О внесении изменений в некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 2/255. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2015 года № 10326
В соответствии с подпунктом 1) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года «О выборах в Республике Казахстан» Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень постановлений Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Юридическому отделу аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Турганкулов
Секретарь                                  Б. Мельдешов
Утвержден постановлением
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 2/255
Перечень
постановлений Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В постановлении Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 8 апреля 2009 года № 161/306 «Об утверждении Правил о порядке выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5653, опубликовано в газете «Казахстанская правда» от 5 мая 2009 года, № 114 (25858)):
1) наименование изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 6-1) статьи 12 и пунктом 6-1 статьи 41 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года «О выборах в Республике Казахстан» Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования.»;
2) в Правилах о порядке выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования, утвержденных указанным постановлением:
наименование изложить в следующей редакции:
«Правила выдачи и учета открепительных удостоверений на право голосования»;
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1. Областные, городов Астана и Алматы территориальные избирательные комиссии обеспечивают доставку и передачу изготовленных типографским способом открепительных удостоверений на право голосования (далее - открепительные удостоверения) из расчета 1 % (один процент) от общего числа избирателей, включенных в списки избирателей в соответствующие районные, городские, районные в городе избирательные комиссии не позднее, чем за тридцать дней до дня голосования (приложение 1).»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2015 жылғы 13 ақпандағы № 2/255 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 ақпанда № 10326 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының өзгерістер енгізілетін қаулыларының қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының заң бөлімі осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                  Қ. Тұрғанқұлов
Хатшы                                     Б. Мелдешов
Қазақстан Республикасы Орталық
сайлау комиссиясының
2015 жылғы 13 ақпандағы
№ 2/255 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының өзгерістер енгізілетін қаулыларының тізбесі
1. «Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін берудің және есепке алудың тәртібі туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2009 жылғы 8 сәуірдегі № 161/306 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5653 болып тіркелген, 2009 жылғы 5 мамырдағы № 158-159 (25556) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
1) атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін беру және есепке алу қағидаларын бекіту туралы»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы 6-1) тармақшасына және 41-бабы 6-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін беру және есепке алу қағидалары бекітілсін.»;
2) аталған қаулымен бекітілген Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін берудің және есепке алудың тәртібі туралы ережеде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін беру және есепке алу қағидалары»;
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстық, Астана және Алматы қалалық аумақтық сайлау комиссиялары сайлаушылардың тізімдеріне енгізілген сайлаушылардың жалпы санының 1 % (бір проценті) есебінен баспаханалық тәсілмен дайындалған дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін (бұдан әрі – есептен шығару куәліктері) дауыс беру күніне кемінде отыз күн қалғанда аудандық, қалалық, қаладағы аудандық сайлау комиссияларына жеткізуді және беруді қамтамасыз етеді (1-қосымша).
Аудандық, қалалық, қаладағы аудандық сайлау комиссиялары дауыс беру күніне кемінде он алты күн қалғанда, есептен шығару куәліктерін учаскелік сайлау комиссияларына жеткізуді және акт бойынша беруді қамтамасыз етеді.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«4. Член участковой избирательной комиссии, выдавший открепительное удостоверение по внесенному заявлению, в списке избирателей напротив фамилии избирателя в графе «примечание» вносит запись о выдаче открепительного удостоверения, его пятизначный серийный номер, дату выдачи и ставит свою подпись.»;
в пункте 12 абзац первый изложить в следующей редакции:
«12. Член участковой избирательной комиссии вносит избирателя в список избирателей под следующим после последнего порядкового номера с указанием:»;
приложения 1234 изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему постановлению.
2. В постановлении Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 23 октября 2012 года № 21/183 «Об утверждении Инструкции по оснащению помещения для голосования на избирательном участке, пункта для голосования» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8089, опубликовано в газете «Казахстанская правда» от 28 ноября 2012 года № 412-413 (27231-27232)):
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 1) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года «О выборах в Республике Казахстан» Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
2) в Инструкции по оснащению помещения для голосования на избирательном участке, пункта для голосования, утвержденной указанным постановлением:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2. В здании, где размещается участковая (территориальная) избирательная комиссия (далее — избирательная комиссия), вывешиваются указатели местонахождения избирательного участка, пункта для голосования, с указанием номера и графика работы избирательной комиссии.»;
подпункты 1)2)9) пункта 4 изложить в следующей редакции:
«1) столы и стулья для членов избирательной комиссии;»;
«2) стулья для наблюдателей, доверенных лиц и представителей средств массовой информации;»;
«9) информационные стенды, на которых размещаются:
состав избирательной комиссии;
адреса и номера телефонов вышестоящих избирательных комиссий, судов, органов прокуратуры, правоохранительных органов;
образцы избирательных бюллетеней для голосования;
информация о кандидатах и политических партиях, выдвинувших партийные списки, в едином формате и стандартным набором сведений, установленных Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан;
правила поведения в помещении (пункте) для голосования, установленные соответствующей избирательной комиссией;
копия протокола избирательной комиссии о результатах голосования.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:

«4. Енгізілген өтініш бойынша есептен шығару куәлігін берген учаскелiк сайлау комиссиясының мүшесі сайлаушылардың тізіміндегі сайлаушы тегінің тұсындағы «ескертпе» деген бағанға есептен шығару куәлігінің берілгені туралы жазбаны, оның бес таңбалы сериялық нөмірін, берілген күнін енгізеді және өзінің қолын қояды.»;
12-тармақта бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Учаскелік сайлау комиссиясының мүшесі сайлаушыны сайлаушылардың тізіміне соңғыдан кейін келетін реттік нөмірмен:
1) сайлаушының тегін, атын, әкесінің атын;
2) сайлаушының туған күнін;
3) сайлаушының жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күнін, нөмірін және оны берген органның атауын;
4) сайлаушының тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайын;
5) сайлаушы тұрғылықты жері бойынша сайлаушыларының тізіміне енгізілген сайлау округінің нөмірі мен сайлау учаскесінің нөмірін;
6) есептен шығару куәлігінің сериялық нөмірін, оның берілген күнін көрсетіп енгізеді.»;
1234-қосымшалар осы қаулыға 1234-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Сайлау учаскесінде дауыс беруге арналған үй-жайды, дауыс беру пунктін жарақтандыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2012 жылғы 23 қазандағы № 21/183 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8089 болып тіркелген, 2012 жылғы 28 қарашадағы № 778-784 (278855) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
1) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
2) аталған қаулымен бекітілген Сайлау учаскесінде дауыс беруге арналған үй-жайды, дауыс беру пунктін жарақтандыру жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Учаскелік (аумақтық) сайлау комиссиясы (бұдан әрі – сайлау комиссиясы) орналасатын ғимаратта сайлау учаскесінің, дауыс беру пунктінің орналасқан жері, нөмірі және сайлау комиссиясы жұмысының кестесі көрсетілген көрсеткіштер ілінеді.»;
4-тармақтың 1)2)9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сайлау комиссиясының мүшелеріне арналған столдар мен орындықтар;»;
«2) байқаушыларға, сенім білдірілген адамдарға және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдеріне арналған орындықтар;»;
«9) сайлау комиссиясының құрамы;
жоғары тұрған сайлау комиссияларының, соттардың, прокуратура органдарының, құқық қорғау органдарының мекен-жайлары мен телефондарының нөмірлері;
дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерінің үлгілері;
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы белгілеген бірыңғай форматтағы кандидаттар мен партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялар туралы ақпарат;
тиісті сайлау комиссиясы белгілеген дауыс беруге арналған үй-жайдағы (пункттегі) тәртіп ережелері;
сайлау комиссиясының дауыс беру нәтижелері туралы хаттамасының көшірмесі ілінетін ақпараттық стендтер орналастырылады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«5. В помещении (пункте) для голосования оборудуются в достаточном количестве кабины для тайного голосования, определяются места выдачи избирательных бюллетеней и устанавливается стационарная урна для голосования таким образом, чтобы голосующие при подходе к ней проходили через кабины для тайного голосования, а членам избирательной комиссии, наблюдателям, доверенным лицам и представителям средств массовой информации была обеспечена возможность наблюдать за избирательной урной, входом и выходом из кабин тайного голосования.
В помещении (пункте) для голосования столы, за которыми производится подсчет голосов, размещаются таким образом, чтобы обеспечивался полный обзор действий членов избирательной комиссии со стороны всех присутствующих при подсчете лиц.»;
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«8. В помещении (пункте) для голосования должны быть:»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) канцелярские принадлежности (пакеты, конверты, мешки, канцелярский клей, ножницы, упаковочная бумага, писчая бумага, линейки, ручки с синей пастой, карандаши, шпагат, дырокол, степлер, антистеплер, скобы для степлера и иные принадлежности);»;
3. В постановлении Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 17 июля 2014 № 11/236 «Об утверждении Правил хранения избирательных документов» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9686, опубликовано в Информационно-правовой системе «Әділет» 14 августа 2014 года):
в Правилах хранения избирательных документов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Территориальные избирательные комиссии после опубликования в средствах массовой информации сообщения об итогах выборов, передают на хранение в государственные архивы соответствующих областей, городов (города республиканского значения, столицы), районов следующие документы:
протоколы территориальных, окружных избирательных комиссий и приложения к ним;
выписки из протоколов заседаний сессий областных, городских (города республиканского значения, столицы), районных маслихатов о выдвижении кандидатов в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан;
протоколы проведения совместного заседания выборщиков по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан и приложения к ним;
выписки из протокола заседания высшего органа общественного объединения по выдвижению кандидата в депутаты маслихата по соответствующему избирательному округу;
акты о выделении к уничтожению избирательных документов, не подлежащих хранению (далее – акт) по выборам депутатов маслихатов Республики Казахстан, акимов городов районного значения, сельских округов, поселков и сел Республики Казахстан, не входящих в состав сельского округа Республики Казахстан (далее – акимы) по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
представление акима района (города) о выдвижении гражданина кандидатом на должность акима;
протоколы заседания выборщиков по выборам акима;
решения районной (городской) избирательной комиссии о регистрации избранного акима;
обращения физических и юридических лиц, поступившие в территориальные, окружные избирательные комиссии.»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:

«5. Дауыс беруге арналған үй-жайда (пунктте) жасырын дауыс беруге арналған кабиналар жеткiлiктi мөлшерде жабдықталады, сайлау бюллетеньдерiн беретiн орындар айқындалады және дауыс беруге арналған тұрақты жәшiк дауыс беретiн адамдар оған жасырын дауыс беруге арналған кабиналар арқылы өтiп келетiндей етіп, ал сайлау комиссиясының мүшелеріне, байқаушыларға, сенім білдірілген адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерiне сайлау жәшігін, жасырын дауыс беру кабиналарына кіру мен шығуды байқау мүмкіндігі қамтамасыз етілетіндей етіп қойылады.
Дауыс беруге арналған үй-жайдағы (пункттегі) дауыстарды санау жүргiзiлетiн столдар сайлау комиссиясы мүшелерiнiң iс-әрекетiн дауыстарды санау кезінде қатысушы барлық адамдардың толығымен көрiп отыруы қамтамасыз етiлетіндей етiп орналастырылады.»;
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Дауыс беруге арналған үй-жайда (пунктте):
1) сайлау комиссиясының мөрі;
2) дауыс беруге арналған жәшіктерді, сайлау құжаттамасын мөрлеуге немесе пломбалауға арналған құралдар;
3) кеңселік керек-жарақтар (пакеттер, конверттер, қаптар, кеңселік желім, қайшы, буып-түюге арналған қағаз, жазуға арналған қағаз, сызғыштар, көк сиялы қаламдар, қарындаштар, шпагат, қағаз тескіш құрал, степлер, антистеплер, степлердің тоғындары және өзге де керек-жарақтар);
4) кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеу журналы, байқаушыларды және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін тіркеу журналы болуы тиіс.»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) кеңселік керек-жарақтар (пакеттер, конверттер, қаптар, кеңселік желім, қайшы, буып-түюге арналған қағаз, жазуға арналған қағаз, сызғыштар, көк сиялы қаламдар, қарындаштар, шпагат, қағаз тескіш құрал, степлер, антистеплер, степлердің тоғындары және өзге де керек-жарақтар);»;
3. «Сайлау құжаттарын сақтау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2014 жылғы 17 шілдедегі 11/236 қаулысында (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 6 тамызда № 9686 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 14 тамызда жарияланған):
аталған қаулымен бекітілген Сайлау құжаттарын сақтау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
2. Аумақтық сайлау комиссиялары бұқаралық ақпарат құралдарында сайлау қорытындылары туралы хабар жарияланғаннан кейiн тиiстi облыстардың, қалалардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандардың мемлекеттiк мұрағаттарына мынадай құжаттарды:
аумақтық, округтік сайлау комиссияларының хаттамаларын және оларға қосымшаларды;
облыстық, қалалық (республикалық маңызы бар қала, астана), аудандық мәслихаттар сессияларының Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының депутаттығына кандидаттарды ұсыну туралы отырыстарының хаттамаларынан үзiндiлердi;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау жөніндегі таңдаушылардың бірлескен отырысын өткізу хаттамаларын және оларға қосымшаларды;
тиісті сайлау округі бойынша мәслихат депутаттығына кандидатты ұсыну жөніндегі қоғамдық бірлестіктің жоғарғы органы отырысының хаттамасынан үзінділерді;
Қазақстан Республикасы мәслихаттарының депутаттарын, Қазақстан Республикасының аудандық маңызы бар қалалары, ауылдық округтері, ауылдық округтің құрамына кірмейтін кенттері мен ауылдары әкімдерін (бұдан әрі - әкімдер) сайлау жөніндегі сақтауға жатпайтын сайлау құжаттарын жоюға бөліп шығару туралы актілерді (бұдан әрі - акт) осы Қағидаларға қосымшаға сай нысан бойынша;
аудан (қала) әкімінің азаматты әкім лауазымына кандидат ретінде ұсыну туралы ұсынымын;
әкімді сайлау жөніндегі таңдаушылар отырысының хаттамаларын;
сайланған әкімді тіркеу туралы аудандық (қалалық) сайлау комиссиясының шешімдерін;
аумақтық, округтік сайлау комиссияларына келiп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн сақтауға тапсырады.»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«3. Документы участковых избирательных комиссий, образованных в воинских частях, хранятся в делах воинских частей.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Бюллетени для тайного голосования по выборам Президента Республики Казахстан, депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, Мажилиса Парламента Республики Казахстан в опечатанном виде, в том числе отдельно погашенные бюллетени, погашенные открепительные удостоверения, а также списки избирателей (выборщиков) и документы к ним передаются областными, городскими (города республиканского значения, столицы) избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан, где хранятся на правах конфиденциальной информации в течение трех месяцев после опубликования итогов выборов, а затем уничтожаются.
Подписные листы в поддержку кандидата в Президенты Республики Казахстан, подписные листы для сбора подписей выборщиков в поддержку кандидата в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан хранятся на правах конфиденциальной информации в течение десяти рабочих дней после регистрации кандидата в Президенты Республики Казахстан, депутаты Сената Парламента Республики Казахстан, а затем уничтожаются.»;
пункт 7 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Бюллетени для тайного голосования по выборам депутатов маслихатов, акимов в опечатанном виде, в том числе отдельно погашенные бюллетени, а также списки избирателей (выборщиков) и документы к ним после установления и опубликования итогов выборов передаются соответствующими территориальными избирательными комиссиями в местные исполнительные органы по месту нахождения территориальной избирательной комиссии, где хранятся на правах конфиденциальной информации в течение трех месяцев после опубликования итогов выборов, а затем уничтожаются.»;
пункт 9 исключить.
Приложение 1
к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 2/255
Приложение 1
к Правилам выдачи и учета
открепительных удостоверений
на право голосования
ОТКРЕПИТЕЛЬНОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ
на право голосования № _____
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя)
_____________________________________________________________ № _____
(наименование и номер документа, удостоверяющего личность)
выдан ____ ________________ ________ года ___________________________
(дата выдачи)         (наименование органа его выдавшего)
проживающий(ая) _____________________________________________________
(адрес регистрации места жительства)
на основании пункта 6-1 статьи 41 Конституционного закона Республики
Казахстан «О выборах в Республике Казахстан» включается в день
голосования в список избирателей на избирательном участке по месту
его пребывания и имеет право голосовать на
выборах ___________________________________ ____ ________ _____ года.
(наименование и дата выборов)
выдано участковой избирательной комиссией избирательного участка
№ ______ избирательного округа по выборам депутата маслихата
____________________________ № _______
(наименование маслихата)
_____________________________________________________________________
(местонахождение избирательного участка: село, поселок, район, город,
район в городе, область)
Председатель
участковой избирательной комиссии
_______________________                   ___________________________
МП       (подпись)       (расшифровка
подписи)
_____ _______________________ _______ года
(дата выдачи открепительного удостоверения)
Действительно при предъявлении документа, удостоверяющего
личность избирателя
________________________________
(пятизначный серийный номер
открепительного удостоверения)
Приложение 2
к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 2/255
Приложение 2
к Правилам выдачи и учета
открепительных удостоверений
на право голосования
АКТ
передачи открепительных удостоверений на право голосования
по выборам _______________________________ Республики Казахстан
_____ ________________ ______ года
(дата выборов)
____ __________________ ___ года
(дата составления акта)
_____________________________________________________________________
(наименование вышестоящей избирательной комиссии)
передала ____________________________________________________________
(наименование нижестоящей избирательной комиссии)
_____________________________________________________________________
(число открепительных удостоверений на право голосования цифрами и
прописью с указанием их серийных номеров)
Председатель
__________________________________ ____________ ___________________
(наименование вышестоящей         (подпись)  (расшифровка подписи)
избирательной комиссии)        М.П.
Члены комиссии:
__________________________________ ____________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)     (подпись)   (расшифровка подписи)
Председатель
__________________________________ ____________ ____________________
(наименование нижестоящей         (подпись)  (расшифровка подписи)
избирательной комиссии)        М.П.
Члены комиссии:
__________________________________ ____________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)     (подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 3
к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 2/255
Приложение 3
к Правилам выдачи и учета
открепительных удостоверений
на право голосования
Кому ________________________________________________
(наименование и местонахождение участковой
избирательной комиссии, номер избирательного участка)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение открепительного удостоверения на право голосования
по выборам _______________________________ Республики Казахстан
____ ________________ ______ года
(дата выборов)
Я, __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя)
___________________________________________________________ № _______
наименование документа, удостоверяющего личность избирателя) (номер
документа)
выдан _______________ года __________________________________________
(дата выдачи)           (наименование органа его выдавшего)
проживающий(ая) _____________________________________________________
(адрес регистрации места жительства)
в связи с ___________________________________________________________
(указывается причина перемены места своего пребывания избирателем
и предъявляются для ознакомления документы, подтверждающие указанное)
и на основании пункта 6-1 статьи 41 Конституционного закона
Республики Казахстан «О выборах в Республике Казахстан» прошу выдать
открепительное удостоверение на право голосования.
____________________ _______________________
(подпись избирателя) (расшифровка подписи)
_____ ______________ ________ года
(дата обращения)
Примечание: Заявление заполняется избирателем лично, разборчиво.
Приложение 4
к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 2/255
Приложение 4
к Правилам выдачи и учета
открепительных удостоверений
на право голосования
Участковая избирательная комиссия избирательного участка № ____
_____________________________________________________________________
(местонахождение избирательного участка: село, поселок, сельский
округ, район в городе, город, район, область)
АКТ
____ ______________ ________ года
(дата принятия акта)
_________ час. ______________мин.
(время принятия акта)
О погашении неиспользованных
открепительных удостоверений
на право голосования по выборам
_________________________________
(наименование выборов)
____ ______________ ________ года
(дата проведения выборов)
В соответствии с пунктом 15 Правил выдачи и учета открепительных
удостоверений на право голосования, утвержденных Постановлением
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 8 апреля
2009 года № 161/306 участковая избирательная комиссия избирательного
участка № ___ в результате подсчета установила следующее количество
неиспользованных открепительных удостоверений на право голосования
_____________________________________________________________________
(число)                        (прописью)
(прописью)___________________________________________________________
(серийные номера)
и погасила их путем _________________________________________________
(проставления штампа, обрезки углов, прокалывания и т.д.)
Председатель
участковой избирательной комиссии
МП __________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Заместитель председателя
участковой избирательной комиссии _______ __________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Секретарь
участковой избирательной комиссии _______ __________________
(подпись) (расшифровка подписи)
члены участковой избирательной комиссии:
_______________ ____________________ ________________________________
(подпись)   (расшифровка подписи) (подпись) (расшифровка подписи)
_______________ ____________________ ________________________________
(подпись)   (расшифровка подписи) (подпись) (расшифровка подписи)

«3. Әскери бөлімдерде құрылған учаскелік сайлау комиссияларының құжаттары әскери бөлімдердің істерінде сақталады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Қазақстан Республикасының Президентін, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттарын сайлау жөніндегі жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньдерді мөрленген күйінде, оның ішінде жекелеген жойылған бюллетеньдерді, жойылған есептен шығару куәліктерін, сондай-ақ сайлаушылардың (таңдаушылардың) тізімдері мен оларға қатысты құжаттарды облыстық, қалалық республикалық маңызы бар қала, астана) сайлау комиссиялары Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына тапсырады, онда құпия ақпарат құқығы негізінде сайлау қорытындылары жарияланғаннан кейінгі үш ай бойы сақталады, ал кейіннен жойылады.
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидатты қолдап қол қою парақтары, Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының депутаттығына кандидатты қолдап таңдаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтары құпия ақпарат құқығы негізінде Қазақстан Республикасының Президенттігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидат тіркелген күннен кейінгі он жұмыс күні бойы сақталады, ал кейіннен жойылады.»;
7-тармақ алып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Мәслихаттардың депутаттарын, әкімдерді сайлау жөніндегі жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньдер мөрленген күйінде, соның ішінде жекелеген жойылған бюллетеньдер, сондай-ақ сайлаушылардың (таңдаушылардың) тізімдері мен оларға қатысты құжаттарды сайлау қорытындылары анықталып, жарияланғаннан кейін тиісті аумақтық сайлау комиссиялары жергілікті атқарушы органдарға аумақтық сайлау комиссиясының орналасқан жері бойынша тапсырады, онда құпия ақпарат құқығы негізінде сайлау қорытындылары жарияланғаннан кейінгі үш ай бойы сақталып, ал кейіннен жойылады.»;
9-тармақ алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2015 жылғы 13 ақпандағы № 2/255
қаулысына 1-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін
беру және есепке алу
қағидаларына
1-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін
ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ КУӘЛІГІ № ___
_____________________________________________________________________
(сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
_____________________________________________________________________
№ ___________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және нөмірі)
жылы ________ _______________________________________________________
(берілген күні)        (оны берген органның атауы)
______________________________________________________________берген,
______________________________________________________________тұрады,
(тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайы)
«Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасы
Конституциялық заңының 41-бабы 6-1-тармағының негізінде дауыс беретін
күні келген жері бойынша сайлау учаскесіндегі сайлаушылар тізіміне
енгізіледі және
______ жылғы ______ _________________________________________________
(cайлаудың атауы мен күні)
сайлауында дауыс беруге құқылы.
_____________________________________________________________________
(сайлау учаскесінің орналасқан жері: ауыл, кент, аудан, қала,
қаладағы аудан, облыс)____________________________ мәслихат депутатын
сайлау жөніндегі №_______________________ сайлау округінің
(мәслихат атауы)
№_____________сайлау учаскесінің учаскелік сайлау комиссиясы берген.
Учаскелік сайлау комиссиясының
Төрағасы       _______________________ ___________________________
МО    (қолы)            (қолдың толық жазылуы)
_______жылғы ______ ______________________
(есептен шығару куәлігі берілген күн)
Сайлаушының жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жарамды
________________________________
(есептен шығару куәлігінің
бес таңбалы сериялық нөмірі)
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2015 жылғы 13 ақпандағы № 2/255
қаулысына 2-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін беру
және есепке алу қағидаларына
2-қосымша
______ жылғы _____ ________________
(сайлау күні) Қазақстан Республикасы ______________________сайлауы жөніндегі
дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін беру
АКТІСІ
___ жылғы ____ __________________
(акт жасалған күн)
_____________________________________________________________________
(жоғары тұрған сайлау комиссиясының атауы)
_____________________________________________________________________
(төмен тұрған сайлау комиссиясының атауы)
_____________________________________________________________________
(сериялық нөмірлері көрсетілген дауыс беру құқығын беретін есептен
шығару куәліктерінің саны цифрмен және жазумен)
Төраға __________________________________________ _________________
(жоғары тұрған сайлау комиссиясының атауы) МО (қолы) (қолдың толық жазылуы)
Комиссия мүшелері:
______________________________________________ _____________________
(қолы) (қолдың толық жазылуы)          (қолы) (қолдың толық жазылуы)
Төраға
______________________________________________ ______________________
(төмен тұрған сайлау комиссиясының атауы) МО    (қолы) (қолдың толық жазылуы)
Комиссия мүшелері:
_______________________________ ___________ _________________________
(қолы) (қолдың толық жазылуы)      (қолы)     (қолдың толық жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2015 жылғы 13 ақпандағы № 2/255
қаулысына 3-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін
беру және есепке алу қағидаларына
3-қосымша
Кімге ________________________________________________
(учаскелік сайлау комиссиясының атауы және
орналасқан жері, сайлау учаскесінің нөмірі)
______ жылғы _____ ________________
(сайлау күні) Қазақстан Республикасы _______________________сайлауы жөніндегі
дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәлігін алуға
ӨТІНІШ
Мен,_________________________________________________________________
(сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
______________________________________________________ № ____________
(сайлаушының жеке басын куәландыратын құжаттың атауы) (құжаттың нөмірі)
_____жылғы ___________________ ___________ __________________________
(берілген күні)          (оны берген органның атауы)
_____________________________________________________________________
берген, _____________________________________________________тұратын,
(тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайы)
___________________________________________________________байланысты
(сайлаушы өзінің тұрғылықты жерін ауыстыру себебін көрсетеді және
оны растайтын құжаттарды танысу үшін ұсынады)
және «Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан
Республикасы Конституциялық заңының 41-бабы 6-1-тармағының негізінде
дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәлігін беруді сұраймын.
_____________________ _________________________
(сайлаушының қолы) (қолдың толық жазылуы)
_____ жылғы ______________________
(өтініш жасалған күн)
Ескертпе: Сайлаушы өтінішті анық жазып, жеке өзі толтырады.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2015 жылғы 13 ақпандағы № 2/255
қаулысына 4-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін
беру және есепке алу қағидаларына
4-қосымша
№ ________ сайлау учаскесінің учаскелік сайлау комиссиясы
_______________________________________________________________
(сайлау учаскесінің орналасқан жері: ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс)
____ жылғы ______________ ________
(сайлау өткізілген күн)
_________________________________
(сайлаудың атауы)
сайлауы бойынша пайдаланылмаған
дауыс беру құқығын беретін есептен
шығару куәліктерін жою туралы
____ жылғы ________ ______________
(акт қабылданған күн)
_________ сағ. ______________мин.
(акт қабылданған уақыт)
АКТ
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2009 жылғы
8 сәуірдегі № 161/306 қаулысымен бекітілген Дауыс беру құқығын
беретін есептен шығару куәліктерін беру және есепке алу қағидаларының
15-тармағына сәйкес № ___ сайлау учаскесінің сайлау комиссиясы санау
нәтижесінде пайдаланылмаған дауыс беру құқығын беретін есептен шығару
куәліктерінің мынадай санын анықтады:
_____________________________________________________________________
(cаны)              (жазумен)
_____________________________________________________________________
(сериялық нөмірлері)
және оларды _________________________________________________________
(мөртабан басу, бұрыштарын кесу, тесу және т.б.)
жолымен жойды
Учаскелік сайлау комиссиясының
төрағасы        МО _______________ __________________________________
(қолы)           (қолдың толық жазылуы)
Учаскелік сайлау комиссиясы
төрағасының орынбасары ____________ _________________________________
(қолы)           (қолдың толық жазылуы)
Учаскелік сайлау комиссиясының ___________ __________________________
хатшысы                           (қолы)     (қолдың толық жазылуы)
Учаскелік сайлау комиссиясының мүшелері:
____________ __________________________________ _____________________
(қолы)       (қолдың толық жазылуы) (қолы) (қолдың толық жазылуы)
____________ __________________________________ _____________________
(қолы)        (қолдың толық жазылуы) (қолы) (қолдың толық жазылуы)