Об областном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2016 года № 4667. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 131 997 663,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 32 265 427 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 631 387,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 97 100 848,5 тысячи тенге;
2) затраты - 132 938 948,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 10 596 022,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 13 931 123 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 335 100,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 542 634 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 542 634 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 12 079 941,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 12 079 941,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.02.2016 № 387 (вводится в действие с 01.01.2016); от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.06.2016 № 25 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 41 (вводится в действие с 01.01.2016); от 17.08.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.10.2016 № 69 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 81 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 33 процента, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 50 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 33 процента, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 50 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;

2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 346 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 қаңтарда № 4667 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 131 997 663,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша - 32 265 427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2 631 387,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 97 100 848,5 мың теңге;
2) шығындар - 132 938 948,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 10 596 022,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 13 931 123 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 335 100,7 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 542 634 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 542 634 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 12 079 941,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 12 079 941,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 18.02.2016 № 387 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2016 № 25 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 № 41 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2016 № 48 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2016 № 69 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 81 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2016 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 33 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 50 пайыз және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 33 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 50 пайыз және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджета города Актобе в областной бюджет в сумме 19 445 080 тысяч тенге, в том числе:
городу Актобе - 13 150 557 тысяч тенге;
Байганинскому - 530 598 тысяч тенге;
Мугалжарскому - 3 405 069 тысяч тенге;
Темирскому - 932 704 тысячи тенге;
Хромтаускому - 1 426 152 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в сумме 216 863 тысячи тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 1-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016).
5-1. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 24 231 694 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 17.08.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.10.2016 № 69 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 -2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года:
1) минимальный размер заработной платы - 22 859 тенге;

3) төлем көзінде салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінде салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудандар және Ақтөбе қаласы бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке Ақтөбе қаласы бюджетінен және аудандық бюджеттерден бюджеттік алып қоюлардың көлемі 19 445 080 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақтөбе қаласына - 13 150 557 мың теңге;
Байғанинге - 530 598 мың теңге;
Мұғалжарға - 3 405 069 мың теңге;
Темірге - 932 704 мың теңге;
Хромтауға - 1 426 152 мың теңге.
5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте жан басына шаққандағы қаржыландыруды ендіру бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 1-11-сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты республикалық бюджетке 216 863 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы - 24 231 694 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.08.2016 № 48 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2016 № 69 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабына сәйкес:
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 22 859 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 22 859 тенге.
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлена с 1 января 2016 года оплата труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлен с 1 января 2016 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы в сумме 3 739 тенге.
9. В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" предусмотрена на 2016 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 8 621 042 тысячи тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 15 609 699 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 1 991 508 тысяч тенге;
Алгинскому - 1 123 316 тысяч тенге;
Иргизскому - 1 962 914 тысяч тенге;
Каргалинскому - 1 554 396 тысяч тенге;
Мартукскому - 2 350 945 тысяч тенге;
Уилскому - 1 941 034 тысячи тенге;
Хобдинскому - 2 240 682 тысячи тенге;
Шалкарскому - 2 444 904 тысячи тенге.
11. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
17 291 тысячи тенге - на проведение учений по действиям при угрозе и возникновения кризисной ситуации;
62 761 тысяча тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
0 тысяч тенге - на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
2 049 345 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 22 859 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. Қазақстан Республикасының "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ, оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. Қазақстан Республикасының "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 13-бабына сәйкес 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғын жайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
9. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 14-бабына сәйкес 2016 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 8 621 042 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 15 609 699 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтеке биге - 1 991 508 мың теңге;
Алғаға - 1 123 316 мың теңге;
Ырғызға - 1 962 914 мың теңге;
Қарғалыға - 1 554 396 мың теңге;
Мәртөкке - 2 350 945 мың теңге;
Ойылға - 1 941 034 мың теңге;
Қобдаға - 2 240 682 мың теңге;
Шалқарға - 2 444 904 мың теңге.
11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге – 17 291 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға - 62 761 мың теңге;
қосылған құнға салынатын есептелген салық шегінде агроөнеркәсіптік кешені саласындағы дайындаушы ұйымдардың бюджетке төлеген қосылған құнға салынатын салық сомасын субсидиялауға - 0 мың теңге;
инвестициялық қаржы бөлу кезіндегі агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шығыстарының бір бөлігін өтеуге - 2 049 345 мың теңге;

1 089 253 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
21 015 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
2 579 481 тысячи тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
720 465 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
419 314 тысячи тенге - на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
446 769 тысячи тенге - на увеличение размера стипендии, обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
37 074 тысячи тенге - на увеличение размера стипендий, обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
20 984 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
1 073 549 тысяч тенге - на оказание медицинской помощи онкологическим больным;
13 852 629 тысячи тенге - на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
227 111 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
2 911 220 тысяча тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
14 390 439 тысяч тенге - для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
22 962 тысячи тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
39 700 тысяч тенге - на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
39 539 тысячи тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
187 720 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
556 496 тысяч тенге - на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
2 416 тысяч тенге - на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также, в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);

әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін көтеруге – 1 089 253 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 21 015 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 2 579 481 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 720 465 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға - 419 314 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға - 446 769 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің медициналық ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға - 37 074 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге – 20 984 мың теңге;
онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге - 1 073 549 мың теңге;
аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне және амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге – 13 852 629 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдікті көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 227 111 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 2 911 220 мың теңге;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ, оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 14 390 439 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге - 22 962 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу бойынша көрсетілетін қызметтерге - 39 700 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 39 539 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 - 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға - 187 720 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық - ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру - барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге - 556 496 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ, инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) - 2 416 мың теңге;

41 587 тысяч тенге - на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
44 048 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
66 177 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1 335 507 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в регионах;
321 340 тысяч тенге - на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
2 900 674 тысячи тенге - на обеспечение экономической стабильности;
4 175 910 тысяч тенге - на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
1 009 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
509 тысяч тенге - на обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
142 279 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
2 060 500 тысяч тенге - на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
107 136 тысяч тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.10.2016 № 69 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование на проектирование и (или) строительство жилья – 1 079 954 тысячи тенге;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 006 886 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и кредитов определяется на основании постановления акимата области.
13. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах в сумме 200 000 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы кредита определяется на основании постановления акимата области.

жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға - 41 587 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарының штат санын ұстауға - 44 048 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 66 177 мың теңге;
өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 1 335 507 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға – 321 340 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге - 2 900 674 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге - 4 175 910 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға - 1 009 мың теңге;
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға - 509 мың теңге;
ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға - 142 279 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға - 2 060 500 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға - 107 136 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2016 № 69 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын нысаналы даму трансферттері және кредиттері түскені ескерілсін:
1) тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге - 1 079 954 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға - 1 006 886 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
13. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге республикалық бюджеттен кредиттер 200 000 мың теңге сомасында түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 13 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе:
115 461 тысячи тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
49 260 тысячи тенге - на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
91 087 тысячи тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
1 373 807 тысячи тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
406 531,5 тысячи тенге - на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы "Дорожная карта занятости 2020";
865 249,6 тысячи тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
239 тысяч тенге - на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов;
737 131,2 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
192 913,6 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
674 189 тысяч тенге - на обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ;
90 201 тысяч тенге - на возмещение (50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
282 995,4 тысяча тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 554 579,5 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
814 433 тысяч тенге - кредитование на проектирование и (или) строительство жилья;
на капитальные расходы государственных органов - 42 309 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 507 508 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 299 188,2 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 381 842,3 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 108 547 тысяч тенге;
810 000 тысяч тенге - на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
5 203 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
25 482 тысячи тенге - на дополнительное образование для детей;
25 770 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта;
115 043,9 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;

Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және Ақтөбе қаласы бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 115 461 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 49 260 мың теңге;
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына – 91 087 мың теңге;
білім беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 1 373 807 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 406 531,5 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 865 249,6 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге - 239 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 737 131,2 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға – 192 913,6 мың теңге;
аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерінің қызметтерін қамтамасыз етуге – 674 189 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50%) өтеуге – 90 201 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 282 995,4 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 2 554 579,5 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру – 841 433 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына - 42 309 мың теңге;
жалпы білім беруге – 507 508 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 299 188,2 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 381 842,3 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 108 547 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге - 810 000 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 5 203 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 25 482 мың теңге;
дене шынықтыру және спорттың ведомствалық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстарына – 25 770 мың теңге;
елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 115 043,9 мың теңге;

18 288 тысяч тенге - на присуждение грантов государственным учреждениям образования;
6 000 тысяч тенге - на предупреждение и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
48 409,4 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных организаций культуры;
10 000 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
2 500 тысяч тенге - на услуги по обеспечению деятельности государственных органов;
118 155 тысячи тенге - на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;
4 500 тысяч тенге - на оказание социальной помощи и социального обеспечения;
1 000 тысяча тенге - на развитие газотранспортной системы;
1 000 тысяча тенге - на развитие объектов культуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.

мемлекеттік білім беру мекемелеріне гранттарды табыс етуге - 18 288 мың теңге;
төтенше жағдайлардың алдын алуға және жоюға - 6 000 мың теңге;
мәдениеттің ведомствалық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстарына - 48 409,4 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 10 000 мың теңге;
мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз етуге - 2 500 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге - 118 155 мың теңге;
әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыруға - 4 500 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 1 000 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға - 1 000 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.02.2016 № 387 (вводится в действие с 01.01.2016); от 30.03.2016 № 14 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.06.2016 № 25 (вводится в действие с 01.01.2016); от 17.08.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.10.2016 № 69 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 81 (вводится в действие с 01.01.2016).

Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 18.02.2016 № 387 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.03.2016 № 14 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2016 № 25 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2016 № 48 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2016 № 69 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 81 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

15. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2016 год в сумме 242 877,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 17.08.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.10.2016 № 69 (вводится в действие с 01.01.2016).
16. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.

15. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерв сомасы 242 877,1 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.08.2016 № 48 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2016 № 69 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
4 512 314
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 130
006
Капитальные расходы государственного органа
1 684 549
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
44 241
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
50 765
015
Организация содержания служебных животных
62 450
024
Проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации
17 291
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 015
120
Аппарат акима области
21 015
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
21 015
04
Образование
18 641 625
1
Дошкольное воспитание и обучение
3 574 748
261
Управление образования области
2 579 481
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 579 481
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
995 267
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения
995 267
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
7 996 356
261
Управление образования области
2 367 160
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
897 881
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
641 678
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
720 465
069
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание цифровой образовательной инфраструктуры
107 136
285
Управление физической культуры и спорта области
1 561 097
04
285
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 482 523
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
78 574
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 068 099
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 913 102
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования

001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 512 314
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 130
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 684 549
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
44 241
014
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
50 765
015
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
62 450
024
Дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізу
17 291
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 015
120
Облыс әкімінің аппараты
21 015
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
21 015
04
Бiлiм беру
18 641 625
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
3 574 748
261
Облыстың білім басқармасы
2 579 481
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 579 481
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
995 267
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
995 267
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
7 996 356
261
Облыстың білім басқармасы
2 367 160
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
897 881
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
641 678
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
720 465
069
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 136
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 561 097
04
285
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 482 523
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
78 574
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 068 099
008
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
3 913 102
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

3 183 127,9
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
309 255
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
334 047
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
266 048
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а, также, больных после трансплантации органов
386 936
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
327 797
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 215 180
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
39 303
05
3
253
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 189 685
4
Поликлиники
16 106 376
253
Управление здравоохранения области
16 106 376
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 193 813
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
227 111
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
14 202 596
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
482 856
5
Другие виды медицинской помощи
949 605
253
Управление здравоохранения области
949 605
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением, оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
902 391
029
Областные базы спецмедснабжения
47 214
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2 169 738
253
Управление здравоохранения области
2 169 738
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
89 854
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
169 196
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
137 079
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

3 183 127,9
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
309 255
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
334 047
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
266 048
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ, ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
386 936
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
327 797
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 215 180
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
39 303
05
3
253
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 189 685
4
Емханалар
16 106 376
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 106 376
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 193 813
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
227 111
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
14 202 596
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
482 856
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
949 605
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
949 605
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
902 391
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
47 214
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2 169 738
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 169 738
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 854
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
169 196
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
137 079
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

23 751
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 116
030
Капитальные расходы государственного органа
1 199
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 691 543
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 742 275
1
Социальное обеспечение
970 389
256
Управление координации занятости и социальных программ области
617 967
06
256
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
266 847
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
330 136
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
20 984
261
Управление образования области
352 422
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
305 102
037
Социальная реабилитация
47 320
2
Социальная помощь
255 619
256
Управление координации занятости и социальных программ области
255 619
003
Социальная поддержка инвалидов
255 619
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
516 267
256
Управление координации занятости и социальных программ области
433 185
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
113 116
007
Капитальные расходы государственного органа
4 058
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
22 962
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
76 609
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 479
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
157 709
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
39 700
06
256
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

23 751
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 116
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 199
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 691 543
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 742 275
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
970 389
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
617 967
06
256
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
266 847
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
330 136
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 984
261
Облыстың білім басқармасы
352 422
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
305 102
037
Әлеуметтік сауықтандыру
47 320
2
Әлеуметтiк көмек
255 619
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
255 619
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
255 619
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
516 267
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
433 185
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 116
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 058
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22 962
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
76 609
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 479
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
157 709
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
39 700
06
256
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

10 052
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4 500
263
Управление внутренней политики области
21 475
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
21 475
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8 536
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
8 536
270
Управление по инспекции труда области
53 071
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
53 071
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 727 760,5
1
Жилищное хозяйство
10 449 806,6
253
Управление здравоохранения области
89 583,8
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по программе "Дорожная карта занятости 2020"
89 583,8
261
Управление образования области
273 380,5
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020"
269 540,5
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по программе "Дорожная карта занятости 2020"
3 840
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
35 985,3
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
35 985,3
273
Управление культуры, архивов и документации области
50 905,2
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020"
50 905,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 152
07
279
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
11 152
285
Управление физической культуры и спорта области
30 997
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020"

10 052
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 500
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
21 475
077
Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
21 475
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8 536
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 536
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
53 071
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 071
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
12 727 760,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 449 806,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
89 583,8
047
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
89 583,8
261
Облыстың білім басқармасы
273 380,5
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
269 540,5
064
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 840
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
35 985,3
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 985,3
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
50 905,2
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50 905,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 152
07
279
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 152
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
30 997
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

30 997
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 957 802,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
299 188,2
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 658 614,6
2
Коммунальное хозяйство
2 275 537,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 116 247,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
69 305
004
Газификация населенных пунктов
524 097,9
005
Капитальные расходы государственного органа
1 795
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
381 842,3
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
115 043,9
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
93 880
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
930 283,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
159 290
025
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
108 547
030
Развитие коммунального хозяйства
50 743
07
3
Благоустройство населенных пунктов
2 416
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 416
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
2 416
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
6 526 828,2
1
Деятельность в области культуры
1 198 237
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 119 528
005
Поддержка культурно-досуговой работы
175 227
006
Увековечение памяти деятелей государства
9 000
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
298 502
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
636 799
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

30 997
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 957 802,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
299 188,2
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 658 614,6
2
Коммуналдық шаруашылық
2 275 537,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 116 247,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 305
004
Елдi мекендердi газдандыру
524 097,9
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 795
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
381 842,3
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
115 043,9
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
93 880
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
930 283,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
159 290
025
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
108 547
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
50 743
07
3
Елді-мекендерді көркейту
2 416
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 416
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ, инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 416
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
6 526 828,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1 198 237
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 119 528
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
175 227
006
Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте сақтау
9 000
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
298 502
008
Театр және музыка өнерін қолдау
636 799
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

21 689
003
Капитальные расходы государственного органа
6 826
004
Регулирование туристской деятельности
10 817
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
745 623
1
Топливо и энергетика
556 496
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
556 496
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
556 496
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
189 127
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
189 127
09
279
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
1 000
071
Развитие газотранспортной системы
188 127
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 236 392,4
1
Сельское хозяйство
10 306 977,1
255
Управление сельского хозяйства области
9 903 435,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
104 713,3
002
Поддержка семеноводства
47 354,8
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
827
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
876 573
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
192 813
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 306,6
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 292,8
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
37 315
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
40 897,7
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 049 345
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 038 378
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса

21 689
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 826
004
Туристік қызметті реттеу
10 817
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
745 623
1
Отын және энергетика
556 496
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
556 496
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
556 496
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
189 127
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
189 127
09
279
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 000
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
188 127
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 236 392,4
1
Ауыл шаруашылығы
10 306 977,1
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
9 903 435,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 713,3
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
47 354,8
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
827
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
876 573
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
192 813
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 306,6
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
1 292,8
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
37 315
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
40 897,7
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 049 345
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 038 378
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

24 000
006
Поддержка предпринимательской деятельности
3 360
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 130 650
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
180 857
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 135 523,5
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 135 523,5
9
Прочие
18 427 536,5
257
Управление финансов области
18 141 245,6
012
Резерв местного исполнительного органа области
242 877,1
13
9
257
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
838 517
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
12 140 696,5
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
4 919 155
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
183 560,9
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
183 560,9
261
Управление образования области
5 745
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
5 745
275
Управление предпринимательства области
1 942
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 942
280
Управление индустриально-инновационного развития области
86 666
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
51 365
003
Капитальные расходы государственного органа
200
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
35 101
285
Управление физической культуры и спорта области
8 377
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

24 000
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
3 360
008
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 130 650
015
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
180 857
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 135 523,5
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 135 523,5
9
Басқалар
18 427 536,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
18 141 245,6
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
242 877,1
13
9
257
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
838 517
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар, оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 140 696,5
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 919 155
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
183 560,9
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
183 560,9
261
Облыстың білім басқармасы
5 745
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
5 745
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
1 942
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 942
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
86 666
001
Жергілікті деңгейде индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 365
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
005
Индустриалдық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
35 101
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 377
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

255
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
937 393
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
80 855
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
17 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 418
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
37 315
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
45 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 977 878
719
Управление ветеринарии области
127 377
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 704
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 487
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
87 186
3
Лесное хозяйство
306 597
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
306 597
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
296 892
006
Охрана животного мира
9 705
5
Охрана окружающей среды
88 470
10
5
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
88 470
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
44 933
008
Мероприятия по охране окружающей среды
43 537
6
Земельные отношения
24 656
251
Управление земельных отношений области
24 656
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
24 656
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 704
719
Управление ветеринарии области
10 704
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта

255
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
937 393
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
80 855
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
17 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
1 418
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
37 315
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
45 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 977 878
719
Облыстың ветеринария басқармасы
127 377
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 704
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 487
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 186
3
Орман шаруашылығы
306 597
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
306 597
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
296 892
006
Жануарлар дүниесін қорғау
9 705
5
Қоршаған ортаны қорғау
88 470
10
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
88 470
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 933
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
43 537
6
Жер қатынастары
24 656
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
24 656
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 656
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 704
719
Облыстың ветеринария басқармасы
10 704
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер

257
Управление финансов области
660 843,8
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
660 843,8
Приложение 4 к решению
областного маслихата
от 11 декабря 2015 года № 346
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год
Функ.группа
Администратор
Программа
Н а и м е н о в а н и е
04
Образование
261
Управление образование области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
05
253
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

257
Облыстың қаржы басқармасы
660 843,8
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
660 843,8
Облыстық мәслихаттың
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 346 шешіміне 4 – Қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функ. топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
05
253
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау