Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 3-2/1078. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2016 года № 12857.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 02.06.2016 г.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Положение о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со 2 июня 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 3-2/1078
Положение о порядке признания племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на импортированную
племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Положение) разработано в соответствии с подпунктом 14) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" и определяет порядок признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров.

Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 3-2/1078 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 қаңтарда № 12857 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 02.06.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 14) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгілінген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2016 жылғы 2 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 3-2/1078 бұйрығына
1-қосымша
Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті
немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктi немесе оған балама құжатты тану тәртiбi туралы ереже (бұдан әрi – Ереже) "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шiлдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 14) тармақшасына сәйкес әзiрлендi, экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктi немесе оған балама құжатты тану тәртiбiн айқындайды.

2. В настоящем Положении используются следующие понятия:
1) импортер – физическое или юридическое лицо, осуществляющее ввоз в Республику Казахстан племенной продукции (материала);
2) признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров – процедура подтверждения соответствия племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) образцу, согласованному в порядке, установленном в настоящем Положении;
3) образец племенного свидетельства либо эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Образец) – совокупность общих данных о племенной продукции (материала), принятых компетентными органами стран-экспортеров;
4) Комиссия по рассмотрению образца племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Комиссия) – ежегодно создаваемый Республиканской палатой (далее – Палата) коллегиальный орган, в компетенцию которого входит рассмотрение образцов племенных свидетельств или эквивалентных ему документов, выданных компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал), на предмет их согласования.
3. При первичном ввозе племенной продукции (материала) из зарубежа производится процедура согласования Образца на данный вид и породу племенной продукции (материала) впервые ввозимого из данной страны.
4. Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров включает в себя следующие этапы:
1) рассмотрение заявок и сличение копий (оригинала) племенного свидетельства с согласованным Образцом;
2) принятие решения о признании племенного свидетельства.
2. Порядок рассмотрения заявок импортеров племенной продукции
(материала) на согласование Образца
5. Импортер не позднее 30 (тридцать) календарных дней до прибытия по месту назначения племенной продукции (материала) обращается с заявлением в Палату по форме, согласно приложению 1 к настоящему Положению.
К заявлению импортер прилагает Образец.
6. В представленном Образце должны быть отражены следующие сведения:
1) наименование компетентного органа, выдавшего племенное свидетельство или эквивалентный ему документ;
2) сведения об импортере (наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица);

2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) импорттаушы – Қазақстан Республикасына асыл тұқымды өнiмдi (материалды) әкелудi жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
2) экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiк немесе оған балама құжатты тану – импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берілген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың осы Ережемен бекітілген тәртіпте келісілген Үлгіге сәйкестігін растау рәсімі;
3) экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктің немесе оған балама құжаттың үлгісі (бұдан әрі – Үлгі) – экспорттаушы елдердің құзыретті органдарымен қабылданған асыл тұқымдық өнім (материал) туралы жалпы мәліметтердің жиынтығы;
4) экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктің немесе оған балама құжаттың үлгісін қарау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – республикалық палата (бұдан әрі – Палата) жыл сайын құратын алқалы орган, оның құзыретіне импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары берген асыл тұқымдық куәліктердің немесе оларға балама құжаттардың үлгілерін олардың келісілу мәніне қарау кіреді.
3. Асыл тұқымды өнімді (материалды) шетелден алғаш әкелген кезде осы елден алғаш әкелінген асыл тұқымды өнімнің (материалдың) осы түріне және тұқымына Үлгіні келісу рәсімі жүргізіледі.
4. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiкті немесе оған балама құжатты тану мынадай сатыларды қамтиды:
1) өтінімдерді қарастыру және асыл тұқымдық куәліктің көшірмелерін (түпнұсқасын) келісілген Үлгімен салыстыру;
2) асыл тұқымдық куәлікті тану туралы шешім қабылдау.
2. Асыл тұқымды өнiмді (материалды) импорттаушылардың Үлгіні
келістіруге арналған өтінімдерін қарастыру тәртібі
5. Импорттаушы асыл тұқымды өнім (материал) межелі орынға әкелінгенге дейін 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Палатаға өтінішпен жүгінеді.
Импорттаушы өтiнiшке Үлгіні қоса бередi.
6. Ұсынылған Үлгіде мынадай мәлiметтер көрсетiлуі тиіс:
1) асыл тұқымдық куәлiкті немесе оған балама құжатты берген құзыреттi органның атауы;
2) импорттаушы туралы мәлімет (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);

3) дата рождения (получения) племенной продукции (материала);
4) кличка племенной продукции (материала) (при наличии);
5) идентификационный номер (татуировка, бирка, чип, тавро – одно или комбинация из перечисленных);
6) порода племенной продукции (материала) (при наличии сведений в документах);
7) пол животного (в случае ввоза животных);
8) регистрационный номер по племенной книге или регистру компетентного органа (в случае их ведения);
9) результаты генетической оценки племенной продукции (материала) (в случае проведения);
10) родословная (предоставляется в соответствие с требованиями стран–экспортеров);
11) дата выдачи племенного свидетельства или эквивалентного ему документа (при наличии);
12) масть и приметы племенной продукции (материала) (при наличии);
13) наличие индексной оценки племенной продукции (материала) по методикам, принятым в стране-экспортере или абсолютных показателей продуктивности племенной продукции (материала) или одного из его предков по методикам, принятым в стране-экспортере. В скотоводстве допускается предоставление сведений о собственной продуктивности животного или продуктивности одного из предков в документах, размещенных на интернет - ресурсе компетентного органа страны-экспортера. Допускается предоставление данных о происхождении и продуктивности животного по документам внутрифермерского учета, заверенного поставщиком, в виде приложения к племенному свидетельству или эквивалентных ему документам.
7. После регистрации заявления Палата в течение трех рабочих дней направляет Образец на рассмотрение Комиссии.
8. Комиссия состоит из представителей Палаты, общественных объединений и отраслевых научных организаций, а председателем является руководитель Палаты.
9. Палата за пять рабочих дней до проведения заседания в письменной форме, а также путем рассылки уведомлений на электронные адреса, оповещают организации, представители которых входят в состав Комиссии, для принятия мер по обеспечению их участия в работе Комиссии.
10. Срок рассмотрения Комиссией Образцов составляет десять рабочих дней со дня регистрации в Палате.
11. Решение Комиссии принимается в виде Акта в произвольной форме, который подписывается Председателем и членами Комиссии.
В случае несогласия членов Комиссии с Актом, составляется приложение к Акту с указанием причин несогласия, которое подписывается членом Комиссии выразившим несогласие.
12. В случае указания в заявленном Образце или в документах, размещенных на интернет-ресурсе компетентного органа сведений, указанных в пункте 6 настоящего Положения, Комиссия принимает решение о согласовании Образца.
Отсутствие или наличие несоответствия в заявленных Образцах или в документах, размещенных на интернет-ресурсе компетентного органа полных сведений, указанных в пункте 6 настоящего Положения, является причиной для отказа в согласовании Образца.

