Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Акмолинской области от 15 июня 2015 года № А-6/276. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 июля 2015 года № 4880. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 5 февраля 2020 года № А-2/48
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 05.02.2020 № А-2/48 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории";
2) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья";
3) регламент государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций"
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Акмолинской области от 15.04.2016 № А-5/167 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта" от 19 марта 2014 года № А-3/93 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4134, опубликовано 29 мая 2014 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары");
2) постановление акимата Акмолинской области "О внесении дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 19 марта 2014 года № А-3/93 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта" от 31 июля 2014 года № А-7/336 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4334, опубликовано 11 сентября 2014 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары").

Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № А-6/276 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 шілдеде № 4880 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 5 ақпандағы № А-2/48 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 05.02.2020 № А-2/48 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабындағы 3-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бірiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi;
2) "2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтар және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi;
3) "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 15.04.2016 № А-5/167 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметердің регламенттерiн бекiту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № А-3/93 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4134 болып тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2014 жылдың 29 мамырында жарияланған);
2) "Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № А-3/93 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № А-7/336 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4334 болып тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2014 жылдың 11 қыркүйегінде жарияланған).

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркенова Н.Ж.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта".
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 15 июня 2015 года № А-6/276
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 28.12.2017 № А-1/611 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории" (далее-государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом государственной услуги является удостоверение о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории по формам, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 9675), или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 Стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11276) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.Ж.Нұркеновке жүктелсін.
4. Осы әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ "Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттiк көрсетілетін қызметер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығының қолданысқа енгізілуден бұрын емес, қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 15 маусымдағы
№ А-6/276
қаулысымен бекітілді
"Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бірiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 28.12.2017 № А-1/611 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1."Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бірiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлектеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынуды "Қазақстан Республикасының инвестициялар және даму Министрлігі "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз.
3. "Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 болып тіркелген) бекітілген нысандар бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорттық разрядты беру туралы куәлік, біліктілік санатын беру туралы куәлік не спорттық разрядты беру туралы, біліктілік санатын беру туралы бұйрықтың көшірмесі не Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бірiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-1 тармағымен көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсынудың нысаны: қағаз.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание комиссии по присвоению спортивных разрядов и категорий (далее - Комиссия) – 1 календарный день;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного разряда и судейской категорий по спорту либо об отказе в оказании государственной услуге;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги – 1 календарный день;
6) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка и направление документов;
4) протокол Комиссии;
5) проект результата оказания государственной услуги;
6) подписание проекта результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) Комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушы үшін қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және спорттық разрядтар мен санаттар беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына ұсынуды жүзеге асырады – 1 күнтізбелік күн.
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 26 күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық разряд және спорт төрешісі санатын беру мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 минут.
6. Келесі рәсімдерді (әрекеттер) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметткреді көрсету бойынша рәсімдер (әрекеттер) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттарды тексеру және жолдау;
4) Комиссияның хаттамасы;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қою;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) Комиссия.
8. Әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;

2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии – 1 календарный день;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного разряда и судейской категорий по спорту либо об отказе в оказании государственной услуге;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги – 1 календарный день;
6) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
процесс 1 – инспектор Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов;
условие 1 – в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 3 – инспектор Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя) в Государственную корпорацию:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивного разряда "Кандидат в мастера спорта":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
представление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және спорттық разрядтар мен санаттар беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына ұсынуды жүзеге асырады – 1 күнтізбелік күн;
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 26 күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық разряд және спорт төрешісі санатын беру мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорация және басқа да қызмет көрсетушілермен өзара байланыс тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1 процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау датасы мен уақыты көрсетілген қолхат береді;
1 шарты – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2 процесс – осы регламеттің 5-тармағымен қаралған көрсетілетін қызметтерді берушінің рәсімдері (әрекет);
3 процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде қызмет алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш беру барысында, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттар пакетін тапсыру үшін күту уақыты – 15 минут;
қызмет көрсету ақыты – 15 минут.
Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушы (немесе өкілетті өкіл) өтініш білдіру барысында мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар пакеті:
1) "Спорт шеберінің кандидаты" спорттық разрядын беру бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсыным;
жарыстардың спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген және (немесе) облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстардың спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген, егер спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаса денешынықтыру және спорт бойынша облыстық, қалалық, аудандық атқару органының мөрімен бекітілген хаттамаларының көшірмелері;

одна цветная фотография размером 3х4;
2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного разряда "Спортсмен 1 разряда":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
представление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;
одна цветная фотография размером 3х4;
3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационных категорий: "тренер высшего уровня квалификации первой категории", "тренер среднего уровня квалификации первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
копия удостоверения или выписка из приказа о присвоении предыдущей категории;
справка о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 3 к Стандарту;
копии протоколов республиканских соревнований, заверенные печатью аккредитованной республиканской и (или) региональной спортивной федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные аккредитованной местной спортивной федерацией по виду спорта, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту;
4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационных категорий: "методист высшего уровня квалификации первой категории", "методист среднего уровня квалификации первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
копия удостоверения или выписка из приказа о присвоении предыдущей категории;

көлемі 3х4 түсті бір фотосурет;
2) "1 разрядты спортшы" спорттық разрядын беру (және/немесе растау) бойынша мемлекеттік қызмет алушы үшін: көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсыным;
спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген, егер спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаса денешынықтыру және спорт бойынша облыстық, қалалық, аудандық атқару органының мөрімен бекітілген жарыстардың хаттамаларының көшірмелері;
көлемі 3х4 түрлі түсті бір фотосурет;
3) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы", "біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы" біліктілік санаттарын (және/немесе растау) беру бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
алдыңғы санатты беру туралы бұйрықтан жазба немесе куәлікті көшірмесі;
мемлекеттік қызмет Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес жаттықтырушы – ұстаздың спортмендерді даярлауы туралы анықтамасы;
республикалық жарыстардың спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық және (немесе) аймақтық спорт федерациясының мөрімен бектілген және (немесе) облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстардың спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген, егер спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаса денешынықтыру және спорт бойынша облыстық, қалалық, аудандық атқару органының мөрімен бекітілген хаттамаларының көшірмелері;
4) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер", "біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер" біліктілік санаттарын (және/немесе растау) беру бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
алдыңғы санатты беру туралы бұйрықтан жазба немесе куәлікті көшірмесі;

5) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационной категории "инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
копия удостоверения или выписка из приказа о присвоении предыдущей категории;
письмо-ходатайство, заверенное печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта о присвоении категории, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, заверенное печатью организации, в которой инструктор-спортсмен числится;
6) для получения государственной услуги о присвоении судейской категории "судья по спорту первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
представление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
справка о прохождении семинара судей, проводимого аккредитованной местной спортивной федерацией по виду спорта;
справка о судействе или протокола соревнований, удостоверяющее судейство услугополучателя;
две цветные фотографии размером 3х4.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз портала "электронного правительства".
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных
разрядов: кандидат в мастера
спорта Республики Казахстан,
спортсмен 1 разряда и
квалификационных категорий:
тренер высшего уровня
квалификации первой
категории, тренер среднего
уровня квалификации первой
категории, методист высшего
уровня квалификации первой
категории, методист среднего
уровня квалификации первой
категории, инструктор-
спортсмен высшего уровня
квалификации первой
категории, спортивный судья
первой категории"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории"
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 15 июня 2015 года № А-6/276

5) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы" біліктілік санаттарын (және/немесе растау) беру бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
алдыңғы санатты беру туралы бұйрықтан жазба немесе куәлікті көшірмесі;
спорт түрі бойынша санат беру туралы аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бекітілген, спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаған жағдайда, нұсқаушы-спортшы жұмыс істеген мекеменің мөрімен бекітілген хат – қолдаухат;
6) Бірiншi санатты спорт төрешiсi" төреші санатын беру бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы ұсыным;
спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы өткізген төрешілер семинарын өту туралы анықтама;
қызмет алушының төрешілігін куәландыратын төрешілік туралы анықтама немесе жарыстардың хаттамалары;
көлемі 3х4 түрлі түсті екі фотосурет.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді қызмет көрсетуші мен Мемлекеттік корпорация қызметкері "электронды үкімет" порталының шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Рәсімдердің (әрекеттердің) бірізділігінің нақты жазбасы, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара қарым-қатынасы, сонымен қатар басқа да қызмет көрсетушілермен және (және) Мемлекеттік корпорациямен өзара қарым-қатынас жасау тәртібі және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі осы регламеттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында бейнеленеді.
"Қазақстан Республикасының
спорт шеберлігіне кандидат, 1-
разрядты спортшы cпорттық
разрядтар және біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер,
біліктiлiгi орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-
спортшы, бірiншi санатты спорт
төрешiсi біліктілік санаттарын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бірiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 15 маусымдағы
№ А-6/276
қаулысымен бекітілді

Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 28.12.2017 № А-1/611 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья" (далее - государственная услуга) оказывается отделами физической культуры и спорта районов, городов Кокшетау и Степногорск (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом государственной услуги является удостоверение о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории по формам, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 9675) или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 Стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11276) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

"2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтар мен 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 28.12.2017 № А-1/611 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтар мен 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының дене шынықтыру және спорт бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынуды "Қазақстан Республикасының инвестициялар және даму Министрлігі "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз.
3. "Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 болып тіркелген) бекітілген нысандар бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорттық разрядты беру туралы куәлік, біліктілік санатын беру туралы куәлік не спорттық разрядты беру туралы, біліктілік санатын беру туралы бұйрықтың көшірмесі не Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген) бекітілген "2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтар мен 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-1 тармағымен көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсынудың нысаны: қағаз.

2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии – 1 календарный день;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного разряда и судейской категорий по спорту либо об отказе в оказании государственной услуге;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги – 1 календарный день;
6) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
процесс 1 – инспектор Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов;
условие 1 – в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 3 – инспектор Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя) в Государственную корпорацию:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: "Спортсмен 2 разряда", "Спортсмен 3 разряда", "Спортсмен 1 юношеского разряда", "Спортсмен 2 юношеского разряда", "Спортсмен 3 юношеского разряда";
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
ходатайство, заверенное подписью и печатью первичной спортивной организации;
копии протоколов областных и (или) городских соревнований, заверенные печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, соревнований, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту или районных соревнований, заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және Комиссияның отырысына ұсынуды жүзеге асырады – 1 күнтізбелік күн;
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 26 күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық разряд және спорт төрешісі санатын беру мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 минут.
4. Орталықпен және (немесе) өзге қызметті берушілермен қарым-қатынас жасау тәртібінің, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсету
9. Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1 процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау датасы мен уақыты көрсетілген қолхат береді;
1 шарты – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген Стандартдың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2 процесс – осы регламеттің 5-тармағымен қаралған көрсетілетін қызметтерді берушінің рәсімдері (әрекет);
3 процесс - Мемлекеттік корпорация инспекторы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде қызмет алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш беру барысында, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттар пакетін тапсыру үшін күту уақыты – 15 минут;
қызмет көрсету ақыты – 15 минут.
Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушы (немесе өкілетті өкіл) өтініш білдіру барысында мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар пакеті:
1) "2-разрядты спортшы", "3-разрядты спортшы", "1-жасөспірімдік-разрядты спортшы", "2-жасөспірімдік-разрядты спортшы", "3-жасөспірімдік-разрядты спортшы" спорттық разрядын беру бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
алғашқы спорттық мекеменің қолымен және мөрімен бекітілген қолдаухат;
облыстық және (немесе) қалалық жарыстардың спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген, егер спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаса денешынықтыру және спорт бойынша облыстық атқару органының немесе денешынықтыру және спорт бойынша аудандық, қалалық атқару органдарының мөрімен бекітілген хаттамаларының көшірмелері;

2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационных категорий: "тренер высшего уровня квалификации второй категории", "тренер среднего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка о подготовке спортсменов тренером-преподавателем по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту;
3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационных категорий: "методист высшего уровня квалификации второй категории", "методист среднего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) квалификационной категории "инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство, заверенное печатью аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта о присвоении категории, при отсутствии аккредитованной местной спортивной федерации по виду спорта, заверенное печатью организации в которой инструктор-спортсмен числится;

2) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы", "біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы" спорттық разрядын беру (және/немесе растау) бойынша мемлекеттік қызмет алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсыным;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы жаттықтырушы-бапкердің спортшыларды дайындауы туралы анықтамасы;
спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бектілген, егер спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаса денешынықтыру және спорт бойынша облыстық атқару органының мөрімен бекітілген жарыстардың хаттамаларының көшірмелері;
3) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер", "біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер" біліктілік санаттарын (және/немесе растау) беру бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
4) "біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы" біліктілік санатын (және/немесе растау) беру бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын немесе тоқтауын растайтын жұмыс беруші актісінен жазба немесе оны тоқтату негізі мен уақыты туралы жұмыс берушінің белгісі қойылған еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі немесе қызметкердің еңбек жолы туралы мұрағаттық анықтама;
спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясының мөрімен бекітілген, спорт түрі бойынша аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы болмаған жағдайда, нұсқаушы-спортшы жұмыс істеген мекеменің мөрімен бекітілген хат – қолдаухат;

5) для получения государственной услуги о присвоении квалификационной категории "судья по спорту":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
справка о судействе или копии протоколов соревнований, удостоверяющие судейство услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз портала "электронного правительства".
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к
Регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных
разрядов: спортсмен 2 разряда,
спортсмен 3 разряда, спортсмен
1 юношеского разряда,
спортсмен 2 юношеского
разряда, спортсмен 3
юношеского разряда и
квалификационных категорий
тренер высшего уровня
квалификации второй категории,
тренер среднего уровня
квалификации второй категории,
методист высшего уровня
квалификации второй категории,
методист среднего уровня
квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации второй
категории, спортивный судья"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья".
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 15 июня 2015 года
№ А-6/276
Регламент государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 28.12.2017 № А-1/611 (вводится в действие со дня официального опубликования).

5) "спорт төрешiсi" біліктілік санатын беру бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтішін білдірген жағдайда – жеке тұлғаның нотариалды бекітілген сенімхаты (идентификация үшін);
мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
қызмет алушының төрешілігін куәландыратын төрешілік туралы анықтама немесе жарыстардың хаттамалары;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді қызмет көрсетуші мен Мемлекеттік корпорация қызметкері "электронды үкімет" порталының шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Рәсімдердің (әрекеттердің) бірізділігінің нақты жазбасы, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара қарым-қатынасы, сонымен қатар басқа да қызмет көрсетушілермен және (және) Мемлекеттік корпорациямен өзара қарым-қатынас жасау тәртібі және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі осы регламеттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында бейнеленеді.
"2-разрядты спортшы, 3-
разрядты спортшы, 1-
жасөспірімдік-разрядты
спортшы спорттық разрядтар
мен 2-жасөспірімдік-разрядты
спортшы, 3-жасөспірімдік-
разрядты спортшы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер,
біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
спорт төрешiсi біліктілік
санаттарын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтар мен 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 15 маусымдағы
№ А-6/276
қаулысымен бекітілді
"Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 28.12.2017 № А-1/611 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация местных спортивных федераций" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации, по формам, утвержденным приказом Министерства культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 "Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 10095) (далее - свидетельство об аккредитации), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 в стандарте государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11276) (далее - Стандарт).
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления;

1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.egov.kz (бұдан әрі – Портал) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. "Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекет тіркеу тізілімінде № 10095 болып тіркелген) бекітілген нысандары бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы (бұдан әрі – аккредиттеу туралы куәлік) не Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген) бекітілген "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-1 тармағымен көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Порталда – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің әзірлігі туралы хабардар ету.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;
Қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында қаралған құжаттар пакетін толық ұсынбаса және (немесе) мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады;

2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание комиссии по аккредитации местных спортивных федераций (далее - Комиссия) – 1 календарный день.
В случае переоформления свидетельства об аккредитации, выдачи дубликата свидетельства об аккредитации, осуществляет проверку документов - 2 календарных дня;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 10 календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение об аккредитации местной спортивной федерации либо об отказе в оказании государственной услуги;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги – 1 календарный день;
6) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка и направление документов;
4) протокол Комиссии;
5) проект результата оказания государственной услуги;
6) подписание проекта результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) Комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии – 1 календарный день.
В случае переоформления свидетельства об аккредитации, выдачи дубликата свидетельства об аккредитации, осуществляет проверку документов - 2 календарных дня;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына ұсынуды жүзеге асырады – 1 күнтізбелік күн.
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру, аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімделетін болса құжаттарды тексеруді жүзеге асырады – 2 күнтізбелік күн
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 10 күнтізбелік күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде жергілікті спорт федерациясын аккредиттеуді ұсыну немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 минут.
6. Келесі рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша рәсімдер (әрекеттер) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттарды тексеру және жолдау;
4) Комиссияның хаттамасы;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қою;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) Комиссия.
8. Әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;
Қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында қаралған құжаттар пакетін толық ұсынбаса және (немесе) мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және Комиссияның отырысына ұсынуды жүзеге асырады – 1 күнтізбелік күн.
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру, аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімделетін болса құжаттарды тексеруді жүзеге асырады – 2 күнтізбелік күн

4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 10 календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение об аккредитации местной спортивной федерации либо об отказе в оказании государственной услуги;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги – 1 календарный день;
6) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал указана в приложении 1 к настоящему регламенту.

4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 10 күнтізбелік күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде жергілікті спорт федерациясын аккредиттеуді ұсыну немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезінде өтініш білдіру тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының арасындағы рәсімдерінің қадамдық әрекеттерінің сипаттамасы:
жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН), сондай-ақ парольдің (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзге асырылады) көмегімен көрсетілетін қызметті алушы Порталда тіркеуді жүзге асырады;
1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушымен Порталда ЖСН/БСН және парольды (авторизациялау процессі) енгізу процесі;
1-шарты – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын Порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты, авторизациялаудан бас тарту жөніндегі мәліметті Порталмен құрастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен көрсетілетін қызметті таңдау, көрсетілетін қызмет үшін сұраныстың нысанын экранға шығару және деректердің құрылымы мен оның пішімделген талаптарын ескере отырып көрсетілетін қызметті алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде сұраныстың нысанына тіркеу, ал сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭСҚ тіркелу туралы куәлігін, көрсетілетін қызметті алушымен таңдау;
2-шарты – ЭСҚ тіркелу туралы куәлігін қолдану мерзімін және қайтарырып алынғандардың (жойылғандардың) тізімінде тіркелу туралы куәліктердің жоқ болуын, ал сондай-ақ (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы, және ЭСҚ тіркелу туралы куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендірме деректердің сәйкес келуін Порталда тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ түпнұсқасы расталмауына байланысты сұраныс салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
5-процес – көрсетілетін қызметті берушімен сұранысты өндеу үшін "электрондық үкіметі" аймақтық шлюзы автоматтандырылған жұмыс орнында "электрондық үкіметі" шлюзы арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ-мен расталған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысты) бағыттау;
3-шарты – Стандартта көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушымен қоса берілген құжаттардың сәйкес келуін және көрсетілетін қызметі үшін негіздердің сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушімен тексеру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұраныс салынған, көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
7-процесс – Порталмен құрастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесі (электрондық құжаттың нысанындағы ескерту) көрсетілетін қызметті алушымен алынды. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдаланумен бірге электрондық құжат қалыптастырылады.
Портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметте тартылған ақпараттық жүйелердің қызметтік өзара әрекет етуінің қызметтік кестесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілді.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Аккредитация местных
спортивных федераций"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал
Расшифровка аббревиатур:
ИС ПЭП – Информационная система "портал электронного правительства";
ШЭП – шлюз "электронного правительства";
ИС ГБД Е – Информационная система "государственная база данных" Е-лицензирование.
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Аккредитация местных
спортивных федераций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций"

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процеcінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету (әрекет ету) тәртібінің сипаттамасы және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы, осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жергілікті спорт
федерацияларына аккредиттеу
туралы куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысында функционалдық өзара әрекет етудің диаграммасы
Қысқартылған сөздердің мағынасы
АЖ ЭҮП – "Электронды үкімет порталы" ақпараттық жүйесі;
ЭҮТШ – "Электронды үкімет" шлюзі;
Е-лицензиялау МДБ АЖ – Е-лицензиялау мемлекеттік деректер базасы ақпараттық жүйесі
"Жергілікті спорт
федерацияларына аккредиттеу
туралы куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Жергілікті спорт федерацияларына аккредиттеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы