Об утверждении Правил выпуска, обращения и погашения исламских ценных бумаг и их государственной регистрации, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения, и аннулирования выпуска исламских ценных бумаг, а также Требований к проспекту выпуска исламских ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 251. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2016 года № 13006. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 298 (вводится в действие с 01.01.2019)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2018 № 298 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выпуска, обращения и погашения исламских ценных бумаг и их государственной регистрации, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения, и аннулирования выпуска исламских ценных бумаг согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к проспекту выпуска исламских ценных бумаг согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг (Хаджиева М.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения
(Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Исламдық бағалы қағаздарды шығару, айналысқа жіберумен өтеу және оларды мемлекеттік тіркеу, орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау және исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою қағидаларын, сондай-ақ Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы проспектісіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 251 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 4 ақпанда № 13006 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 298 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2018 № 298 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Исламдық бағалы қағаздарды шығару, айналысқа жіберу мен өтеу және оларды мемлекеттік тіркеу, орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау және исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы проспектісіне қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаменті (Хаджиева М.Ж.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Смолякова О. А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 251
Правила выпуска, обращения и погашения исламских ценных бумаг и
их государственной регистрации, рассмотрения отчетов об итогах
размещения и погашения, и аннулирования выпуска исламских
ценных бумаг
1. Настоящие Правила выпуска, обращения и погашения исламских ценных бумаг и их государственной регистрации, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения, и аннулирования выпуска исламских ценных бумаг (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьями 3, 8, 24 и 32-3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о РЦБ) и определяют условия и порядок выпуска, обращения и погашения исламских ценных бумаг (исламских арендных сертификатов и исламских сертификатов участия) и их государственной регистрации, в том числе присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам, а также рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения, и аннулирования выпуска исламских ценных бумаг.
2. Для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган, осуществляющий регулирование, контроль и надзор за рынком ценных бумаг,(далее - уполномоченный орган) следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме с указанием вида исламской ценной бумаги;
2) копию решения органа эмитента о выпуске исламских ценных бумаг, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения исламских ценных бумаг, использования средств, полученных эмитентом в результате размещения исламских ценных бумаг, объеме выпуска, количестве и виде исламских ценных бумаг, номинальной стоимости исламских ценных бумаг, сроке обращения исламских ценных бумаг, правах держателей исламских ценных бумаг, а также об обязательствах (ограничениях), принимаемых эмитентом;
3) проспект выпуска исламских ценных бумаг, согласованный с советом по принципам исламского финансирования, в двух экземплярах;
4) копии уставов эмитента и оригинатора;
5) копию договора, заключенного между эмитентом и оригинатором, определяющего условия выполнения оригинатором обязательств, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и проспектом выпуска исламских ценных бумаг, включая обязательства по выкупу или досрочному погашению исламских сертификатов участия, а также выкупу имущества у эмитента в случаях, установленных проспектом выпуска исламских ценных бумаг;

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 251 қаулысына
1-қосымша
Исламдық бағалы қағаздарды шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу, орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді қарау және исламдық бағалы
қағаздар шығарылымының күшін жою қағидалары
1. Осы Исламдық бағалы қағаздарды шығару, айналысқа жіберу мен өтеу және оларды мемлекеттік тіркеу, орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау және исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3, 8, 24 және 32-3-баптарына (бұдан әрі – БҚР туралы заң) сәйкес әзiрлендi және исламдық бағалы қағаздарды (исламдық жалдау сертификаттары мен исламдық қатысу сертификаттарын) шығару, айналысқа жіберу мен өтеу және оларды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде исламдық бағалы қағаздарға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру, сондай-ақ орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау және исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою талаптарымен тәртібін айқындайды.
2. Эмитент исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін бағалы қағаздар нарығын реттеуді, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) исламдық бағалы қағаздың түрі көрсетіле отырып, еркін нысанда жазылған өтiнiш;
2) исламдық бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу, эмитент исламдық бағалы қағаздарды орналастыру нәтижесінде алған қаражатты пайдалану тәртібі, исламдық бағалы қағаздар шығарылымының көлемі, саны мен түрі, исламдық бағалы қағаздардың номиналды құны, исламдық бағалы қағаздардың айналыс мерзімі, исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың құқықтары, сондай-ақ эмитент қабылдайтын міндеттемелер (шектеулер) туралы мәліметтер қамтылатын эмитент органының исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі;
3) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңеспен келісілген екі данадағы исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісі;
4) эмитент пен оригинатор жарғыларының көшірмелері;
5) эмитент пен оригинатордың арасында жасалған, оригинатордың Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасымен және исламдық қатысу сертификаттарын сатып алу немесе мерзімінен бұрын өтеу, сондай-ақ исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде белгіленген жағдайларда эмитенттен мүлікті сатып алу жөніндегі міндеттемелерді қосқандағы исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде белгіленген міндеттемелерді орындау талаптары айқындалатын шарттың көшірмесі;

6) копию договора доверительного управления имуществом, составляющим выделенные активы (при передаче имущества в доверительное управление).
3. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) регистрирует выпуск исламских ценных бумаг и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр проспекта выпуска исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа о его государственной регистрации.
4. В целях внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг в уполномоченный орган эмитентом представляются:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг, согласованные с советом по принципам исламского финансирования, в двух экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером, и заверенные оттиском печати эмитента (при наличии). Каждый из двух экземпляров содержит изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг на казахском и русском языках;
3) проспект выпуска исламских ценных бумаг, содержащий вносимые в него изменения и дополнения (на казахском и русском языках) на электронном носителе в формате PDF без финансовой отчетности;
4) копия решения органа эмитента, на основании которого внесены изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг, содержащего обоснование необходимости увеличения количества исламских сертификатов участия (при выпуске исламских сертификатов участия);
5) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг в случае изменения наименования эмитента, его места нахождения, а также при увеличении количества исламских сертификатов участия;
6) письменное обязательство эмитента о том, что в результате внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг не нарушаются права держателей исламских ценных бумаг;
7) в случае изменения места нахождения эмитента (оригинатора) - копию устава.
5. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) регистрирует изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг и осуществляет замену свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг при изменении наименования эмитента, его места нахождения, а также при увеличении количества исламских сертификатов участия;

6) бөлінген активтерді құрайтын мүлікті сенімгерлікпен басқару шартының көшірмесі (мүлікті сенімгерлікпен басқаруға берген кезде).
3. Эмитент исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган:
1) исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын тіркейді және эмитентке осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті береді;
2) уәкілетті органның оның мемлекеттік тіркелгендігі туралы белгісі бар исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің бір данасын эмитентке қайтарады.
4. Эмитент исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу мақсатында уәкiлеттi органға мыналарды ұсынады:
1) еркін нысанда жазылған өтiнiш;
2) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңеспен келісілген, қағаз тасымалдағышта қазақ және орыс тiлдерiнде екі данада жасалған, бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қойған және эмитенттің мөр бедерімен (бар болса) расталған исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар. Екі дананың әрқайсысында қазақ және орыс тiлдерiндегi исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар қамтылады;
3) қаржылық есептіліксіз PDF форматындағы электрондық тасымалдағышта оған енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулар (қазақ және орыс тiлдерiнде) қамтылатын исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсi;
4) исламдық қатысу сертификаттарының (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде) санын ұлғайту қажеттілігінің негіздемесі қамтылатын исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлген эмитент органы шешiмiнiң көшiрмесi;
5) эмитенттің атауы, оның орналасқан жері өзгерген жағдайда, сондай-ақ исламдық қатысу сертификаттарының саны ұлғайған кезде исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасы;
6) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу нәтижесінде исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың құқықтары бұзылмайтындығы туралы эмитенттің жазбаша мiндеттемесi;
7) эмитенттің (оригинатордың) орналасқан жері өзгерген жағдайда – жарғының көшiрмесi.
5. Эмитент исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкiлеттi орган:
1) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтыруларды тiркейдi және эмитенттің атауы, оның орналасқан жері өзгерген жағдайда, сондай-ақ исламдық қатысу сертификаттарының саны ұлғайған кезде исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiктi ауыстыруды жүзеге асырады;

2) возвращает эмитенту один экземпляр изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа об их государственной регистрации.
6. Документы, представленные эмитентом для внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней с даты подачи документов, указанных в пункте 4 Правил.
7. Для рассмотрения отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 1 статьи 23 Закона о РЦБ. Отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг составляется по форме согласно приложению 2 к Правилам и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе и на электронном носителе в формате PDF (на казахском и русском языках). При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг на казахском и русском языках.
8. Отчетным периодом размещения исламских ценных бумаг являются шесть последовательных месяцев.
Датой начала первого отчетного периода размещения является дата начала размещения исламских ценных бумаг, установленная проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
Датой начала следующего отчетного периода является дата, следующая за датой окончания предыдущего отчетного периода.
Датой окончания размещения исламских ценных бумаг является дата проведения последней операции по списанию всех исламских ценных бумаг с лицевого счета эмитента для учета объявленных ценных бумаг на лицевых счетах зарегистрированных лиц в системе реестров держателей исламских ценных бумаг эмитента либо дата окончания срока размещения исламских ценных бумаг, установленная проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
Отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг представляется эмитентом в течение одного месяца по окончании отчетного периода размещения. Одновременно регистратору направляется уведомление о предоставлении отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг уполномоченному органу.
9. Для рассмотрения отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление о рассмотрении отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг;
2) финансовую отчетность эмитента и оригинатора по состоянию на конец отчетного месяца или на дату завершения погашения исламских ценных бумаг;
3) отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг, составленный и оформленный в соответствии с приложением 3 к Правилам;

2) уәкiлеттi органның олардың мемлекеттік тiркелгенi туралы белгiсi бар исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулардың бір данасын эмитентке қайтарады.
6. Уәкiлеттi орган исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу үшін эмитент ұсынған құжаттарды осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттарды беру күнінен бастап күнтiзбелiк он бес күн iшiнде қарайды.
7. Эмитент исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау үшін уәкiлеттi органға БҚР туралы заңның 23-бабының 1-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады. Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есеп осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және қағаз тасымалдағышта екі данада және PDF форматында электрондық тасымалдағышта (қазақ және орыс тiлдерiнде) ұсынылады. Бұл ретте екі дананың әрқайсысында қазақ және орыс тiлдерiндегi исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есеп қамтылады.
8. Исламдық бағалы қағаздарды орналастырудың есептік кезеңі жүйелі алты ай болады.
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiнде белгіленген исламдық бағалы қағаздарды орналастыру басталған күн орналастырудың бiрiншi есепті кезеңiнiң басталу күні болып табылады.
Алдыңғы есепті кезеңнің аяқталған күнінен кейінгі күн келесі есепті кезеңнің басталу күні болып табылады.
Барлық исламдық бағалы қағаздарды эмитенттің жеке шотынан эмитенттің исламдық бағалы қағаздарын ұстаушылар тiзiлiмдерінің жүйесінде тіркелген тұлғалардың жеке шоттарында жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшін есептен шығару жөніндегі соңғы операцияны жүргізу күні не исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде белгіленген исламдық бағалы қағаздарды орналастыру мерзімінің аяқталған күні исламдық бағалы қағаздарды орналастыруды аяқтау күні болып табылады.
Эмитент исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті орналастырудың есепті кезеңі аяқталған соң бір ай iшiнде ұсынады. Бір мезгілде тіркеушіге уәкілетті органға исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну туралы хабарлама жіберіледі.
9. Эмитент исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есептi қарау үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есептi қарау жөніндегі өтініш;
2) есепті айдың соңындағы немесе исламдық бағалы қағаздарды өтеуді аяқтау күнгі жағдай бойынша эмитенттің және оригинатордың қаржылық есептілігі;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға талаптарға сәйкес жасалған және ресімделген исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есеп;

4) уведомление регистратора о закрытии реестра держателей исламских ценных бумаг эмитента;
5) уведомление платежного агента или эмитента (в случае отсутствия договора с платежным агентом), подтверждающее исполнение эмитентом (оригинатором) своих обязательств по погашению исламских ценных бумаг.
10. Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг представляется эмитентом в течение одного месяца после окончания срока погашения, установленного проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
11. Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг рассматривается уполномоченным органом в течение четырнадцати календарных дней с даты подачи документов в уполномоченный орган.
12. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для рассмотрения отчета об итогах размещения (погашения) исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) утверждает отчет об итогах размещения (погашения) исламских ценных бумаг и направляет эмитенту уведомление об утверждении отчета об итогах размещения (погашения) исламских ценных бумаг по форме согласно приложению 4 к Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр отчета об итогах размещения или погашения исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.
13. Если в течение шести месяцев с даты начала отчетного периода размещения исламских ценных бумаг эмитент не разместил ни одной исламской ценной бумаги, эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) письменное уведомление, содержащее сведения о том, что в данном периоде размещение исламских ценных бумаг не осуществлялось;
2) копию справки, выданной регистратором о состоянии лицевого счета эмитента для учета объявленных ценных бумаг на дату окончания отчетного периода размещения исламских ценных бумаг.
14. Присвоение национального идентификационного номера исламским ценным бумагам предполагаемого выпуска производится уполномоченным органом при условии соответствия документов эмитента условиям и порядку представления документов на государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, установленным Правилами.
15. Ответственный сотрудник уполномоченного органа:
1) выстраивает национальный идентификационный номер согласно Правилам;
2) проверяет отсутствие аналогичных национальных идентификационных номеров находящихся в обращении выпусков исламских ценных бумаг;
3) присваивает национальный идентификационный номер;
4) письменно информирует эмитента о присвоении национального идентификационного номера с приложением свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг с присвоенным национальным идентификационным номером.

4) эмитенттің исламдық бағалы қағаздарын ұстаушылардың тізілімін жабу туралы тіркеушінің хабарламасы;
5) эмитенттің (оригинатордың) исламдық бағалы қағаздарды өтеу жөніндегі өз міндеттемелерін орындауын растайтын төлем агентінің немесе эмитенттің хабарламасы (төлем агентімен шарт болмаған жағдайда).
10. Эмитент исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есепті исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде белгіленген өтеу мерзімі аяқталғаннан кейін бір ай ішінде ұсынады.
11. Уәкілетті орган исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есепті уәкілетті органға құжаттарды беру күнінен бастап күнтізбелік он төрт күн ішінде қарайды.
12. Эмитент исламдық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті қарау үшiн ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкiлеттi орган:
1) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекiтедi және эмитентке Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есептің бекiтiлгенi туралы хабарлама жiбередi;
2) уәкiлеттi органның оның бекiтілгенi туралы белгiсi бар исламдық бағалы қағаздарды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есептің бiр данасын эмитентке қайтарады.
13. Егер исламдық бағалы қағаздарды орналастырудың есептi кезеңi басталған күннен бастап алты ай iшiнде бiр де бiр исламдық бағалы қағазды орналастырмаған жағдайда, эмитент уәкiлеттi органға мыналарды ұсынады:
1) осы кезеңде исламдық бағалы қағаздарды орналастыру жүзеге асырылмағаны туралы мәлiметтер қамтылатын жазбаша хабарлама;
2) исламдық бағалы қағаздарды орналастырудың есептi кезеңi аяқталған күнгi жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшін эмитенттiң жеке шотының жай-күйi туралы тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесi.
14. Уәкілетті орган эмитенттің құжаттары Қағидаларда белгіленген исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсынудың талаптары мен тәртібіне сәйкес келген жағдайда болжанып отырған шығарылымның исламдық бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірін береді.
15. Уәкілетті органның жауапты қызметкері:
1) Қағидаларға сәйкес ұлттық сәйкестендіру нөмірін ретке келтіреді;
2) айналыста бар исламдық бағалы қағаздардың шығарылымына ұқсас ұлттық сәйкестендіру нөмірлерінің болмауын тексереді;
3) ұлттық сәйкестендіру нөмірін береді;
4) ұлттық сәйкестендіру нөмірі берілген исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қоса бере отырып, эмитентті ұлттық сәйкестендіру нөмірі берілгендігі туралы жазбаша хабардар етеді.

16. Для присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам используются арабские цифры и прописные (заглавные) буквы латинского алфавита (за исключением букв "I" и "О").
17. Национальный идентификационный номер включает в себя двенадцать последовательных символов (считая слева направо), не разделенных каким-либо знаком препинания, и состоит из трех частей:
1) символы, расположенные на первой и второй позициях, обозначают двухбуквенный код страны, в соответствии с законодательством которой произведен выпуск исламских ценных бумаг эмитента (для Республики Казахстан используется код "KZ");
2) символы, расположенные на третьей, четвертой, пятой, шестой, седьмой, восьмой, девятой, десятой и одиннадцатой позициях, являются основным номером, составляемым в соответствии с пунктами 18, 19, 20, 21, 22 и 23 Правил;
3) символ, расположенный на двенадцатой позиции, является контрольной цифрой, которая рассчитывается в соответствии с пунктом 24 Правил.
18. Символ, расположенный на третьей позиции, обозначает вид исламских ценных бумаг (для исламских арендных сертификатов используется символ "3", для исламских сертификатов участия используется символ "4").
19. Символ, расположенный на четвертой позиции, обозначает организационно-правовую форму эмитента исламских ценных бумаг:
1) символ "C" - акционерное общество;
2) символ "P" - товарищество с ограниченной ответственностью.
20. При регистрации выпуска исламских ценных бумаг символ, расположенный на пятой позиции, обозначается цифрой "0".
21. Символ, расположенный на шестой позиции, обозначает единицу измерения срока обращения исламских ценных бумаг (с учетом особенности, установленной частью шестой пункта 22 Правил):
1) символ "Y" - годы;
2) символ "M" - месяцы;
3) символ "W" - недели;
4) символ "D" - дни.
22. Символы, расположенные на седьмой и восьмой позициях, обозначают срок обращения исламских ценных бумаг в соответствующей единице измерения.
Если срок обращения составляет менее 10 соответствующих единиц измерения, в седьмой позиции указывается символ "0" (ноль).
Если срок обращения составляет нецелое количество единиц измерения, он переводится в нижестоящие единицы измерения. При этом продолжительность месяца принимается равной 30 дням. Если в результате такого перевода образуется дробное число или число, превышающее 99, единица измерения не меняется, а округляется до целого числа. Например, 4,5 года заменяется на 54 месяца (4,5 х 12 = 54), 3,5 месяца заменяются на 4 месяца (3,5 х 30 = 105 > 99).
Если срок обращения в каких-либо единицах измерения составляет целое количество единиц измерения более высокого уровня, он переводится в вышестоящие единицы измерения. Например, 36 месяцев заменяются на 3 года.
Если срок обращения превышает 99 соответствующих единиц измерения, он переводится с округлением в вышестоящую единицу измерения. При этом продолжительность месяца принимается равной 30 дням. Например, 180 дней заменяются на 6 месяцев (180:30 = 6,00), 115 дней заменяются на 4 месяца (115:30 = 3,83), 110 месяцев заменяются на 9 лет (110:12 = 9,17), 225 дней заменяются на 8 месяцев (225:30 = 7,5).
При изменении единицы измерения срока обращения исламских ценных бумаг в соответствии с частями третьей, четвертой и пятой настоящего пункта, соответственно меняется символ, расположенный на шестой позиции.

16. Исламдық бағалы қағаздарға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру үшін араб цифрлары мен латын алфавитінің қаріптері ("I" және "О" қаріптерін қоспағанда) жазба (тақырыптық) пайдаланылады.
17. Ұлттық сәйкестендіру нөмірі қандай да бір тыныс белгісімен бөлінбеген қатарынан он екі символдарды (солдан оңға қарай есептегенде) құрайды және мынадай үш бөліктен тұрады:
1) бірінші және екінші позицияларда орналасқан символдар, заңнамаға сәйкес эмитенттің исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын шығарған елдің екі әріпті кодын білдіреді (Қазақстан Республикасы үшін "KZ" коды пайдаланылады);
2) үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы және он бірінші позицияларда орналасқан символдар Қағидалардың 18, 19, 20, 21, 22 және 23-тармақтарына сәйкес есептелетін негізгі нөмір болып табылады;
3) он екінші позицияда орналасқан символ Қағидалардың 24-тармағына сәйкес есептелетін бақылаушы цифр болып табылады;
18. Үшінші позицияда орналасқан символ исламдық бағалы қағаздардың түрлерін білдіреді (исламдық жалдау сертификаттары үшін "3" символы пайдаланылады, ал исламдық қатысу сертификаттары үшін "4" символы пайдаланылады).
19. Төртінші позицияда орналасқан символ исламдық бағалы қағаздар эмитентінің мынадай ұйымдық-құқықтық нысанын білдіреді:
1) "C" символы – акционерлік қоғам;
2) "P" символы – жауапкершілігі шектеулі серіктестік.
20. Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын тіркеу кезінде бесінші позицияда орналасқан символ "0" цифрымен белгіленеді.
21. Алтыншы позицияда орналасқан символ исламдық бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің мынадай өлшем бірлігін білдіреді (Қағидалардың 22-тармағының алтыншы бөлігінде белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып):
1) "Y" символы – жылдар;
2) "M" символы – айлар;
3) "W" символы – апталар;
4) "D" символы – күндер.
22. Жетінші және сегізінші позицияларда орналасқан символдар исламдық бағалы қағаздардың тиісті өлшем бірлігіндегі айналыс мерзімін білдіреді.
Егер айналыс мерзімі тиісті 10 өлшем бірлігінен кем болса, жетінші позицияда "0" (нөл) символы көрсетіледі.
Егер айналыс мерзімі өлшем бірлігінің бүтін емес саны болса, ол төмен тұрған өлшем бірліктеріне ауыстырылады. Бұл ретте айдың ұзақтығы 30 күнге тең деп алынады. Егер осылай аударым жасау нәтижесінде бөлшек сан немесе 99-дан асатын сан құралса, онда өлшем бірлігі өзгермейді, бүтін санға дейін дөңгелектенеді. Мысалы, 4,5 жыл 54 айға ауыстырылады (4,5 х 12 = 54), 3,5 ай 4 айға ауыстырылады (3,5 х 30 = 105 > 99).
Егер, қандай да бір өлшем бірліктеріндегі айналыс мерзімі мейлінше жоғары деңгейдегі өлшем бірлігінің бүтін санын құрайтын болса, ол жоғары тұрған өлшем бірлігіне ауыстырылады. Мысалы, 36 ай 3 жылға ауыстырылады.
Егер айналыс мерзімі тиісті 99 өлшем бірлігінен асатын болса, ол жоғары тұрған өлшем бірлігіне дөңгелектеніп, ауыстырылады. Бұл ретте айдың ұзақтығы 30 күнге тең деп алынады. Мысалы, 180 күн 6 айға ауыстырылады (180: 30 = 6,00), 115 күн төрт айға ауыстырылады (115: 30 = 3,83), 110 ай 9 жылға ауыстырылады (110: 12 = 9,17), 225 күн 8 айға ауыстырылады (225: 30 = 7,5).
Осы тармақтың үшінші, төртінші және бесінші бөліктеріне сәйкес исламдық бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің өлшем бірліктерін өзгерту кезінде тиісінше алтыншы позицияда орналасқан символ өзгереді.

23. Символы, расположенные на девятой, десятой и одиннадцатой позициях, обозначают номер выпуска исламских ценных бумаг, присвоенный при внесении в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.
24. Контрольная цифра рассчитывается следующим образом:
1) шаг 1 - заполняются первые одиннадцать позиций согласно пунктам 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 Правил;
2) шаг 2 - расположенные на позициях буквенные символы заменяются числами в соответствии с таблицей перевода буквенных символов в числа согласно приложению 5 к Правилам;
3) шаг 3 - каждая цифра полученного числового ряда (начиная с его правого края) умножается на коэффициент "2" - для цифр, находящихся на нечетных позициях, "1" - для цифр, находящихся на четных позициях;
4) шаг 4 - суммируются цифры ряда, полученного в результате выполнения шага 3;
5) шаг 5 - если сумма, полученная в результате выполнения шага 4, оканчивается на "0", то контрольной цифрой является "0". В обратном случае контрольной цифрой является результат вычитания суммы, полученной в результате выполнения шага 4, из числа, превышающего данную сумму и являющегося минимальным из кратных десяти.
25. Пример присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам приведен в приложении 6 к Правилам.
26. Эмитент (оригинатор) обеспечивает идентичность содержания документов на электронном и бумажном носителях, представленных в уполномоченный орган в соответствии с Правилами.
27. Копии документов, представленные эмитентом (оригинатором), заверяются подписью первого руководителя (либо лицом его замещающим) и оттиском печати (при наличии) эмитента (оригинатора).
При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подпись первого руководителя (либо лица его замещающего) и оттиск печати (при наличии) наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
28. Для аннулирования выпуска исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента, принявшего решение об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг;
3) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, проспекта выпуска исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа о регистрации;
4) уведомление регистратора об отсутствии держателей исламских ценных бумаг на дату принятия решения об аннулировании в случае, если ни одна исламская ценная бумага данного выпуска не была размещена или все исламские ценные бумаги данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг;

23. Тоғызыншы, оныншы және он бірінші позицияларда орналасқан символдар Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізу кезінде берілген исламдық бағалы қағаздар шығарылымының нөмірін білдіреді.
24. Бақылау цифрі былайша есептеледі:
1) 1-адым – Қағидалардың 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-тармақтарына сәйкес алғашқы он бір позиция толтырылады;
2) 2-адым – позицияларда орналасқан қаріптік символдар Қағидаларға 5-қосымшадағы қаріптік белгілерді сандарға ауыстыру кестесіне сәйкес сандармен ауыстырылады;
3) 3-адым – алынған сандық қатардың әрбір цифрі (оның оң шетінен бастағанда) тақ позициялардағы цифрлар үшін – "2", жұп позициялардағы цифрлар үшін – "1" коэффициентіне көбейтіледі;
4) 4-адым – 3-адымды орындау нәтижесінде алынған қатардың цифрлары қосылады;
5) 5-адым – егер 4-адымды орындау нәтижесінде алынған сома "0"-ге аяқталатын болса, онда бақылау цифрі "0" болады. Керісінше жағдайда 4-адымды орындау нәтижесінде алынған соманы шегеру нәтижесі осы сомадан асатын және он еселенгендердің барынша төменгісі болып табылатын қатарынан бақылау цифрі болып табылады.
25. Исламдық бағалы қағаздарға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру мысалы осы Қағидалардың 6-қосымшасында келтірілген.
26. Қағидаларға сәйкес эмитент (оригинатор) уәкілетті органға электронды және қағаз тасымалдағыштармен ұсынған құжаттар мазмұнының сәйкестігін қамтамасыз етеді.
27. Эмитент (оригинатор) уәкілетті органға ұсынған құжаттар көшірмесі бірінші басшының (не оның орнындағы адамның) қолымен және эмитенттің (оригинатордың) мөр бедерімен (бар болса) расталады.
Құжаттардың беттері көп болған жағдайда әрбір парақ не құжат расталады және әрбір парақ не құжат тігіледі және тігілген жиекке және ішінара қағазға желімделіп, қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының (не оның орнындағы адамның) қолы және мөр бедері (бар болса) ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжат парағына қойылуы тиіс.
28. Эмитент исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) еркін нысанда жазылған өтiнiші;
2) исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою туралы шешімін қабылдаған эмитентінің органы шешімінің көшірмесі;
3) исламдық бағалы қағаздарды шығарылымын, уәкілетті органның тіркеу туралы белгісімен бағалы қағаздар шығарылымының проспектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқалары;
4) егер осы шығарылымның ешбір исламдық бағалы қағазы орналастырылмаған осы шығарылымның барлық исламдық бағалы қағаздарды бағалы қағаздардың қайталама нарығында эмитент сатып алған жағдайда, жою туралы шешім қабылданған күніне исламдық бағалы қағаздары ұстаушылардың болмағаны туралы тіркеушінің хабарламасы;

5) документ, подтверждающий выкуп права требования по всем исламским ценным бумагам данного выпуска, в случае истечения их срока действия.
При осуществлении процедур реструктуризации финансовых организаций эмитент дополнительно к документам, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) части первой настоящего пункта, представляет копию решения суда о проведении реструктуризации эмитента с приложением копии плана реструктуризации, утвержденного судом.
Ликвидационная комиссия эмитента, ликвидируемого в принудительном порядке, дополнительно к документам, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) части первой настоящего пункта, представляет документы, подтверждающие завершение ликвидационного процесса (копию ликвидационного баланса).
29. В случае утраты документов, перечисленных в подпункте 3) части первой пункта 28 Правил, эмитент представляет в уполномоченный орган копию опубликованного в средствах массовой информации (периодические печатные издания и иные формы периодического публичного распространения массовой информации, включая интернет-ресурсы) сообщения о недействительности утраченных документов.
30. Документы, представленные эмитентом в уполномоченный орган на аннулирование выпуска исламских ценных бумаг, рассматриваются в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.
31. В случае соответствия документов, представленных эмитентом на аннулирование выпуска исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан и Правил, уполномоченный орган аннулирует выпуск исламских ценных бумаг и направляет эмитенту свидетельство об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг по форме согласно приложению 7 к Правилам. Принятое решение об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг уполномоченный орган доводит до сведения регистратора и центрального депозитария.
32. Выпуск исламских ценных бумаг аннулируется с даты, указанной в уведомлении об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг, но не позднее десяти календарных дней с даты принятия уполномоченным органом решения об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг.
Приложение 1
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг
"__" __________ 20 __ года № ______ город ________
Национальный Банк Республики Казахстан произвел государственную
регистрацию выпуска
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
____________________________________________________________________
(наименование и адрес эмитента),
зарегистрированного
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(номер и дата регистрации)
Выпуск разделен на
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(количество исламских ценных бумаг цифрами и прописью)
которым присвоен национальный идентификационный номер ______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Номинальная стоимость одной_________________________________________
____________________________________________________________________
______________________________________________________________тенге.
(указывается вид исламских ценных бумаг их стоимость цифрами и
прописью)
Объем выпуска составляет_____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ тенге.
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых исламских ценных бумаг
цифрами и прописью)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за
номером ____________________________________________________________.
Дополнительная информация о выпуске _________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность лица,
подписавшего свидетельство, подпись, печать.
Приложение 2
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
ОТЧЕТ
об итогах размещения исламских ценных бумаг

5) олардың қолданылу өткен жағдайда осы шығарылымының барлық исламдық бағалы қағаздары бойынша талап ету құқығын сатып алуды растайтын құжатты ұсынады.
Қаржы ұйымдарын қайта құрылымдау рәсімдерін жүзеге асырған кезде эмитент осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға қосымша, сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының көшірмелерін қоса бере отырып, эмитентті қайта құрылымдау жүргізу туралы сот шешімінің көшірмесін ұсынады.
Мәжбүрлеп тәртіппен таратылатын эмитенттің тарату комиссиясы осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға қосымша тарату процессінің аяқталуын растайтын құжаттарды (тарату балансының көшірмесін) ұсынады.
29. Қағидалардың 28-тармағының бірінші бөлігінің 3) тармақшасында атап өтілген құжаттар жоғалған жағдайда, эмитент уәкілетті органға бұқаралық ақпарат құралдарында (мерзiмдi баспасөз басылымы және интернет-ресурстарды қоса алғанда, бұқаралық ақпаратты таратудың басқа да нысаны) жарияланған жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы хабарламаның көшірмесін ұсынады.
30. Эмитент уәкілетті органға исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жоюға ұсынған құжаттар оларды алған күннен бастап күнтізбелік он төрт күн ішінде қаралады.
31. Эмитент исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жоюға ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасының және Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жояды және эмитентке Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою жөніндегі куәлікті жібереді. Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою жөніндегі қабылданған шешімді уәкілетті орган тіркеушіге және орталық депозитарийге жібереді.
32. Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою жөніндегі хабарламада көрсетілген күннен бастап, бірақ уәкілетті орган исламдық бағалы қағаздардың шығарылымын жою жөніндегі шешімді қабылдаған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей жойылады.
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы
куәлік
20 ___ жылғы "___" __________ ________ қаласы № _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
_____________________________________________________________________
(тіркеу нөмірі және күні) тіркелген
_____________________________________________________________________
(эмитенттің атауы және мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі)
шығарылымды мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздары саны цифрмен және жазбаша)
бөлінді әрі оларға ұлттық сәйкестендіру
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
нөмірі берілді.
Бір _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың түрі және құны цифрмен және жазбаша)
номиналдық құны ______________________________________ теңге.
Шығарылымының көлемі ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________теңге
(шығарылатын исламдық бағалы қағаздардың жиынтық номиналды құны
цифрмен және жазбаша)
Шығарылым ________________________________________________ нөмірімен
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілді.
Шығарылым туралы қосымша ақпарат:____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Куәлікке қол қойған адамның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса) және лауазымы, қолы, мөрі
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы
ЕСЕП

1. Наименование эмитента и его место нахождения.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
3. Дата государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг и номер государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг.
4. Сведения об исламских ценных бумагах: общее количество, вид, номинальная стоимость.
5. Сведения о размещении исламских ценных бумаг:
1) дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) об итогах размещения исламских ценных бумаг;
2) дата начала и дата окончания периода размещения, за который представляется отчет;
3) дата начала и дата окончания периода обращения;
4) количество исламских ценных бумаг, размещенных на неорганизованном рынке ценных бумаг путем подписки и сумма привлеченных денег. В случае размещения исламских ценных бумаг путем проведения аукциона необходимо указать даты их проведения и наивысшую цену продажи на аукционе;
5) информация о размещении исламских ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг (категория списка организатора торгов, рыночная стоимость исламских ценных бумаг на дату окончания размещения исламских ценных бумаг, наивысшая цена на торгах и дата первых и последних торгов, количество размещенных исламских ценных бумаг и сумма привлеченных денег);
6) количество размещенных исламских ценных бумаг за отчетный период и всего с учетом ранее размещенных исламских ценных бумаг с даты начала их размещения;
7) количество выкупленных исламских ценных бумаг на дату окончания отчетного периода, дата принятия решения о выкупе, а также сумма расходов, понесенных эмитентом или оригинатором при их выкупе;
8) информация об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска исламских ценных бумаг. В данном пункте следует указать информацию:
о наименовании профессионального участника рынка ценных бумаг, дате и номере договора на оказание услуг андеррайтера, заключенных эмитентом, а также об участниках эмиссионного консорциума;
о дисконте и комиссионных, которые выплачены (подлежат выплате) андеррайтерам или другим участникам размещения, представителям в процентном выражении от общего объема размещения, объеме дисконта и комиссионных на каждую размещаемую исламскую ценную бумагу и другие сведения о расходах;
о количестве размещенных исламских ценных бумаг без привлечения андеррайтеров и дальнейших планах размещения;

1. Эмитенттiң атауы және оның орналасқан жері.
2. Эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күнi және нөмiрi, сондай-ақ олардың мемлекеттiк тiркеуін (қайта тiркеуін) жүзеге асырған органның атауы көрсетiледi.
3. Исламдық бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы нөмірі.
4. Исламдық бағалы қағаздары туралы мәліметтер: жалпы саны, түрі, номиналдық құны.
5. Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру туралы мәліметтер:
1) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы алдыңғы есепті (есептерді) бекіту күні;
2) есеп ұсынылатын кезеңдегі орналастырудың басталу күні және аяқталу күні;
3) айналыс кезеңінің басталу күні және аяқталу күні;
4) ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығындағы жазылу жолымен орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың саны және тартылған ақша сомасы. Исламдық бағалы қағаздарды аукцион өткізу жолымен орналастырған жағдайда олардың өткен күнін және аукциондағы ең жоғарғы сату бағасын көрсету керек;
5) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында исламдық бағалы қағаздарды орналастыру туралы ақпарат (caуда-саттықты ұйымдастырушылар тiзiмiнiң санаты, исламдық бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күнге исламдық бағалы қағаздардың нарықтық құны, сауда-саттықтағы ең жоғарғы баға және бiрiншi және соңғы сауда-саттық күні, орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың саны және тартылған ақша сомасы);
6) есепті кезеңдегі орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың және олардың орналастыру басталған күнінен бастап бұрын орналастырылған исламдық бағалы қағаздарды ескере отырып, барлығының саны;
7) есепті кезең аяқталған күнге сатып алынған исламдық бағалы қағаздардың саны, сатып алу жөнінде шешім қабылданған күн, сондай-ақ эмитент немесе оригинатор оларды сатып алған кезде келген шығындар;
8) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының андеррайтерлерi (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат. Осы тармақта мынадай ақпаратты көрсету керек:
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, эмитентпен жасалған андеррайтер қызметін көрсету жөнiндегi шарттың күні мен нөмiрi, сондай-ақ эмиссиялық консорциум қатысушылары туралы;
андеррайтерлерге немесе орналастырудың басқа қатысушыларына, өкілдерге төленген (төленуі тиіс) орналастырудың жалпы көлемiнiң пайызға шаққандағы дисконт және комиссия, әрбір орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың дисконты және комиссиясы көлемі туралы және шығыстар туралы басқа да мәліметтер;
андеррайтерлердi тартпай орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың саны және орналастырудың одан әрі жоспарлары туралы;

9) сведения о количестве собственников исламских ценных бумаг по категориям собственников:
единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды, страховые компании, банки второго уровня, организации осуществляющие отдельные виды банковских операции, брокеры - дилеры и иные собственники с указанием количества и вида исламских ценных бумаг, принадлежащих собственникам каждой из вышеуказанных категорий лиц;
10) количество неразмещенных исламских ценных бумаг;
11) наименование и место нахождения оригинатора с указанием номера и даты заключения соответствующих договоров;
12) сумма денег, полученных от инвестирования временно свободных денег на дату окончания отчетного периода.
6. Наименование средств массовой информации и дата публикации информационного сообщения о выпуске исламских ценных бумаг.
7. Сведения о выплате дохода по исламским ценным бумагам:
1) размер выплаченного держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам в отчетном периоде;
2) периодичность и сроки выплаты держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам;
3) порядок расчетов при выплате дохода по исламским ценным бумагам (форма расчетов: наличная, безналичная);
4) общая сумма полученного дохода по имуществу, приобретенному от размещения исламских ценных бумаг в отчетном периоде;
5) сумма денег, направленная на создание и дальнейшее формирование резервного фонда в составе выделенных активов эмитента, а также сведения об использовании средств резервного фонда в отчетном периоде;
6) размер комиссионного вознаграждения, выплаченного доверительному управляющему выделенными активами (оригинатору) в отчетном периоде;
7) сумма денег, полученная по инвестиционному проекту (при выпуске исламских сертификатов участия) эмитентом и оригинатором в отчетном периоде (указывается отдельно для эмитента и оригинатора).
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами их замещающими и заверяется оттиском печати (при наличии) эмитента. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией справки на дату окончания периода размещения исламских ценных бумаг, выданной регистратором о количестве размещенных исламских ценных бумаг в разрезе по категориям собственников, финансовой отчетностью по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения исламских ценных бумаг и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати (при наличии) наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверяется подписью первого руководителя или лица, его замещающего.
Приложение 3
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
ОТЧЕТ
об итогах погашения исламских ценных бумаг

9) меншік иелерiнiң санаттары бойынша исламдық бағалы қағаздардың меншік иелерінің саны туралы мәліметтер:
жоғарыда аталған әр санаттағы тұлғалардың меншігіне тиесілі исламдық бағалы қағаздардың санын және түрін көрсете отырып, зейнетақы қорлары, сақтандыру компаниялары, екiншi деңгейдегi банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, брокер-дилерлер және өзге де меншiк иелерi;
10) орналастырылмаған исламдық бағалы қағаздардың саны;
11) тиісті шарттарды жасау күні мен нөмірі көрсетілген оригинатордың атауы мен орналасқан жері;
12) есепті кезеңнің аяқталу күніне уақытша бос ақшаны инвестициялаудан алынған ақша сомасы.
6. Бұқаралық ақпарат құралдарының атауы және исламдық бағалы қағаздар шығарылымы туралы ақпараттық хабар жарияланған күн.
7. Исламдық бағалы қағаздар бойынша кіріс төлеу туралы мәлiметтер:
1) есепті кезең ішінде исламдық бағалы қағаздар бойынша исламдық бағалы қағаздарды ұстаушыларға төленген кіріс мөлшері;
2) исламдық бағалы қағаздар бойынша исламдық бағалы қағаздарды ұстаушыларға төлемнің кезеңділігі және мерзімі;
3) исламдық бағалы қағаздар бойынша кіріс төлеу кезiндегi есеп айырысу тәртiбi (есеп айырысу нысаны: қолма-қол, қолма-қол жасалмайтын);
4) есепті кезең ішінде исламдық бағалы қағаздарды орналастырудан сатып алынған мүлік бойынша алынған кірістің жалпы сомасы;
5) эмитенттің бөлінген активтері құрамында резервтік қорды құру және одан әрі қалыптастыруға бағытталған ақша сомасы, сондай-ақ есепті кезеңдегі резервтік қордың қаражатын пайдалану туралы мәліметтер;
6) есепті кезең ішінде бөлінген активтерді сенімгерлік басқарушыға (оригинаторға) төленген комиссиялық сыйақы мөлшері;
7) есепті кезең ішінде эмитент пен оригинатор инвестициялық жоба бойынша (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде) алған ақша сомасы (эмитент және оригинатор үшін жеке көрсетіледі).
Есепке эмитенттің бiрiншi басшысы, бас бухгалтері немесе олардың орнындағы адамдар қол қояды және эмитенттің мөрiнiң бедерімен (бар болса) расталады. Есептiң әрбiр данасы орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың саны туралы меншiк иелерiнiң санаты бойынша бөлiгiнде тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесiмен, есептi айдың соңындағы жағдай бойынша немесе исламдық бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күнгi қаржылық есеппен бiрге тiгiледi және тiгiстiң түйiнiне және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң бедері (бар болса) жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылады және бiрiншi басшының немесе оның орнындағы адамның қолымен куәландырылады.
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы
ЕСЕП

1. Наименование эмитента и оригинатора.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора.
В данном пункте указывается дата и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора, а также наименование органа, осуществившего их государственную регистрацию (перерегистрацию).
3. Место нахождения эмитента и оригинатора.
4. Дата государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг и номер выпуска.
5. Дата утверждения отчета (отчетов) об итогах размещения исламских ценных бумаг.
6. Сведения о погашении исламских ценных бумаг:
1) дата погашения исламских ценных бумаг;
2) сведения о количестве досрочно погашенных исламских ценных бумаг с указанием оснований досрочного погашения и суммы денег, перечисленных оригинатором эмитенту для погашения исламских ценных бумаг;
3) сумма денег, привлеченных из резервного фонда для погашения исламских ценных бумаг.
7. Суммарный размер выплаченного дохода по исламским ценным бумагам и сумма погашения. В данном пункте приводится подробный расчет.
Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг прошивается с финансовой отчетностью эмитента и оригинатора по состоянию на конец отчетного месяца или на дату завершения погашения исламских ценных бумаг, подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, либо лицами, их замещающими, уполномоченным лицом от имени представителя держателей исламских ценных бумаг и заверяется оттиском печати эмитента (при наличии).
Приложение 4
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
Уведомление
об утверждении отчета об итогах размещения
(погашения) исламских ценных бумаг
"__" __________ 20 __ года № ______ город ________
Национальный Банк Республики Казахстан утвердил отчет об итогах размещения (погашения)
____________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
___________________________________________________________________,
(наименование и адрес эмитента)
зарегистрированного
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(номер и дата регистрации)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за
номером_____________________________________________________________.
Выпуск разделен на__________________________________________________
____________________________________________________________________
(количество цифрами и прописью, вид исламских ценных бумаг)
номинальной стоимостью _____________________________________________
______________________________________________________________ тенге.
(размер номинальной стоимости цифрами и прописью)
По состоянию на _____________________________________________________
(дата, месяц, год окончания размещения (погашения) исламских ценных
бумаг)
размещенных (погашенных) ____________________________________________
не размещенных _____________________________________________________.
Дополнительная информация о выпуске _________________________________
____________________________________________________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность лица,
подписавшего уведомление, подпись, печать
Приложение 5
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Таблица
перевода буквенных символов в числа
A
10
F
15
L
20
R
25
W
30
B
11
G
16
M
21
S
26
X
31
C
12
H
17
N
22
T
27
Y
32
D
13
J
18
P
23
U
28
Z
33
E
14
K
19
Q
24
V
29
Приложение 6
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Пример
присвоения национального идентификационного
номера исламским ценным бумагам
Дано (условия примера):
Акционерное общество осуществляет выпуск исламских арендных сертификатов со сроком обращения 4,5 года. Данный выпуск исламских ценных бумаг внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером A58.
Шаг 1:
Номера позиций
Символы
Комментарий
1-2
KZ

1. Эмитенттiң және оригинатордың атауы.
2. Эмитенттi және оригинаторды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитентті және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күні және нөмiрi, сондай-ақ олардың мемлекеттік тіркеуін (қайта тіркеуін) жүзеге асырған органның атауы көрсетiледi.
3. Эмитенттің және оригинатордың орналасқан жері.
4. Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы мемлекеттік тіркелген күн және шығарылым нөмірі.
5. Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есеп (есептер) бекiтiлген күн.
6. Исламдық бағалы қағаздарды өтеу туралы мәліметтер:
1) исламдық бағалы қағаздар өтелген күні;
2) оригинатордың эмитентке мерзімінен бұрын өтеудің негіздемелерін және исламдық бағалы қағаздарды өтеу үшін аударған ақша сомасын көрсетіп, мерзімінен бұрын өтелген исламдық бағалы қағаздардың саны туралы мәлiметтер;
3) исламдық бағалы қағаздарды өтеу үшін резервтік қордан тартылған ақша сомасы.
7. Исламдық бағалы қағаздар бойынша төленген кірістің жиынтық мөлшері және өтеу сомасы. Осы тармақта есеп айырысу толығымен келтiрiледi.
Исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есеп есептi айдың соңындағы жағдай бойынша немесе исламдық бағалы қағаздарды өтеу аяқталған күнгi эмитенттің және оригинатордың қаржылық есеппен бірге қоса тiгiледi, оған бiрiншi басшы, бас бухгалтер не олардың орындарындағы адамдар, исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілі атынан уәкілетті тұлға қол қояды және эмитенттiң мөрiнiң бедерiмен (бар болса) расталады.
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары
туралы есепті бекіту туралы хабарлама
20 ___ жылғы "___" __________ ________ қаласы № _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
_____________________________________________________________________
(тіркеу нөмірі және күні)
тіркелген____________________________________________________________
(эмитенттің атауы және мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі)
орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекітті.
Шығарылым
___________________________________________________________нөмірімен
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілді.
Шығарылым номиналдық құны____________________________________________
____________________________________________________________ теңгеде
(номиналды құнының мөлшері цифрмен және жазбаша)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың түрі, саны цифрмен және жазбаша)
бөлінді.
_____________________________________________________ жағдай бойынша
(исламдық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) аяқталған күні, айы,
жылы)
Орналастырылғандардың (өтелгендердің)________________________________
орналастырылмағандардың______________________________________________
Шығарылым туралы қосымша ақпарат:____________________________________
_____________________________________________________________________
Хабарламаға қол қойған адамның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса) және атқаратын лауазымы, қолы, мөрі
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
5-қосымша
Қаріптік белгілерді сандарға ауыстыру кестесі
A
10
F
15
L
20
R
25
W
30
B
11
G
16
M
21
S
26
X
31
C
12
H
17
N
22
T
27
Y
32
D
13
J
18
P
23
U
28
Z
33
E
14
K
19
Q
24
V
29
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
6-қосымша
Исламдық бағалы қағаздарға ұлттық сәйкестендіру
нөмірін берудің мысалдары
Берілді (мысалдың шарты):
Акционерлік қоғам исламдық жалдау сертификаттары шығарылымын
4,5 жыл айналыс мерзімімен жүзеге асырады. Исламдық бағалы
қағаздардың осы шығарылымы A58 нөмірімен Эмиссиялық бағалы
қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілген.
1-қадам:
Позициялар нөмірі
Белгілер
Түсініктемелер
1-2
KZ

1 + 1 + 8 + 3 + 6 + 3 + 2 + 2 + 0 + 2 + 2 + 5 + 8 + 1 + 0 + 5 + 1 + 6 = 56
Шаг 5:
Поскольку сумма, полученная в результате выполнения шага 4, не оканчивается на "0", определяется число, превышающее данную сумму и являющееся минимальным из кратных десяти. Для суммы 56 таким числом является 60. Соответственно контрольная цифра равна 4 (60 - 56).
Полный национальный идентификационный номер данного выпуска исламских ценных бумаг равен:
K
Z
3
С
0
М
5
4
A
5
8
4
Приложение 7
к Правилам выпуска, обращения
и погашения исламских ценных бумаг
и их государственной регистрации,
рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения, и аннулирования
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг
"__"___________ 20___ года № ______ город ________
Национальный Банк Республики Казахстан аннулировал выпуск
исламских ценных бумаг
____________________________________________________________________,
(наименование и адрес эмитента согласно справке или свидетельству о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического
лица) зарегистрированного (перерегистрированного)
____________________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего справку или свидетельство о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического
лица, дата, месяц, год и номер выдачи)
Выпуск зарегистрирован
____________________________________________________________________
(дата, месяц, год)
и внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
___________________________________________________________________.
Выпуск разделен на ____________________________________________
исламских ценных бумаг.
(количество цифрами и прописью, вид)
Выпуск исламских ценных бумаг аннулирован с
____________________________________________________________________
дата (число/месяц/год)
в связи с _________________________________________________________.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность лица, подписавшего
свидетельство, подпись, печать
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 251
Требования к проспекту выпуска исламских ценных бумаг
1. Настоящие Требования к проспекту выпуска исламских ценных бумаг (далее - Требования) разработаны в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о РЦБ).
2. Проспект выпуска исламских ценных бумаг составляется в двух экземплярах на бумажном носителе (на казахском и русском языках) по форме согласно приложению к Требованиям и на электронном носителе на казахском и русском языках (без финансовой отчетности эмитента) в формате PDF. Каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска исламских ценных бумаг на казахском и русском языках.
Сведения в проспекте выпуска исламских ценных бумаг указываются на дату последнего дня месяца, предшествующего дате представления документов в уполномоченный орган, за исключением информации о финансовом состоянии эмитента (указываемой в форме согласно приложению к Требованиям), которая указывается согласно финансовой отчетности по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг.

1 + 1 + 8 + 3 + 6 + 3 + 2 + 2 + 0 + 2 + 2 + 5 + 8 + 1 + 0 + 5 + 1 + 6 = 56
5-қадам:
4-қадамды орындау нәтижесінде алынған сома "0"-ге
аяқтамайтындықтан, осы сомадан асатын сан анықталады және он еседен
кем болып табылады. 56 сомасы үшін осындай сан 60 болып табылады.
Тиісінше бақылау цифры 4 (60 – 56) тең.
Осы исламдық бағалы қағаздар шығарылымының толық ұлттық
сәйкестендіру нөмірі мынаған тең:
K
Z
3
С
0
М
5
4
A
5
8
4
Исламдық бағалы қағаздарды
шығару, айналысқа жіберу мен өтеу
және оларды мемлекеттік тіркеу,
орналастыру және өтеу қорытындылары
туралы есептерді қарау және
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою туралы куәлік
20___ жылғы "_____"____________№ ______ ________ қаласы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тексеру) туралы
анықтама немесе куәлік берген органның атауы, берілген күні, айы,
жылы және нөмірі)
____________________________________________________________________,
(тіркелген (қайта тіркелген) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес эмитенттің
атауы және мекенжайы)
исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жойды.
Шығарылым
___________________________________________________________ тіркелген
(күні, айы, жылы)
және Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне
_____________________________________________________________________
нөмірімен енгізілген.
Шығарылым _____________________________________________________
(санын цифрмен және жазбаша, түрі)
исламдық бағалы қағаздарына бөлінген.
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының
_____________________________________________________________________
күні (күні/айы/жылы)
____________________________________________ байланысты күші жойылды.
Куәлікке қол қойған тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса) және лауазымы, қолы, мөрі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 251 қаулысына
2-қосымша
Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы проспектісіне қойылатын
талаптар
1. Осы Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы проспектісіне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – БҚР туралы заң) 9-бабына сәйкес әзірленген.
2. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектiсi Талаптардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта және PDF форматында электрондық тасымалдағышта қазақ және орыс тiлдерiнде (эмитенттің қаржылық есептілігін қоспағанда) екі данада жасалады. Екi дананың әр қайсысында қазақ және орыс тiлдерiндегi исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсi бар.
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектiсiндегi мәліметтер, исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тiркеу үшiн құжаттарды берер алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша қаржылық есептілікке сәйкес көрсетiлетін эмитенттiң қаржылық жай-күйi туралы ақпаратты қоспағанда (Талаптардың қосымшасына сәйкес нысанда көрсетiлген), уәкiлеттi органға құжаттарды ұсыну күнiнiң алдындағы айдың соңғы күнiне келтiрiледі.

3. Неотъемлемой частью проспекта выпуска исламских ценных бумаг являются:
1) копии годовой финансовой отчетности эмитента за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также копии аудиторских отчетов и учетной политики эмитента (за исключением вновь созданных эмитентов);
2) копии финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска эмиссионных ценных бумаг.
В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года эмитент представляет в уполномоченный орган финансовую отчетность за два года, предшествующих последнему завершенному году, и аудиторский отчет финансовой отчетности за указанный период. Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются эмитентом в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Условия выпуска, размещения, обращения и погашения исламских ценных бумаг устанавливаются проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
5. Изменения и дополнения, вносимые в проспект выпуска исламских арендных сертификатов, не предусматривают возможность увеличения первоначально зарегистрированного количества исламских арендных сертификатов.
Приложение
к Требованиям к проспекту
выпуска исламских ценных бумаг
Форма
Проспект выпуска исламских ценных бумаг
1. Титульный лист проспекта выпуска исламских ценных бумаг содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска исламских ценных бумаг";
2) полное и сокращенное наименование эмитента;
3) вид и количество регистрируемых исламских ценных бумаг;
4) сведения о согласовании проспекта с советом по принципам исламского финансирования с указанием наименования совета по принципам исламского финансирования и даты согласования;
5) запись "Государственная регистрация выпуска исламских ценных бумаг уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения исламских ценных бумаг, описанных в проспекте. Уполномоченный орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект выпуска исламских ценных бумаг рассматривался только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Должностные лица эмитента несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его исламских ценных бумаг".

3. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының ажырамас бөлігі болып табылады:
1) аудиторлық есептермен расталған соңғы екi қаржы жылының ішінде эмитенттің жылдық қаржылық есептілігінің көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің және эмитенттің есеп саясатының көшірмелері (жаңадан құрылған эмитенттерін қоспағанда);
2) эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсан аяғындағы жағдай бойынша эмитенттiң қаржылық есептiлiгiнің көшірмелері.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап 1 маусымға дейiнгi кезеңде аяқталған қаржы жылы үшiн қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда эмитент уәкiлеттi органға соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы екi жыл үшiн қаржылық есептіліктi және көрсетілген кезеңге қаржылық есептіліктің аудиторлық есебін ұсынады.
4. Исламдық бағалы қағаздарды шығару, айналысқа жіберу және өтеу талаптары исламдық бағалы қағаздардың шығарылымы проспектісінде белгіленеді.
5. Исламдық жалдау сертификаттарының шығарылымы проспектісіне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар алғашқы тіркелген исламдық жалдау сертификаттарының санын ұлғайту мүмкіндігін көздемейді.
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы
проспектісіне қойылатын талаптарға
қосымша
Нысан
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісі
1. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің бiрiншi бетiнiң парағында:
1) құжаттың атауы: "Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісі";
2) эмитенттiң толық және қысқартылған атауы;
3) тіркелген исламдық бағалы қағаздардың түрi және саны;
4) исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңестің атауын және келісу күнін көрсете отырып, исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңеспен проспектіні келісу туралы мәліметтер;
5) "Уәкiлеттi органның исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу проспектіде сипатталған исламдық бағалы қағаздарды сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да бір ұсыным берудi бiлдiрмейдi. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігі үшiн жауап бермейдi. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектiсi Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуіне ғана қаралады. Эмитенттiң лауазымды тұлғалары осы проспектiдегi ақпараттың дәйектілігі үшiн жауап бередi және ондағы барлық ақпарат дәйекті болып табылатынын және эмитентке және оның исламдық бағалы қағаздарына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтынын растайды" деген жазба".

2. Текст проспекта выпуска исламских ценных бумаг содержит:
1. Общие сведения об эмитенте и оригинаторе:
1. Наименование эмитента и оригинатора.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование эмитента и оригинатора.
Если в уставах эмитента и оригинатора предусмотрено их полное и сокращенное наименование на иностранном языке, то необходимо дополнительно указать такое наименование.
В случае изменения наименований эмитента и оригинатора указать все их предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора.
В данном пункте необходимо указать даты и номера справок или свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора, а также наименование органа, осуществившего их государственную регистрацию (перерегистрацию).
3. Информация о месте нахождения эмитента и оригинатора, номера контактных телефонов и факса, адрес электронной почты.
4. Банковские реквизиты эмитента и оригинатора.
5. Виды деятельности эмитента и оригинатора.
6. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных эмитенту и оригинатору или выпущенным ими ценным бумагам международными рейтинговыми агентствами и (или) рейтинговыми агентствами Республики Казахстан.
7. Наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента и оригинатора.
8. Полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора), осуществлявших (которые будут осуществлять) аудит финансовой отчетности эмитента и оригинатора за последние три завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
Полное официальное наименование консультантов по юридическим и финансовым вопросам, с которыми заключались договоры на оказание соответствующих услуг в течение трех лет, предшествующих представлению проспекта в уполномоченный орган, с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
Если имело место расторжение договора с вышеуказанными лицами, необходимо представить информацию о причине расторжения договора с указанием информации о том, какой стороной оно было инициировано.
9. Дата принятия эмитентом кодекса корпоративного управления (в случае, если его принятие предусмотрено уставом эмитента).
2. Органы эмитента
10. Структура органов эмитента.
В данном пункте указываются структура органов эмитента и их компетенция в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уставом и внутренними документами эмитента.

2. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектiсiнiң мәтiнi мыналарды қамтиды:
1. Эмитент және оригинатор туралы жалпы мәлiметтер:
1. Эмитенттiң және оригинатордың атауы.
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың толық және қысқаша атауын көрсету қажет.
Егер эмитенттің және оригинатордың жарғыларында оның толық және қысқаша атауы шет тiлiнде көзделген болса, онда осындай атауды қосымша көрсету қажет.
Эмитенттің және оригинатордың атауы өзгерген жағдайда олардың осының алдындағы барлық толық және қысқарған атауларын, сондай-ақ олардың өзгертiлген күнiн көрсету керек.
2. Эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтамалардың немесе куәлiктердiң күнiн және нөмiрiн, сондай-ақ оларды мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асырған органның атауын көрсету қажет.
3. Эмитенттiң және оригинатордың орналасқан жерi, байланыс телефондарының және факсының нөмiрлерi, электрондық почтасының мекенжайыi туралы ақпарат.
4. Эмитенттiң және оригинатордың банктiк деректемелерi.
5. Эмитенттің және оригинатордың қызметiнiң түрлерi.
6. Эмитентке және оригинаторға немесе олар шығарған бағалы қағаздарға халықаралық рейтингілік агенттiктерi және (немесе) Қазақстан Республикасының рейтингілік агенттiктерi берген рейтингтердiң болуы туралы мәлiметтер.
7. Эмитенттiң және оригинатордың барлық филиалдары мен өкiлдiктерiнiң атаулары, тiркелген күндерi, орналасқан жерлерi және почталық мекенжайлары.
8. Эмитенттiң және оригинатордың соңғы аяқталған үш қаржы жылына қаржылық есептілігінің аудитiн жүзеге асырған аудиторлық ұйымдардың (аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)), олардың тиiстi алқаларға (қауымдастықтарға, палаталарға) тиістілігін көрсете отырып, толық ресми атауы.
Проспектiні уәкiлеттi органға ұсыну алдындағы үш жыл iшiнде тиiстi қызметтер көрсету шарттары жасалған заң және қаржылық мәселелер бойынша кеңесшiлердiң, олардың тиiстi алқаларға (қауымдастықтарға, палаталарға) тиістілігін көрсете отырып, толық ресми атауы.
Егер жоғарыда аталған тұлғалармен шартты бұзу орын алған жағдайда, оған қай тарап бастамашы болғаны туралы ақпаратты көрсете отырып, шарттың бұзылу себебi туралы ақпарат ұсынылуы тиiс.
9. Эмитенттiң корпоративтiк басқару кодексiн қабылдаған күнi (оны қабылдау эмитенттiң жарғысында қөзделген жағдайда).
2. Эмитенттің органдары
10. Эмитент органдарының құрылымы.
Осы тармақта эмитент органдарының құрылымы және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасына, эмитенттiң жарғысына және iшкi құжаттарына сәйкес құзыретi көрсетiледi.

11. Совет директоров (наблюдательный совет) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения каждого из членов совета директоров (наблюдательного совета) и дата вступления этих лиц в должности эмитента, в том числе председателя совета директоров (наблюдательного совета);
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения независимых членов совета директоров и дата вступления этих лиц в должности;
3) должности, занимаемые каждым из членов совета директоров (наблюдательного совета) эмитента за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
4) участие каждого члена совета директоров (наблюдательного совета) эмитента в его уставном капитале (акции и (или) доли участия) и в его дочерних и зависимых организациях с указанием долей участия;
5) изменение в составе совета директоров (наблюдательного совета) в течении предыдущих двух лет.
12. Комитеты совета директоров эмитента (при наличии таковых).
В данном пункте необходимо указать наименование (наименования) комитета (комитетов) совета директоров эмитента, его (их) компетенцию, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения каждого члена комитета (комитетов) совета директоров эмитента и даты вступления их в должности.
13. Служба внутреннего аудита (при наличии).
В данном пункте необходимо указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) и год рождения руководителя службы внутреннего аудита общества и дату вступления его в должность.
14. Исполнительный орган эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента;
2) должности, занимаемые лицом, осуществляющим функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждым из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству, даты вступления их в должности и полномочия;
3) участие лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента в оплаченном уставном капитале эмитента и организациях, с указанием долей участия.
15. Если полномочия исполнительного органа эмитента переданы другой коммерческой организации (управляющей организации), то в данном пункте указать:

11. Эмитенттiң директорлар кеңесi (бақылау кеңесi).
Осы тармақта:
1) директорлар кеңесiнің (бақылау кеңесiнің) әрбір мүшелерiнiң, оның iшiнде директорлар кеңесi (бақылау кеңесi) төрағасының тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), туған жылы және осы тұлғалардың эмитент лауазымына кірісу күні;
2) директорлар кеңесiнiң тәуелсiз мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), туған жылы және осы тұлғалардың лауазымдарына кірісу күні;
3) эмитенттiң директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнің) әрбiр мүшелерiнiң хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта атқарған, оның iшiнде қоса атқарған қызметтерi;
4) эмитенттiң директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнiң) әрбiр мүшелерiнiң қатысу үлестерiн көрсете отырып, эмитенттiң және оның еншiлес және тәуелдi ұйымдарының жарғылық капиталына қатысуы (акциялары және (немесе) қатысу үлестерi);
5) өткен екi жыл iшiндегi директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнiң) құрамындағы өзгерiс көрсетiледi.
12. Эмитенттiң директорлар кеңесiнiң комитеттерi (осындай болған кезде).
Осы тармақта эмитенттiң директорлар кеңесi комитетiнiң (комитеттерiнiң) атауын (атауларын), оның (олардың) құзыретiн, эмитенттiң директорлар кеңесi комитетiнiң (комитеттерiнiң) әрбір мүшелерінің тегін, атын, әкесiнiң атын (бар болса) және туған жылын және осы тұлғалардың лауазымдарына кірісу күнін көрсету қажет.
13. Ішкі аудит қызметі (бар болса).
Осы тармақта қоғамның ішкі аудит қызметі басшысының тегін, атын, әкесiнiң атын (бар болса) және туған жылын және осы тұлғаның лауазымына кірісу күнін көрсету қажет.
14. Эмитенттiң атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса) және туған жылы не эмитенттiң алқалы атқарушы органының әрбір мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса) және туған жылы;
2) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның не эмитенттiң алқалы атқарушы органының әрбір мүшелерiнiң хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта атқарған, оның iшiнде қоса атқарған қызметтерi;
3) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның не эмитенттiң алқалы атқарушы органының әрбiр мүшелерiнiң қатысу үлестерiн көрсете отырып, эмитенттiң және ұйымдардың төленген жарғылық капиталына қатысуы көрсетiледi.
15. Эмитенттiң атқарушы органының өкілеттіктері басқа коммерциялық ұйымға (басқарушы ұйымға) берілген болса, осы тармақта:

1) полное и сокращенное наименование управляющей организации;
2) фамилию, имя, отчество (при его наличии)и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа этой организации, либо фамилию, имя, отчество (при его наличии) и годы рождения членов ее коллегиального исполнительного органа и членов ее совета директоров (наблюдательного совета);
3) все должности, занимаемые лицами, перечисленными в подпункте 2) настоящего пункта, за последние два года, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству, с указанием полномочий;
4) участие лиц, перечисленных в подпункте 2) настоящего пункта, в оплаченном уставном капитале (акции и (или) доли участия) эмитента, его дочерних организаций и управляющей организации, том числе в зависимом акционерном обществе.
Настоящий пункт акционерными обществами не заполняется.
16. Вознаграждение, выплачиваемое членам совета директоров, членам исполнительного органа и другим руководящим лицам эмитента.
В данном пункте указываются общий размер вознаграждения (денежного, ценными бумагами или в какой-либо другой форме), лицам, указанным в пунктах 11, 12 и 14 Приложения, за последние три месяца, предшествующие дате принятия решения о выпуске облигаций, а также планируемый общий размер вознаграждения, подлежащий выплате указанным лицам в течение последующих двенадцати месяцев, с даты принятия решения о выпуске облигаций.
17. Организационная структура эмитента.
В данном пункте указываются:
1) структурные подразделения, филиалы и представительства эмитента;
2) общее количество работников эмитента, в том числе работников филиалов и представительств эмитента;
3) сведения о руководителях структурных подразделений эмитента.
3. Акционеры (участники) и аффилиированные лица эмитента.
18. Акционеры (участники) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) общее количество акционеров (участников) эмитента и информация (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица) об акционерах (участниках), которые владеют десятью и более процентами долей участия (размещенных и голосующих акций) эмитента;
2) сведения о лицах, не являющихся акционерами (участниками) эмитента, но обладающих правом контролировать деятельность эмитента через другие организации (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица).
19. Сведения о юридических лицах, в которых эмитент владеет десятью и более процентами акций (долей участия) с указанием полного наименования юридического лица, его места нахождения, процентного соотношения акций (долей участия) эмитента в его уставном капитале, вида деятельности, фамилии, имени, отчества (при его наличии), первого руководителя.

1) басқарушы ұйымның толық және қысқартылған атауы;
2) осы ұйымның жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның тегін, атын, әкесiнiң атын (бар болса) және туған жылын не оның алқалы атқарушы органы мүшелерiнiң және оның директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) мүшелерінің тегін, атын, әкесiнiң атын (бар болса) және туған жылын;
3) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың өкілеттіктерін көрсете отырып, хронологиялық тәртiппен соңғы екі жылда атқарған, оның iшiнде қоса атқарған барлық қызметтерiн;
4) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың эмитенттiң, оның еншілес ұйымдарының және басқарушы ұымдардың, оның ішінде тәуелді акционерлік қоғамында төленген жарғылық капиталына қатысуын (акцияларын және (немесе) қатысу үлестерін) көрсету қажет.
Акционерлік қоғамдар осы тармақты толтырмайды.
16. Директорлар кеңесiнiң мүшелерiне, эмитенттiң атқарушы органының мүшелерiне және басқа басқарушы тұлғаларына төленетiн сыйақылар.
Талапта осы қосымшаның 11, 12 және 14-тармақтарында көрсетiлген тұлғаларға облигациялар шығару туралы шешiм қабылданған күннiң алдындағы соңғы үш айда төленген сыйақының (ақшалай, бағалы қағаздармен немесе қандай да болмасын басқа нысанда) жалпы мөлшерi, сондай-ақ аталған тұлғаларға облигациялар шығару туралы шешiм қабылданған күннен бастап кейінгі он екi ай iшiнде төленетiн сыйақының жоспарланған жалпы мөлшерi көрсетiледi.
17. Эмитенттiң ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң құрылымдық бөлiмшелерi, филиалдары және өкiлдiктерi;
2) эмитент қызметкерлерiнiң, оның iшiнде эмитенттiң филиалдары мен өкiлдiктерi қызметкерлерiнiң жалпы саны;
3) эмитенттiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң басшылары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
3. Эмитенттің акционерлері (қатысушылары) және үлестес
тұлғалары.
18. Эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары).
Осы тармақта:
1) эмитент акционерлерiнiң (қатысушыларының) жалпы саны және эмитенттің қатысу үлестерiнiң (орналастырылған және дауыс берушi акцияларының) он және одан да көп пайызын иеленген акционерлер (қатысушылар) туралы ақпарат (заңды тұлғаның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса));
2) эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары) болып табылмайтын, бiрақ басқа ұйымдар арқылы эмитенттiң қызметiн бақылау құқығы бар тұлғалар туралы мәлiметтер (заңды тұлғаның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) көрсетiледi.
19. Эмитенттің заңды тұлғаларының толық атауын, орналасқан жерін, оның жарғылық капиталындағы эмитенттің акцияларының (қатысу үлестерiнiң) пайыздық қатынасын, қызмет түрін, бiрiншi басшысының тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) көрсете отырып, оның акцияларының (қатысу үлестердің) он және одан да көп пайызын иеленген заңды тұлғалар туралы мәліметтер.

20. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент.
21. Сведения о других аффилиированных лицах эмитента.
В данном пункте указываются сведения обо всех иных лицах, не указанных в соответствии с пунктами 11, 12, 14, 18 и 19 Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилированными лицами эмитента, с указанием полного наименования юридического лица (фамилии, имени, отчества(при его наличии) физического лица), его места нахождения, вида деятельности, фамилии, имени, отчества (при его наличии), первого руководителя.
22. Сделки с участием аффилиированных лиц.
В данном пункте раскрывается информация о сделках, проведенных эмитентом за последний год с участием лиц, являющихся по отношению к эмитенту аффилиированными в соответствии с законодательством Республики Казахстан, с указанием даты заключения, наименования юридического лица и его места нахождения и(или) фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица и года рождения, суммы сделки и каким органом эмитента принято данное решение.
23. Для эмитента, созданного в форме товарищества с ограниченной ответственностью, предоставляются сведения о следующих лицах:
1) физических лицах, состоящих в близком родстве (родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), браке, а также свойстве с физическим лицом, являющимся участником либо членом наблюдательного совета эмитента;
2) членах наблюдательного совета юридического лица, указанного в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта;
3) юридических лицах, которые контролируются лицом, являющимся участником либо членом наблюдательного совета эмитента;
4) юридических лицах, по отношению к которым лицо, являющееся участником либо членом наблюдательного совета эмитента, является крупным акционером либо имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
5) юридических лицах, по отношению к которым эмитент является крупным акционером или имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
6) юридических лицах, которые совместно с эмитентом находятся под контролем третьего лица;
7) лицах, связанных с эмитентом договором, в соответствии с которым они определяют решения, принимаемые эмитентом.
4. Описание деятельности эмитента
24. Сведения о контрактах, соглашениях, заключенных эмитентом, которые впоследствии оказывают существенное влияние на деятельность эмитента.

20. Эмитент қатысатын өндiрiстiк, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат.
21. Эмитенттің басқа да үлестес тұлғалары туралы мәліметтер.
Осы тармақта заңды тұлғаның толық атауын (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса), оның орналасқан жерi, қызметiнiң түрiн, бар болса бiрiншi басшысының аты-жөнiн көрсете отырып, осы Талаптардың 11, 12, 14, 18 және 19-тармақтарына сәйкес көрсетілмеген, бірақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эмитенттiң үлестес тұлғалары болып табылатын барлық өзге тұлғалар туралы мәлiметтер көрсетiледi.
22. Үлестес тұлғалардың қатысуымен жасалған мәмілелер.
Осы тармақта заңды тұлғаның атауы және оның орналасқан жерi және (немесе) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса) және туған жылы, мәміле жасалған сомасы және осы шешiмдi эмитенттің қандай органы қабылдаған қорытындысының күндері көрсетіле отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эмитентке қатысты үлестес болып табылатын ұйымдардың қатысуымен соңғы жылда эмитент жүргізген барлық мәмілелер туралы ақпарат ашылады.
23. Жауапкершілігі шектеулі серіктестік нысанында құрылған эмитент мынадай тұлғалар:
1) эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын жеке тұлғамен некеде болуына байланысты жақын туыстығы (ата-аналар (ата-ана), балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер), сондай-ақ жұбайымен туыстығына байланысты жеке тұлғалар туралы;
2) осы тармақтың 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғаның бақылау кеңесінің мүшелері туралы;
3) эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлға бақылау жасайтын заңды тұлғалар туралы;
4) ірі қатысушы болып табылатын не мүліктен он және одан артық пайыздық мөлшердегі үлес алуға құқығы бар эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлғаға қатысты заңды тұлғалар туралы;
5) эмитент ірі акционер болып табылатын немесе мүліктен он және одан артық пайыздық мөлшердегі үлес алуға құқылы болатын заңды тұлғалармен қатысы туралы;
6) эмитентпен бірге үшінші тұлғаның бақылауында болатын заңды тұлғалар туралы;
7) эмитент қабылдайтын шешімдерді шартқа сәйкес анықтайтын эмитентпен байланысқан тұлғалар туралы мәлімет ұсынуы керек.
4. Эмитент қызметiнiң сипаты
24. Нәтижесінде эмитенттің қызметіне елеулі түрде ықпал ететін эмитентпен жасалған келiсiм-шарттар, келiсiмдер туралы мәліметтер.

25. Сведения о патентах, разрешениях, полученных эмитентом для осуществления его деятельности, с указанием даты и номера документа, срока действия и органа, выдавшего данный документ.
26. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента.
27. Ключевые факторы, влияющие на деятельность эмитента:
1) сведения о сделке (сделках), совершенной (совершенных) или исполненной (исполненных) в течение шести месяцев с даты принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг, если сумма этой сделки (сделок) превышает десять процентов балансовой стоимости активов эмитента;
2) будущие обязательства и негативное влияние на деятельность эмитента вследствие их наступления;
3) сведения об участии эмитента в судебных процессах с описанием сути судебных процессов с участием эмитента, по результатам которых произходит прекращение или ограничение деятельности эмитента, наложение на него денежных и иных обязательств;
4) сведения обо всех административных взысканиях, налагавшихся на эмитента и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и (или) судом в течение последнего года, с указанием даты применения санкции, органа, применившего санкцию, причин санкции, вида и размера санкции, а также степени исполнения санкции;
5) факторы риска с указанием подробного анализа факторов риска, которым будут подвергаться держатели исламских ценных бумаг;
6) другая информация о деятельности эмитента.
5. Финансовое состояние
28. Виды нематериальных активов, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости нематериальных активов.
29. Виды основных средств, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости основных средств.
30. Инвестиции.
Информация по данному вопросу представляется по следующей структуре: прямые инвестиции в капитал других юридических лиц, долгосрочные инвестиции и инвестиционный портфель.
31. Дебиторская задолженность.
В данном пункте раскрывается структура дебиторской задолженности с указанием наименований организаций, имеющих перед эмитентом дебиторскую задолженность в размере пять и более процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список десяти наиболее крупных дебиторов эмитента.
32. В данном пункте указывается размер уставного и собственного капитала эмитента.
33. Займы.
В данном пункте раскрывается информация о действующих банковских займах и кредитных линиях с указанием их валюты, ставках вознаграждения, видах обеспечения. Суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев разделяются поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.

25. Құжаттың нөмiрi мен күні, қолданылу мерзiмi және осы құжатты берген орган көрсетілген эмитент қызметін жүзеге асыру үшін алынған патенттер, рұқсаттар туралы мәліметтер.
26. Эмитенттің негiзгi қызмет түрлерi бойынша сатудың (жұмыстардың, қызмет көрсетудің) кiрiстiлiгiне оң және теріс әсер ететін факторлар.
27. Эмитенттің қызметіне әсер ететін негiзгi факторлар:
1) егер осы мәмiленiң (мәмiлелердiң) сомасы эмитент активтерiнiң баланстық құнының он пайызынан асқан жағдайдағы, исламдық бағалы қағаздарын шығару туралы шешім қабылданған күннен бастап алты ай iшiнде жасалған немесе орындалған мәміле (мәмілелер) туралы мәліметтер;
2) болашақтағы мiндеттемелерi және олар орын алуының салдарынан эмитенттің қызметіне теріс әсер етуі;
3) эмитенттің сот процестеріне оның негізін сипаттай отырып, қатысуы туралы мәліметтер. Эмитенттiң қатысуымен өткен, нәтижесiнде эмитент қызметiнiң тоқтатылуы немесе шектелуi, оған маңызды ақшалай және өзге де мiндеттемелер берiлуi орын алатын сот процестерiнiң мәнiне сипаттама беру керек;
4) уәкiлеттi мемлекеттік органдар және/немесе соттың санкция қолданылған күнді, санкция қолданған органды, санкция қолдану себептерін, санкцияның түрлерін және мөлшерін, сондай-ақ санкцияның орындалу дәрежесін көрсете отырып, соңғы жыл iшiнде эмитентке және оның лауазымды тұлғаларына қолданған барлық әкiмшiлiк санкциялар туралы мәліметтер;
5) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылары ұшырауы мүмкін тәуекел факторларына нақты талдауды көрсеткендегі тәуекел факторлары;
6) эмитенттің қызметі туралы басқа да ақпарат.
5. Қаржылық жай-күйі
28. Баланстық құны материалдық емес активтердiң жалпы баланстық құнының бес және одан көп пайызын құрайтын материалдық активтердiң түрлерi.
29. Баланстық құны негiзгi қаражаттың жалпы баланстық құнының бес және одан көп пайызын құрайтын негiзгi қаражаттың түрлерi.
30. Инвестициялар.
Осы мәселе бойынша ақпарат мынадай құрылымда ұсынылуы тиiс: басқа заңды тұлғалардың капиталына тiкелей инвестициялар, ұзақ мерзiмдi инвестициялар және инвестициялық портфель.
31. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта эмитенттiң алдында дебиторлық берешектiң жалпы сомасының бес және одан көп пайызы мөлшерiнде дебиторлық берешегi бар ұйымның атауын көрсете отырып дебиторлық берешектiң құрылымы не эмитенттiң неғұрлым iрi он дебиторының тiзiмi ашылады.
32. Осы тармақта эмитенттiң жарғылық және меншiктi капиталының мөлшерi көрсетiледi.
33. Қарыздар.
Осы тармақта қолданылып жүрген банктiк қарыздар және кредиттiк желiлер, олардың валютасы, сыйақы ставкалары, қамтамасыз ету түрлерi туралы ақпарат ашылады. Жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсан бойынша бөлiнедi, қалған сомалар жылдар бойынша бөлiне отырып ұсынылады.

34. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением эмитентом основной деятельности.
В данном пункте раскрывается структура кредиторской задолженности с указанием суммы задолженности и наименования организаций, перед которыми эмитент имеет задолженность в размере более пяти процентов от общей суммы кредиторской задолженности, либо список первых десяти наиболее крупных кредиторов эмитента.
35. Размер чистого дохода (убытка), полученного (понесенного) эмитентом за три последних завершенных финансовых года (в разрезе по итогам каждого из трех лет).
36. Левередж.
В данном пункте указывается величина левереджа эмитента и оригинатора по состоянию на первый день каждого из трех последних завершенных финансовых лет, а также на конец последнего квартала перед подачей проспекта выпуска исламских ценных бумаг.
37. Критерии финансового состояния эмитента и иные показатели, ухудшение которых влечет для эмитента и оригинатора обязанность выкупа исламских ценных бумаг.
6. Сведения о зарегистрированных выпусках ценных бумаг
38. В отношении всех выпусков эмиссионных ценных бумаг эмитента, зарегистрированных до даты принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг, указываются:
1) количество, вид и номинальная стоимость каждого выпуска исламских ценных бумаг, объем привлеченных денег по каждому выпуску, а также даты погашения и общий размер выплат по исламским ценным бумагам, включая суммы погашения и размер доходов, выплаченных держателям данных ценных бумаг, орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации такого выпуска;
2) общее количество, вид и номинальная стоимость размещенных акций эмитента, а также общая сумма денег, привлеченных при размещении акций, количество акций, находящихся в обращении, выкупленных, с указанием цены выкупа на последнюю дату, дата утверждения методики выкупа акций, орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска акций, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации такого выпуска;
3) в случае, если какой-либо выпуск ценных бумаг был приостановлен или признан несостоявшимся либо аннулирован, указывается государственный орган, принявший такое решение, основания и дату его принятия;
4) размер дивиденда на одну акцию за каждый год из двух последних финансовых лет или за период фактического существования, с указанием суммы начисленных дивидендов и суммы выплаченных дивидендов;
5) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами эмитента, включая наименования организаторов торгов.

34. Эмитенттiң негiзгi қызметiн жүзеге асыруға байланысты кредиторлық берешегi.
Осы тармақта эмитент өзiнiң кредиторлық берешектiң жалпы сомасының бес және одан көп пайызы мөлшерiнде берешегi бар ұйымның атауын көрсете отырып, кредиторлық берешектiң құрылымы не эмитенттiң бiрiншi он неғұрлым iрi кредиторлық тiзiмi ашылады.
35. Эмитенттiң соңғы үш аяқталған қаржы жылы iшiнде алған (шеккен) кiрiстiң (шығынның) мөлшерi (үш жылдың iшiндегi әр жылдың қорытындысы бойынша бөлiгiнде).
36. Левередж.
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың левередж шамасы соңғы үш жылдың әр аяқталған қаржы жылының бiрiншi күнгi, сондай-ақ исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiн беру алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша көрсетiледi.
37. Эмитенттің қаржылық жай-күйінің критерийлері және эмитент пен оригинатор үшiн исламдық бағалы қағаздар шығарылымын сатып алу мiндеттілігіне алып әкелетiн басқа да көрсеткiштер.
6. Тіркелген бағалы қағаздар шығарылымдары туралы мәлiметтер
38. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы туралы шешiм қабылданғанға дейiн эмитенттiң эмиссиялық бағалы қағаздардың барлық тiркелген шығарылымдарына қатысты былай көрсетіледі:
1) исламдық бағалы қағаздардың әрбiр шығарылымының саны, түрi және номиналдық құны, әрбiр шығарылым бойынша тартылған ақша көлемі, сондай-ақ осы бағалы қағаздар ұстаушыларына төленген өтеу сомасы мен кіріс мөлшерін қоса алғанда, исламдық бағалы қағаздар бойынша өтеу күні және төлемнің жалпы мөлшері, исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырған орган, мемлекеттiк тiркеу нөмiрi және осы шығарылымды мемлекеттiк тiркеу күнi;
2) эмитенттің орналастырылған акцияларының жалпы саны, түрi және номиналдық құны, сондай-ақ акцияларды орналастыру кезiнде тартылған ақшаның жалпы сомасы, соңғы сатып алынған күнгі бағасы көрсетілген айналыстағы, сатып алынған акциялар саны, акцияны сатып алу әдiстемесi бекiтiлген күн, акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырған орган, осындай шығарылымның мемлекеттiк тiркеу нөмiрi және мемлекеттiк тiркеу күнi;
3) егер бағалы қағаздардың қандай да болмасын шығарылымы тоқтатылған немесе жарамсыз болып танылған не күшi жойылған жағдайда осындай шешiмдердi қабылдаған мемлекеттiк орган, оларды қабылдау негiздемелерi және күнi;
4) исламдық бағалы қағаздар бойынша өтеу күндерi және төлемдердiң жалпы мөлшерi;
5) соңғы екi қаржылық жылының әрбiр жылындағы немесе нақты жұмыс iстеу кезеңiндегi бiр акцияға дивидендтердiң есептелген сомасын және төленген дивидендтердiң сомасын көрсеткендегі дивиденд мөлшерi;
6) сауда-саттық ұйымдастырушылардың атауын қоса алғанда, эмитенттiң бағалы қағаздарымен сауда жүзеге асырылатын негiзгi нарықтар.

7. Сведения о выпуске исламских ценных бумаг
39. Сведения об исламских ценных бумагах:
1) вид исламских ценных бумаг;
2) количество выпускаемых исламских ценных бумаг;
3) номинальная стоимость одной исламской ценной бумаги;
4) общий объем выпуска исламских ценных бумаг по номинальной стоимости;
5) порядок определения размера доходов по исламским ценным бумагам;
6) сроки и условия выплаты держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам;
7) порядок формирования резервного фонда, в том числе процент полученного дохода, направленного на создание и дальнейшее формирование данного фонда в составе выделенных активов эмитента, а также сведения об использовании средств резервного фонда;
8) порядок распределения и процентное соотношение дохода по инвестиционному проекту (при выпуске исламских сертификатов участия) между эмитентом и оригинатором;
9) размер комиссионного вознаграждения, выплачиваемого доверительному управляющему выделенными активами (оригинатору);
10) требования к объекту финансирования (при выпуске исламских сертификатов участия);
11) сведения о размещении, обращении и погашении исламских ценных бумаг с указанием:
срока размещения (даты начала и окончания размещения) исламских ценных бумаг;
срока обращения (даты начала и окончания обращения) исламских ценных бумаг;
даты и условий погашения исламских ценных бумаг;
места (мест), где будет произведено погашение исламских ценных бумаг;
способа погашения исламских ценных бумаг;
12) условия и порядок оплаты исламских ценных бумаг, способы расчетов;
13) права и обязанности оригинатора и эмитента;
14) права, предоставляемые каждой исламской ценной бумагой ее держателю с указанием:
порядка досрочного погашения и выкупа исламских ценных бумаг (условия, случаи, сроки погашения и выкупа исламских ценных бумаг);
порядка предоставления держателям исламских ценных бумаг информации о деятельности эмитента и оригинатора, в том числе финансовой отчетности эмитента и оригинатора, включая информацию о средствах массовой информации, в которых будет опубликовываться информация для держателей исламских ценных бумаг;
процедуры реализации права на принятие решения совместно с оригинатором при отборе инвестиционных проектов для финансирования (при выпуске исламских сертификатов участия);
событий, при наступлении которых объявлен дефолт по исламским ценным бумагам, и какие права в данном случае есть у держателей исламских ценных бумаг;
иных прав, предоставляемых держателю каждой исламской ценной бумагой;

7. Исламдық бағалы қағаздарды шығару жөніндегі мәлiметтер
39. Исламдық бағалы қағаздары туралы мәлiметтер:
1) Исламдық бағалы қағаздардың түрлерi;
2) шығарылатын исламдық бағалы қағаздардың саны;
3) бiр исламдық бағалы қағаздың номиналдық құны;
4) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының номиналдық құны бойынша жалпы көлемі;
5) исламдық бағалы қағаздар бойынша кіріс мөлшерін анықтау тәртібі;
6) исламдық бағалы қағаздар бойынша кірісті исламдық бағалы қағаздар ұстаушыларына төлем жасау мерзімі және талаптары;
7) резервтік қорды қалыптастыру тәртібі, оның ішінде эмитенттің бөлінген активтері құрамында осы қорды құру және одан әрі қалыптастыруға бағытталған алынған кірістің пайызы, сондай-ақ резервтік қордың қаражатын пайдалану жөніндегі мәліметтер;
8) эмитент пен оригинатор арасындағы инвестициялық жоба бойынша (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде) кірісті бөлу және пайыздық арақатынас тәртібі;
9) сенімгерлік басқарушыға бөлінген актив бойынша (оригинаторға) төленетін комиссиялық сыйақы мөлшері;
10) қаржыландыру объектісіне қойылатын талаптар (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде);
11) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу жөніндегі, мыналарды көрсеткендегі, мәліметтер:
исламдық бағалы қағаздарды орналастыру мерзімі (орналастырудың басталу және аяқталу күні);
исламдық бағалы қағаздарды айналысқа жіберу мерзімі (айналысқа жіберудің басталу және аяқталу күні);
исламдық бағалы қағаздарды өтеу күні және талаптары;
исламдық бағалы қағаздарды өтеу жасалатын орын (орындар);
исламдық бағалы қағаздарды өтеу тәсілі;
12) исламдық бағалы қағаздарға төлем жасау талаптары және тәртібі, есеп айырысу тәсілдері;
13) оригинатор мен эмитенттің құқықтары мен міндеттері;
14) әрбір исламдық бағалы қағазды оның ұстаушысына мынаны көрсете отырып берген құқығы:
исламдық бағалы қағаздарды мерзімінен бұрын өтеу және сатып алу тәртібі (исламдық бағалы қағаздарды сатып алу талаптары, жағдайлары, өтеу және сатып алу мерзімі);
эмитенттің және оригинатордың қызметі, оның ішінде эмитенттің және оригинатордың исламдық бағалы қағаздары ұстаушылары үшін ақпарат жариялап отыратын бұқаралық ақпарат құралдары туралы ақпаратты қосқандағы эмитенттің және оригинатордың қаржылық есеп беруі жөнінде исламдық бағалы қағаздары ұстаушыларына ақпарат беру тәртібі;
қаржыландыруға байланысты (исламдық қатысу сертификаттарын шығарған кезде) инвестициялық жобаларды іріктеу кезінде оригинатормен бірлесіп, шешімдерді қабылдау құқықтарын іске асыру рәсімдері;
исламдық бағалы қағаздары бойынша дефолт жарияланған жағдай пайда болған кездегі оқиғалар және бұл жағдайда исламдық бағалы қағаздары ұстаушыларының қандай құқықтары бар;
әрбір исламдық бағалы қағаздары бойынша ұстаушыға берілетін өзге де құқықтар;

15) меры, которые будут предприняты эмитентом и оригинатором в случае дефолта по исламским ценным бумагам, а также процедуры защиты прав держателей исламских ценных бумаг при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по погашению исламских ценных бумаг;
16) порядок учета прав по исламским ценным бумагам с указанием наименования регистратора, его места нахождения, номера телефонов, даты и номера договора;
17) сведения о платежном агенте (наименование, место нахождения, номера телефонов, дата и номер соответствующего договора).
40. При выпуске исламских арендных сертификатов указываются:
условия и сроки заключения нового договора аренды (финансового лизинга) в случае расторжения действующего договора аренды (финансового лизинга);
порядок и сроки уведомления держателей исламских арендных сертификатов и (или) их представителя о факте заключения (расторжения) договоров аренды (финансового лизинга);
порядок и сроки распределения платежей, поступающих по договору аренды (финансового лизинга) имущества, составляющего выделенные активы;
информация об имуществе и правах требования, которые будут входить в состав выделенных активов, а также условия, порядок и сроки их приобретения.
41. Использование денег от размещения исламских ценных бумаг.
Указываются порядок и условия инвестирования денег, полученных от размещения исламских ценных бумаг, а также условия, при наступлении которых возможны изменения в планируемом распределении полученных денег, с указанием таких изменений, порядок и сроки оценки имущества, приобретаемого за счет средств, полученных от выпуска и размещения исламских ценных бумаг, независимым оценщиком.
42. Порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам.
43. Ликвидация эмитента.
Указываются условия, при которых оригинатор ликвидирует эмитента.
44. В случае передачи эмитентом акций (долей участия) в инвестиционном проекте в доверительное управление оригинатору, указываются сроки и порядок передачи данных акций (долей участия).
8. Информация о представителе держателей исламских ценных бумаг
45. Сведения о представителе держателей исламских ценных бумаг:
1) наименование;
2) место нахождения, контактные телефоны;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя, членов исполнительного органа представителя держателей исламских ценных бумаг;
4) дата и номер лицензии представителя держателей исламских ценных бумаг, выданной уполномоченным органом, на осуществление кастодиальной и (или) брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;

15) эмитенттің және оригинатордың исламдық бағалы қағаздары бойынша дефолт болған жағдайда қабылдайтын шаралары, сондай-ақ исламдық бағалы қағаздарды өтеу кезінде міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың құқықтарын қорғау рәсімдері көрсетіледі;
16) тіркеушінің атауын, оның тұрғылықты жерін, телефон нөмірлерін, шарттың күні және нөмірі көрсете отырып, исламдық бағалы қағаздары бойынша құқықтарды есепке алу тәртібі;
17) төлем жасаушы агент жөніндегі мәліметтер (атауы, тұрғылықты жері, телефон нөмірлері, тиісті шарттың күні және нөмірі).
Оның атауы, оның тұрғылықты жері, телефон нөмірлері, тиісті шарттың күні және нөмірі көрсетіледі.
40. Исламдық жалдау сертификаттарын шығару кезінде мыналар көрсетіледі:
қолданыстағы жалдау шарты бұзылған жағдайда жаңа жалдау шартын (қаржы лизингі) жасау талаптары мен мерзімі;
жалдау шарттарын (қаржы лизингі) жасау (бұзу) фактісі туралы исламдық жалдау сертификаттарының ұстаушыларын хабардар ету тәртібі мен мерзімі;
бөлінген активтерді құрайтын (исламдық жалдау сертификаттарын шығару кезінде) мүлікті (қаржы лизингі) жалдау жөніндегі шарт бойынша келіп түскен төлемдерді бөлу тәртібі және мерзімі;
бөлінген активтер құрамына кіретін мүлік және талап ету құқықтары туралы ақпарат, сондай-ақ оларды пайдалану талаптары, тәртібі және мерзімі.
41. Исламдық бағалы қағаздарды орналастырудан түскен ақшаны пайдалану.
Исламдық бағалы қағаздарды орналастырудан алынған ақшаны инвестициялаудың тәртібі мен талаптары, сондай-ақ алынған ақшаны жоспарлап отырған бөлудегі болуы мүмкін өзгерістер пайда болған кезде, осы өзгерістерді көрсететін талаптар, исламдық бағалы қағаздардың шығарылымынан және оны орналастырудан алынған қаражат есебінен сатып алынған мүлікке тәуелсіз баға берушінің баға беру тәртібі мен мерзімі көрсетіледі.
42. Бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түскен түсімдерді инвестициялау тәртібі.
43. Эмитентті тарату.
Оригинатор эмитентті тарататын кездегі талаптар көрсетіледі.
44. Эмитенттің инвестициялық жобадағы акцияларды (қатысу үлестерін) оригинаторға сенімгерлік басқаруға берген жағдайында осы акцияларды (қатысу үлестерін) беру мерзімі мен тәртібі көрсетіледі.
8. Исламдық бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілі туралы
ақпарат
45. Исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өкілі туралы мәліметтер:
1) атауы;
2) тұрғылықты орны, байланыс телефоны;
3) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өкілі атқарушы органының бірінші басшысының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
4) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өкіліне уәкілетті орган бағалы қағаздар нарығындағы кастодиандық және (немесе) брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыру үшін берген лицензиясының күні және нөмірі;

5) права и обязанности представителя держателей исламских ценных бумаг по отношению к держателям исламских ценных бумаг и эмитенту;
6) порядок принятия решений держателями исламских ценных бумаг и (или) эмитентом по предоставлению представителю права обращаться от их имени в суд, уполномоченный орган и иные государственные органы с целью представления их интересов;
7) порядок получения представителем информации о держателях исламских ценных бумаг, а также о деятельности оригинатора и его финансовой отчетности;
8) порядок и сроки получения представителем отчетов эмитента об исполнении эмитентом обязательств перед держателями исламских ценных бумаг;
9) порядок и сроки получения представителем документов и информации об объекте финансирования;
10) порядок и сроки уведомления представителем держателей исламских ценных бумаг, а также уполномоченного органа о несоответствии объекта финансирования условиям выпуска исламских ценных бумаг;
11) порядок и сроки направления представителем эмитенту или оригинатору требования о досрочном погашении исламских ценных бумаг по причине несоответствия объекта финансирования условиям выпуска исламских ценных бумаг.
9. Дополнительная информация
46. Ограничения в обращении исламских ценных бумаг.
Указываются любые ограничения в обращении исламских ценных бумаг, ограничения в отношении возможных приобретателей размещаемых исламских ценных бумаг, в том числе круг лиц, среди которых предполагается разместить исламские ценные бумаги.
47. Сумма затрат оригинатора (эмитента) на выпуск исламских ценных бумаг и сведения о том, каким образом эти затраты оплачивались (будут оплачиваться).
48. Информация о местах, где инвесторы ознакомляются с копией устава эмитента, проспектом выпуска исламских ценных бумаг, отчетом об итогах размещения исламских ценных бумаг в средствах массовой информации, используемых для публикации информации о деятельности эмитента.
Проспект выпуска исламских ценных бумаг подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами их замещающими, и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр проспекта прошивается с документами, указанными в пункте 3 Требований, и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист, с указанием количества прошитых и пронумерованных листов. Оттиск печати наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверяется подписью первого руководителя или лица, его замещающего.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 251
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу

5) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушыларға және оның эмитентіне қатысты исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілінің құқықтары мен міндеттері;
6) исламдық бағалы қағаздары ұстаушылардың және (немесе) эмитенттің өкілге олардың атынан олардың мүдделерін қорғау мақсатында сотқа, уәкілетті органға және өзге мемлекеттік органдарға шағым жасау жөніндегі құқықтарын ұсыну тәртібі;
7) өкілдің исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар, сондай-ақ оригинатордың қызметі және оның қаржылық есеп беруі жөніндегі ақпаратты алу тәртібі;
8) өкілдің эмитенттің исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар алдындағы міндеттемелерін орындау жөніндегі эмитенттің есептерін алу тәртібі мен мерзімі;
9) өкілдің қаржыландыру объектісі туралы құжаттар мен ақпаратты алу тәртібі мен мерзімі;
10) өкілдің исламдық бағалы қағаздарды ұстаушыларды, сондай-ақ уәкілетті органның қаржыландыру объектісінің исламдық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарына сәйкес келмеуі туралы хабарламаны беру тәртібі мен мерзімі;
11) өкілдің қаржыландыру объектісінің исламдық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарына сәйкес келмеуі себептері бойынша исламдық бағалы қағаздарды мерзімінен бұрын өтеу туралы талаптарын эмитентке немесе оригинаторға жіберу тәртібі мен мерзімі.
9. Қосымша ақпарат
46. Исламдық бағалы қағаздары айналысындағы шектеулер.
Исламдық бағалы қағаздар жасаған айналысындағы кез келген шектеулер, орналастырылатын исламдық бағалы қағаздардың ықтимал сатып алушыларына қатысты шектеулер, оның iшiнде арасында исламдық бағалы қағаздарды орналастыру жоспарланып отырған тұлғалар тобы көрсетiледi.
47. Исламдық бағалы қағаздардың шығарылымына кеткен шығындардың сомасы және осы шығындар қандай тәсiлмен төленгендігі (төленетіндігі) туралы мәлiметтер.
48. Инвесторлар эмитент жарғысының көшiрмесiмен, исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiмен, исламдық бағалы қағаздарды орналастыру жиынтығы туралы есеппен танысатын орындар туралы эмитент қызметі туралы ақпарат жариялау үшiн пайдаланатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру.
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектiсiне эмитенттiң бiрiншi басшысы, бас бухгалтерi немесе олардың орнындағы адамдардың қолы қойылады және эмитент мөрiнiң таңбасымен куәландырылады. Проспектiсiнiң әрбiр данасы Талаптардың 3-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге тiгiледi және тiгiстiң түйiнiне және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бiрiншi басшысының немесе оның орнындағы адамның қолымен куәландырылуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 251 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 57 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения исламских ценных бумаг, а также присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5669).
2. Пункт 26 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6219, опубликованным 26 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 14, 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315)).
3. Пункт 3 Изменений и дополнений, вносимых в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регистрации выпуска, а также размещения, обращения и аннулирования эмиссионных ценных бумаг, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 февраля 2012 года № 77 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регистрации выпуска, а также размещения, обращения и аннулирования эмиссионных ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7535, опубликованным 5 сентября 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 297-298 (27116-27117)).
4. Пункт 23 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 апреля 2013 года № 110 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8505, опубликованным 6 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 115 (2490)).

1. "Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу, ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірлерін беру жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 наурыздағы № 57 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5669 тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6219 тіркелген, 2010 жылғы 26 тамызда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында № 14, 2010 жылғы 3 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінде № 456 (26299) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 26-тармағы.
3. "Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу, сондай-ақ орналастыру, айналысқа жіберу және жою мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 77 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7535 тіркелген, 2012 жылғы 5 қыркүйекте "Егемен Қазақстан" газетінде № 582-587 (27660) жарияланған) бекітілген Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу, сондай-ақ орналастыру, айналысқа жіберу және жою мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 110 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8505 тіркелген, 2013 жылғы 6 тамызда "Заң газеті" газетінде № 115 (2316) жарияланған) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 23-тармағы.

5. Пункт 8 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9712, опубликованным 28 октября 2014 года в газете "Юридическая газета" № 162 (2730)).

5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 109 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9712 тіркелген, 2014 жылғы 28 қазанда "Заң газеті" газетінде № 162 (2556) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 8-тармағы.