3) асыл тұқымды өнімнің (материалдың) туған (алынған) күні;
4) асыл тұқымды өнімнің (материалдың) лақап аты (бар болса);
5) сәйкестендіру нөмірі (татуировка, сырға, чип, таңба – санамаланғандардың бірі немесе комбинациясы);
6) асыл тұқымды өнімнің (материалдың) тұқымы (құжаттарда мәліметтер бар болса);
7) малдың жынысы (малды әкелген жағдайда);
8) асыл тұқымдық кiтап немесе құзыретті органның тiркелiмi (олар жүргiзiлген жағдайда) бойынша тiркеу нөмiрi;
9) асыл тұқымды өнімнің (материалдың) генетикалық бағалау нәтижесi (жүргізілген жағдайда);
10) тұқым-тегі (экспорттаушы елдердің талаптарына сәйкес беріледі);
11) асыл тұқымдық куәлiктің немесе оған балама құжаттың берілген күнi (бар болса);
12) асыл тұқымды өнімнің (материалдың) түсі және ерекше белгілері (бар болса);
13) экспорттаушы елдерде қабылданған әдістемелер бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) индекстік бағалаудың немесе экспорттаушы елде қабылданған әдістемелер бойынша асыл тұқымды өнімнің (материалдың) немесе оның арғы тектерінің біреуінің өнімділігінің абсолюттік көрсеткіштерінің болуы. Мал шаруашылығында экспорттаушы елдің құзыретті органының интернет-ресурсында орналастырылған құжаттардағы жануардың өзінің немесе оның арғы тектерінің біреуінің өнімділігі туралы мәліметті ұсынуға жол беріледі. Асыл тұқымдық куәлікке немесе оған балама құжатқа қосымша түрінде, жеткізушімен расталған, фермаішілік есеп құжаттары бойынша жануардың шығу тегі мен өнімділігі туралы мәліметті ұсынуға жол беріледі.
7. Өтініш тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Палата Үлгіні Комиссияның қарауына жолдайды.
8. Комиссия Палатаның, қоғамдық бірлестіктердің және салалық ғылыми ұйымдардың өкілдерінен тұрады, ал төрағасы Палатаның басшысы болып табылады.
9. Палата отырысты өткізуге дейін бес жұмыс күні бұрын өкілдері Комиссия құрамына кіретін ұйымдарды олардың Комиссия жұмысына қатысуын қаматамасыз ету бойынша шаралар қабылдауы үшін жазбаша түрде, сондай-ақ электрондық мекенжайларына хабарлама жіберу арқылы хабардар етеді.
10. Комиссияның Үлгіні қарастыру мерзімі ол Палатада тіркелген күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.
11. Комиссияның шешімі Комиссия Төрағасы және оның мүшелері қол қоятын, еркін нысандағы Акт түрінде қабылданады.
Комиссия мүшелері Актімен келіспеген жағдайда, Актіге келіспеу себептері көрсетілген қосымша жасалады, оған Комиссияның келіспеген мүшесі қол қояды.
12. Өтініш берілген Үлгіде немесе құзыретті органның интернет-ресурсында орналастырылған құжаттарда Осы Ереженің 6-тармағындағы мәліметтер көрсетілген жағдайда, Комиссия Үлгіні келісу туралы шешім қабылдайды.
Өтінілген Үлгіде немесе құзыретті органның ғаламтор-қорында орналастырылған құжаттарда осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген мәліметтердің болмауы немесе сәйкес келемеуі, Үлгіні келісуден бас тарту үшін себеп болып табылады.

13. В случае согласования Образца племенного свидетельства либо эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), согласованный Образец размещается на интернет-ресурсе Палаты.
14. Палата направляет заявителю представленный Комиссией Акт с решением о согласовании или отказом в согласовании заявленного Образца в течение одного рабочего дня после получения.
15. Образец подлежит повторному согласованию в случае изменения Образца компетентными органами страны-экспортера.
3. Порядок признания племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на импортированную
племенную продукцию (материал) компетентными органами
стран-экспортеров
16. Для признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, импортер обращается в Палату с заявлением по форме, согласно приложению 2 к настоящему Положению.
К заявлению импортер прилагает копии племенных свидетельств или эквивалентных им документов, выданных компетентным органом страны – экспортера и для сличения их оригиналы с условием обязательного возврата.
17. По крупному рогатому скоту допускается предоставление сведений о собственной продуктивности животного или продуктивности одного из предков в документах, размещенных на интернет-ресурсе компетентного органа страны-экспортера.
18. В случае импорта осемененного (слученного) животного дополнительно предоставляются сведения об отце будущего потомства (порода, регистрационный номер, родословная по трем поколениям с обеих сторон, данные по периоду случки или осеменения) в соответствии с требованиями страны-экспортера.
Допускается предоставление данных о происхождении и продуктивности отца будущего потомства по документам внутрифермерского учета, заверенного поставщиком, в виде приложения к племенному свидетельству или эквивалентному ему документу.
Для лошадей чистокровной верховой породы эквивалентным племенному свидетельству документом является паспорт международного образца, выданный жокей клубом страны-экспортера с указанием сведений о смене владельца.
19. Подлинность племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на племенную продукцию (материал) подтверждается компетентным органом страны-экспортера (удостоверяется подписью руководителя и заверяется печатью).
20. Специалистом Палаты проводится сличение всех сведений, указанных в копиях или оригиналах племенных свидетельств или эквивалентных им документов с Образцом и в течение десяти рабочих дней после поступления заявления, указанного в пункте 16 настоящего Положения выдается импортеру заключение о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа по форме, согласно приложению 3 к настоящему Положению.
Приложение 1
к Положению о порядке признания
племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа,
выданного на импортированную
племенную продукцию (материал)
компетентными органами
стран-экспортеров
Форма
Кому ________________________________________________________________
(Наименование республиканской палаты)
от __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер – для физического лица или полное
наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер – для
юридического лица)
Заявление
Прошу согласовать Образец племенного свидетельства/
эквивалентного ему документа, выданный компетентным органом
страны-экспортера ___________________________________________________
(название страны-экспортера)
на импортируемую племенную продукцию (материал) ____________________
____________________________________________________________________
(вид племенной продукции (материала))
Адрес импортера:_____________________________________________________
№ телефона __________________________________________________________
Подтверждаю достоверность предоставленных мною документов.
Я, ____________________, подтверждаю, что наличие данных в
последующих оригиналах племенных свидетельств будут соответствовать
данному образцу ____________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Дата ________________ ____________________
Место печати (при наличии) (подпись)
Приложение 2
к Положению о порядке признания
племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа,
выданного на импортированную
племенную продукцию (материал)
компетентными органами
стран-экспортеров
Форма
Кому ________________________________________________________________
(Наименование республиканской палаты)
от __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер – для физического лица или полное
наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер – для
юридического лица)
Заявление
Прошу признать племенное свидетельство/ эквивалентный ему
документ, выданный компетентным органом
страны-экспортера __________________________________________
(название страны-экспортера)
на импортируемую племенную продукцию (материал) _____________________
____________________________________________________________________
(вид племенной продукции (материала))
Адрес импортера:_____________________________________________________
№ телефона___________________________________________________________
К заявлению прилагаю копии племенных свидетельств или эквивалентных
им документов, выданных компетентным органом страны–экспортера.
Подтверждаю достоверность предоставленных мною документов.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Дата________________ ____________________
Место печати (при наличии) (подпись)
Приложение 3
к Положению о порядке признания
племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа,
выданного на импортированную
племенную продукцию (материал)
компетентными органами
стран-экспортеров
Форма
Заключение о признании племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа

13. Импортталған асыл тұқымдық өнiмге (материалға) берілген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың Үлгісі келісілген жағдайда келісілген Үлгі Палатаның ғаламтор-қорында орналастырылады.
14. Палата өтінім берілген Үлгінің келісілгені немесе келісуден бас тартылғаны туралы шешім бар Комиссия ұсынған актіні алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіге жолдайды.
15. Үлгіні экспорттаушы елдің құзыретті органдары өзгерткен жағдайда Үлгі қайта келісуге жатады.
3. Экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл
тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктi
немесе оған балама құжатты тану тәртiбi
16. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану үшін импорттаушы Палатаға осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
Импорттаушы өтінішке экспорттаушы елдің құзыреттi органы берген асыл тұқымдық куәлiктердің немесе оған балама құжаттардың көшірмелерін және мiндеттi түрде қайтару шартымен оларды салыстыру үшін түпнұсқаларын қоса бередi.
17. Ірі қара мал бойынша экспорттаушы елдің құзыретті органының интернет-ресурсында орналастырылған құжаттардағы малдың өзінің өнімділігі немесе арғы тегінің біреуінің өнімділігі туралы мәліметтерді ұсынуға жол беріледі.
18. Ұрықтандырылған (шағылыстырылған) малды импорттаған жағдайда экспорттаушы елдің талаптарына сәйкес болашақ тұқымның әкесі туралы мәлімет (тұқымы, тіркеу нөмірі, екі жақтағы үш буынның тұқым-тегі, ұрықтану немесе шағылысу кезеңі бойынша деректер) қосымша ұсынылады.
Асыл тұқымдық куәлікке немесе оған балама құжатқа қосымша түрінде жеткізушімен расталған, ферма ішілік есеп құжаттары бойынша болашақ тұқымның әкесінің шығу тегі мен өнімділігі туралы мәліметті ұсынуға жол беріледі.
Таза қанды мiнiс жылқылары үшін иесiнiң өзгергенi туралы мәлiметтерді көрсете отырып, экспорттаушы елдердің жокей клубтары берген халықаралық үлгiдегi паспорт асыл тұқымдық куәлікке балама құжат болып табылады.
19. Асыл тұқымды өнімге (материалға) асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың дұрыстығы экспорттаушы елдің құзыретті органымен расталады (басшының қолымен куәландырылады және мөрмен расталады).
20. Палата маманы асыл тұқымдық куәліктердің немесе оларға балама құжаттардың көшірмелерінде немесе түпнұсқаларында көрсетілген барлық мәліметтерді Үлгімен салыстыруды жүргізеді және осы Ереженің 16-тармағында көрсетілген өтініш түскеннен кейін он жұмыс күні ішінде импорттаушыға осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытынды беріледі.
Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген
асыл тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану тәртібі туралы
ережеге 1-қосымша
Нысан
Кімге________________________________________________________________
(Республикалық палата атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлға үшін – заңды тұлғаның
толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш
_______________________________ құзыретті органдары импортталған асыл
(экспорттаушы ел атауы)
тұқымды өнімге (материалға) ____________________ берген асыл тұқымдық
(асыл тұқымды өнімінің (материалдың) түрі)
куәліктің/оған балама құжаттың Үлгісін келістірулеріңізді сұраймын.
Импорттаушының мекенжайы: ___________________________________________
телефон № ___________________________________________________________
Өзім ұсынып отырған құжаттардың дұрыстығын растаймын.
Мен, _____________, асыл тұқым куәліктерінің келесі түпнұсқаларындағы
деректер __________________ осы үлгісіне сәйкес болатынын растаймын.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _____________________________Күні ________________ ________________
мөр орны (ол бар болса) (қолы)
Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген
асыл тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану тәртібі туралы
ережеге 2-қосымша
Нысан
Кімге________________________________________________________________
(Республикалық палата атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлға үшін – заңды тұлғаның
толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш
_______________________________ құзыретті органдары импортталған асыл
(экспорттаушы ел атауы)
тұқымды өнімге (материалға) ____________________ берген асыл тұқымдық
(асыл тұқымды өнімінің (материалдың) түрі)
куәліктің/оған балама құжаттың Үлгісін тануларыңызды сұраймын.
Импорттаушының мекенжайы: ___________________________________________
телефон № ___________________________________________________________
Өтінішке экспорттаушы елдің құзыретті органы берген асыл тұқымдық
куәлiктердің немесе оған балама құжаттардың көшірмелерін қоса
ұсынамын.
Өзім ұсынып отырған құжаттардың дұрыстығын растаймын.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _____________________________
Күні ________________ _________________
мөр орны (ол бар болса) (қолы)
Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген
асыл тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану тәртібі туралы
ережеге 3-қосымша
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы
қорытынды

1. Опись признанных племенных свидетельств или эквивалентных
ему документов, выданнных на импортированную племенную
продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
Общие сведения о племенном животном
Идентификационный номер племенного животного**
Регистрационный номер племенного свидетельства или сертификата
Данные о племенной ценности животного
вид
пол
порода
кличка и приметы
дата рождения
живая масса, кг*
ушная бирка
электронный чип
татуировка
тавро
класс по бонитировке
индексная оценка***
2. Опись непризнанных племенных свидетельств или
эквивалентных ему документов, выданнных на импортированную племенную
продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
Общие сведения о племенном животном
Идентификационный номер племенного животного**
Регистрационный номер племенного свидетельства или сертификата
Данные о племенной ценности животного
Причина непризнания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа
вид
пол
порода
кличка и приметы
дата рождения
живая масса, кг*
ушная бирка
электронный чип
татуировка
тавро
класс по бонитировке
индексная оценка***
*- для мясного скота, овец, свиней, лошадей и верблюдов продуктивного
направления
**- указывается одно или комбинация из перечисленных
***- проставляется отметка о наличии индексной оценки
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, выдавшего
заключение о признании племенного свидетельства или эквивалентного
ему документа _______________________________________________________
Дата ________________ ____________________
место печати (подпись)
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 3-2/1078
Некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан, признаваемые утратившими силу
1) приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 18-02/212 "Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7677, опубликован 8 августа 2012 года № 256-257 (27075-27076)) в газете "Казахстанская правда";
2) приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 15-04/466 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 18–02/212 "Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7930, опубликован 10 октября 2012 года № 346-347 (27165-27166)) в газете "Казахстанская правда";
3) приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 3-2/320 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота" и внесения изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 18-02/212 "Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9606, опубликован 11 сентября 2014 года № 177 (27798)) в газете "Казахстанская правда".

1. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген танылған асыл тұқымдық
куәліктердің немесе оларға балама құжаттардың тізімдемесі
Асыл тұқымды мал туралы жалпы мәлімет
Асыл тұқымды малдың сәйкестендіру нөмірі**
Асыл тұқымдық куәліктің немесе сертификаттың тіркеу нөмірі
Малдың асыл тұқымдық құндылығы туралы деректер
түрі
жынысы
тұқымы
лақап аты және белгілері
туған күні
тірі салмағы, кг*
құлақ сырғасы
электроннды чип
татуировка
таңба
бағалау бойынша сыныбы
Индекстік бағалау ***
2. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген, танылмаған асыл тұқымдық
куәліктер немесе олардың балама құжаттарының тізімдемесі
Асыл тұқымды мал туралы жалпы мәлімет
Асыл тұқымды малдың сәйкестендіру нөмірі**
Асыл тұқым куәлігінің немесе сертификаттың тіркеу нөмірі
Малдың асыл тұқымдық құндылығы туралы мәлімет
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты танымаудың себебі
түрі
жынысы
Тұқымы
Лақап аты және белгілері
Туған күні
Тірі салмағы, кг*
Құлақ сырғасы
электроннды чип
татуировка
таңба
Бағалау бойынша сыныбы
Бағалау көрсеткіші***
* – өнімділік бағыттағы етті ірі қара малдар, қойлар, шошқалар,
жылқылар және түйелер үшін
** – санамаланғандардың бір немесе комбинациясы көрсетіледі
*** – индекстік бағалаудың бар-жоғы туралы белгі қойылады
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы
қорытындыны берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________________________________________________________
Күні ________________ ____________________
мөр орны (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 3-2/1078 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің күші жойылды деп танылатын кейбір бұйрықтары
1. "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 18-02/212 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7677 болып тіркелген, 2012 жылғы 8 тамыздағы "Егемен Қазақстан" газетінің № 477-482 (27555) сандарында жарияланды);
2. "Экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымды өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктi немесе оған балама құжатты тану тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 18-02/212 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 15-04/466 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7930 болып тіркелген, 2012 жылғы 10 қазандағы "Егемен Қазақстан" газетінің санында жарияланды);
3. "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту және "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы қағиданы бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 18-02/212 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 3-2/320 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9606 болып тіркелген, 2014 жылғы 11 қыркүйектегі "Егемен Қазақстан" газетінің № 177 (28400) санында жарияланды) күші жойылды деп танылсын.