О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2015 года № 344/50-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 января 2016 года № 5214
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 909 619,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 477 047,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 857,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 474 364,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 940 351,3 тысяч тенге;
2) затраты – 11 044 316,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 208 572,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 222 705,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 133,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84 436,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 84 436,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 427 705,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 427 705,8 тысяч тенге:
поступление займов – 222 705,0 тысяч тенге;
погашение займов – 14 579,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 219 579,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2016 № 84/10-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
прочих сборов;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
4) поступлений трансфертов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района, в сумме 2 351 360 тысяч тенге.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 344/50-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 қаңтарда № 5214 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 909 619,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 477 047,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 857,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 474 364,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 940 351,3 мың теңге;
2) шығындар – 11 044 316,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 208 572,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 222 705,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 133,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84 436,4 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 84 436,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 427 705,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 427 705,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 222 705,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 579,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 219 579,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 84/10-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
мүлікке салынатын салықтан;
жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
акциздерден;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдерден;
басқа да алымдардан;
мемлекеттік баж салығынан;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
басқа да салықтық емес түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан;
жерді сатудан;
4) трансферттер түсімі.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берiлетiн субвенция көлемi 2 351 360 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета бюджету района согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
7. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год согласно приложению 6.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 7.
10. Утвердить перечень бюджетных программ по администраторам аппаратов акимов сельских округов согласно приложению 8.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Целиноградского районного маслихата
А.Бутакова
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Р.Тулькубаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района М.Таткеев
24.12.2015
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А.Ибраева
24.12.2015
Приложение 1
к решению Целиноградского
районного маслихата

4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының әкімшілері бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихаты
сессиясының төрайымы
А.Бутакова
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Р.Түлкібаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі М.Тәткеев
24.12.2015
"Целиноград ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ә.Ыбраева
24.12.2015
Целиноград аудандық мәслихатының

257,0
Отдел образования района (города областного значения)
1734087,0
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1734087,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
161242,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
161137,0
Установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
105,0
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
12669,0
На содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
1244,0
Целевые трансферты на развитие
1063630,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
363630,0
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
63630,0
на строительство жилья для очередников
63630,0
На развитие теплоэнергетической системы, в том числе:
300000,0
электроснабжение села Караоткель
300000,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
700000,0
На развитие транспортной инфраструктуры
700000,0
строительство улично-дорожной сети в районе новой застройки (микрорайоны 1,2,3,4) села Акмол
700000,0
Бюджетные кредиты
222705,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
222705,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
222705,0
Приложение 5
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года
№ 344/50-5
Целевые трансферты из областного бюджета на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
875550,0
Целевые текущие трансферты
248915,0
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
3293,0
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
793,0
На приобретение электронных учебников для школ
2500,0
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
174775,0
На возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
174775,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
53972,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
45972,0
Возмещение (до 50 процентов) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
8000,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
16875,0
Передача расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты
16875,0
Целевые трансферты на развитие

257,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1734087,0
Мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1734087,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
161242,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
161137,0
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату
105,0
Агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдары бөлімшелерін күтіп-ұстауға
12669,0
Азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын күтіп - ұстауға
1244,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
1063630,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
363630,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға, оның ішінде:
63630,0
кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға
63630,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға, оның ішінде:
300000,0
Қараөткел ауылын электрмен жабдықтау
300000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
700000,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
700000,0
Ақмол ауылында жаңа құрылыс аудандарында көше-жол желісі құрылысы (1, 2, 3, 4 шағын аудандар)
700000,0
Бюджеттік кредиттер
222705,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
222705,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
222705,0
Целиноград аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 344/50-5 шешіміне
5-ші қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
875550,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
248915,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3293,0
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға
793,0
Мектептер үшін электрондық оқулықтарды сатып алуға
2500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
174775,0
Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге
174775,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
53972,0
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
45972,0
Бруцеллезбен ауыратын санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 пайызға дейін) өтеу
8000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
16875,0
Балалар жасөспірімдер спорттық мектептер шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуы
16875,0
Нысаналы даму трансферттерi

626635,0
в том числе:
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200000,0
На развитие транспортной инфраструктуры, в том числе:
200000,0
Реконструкция подъездной дороги к селу Родина Целиноградского района
200000,0
Отдел строительства района (города областного значения)
426635,0
На строительство и реконструкцию объектов образования
30303,0
строительство школы на 300 мест в селе Тайтобе
30303,0
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:

626635,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200000,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға, оның ішінде:
200000,0
Целиноград ауданының Родина ауылына кірме жолын қайта құру
200000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
426635,0
Бiлiм беру объектiлерiнiң құрылысына және қайта жаңғыртуға
30303,0
Тайтөбе ауылында 300 орындық мектеп құрылысы
30303,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға, оның ішінде:

242639,0
строительство (привязка) 45-ти квартирного жилого дома в селе Акмол (позиция 1)
82439,0
строительство 45-ти квартирного жилого дома (позиция 3) в селе Акмол
160200,0
На развитие коммунального хозяйства, в том числе:
153693,0
строительство административного здания в селе Акмол
153693,0
Приложение 6
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года
№ 344/50-5
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год
Наименование
Отдел строительства района (города областного значения)
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
Развитие коммунального хозяйства
Развитие теплоэнергетической системы
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
Развитие транспортной инфраструктуры
Приложение 7
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года
№ 344/50-5
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 8
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года
№ 344/50-5
Перечень бюджетных программ по администраторам аппаратов акимов сельских округов

242639,0
Ақмол ауылында 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы (байлау) (1-позиция)
82439,0
Ақмол ауылында 45 пәтерлі тұрғын үй (3-позиция) құрылысы
160200,0
Коммуналдық шаруашылығын дамытуға, оның ішінде:
153693,0
Ақмол ауылында әкімшілік ғимарат құрылысы
153693,0
Целиноград аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 344/50-5 шешіміне
6-шы қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Целиноград аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 344/50-5 шешіміне
7-ші қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Целиноград аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 344/50-5 шешіміне
8-ші қосымша
Ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының әкімшілері бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі