақпараттық жүйесінен берілді
Осы құжат "Электрондык құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес қағаз тасымалдағыштағы құжатпен бірдей.
"Әскери қызмет өткеруді растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
______________________________________
(ауданның, қаланың)
қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің
(басқармасының) бастығына
___________________________________
кімнен________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде),
туған жылы және жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________
____________________________________тұратын
_________________________ әскери есепте тұр
Өтініш
Әскери қызмет өткеруді растау туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
Қашан және қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма,
департамент) (әскери комиссариат) әскерге шақырды
____________________________________________________________________
Сұрау салынған кезеңдегі әскери атағы мен лауазымы
____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__жылғы "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Әскери қызмет өткеруді растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
_________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Әскери қызмет өткеруді растау туралы анықтамалар беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

2) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, для военнослужащих, а для гражданского персонала, осуществляющего прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно также бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности, заверенной нотариально):
в МОВУ:
заявление о выдаче справки об отношении гражданина к воинской службе, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
учетно-воинский документ (удостоверение о приписке, военный билет, временное удостоверение (взамен военного билета), справка взамен военного билета);
в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче справки об отношении гражданина к воинской службе, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
учетно-воинский документ (удостоверение о приписке, военный билет, временное удостоверение (взамен военного билета), справка взамен военного билета);
Сведения о документах, удостоверяющих личность и адресная справка с места жительства, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию или МОВУ услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
В случаях если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МОВУ для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечении одного месяца, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня делает запрос в МОВУ. МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для последующей передачи услугополучателю.

2) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, әскери қызметшілер үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін, ал өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын азаматтық персонал үшін дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, сондай-ақ электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтама беру туралы өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
есептік-әскери құжат (тіркеу туралы куәлік, әскери билет, уақытша куәлік (әскери билеттің орнына), әскери билеттің орнына анықтама);
Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтама беру туралы өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
есептік-әскери құжат (тіркеу туралы куәлік, әскери билет, уақытша куәлік (әскери билеттің орнына), әскери билеттің орнына анықтама).
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорация жұмыскері жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді және тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация немесе ЖӘБО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын (не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға өтініш жасамаса, Мемлекеттік корпорация оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде ЖӘБО-ға сұрау салады. ЖӘБО кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жолдайды.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через
Государственную корпорацию
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок об отношении
гражданина к воинской службе"
Форма
Начальнику управления (отдела) по делам обороны
____________________________________
(района (города)
____________________________________
(области)
Заявление
на выдачу справки об отношении гражданина
к воинской службе
1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3. __________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. __________________________________________________________________
(семейное положение)
5. __________________________________________________________________
(адрес места жительства)
6. __________________________________________________________________
(последнее место работы и занимаемая должность)
Прошу выдать справку взамен сданного военного билета (временного удостоверения взамен военного билета), удостоверения о приписке в связи с___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
______________________ "___"________20__года ____________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок об отношении
гражданина к воинской службе"
Форма
(Ф.И.О (при его наличии))
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, соның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Азаматтың әскери қызметке қатынасы
туралы анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_______________________
(облысы)
_______________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтама беруге өтініш
1. ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде)
2. ___________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке
сәйкестендіру нөмірі)
3. ___________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ___________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5. ___________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
6. ___________________________________________________________
(соңғы жұмыс орны және атқаратын лауазымы)
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
байланысты тапсырылған әскери билеттің (әскери билеттің орнына
уақытша куәлік), тіркеу туралы куәліктің орнына анықтама беруіңізді
сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__жылғы "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Азаматтың әскери қызметке қатынасы
туралы анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтамалар беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исп. Ф.И.О (при его наличии) ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___"____________20__года.
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 октября 2015 года № 605
Стандарт государственной услуги
"Апостилирование архивных справок и копий архивных
документов, исходящих из Центрального архива
Министерства обороны Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра обороны РК от 12.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Центральный архив Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Центральный архив).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Центральный архив:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем –
15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя, в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги является выдача апостилированных архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на платной основе (далее – услугополучатели). За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), которая составляет 50 (пятьдесят) процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина уплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) (Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) ____________
Тел.___________
Алдым: Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 605 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.02.2016 № 67 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағаты (бұдан әрі – Орталық мұрағат) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Орталық мұрағатқа өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жол берілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Орталық мұрағаттан шығатын апостиль қойылған мұрағаттық анықтамаларды және мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен 50 (елу) пайызды құрайды.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлем мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.

8. График работы:
Центральный архив – с понедельника по пятницу с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
заявление-анкета на выдачу апостилированных архивных справок и копий архивных документов согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам
оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом № 14. Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

8. Жұмыс кестесі:
Орталық мұрағатта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес апостиль қойылған мұрағаттық анықтамаларды және мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беруге өтініш-сауалнама;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
апостиль қою үшін мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртек.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
Шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz. интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына не Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшысы атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, № 14 үй мекенжайы бойынша беріледі. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
13. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Апостилирование архивных справок
и копий архивных документов,
исходящих из Центрального
архива Министерства обороны
Республики Казахстан"
Форма
Начальнику Центрального архива МО РК
Заявление – анкета
на выдачу апостилированной архивной справки и копий
архивных документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_____________________________
_____________________________________________________________________
Должность в запрашиваемый период_____________________________________
_____________________________________________________________________
Какие сведения необходимо подтвердить________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Для каких целей______________________________________________________
Номер, место дислокации воинских частей, в которой работал (а)_______
_____________________________________________________________________
Период работы месяц, год прибытия и убытия __________________________
_____________________________________________________________________
Кому и по какому адресату выслать ответ:_____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(личная подпись, дата)

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық
анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың
көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
ҚР Қорғанысмині Орталық мұрағатының бастығына
Апостиль қойылған мұрағаттық анықтамаларды және мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беруге өтініш-сауалнама
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) ______________________
____________________________________________________________________
Сұрау салынатын кезеңдегі лауазымы _________________________________
____________________________________________________________________
Қандай мәліметтерді растау қажет____________________________________
____________________________________________________________________
Қандай мақсаттар үшін ______________________________________________
Қызмет өткерген әскери бөлімдердің нөмірі, орналасқан жері
____________________________________________________________________
Жұмыс істеген кезеңі, келген және кеткен айы, жылы _________________
____________________________________________________________________
Кімге және қандай адресатқа жауап жолдау қажет _____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке қолтаңбасы, күні)