О бюджете Каргалинского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24 декабря 2015 года № 373. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 января 2016 года № 4680. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каргалинского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы                                          3 043 355,8 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям                              455 609 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                        16 582,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                     8 384 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                              2 562 780,7 тысяч тенге;
2) затраты                                           3 074 940,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                                     -1 817,9 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                               41 297 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        43 114,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                               0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов                  0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                    - 29 767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                  29 767 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 402 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 17 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.06.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 71 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 78 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

2016-2018 жылдарға арналған Қарғалы ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 373 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 қаңтарда № 4680 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған Қарғалы ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                           3 043 355,8 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдері бойынша                              455 609 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        16 582,1мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша                              8 384 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                        2 562 780,7 мың теңге;
2) шығындар                                          3 074 940,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        -1 817,9мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              41 297 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        43 114,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу                        0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                               - 29 767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  29 767 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 402 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 17 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 64 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 71 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 78 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно зачитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в общей сумме 13 019 тысяч тенге.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года:
1) минимальный размер заработный платы - 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –22 859 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлено с 1 января 2016 года оплата труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
7. Учесть предусмотренный в районном бюджете на 2016 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме - 1 554 396 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
892 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
45 627 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
19 444 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
26 180 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования в 10-11 классах организаций среднего образования:

3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды ендіру бойынша апробациялауды жүргізу үшін білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес орта білім беретін ұйымдарда 10-11сыныптар үшін білім беру үдерісін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды берумен байланысты облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы соммасы 13 019 мың теңге көзделсін.
5..Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес:
2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 22 859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-
ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 22 859 теңге.
6. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеу, соңдай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі - 1 554 396 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшердегі ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
892 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
45 627 мың теңге - әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін көтеруге;
19 444 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
26 180 мың теңге – орта білім беру ұйымдарының 10-11-сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;

431 749 тысяч тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
4 000 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
12 500 тысяч тенге – на обеспечение экономической стабильности;
2 976 тысяч тенге – на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
25 760 тысяч тенге –на апробирование подушевого финансирования в 1-11 классах организаций среднего образования с 1 сентября 2016 года.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 12.04.2016 № 17 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 71 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть, в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
230 325 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
0 тысяч тенге – на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов;
523 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
40 000 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
8 298 тысяч тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
11 567 тысяч тенге - на содержание ребенка (детей), переданным патронатным воспитателям;
2 000 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
29 885 тысяч тенге - на обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ;
31 233 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020";
56 999 тысяч тенге – на строительство двухэтажного восьми квартирного арендно-коммунального жилого дома в селе Бадамша Каргалинского района;
12 514,7 тысяч тенге – на разработку проектно – сметной документации к проекту "Строительство водопроводных сетей в селе Кос-Истек Каргалинского района";
660 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта;

431 749 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ, оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
4 000 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
12 500 мың теңге – экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге;
2 976 мың теңге – сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
25 760 мың теңге – 2016 жылдың 1 қырқүйектен бастап орта білім беру ұйымдарының 1-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 12.04.2016 № 17 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 64 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 71 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
230 325 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға;
0 мың теңге - көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге;
523 мың теңге – бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50%-ға дейін) өтеуге;
40 000 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
8 298 мың теңге - балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық–педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге;
11 567 мың теңге - патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
2 000 мың теңге - білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына;
29 885 мың теңге – аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерінің қызметтерін қамтамасыз етуге;
31 233 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға;
56 999 мың теңге – Қарғалы ауданы Бадамша ауылында екі қабатты сегіз пәтерлік жалдамалы-коммуналдық тұрғын үй құрылысына;
12 514,7 мың теңге – "Қарғалы ауданы Қосестек ауылында су құбыры желісінің құрылысы" жобасына жобалық – сметалық құжаттама дайындауға;
660 мың теңге – дене шынықтыру және спорт ведомствалық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстарына;

19 181 тысяч тенге – на строительство инженерных сетей двухэтажного арендно-коммунального жилого дома по улице Ш.Уалиханова № 4 в селе Бадамша Каргалинского района;
2 000 тысячи тенге – на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций;
2 298 тысячи тенге – на текущий и средний ремонт инфраструктуры (социально-культурные объекты, инженерно-транспортная инфраструктура), жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство сел, сельских округов в рамках Программы "Дорожная карта занятости 2020";
500 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций культуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 402 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 17 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.06.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 71 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 78 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть в районном бюджете на 2016 год из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов, в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан в сумме 31 815 тысяч тенге;
учесть в районном бюджете на 2016 год поступление из областного бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов, в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан – 9 482 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 03.11.2016 № 71 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 78 (вводится в действие с 01.01.2016).

19 181 мың теңге – Қарғалы ауданы Бадамша ауылы Ш.Уалиханов көшесі № 4 екі қабатты жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйге инженерлік-желілердің құрылысына;
2 000 мың теңге – төтенше жағдайлардың алдын алуға және оларды жоюға;
2 298 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасының шеңберінде тұрғын үй - коммуналдық шаруашылықтың (әлеуметтік-мәдени объектілер, инженерлік-көлік инфрақұрылымы) инфрақұрылымын ағымдағы және орташа жөндеуге, ауылдарды,, ауылдық округтерді абаттандыруға;
500 мың теңге – ведомстволық бағыныстағы мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 402 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 17 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 64 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 71 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 78 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген шарттарға сәйкес, республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға, мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік несиелерге 31 815 мың теңге түскені ескерілсін.
2016 жылға арналған аудандық бюджетте, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген шарттарға сәйкес, облыстық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға, мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік несиелерге облыстық бюджеттен – 9 482 мың теңге түскені ескерілсін.
Көрсетілген ағымдағы трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.11.2016 № 71 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 78 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 9 611 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2016 год, согласно приложению 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
маслихата секретаря районного маслихата
____________А.Утегенов ____________И.Конакбаев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 373
Бюджет Каргалинского района на 2016 год

11. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 9 611 мың теңге болып бекітілсін.
12. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016 жылға арналған ауылдық округ бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысының
міндетін атқарушы
__________ А.Утегенов ____________ И.Кунакбаев
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 373 шешіміне
1 ҚОСЫМША
Қарғалы ауданының 2016 жылға арналған бюджеті