О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2015 года № 10367. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 3.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила установления квалификационных классов в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила применения поощрений к сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10367 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарының жедел-іздестіру бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) біліктілік сыныптарын белгілеу қағидасы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидасы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене даярлығын ұйымдастыру қағидасы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарының қарауында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру Ережесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізу қағидасы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы, сондай-ақ оларды беру қағидасы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Правила
формирования кадрового резерва сотрудников
оперативно-следственных подразделений (служба экономических
расследований) органов государственных доходов
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Министра финансов РК от 08.02.2016 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила установления квалификационных классов в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила установления квалификационных классов в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в реализацию положений, предусмотренных статьями 22-1, 25, 27 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее - Закон), и определяют порядок установления и понижения квалификационных классов в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынуын;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуге алынғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметкерлерінің кадр резервін қалыптастыру қағидасы
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 08.02.2016 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) біліктілік сыныптарын белгілеу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) біліктілік сыныптарын белгілеу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 22-1, 25, 27-баптарында көзделген ережелерді іске асыруға әзірленген және қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) біліктілік сыныптарын белгілеу және төмендету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Перечень должностей, занятие которых дает право на установление квалификационных классов должностным лицам, выполняющим непосредственно основные задачи и функции, возложенные на правоохранительные органы в соответствии с пунктом 8 статьи 22 Закона, утверждается Президентом Республики Казахстан или Правительством Республики Казахстан в соответствии с их полномочиями.
3. Лица, назначаемые на должности среднего и старшего начальствующего состава, до установления им квалификационного класса или зачисления в кадры органов по финансовому мониторингу, исполняют служебные обязанности по занимаемой должности.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В соответствии со статьей 22-1 Закона для сотрудников службы экономических расследований устанавливаются следующие квалификационные классы и сроки пребывания в них:
1) средний начальствующий состав:
квалификационный класс 6 категории – один год;
квалификационный класс 5 категории – три года;
квалификационный класс 4 категории – четыре года;
2) старший начальствующий состав:
квалификационный класс 3 категории – пять лет;
квалификационный класс 2 категории – семь лет;
квалификационный класс 1 категории – срок пребывания не устанавливается.
В зависимости от последовательности установления квалификационные классы подразделяются на первые и очередные.
Первым квалификационным классом является квалификационный класс 6 категории.
Очередные квалификационные классы устанавливаются в последовательном порядке по истечении срока пребывания в предыдущих квалификационных классах.
5. Сотрудникам при переводе из одного правоохранительного органа в другой, а также ранее проходившим службу в правоохранительных и специальных государственных органах, военнослужащим, имеющим классный чин или квалификационный класс, специальное или воинское звание, приравнивание квалификационных классов осуществляется в следующем порядке:
1) средний начальствующий состав:
квалификационный класс 6 категории – лейтенант, юрист 3 класса;
квалификационный класс 5 категории – старший лейтенант, юрист 2 класса;
квалификационный класс 4 категории – капитан, юрист 1 класса;
2) старший начальствующий состав:
квалификационный класс 3 категории – майор, младший советник;
квалификационный класс 2 категории – подполковник, советник;
квалификационный класс 1 категории – полковник, старший советник.
6. "Срок выслуги в специальном звании или классном чине исчисляется со дня присвоения сотруднику соответствующего специального или воинского звания, классного чина, при этом в срок выслуги входят фактическое время службы на должностях, а также прохождение службы в случаях, предусмотренных статьей 44 Закона, и период нахождения сотрудника в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
В случае необоснованной задержки представления сотрудника к установлению очередного квалификационного класса соответствующий квалификационный класс устанавливается со следующего дня по истечении срока пребывания в предыдущем квалификационном классе.

2. Заңның 22-бабының 8-тармағына құқық қорғау органдарына жүктелген негiзгi мiндеттер мен функцияларды тiкелей орындайтын лауазымды адамдарға біліктілік сыныптарын белгілеуге құқық беретiн лауазымдар тiзбесiн, өздерінің өкiлеттiктерiне сәйкес Қазақстан Республикасының Президентi немесе Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
3. Орта және аға басшы құрам лауазымдарына тағайындалатын адамдар оларға біліктілік сыныптар берiлгенге немесе қаржы мониторигі органдарының кадрларына қабылданғанға дейiн атқаратын лауазымы бойынша қызметтiк мiндеттерiн атқарады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Заңның 22-1 бабына сәйкес, экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері үшін мынадай біліктілік сыныптар және онда болу мерзімі белгіленеді:
1) орта басшы құрам:
6-санатты біліктілік сыныбы – 1 жыл;
5-санатты біліктілік сыныбы – 3 жыл;
4-санатты біліктілік сыныбы – 4 жыл;
2) аға басшы құрам:
3-санатты біліктілік сыныбы – бес жыл;
2-санатты біліктілік сыныбы – жеті жыл;
1-санатты біліктілік сыныбы – болу мерзімі белгіленбейді.
Біліктілік сыныптарды белгілеу реттілігіне байланысты біліктілік сыныптар алғашқы және кезекті болып бөлінеді.
6-санатты біліктілік сыныбы алғашқы біліктілік сыныбы болып табылады.
Кезекті біліктілік сыныптары алдыңғы біліктілік сыныптарында болу мерзімі өткеннен кейін реттілік тәртібімен белгіленеді.
5. Бір құқық қорғау органынан басқасына ауысқан кезде, сондай-ақ бұрын құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген сыныптық шені немесе біліктілік сыныбы бар қызметкерлерге, арнаулы немесе әскери атағы бар әскери қызметшілерге біліктілік сыныптарын теңестіру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) орта басшы құрам:
6-санатты біліктілік сыныбы – лейтенант, 3-сыныпты заңгер;
5-санатты біліктілік сыныбы – аға лейтенант, 2-сыныпты заңгер;
4-санатты біліктілік сыныбы – капитан, 1-сыныпты заңгер;
2) аға басшы құрам:
3-санатты біліктілік сыныбы – майор, кіші кеңесші;
2-санатты біліктілік сыныбы – подполковник, кеңесші;
1-санатты біліктілік сыныбы – полковник, аға кеңесші.
6. Арнайы атақтағы немесе сыныптық шендегі еңбек сіңірген мерзімі қызметкерге тиісті арнайы немесе әскери атақ, сыныптық шен берілген күннен бастап есептеледі, бұл ретте мерзімге лауазымдарда іс жүзінде қызмет өткерген уақыты, сондай-ақ қызметкердің Заңның 44-бабында көзделген жағдайларда қызмет өткергені және бала күтімі бойынша ол үш жасқа жеткенше еңбекақы сақталмайтын демалыста болу кезеңі кіреді.
Қызметкерге кезекті біліктілік сыныбын белгілеу себепсіз ұстау жағдайында тиісті біліктілік сыныбы алдындағы біліктілік сыныбының мерзімі аяқталуы бойынша келесі күнінен бастап белгіленеді.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Очередные квалификационные классы сотрудникам не устанавливаются соответственно до назначения на должность при нахождении в распоряжении, при наличии неснятого дисциплинарного взыскания, до решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной аттестации, до прекращения доследственной проверки, до прекращения уголовного дела по реабилитирующим основаниям, до вступления в законную силу оправдательного приговора, до окончания служебного расследования.
В случае вынесения решения о неправомерности наложения дисциплинарного взыскания или решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной аттестации, прекращения уголовного дела по реабилитирующим основаниям, вступления в законную силу оправдательного приговора очередной квалификационный класс сотрудникам устанавливается со дня наступления срока их установления при соответствии очередных квалификационных классов квалификационному классу по занимаемой штатной должности.
8. Срок выслуги в квалификационном классе прерывается со дня издания приказа о привлечении к дисциплинарной ответственности в виде понижения квалификационного класса и возобновляется со дня издания приказа о восстановлении квалификационного класса.
Сотрудники, пониженные в квалификационном классе, восстанавливаются в прежнем квалификационном классе независимо от занимаемой штатной должности в соответствии с приказом председателя Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), но не ранее чем через шесть месяцев со дня понижения в квалификационном классе.
До восстановления сотрудника в прежнем квалификационном классе и установления ему очередного квалификационного класса повторное понижение в квалификационном классе не производится.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Для установления и понижения квалификационного класса руководители структурных подразделений службы экономических расследований, первые руководители департаментов экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – уполномоченные руководители) направляют в адрес председателя Комитета представление, по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
Представление подлежит рассмотрению подразделением человеческих ресурсов (далее – кадровая служба) Комитета в срок не более двадцати рабочих дней.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қызметкерлерге кезектi біліктілік сыныптары тиiсiнше құқық қорғау органының қарамағында болған кезде лауазымға тағайындалғанға дейiн, алынбаған тәртiптiк жазасы болғанда, қайта аттестаттау кезiнде атқаратын лауазымына сәйкес келетiнi туралы мәселе шешiлгенге дейiн, тергеуге дейiнгi тексерулер, оңалту негiздер бойынша қылмыстық істер тоқтатылғанға дейiн, ақтау үкiмi заңды күшiне енгенге, қызметтiк тергеп-тексеру аяқталғанға дейiн белгіленбейді.
Тәртiптiк жаза қолданудың заңсыздығы туралы шешiм шығарылған немесе қайта аттестаттау кезiнде атқаратын лауазымына сәйкес келетiнi туралы мәселе шешiлген, қылмыстық iс ақтайтын негiздер бойынша тоқтатылған, ақтау үкiмi заңды күшiне енген кезде қызметкерлерге кезектi біліктілік сыныбы атқаратын штаттық лауазымы бойынша біліктілік сыныбына кезектi біліктілік сыныбы сәйкес болған кезде, оларды белгілеу мерзiмi басталған күннен бастап белгіленеді.
8. Біліктілік сыныбындағы еңбек сiңiру мерзiмi біліктілік сыныбын төмендету түрiнде тәртiптiк жауаптылыққа тарту туралы бұйрық шығарылған күннен бастап үзiледi және біліктілік сыныбын қалпына келтiру туралы бұйрық шығарылған күннен бастап қалпына келтiрiледi.
Атқаратын штаттық лауазымына қарамастан біліктілік сыныптары төмендетiлген қызметкерлер атқаратын лауазымына қарамастан бұрынғы біліктілік сыныбына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі - Комитет) төрағасының бұйрығына сәйкес, бiрақ біліктілік сыныбы төмендетiлген күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн ғана қалпына келтiрiледi.
Қызметкерге бұрынғы біліктілік сыныбы қайта қалпына келтiрiлгенге және оған кезектi біліктілік сыныбы белгіленгенге дейiн біліктілік сыныбынан қайта төмендетiлмейдi.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Экономикалық тергеу қызметінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша экономикалық тергеу департаменттерінің бірінші басшыларының – (бұдан әрі - уәкілетті басшылар) біліктілік сыныптарын белгілеу және төмендету үшін Комитет төрағасының атына осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ұсыным жолданады.
Ұсыным Комитеттің адам ресурстары бөлімшесіне (бұдан әрі – кадр қызметі) жиырма жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарауына жатады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 05.11.2018 № 966 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Приказы об установлении и понижении квалификационных классов оформляются приказами, проект которого подготавливается кадровой службой Комитета. Об установлении и понижении квалификационного класса доводится до сведения сотрудников руководством или кадровой службой органов по финансовому мониторингу.
Приказ подписывается председателем Комитета либо лицом, исполняющим или временно исполняющим его обязанности.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Учет квалификационных классов ведется кадровой службой органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Все сведения об установлении и понижении квалификационных классов заносятся кадровыми службами органов по финансовому мониторингу в личное дело сотрудника после издания соответствующего приказа в срок не позднее трех рабочих дней.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Ответственность за своевременное представлением к установлению и понижению квалификационных классов возлагается на председателя Комитета и уполномоченные руководители и кадровые службы Комитета и органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам установления и
понижения квалификационных
классов в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Предельный квалификационный класс по должности (наименование НПА)
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
К установлению квалификационного класса _______________________
(какого)
Кому __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
_____________________________________________________________________
орган, учреждение, учебное заведение)
День, месяц, год и место рождения _____________________________
Пол ___________________________________________________________
Национальность ________________________________________________
Образование, специальность, квалификация ______________________
Ученая степень, ученое звание _________________________________
Дата и номер обязательной специальной проверки "_" ___ 201_ г.,
По заключению ОВВК (ЦВВК) _____________________________________
(дата и номер)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прохождение службы Вооруженных Силах, специальных органах,
прокуратуры, юстиции, правоохранительных органах
С какого времени (число, месяц, год)
По каое время (число, месяц, год)
Должность, наименование организации
Краткая характеристика с указанием профессиональных, деловых и
личностных качеств, а также служебной деятельности сотрудника:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Имеющийся квалификационный класс, дата и номер приказа об его
установлении, дата исчисления (спец.зв., воинское зв.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оснований, исключающих возможность установления
квалификационного класса не имеется (квалификационные классы не
устанавливаются соответственно до назначения на должность при
нахождении в распоряжении, при наличии неснятого дисциплинарного
взыскания, до решения вопроса о соответствии занимаемой должности при
повторной аттестации, прекращения доследственной проверки, уголовного
дела по реабилитирующим основаниям, вступления в законную силу
оправдательного приговора, окончания служебного расследования).
Представляется к установлению (первого, очередного, досрочно,
внеочередного, на одну ступень выше квалификационного класса,
предусмотренного занимаемой штатной должностью) _____________________
квалификационного класса
_____________________________________________________________________
_______________________________
_______________________________ ___________
(должность, подпись, (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
"___" ___________ 201__ г.
Приложение 2
к Правилам установления и
понижения квалификационных
классов в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 05.11.2018 № 966 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Біліктілік сыныптарын белгілеу және төмендету туралы бұйрықтар, жобасын Комитеттің кадр қызметі дайындайтын бұйрықтармен ресімделеді. Қаржы мониторингі органдарының басшылары және кадр қызметі біліктілік сыныптарын белгілеу және төмендету туралы қызметкерлердің назарына жеткізеді.
Бұйрыққа Комитет төрағасы не оның міндетін атқарушы немесе уақытша атқарушы қол қояды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Біліктілік сыныптарын есепке алуды қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Біліктілік сыныптарын белгілеу және төмендету туралы барлық мәліметтерді қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі тиісті бұйрық шығарылғаннан кейін үш жұмыс күн мерзімінен кешіктірмей қызметкердің жеке ісіне енгізеді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Біліктілік сыныптарын белгілеуге уақытылы ұсыныс жасауға жауапкершілікте болу Комитет төрағасына және уәкілетті басшыларға және Комитеттің және қаржы мониторингі органдарының кадр қызметіне жүктеледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі
органдарының
жедел-тергеу бөлімшелерінде
(экономикалық тергеу қызметі)
біліктілік сыныптарын белгілеу
және төмендету қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Лауазымы бойынша шекті біліктілік сыныбы (НҚА атауы)
ҰСЫНЫМ
Біліктілік сыныбын белгілеуге _______________________________________
(қандай)
Кімге _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы
Туған күні, айы, жылы және жері _____________________________________
Жынысы ______________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
Білімі, мамандығы, біліктілігі ______________________________________
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы _______________________________________
Міндетті арнайы тексеріс күні және нөмірі 201__ж. "____" ____________
ОӘДК (ОкӘДК) қорытындысы ____________________________________________
(күні және нөмірі)
Қарулы Күштерде, прокуратураның, әділеттің арнайы органдарында, құқық
қорғау органдарында қызмет өткеру
Қай уақыттан бастап (күні, айы, жылы)
Қай уақытқа дейін (күні, айы, жылы)
Лауазымы, ұйымның атауы
Қызметкердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін, сондай-ақ
қызметтік әрекеттерін көрсете отырып, қысқаша сипаттама:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазіргі біліктілік сыныбы, оны белгілеу туралы бұйрықтың күні және
нөмірі, есептеу күні (арн.атағы, әскери атағы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік сыныбын белгілеу мүмкіндігін болдырмайтын негіздемелер жоқ
болып табылады (біліктілік сыныптар тиiсiнше құқық қорғау органының
қарамағында болған кезде лауазымға тағайындалғанға дейiн, алынбаған
тәртiптiк жазасы болғанда, қайта аттестаттау кезiнде атқаратын
лауазымына сәйкес келетiнi туралы мәселе шешiлгенге дейiн, тергеуге
дейiнгi тексерулер, қылмыстық iс ақтайтын негiздер бойынша
тоқтатылғанға дейiн, ақтау үкiмi заңды күшiне енгенге, қызметтiк
тергеп-тексеру аяқталғанға дейiн белгіленбейді)
_____________________________________________________________________
(алғашқы, кезекті, мерзімінен бұрын, кезектен тыс, атқарып отырған
_____________________________________________________________________
штаттық лауазымымен көзделген біліктілік сыныбынан бір саты жоғары)
_____________________________________________________________________
біліктілік сыныбын белгілеуге ұсынылады
_______________________________
_______________________________ __________
(лауазымы, қолы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
201__ж. "___" _____________
Қаржы мониторингі
органдарының
жедел-тергеу бөлімшелерінде
(экономикалық тергеу қызметі)
біліктілік сыныптарын белгілеу
және төмендету қағидаларына
2-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
к понижению квалификационного класса
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________,
2. День, месяц, год и место рождения __________________________
____________________________________________________________________,
3. Пол _______________________________________________________,
4. Национальность ____________________________________________,
5. Образование, специальность, квалификация ___________________
____________________________________________________________________,
6. Ученая степень, ученое звание _____________________________,
7. Должность, дата назначения, личный номер ___________________
____________________________________________________________________,
8. Имеющийся квалификационный класс, дата и номер приказа об
его установлении, дата исчисления ___________________________________
____________________________________________________________________,
9. Краткое описание совершенного сотрудником дисциплинарного
проступка (при наложении дисциплинарного взыскания и определении его
вида учитываются наличие вины сотрудника, тяжесть и обстоятельства
совершенного дисциплинарного проступка, личность сотрудника и
отношение его к службе, наступление негативных последствий и
причинение ущерба имиджу правоохранительного органа)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Представляется к понижению квалификационного класса ______
____________________________________________________________________.
_______________________________
_______________________________ ___________
(должность, подпись, (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
"___" _____________ 201__ г.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Біліктілік сыныбын төмендетуге
Ұ С Ы Н Ы М
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _____________________
2. Туған күні, айы, жылы және жері __________________________________
_____________________________________________________________________
3. Жынысы____________________________________________________________
4. Ұлты _____________________________________________________________
5. Білімі, мамандығы, біліктілігі ___________________________________
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ____________________________________
7. Лауазымы, тағайындалған күні, жеке нөмірі ________________________
_____________________________________________________________________
8. Қазіргі біліктілік сыныбы, оны белгілеу туралы бұйрықтың күні және
нөмірі, есептеу күні ________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Қызметкер жасаған тәртіптік теріс қылықтың қысқаша сипаттамасы
(Тәртіптік жаза қолдану және оның түрін анықтау кезінде қызметкердің
кінәсінің болуы, жасалған тәртіптік теріс қылықтың ауырлығы және
мән-жайы, қызметкердің жеке басы және оның қызметке қатысы, теріс
салдарлардың болуы және құқық қорғау органының беделіне нұқсан
келтіруі ескеріледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. _______________________ біліктілік сыныпқа төмендетуге ұсынылады.
_______________________________
_______________________________ ___________
(лауазымы, қолы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
201__ж. "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер

Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия прохождения компьютерного тестирования (далее – тестирование) сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Тестирование сотрудников службы экономических расследований проводится для определения уровня их профессиональной подготовленности, способности к логическому мышлению. Тестирование осуществляется в форме ответов на вопросы теста с использованием компьютерной техники.
Глава 2. Порядок и условия прохождения компьютерного тестирования, сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, а также пороговые значения для категорий должностей
3. Организация тестирования осуществляется подразделениями человеческих ресурсов (далее – кадровая служба) органов по финансовому мониторингу. Для обеспечения процесса проведения компьютерного тестирования привлекаются работники подразделений информационных технологий.
Разглашение сведений, касающихся компьютерного тестирования сотрудников службы экономических расследований, не допускается.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ қаржы мониторингі экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 48-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден (бұдан әрі – тестілеу) өткізудің тәртібі мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерін, сондай-ақ қаржы мониторингі экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазымдарының санаттары үшін шекті мәндерді айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік кірістер органының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерін тестілеу олардың кәсіби дайындығының деңгейін, атестацияны өткізу кезінде логикалық ойлау мүмкіндігін айқындау үшін өткізіледі. Тестілеу компьютерлік техниканы пайдаланып тест сұрақтарына жауап беру нысанында жүзеге асырылады.
2-тарау. Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасының
заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өту
тәртібі мен шарттары, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер
3. Тестілеуді ұйымдастыру қаржы мониторингі органының адам ресурстары бөлімшелерімен (бұдан әрі – кадр қызметі) жүзеге асырылады. Компьютерлік тестілеуді өткізу процесін қамтамасыз ету үшін ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің жұмыскерлері тартылады.
Экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің компьютерлік тестілеуге қатысты мәліметтерді жария етуге жол берілмейді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Место проведения компьютерного тестирования сотрудников определяется Председателем Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) или руководителем департаментов экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – уполномоченный руководитель) и оборудуется необходимыми средствами, обеспечивающими его проведение.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Компьютерное тестирование на знание законодательства Республики Казахстан проводится по программам тестирования согласно приложению 1 к настоящим Правилам в соответствии с категорией должности, на государственном или русском языках по выбору тестируемого лица.
6. Кадровой службой составляется список тестируемых лиц и график проведения тестирования согласно пунктов 8 и 9 Типового положения о проведении аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 1612, с указанием места, даты и времени проведения тестирования, который утверждается Председателем Комитета или уполномоченным руководителем.
7. Работники, проводящие тестирование:
1) соблюдают равные для всех тестируемых условия проведения тестирования;
2) пресекают попытки со стороны тестируемых или других лиц нарушающих порядок тестирования.
Не допускается исправления, подмены результатов тестирования.
8. Перед началом тестирования работник кадровой службы совместно с работниками подразделений информационных технологий проводит инструктаж с тестируемом лицом.
9. Тестируемым лицам не допускается разговаривать с другими тестируемыми лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, покидать помещение. Принимающе-передающие электронные устройства (в том числе карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование) тестируемых лиц отключаются на время проведения тестирования.
В случае нарушения тестируемым лицом требований настоящего пункта Правил, процесс тестирования такого лица останавливается и лицо, допустившее нарушение удаляется из помещения для тестирования. При этом составляется акт о нарушении в произвольной форме работником кадровой службы.
10. Сотрудник, допустивший нарушения, считается не сдавшим тестирование.
11. В случае невозможности продолжения тестирования вследствие непреодолимой силы (стихийные явления, военные действия), а также по причине технических неполадок тестирование приостанавливается.
В этом случае оформляется акт о приостановлении процедуры тестирования в произвольной форме, а тестирование проводится в другое время.

4. Қызметкерлерді тестілеуден өткізу орны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасымен және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша экономикалық тергеу департаменттері басшыларымен айқындалады және оны өткізуді қамтамасыз ететін қажетті құралдармен жабдықталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге компьютерлік тестілеу осы Қағиданың қосымшасында көрсетілген лауазым санаттарына сәйкес тестілеу бағдарламасы бойынша тестіленетін қызметкердің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілінде жүргізіледі.
6. Кадр қызметі тестіленушілердің тізімін және тестілеуді өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып тестілеуді өткізу кестесін құрады, оны Комитет төрағасы немесе уәкілетті басшысы бекітеді.
7. Тестілеуді өткізетін жұмыскерлер:
1) тестіленушілердің барлығы үшін тестілеуді өткізудің тең шартын сақтайды;
2) тестіленушілер немесе басқа тұлғалар тарапынан тестілеу тәртібін бұзу әрекетінің жолын кеседі.
Тестілеу нәтижесін түзеуге, ауыстыруға тыйым салынады.
8. Тестілеуді бастар алдында кадр қызметінің жұмыскері ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің жұмыскерлерімен бірлесіп тестіленуші тұлғаға нұсқама өткізеді.
9. Тестіленуші адамның басқа тестіленуші тұлғалармен сөйлесуіне, материалдармен алмасуына, қағаз және электронды тасымалдағышта ақпаратпен алмасуына, үй-жайдан кетуіне жол берілмейді. Тестілеуді өткізу уақытында тестіленушілердің қабылдау-беру электрондық қондырғылары (соның ішінде қалталы дербес компьютерлер және өзге электронды жабдықтар) сөндіріледі.
Қағиданың осы тармағының талаптарын тестіленуші адам бұзған жағдайда, мұндай адамды тестілеу процесі тоқтатылады және бұзушылыққа жол берген адам тестілеу үй-жайынан шығарылады. Бұл ретте, кадр қызметінің жұмыскері еркін нысанда бұзушылық туралы акт жасайды.
10. Бұзушылыққа жол берген қызметкер тестілеуді тапсырмаған болып саналады.
11. Тестілеуді еңсерілмейтін күш жағдайлары (дүлей апаттар, әскери қимылдар) салдарынан, сонымен қатар техникалық ақаулықтарға байланысты себептермен жалғастыру мүмкін болмаған жағдайда тестілеу тоқтатыла тұрады.
Мұндай жағдайда еркін нысандағы тестілеуді тоқтата тұру туралы акт жасалады, ал тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе басқа күні өткізіледі.

12. Количество вопросов для тестируемых лиц по категории должностей C-FM-2, C-FM-3, C-FMО-2, C-FM-4, C-FMО-3, C-FMО-4 составляет 120 вопросов, выбираемых из базовых вопросов с помощью компьютерной программы методом отбора случайных чисел, установленных для каждого теста.
Количество вопросов по категории должностей C-FM-5, C-FM-6, C-FMО-5, C-FMО-6 составляет 70 вопросов.
За каждый правильный ответ начисляется один балл. Время прохождения тестирования составляет 120 и 70 минут соответственно.
Пороговые значения по тесту на знание законодательных актов Республики Казахстан составляют не менее 70 % от общего количества вопросов.
Пороговые значения по тесту на логическое мышление не устанавливаются.
В случае, если по одному из тестовых заданий на знание законодательства Республики Казахстан тестируемое лицо не наберет порогового значения то, несмотря на набранные пороговые значения по остальным тестовым заданиям, тестирование считается не пройденным.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В листе с результатами тестирования указываются:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) тестируемого;
занимаемая должность;
дата проведения тестирования;
перечень нормативных правовых актов;
количество тестовых вопросов;
количество правильных ответов;
общий результат тестирования в виде записи "Тест пройден", "Тест не пройден";
росписи сотрудника об ознакомлении с результатами тестирования и сотрудника, проводившего тестирование.
14. Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах и предоставляются тестируемому лицу для ознакомления. После ознакомления, тестируемое лицо расписывается на листе с результатами тестирования.
15. Первый экземпляр результатов тестирования передается сотруднику, прошедшему тестирование, второй экземпляр остается в подразделении кадровой службы.
16. Сотрудники, получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное тестирование при проведении повторной аттестации.
Глава 3. Порядок сдачи нормативов по определению профессиональной пригодности
17. Нормативы по определению профессиональной пригодности сотрудников службы экономических расследований, подлежащих аттестации, согласно приложению 2 к настоящим Правилам перед прохождением сотрудниками компьютерного тестирования.
Сотрудники с результатами нормативов по физической и боевой подготовке ниже пороговых значений не допускаются к прохождению тестирования.

12. Тестіленушілер үшін C-FM-2, C-FM-3, C-FMО-2, C-FM-4, C-FMО-3, C-FMО-4 лауазым санаттары бойынша тестіленуші үшін компьютер бағдарламасының көмегімен базалық сұрақтардан әрбір тест үшін белгіленген кездейсоқ сандарды іріктеу тәсілімен таңдалған сұрақтардың саны 120 сұрақты құрайды.
C-FM-5, C-FM-6, C-FMО-5, C-FMО-6 лауазым санаттары бойынша сұрақтардың саны 70 сұрақты құрайды.
Әрбір дұрыс жауап үшін бір балл саналады. Тестілеуден өту уақыты тиісінше 120 және 70 минутты құрайды.
Қазақстан Республикасы заңнамалық актілерін білуге арналған тест бойынша шектік мәні жалпы сұрақтар санының кемінде 70 %-ын құрайды.
Логикалық ойлауға арналған тест бойынша шекті мәндер белгіленбейді.
Егер, тестіленуші Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу тапсырмаларының біреуінен шекті мәндер жинай алмаса, онда қалған тестілеу тапсырмаларынан шекті мәндер жинауына қарамастан, тестілеуден өтпеген болып саналады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тестілеу нәтижесі көрсетілген парақта:
тестіленушінің тегі, аты, әкесінің (ол болған кезде) аты;
атқаратын лауазымы;
тестілеуді өткізу күні;
нормативтік құқықтық актілер тізбесі;
тест сұрақтарының саны;
дұрыс жауаптардың саны;
"Тесттен өтті", "Тесттен өткен жоқ" деген жазба түрінде тестілеудің жалпы нәтижесі көрсетіледі;
тестілеу нәтижесімен танысқаны туралы қызметкер және тестілеуді өткізуші қызметкер қол қояды.
14. Тестілеудің нәтижесі екі данада принтерден басып шығарылады және тестіленуші адамға танысу үшін беріледі. Танысқаннан кейін тестіленуші тестілеудің нәтижесіне қол қояды.
15. Тестілеу нәтижесінің бірінші данасы тестілеуден өткен қызметкерге беріледі, екінші данасы кадр қызметінің бөлімшесінде қалады.
16. Тестілеу өткізу кезінде шекті мәндерден төмен баға алған қызметкерлер қайта аттестатау кезінде қайтадан тестілеуден өтеді.
3-тарау. Кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі нормативтерді тапсыру тәртібі
17. Аттестаттауға жатқызылған экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі нормативтерді қызметкерлердің тестілеуді өткеннен кейін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тапсырады.
Тестілеу нәтижесінде шекті мәннен төмен баға алған қызметкерлер дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық нормативтерін тапсыруға жіберілмейді.

Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. В целях обеспечения объективности при сдаче сотрудниками нормативов по физической и боевой подготовке создаются комиссии по определению профессиональной пригодности.
19. Комиссия по определению профессиональной пригодности состоит не менее чем из трех ее членов и образуется приказом Председателя Комитета или уполномоченного руководителя.
20. Сотрудники, не сдавшие нормативы профессиональной пригодности, не допускаются к собеседованию и решением аттестационной комиссии подлежат повторной аттестации.
Приложение 1
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования сотрудника,
подлежащего аттестации, на
знание законодательства
Республики Казахстан и
логическое мышление,
нормативы по определению
профессиональной пригодности,
а также пороговые значения для
категорий должностей
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому мониторингу
Программа тестирования
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования
Наименование категории должностей
Категория должностей
Наименование нормативных правовых актов
Количество вопросов
Пороговое значение
1
Тест на знание законодательства: 120 вопросов (120 минут):
120
70 % по каждому нормативному правовому акту
Руководитель департамента центрального аппарата Комитета по финансовому мониторингу (далее - ЦА)
C-FM-2,
1) Конституция Республики Казахстан;
15
Руководитель управления ЦА
C- FM -3,
Заместитель руководителя управления ЦА
C- FM -4,
2) Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
15
Заместитель руководителя территориального органа (далее - ТО)
C- FMО-2,
Руководитель управления ТО
C- FMО-3,
3) Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе";
10
Заместитель руководителя управления ТО
C- FMО-4.
4) Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
5
5) Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности";
5
6) Закон Республики Казахстан "О государственных секретах";
5
7) Уголовный кодекс Республики Казахстан;
20
8) Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
20
9) Кодекс Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан";
10
10) Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
10
11) Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
5
2

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Қызметкерлердің дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық бойынша нормативтерді тапсыруы кезінде объективтілікті қамтамасыз ету мақсатында кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі комиссия құрылады.
19. Кәсіби жарамдылығын анықтау жөніндегі комиссия кемінде үш мүшеден құралады және Комитет төрағасының және уәкілетті басшының бұйрығымен құрылады.
20. Кәсіби жарамдылық нормативтерін тапсырмаған қызметкерлер әңгімелесуге жіберілмейді және аттестаттау комиссиясының шешімімен қайта аттестатталуға жатады.
Аттестаттауға жатқызылған
қызметкердің Қазақстан
Республикасы заңнамасын
білуін және логикалық ойлау
қабілетін компьютерлік
тестілеуден өткізудің
қағидалары мен шарттары,
кәсіби жарамдылығын айқындау
жөніндегі нормативтер,
сондай-ақ қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
лауазымдардың санаттары үшін
шекті мәндеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеу бағдарламасы
Тестілеу бағдарламасы
Лауазым санаттарының атауы
Лауазым санаттары
Нормативтік құқықтық актілердің атауы
Сұрақтардың саны
Шекті мәні
1
Заңнаманы білуге арналған тест: 120 сұрақ (120 минут):
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
3) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
4) "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
5) "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
6) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
7) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
8) Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексі
9) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі
10) "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексі
11) Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
120
15
15
10
5
5
5
20
20
10
10
5
әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша70 %
Қаржы мониторингі комитетінің орталық аппараттың (бұдан әрі - ОА) Департамент басшысы
ОА Басқарма басшысы
ОА Басқарма басшысының орынбасары
Аумақтық органның (бұдан әрі - АО) басшы орынбасары
АО Басқарма басшысы
АО Басқарма басшысының орынбасары
C-FM-2
C-FM-3
C-FM-4
C-FMO-2
C-FMO-3
C-FMО-4
2

70 вопросов (70 минут):
70
70 % по каждому нормативному правовому акту
Следователь по особо важным делам ЦА
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам ЦА
Старший следователь ЦА
Старший оперуполномоченный (дознаватель) ЦА
Старший специалист ЦА
C-FM-5,
Следователь по особо важным делам ТО
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам ТО
Старший следователь ТО
Старший оперуполномоченный (дознаватель) ТО
Старший специалист ТО
C-FMО-5,
1) Конституция Республики Казахстан;
5
Следователь ЦА
Оперуполномоченный (дознаватель) ЦА
Специалист ЦА
C-FM-6.
Следователь ТО
Оперуполномоченный (дознаватель) ТО
Дознаватель ТО
Специалист ТО
C-FMО-6.
2) Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
5
3) Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе";
5
4) Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
5
5) Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности";
5
6) Закон Республики Казахстан "О государственных секретах";
5
7) Уголовный кодекс Республики Казахстан;
10
8) Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
10
9) Кодекс Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан";
10
10) Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
5
11) Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее – Этический кодекс).
5
Приложение 2
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования сотрудника,
подлежащего аттестации, на
знание законодательства
Республики Казахстан и
логическое мышление,
нормативы по определению
профессиональной пригодности,
а также пороговые значения для
категорий должностей
сотрудников службы
экономических расследований органов
по финансовому мониторингу

70 сұрақ (70 минут):
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
3) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
4) "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
5) "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
6) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
7) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі;
8) Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексі;
9) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі;
10) "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексі
11) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
70
5
5
5
5
5
5
10
10
10
5
5
әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша70 %
ОА Аса маңызды істер жөніндегі тергеуші
ОА Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел өкiл (анықтаушы)
ОА Аға тергеуші
ОА Аға жедел өкіл (анықтаушы)
ОА Бас маман
ОА Тергеуші
ОА Жедел өкіл (анықтаушы)
ОА Маманы
АО Аса маңызды істер бойынша тергеуші
АО Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел өкiл (анықтаушы)
АО Аға тергеуші
АО Аға жедел өкіл (анықтаушы)
АО Бас маман
АО Тергеуші
АО Жедел өкіл(анықтаушы)
АО Анықтаушысы
АО Маманы
C-FM-5
C-FM-6
C-FMО-5
C-FMО-6
Аттестаттауға жатқызылған
қызметкердің Қазақстан
Республикасы заңнамасын
білуін және логикалық ойлау
қабілетін компьютерлік
тестілеуден өткізудің
қағидалары мен шарттары,
кәсіби жарамдылығын айқындау
жөніндегі нормативтер,
сондай-ақ қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
лауазымдардың санаттары үшін
шекті мәндеріне
2-қосымша

Примечание: в случаях отсутствия крытых спортивных и других объектов, приспособленных для принятия норматива по бегу на 100 метров в зимний период проведения аттестации, принятие норматива по бегу – на 60 метров.
Условия выполнения упражнений по физической подготовке
1. Бег на 60, 100 метров проводится на беговой дорожке стадиона или на любой ровной местности.
2. Сгибание и разгибание рук выполняется в упоре лежа – тело прямое, руки сгибать до касания грудью пола – для мужчин.
Для женщин допускается выполнение данного упражнения с колен.
3. Подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения на вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородка грифа перекладины. Не разрешается отдыхать (останавливаться) в положении виса более 5 секунд и начинать подтягивание с раскачивания – для мужчин.
4. Подъем туловища выполняется из положения, лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук на плечах, стопы удерживаются партнером – для женщин.
Примечание: при неправильном выполнении упражнения дается команда "не считать" не более трех раз, после чего, тестируемый снимается с выполнения упражнения.
5. Стрельба (мужчины)
Цель: мишень с кругами (50х50) установленная на щите 75х75, на уровне глаз стреляющего.
Дальность до цели: 25 метров.
Количество боеприпасов: 6 (3 пробных, 3 зачетных).
Положение для стрельбы: стоя с руки (допускается с двух рук).
Время на стрельбу: не ограничено.
Оценочные показатели: от 20 и выше - "отлично", 15-19 – "хорошо", 10-14 – "удовлетворительно".
Оценка выставляется по лучшим результатам стрельб (пробных или зачетных).
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Сноска. Правый верхний угол приложения 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила применения поощрений к сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила применения поощрения к сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 26 и статьей 55 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок применения поощрения к сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу.

Ескертпе: Аттестаттаудан өтудің қыс мезгілінде 100 метрге жүгіру нормативін қабылдауға жабдықталған жабық спорт және басқа да объектілер болмаған жағдайда, 60 метрге жүгіру бойынша нормативін қабылдауға жол беріледі.
Дене шынықтыру бойынша жаттығуларды орындау шарттары
1. 60, 100 метрге жүгіру стадионның жүгіру жолында немесе кез келген түзу жерде жүргізіледі.
2. Ерлер үшін – қолды созу және бүгу жатқан қалыпта орындалады - денені тік ұстап, қолдарды кеудесі жерге тигенше бүгу.
Әйелдер үшін аталған жаттығуды орындауды тізеден жасауға болады.
3. Ерлер үшін – биік салмадан тартылу бастапқы орнынан тартылған қалпы жоғарыдан ұстап жерге аяғын тигізбей орындалады. Иегі салмадан асқан жағдайда, жаттығу орындалды деп есептеледі. Тартылғанда тартылып тұрған орнынан 5 секундттан артық демалуға (тоқтауға) және тартылуды шайқалудан бастауға рұқсат етілмейді.
4. Әйелдер үшін - кеудені көтеру шалқадан жатып орындалады, аяғы тізеде 90 градус бұрышымен бүгіліп, қолдың басы иыққа қойылады, табанын әріптесі ұстады.
Ескертпе: жаттығуларды дұрыс орындамаған жағдайда, "санамау" деген бұйрық үш реттен артық болмай беріледі, содан кейін тестіленуші жаттығуды орындаудан алынады.
Нысана: атушының көз тұсы биіктігінде 75х75 қалқанда орнатылған (50х50) шеңберлі нысана.
Нысанаға дейінгі ұзақтық: 25 метр.
Оқ-дәрі саны: 6 (3 атып көруге, 3 сынақтық).
Ату жағдайы: тік тұрып қолмен ұстап ату (екі қолмен де рұқсат етіледі).
Атуға берілетін уақыт: шектелмеген.
Бағалау көрсеткіштері: 20 және одан да жоғары - "өте жақсы", 15-19 – "жақсы", 10-14 – "қанағаттанарлық".
Атудың ең үздік көрсеткіштері бойынша баға қойылады (атып көру немесе сынақтық).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағида) 2011 жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 4-тармағына және 55-бабына сәйкес әзірленген және Қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану тәртібін белгілейді.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.10.2020 № 983 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. К сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу за образцовое исполнение обязанностей и достижение высоких результатов в служебной деятельности, кроме поощрений, предусмотренных статьей 55 Закона, применяются следующие виды поощрений:
1) установление очередного квалификационного класса на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного по занимаемой штатной должности;
2) установление внеочередного квалификационного класса;
3) досрочное снятие ранее наложенного дисциплинарного взыскания.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. При определении вида поощрения принимаются во внимание профессиональные, деловые и личностные качества сотрудника, характер и степень достигнутых непосредственно им высоких результатов в служебной деятельности, его отношение к службе, наличие или отсутствие неснятых административных взысканий.
4. Не применяются к сотрудникам поощрения:
при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
до решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной аттестации;
до прекращения доследственной проверки, уголовного дела по реабилитирующим основаниям;
до вступления в законную силу оправдательного приговора;
до окончания служебного расследования.
5. Виды поощрений, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящих Правил, устанавливаются председателем Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) за особые отличия в службе при предупреждении, выявлении, пресечении, раскрытии и расследовании тяжких экономических и финансовых преступлений и правонарушений в пределах, предусмотренных уголовным и административным законодательством, за разработку и внедрение новых форм и методов работы, позволивших повысить эффективность деятельности органов по финансовому мониторингу.
Очередной квалификационный класс на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного по занимаемой штатной должности, устанавливается по истечении не менее полутора срока выслуги лет в предыдущем квалификационном классе.
Внеочередной квалификационный класс устанавливается сотрудникам за особые достижения по службе, по истечении не менее одной трети установленного срока выслуги лет в имеющемся квалификационном классе, но не более чем через один квалификационный класс выше того, в котором состоит сотрудник.
При наличии особых заслуг по службе внеочередной квалификационный класс устанавливается независимо от срока выслуги лет в имеющемся квалификационном классе, но не более чем через один квалификационный класс выше того, в котором состоит сотрудник.
Установление внеочередных квалификационных классов или на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного занимаемой штатной должностью, производится не более двух раз за весь период службы в органах по финансовому мониторингу по каждому основанию.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.10.2020 № 983 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Міндеттерін үлгілі атқарғаны және қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені үшін қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне, Заңның 55-бабында көзделген көтермелеуден басқа, көтермелеудің мына түрлері қолданылады:
1) атқарып отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныбынан бiр саты жоғары тұрған кезекті біліктілік сыныбын белгілеу;
2) кезектен тыс біліктілік сыныбын белгілеу;
3) бұрын салынған тәртіптік жазаны мерзімінен бұрын алу.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Көтермелеудің түрін айқындау кезінде қызметкердің кәсіптік, іскерлік және жеке қасиеттері, оның қызметте тікелей қол жеткізген жоғары нәтижелерінің сипаты мен дәрежесі, оның қызметке қатынасы, алынбаған әкімшілік жазалардың бары немесе жоғы ескеріледі.
4. Қызметкерлерге мына:
алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
қайта аттестаттау кезінде атқарып отырған лауазымына сәйкестігі туралы мәселе шешілгенге дейін;
оңалту негіздемелер бойынша тергеуге дейінгі тексеру, қылмыстық іс тоқтатылғанға дейін;
ақтап алу үкімі заң күшіне енгізілгенге дейін;
қызметтік тергеу аяқталғанға дейін.
5. Осы Қағилардың 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген көтермелеу түрлерін қылмыстық және әкімшілік заңнамаларда көзделген шекте ауыр экономикалық және қаржылық қылмыстардың және құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу кезіндегі ерекшеленгені үшін, қаржы мониторингі органдары қызметінің тиімділігін арттыруға ықпал еткен жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін әзірлеу және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) төрағасы белгілейді.
Атқарып отырған штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныбынан бір саты жоғары тұрған кезекті біліктілік сыныбы бұның алдындағы біліктілік сыныбында еңбек сіңірген жылдарының кемінде бір жарым жыл мерзімі өткен соң белгіленеді.
Кезектен тыс біліктілік сыныбы қызметкерлерге қызмет бойынша ерекше жетістіктері үшін біліктілік сыныбында белгіленген еңбек еткен жылдары мерзімінің кемінде үштен бірі өткенде, бірақ қызметкердің иеленіп отырған біліктілік сыныбынан жоғары бір біліктілік сыныбынан асырмай белгіленеді.
Қызметтегі ерекше сіңірген еңбегі бар болса біліктілік сыныбы үшін кезектен тыс біліктілік сыныбында еңбек сіңірген жылдарының мерзіміне қарамастан, бірақ қызметкердің иеленіп отырған біліктілік сыныбынан жоғары бір біліктілік сыныбынан асырмай белгіленеді.
Кезектен тыс біліктілік сыныптарын немесе атқарып отырған штаттық лауазымында көзделген біліктілік сыныбынан бір саты жоғары белгілеу әрбір негіздеме бойынша аржы мониторингі органдарында барлық қызмет ету кезеңі ішінде екі реттен артық емес жүргізіледі.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.10.2020 № 983 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Досрочное снятие ранее наложенного дисциплинарного взыскания производится по истечению не менее половины срока дисциплинарного взыскания.
7. Награждение ведомственными наградами производится в соответствии с требованиями с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Представления о поощрении, инициируются руководителями структурных подразделений Комитета, уполномоченными руководителями, которые направляют соответствующие представления в управление человеческих ресурсов Комитета (далее – кадровая служба).
9. Представления о поощрении, рассматриваются по случаю празднования государственных, профессиональных, иных праздников и юбилейных дат, по достижению выслуги лет, определенной законодательством Республики Казахстан.
Представления о поощрении, вносятся и в исключительных случаях за иные особые заслуги.
10. Кадровая служба подготавливает необходимые документы и выносит вопрос о поощрении сотрудников, на рассмотрение Комиссии по вопросам награждения ведомственными наградами Республики Казахстан и поощрения (далее – Комиссия).
Состав Комиссии формируется из заместителя руководителя органа по финансовому мониторингу, а также руководителей структурных подразделений, представителей кадровой службы, внутренней безопасности органов по финансовому мониторингу.
Комиссия создается на постоянной основе для обеспечения объективного подхода к поощрению сотрудников приказами председателя Комитета и уполномоченного руководителя – в территориальном органе.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Комиссия Комитета принимает решение коллегиально открытым голосованием в течение месяца со дня внесения представления о награждении ведомственными наградами.
Решение считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества голосов членов Комиссии.
Решения Комиссии оформляются протоколом. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
12. Комиссия принимает одно из следующих решений, которое оформляется протоколом:
1) удовлетворить представление о поощрении;
2) отклонить представление о поощрении.
13. Председатель Комитета в течение 10 календарных дней со дня вынесения решения Комиссией принимает приказ о поощрении.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.10.2020 № 983 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Бұрын салынған тәртіптік жазалауды уақытынан бұрын алып тастау тәртіптік жаза мерзімінің жартысы өткеннен кейін жүргізіледі.
7. Ведомстволық наградалармен марапаттау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес жүргізіледі.
8. Комитеттің адам ресурстары басқармасына (бұдан әрі – кадр қызметі) көтермелеу туралы ұсынысты жолдауды Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, уәкілетті басшылар бастамашылық етеді.
9. Көтермелеу туралы ұсыныс Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген еңбек сіңірген жылдары бойынша мемлекеттік, кәсіптік, өзге мерекелерді және мерейтой күндерін мерекелеуіне қарай қаралады.
Көтермелеу туралы ұсыныс, сондай-ақ айрықша өзге еңбегі үшін ерекше жағдайларда да енгізіледі.
10. Кадр қызметі қажетті құжаттарды дайындайды және қызметкерлерді көтермелеу туралы мәселесін Қазақстан Республикасының Ведомстволық наградаларымен марапаттау және көтермелеу мәселелері жөніндегі комиссиясының (бұдан әрі - Комиссия) қарауына енгізеді.
Комиссияның құрамы қаржы мониторингі органы басшысының орынбасарынан, сондай-ақ құрылымдық бөлімшелердің басшыларынан, кадр қызметінің, қаржы мониторингі органдарының ішкі қауіпсіздік өкілдерінен қалыптастырылады.
Комиссия тұрақты негізде Комитет төрағасының, ал аумақтық органда – уәкілетті басшысының бұйрығымен қызметкерлерді көтермелеуге объективті көзқарасты қамтамасыз ету үшін құрылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Комитеттің Комиссиясы шешімді ашық дауыс беру арқылы алқалы түрде ведомстволық наградалармен марапаттау туралы ұсыныс енгізілген күннен бастап бір айдың ішінде қабылдайды.
Егер Комиссия мүшелері дауысының жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда, шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
12. Комиссия хаттамамен ресімделетін мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көтермелеу туралы ұсыныс қанағаттандырылсын;
2) көтермелеу туралы ұсыныс қабылданбасын.
13. Комитеттің төрағасы күнтізбелік 10 күн ішінде Комиссияның шешімді шығарған күннен бастап көтермелеу туралы бұйрықты қабылдайды:

14. Вручение наград производится в торжественной обстановке и вручается награжденному лично.
Вручение наград производится председателем Комитета, уполномоченным руководителем, или по его поручению другими должностными лицами.
15. Поощрения оформляются приказами, проект которого разрабатывается кадровой службой органов по финансовому мониторингу.
Приказ подписывается председателем Комитета, уполномоченными руководителями либо лицами, исполняющими или временно исполняющими их обязанности.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Все сведения о поощрениях заносятся кадровыми службами органов по финансовому мониторингу в личное дело и трудовую книжку сотрудника после издания соответствующего приказа в срок не позднее трех рабочих дней и должны соответствовать его тексту.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Правила
прохождения специального первоначального обучения лицами,
впервые поступающих на правоохранительную службу в органы
государственных доходов
Сноска. Приложение 5 исключено в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют содержание и порядок организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), в том числе зачисленных в кадровый резерв.

14. Наградалармен марапаттау салтанатты жағдайда жүргізіледі және марапатталушының өзіне табыс етіледі.
Наградаларын табыс етуді Комитеттің төрағасы, уәкілетті басшы, немесе оның тапсырмасы бойынша басқа лауазымды тұлғалар жүргізеді.
15. Көтермелеу бұйрықпен ресімделеді, оның жобасын қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі әзірлейді.
Бұйрыққа Комитеттің төрағасы, уәкілетті басшылар не олардың міндеттерін атқарушы немесе уақытша атқарушы тұлғалар қол қояды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көтермелеулер туралы барлық мәліметтерді қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі тиісті бұйрықты үш жұмыс күннен кешіктірмей мерзімде шығарғаннан кейін қызметкердің жеке ісіне және еңбек кітапшасына енгізеді және оның мәтініне сәйкес келуі тиіс.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарында құқық қорғау қызметіне бірінші рет жұмысқа қабылданатын тұлғалардың арнайы бастапқы оқытудан өту қағидасы
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру даярлығын ұйымдастыру қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру даярлығын ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 36-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) экономикалық тергеу қызметі, оның ішінде кадр резервіне алынған қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастыру мазмұнын және тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Профессиональная служебная подготовка – организованный и целенаправленный процесс овладения и постоянного совершенствования профессиональных знаний, умений и навыков, необходимых для успешного выполнения служебных задач, возложенных на сотрудников органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основными задачами профессиональной подготовки являются:
1) выработка готовности к выполнению повседневных служебных задач в условиях сложной оперативной обстановки и гражданской обороны;
2) совершенствование своего профессионального мастерства с учетом специфики деятельности в конкретных подразделениях;
3) совершенствование навыков обращения со специальной техникой и специальными средствами, современных информационных технологий и компьютерной техники;
4) достижение высокого уровня профессиональной служебной и физической подготовленности личного состава.
4. Профессиональная служебная подготовка предусматривает систему мероприятий, направленных на закрепление и обновление необходимых знаний сотрудников, с учетом специфики и профиля их служебной деятельности для выполнения возложенных задач.
5. Организация работы по подготовке и проведению профессиональной служебной подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу возлагается на подразделение по работе с персоналом (далее – кадровая служба) органов по финансовому мониторингу, в случае необходимости совместно с уполномоченными государственными, правоохранительными органами и Учебно-методическим центром Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. К проведению занятий по профессиональной служебной подготовке привлекаются профессорско-преподавательский состав организаций образования, работники Учебно-методического центра Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, работники и сотрудники структурных подразделений органов по финансовому мониторингу, работники других министерств и ведомств.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Кәсіби қызметтік даярлық – қаржы мониторингі органдары қызметкерлеріне жүктелген қызметтік міндеттерді сәтті атқару үшін қажетті кәсіби білімдер, машықтар және дағдыларды тұрақты жетілдіру мен игерудің ұйымдастырылған және мақсатты процесі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Кәсіби даярлықтың негізгі міндеттері:
1) күрделі жедел ахуал және азаматтық қорғаныс жағдайларында күнделікті қызметтік міндеттерді атқаруға дайындық дағдысын қалыптастыру;
2) нақты бөлімшелерде қызметтің ерекшелігін есепке ала отырып, қызметкердің кәсіби шеберлігін жетілдіру;
3) арнайы техниканы және арнайы құралдарды, заманауи ақпараттық технологияларды және компьютерлік техниканы қолдану дағдыларын жетілдіру;
4) жеке құрамның кәсіби қызметтік және дене шынықтыру даярлығының жоғарғы деңгейіне жету.
4. Кәсіби қызметтік даярлық жүктелген міндеттерді атқару үшін олардың қызметтік әрекеттерінің ерекшелігі мен профилін ескере отырып, қызметкерлердің қажетті білімін нығайтуға және жаңартуға бағытталған шаралар жүйесін қарастырады.
5. Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік даярлықты дайындау және өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру уәкілетті мемлекеттік, құқық қорғау органдарымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдістемелік орталығымен бірлесіп қаржы мониторингі органдарының персоналмен жұмыс істеу бөлімшесіне (бұдан әрі – кадр қызметі) жүктеледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Кәсіби қызметтік даярлық бойынша оқу өткізуге білім беру ұйымдарының профессорлық-оқытушылық құрамы, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Оқу-әдістемелік орталығының қызметкерлері, қаржы мониторингі органдары құрылымдық бөлімшелерінің жұмыскерлері мен қызметкерлері, басқа министрліктер мен ведомстволардың жұмыскерлері тартылады.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Занятия по профессиональной служебной подготовке начинаются в сентябре месяце и продолжаются в течение девяти месяцев.
8. По истечении учебного, кадровая служба на основании предложения структурных подразделений службы экономических расследований, а также других структурных подразделений формирует тематический план (далее - план) проведения занятий по профессиональной служебной подготовке на последующий учебный год. План утверждается заместителем председателя Комитета и заместителями руководителей территориальных органов по финансовому мониторингу, курирующих деятельность территориальных подразделений службы экономических расследований.
В приказе указывается время и место проведения профессиональной служебной подготовки, наименование подразделения, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность ответственного сотрудника по организации проведения профессиональной служебной подготовки не ниже руководителя отдела структурного подразделения.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Занятия по профессиональной служебной подготовке проводятся не менее одного раза в месяц, с освещением не менее двух тем.
10. Согласно утвержденному Плану, не позднее десяти рабочих дней до начала занятий, ответственное подразделение по соответствующей тематике предоставляет в кадровую службу лекционный материал на согласование согласно требованиям, установленным в настоящих Правилах.
11. Лекционный материал готовится сотрудником ответственного подразделения. В лекциях содержатся материалы официальных источников, толкования, применение, комментарии либо производные нормативные правовые акты, принятые в реализацию основного, нормативные постановления Верховного суда и Конституционного совета, комментарии к законодательным актам, разъяснения Генеральной прокуратуры, иных государственных органов и другие нормативные правовые акты, а также по возможности содержит примеры, рекомендации международного опыта по освещаемому вопросу, проблемные вопросы правоприменительной практики и пути их решения, статистическую информацию.
Для визуального восприятия лекционный материал сопровождается составлением презентации с использованием компьютерных программ либо фото-видео материалов.
Руководители структурных подразделений органов по финансовому мониторингу являются ответственными за качественную подготовку лекционных материалов.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Кәсіби қызметтік даярлық бойынша оқыту қыркүйек айында басталады және тоғыз ай бойы жалғасады.
8. Оқу жылы аяқталғаннан кейін кадр қызметі экономикалық тергеу қызметі құрылымдық бөлімшелерінің, сондай-ақ басқа құрылымдық бөлімшелердің ұсыныстары негізінде келесі оқу жылына арналған кәсіби қызметтік даярлық бойынша оқыту жүргізудің тақырыптық жоспарын (бұдан әрі – жоспар) қалыптастырады. Жоспарды экономикалық тергеу қызметі аумақтық бөлімшелерінің қызметіне жетекшілік ететін Комитет төрағасының орынбасары және аумақтық қаржы мониторингі органдары басшыларының орынбасарлары бекітеді.
Бұйрықта кәсіби қызметтік даярлықтың уақыты мен өткізу орны, бөлімшенің атауы, құрылымдық бөлімше бөлімінің басшысынан төмен емес кәсіби қызметтік даярлықты жүргізуді ұйымдастыру бойынша жауапты қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Кәсіби қызметтік даярлық бойынша оқу екі тақырыптан кем емес жарықтандыра отырып, айына бір реттен кем емес өткізіледі.
10. Бекітілген Жоспарға сәйкес, оқудың басталуына дейін он жұмыс күннен кешіктірмей тиісті тақырып бойынша жауапты бөлімше дәрістік материалдарды осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес келісу үшін кадр қызметіне ұсынады.
11. Дәрістік материалды жауапты бөлімшенің қызметкері дайындайды. Дәрістерде негізгіні іске асыруда қабылданған ресми қайнар көздерінің, талқылаудың материалдары, қолданулар, түсіндірулер не туынды нормативтік құқықтық актілер, Жоғарғы сот және Конституциялық кеңестің нормативтік қаулылары, заңнамалық актілерге түсініктемелер, Бас прокуратураның, өзге мемлекеттік органдардың түсіндірмелері және басқа нормативтік құқықтық актілер, сондай-ақ мүмкіндігінше жарияланатын мәселе бойынша халықаралық тәжірибенің ұсынымдары, мысалдары, құқық қолдану практикасының проблемалық мәселелері және оларды шешу жолдары, статистикалық ақпарат болады.
Визуалды қабылдау үшін дәрістік материалдар компьютерлік бағдарламаларын не фото-видео материалдарын пайдаланумен тұсаукесер жасаумен сүйемелденеді.
Қаржы мониторингі органдары құрылымдық бөлімшелерінің басшылары дәрістік материалдарды сапалы дайындау үшін жауапты болып табылады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае несоответствия лекционного материала требованиям, установленным в пункте 11 настоящих Правил в течение трех рабочих дней данный материал возвращается ответственному подразделению для доработки.
После устранения недостатков лекционный материал повторно предоставляется в кадровую службу в течение трех рабочих дней.
13. Кадровая служба осуществляют контроль над посещением занятий сотрудниками службы экономических расследований с ведением журнала посещений.
14. Лекционный материал, используемый в процессе профессиональной служебной подготовки, подшивается в накопительное дело и хранится в кадровой службе до начала следующего учебного года. Возможно хранение указанного материала на соответствующих электронных носителях информации (диски, другие запоминающие устройства).
15. При посещении занятий, сотрудники ведут записи в тетрадях, предназначенных для занятий по служебной подготовке. При проведении занятий для сотрудников, имеющих допуск к секретным и совершенно секретным сведениям, конспекты ведутся в специальных тетрадях для ведения секретных записей (прошнурованных, пронумерованных, скрепленных печатью и зарегистрированных в подразделениях режима секретности).
По итогам профессиональной служебной подготовки за учебный год кадровой службой проводится тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
16. Физическая подготовка представляет собой комплекс спортивных занятий, направленных на формирование у сотрудника необходимых физических навыков для выполнения служебных задач в повседневной деятельности.
17. Для организации занятий по физической подготовке руководителями органов по финансовому мониторингу ежегодно издается соответствующий приказ, с закреплением ответственного подразделения за проведение физической подготовки, с определением времени и места проведения соответствующих мероприятий.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Занятия по физической подготовке начинаются в январе месяце и продолжаются в течение всего года, не менее двух раз в неделю.
19. Временное освобождение от занятий по физической подготовке сотрудника службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу осуществляется согласно справки, выданной государственным учреждением здравоохранения Республики Казахстан.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Дәрістік материал осы Қағиданың 11-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда аталған материал үш жұмыс күн ішінде жауапты бөлімшеге пысықтау үшін қайтарылады.
Жауапты бөлімше кемшіліктерді жойғаннан кейін дәрістік материалды мемлекеттік кірістер органдарының кадр қызметіне үш жұмыс күнінің ішінде қайта ұсынады.
13. Кадр қызметі қатысу журналын жүргізумен экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің оқуға қатысуына бақылауды жүзеге асырады.
14. Кәсіби қызметтік даярлық процесінде пайдаланылған дәрістік материал жинақтау ісіне тігіледі және келесі оқу жылдың басына дейін кадр қызметінде сақталады. Көрсетілген материалды ақпараттардың тиісті электрондық тасымалдағыштарында (дисктер, өзге сақтайтын құрылғылар) сақтауға болады.
15. Сабаққа қатысу кезінде қызметкерлер қызметтік даярлық сабақтарына арналған дәптерлеріне жазбалар жүргізеді. Құпия және аса құпия мәліметтерге рұқсаты бар қызметкерлер үшін сабақ өткізу кезінде конспекттер құпия жазбаларды жүргізуге арналған арнайы (тігілген, нөмірленген, мөрмен белгіленген және құпиялық режимі бөлімшелерінде тіркелген) дәптерлерде жазылады.
Оқу жылы ішіндегі кәсіби қызметтік даярлық қорытындысы бойынша кадр қызметі Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге тестілеу өткізеді.
16. Дене шынықтыру даярлығы күнделікті жұмыста қызметтік міндеттерді атқару үшін қызметкерде қажетті дене шынықтыру дағдыларын қалыптастыруға бағытталған спорттық сабақтардың кешенінен тұрады.
17. Дене шынықтыру даярлығы бойынша оқытуларды ұйымдастыру үшін дене шынықтыру даярлығын жүргізуге жауапты бөлімшені бекітумен, тиісті шараларды жүргізу уақыты мен орнын анықтаумен қаржы мониторингі органдарының басшылары жыл сайын тиісті бұйрық шығарады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Дене шынықтыру даярлығы бойынша сабақтар қаңтар айынан басталады және аптасына екіден кем емес жыл бойы жалғасады.
19. Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерін дене шынықтыру даярлығы бойынша сабақтардан уақытша босату Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау мекемесі берген анықтамаларға сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Занятия по физической подготовке направлены на выполнение нормативов физической подготовки, установленных в приложении к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам организации
профессиональной служебной
и физической подготовки
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Нормативы физической подготовки
Сноска. Приложение с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Общие нормативы для мужчин
Наименования норматива
Оценка
Медико-возрастные группы
до 30

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Дене шынықтыру даярлығы бойынша сабақтар осы Қағидаға қосымшаларында белгіленген дене шынықтыру даярлығы нормативтерін орындауға бағытталған.
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
кәсіби қызметтік және дене
шынықтыру даярлығын
ұйымдастыру қағидаларына
қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дене шынықтыру даярлығының нормативтері
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ерлер үшін жалпы нормативтер
Нормативтің атауы
Бағалау
Медициналық-жас топтары
30 жасқа дейін

21-отлично "5-баллов"
25 метров
18-хорошо "4-балла"
25 метров
15-удовлетворительно "3-балла"
25 метров
Огневая подготовка
Учебные стрельбы выполняются на дистанции 25 метров в положении "стоя с руки" (допускается поддержание второй руки), время на стрельбу неограниченно, количество боеприпасов 6 патронов (3 пробных, 3 зачетных). Сдача нормативов огневой подготовки осуществляется сотрудниками службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу.
Приложение 5
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 46-1 и статьей 77 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Освобождение сотрудника от занимаемой должности и зачисление в распоряжение органа по финансовому мониторингу осуществляются на основании приказа председателя Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – председатель Комитета) или уполномоченного руководителя территориального органа по финансовому мониторингу (далее – уполномоченный руководитель) на срок, не превышающий пятнадцати календарных дней.
В исключительных случаях этот срок продлевается приказом председателем Комитета, уполномоченного руководителя до двух месяцев в соответствии со статьей 46-1 Закона.
За сотрудником, зачисленным в распоряжение, сохраняется денежное содержание по последней должности.
3. Назначение на должность лиц, состоящих в распоряжении соответствующего органа по финансовому мониторингу, производится в срок не превышающий пятнадцати календарных дней, но не позднее двух месяцев со дня освобождения от должности.

21-өте жақсы "5-балл"
25 метр
18-жақсы "4-балл"
25 метр
15-қанағаттанарлық "3-балл"
25 метр
Қару дайындығы
Оқу атыстары "тұрып қолдан ату" қалпында 25 метр қашықтықта орындалады (екінші қолды ұстап тұруға жол беріледі), ату уақыты шектелмеген, оқтардың саны 6 патрон (3 сыналатын, 3 есептелетін). Қару дайындығы нормативтерін тапсыруды қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
5-қосымша
Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру
Ережесі
Ескерту. 5-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру Ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасының 2011жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 77 бабына және 46-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қызметкерді атқарып отырған лауазымынан босату және қаржы мониторингі органының қарамағына алу Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті төрағасының (бұдан әрі – Комитет төрағасы) немесе аумақтық қаржы мониторингі органының уәкілетті басшысының (бұдан әрі – уәкілетті басшы) бұйрығымен күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Ерекше жағдайларда бұл мерзім Комитет төрағасының, уәкілетті басшының бұйрығымен Заңының 46-1-бабына сәйкес екі айға дейін ұзартылады.
Қарамағына алынған қызметкерде соңғы лауазымы бойынша ақшалай құрамы сақталады.
3. Тиісті қаржы мониторингі органының қарамағанда тұрған тұлғаны лауазымға тағайындау күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімде, бірақ лауазымнан босатылған күннен бастап екі айдан кешіктірмей жүргізіледі.

4. Сотрудник, находящийся в распоряжении, до принятия решения о его назначении на должность, выходит на работу и находится в прямом подчинении руководителя подразделения, в котором сотрудник проходил службу до зачисления в распоряжение, исполняет поручения и выполняет задачи, поставленные непосредственным руководителем.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. На сотрудника, находящегося в распоряжении, распространяется установленный распорядок дня соответствующего органа по финансовому мониторингу.
Контроль и учет рабочего времени сотрудника, зачисленного в распоряжение, осуществляется на общем основании руководителем подразделения, в котором сотрудник проходил службу до зачисления в распоряжение.
Выезд сотрудника, находящегося в распоряжении, за пределы территории дислокации органа по финансовому мониторингу осуществляется на основании рапорта с согласия председателя Комитета либо уполномоченного руководителя.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Сотрудникам, освобожденным от занимаемых должностей и находящимся в распоряжении, не использовавшим оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск, в случаях задержки решения вопроса об их дальнейшем использовании на службе, предоставляется неиспользованный отпуск. За время оплачиваемого ежегодного трудового отпуска денежное содержание им выплачивается в размере, получаемом по основной должности ко дню зачисления в распоряжение.
К сотруднику, зачисленному в распоряжение, применяются меры поощрения и на него налагаются дисциплинарные взыскания, предусмотренные Законом.
7. Время нахождения сотрудника в распоряжении органа по финансовому мониторингу засчитывается в стаж службы, в выслугу лет для установления квалификационного класса.
8. В случае отказа сотрудника, находящегося в распоряжении органа по финансовому мониторингу занять предлагаемую должность, он подлежит увольнению по основанию, предусмотренному Законом.
Отказ сотрудника занять предлагаемую должность оформляется письменно путем составления соответствующего акта.
9. Исключен приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам прохождения
правоохранительной службы
сотрудниками, находящимися в
распоряжении органов по
финансовому мониторингу
Форма
Журнал учета рабочего времени сотрудников, находящихся в распоряжении органов по финансовому мониторингу
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) год рождения, квалификационный класс, ранее занимаемая должность, кем издан приказ об освобождении от занимаемой должности и зачислении в распоряжение, его дата и номер

4. Қарамағындағы тұрған қызметкерге оны лауазымға тағайындау туралы шешім қабылданғанға дейін жұмысқа шығады және қызметкер қарамағына қабылданғанға дейін қызмет өткерген бөлімше басшысының тікелей бағынысында болады, тікелей басшының тапсырмаларын орындайды және қойған міндеттерін орындайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Қарамағында тұрған қызметкерге тиісті қаржы мониторингі органның белгіленген күн тәртібі толық көлемде қолданылады.
Қарамағына қабылданған қызметкердің жұмыс уақытын бақылауды және есепке алуды қызметкер қарамағына қабылданғанға дейін қызмет өткерген бөлімше басшысы жалпы негіздерде жүзеге асырады.
Қарамағындағы қызметкердің қаржы мониторингі органы орналасқан аумақтан тыс шығуы Комитет төрағасының немесе уәкілетті басшының келісімімен баянат негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Атқаратын лауазымдарынан босатылған және қарамағында тұрған, жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын пайдаланбаған қызметкерлерге, оларды қызметте одан әрi пайдалану туралы мәселенiң шешілуі кешiктiрiлген жағдайларда, пайдаланылмаған демалысы берiледi. Оларға жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының уақыты үшiн ақшалай қаражат, қарамағына қабылданған күнге негiзгi лауазымы бойынша алатын мөлшерде төленедi.
Қарамағына қабылданған қызметкерге көтермелеу шаралары қолданылады және Заңда көзделген тәртiптiк жазаға тартылады.
7. Қызметкердiң қаржы мониторингі органының қарамағында болу уақыты қызмет өтiлiне, біліктілік сыныбын белгілеу үшiн еңбек сiңiрген жылдарына есептеледi.
8. Қаржы мониторингі органының қарамағында тұрған қызметкер ұсынылған лауазымға орналасудан бас тартқан жағдайда, ол Заңда көзделген негіздеме бойынша қызметтен босатуға жатады.
Қызметкердің ұсынылған лауазымға орналасудан бас тартуы тиісті актіні жасай отырып жазбаша ресімделеді.
9. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органының
қарауында тұрған
қызметкерлердің
құқық қорғау қызметін өткеру
қағидаларына қосымша
Нысан
Қаржы мониторингі органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің жұмыс уақытын есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған жылы, біліктілік сыныбы, бұрын атқарған лауазымы, атқарып отырған лауазымынан босату және қарамағына қабылдау туралы бұйрықты кім шығарды, оның күні мен нөмірі

Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – сотрудник).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В органах по финансовому мониторингу личное дело ведется в одном экземпляре по месту прохождения службы. Оригиналы личных дел сотрудников Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), а также заместителей руководителей территориальных органов, курирующих правоохранительную деятельность ведутся работниками подразделений человеческих ресурсов (далее – кадровая служба) Комитета.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Личное дело является основным документом, в котором сформированы материалы, характеризующие служебную и общественную деятельность сотрудника. В личном деле отражаются: трудовая деятельность в государственных органах, гражданских организациях, прохождение службы в Вооруженных Силах, других воинских формированиях, в правоохранительных органах, а также биографические и иные данные сотрудника.
4. Материалы личного дела предназначаются для решения вопросов о служебном использовании сотрудника, представлении к установлению квалификационных классов, награждении, а также для исчисления стажа службы в порядке, устанавливаемом законодательными актами Республики Казахстан, в целях расчета выслуги лет, дающей право выхода на пенсию, предоставления дополнительного отпуска за выслугу лет, выплаты единовременного пособия при увольнении сотрудника, а также к награждению ведомственными знаками отличия органа по финансовому мониторингу.

Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізу қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидалар "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 42-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы мониторингі органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің (бұдан әрі - қызметкер) дербес деректері бар жеке істерді жүргізу тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қаржы мониторингі органдарында жеке іс қызмет өткеру жері бойынша бір данада жүргізіледі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі – Комитет) қызметкерлерінің, сондай-ақ аумақтық органдар басшыларының құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін орынбасарларының жеке істерінің түпнұсқаларын Комитеттің адам ресурстары бөлімшесінің (бұдан әрі – кадр қызметі) жұмыскерлері жүргізеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Жеке іс қызметкердің қызметтік және қоғамдық қызметін сипаттайтын материалдар жинақталатын негізгі құжат болып табылады. Жеке істе: қызметкердің мемлекеттік органдардағы, азаматтық ұйымдардағы еңбек қызметі, Қарулы күштерде, басқа әскери құрылымдарда, құқық қорғау органдарында қызмет өткеруі, сондай-ақ өмірбаяндық және өзге де деректері көрсетіледі.
4. Жеке істің материалдары қызметкерді қызметте пайдалану туралы мәселелерді шешу, біліктілік сыныптарын белгілеуге ұсынымдарды, наградтау, сондай-ақ зейнеткерлікке шығу құқығын беретін еңбек сіңірген жылдарын есептеу мақсатында Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен қызмет өтілін есептеу, еңбек еткен жылдары үшін қосымша демалыс беру, қызметкер жұмыстан босатылған кезде бір жолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ, қаржы мониторингі органдарының ведомстволық ерекшелеу белгілерімен наградтау үшін арналады.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. При приеме (переводе) гражданина (сотрудника), проходившего (проходящего) правоохранительную или воинскую службу, государственные органы или организации, в которых гражданин (сотрудник) проходил (проходит) правоохранительную или воинскую службу, по запросу руководителя правоохранительного органа или уполномоченного руководителя направляют в адрес правоохранительного органа расчет выслуги лет, копию послужного списка, заключение по последней аттестации и иные характеризующие служебную деятельность сотрудника материалы.
6. Передача персональных данных сотрудника третьей стороне не допускается без согласия сотрудника, выраженного в письменной форме, за исключением случаев, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
7. Сведения, содержащиеся в личном деле и документах учета сотрудника, относятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан к государственным секретам. Личным делам присваивается гриф "секретно". Сотрудник, виновный в нарушении норм, регулирующих получение, хранение, обработку, использование и передачу персональных данных другого сотрудника, а равно виновный в утрате таких данных, несет ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
8. В органах по финансовому мониторингу при получении, хранении, обработке, использовании и передаче персональных данных сотрудника соблюдаются следующие требования:
1) обработка персональных данных сотрудника осуществляется в целях содействия сотруднику в прохождении правоохранительной службы, обучении и должностном росте, обеспечения личной безопасности сотрудника и членов его семьи, а также в целях обеспечения сохранности принадлежащего ему имущества, учета результатов исполнения им должностных обязанностей;
2) проверка достоверности персональных данных, полученных у сотрудника в соответствии с законодательными актами, осуществляется с участием государственных органов;
3) защита персональных данных сотрудника от неправомерного их использования или утраты обеспечивается за счет средств органа по финансовому мониторингу в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Құқық қорғау немесе әскери қызметті өткерген (өткеріп жатқан) азаматты (қызметкерді) қабылдау (ауысу) кезінде азаматтың (қызметкердің) құқық қорғау немесе әскери қызметті өткерген (өткеріп жүрген) мемлекеттік органдардан немесе ұйымдардан құқық қорғау органы басшысының немесе уәкілетті басшысының сұратуы бойынша құқық қорғау органының мекенжайына қызметкердің сіңірген еңбегінің есебі, қызметтік тізімінің көшірмесі, соңғы аттестаттау бойынша қорытындысы және қызметтік әрекетін сипаттайтын басқа да материалдар жіберіледі.
6. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жағдайларды қоспағанда, қызметкердің жазбаша нысанда білдірген келісімінсіз оның дербес деректерін үшінші тарапқа беруге жол берілмейді.
7. Қызметкердің жеке ісінде және есепке алу құжаттарында қамтылған мәліметтер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларға жатады. Жеке істерге "құпия" деген гриф қойылады. Басқа қызметкердің дербес деректерін алуды, сақтауды, өңдеуді, пайдалануды және беруді реттейтін нормалардың бұзылуына, сондай-ақ осындай деректердің жоғалуына немесе жария болуына кінәлі қызметкер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауаптылыққа болады.
8. Қаржы мониторингі органдарында қызметкердің дербес деректерін алу, сақтау, өңдеу, пайдалану және беру кезінде мынадай талаптар сақталады:
1) қызметкердің дербес деректерін өңдеу қызметкердің құқық қорғау қызметін өткеруіне, оқуына және лауазымдық өсуіне ықпал ету, қызметкердің жеке басының және оның отбасы мүшелерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ оған тиесілі мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, лауазымдық міндеттерін атқару нәтижелерін есепке алу мақсатында жүзеге асырылады;
2) заңнамалық актілерге сәйкес қызметкерден алынған дербес деректердің анықтығын тексеру мемлекеттік органдардың қатысуымен жүзеге асырылады;
3) қызметкердің дербес деректерін заңсыз пайдаланудан немесе жоғалтудан қорғау Заңмен және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерімен көзделген тәртіппен қаржы мониторингі органының қаражаты есебінен қамтамасыз етіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. На каждого сотрудника формируется личное дело по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Формирование личного дела сотрудника начинается после наложения положительной визы на заявлении кандидата о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Личное дело состоит из пяти частей согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
в первой части хранятся: послужной список по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, заключение комиссии по определению стажа службы, заключение о подтверждении отдельных периодов службы;
во второй части в хронологической последовательности хранятся:
1) представления к назначению на должность, перемещению, освобождению от занимаемой должности, увольнению с органов по финансовому мониторингу;
2) служебные характеристики;
3) аттестационные листы;
4) представления об установлении квалификационных классов;
5) наградные листы о награждении государственными и другими наградами;
6) рапорта сотрудников, написанные собственноручно на перемещение, ротацию, назначение и увольнение с занимаемой должности;
7) справки о работе с кандидатом, состоящим в резерве кадров на выдвижение;
в третьей части в хронологической последовательности хранятся:
1) заявление сотрудника о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу;
2) автобиография (написанная собственноручно);
3) личный листок по учету кадров;
4) заключение военно-врачебной комиссии;
5) подписанный текст присяги сотрудника;
6) обязательство по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам;
7) антикоррупционные ограничения по форме, согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам;
8) подписка о соблюдении государственных секретов и иной охраняемой законом тайны по форме, согласно приложению 3-3 к настоящим Правилам;
9) обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153, согласно приложению 3-4 к настоящим Правилам;
10) нотариально засвидетельствованная копия договора на доверительное управление имуществом (при наличии);
в четвертой части хранятся архивные материалы: устаревшие послужные списки, автобиографии, анкеты, заключения по материалам проверки, проведенной подразделениями внутренней безопасности, представления и копии решений о наложении на сотрудника дисциплинарных взысканий и их снятии, справки архивов и другие документы о подтверждении отдельных периодов службы, свидетельства о состоянии здоровья, справки о ранениях, декларация о доходах, свидетельство о первоначальной подготовке, документ о повышении квалификации;
в пятой части (в специальной папке): хранятся материалы специальной проверки на сотрудника и его близких родственников, оригинал или копия письма Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориального органа о результатах специальной проверки, заключение о допуске к секретным документам.

9. Әрбір қызметкерге Қағидаларға 1-қосымшада бекітілген нысан бойынша жеке іс қалыптастырылады. Қызметкердің жеке ісін қалыптастыру кандидаттың қаржы мониторингі органдарына қызметке қабылдау туралы өтінішіне оң бұрыштама қойылғаннан кейін басталады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Жеке іс осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бес бөліктен тұрады:
бірінші бөлікте: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік тізім, қызмет өтілін анықтау жөніндегі комиссияның қорытындысы, қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы қорытындысы сақталады;
екінші бөлікте хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар салынады:
1) лауазымға тағайындауға, ауыстыруға, атқарып отырған лауазымынан босатуға, қаржы мониторингі органдарынан жұмыстан босатуға ұсынымдар;
2) қызметтік мінездемелер;
3) аттестаттау парақтары;
4) біліктілік сыныптарын белгілеу туралы ұсынымдар;
5) мемлекеттік және басқа да наградалармен марапаттау парақтары;
6) қызметкерлердің өз қолымен жазылған ауыстыруға, ротациялауға, тағайындауға және атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған баянаттары;
7) лауазымын жоғарылатуға кадр резервінде тұрған кандидатпен жұмыс туралы анықтамалар;
үшінші бөлімде хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар салынады:
1) қызметкердің қаржы мониторингі органдарына қызметке қабылдау туралы өтініші;
2) өмірбаян (өз қолымен жазылған);
3) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
4) әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы;
5) қызметкер қол қойған ант мәтіні;
6) осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысандағы міндеттеме;
7) осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес насандағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы шектеулер;
8) осы Қағидаларға 3-3-қосымшаға сәйкес нысандағы мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны сақтау туралы кепілхат;
9) осы Қағидаларға 3-4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтауы жөніндегі міндеттеме;
10) мүлікті сенімді басқаруға арналған шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі (бар болған кезде);
төртінші бөлікте мұрағаттық материалдар: ескірген қызметтік тізімдер, өмірбаяндар, сауалнамалар, ішкі қауіпсіздік бөлімшелері жүргізген тексеру материалдары бойынша қорытындылар, қызметкерге тәртіптік жаза қолдану және оны алып тастау туралы ұсынымдар мен шешімдердің көшірмелері, мұрағат анықтамалары және басқа да қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы құжаттар, денсаулық жағдайы туралы куәлік, жарақаттары туралы анықтамалар, кірісі туралы декларациялар, бастапқы даярлық туралы куәлік, біліктілігін арттыру туралы құжат сақталады;
бесінші бөлікде: (арнайы папкада) қызметкерді және оның жақын туысқандарын арнайы тексеру материалдары, арнайы тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдары хатының түпнұсқасы немесе көшірмесі, құпия құжаттармен жұмыс істеуге рұқсат беру туралы қорытынды сақталады.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Послужной список является документом, отражающим прохождение службы сотрудника. Он составляется сотрудником кадровой службы на основании проверенной анкеты, автобиографии, военного билета, трудовой книжки, приказов и других соответствующих документов. Записи производятся чернилами (шариковой ручкой), разборчиво, аккуратно, от руки (без сокращений и подчисток). Внесение в послужной список данных, не предусмотренных его формой, не допускается.
С составленным послужным списком знакомится сотрудник и в подтверждение правильности записанных о нем сведений расписывается в послужном списке. После этого послужной список подписывается руководителем кадровой службы и скрепляется печатью кадровой службы органа по финансовому мониторингу.
В последующем сотрудник знакомится с записями в послужном списке не реже одного раза в пять лет, а также перед убытием к новому месту службы, перед представлением к увольнению и в других случаях с разрешения руководителя кадровой службы.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. При составлении и последующем ведении послужного списка необходимо руководствоваться следующим:
1) в раздел 8 заносятся данные о выполняемой работе с начала трудовой деятельности, исключая службу в Вооруженных Силах, других воинский формированиях и правоохранительных органах, на основании соответствующих документов (трудовой книжки, справок и т.п.). В этом же разделе записывается работа в качестве рабочих и служащих в Вооруженных Силах, войсках и правоохранительных органах.
При наличии перерывов указывается деятельность в этот период, например: "Служил в правоохранительных органах", "Не работал", "Состоял на пенсии";
2) в разделе 9 в хронологическом порядке производится запись сведений о прохождении службы в Вооруженных Силах, других воинских формированиях и правоохранительных органах на должностях, подлежащих замещению рядовым, сержантским, старшинским составом, прапорщиками, мичманами и лицами начальствующего и офицерского состава. Записываются также сведения о прикомандировании лиц начальствующего состава к другим министерствам и ведомствам или подведомственным им учреждениям, предприятиям и организациям.
Основанием для внесения записей в раздел 9 являются приказы о назначении по личному составу подразделений Вооруженных сил, пограничных и внутренних войсках, органах Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, прокуратуры Республики Казахстан.
Записи о срочной действительной военной службе в Вооруженных Силах производятся на основании военных билетов.
В случаях, когда отсутствуют архивные материалы и невозможно установить номера и даты приказов о назначении, перемещении или увольнении сотрудников, отдельные периоды их службы подтверждаются другими документами: аттестационными материалами, служебными характеристиками, представлениями к награждению и присвоению специальных воинских званий, предписаниями, справками воинских частей, учреждений и архивов, военными билетами, удостоверениями, денежными и вещевыми аттестатами, устаревшими послужными списками, а также свидетельскими показаниями бывших сослуживцев. При использовании письменных подтверждений бывших сослуживцев необходимо предварительно (путем просмотра их личных дел, личных бесед) убедиться, что они в указываемый ими период действительно совместно служили с сотрудником, служба которого подтверждается.
После всестороннего анализа и сопоставления всех собранных документов (в том числе и показаний сослуживцев) кадровыми службами органов по финансовому мониторингу составляется мотивированное заключение о подтверждении службы с указанием наименования документов и содержащихся в них конкретных данных, свидетельствующих о пребывании сотрудника на службе в тот или иной период.
Заключение после утверждения о подтверждении службы руководителем органа по финансовому мониторингу оформляется приказ по личному составу.
Номер, дата приказа и наименование органа по финансовому мониторингу, его издавшей, записываются против каждого периода службы, подтвержденным этим приказом.
При записи перемещений сотрудника с вышестоящей должности на нижестоящую, указывается причина перемещения, например: "Назначен с понижением в должности по итогам аттестации", "Назначен с понижением в связи с сокращением штатов". Запись о причинах понижения в должности производится только на основании приказа по личному составу.
Записи, произведенные в разделе 9, заверяются подписью руководителя кадровой службы или его заместителя и гербовой печатью органа только в случае перевода, увольнения сотрудника со службы или его исключения из списков личного состава;

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қызметтік тізімі қызметкердің қызмет өткеруін көрсететін құжат болып табылады. Ол тексерілген сауалнаманың, өмірбаянның, әскери билеттің, еңбек кітапшасының, бұйрықтардың және басқа да тиісті құжаттардың негізінде толтырылады. Жазулар сиямен (шарикті қаламсаптың), түсінікті, ұқыпты, өз қолымен (қысқартуларсыз және түзетулерсіз) жүргізіледі. Қызметтік тізімге оның нысанында көзделмеген деректерді енгізуге тыйым салынады.
Қызметкер толтырылған қызметтік тізіммен таныстырылады және ол туралы жазылған мәліметтердің дұрыстығын растау үшін қызметтік тізімге өзінің қолын қояды. Содан кейін қаржы мониторингі органы кадр қызметінің басшысы қол қояды және кадр қызметінің мөрімен бекітіледі.
Бұдан әрі қызметкер қызметтік тізімдегі жазбалармен кемінде бес жылда бір рет, сондай-ақ жаңа қызмет орнына кетер алдында, жұмыстан босатуға ұсынардың алдында және кадр қызметі басшысының рұқсатымен басқа жағдайларда танысады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қызметтік тізімді жасау және оны кейіннен жүргізу кезінде мыналарды басшылыққа алу керек:
1) 8-бөлімде Қарулы Күштердегі, басқа әскери құрылымдардағы және құқық қорғау органдарындағы қызметтерді қоспағанда, тиісті құжаттардың (еңбек кітапшасы, анықтамалар және т.б.) негізінде еңбек қызметінің басынан бастап атқарылған жұмыстар туралы деректер енгізіледі. Аталған бөлімде Қарулы Күштерде, әскерлер мен құқық қорғау органдарындағы жұмыскер және қызметші ретіндегі жұмысы көрсетіледі.
Үзілістер болған кезде сол кезеңде немен айналысқаны көрсетіледі: мысалы, "Құқық қорғау органдарында қызмет атқарды", "Жұмыс істеген жоқ", "Зейнеткерлікте болды";
2) 9-бөлімде хронологиялық тәртіппен Қарулы күштерде, басқа әскери құрылымдарда және құқық қорғау органдарында қатардағы, сержанттық, аға құрам, прапорщик, мичман және басшылық тұлғалар мен офицерлік құрам орналасуға жататын лауазымдарда қызмет өткерулері туралы мәліметтер жазылады. Сондай-ақ, басшылық құрамдағы тұлғаларды басқа министрліктерге және ведомстволарға немесе оларға бағынысты мекемелерге, кәсіпорындарға және ұйымдарға іссапарларға жіберу туралы мәліметтер жазылады.
Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің, шекара және ішкі әскерлерінде, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Ішкі істер министрлігі, прокуратура бөлімшелерінде жеке құрам бойынша тағайындаулар туралы бұйрықтар 9-бөлімге жазуларды енгізу үшін негіз болып табылады.
Қарулы Күштердегі мерзімді әскери қызметті өткергені туралы жазбалар әскери билеттердің негізінде жүргізіледі.
Мұрағат материалдары болмаған және қызметкерлерді тағайындау, ауыстыру немесе жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірлері мен күндерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда, олардың қызметтерінің жекелеген кезеңдері басқа да құжаттармен: аттестатау материалдарымен, қызметтік мінездемелермен, марапаттауға және арнайы әскери атақтарды беруге ұсынымдармен, нұсқамалармен, әскери бөлімдердің, мекемелер мен мұрағаттардың анықтамаларымен, әскери билеттермен, куәліктермен, ақшалай және заттай аттестаттармен, ескірген қызметтік тізімдерімен, сондай-ақ бұрынғы қызметтестерінің куәландыратын көрсеткіштерімен расталуы мүмкін. Бұрынғы қызметтестерінің жазбаша растауларын қолдану кезінде алдын ала олар көрсеткен кезеңде шынымен қызметкермен бірге қызмет өткергеніне көз жеткізіледі (олардың жеке істерін қарау, жеке әңгімелесу жолымен).
Барлық жиналған құжаттарды (оның ішінде қызметтестердің көрсеткіштерін) жан-жақты талдау мен салыстыру жүргізгеннен кейін қаржы мониторингі органдарының кадр қызметтері құжаттардың атауларын және олардағы қызметкердің сол немесе өзге кезеңде қызметте болуы туралы куәландыратын нақты деректерді көрсете отырып қызметті растау туралы дәлелді қорытынды жасайды.
Қызметті растау туралы қорытындыны қаржы мониторингі органының басшысы бекіткеннен кейін жеке құрам бойынша бұйрық ресімделеді.
Бұйрықтың нөмірі, күні және оны шығарған қаржы мониторингі органының атауы осы бұйрықпен расталған әрбір қызметі кезеңінің жанында жазылады.
Қызметкердің жоғары тұрған лауазымнан төмен тұрған лауазымға ауыстырылуын жазу кезінде ауыстыру себебі көрсетіледі, мысалы: "Аттестаттау қорытындысы бойыншв лауазымы төмендетіле отырып тағайындалды", "Штаттардың қысқартылуына байланысты төмендетіле отырып тағайындалды". Лауазымда төмендету себептері туралы жазба жеке құрам бойынша бұйрықтың негізінде ғана жүргізіледі.
9-бөлімде жазылған жазулар қызметкерді ауыстыру, жұмыстан босату, немесе оны жеке құрамның тізімінен алып тастаған жағдайда ғана кадр қызметі басшысының немесе оның орынбасарының қолымен және органның гербті мөрімен расталады;

3) в разделе 10 послужного списка указываются периоды службы, подлежащие зачету и выслугу лет на льготных условиях. Записи производятся на основании приказов и документов для льготного исчисления выслуги лет с указанием номера и даты документа;
4) в разделе 11 послужного списка записи о ранениях, контузиях и других боевых поражениях, полученных в период боевых действий, производится на основании документов, выданных лечебными учреждениями, воинскими частями, в которых сотрудник проходил службу и был ранен и архивами со ссылкой на номер и дату подтверждающих документов. При этом указывается характер ранений и других боевых поражений, когда и где (в боях за какие населенные пункты, местность) они получены;
5) в разделе 12 послужного списка сведения о награждениях орденами, медалями Республики Казахстан, иностранных государств, о присвоении званий "Халык каhарманы" и других почетных званий, ценные подарки, грамоты, благодарности и прочие, которые записываются на основании указов и приказов;
6) в разделе 13 послужного списка записываются дисциплинарные взыскания, объявленные приказами. При этом дисциплинарные взыскания, снятые к моменту составления послужного списка, в послужной список не записываются;
7) в разделе 14 записываются все выезды за границу (на постоянную работу, в командировку, отпуска, туристические поездки), как в период прохождения службы в Вооруженных Силах, в других воинских формированиях и правоохранительных органах, а также при нахождении в запасе;
8) в разделе 15 записываются данные об избрании сотрудника в выборные органы;
9) в разделах 18, 19 записывается семейное положение сотрудника, а затем записываются члены семьи и лица, состоящие на его иждивении. В этот раздел, кроме супруга (супруги), подлежат записи все дети сотрудника (в том числе усыновленные и те на которых платит алименты). Запись сведений о семейном положении (в том числе об усыновлении, о расторжении брака, о смерти членов семьи и иждивенцев) производится только на основании соответствующих свидетельств, выдаваемых органами Записи актов гражданского состояния.
В этот раздел записываются данные о находящихся на иждивении сотрудника нетрудоспособные родители, братья и сестры (независимо от места жительства) и нетрудоспособные родители жены (мужа), если они проживают вместе с сотрудником, находятся на его полном содержании или получают от него помощь, которая является для них постоянным и основным источником средств к существованию.
Сведения о родителях супруги (супруга), в число иждивенцев в раздел 18 не записываются, независимо от состояния их на иждивении сотрудника.

3) қызметтік тізімнің 10-бөлімінде жеңілдік жағдайларда есептеуге жататын қызмет кезеңдері және еңбек сіңірген жылы жазылады. Жазулар еңбек сіңірген жылын жеңілдік жағдайларда есептеу үшін құжаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып, бұйрықтар мен құжаттардың негізінде жазылады;
4) қызметтік тізімнің 11-бөлімінде әскери әрекеттер кезінде алынған жарақаттары, контузия және басқа да әскери зақымданулары туралы жазбалар қызметкер қызмет өткерген және жарақат алған емдеу мекемелері, әскери бөлімдер және растайтын құжаттардың нөмірі мен күніне сілтеме жасай отырып мұрағаттар берген құжаттардың негізінде жүргізіледі. Бұл ретте жарақаттардың және басқа да әскери зақымданулардың сипаты, олар қашан және қай жерде (қандай елді мекендерді, жергілікті жерлердегі соғыстарда) алынғаны көрсетіледі;
5) қызметтік тізімнің 12-бөлімінде жарлықтар мен бұйрықтардың негізінде жазылатын Қазақстан Республикасының, шетел мемлекеттерінің ордендерімен, медальдарымен наградтау туралы, "Халық қаһарманы" атағын және басқа да құрметті атақтарды, құнды сыйлықтар, марапаттау қағаздарын, алығс және өзгелері туралы мәліметтер жазылады;
6) қызметтік тізімнің 13-бөлімінде бұйрықтармен жарияланған тәртіптік жазалаулары жазылады. Бұл ретте қызметтік тізімді жасау кезінде алынған тәртіптік жазалар қызметтік тізімге жазылмайды;
7) 14-бөлімде Қарулы күштердегі қызмет өткеруі кезеңіндегі де, басқа әскери құрылымдардағы және құқық қорғау органдарындағы, сондай-ақ запаста болған кезеңдердегі де барлық шетелге шығулар (жақын және алыс шетелге) көрсетіледі (тұрақты жұмысқа, оқуға, іссапарға, демалысқа, туристік жол жүрулер) жазылады;
8) 15-бөлімде қызметкерді сайлау органдарына сайлау туралы деректер жазылады;
9) 8, 19–бөлімдерде қызметкердің отбасы жағдайы жазылады, содан кейін отбасы мүшелері мен оның қарауындағы тұлғалар жазылады. Бұл бөлімге әйелінен (күйеуінен) басқа қызметкердің барлық балалары (оның ішінде асырап алғандары мен алимент төлейтіндері) жазылуы тиіс. Отбасы жағдайы туралы жазулар (оның ішінде асырап алуы туралы, некені бұзу туралы, отбасы мүшелерінің және қарауындағылардың қайтыс болуы туралы) Азаматтық жағдайлар актілерін жазу органдары беретін тиісті куәліктердің негізінде жүргізіледі.
Осы бөлімге қызметкердің еңбекке жарамсыз ата-анасы, ағалары мен әпке-қарындастары (тұрғын орнына қарамастан) және егер олар қызметкермен бірге тұрып жатса, олар үшін тұрақты және басты өмір сүрудің қаражаты болып табылса, оның тұрақты қарауында немесе одан көмек алып тұрса, әйелінің (күйеуінің) еңбекке жарамсыз ата-анасы жазылады.
Олардың қызметкердің қарауындағы жағдайына қарамастан 18-бөлімдегі қарауындағылардың қатарына әйелінің (күйеуінің) ата-анасы жазылмайды.

Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Составленные послужные списки ведутся на протяжении всего периода службы в органах по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Пересоставление послужных списков допускается в случаях прихода их в полную непригодность и только с разрешения руководителя кадровой службы. При этом старый послужной список не уничтожается и подшивается в четвертую часть личного дела.
15. Документы третьей части личного дела (заявление о приеме на службу, автобиография, личный листок по учету кадров) пишутся принимаемыми на службу в органы по финансовому мониторингу собственноручно в одном экземпляре, чернилами (шариковая ручка), разборчиво. Второй экземпляр автобиографии предоставляется в отпечатанном виде.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Личный листок по учету кадров (далее – Личный листок) оформляется по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
На все указанные в Личном листке вопросы даются полные ответы без сокращений, прочерков, исправлений и помарок, в строгом соответствии с записями, которые содержатся в документах, имеющих отношение к сотруднику.
При заполнении Личного листка используются следующие документы (при наличии):
удостоверение личности;
трудовая книжка;
послужной список;
военный билет;
документ об образовании;
документы о присуждении ученой степени и о присвоении ученого звания;
другие.
Кадровая служба проверяет полноту заполнения Личного листка и правильность указанных в нем сведений в соответствии с предъявляемыми кандидатом документами.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Автобиография оформляется в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам.
Автобиография содержит анкетные данные сотрудника и краткое описание его учебной, трудовой и общественной деятельности.
Автобиография пишется лично в произвольной форме, в конце ставится подпись и дата. По истечении каждых последующих пяти лет заполняется новая автобиография, которая подшивается в личное дело.

Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Жасалған қызметтік тізімдер қаржы мониторингі органдарындағы қызметтің барлық кезеңі ішінде жүргізіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Қызметтік тізімдер толық жарамсыз болып қалған жағдайда және тек кадр қызметі басшысының рұқсатымен ғана оларды қайта жасауға жол беріледі. Бұл ретте бұрынғы қызметтік тізім жойылмайды және жеке істің төртінші бөлігіне тігіледі.
15. Жеке істің үшінші бөлігіндегі құжаттарды (қызметке қабылдау туралы өтініш, өмірбаян, кадрларды есепке алу бойынша жеке парақ) қаржы мониторингі органдарына қызметке қабылданатындар өз қолымен бір данада, сиямен (шарикті қалам), түсінікті жазады. Өмірбаянның екінші данасы терілген түрде ұсынылады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Кадрларды есепке алу бойынша жеке парақ (бұдан әрі – Жеке парақ) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Жеке парақта көрсетілген барлық сұрақтарға қысқартусыз, сызбаларсыз және түзетулер мен қателерсіз, қызметкерге қатысы бар құжаттарда жазылған жазбаларға қатаң сәйкестікпен толық жауап беріледі.
Жеке парақты толтырған кезде мынадай құжаттар пайдаланылады (олар бар болған кезде):
жеке басының куәлігі;
еңбек кітапшасы;
қызметтік тізім;
әскери билет;
білімі туралы құжат;
ғылыми дәрежесі мен ғылыми атағын беру туралы құжаттар;
бар шығармашылықтары туралы құжаттар;
басқалар.
Кадр қызметі Жеке парақты толтыру толықтығын және оның ішінде көрсетілген мәліметтердің үміткер ұсынған құжаттарға сәйкес дұрыстығын тексереді.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Өмірбаян осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Өмірбаянда қызметкердің сауалнамалық деректері мен оның оқу, еңбек және қоғамдық қызметінің қысқаша сипаттамасы болады.
Өмірбаян жеке өз қолымен еркін нысанда жазылады, соңында қолы мен күні қойылады. Келесі әр бес жыл өткен сайын жаңа өмірбаян жазылады, ол жеке іске тігіледі.

Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Последующие изменения и дополнения в служебной и общественной деятельности, а также в биографических данных сотрудника отражаются в послужном списке личного дела теми кадровыми службами, в которых ведутся эти личные дела.
Периодически, но не ранее чем через пяти лет, по мере служебного роста сотрудника, а также в случаях изменений его биографических данных или выявления сведений, противоречащих данным послужного списка, по усмотрению руководителей кадровой службы от сотрудника истребуются новые автобиография и личный листок по учету кадров. При этом ранее написанная автобиография и личный листок по учету кадров не уничтожаются, а подшиваются в четвертую часть личного дела.
19. На оборотной стороне титульной обложки личного дела прикрепляется цветная фотокарточка (анфас, бюст) сотрудника в деловом стиле одежды размером 9х12 (без верхней одежды и головного убора).
На оборотной стороне фотографической карточки чернилами записываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, которое заверяются подписью сотрудника кадровой службы или непосредственного руководителя.
На второй внутренней стороне обложки подклеивается конверт, в котором хранятся личные документы: трудовая книжка, военный билет (лиц, состоящих на специальном учете), нотариально заверенные копии удостоверений личности, дипломов об окончании учебных заведений, свидетельства, фотографические карточки и другие документы.
20. Хранящаяся в конверте трудовая книжка регистрируется в книге учета выдачи трудовых книжек и вкладышей к ним и пересылается с личным делом.
21. Документы, находящиеся в личном деле, нумеруются и вносятся в описи соответствующих частей. Каждый документ в опись заносится отдельно с указанием его наименования, даты и количества листов. Описи документов в каждой части и находящихся в конверте заверяются сотрудниками кадровых служб.
22. Личные дела военнослужащих, прибывших для прохождения службы в органы по финансовому мониторингу из Вооруженных Сил, других воинских формирований и правоохранительных органов, а также военнообязанных запаса приобщаются к основному личному делу в не расшитом виде.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Оформление, уточнение прохождения службы и выверка личного дела, а также своевременное получение необходимых характеризующих материалов и документов об изменении в учетных данных (образовании, местожительстве, семейном положении и другие) сотрудника во всех кадровых службах возлагается на лиц, занимающихся вопросами подбора и расстановки кадров.

Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Қызметкердің қызметтік және қоғамдық қызметіндегі, сондай-ақ биографиялық деректеріндегі кейінгі өзгерістер мен толықтыруларды осы жеке істер жүргізілетін кадр қызметі жеке істің қызметтік тізіміне жазады.
Мерзімділікпен, бірақ бес жылдан ерте емес, қызметкердің қызметтік өсуіне қарай, сондай-ақ оның өмірбаяндық деректерінде өзгерістер болған жағдайда немесе қызметтік тізімдегі деректерге қайшы келетін мәліметтер анықталған кезде кадр қызметі басшысының қалауы бойынша қызметкерден жаңа өмірбаян және кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы талап етіледі. Бұл ретте, бұдан бұрын жазылған өмірбаян мен кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы жойылмайды, жеке істің төртінші бөлігіне тігіледі.
19. Жеке істің сыртқы мұқабасының ішкі жағында қызметкердің күнделікті киім нысанындағы (сыртқы киімсіз және бас киімсіз) көлемі 9х12 түрлі-түсті фотосуреті (анфас, бюст) жапсырылады.
Фотосуреттің екінші жағына сиямен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жазылады, ол кадр қызметі қызметкерінің немесе тікелей басшысының қолымен расталады.
Мұқабаның екінші ішкі жағында жеке құжаттар: еңбек кітапшасы, әскери билет (арнайы есепте тұрған тұлғалар үшін), жеке куәліктің, оқу орындарын аяқтау туралы дипломдардың, куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмелері, фотосуреттер және т.б. құжаттар сақталатын конверт жапсырылады.
20. Конвертте сақталатын еңбек кітапшасы енбек кітапшалары мен оның қосымшаларын беруді есепке алу кітабында тіркеледі және жеке іспен бірге жүреді.
21. Жеке істе сақталатын құжаттар нөмірленеді және тиісті бөлімдердің тізімдемелеріне енгізіледі. Әр құжат тізімдемеге оның атауы, күні мен парақтарының саны көрсетіле отырып, бөлек енгізіледі. Әр бөлімдегі және конверттегі құжаттардың тізімдемесін кадр қызметінің қызметкерлері растайды.
22. Қарулы күштерден, басқа әскери құрамдардан және құқық қорғау органдарынан қаржы мониторингі органына қызмет өткеру үшін келген әскери қызметкерлердің, сондай-ақ запастағы әскери міндеттілердің жеке істері негізгі жеке іске тігісі ашылмаған түрде қосылады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Қызметтен өтуді ресімдеу, нақтылау және жеке істі тексеру, сондай-ақ қызметкердің есепке алу деректеріндегі өзгерістер туралы қажетті сипаттайтын материалдар мен құжаттарды (білімі, тұрғылықты жері, отбасы жағдайы және басқалары) уақытылы алу барлық кадр қызметтерінде кадрларды іріктеу мен орналастыру мәселелерімен айналысатын тұлғаларға жүктеледі.

24. Записи в послужных списках личных дел о назначениях, перемещениях, присвоении звании, награждениях, поощрениях, взысканиях и других изменениях производится сотрудниками, ответственными за ведение учета кадров, на основании приказов и других официальных документов. Внесение в личные дела изменений, дополнений на основании устных пояснений сотрудника не допускается.
25. Если в последующей работе с личными делами будут выявлены неточности и искажения в записях, вносятся исправления с указанием документов, на основании которых они внесены.
26. Хранение документов, не предусмотренных настоящими Правилами, не допускается.
Изъятие документов производится в исключительных случаях лишь с разрешения руководителя органа по финансовому мониторингу или руководителя кадровой службы или основанием является постановление органов уголовного преследования.
Во всех случаях, когда с документов, находящихся в личном деле, снимается копия, на подлинном документе делается пометка для кого и когда она снята.
Сноска. Пункт 26 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. В личное дело не включаются документы и копии документов, не имеющих отношения к сотруднику.
28. При изменении анкетно-биографических данных, привлечении к административной, уголовной и другой предусмотренной иными законодательными актами Республики Казахстан сотрудник в срок трех рабочих дней информирует кадровую службу с представлением подлинников документов, свидетельствующих об изменении анкетно-биографических данных, либо их копий, заверенных нотариально.
29. Сведения об изменениях в анкетно-биографических данных сотрудника и его служебном положении заносятся в личное дело только при наличии соответствующих документов.
На основании представленных документов кадровой службой вносятся изменения в личное дело.
30. Доступ к сведениям, содержащимся в личном деле, ограничен. За разглашение данных сведений работники кадровых служб, а также лица, имеющие доступ к личному делу, привлекаются к дисциплинарной ответственности.
31. Личные дела подлежат регистрации и сдаче на хранение не позднее пяти рабочих дней после издания приказа о назначении кандидата на должность.
Регистрационный номер личного дела указывается на обложке и вносится в регистрационную учетную форму (журнальная или база данных в автоматизированной информационной системе).
Сноска. Пункт 31 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Жеке істердің қызметтік тізімдеріндегі тағайындаулар, ауыстырулар, атақ берулер, марапаттаулар, көтермелеулер, жазалар және т.б. туралы жазбаларды бұйрықтар мен басқа да ресми құжаттардың негізінде кадрларды есепке алу үшін жауапты қцызметкерлер жүргізеді.. Жеке істерге қызметкердің сөзінен өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
25. Егер жеке істермен кейінгі жұмыста жазбаларда қателіктер мен ауытқулықтар табылатын болса, олар негізінде енгізілген құжаттарды көрсете отырып өзгерістер енгізіледі.
26. Осы Қағидада көзделмеген құжаттарды сақтауға жол берілмейді.
Құжаттарды алу тек қаржы мониторингі органы басшысының немесе кадр қызметі басшысының рұқсатымен ерекше жағдайларда жүргізілуі мүмкін не қылмыстық қудалау органдарының қаулысы негіз болып табылады.
Жеке істегі құжаттардың көшірмелерін түсірудің жағдайларында түпнұсқалық құжатқа көшірмелер кім үшін және қашан түсірілгендігі көрсетіледі.
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Жеке іске қызметкерге қатысы жоқ құжаттар мен құжаттардың көшірмелері енгізілмейді.
28. Сауалнама-өмірбаян деректері өзгерген, қызметкерді әкімшілік, қылмыстық және Қазақстан Республикасының өзге заңнамалық актілерінде көзделген басқа жауапкершілікке тарту кезінде кадр қызметіне сауалнама-өмірбаян деректерінің өзгергендігі туралы куәландыратын құжаттардың түпнұсқаларын, не олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсына отырып үш күндік мерзімде хабарлайды.
29. Қызметкердің сауалнама-өмірбаян деректеріндегі өзгерістер мен оның қызметтік жағдайы туралы мәліметтер жеке іске кадр қызметіне ұсынылуы тиісті құжаттар болған кезде ғана енгізіледі.
Ұсынылған құжаттардың негізінде кадр қызметі жеке іске өзгерістер енгізеді.
30. Жеке істегі мәліметтерге қол жеткізу шектелген. Аталған мәліметтерді жариялағаны үшін кадр қызметінің қызметкерлері, сондай-ақ жеке іске қол жетімділігі бар тұлғалар тәртіптік жауапкершілікке тартылады.
31. Жеке істер тіркеуге және үміткерді лауазымға тағайындау туралы бұйрық шығарылғаннан кейін бес күндік мерзімнен кешіктірмей сақтауға тапсыруға жатады.
Жеке істің тіркеу нөмірі мұқабада көрсетіледі және тіркеу есеп нысанына (журналдық немесе автоматтандырылған ақпараттық жүйедегі деректер базасы) енгізіледі.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

32. Регистрация личных дел сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу ведется в Контрольном журнале (Инвентарной книге) регистрации личных дел сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу в соответствии с приложением по форме 7-1 к настоящим Правилам.
Количество личных номеров должно соответствовать количеству личных дел, подлежащих хранению. В целях более длительного пользования Контрольным журналом под каждым номером предусматривается место для последующих пяти записей. Номер, за которым в Контрольном журнале учтено личное дело, проставляется на лицевой части и на корешке обложки личного дела. Личные дела на стеллажах в шкафу хранятся по порядку номеров.
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Личные дела являются документами строгой отчетности, за сохранность которых ответственность несет кадровая служба, либо лица, на которых непосредственно возложено ведение личных дел.
Личные дела хранятся в специальных шкафах или сейфах в изолированных помещениях (кабинетах), опечатываемых и сдаваемых под охрану после окончания работы. Личные дела располагаются на полках в вертикальном положении и в порядке удобном для использования.
34. Кадровая служба обеспечивает хранение личных дел уволенных сотрудников в течение двух лет до передачи дел в ведомственный архив органа по финансовому мониторингу для дальнейшего хранения в соответствии с законодательством о государственных секретах.
Сноска. Пункт 34 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. В целях обеспечения контроля за сохранностью личных дел в органе по финансовому мониторингу ежегодно не позднее первого квартала года, следующего за отчетным периодом, производится проверка их наличия и состояния. Выявленные в ходе проверки недостатки в ведении личных дел фиксируются в акте, составляемом в произвольной форме, который представляется руководству органа по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 35 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

32. Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысандағы қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеуді бақылау журналында (Түгендеу кітабы) жүргізіледі.
Жеке нөмірлердің саны сақтауға жататын жеке істердің санына сәйкес келуі тиіс. Бақылау журналын неғұрлым ұзақ уақыт қолдану мақсатында әр нөмірдің астында келесі бес жазба үшін орын көзделеді. Бақылау журналында жеке іс есепке алынған нөмір жеке істің беткі жағына және мұқабасының түбіршегіне қойылады. Жеке істер шкафтың сөрелерінде нөмірлердің реттері бойынша сақталады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
33. Жеке істер оның сақталуы үшін кадр қызметі не жеке істерді жүргізу тікелей жүктелген тұлғалар жауапкершілікте болатын қатаң есептілік құжаттары болып табылады.
Жеке істер жұмыс аяқталған соң мөрленетін және күзетке тапсырылатын оқшауланған үй-жайларда (кабинеттерде) арнайы шкафтарда немесе сейфтерде сақталады. Жеке істер сөрелерде тік қалпында және қолдану үшін ыңғайлы тәртіпте орналасады.
34. Кадр қызметі мемлекеттік құпиялар туралы заңнамаға сәйкес одан әрі сақтау үшін қаржы мониторингі органының ведомостволық мұрағатына бергенге дейін екі жыл ішінде жұмыстан босатылған қызметкерлердің жеке істерін сақтауды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. Қаржы мониторингі органдарында жеке істерді сақтауға бақылауды қамтамасыз ету мақсатында жыл сайын жылдың есепті кезеңнен кейінгі бірінші тоқсанынан кешіктірмей, олардың бар-жоғына және жағдайына тексеру жүргізіледі. Тексеру барысында анықталған бұзушылықтар қаржы мониторингі органының басшылығына ұсынылатын ерікті нысанда жасалатын актімен белгіленеді.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

36. Сотрудник имеет право ознакомиться со своим личным делом, а также со всеми документами до их внесения в личное дело. Сотрудник вправе потребовать приобщения к личному делу своих письменных объяснений по конкретным документам из личного дела либо по фактам, имеющим отношение к его личным и профессиональным данным.
37. С документами из личного дела в присутствии руководителя кадровой службы либо ответственного сотрудника, на которого непосредственно возложено ведение личных дел, вправе ознакомиться:
1) руководитель органа по финансовому мониторингу;
2) государственные органы, уполномоченные на проведение проверок кадровых служб государственных органов, в установленном порядке.
Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. При ознакомлении с личным делом не допускается производить какие-либо исправления в ранее сделанных записях, вносить новые записи, извлекать документы или помещать новые документы, хранить у себя личное дело, разглашать содержащиеся в нем конфиденциальные сведения.
39. Учет выданных (высланных) личных дел ведется в соответствии с законодательством о государственных секретах с помощью контрольных карточек согласно приложению 8 к настоящим Правилам. Контрольные карточки хранятся в личном деле отдельно от других документов.
Выдача (высылка) личных дел для временного пользования производится по контрольной карточке, находящейся в личном деле, в которой расписывается получатель или указывается, когда, куда и при каком исходящем номере выслано личное дело.
При возвращении личного дела, в него вкладывается контрольная карточка с указанием в ней даты возвращения. Право выдачи (высылки) личных дел предоставляется руководству органов по финансовому мониторингу.
На откомандированных сотрудников личные дела высылаются по новому месту их службы не позднее трех рабочих дней со дня издания приказа об откомандировании. Все записи о прохождении службы, внесенные в разделы 11 и 12 послужного списка, заверяются подписью руководителя кадровой службы или органом, производящего откомандирование, и скрепляются гербовой печатью либо печатью кадровой службы. В Контрольном журнале делается соответствующая запись с указанием, когда, куда и при каком исходящем номере выслано личное дело.
Сноска. Пункт 39 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

36. Қызметкер өзінің жеке ісімен, сондай-ақ оларды жеке іске енгізгенге дейін барлық құжаттармен танысуға құқылы. Қызметкер жеке істегі оның жеке және кәсіби деректеріне қатысы бар нақты құжаттар бойынша өзінің жазбаша түсініктемелерін қосып тігуін талап етуге құқылы.
37. Кадр қызметі басшысының не жеке істерді жүргізу тікелей жүктелген жауапты қызметкерінің қатысуымен жеке істегі құжаттармен:
1) қаржы мониторингі органының басшысы;
2) белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардың кадр қызметтерін тексеруге уәкілетті мемлекеттік органдар танысуға құқылы.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Жеке іспен танысу кезінде бұрын жазылған жазбаларға қандай-да бір түзетулер жүргізуге, жаңа жазбалар енгізуге, құжаттарды алуға немесе жаңа құжаттарды салуға, танысу үшін берілген уақыттан артық жеке істі өзінде ұстауға, ондағы бар құпия мәліметтерді жариялауға жол берілмейді.
39. Берілген (жолданған) жеке істердің есебін жүргізу мемлекеттік құпиялар туралы заңнамаға сәйкес осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес бақылау карточкаларының көмегімен жүргізіледі. Бақылау карточкалары жеке істе басқа құжаттардан бөлек сақталады.
Жеке істерді уақытша қолдануға беру (жолдау) жеке істің ішіндегі бақылау карточкасы бойынша жүргізіледі, оған жеке істі алушы қолын қояды немесе жеке іс кімге, қайда және қандай шығыс нөмірімен жолданғаны көрсетіледі.
Жеке істі қайтарып беру кезінде қайтару күнін көрсете отырып оған бақылау карточкасы салынады. Жеке істерді беру (жолдау) құқығы қаржы мониторингі органының басшылығына беріледі.
Іссапарға жіберілген қызметкерлердің жеке істері олардың жаңа жұмыс орны бойынша іссапарға жіберу туралы бұйрық шыққан күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей жолданады. Қызметтік тізімнің 11 және 12-бөлімдеріне қызмет өткеруі туралы енгізілген барлық жазбалар кадр қызметі немесе іссапарға жіберуді жүргізген органның басшысының қолымен расталады және гербті мөрмен не кадр қызметінің мөрімен бекітіледі. Бақылау журналына жеке іс қашан, қайда және қандай шығыс нөмірімен жіберілгені көрсетіле отырып, тиісті жазба жүргізіледі.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

40. Сотрудникам, уволенным из органов по финансовому мониторингу, выдаются военный билет, сданный при оформлении на службу в органы по финансовому мониторингу и трудовая книжка.
Запись о службе в органах по финансовому мониторингу в трудовую книжку вносится без перечисления их наименований и занимаемых должностей.
Например:
15.06.1995 год Служил в органах по финансовому мониторингу Республики Казахстан (служба экономических расследований)
№ _______________ Приказ о назначении
от ______________ непрерывно три года два месяца двадцать семь дней
12.09.1998 год (03 года 02 мес. 27 дней)
№ _______________ Приказ об увольнении
от _______________
Записываются в трудовую книжку также сведения обо всех награждениях и поощрениях за время пребывания на службе в органах по финансовому мониторингу.
Лицам, не имеющим трудовых книжек при зачислении на службу в органы по финансовому мониторингу, по запросу сотрудника трудовые книжки оформляются и выдаются кадровой службой, осуществляющей его увольнение из органов по финансовому мониторингу.
По просьбе уволенного сотрудника последним могут быть выданы справки о стаже службы в органах по финансовому мониторингу, а также о причинах увольнения.
Сноска. Пункт 40 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. При реорганизации органа по финансовому мониторингу личные дела передаются в обработанном виде и по описи правопреемнику органа по финансовому мониторингу с составлением акта приема-передачи.
Сноска. Пункт 41 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Личные дела сотрудников имеют длительный срок хранения (75 лет (экспертно-проверочная комиссия (далее – ЭПК) минус возраст работника на момент прекращения его деятельности в данном органе по финансовому мониторингу).
По истечении данного срока хранения проводится экспертиза ценности документов, включенных в состав личных дел. Личные дела, имеющие историческое, научное, социальное, экономическое, политическое или культурное значение, подлежат постоянному сроку хранения.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Личные дела постоянного срока хранения, вносятся в опись дел постоянного хранения.

40. Қаржы мониторингі органдарынан жұмыстан босатылған қызметкерлерге қаржы мониторингі органдарына қызметке ресімделу кезінде тапсырылған әскери билет және еңбек кітапшасы беріледі.
Еңбек кітапшасына қаржы мониторингі органдарындағы қызметі туралы жазба олардың атауларын және атқарған лауазымдарын тізбелеместен енгізіледі.
Мысалы:
15.06.1995 жыл       Қазақстан Республикасының қаржы мониторингі органдарында
(экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерді
№_______________ Тағайындау туралы бұйрық
_______________       үзіліссіз үш жыл екі ай жиырма жеті күн
12.09.1998 жыл       (03 жыл 02 ай. 27 күн)
____________       жылғы №
_______________       Жұмыстан босату туралы бұйрық
Еңбек кітапшасына қаржы мониторингі органдарында қызметте болу кезіндегі барлық марапаттары мен көтермелеулері туралы мәліметтер де жазылады.
Қаржы мониторингі органдарына қызметке тұруы кезінде еңбек кітапшалары жоқ тұлғаларға қызметкердің сұрау салуы бойынша қаржы мониторингі органдарынан жұмыстан босатуын жүзеге асыратын кадр қызметі еңбек кітапшасын ресімдейді және береді.
Жұмыстан босатылған қызметкердің өтініші бойынша қаржы мониторингі органдарындағы қызмет өтілі туралы, сондай-ақ жұмыстан босату себептері туралы анықтамалар береді.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Қаржы мониторингі органының қайта құрылуы кезінде жеке істер өңделген түрде және қаржы мониторингі органының құқық мұрагеріне тізімдеме бойынша қабылдап алу-тапсыру актісін жасай отырып, беріледі.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Қызметкерлердің жеке істері ұзақ мерзімде сақталады (сараптама-тексеру комиссиясы (бұдан әрі – СТК) 75 жыл) одан қызметкердің аталған қаржы мониторингі органындағы қызметінің аяқталу сәтіндегі жасы алынып тасталады).
Аталған сақтау мерзімі аяқталғаннан кейін жеке істің құрамына енгізілген құжаттардың құндылығына сараптама жүргізіледі. Тарихи, ғылыми, әлеуметтік, экономикалық, саяси және мәдени маңызы бар жеке істер тұрақты сақтау мерзіміне жатқызылады.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Тұрақты сақтау мерзіміндегі жеке істер ұдайы сақталатын жеке істердің тізімдемесіне енгізіледі.

44. Подготовка личных дел для передачи в ведомственный архив производится кадровой службой.
45. Для передачи личных дел в ведомственный архив производится их полное оформление: подшиваются документы, нумеруются листы, составляется лист-заверитель.
Сноска. Пункт 45 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. Листы личного дела нумеруются арабскими цифрами, номера проставляются черным графитовым карандашом в правом верхнем углу каждого листа.
47. Количество листов личного дела указывается в листе-заверителе, который оформляется согласно приложению 9 к настоящим Правилам. Лист-заверитель не нумеруется и подшивается за последним документом личного дела.
Сноска. Пункт 47 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. На обложке личного дела на прикрепленном листке проставляется количество листов в соответствии с листом-заверителем и производится запись о сроке хранения личного дела.
49. Передача личных дел уволенных сотрудников органов по финансовому мониторингу осуществляется по описям дел, составляемым по результатам экспертизы ценности документов и дел.
Их заголовки группируются по году завершения дел в делопроизводстве, внутри года – в алфавитном порядке фамилий сотрудников.
Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Формат 230х330 мм
Оборотная сторона обложки Лицевая сторона обложки
КОМИТЕТ ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________
Наименование органа __________________________
по финансовому мониторингу
Гриф пользования
ЛИЧНОЕ ДЕЛО
№ ______
_________________________________
(фамилия)
____________________________
(имя, отчество) (при его наличии)
Срок хранения ____
________ листах
Место для фотокарточки
9х12
Приложение 2
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма

44. Ведомостволық мұрағатқа беру үшін жеке істерді дайындауды кадр қызметі жүргізеді.
45. Жеке істерді ведомостволық мұрағатқа беру үшін оларды толық түрде ресімдеу жүргізіледі: құжаттар тігіледі, парақтар номерленеді, растау парағы құрылады.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Жеке істің парақтары араб сандарымен номерленеді, номерлер қара графиттік қарындашпен әр парақтың оң жақ жоғары бұрышына қойылады.
47. Жеке істің парақтарының саны осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес ресімделетін растау парағында көрсетіледі. Растау парағы нөмірленбейді және жеке істің соңғы құжатынан кейін тігіледі.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Жеке істің мұқабасына бекітілген парақта растау парағына сәйкес парақтардың саны және жеке істі сақтау мерзімі туралы жазба жазылады.
49. Қаржы мониторингі органдарынан жұмыстан босатылған лауазымды тұлғалардың жеке істерін беру құжаттардың және істердің құндылықтарын сараптау нәтижелері бойынша құрылған істер тізімдемесі бойынша жүзеге асырылады.
Олардың тақырыптары істің іс жүргізуде аяқталу жылы бойынша, жылдың ішінде – қызметкерлердің тегі әліпби тәртібімен топтастырылады.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Пішіні 230х330 мм
Мұқабаның оң жағы
Мұқабаның келесі жағы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІ ҚАРЖЫ МОНИТОРИНГІ
__________________________
органының атауы
______________________________
Қаржы мониторингі
Пайдалану грифі
ЖЕКЕ ІС №______
_________________________________
(тегі)
_________________________________
(аты, әкесінің аты) (бар болса)
Сақтау мерзімі ____
___________ парақта
Фотосурет орны үшін
9х12
Қаржы мониторингі органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан

Формат 210х330 мм
На лицевой стороне На оборотной стороне
Ч А С Т Ь 1
1. Послужной список
2. Заключение комиссии по определению стажа службы
3. Заключение о подтверждении отдельных периодов службы
Опись документов
(должна находиться на оборотной стороне всех частей личного дела)
____________________________________
№ п/п
наименование документа
кол-во листов
подпись работника кадровой службы
____________________________________
Формат 210х330 мм Формат 210х330 мм
На лицевой стороне На лицевой стороне
Ч А С Т Ь 2
1. Представление к назначению на должность, перемещению, освобождению от занимаемой должности, увольнению
2. Служебные характеристики
3. Аттестационные листы
4. Представления об установлении квалификационных классов
5. Наградные листы
6. Рапорт на перемещение, ротацию, назначение и увольнение от должности
7. Справки о работе с кандидатом, состоящем в резерве кадров на выдвижение
Ч А С Т Ь 3
1. Заявление о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу
2. Автобиография
3. Личный листок по учету кадров
4. Заключение военно-врачебной комиссии
5. Обязательство
6. Ограничение
7. Подписка
8. Лист с текстом присяги
9. Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан
Формат 210х230 мм Формат 210х310 мм
На лицевой стороне На лицевой стороне
Ч А С Т Ь 4
АРХИВНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
______________________________
(фамилия)
______________________________
(имя, отчество (при его наличии))
1. Устаревшие послужные списки, автобиографии, анкеты
2. Заключения по материалам проверки, проведенной подразделением внутренней безопасности
3. Справки архивов и другие документы, подтверждающие отдельные периоды службы
4. Свидетельство о состоянии здоровья
5. Справки о ранениях
6. Иные документы
ДСП
Ч А С Т Ь 5
МАТЕРИАЛЫ СПЕЦИАЛЬНОЙ ПРОВЕРКИ
___________________________________
(фамилия)
___________________________________
(имя, отчество (при его наличии))
Личное дело № ______
Формат 190х235 мм
Конверт
О П И С Ь
личных документов, находящихся в конверте
№ п/п
наименование документа
Количество Листов
Подпись лица, получившего документ
1
2
3
4
Приложение 3
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚАРЖЫ МОНИТОРИНГІ КОМИТЕТІ
КОМИТЕТ ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВАФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
ҚЫЗМЕТ ӨТКЕРУ ТІЗІМІ
ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК
№ _____ жеке тізім
личный № ______
_____________________________________________________________________
(тегі, аты жөні, әкесінің аты)
(фамилия, имя и отчество)
_____________________________________________________________________
Әскери, арнайы, дербес атақтары
Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі
Дата и номер приказа, и чей приказ
Әскери, арнайы, дербес атақтары
Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі
Дата и номер приказа, и чей приказ

Пішіні 210х330 мм
Мұқабаның оң жағы Мұқабаның келесі жағы
1 Б Ө Л І М
1. Қызметтік тізім
2. Қызмет өтілін анықтау бойынша комиссияның қорытындысы
3. Қызметтің жекелеген кезеңдерін растау туралы қорытындысы
Құжаттардың тізімдемесі
(жеке істің барлық бөлімдерінің келесі жағында болады)
_____________________________
р/б
құжаттың атауы
парақтардың саны
Кадр қызметі жұмысшысының қолы
_____________________________
Пішіні 210х330 мм Пішіні 210х330 мм
Мұқабаның оң жағы Мұқабаның оң жағы
2 Б Ө Л І М
3 Б Ө Л І М
1. Лауазымға тағайындауға, ауыстыруға, атқарып отырған лауазымынан босатуға ұсыным
2. Қызметтік мінездемелер
3. Аттестаттау парақтары
4. Біліктілік сыныптарын белгілеу туралы ұсыным
5. Марапаттау парақтары
6. Ауыстыруға, ротациялауға, тағайындауға және атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған баянат
7. Лауазымын жоғарылатуға кадр резервінде тұрған кандидатпен жұмыс туралы анықтамалар
1. Қызметкердің қаржы мониторингі органдарына қызметке қабылдау туралы өтініш
2. Өмірбаян
3. Кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ
4. Әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы
5. Міндеттеме
6. Шектеу
7. Қолхат
8. Ант мәтіні бар парақ
9. Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі
Пішіні 210х330 мм Пішіні 210х330 мм
Мұқабаның оң жағы Мұқабаның оң жағы
4 Б Ө Л І М
МҰРАҒАТТЫҚ МАТЕРИАЛДАР
___________________________
(тегі)
___________________________
(аты, әкесінің аты)
1. Ескірген қызметтік тізімдер, өмірбаяндар, сауалнамалар
2. Ішкі қауіпсіздік бөлімшелері жүргізген тексеру материалдары бойынша қорытындылар
3. Мұрағат анықтамалары және басқа да қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы құжаттар
4. Денсаулық жағдайы туралы куәлік
5. жарақаттары туралы анықтамалар
6. Өзге құжаттар
ҚПҮ
5 Б Ө Л І М
АРНАЙЫ ТЕКСЕРУ МАТЕРИАЛДАРЫ
_____________________________
(тегі)
_____________________________
(аты, әкесінің аты)
№ ______ жеке іс
Пішіні 190х235 мм
Конверт
Жеке іс конвертіндегі жеке құжаттардың ТІЗІМДЕМЕСІ
р/с
Құжаттың атауы
Парақтар саны
Құжатты алған тұлғаның қолы
1
2
3
4
Қаржы мониторингі органдары
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің дербес
деректері бар жеке істерді
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚАРЖЫ МОНИТОРИНГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Ескерту. 3-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
ҚЫЗМЕТ ӨТКЕРУ ТІЗІМІ
ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК
№_____жеке тізім
личный №______
________________________________________________________________
(тегі, аты жөні, әкесінің аты)
(фамилия, имя и отчество)
________________________________________________________________
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әскери,арнайы, дербес атақтары, біліктілік сыныптары
Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі
Дата и номер приказа, и чей приказ
Әскери, арнайы, дербес атақтары, біліктілік сыныптары
Воинские,специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі
Дата и номер приказа, и чей приказ

12. Наградалары мен көтермеленуі.
Награды и поощрения.
Наградалары мен көтермеленуі (ордендері, медальдары, құнды
сыйлықтары, сыйлықтары, мақтау қағаздары, алғыс қағаздары ж.т.б.)
жазылады. Сондай-ақ мемлекеттік сыйлықтарды тағайындау атақтарын беру
туралы жазып көрсетіледі.
Заносятся награды и поощрения (ордена, медали, ценные подарки,
грамоты, благодарности и пр.) Указывается также о присуждении
государственных премий и присвоений званий.
Немен марапатталды (көтермеленді)
Чем награжден (поощрен)
Не үшін марапатталды (көтермеленді)
За что награжден (поощрен)
Негіз (жарлық, бұйрық пен күні)
Основание (указ, приказ и дата)
13. Жазалары.
Взыскания.
Тәртіптік жазалар жазылады.
Заносятся дисциплинарные взыскания.
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ, № и дата
Қандай жаза және не үшін берілді
Какое наложено взыскание и за что
Жаза алынған туралы белгі. Кімнің бұйрығы, № және күні
Отметка о снятии взыскания. Чей приказ № и дата
14. Шет елде іссапарларда болу.
Пребывание в заграничных командировках.
Қандай мақсатпен
Где с какой целью
Қай уақыттан (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа (күні айы, жылы)
По какое время(число, месяц, год)
15. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде)
сайланған немесе сайланды.
В какие выборные органы избирался или избран (указать, где, в
какие и когда)
16. Әкесінің, шешесінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты, мен олардың тұрғылықты жері
Фамилия, имя, отчество отца матери, их местожительство
17. Отбасы жағдайы (бойдақ, үйленген)
Семейное положение (холост, женат)
Тегі, аты-жөні, әкесінің аты (әйелінің, ерінің, балаларының және бағымындағы адамдардың)
Фамилия, имя и отчество (жены, мужа, детей и лиц, находящихся на иждивении)
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туылған күні, айы, жылы мен жері
Число, месяц, год и место рождения
Негіз: неке, туу туралы куәлік
Основание: свидетельство о браке, рождении
18. Қызметкердің отбасының мекен-жайы.
Адрес семьи служащего.
Қызмет өткеру тізімі 20__ж. "___" ___________________ жасалды.
Послужной список составлен "___" ________________ 20___ г.
Кадр қызметі бөлімшесінің басшысы _____________________________
Руководитель подразделения кадровой службы ____________________
(органы мен тегі көрсетіледі)
(указать орган и фамилию)
Жазылған мәліметтердің "___" _________ 20___ ж. (г.)
растығын дәлелдейтін қол "___" _________ 20___ ж. (г.)
Расписка в подтверждении
Правильности записанных сведений "___" _________ 20___ ж. (г.)
"___" _________ 20___ ж. (г.)

12. Наградалары мен көтермеленуі.
Награды и поощрения.
Наградалары мен көтермеленуі (ордендері, медальдары, құнды сыйлықтары, сыйлықтары, мақтау қағаздары, алғыс қағаздары ж.т.б. ) жазылады. Сондай-ақ мемлекеттік сыйлықтарды тағайындау атақтарын беру туралы жазып көрсетіледі.
Заносятся награды и поощрения (ордена, медали, ценные подарки, грамоты, благодарности и пр.) Указывается также о присуждении государственных премий и присвоений званий.
Немен марапатталды (көтермеленді)
Чем награжден (поощрен)
Не үшін марапатталды (көтермеленді)
За что награжден (поощрен)
Негіз (жарлық, бұйрық пен күні)
Основание (указ, приказ и дата)
13. Жазалары.
Взыскания.
Тәртіптік жазалар жазылады.
Заносятся дисциплинарные взыскания.
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ, № и дата
Қандай жаза және не үшін берілді
Какое наложено взыскание и за что
Жаза алынған туралы белгі. Кімнің бұйрығы, № және күні
Отметк а о снятии взыскания. Чей приказ № и дата
14. Шет елде іссапарларда болу.
Пребывание в заграничных командировках.
Қандай мақсатпен
Где с какой целью
Қай уақыттан (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
15. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде) сайланған немесе сайланды.
В какие выборные органы избирался или избран (указать, где, в какие и когда)
16. Әкесінің, шешесінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты, мен олардың тұрғылықты жері
Фамилия, имя, отчество отца матери, их местожительство
17. Отбасы жағдайы (бойдақ, үйленген)
Семейное положение (холост, женат)
Тегі, аты-жөні, әкесінің аты (әйелінің, ерінің, балаларының және бағымындағы адамдардың)
Фамилия, имя и отчество (жены, мужа, детей и лиц, находящихся на иждивении)
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туылған күні, айы, жылы мен жері
Число, месяц, год и место рождения
Негіз: неке, туу туралы куәлік
Основание: свидетельство о браке, рождении
18. Қызметкердің отбасының мекен-жайы.
Адрес семьи служащего.
Қызмет өткеру тізімі 20__ж. "___"___________________жасалды.
Послужной список составлен "___"_________________20___г.
Кадр бөлімшесінің бастығы _________________________________
Руководитель кадрового службы (органы мен тегі көрсетіледі)
(указать орган и фамилию)
Жазылған мәліметтердің "___"_________________ 20___ж. (г.)
растығын дәлелдейтін қол
"___"_________________ 20___ж. (г.)
Расписка в подтверждении "___"_________________ 20___ж. (г.)
Правильности записанных сведений "___"_________________ 20___ж. (г.)
Қаржы мониторингі
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 3-1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
Я, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы по финансовому мониторингу Республики Казахстан
в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года
"О правоохранительной службе"
Обязан:
соблюдать Конституцию Республики Казахстан и законодательство
Республики Казахстан;
обеспечивать соблюдение и защиту прав и свобод человека и
гражданина, а также законных интересов физических и юридических лиц,
государства;
рассматривать в порядке и сроки, установленные законом, обращения
физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры;
осуществлять полномочия в пределах предоставленных им прав и в
соответствии с должностными обязанностями;
соблюдать служебную и трудовую дисциплину;
соблюдать нормы служебной этики, установленные законодательством
Республики Казахстан;
своевременно сообщать обо всех автобиографических изменениях в
кадровую службу для внесения указанных изменений в личное дело;
выполнять законные приказы и распоряжения руководителей, решения и
указания вышестоящих органов и должностных лиц, изданные в пределах их
полномочий;
хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в
том числе и после прекращения правоохранительной службы в течение
времени, установленного законом, о чем дается подписка;
сохранять в тайне получаемые при исполнении служебных обязанностей
сведения, затрагивающие частную жизнь, честь и достоинство граждан, и не
требовать от них предоставления такой информации, за исключением случаев,
предусмотренных законами;
обеспечивать сохранность государственного имущества;
подать рапорт в письменной форме и незамедлительно информировать
непосредственного и уполномоченного руководителя в случаях, когда частные
интересы сотрудника пересекаются или входят в противоречие с их
полномочиями;
повышать свой профессиональный уровень и квалификацию;
не допускать публичных выступлений, причиняющих вред интересам
государственной службы;
сообщить непосредственному руководителю о подаче заявления о
выходе из гражданства Республики Казахстан в день его подачи;
ежегодно в период выполнения своих полномочий в порядке,
установленном налоговым законодательством Республики Казахстан,
представлять, а также на супругу (а) в орган государственных доходов по месту
жительства декларацию о доходах и имуществе, являющемся объектом
налогообложения и находящемся как на территории Республики Казахстан, так
и за ее пределами;
ежегодно, в случае увольнения из правоохранительной службы по
отрицательным мотивам, в течение трех лет обязуюсь представить на себя и на
мою супругу (- супруга) декларацию о доходах и имуществе в орган
государственных доходов по месту жительства в порядке, установленном
налоговым законодательством Республики Казахстан.
"___"________20___ год ____________________
(подпись)

3-1-қосымша
Ескерту. 3-1-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
МІНДЕТТЕМЕ
Ескерту. Қағида 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Мен, __________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасы қаржы мониторингі органдарына қызметке орналаса отырып, "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
Қазақстан Республикасының Конституциясын және Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауға;
адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарының, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделерінің сақталуы мен қорғалуын қамтамасыз етуге;
заңмен көзделген тәртіп пен мерзімде жеке және тұлғалардың өтініштерін қарауға, олар бойынша қажетті шаралар қабылдауға;
өздеріне берілген құқықтар шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттігін жүзеге асыруға;
қызметтік және еңбек тәртібін сақтауға;
Қазақстан Республикасы Заңнамаларымен белгіленген қызметтік әдеп нормаларын сақтауға;
барлық автобиографиялық өзгерістерді жеке іске көрсетілген өзгерістер енгізу үшін кадр қызметіне уақытылы хабарлауға;
басшылардың заңды бұйрықтары мен өкімдерін, жоғары тұрған органдар мен лауазымды адамдардың өз өкілеттіктері шегінде шығарған шешімдері мен нұсқауларын орындауға;
мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оның ішінде құқық қорғау қызметін тоқтатқаннан кейін де ол жөнінде қолхат бере отырып, заңмен белгіленген уақыт ішінде сақтауға;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған, азаматтардың жеке өмірін, ар-намысын және қадір-қасиетін қозғайтын мәліметтерді құпия сақтауға және заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, олардан мұндай ақпарат беруді талап етпеуге;
мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге;
қызметкердің жеке мүддесі өзінің өкілеттігімен ұштасатын немесе оған қайшы келетін жағдайларда, жазбаша нысанда баянат беруге және тікелей және уәкілетті басшыны дереу хабардар етуге;
өзінің кәсіптік деңгейі мен біліктілігін арттыруға;
мемлекеттік қызмет мүдделеріне зиян келтіретін жария сөйлеуге жол бермеуге;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы өтініш бергендігі туралы оны берген күні өзінің тікелей басшысына хабарлауға;
өз өкілеттіктерін орындау кезеңінде жыл сайын, сондай-ақ олардың жұбайлары (зайыптары) тұрғылықты жеріндегі мемлекеттік кіріс органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен кірістері мен Қазақстан Республикасы аумағында және одан тыс жерлердегі мүлкі туралы декларацияны табыс етуге;
құқық қорғау қызметінен теріс себептер бойынша босатылған жағдайда өзіме және менің жұбайыма (зайып) үш жыл бойы тұрғылықты жеріндегі мемлекеттік кіріс органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен кірістері мен мүлкі туралы декларацияны табыс етуге мiндеттенемiн.
20 __ жылғы "___" ___________                   ________________
(Қолы)
Қаржы мониторингі
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына

Приложение 3-2
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 3-2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-2 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АНТИКОРРУПЦИОННЫЕ ОГРАНИЧЕНИЯ
Я ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы по финансовому мониторингу Республики Казахстан в целях
недопущения действий, которые могут привести к использованию статуса и основанного на
нем авторитета в личных, групповых и иных неслужебных интересах, в соответствии с
Законами Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" и
"О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года, принимаю ограничения, связанные
с пребыванием сотрудника на правоохранительной службе
1. Не вправе:
1) быть депутатом представительных органов и членом органов местного
самоуправления, состоять в партиях, профессиональных союзах, выступать в
поддержку какой-либо политической партии, создавать в системе
правоохранительных органов общественные объединения, преследующие
политические цели, основанные на общности их профессиональных интересов
для представления и защиты трудовых, а также других социально-
экономических прав и интересов своих членов и улучшения условий труда;
2) заниматься другой оплачиваемой деятельностью, кроме
педагогической, научной и иной творческой деятельности;
3) заниматься предпринимательской деятельностью, в том числе
участвовать в управлении коммерческой организацией независимо от ее
организационно-правовой формы;
4) быть представителем по делам третьих лиц, за исключением случаев,
предусмотренных законами;
5) использовать в неслужебных целях средства материально-
технического, финансового и информационного обеспечения его служебной
деятельности, другое государственное имущество и служебную информацию;
6) участвовать в действиях, препятствующих нормальному
функционированию государственных органов и выполнению служебных
обязанностей, включая забастовки;

3-2-қосымша
Ескерту. 3-2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ШЕКТЕУЛЕР
Ескерту. Қағида 3-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) ); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Мен __________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасы қаржы мониторингі органдарына қызметке орналаса отырып, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" және 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңдарына сәйкес мәртебесін және оған негізделген беделді, қызметтік өкілеттіктер мен жеке, топтық және өзге де қызмет мүддесіндегі емес қызығушылықтарды пайдалануға алып келетін іс-әрекеттерге жол бермеу мақсатында, құқық қорғау қызметіне келуіме байланысты шектеулерді қабылдаймын.
1. Мыналарға:
1) уәкілетті органдардың депутаты және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшесі болуға, партиялар, кәсіптік одақтар қатарында болуға, қандай да бір саяси партияны қолдауға, құқық қорғау органдары жүйесінде өз мүшелерінің еңбек, сондай-ақ басқа да әлеуметтік-экономикалық құқықтары мен мүдделерін білдіру мен қорғау және еңбек жағдайын жақсарту үшін олардың кәсіптік мүдделерінің ортақтығына негізделген саяси мақсаттарды көздейтiн қоғамдық бірлестіктер құруға;
2) педагогтiк, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтердi қоспағанда, басқа да ақылы қызметпен айналысуға;
3) кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға, оның iшiнде оның ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан, коммерциялық ұйымды басқаруға қатысуға;
4) заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, үшiншi тұлғалардың істерi бойынша уәкiл болуға;
5) өзiнiң қызметтiк әрекетiн қамтамасыз ететін материалдық-техникалық, қаржылық және ақпараттық қамтамасыз ету құралдарын, басқа да мемлекеттiк мүлiк пен қызметтiк ақпаратты қызметтiк емес мақсатта пайдалануға;
6) ереуiлдердi қоса алғанда, мемлекеттiк органдардың қалыпты жұмыс iстеуiне және қызметтiк мiндеттердi орындауға кедергi келтiретiн әрекеттерге қатысуға;

7) в связи с исполнением должностных полномочий пользоваться в
личных целях услугами физических и юридических лиц;
8) использовать свое служебное положение в корыстных целях, в том
числе путем сговора с должностными и иными лицами;
9) самостоятельно участвовать в управлении хозяйствующим субъектом,
если управление или участие в управлении хозяйствующим субъектом не
входит в должностные обязанности в соответствии с законами Республики
Казахстан, содействовать удовлетворению материальных интересов
организаций или физических лиц путем неправомерного использования своих
служебных полномочий с целью получения имущественных или иных благ;
10) заниматься предпринимательской деятельностью, за исключением
приобретения и (или) реализации паев открытых и интервальных паевых
инвестиционных фондов, облигаций на организованном рынке ценных бумаг,
акций коммерческих организаций (простые акции в объеме, не превышающем
пяти процентов от общего количества голосующих акций организаций) на
организованном рынке ценных бумаг;
11) заключать гражданско-правовые сделки не под своим именем – на
подставных лиц, анонимно, под псевдонимом и других;
12) занимать должность, находящуюся в непосредственной
подчиненности должности, занимаемой его близкими родственниками
(родителями, детьми, усыновителями, усыновленными, полнородными и
неполнородными братьями и сестрами, дедушками, бабушками, внуками) или
супругом (супругой), а также свойственниками;
13) использовать служебную и иную информацию, не подлежащую
официальному распространению, в целях получения или извлечения
имущественных и неимущественных благ и преимуществ;
14) принимать подарки в связи с исполнением служебных полномочий в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. В течение месяца после вступления в должность обязуюсь на время
прохождения правоохранительной службы передать в доверительное
управление находящиеся в собственности акции (доли участия в уставном
капитале) коммерческих организаций и иное имущество, использование
которого влечет получение доходов, за исключением денег, облигаций, паев
открытых и интервальных паевых инвестиционных фондов, законно
принадлежащих мне, а также иного имущества, переданного в имущественный
наем, заверенное нотариально.
3. В случае непринятия указанных ограничений письменно
предупрежден, что влечет отказ в приеме на работу, либо увольнение с
должности (освобождение от должности).
"___"__________ 20___год             ____________________
(подпись)

7) лауазымдық өкiлеттiктерін атқаруға байланысты жеке және заңды тұлғалардың қызметiн жеке мақсатында пайдалануға;
8) пайдакүнемдiк мақсатта, оның ішінде лауазымды немесе өзге де адамдармен сөз байласу арқылы қызмет бабын пайдалануға;
9) егер шаруашылық етуші субъектіні басқару немесе басқаруға қатысу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес олардың лауазымдық міндеттеріне кірмейтін болса, шаруашылық етуші субъектіні басқаруға өз бетінше қатысуға, мүліктік немесе өзге де игіліктер алу мақсатында өздерінің қызметтік өкілеттіктерін құқыққа сыйымсыз пайдалану арқылы ұйымдардың немесе жеке тұлғалардың материалдық мүдделерін қанағаттандыруға жәрдемдесуге;
10) ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында облигацияларды, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында коммерциялық ұйымдардың акцияларын (ұйымдардың дауыс беретін акцияларының жалпы санының бес пайызынан аспайтын көлемде жай акцияларды) сатып алуды және (немесе) өткізуді қоспағанда, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға;
11) өз атынан емес бөгде адамдар атынан, жасырын, бүркеншiк атпен және басқаша да азаматтық-құқықтық мәмiлелер жасауға
12) өзінің жақын туыстары (ата-аналары, балалары, бала асырап алушылары, асырап алынған балалары, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері және апа-сіңлілері, қарындастары, аталары, әжелері, немерелері) немесе жұбайы (зайыбы), сонымен қатар жақындары атқаратын қызметіне тікелей бағынысты лауазымды атқаруға;
13) мүліктік және мүліктік емес игіліктер мен артықшылықтар алу немесе табу мақсатында, ресми таратылуға жатпайтын қызметтік және өзге де ақпаратты пайдалануға;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтік өкілеттіктерін орындауына байланысты сыйлықтар қабылдауға құқығым жоқ.
2. Лауазымға кіріскеннен кейін бір ай ішінде құқық қорғау қызметін өту уақытына меншігімдегі коммерциялық ұйымдардың акцияларды (жарғылық капиталға қатысу үлесі) және ақшаны, облигацияларды, заңды түрде маған тиесілі ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын қоспағанда, кірістер алуға әкелетін өзге мүлікті, сондай-ақ нотариалдық расталған мүліктік жалдауға берілген басқа да мүліктерді сенімгерлік басқаруға беруге міндеттелемін.
3. Көрсетілген шектеулерді қабылдамаған жағдайда жұмысқа қабылдаудан бас тартуға немесе лауазымнан шығаруға (лауазымнан босату) әкелетініне ескертілдім.
20 __ жылғы "___" ____________            ________________
(Қолы)
Қаржы мониторингі
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына

Приложение 3-3
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 3-3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-3 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Подписка
Я, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
предупрежден(а): что в соответствии с Законом Республики Казахстан от
15 марта 1999 года "О государственных секретах" должностное лицо или
гражданин Республики Казахстан, допущенные или ранее допускавшиеся к
государственным секретам, временно ограничены в своих правах выезда за
границу до истечения срока секретности, но не более чем на 5 лет (после
прекращения работы со сведениями, составляющими государственную тайну);
что за разглашение сведений, составляющих государственные секреты,
или утрату документов и предметов, содержащих такие сведения, а также иные
нарушения режима секретности буду привлечен(а) к ответственности в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Обязуюсь в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 16 Закона
Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе"
хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в том
числе и после прекращения правоохранительной службы в течение времени,
установленного законом.
"____" _____________ 20 __ года                   Подпись ________________
Сотрудник (работник) кадровой службы ______________________________
"____" _____________ 20 __ года             Подпись ____________________________
Приложение 3-4
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 3-4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных
служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных
служащих)
Я, ________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
являясь сотрудником службы экономических расследований, ознакомлен с
Этическим кодексом государственных служащих Республики Казахстан
(Правила служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом

3-3-қосымша
Ескерту. 3-3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Кепілхат
Ескерту. Қағида 3-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мен, _________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
"Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларға рұқсат етілген немесе бұрын рұқсат етілген лауазымды адамы немесе азаматы өзінің құқықтары жөнінен уақытша 5 жыл (мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтермен жұмыс аяқталғаннан кейін) мерзімге республикадан тыс жерлерге шығу құқығына шектелетінім туралы;
мемлекеттік құпиялар туралы заңдарды бұзғаным үшін және осындай мәліміттерден тұратын құжаттарды жоғалту және басқа да құпиялылық тәртібін бұзғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап беретіндігім туралы ескертілді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оның iшiнде құқық қорғау қызметiн тоқтатқаннан кейiн де, ол жөнiнде қолхат бере отырып, заңмен белгiленген уақыт iшiнде сақтауға міндеттенемін.
20 __ жылғы "____"_____________ қолы _____________________________
Кадр қызметінің қызметкері (жұмыскері)
_________________________________________________________________
20 __ жылғы "____" _____________ қолы _____________________________
Қаржы мониторингі
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
3-4-қосымша
Ескерту. 3-4-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтауы жөніндегі міндеттеме
Ескерту. Қағида 3-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мен, _________________________________________________________,
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))

Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее –
Этический кодекс), и принимаю установленные им стандарты поведения, а
также предупрежден(а) о возможности привлечения меня к ответственности в
установленном законодательством Республики Казахстан порядке за
нарушение требований, предусмотренных Этическим кодексом.
"______"_______________20 __ года             Подпись _____________________
Работник кадровой службы____________________________
"______"_____________ 20__ года             Подпись _____________________
Приложение 4
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К
по учету кадров
1.Тегі__________________________________________________
Фамилия
аты____________________________________________________
имя
әкесінің аты___________________________________________________
отчество (при его наличии)
Фото суретке
арналған
орын
(4х6)
Место для
фотокарточки
2._____________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
_______________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы________________ 4. Туғанкүні, айы және жылы___________________________
Пол                               Год, число и месяц рождения
5. Туған жері _______________________________________________________________________________
Место рождения                   (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты________________________________ 7. Азаматтық____________________________
Национальность                               Гражданство
8. Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және
Оның тұрған жері
Название учебного заведения
и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения

Экономикалық тергеу қызметі қызметкері болып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексімен (мемлекеттік қызметшiлерiнiң қызметтік әдеп қағидалары) таныстым және онда көрсетілген міндеттемелерді қабылдап, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексімен қөзделген талаптарды бұзғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында қөрсетілген тәртіппен жауапкершілікке тартылатындығым туралы ескертілді.
20 __ жылғы "____"_______________ Қолы __________________________
Кадр қызметінің жұмыскері
________________________________________________________________
20 __ жылғы "____"_______________ Қолы __________________________
Қаржы мониторингі
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров
Фото суретке
арналған
орын
(4х6)
Место для
фотокарточки
1. Тегі___________________________________________________________________
Фамилия
аты_____________________________________________________________________
имя
әкесінің аты______________________________________________________________
отчество (при его наличии)
2.________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және
қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
__________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также когда, где и
по какой причине изменяли
3. Жынысы________________ 4. Туған күні, айы және жылы______________________
Пол                              Год, число и месяц рождения
5. Туған жері _____________________________________________________________
Место рождения                   (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты_____________________________ 7. Азаматтық___________________________
Национальность                        Гражданство
Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения
и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения

Сноска. Правый верхний угол приложения 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Түсінікті, ұқыпты жазуыңызды өтінеміз
Просьба: писать разборчиво, аккуратно
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер МІНДЕТТІ түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"____" _______________ 20___жыл/ год
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы _______________________ Подпись
Приложение 6
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Контрольный журнал (Инвентарная книга) регистрации личных дел сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Істің берілген күні
Дата выдачи дела
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
Іс алуында қолхат (ілеспе хатының №)
Расписка в получении дела (№ сопроводительного письма)
Телефон
Телефон
Іс қайтару күні
Дата возврата дела
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 7
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу

Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Түсінікті, ұқыпты жазуыңызды өтінеміз
Просьба: писать разборчиво, аккуратно
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ө М І Р Б А Я Н А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер МІНДЕТТІ түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"____"______________20 ____ жыл/ год
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы _______________________ Подпись
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу бақылау журналы (Түгендеу кітабы)
Ескерту. 6-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Істің берілген күні
Дата выдачи дела
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
Іс алуында қолхат
(ілеспе хатының №)
Расписка в получении дела (№ сопроводительного письма)
Телефон
Телефон
Іс қайтару күні
Дата возврата дела
1
2
3
4
5
6
7
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
7-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 7 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ӘЛІПБИЛІК КАРТОЧКА
АЛФАВИТНАЯ КАРТОЧКА
________________________________________________________________
Тегі _____________________________________ ! Жеке іс №
Фамилия ! № личного дела _____
!
Аты ________________________ Әкесінің аты __________________________
Имя Отчество
____________________________________________________________________
"____" ______________ 20__ ж./г.
Қолы ____________________
Подпись
Приложение 7-1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 7-1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 7-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Контрольный журнал (Инвентарная книга) регистрации личных дел сотрудников
службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар боған кезде)/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Приложение 8
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
БАҚЫЛАУ КАРТОЧКАСЫ
КОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА
______________________________________________________________
Тегі ______________________________________ ! Жеке іс №
Фамилия ! № личного дела _____
!
Аты ________________________ Әкесінің аты __________________________
Имя Отчество
____________________________________________________________________
Жеке істің берілуі туралы белгілер
Отметки о выдаче личного дела
Берілген күні
Дата выдачи
Кімге берілді
Кому выдано
Қолы
Расписка
Номер телефона
Телефон нөмірі
Қайтарған күні
Дата возврата
Приложение 9
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу

Ескерту. 7-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ӘЛІПБИЛІК КАРТОЧКА
АЛФАВИТНАЯ КАРТОЧКА
___________________________________________________________________
|
Тегі _____________________________________ | Жеке іс №
Фамилия | № личного дела_____
Аты __________________________ Әкесінің аты_______________________
Имя Отчество
__________________________________________________________________
"_____" ______________ 20 ___ ж./ г.
Қолы ____________________
Подпись
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
7-1-қосымша
Ескерту. 7-1-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу бақылау журналы (Түгендеу кітабы)
Ескерту. 7-1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Кімге іс берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
БАҚЫЛАУ КАРТОЧКАСЫ
КОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА
|
Тегі _____________________________________ | Жеке іс №
Фамилия | № личного дела_____
Аты __________________________ Әкесінің аты_______________________
Имя Отчество
__________________________________________________________________
Жеке істің берілуі туралы белгілер
Отметки о выдаче личного дела
Берілген күні
Дата выдачи
Кімге берілді
Кому выдано
Қолы
Расписка
Номер телефона
Телефон нөмірі
Қайтарған күні
Дата возврата
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
9-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Істі куәландыратын парақ
Лист-заверитель дела
Қор № _____ Тізімдеме № ________ Іс № _____
Фонд № Опись № Дело №
Істе тігілді және нөмірленді ___________________ парақ, оның ішінде:
В дело подшито и пронумеровано лист(ов), в том числе:
литерлі №№ парақ _______________________________________________
литерные №№ листов
өткізілген №№ парақ ____________________________________________
пропущенные №№ листов
нөмірленген таза парақтар _______________________________________
пронумерованные чистые листы
+ ішкі тізімдеме парағы __________________________________________
+ листов внутренней описи
Нөмірлеуге жатпайтын ішіне салынған және қосымша құжаттар ескерілген
Учтено документов в виде вложений и приложений, не подлежащих нумерации
_________________________________________________________
(құжаттардың әртүрлілігі мен олардың саны)
(разновидности документов и их количество)
Істі куәландыратын парақты толтырған
лауазымды тұлғаның атауы       ______________             Қолдың мағынасы
Наименование должности лица,             (жеке қолы)             Расшифровка подписи
заполнившего лист-заверитель дела       (личная подпись)
Күні
Дата
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Описание служебных удостоверений в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.11.2019 № 1250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие описание служебных удостоверений, а также Правила их выдачи сотрудникам службы экономических расследований разработаны в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе".
2. Служебное удостоверение сотрудника службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – СЭР) является документом, подтверждающим принадлежность лица к СЭР, его должность, право на ношение и хранение огнестрельного оружия, специальных средств, иные полномочия, предоставленные сотруднику в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 9-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Істі куәландыратын парақ Лист-заверитель дела
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қор № _____             Тізімдеме № ________       Іс № _____
Фонд №             Опись №                   Дело №
Істе тігілді және нөмірленді ___________________ парақ, оның ішінде:
В дело подшито и пронумеровано лист(ов), в том числе:
литерлі №№ парақ __________________________________________________
литерные №№ листов
өткізілген №№ парақ ________________________________________________
пропущенные №№ листов
нөмірленген таза парақтар ___________________________________________
пронумерованные чистые листы
+ ішкі тізімдеме парағы ______________________________________________
+ листов внутренней описи
Нөмірлеуге жатпайтын ішіне салынған және қосымша құжаттар ескерілген
Учтено документов в виде вложений и приложений, не подлежащих нумерации
___________________________________________________________________
(құжаттардың әртүрлілігі мен олардың саны)
(разновидности документов и их количество)
Істі куәландыратын парақты толтырған
Лауазымды тұлғаның атауы             ___________            Қолдың мағынасы
Наименование должности лица,            (жеке қолы)             Расшифровка подписи
заполнившего лист-заверитель дела       (личная подпись)
Күні Дата
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
7-қосымша
Қызметтік куәліктердің сипаттамасы, сондай-ақ оларды қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беру қағидалары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2019 № 1250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қызметтік куәліктердің сипаттамасы, сондай-ақ оларды экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне беру қағидасы "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 20-бабына сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің Экономикалық тергеу қызметі (бұдан әрі – ЭТҚ) қызметкерінің қызметтік куәлігі тұлғаның ЭТҚ-ға тиесілігін, оның лауазымын, атыс қаруын, арнаулы құралдарды алып жүру және сақтау құқығын, қызметкерге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген өзге де өкілеттіктерді растайтын ресми құжат болып табылады.

3. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с истекшим сроком хранения, помарками или подчистками считается недействительным.
Глава 2. Описание служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
4. Обложка служебных удостоверений сотрудников изготавливается из кожи темно-синего цвета, в развернутом виде служебное удостоверение имеет размер 65 миллиметров х 190 миллиметров.
5. На лицевой стороне, по центру служебного удостоверения расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже указанного изображения типографским шрифтом выполнена надпись: "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASYNYŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ".
6. Левая и правая внутренняя часть служебных удостоверений выполнена в графическом стиле с фоновым изображением логотипа органов по финансовому мониторингу.
7. На левой внутренней части служебного удостоверения размещены:
в верхней части надпись: "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİNİŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ", выполнена в голубом цвете;
в служебном удостоверении сотрудника территориального органа Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) под микротекстом размещается сокращенное наименование соответствующего территориального органа в голубом цвете "__________oblysy/qalasy boıynsha Ekonomıkalyq tergeý departamenti";
в левом части удостоверения размещена надпись "№____KÝÁLİK", выполненная голубым цветом, под которой указывается квалификационный класс выполнен белым цветом, фамилия, имя, отчество (при его наличии) в голубом цвете и занимаемая должность сотрудника в белом цвете на казахском языке. Номер служебного удостоверения печатается голубым цветом;
снизу указывается номер бланка служебного удостоверения и срок действия служебного удостоверения в белом цвете, ниже размещается надпись: "OQ-DÁRİMEN ATYLATYN QARÝDY SAQTAÝǴA JÁNE ALYP JÚRÝGE RUQSAT ETİLGEN" выполненная красным цветом;
в правой части изображен логотип органов по финансовому мониторингу, под которым расположена надпись: "QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİ", выполненная в голубом цвете, ниже надпись "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ", выполненная в синем цвете.
8. В правой части служебного удостоверения размещены:
в верхней части надпись: "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ КОМИТЕТА ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕПСУБЛИКИ КАЗАХСТАН", выполненная в голубом цвете;
в служебном удостоверении сотрудника территориального органа Комитета под микротекстом размещается сокращенное наименование соответствующего территориального органа в голубом цвете "Департамент экономических расследований по городу________/_______ области";
в правой части размещена надпись, выполненная голубым цветом "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", под которой белым цветом указывается квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии) в голубом цвете, и занимаемая должность сотрудника в белом цвете на русском языке. Номер служебного удостоверения печатается голубым цветом;
снизу указывается номер бланка служебного удостоверения и срок действия служебного удостоверения в белом цвете, ниже размещается надпись на русском языке: "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ" выполненная красным цветом;

3. Тиісті ресімделмеген, сақтау мерзімі өтіп кеткен, түзетілген немесе өшірілген қызметтік куәлік жарамсыз деп саналады.
2-тарау. Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің сипаттамасы
4. Қызметкерлердің қызметтік куәліктерінің мұқабасы қара-көк түсті былғарыдан жасалады, ашық түрде қызметтік куәліктің көлемі 65 миллиметр х 190 миллиметр болады.
5. Қызметтік куәліктің бет жағында, ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, көрсетілген бейнеден төмен баспаханалық шрифтпен "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASYNYŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ" деген жазу жазылған.
6. Қызметтік куәліктердің сол және оң жақ ішкі бөлігі қаржы мониторингі органдарының логотипін фондық бейнелеумен графикалық стильде жасалған.
7. Қызметтік куәліктің сол жақ ішкі бөлігінде:
жоғарғы бөлігінде көгілдір түсте жазылған "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİNİŃ EKONOMIKALYQ TERGEÝ QYZMETİ" деген жазу орналасқан;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы қызметкерінің қызметтік куәлігінде шағын мәтіннің астында тиісті аумақтық органның "oblysy/qalasy boıynsha Ekonomıkalyq tergeý departamenti" деген көгілдір түсте жазылған қысқартылған атауы орналастырылады;
куәліктің сол жақ бөлігінде көгілдір түсте жазылған "№____KÝÁLİK" деген жазу орналасқан, оның астында ақ түсте жазылған біліктілік сыныбы, көгілдір түсте жазылған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және ақ түсте жазылған атқаратын лауазымы қазақ тілінде көрсетіледі. Қызметтік куәліктің нөмірі көгілдір түсте басылады;
төменгі жағында ақ түсте жазылған қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі мен қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі, одан төмен қызыл түсте жазылған "OQ-DÁRİMEN ATYLATYN QARÝDY SAQTAÝǴA JÁNE ALYP JÚRÝGE RUQSAT ETİLGEN" деген жазу орналастырылады;
оң жақ бөлігінде қаржы мониторингі органдарының логотипі бейнеленген, оның астында көгілдір түсте жазылған "QARJY MONITORIŃGİ KOMITETİ" деген жазу, одан төмен көк түсте жазылған "QAZAQSTAN RESPÝBLIKASY QARJY MINISTRLİGİ" деген жазу орналастырылады.
8. Қызметтік куәліктің оң жақ бөлігінде:
жоғары бөлігінде көгілдір түсте жазылған "СЛУЖБА ЭКОНОМИЧЕСКИХ РАССЛЕДОВАНИЙ КОМИТЕТА ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазу орналасқан;
Комитеттің аумақтық органы қызметкерінің қызметтік куәлігінде шағын мәтіннің астында тиісті аумақтық органның көгілдір түсте жазылған "Департамент экономических расследований по городу________/_______ области" деген қысқартылған атауы орналастырылады;
оң жақ бөлігінде көгілдір түсте жазылған "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу орналасқан, оның астында ақ түсте жазылған біліктілік сыныбы, көгілдір түсте жазылған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және ақ түсте жазылған атқаратын лауазымы орыс тілінде көрсетіледі. Қызметтік куәліктің нөмірі көгілдір түсте басылады;
төменгі жағында қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі мен қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі ақ түсте көрсетіледі, одан төмен қызыл түсте жазылған "РАЗРЕШЕНО ХРАНЕНИЕ И НОШЕНИЕ ОГНЕСТРЕЛЬНОГО ОРУЖИЯ" деген орыс тілінде жазу орналастырылады;

в левом углу размещается цветная фотография (анфас) сотрудника размером 3 сантиметра х 4 сантиметра. Сотрудник фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора.
Глава 3. Порядок выдачи служебных удостоверений
9. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, перемещении по службе, в связи с утерей и порчи, а также по истечении срока действия ранее выданного служебного удостоверения.
10. Служебные удостоверения выдаются сроком на три года:
за подписью Председателя Комитета – сотрудникам центрального аппарата Комитета, руководителям и заместителям руководителей территориальных органов по финансовому мониторингу;
за подписью руководителя территориального органа – сотрудникам СЭР соответствующего территориального органа Комитета.
11. При вручении служебного удостоверения впервые принятому на правоохранительную службу в органы по финансовому мониторингу сотруднику, кадровой службой проводится инструктаж по его пользованию и хранению. При последующем перемещении по службе и по истечении срока действия ранее выданное служебное удостоверение возвращается в кадровую службу по месту его получения.
12. В случае утраты или порчи служебного удостоверения сотрудник незамедлительно в письменной форме докладывает о случившемся непосредственному руководителю и сообщается об этом в кадровую службу.
По каждому факту утраты, порчи, передачи служебного удостоверения другим лицам, использования его в корыстных или иных незаконных целях подразделением внутренней безопасности в течение 10 календарных дней проводится служебная проверка (расследование), принимаются меры к розыску утраченного служебного удостоверения, устранению причин и условий способствовавших происшествию.
13. Во избежание сокрытия фактов утери служебного удостоверения, работники кадровых служб органов по финансовому мониторингу ежеквартально проверяют наличие служебных удостоверений.
В случае отсутствия при проверке служебного удостоверения, работниками кадровой службы составляется акт об отсутствия служебного удостоверения и в случае, выявления факта утери или порчи, материал направляется в подразделение внутренней безопасности для принятия дальнейших мер указанных в пункте 12.
14. При изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) или должности сотрудника службы экономических расследований служебное удостоверение подлежит замене.
15. При увольнении, а также откомандировании в распоряжение других правоохранительных органов, сотрудники сдают служебное удостоверение в кадровую службу по месту его получения.

сол жақ бұрышында қызметкердің 3 сантиметр х 4 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Қызметкер бас киімсіз ақ түсті фонда іскерлік киім стилінде суретке түседі.
3-тарау. Қызметтік куәліктерді беру тәртібі
9. Қызметтік куәліктер қызметкерлерге лауазымға тағайындау, қызмет бабында ауыстыру кезінде, жоғалуына және бүлінуіне байланысты, сондай-ақ бұрын берілген қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі өткеннен кейін беріледі.
10. Қызметтік куәліктер үш жыл мерзімге беріледі:
Комитет төрағасының қолы қойылған – Комитеттің орталық аппаратының қызметкерлеріне, қаржы мониторингі аумақтық органдарының басшылары мен басшыларының орынбасарларына;
аумақтық орган басшысының қолы қойылған – Комитеттің тиісті аумақтық органының ЭТҚ қызметкерлеріне.
11. Қаржы мониторингі органдарына құқық қорғау қызметіне алғашқы рет қабылданған қызметкерге қызметтік куәлікті тапсырған кезде кадр қызметі оны пайдалану және сақтау жөнінде нұсқама өткізеді. Кейіннен қызмет бабында ауыстыру кезінде және қолданылу мерзімі өткеннен кейін бұрын берілген қызметтік куәлік оны алған жері бойынша кадр қызметіне қайтарылады.
12. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда қызметкер болған жай туралы тікелей басшыға дереу жазбаша нысанда баяндайды және бұл туралы кадр қызметіне хабарлайды.
Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, басқа адамдарға берудің, оны пайдакүнемдік немесе өзге де заңсыз мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша ішкі қауіпсіздік бөлімшесі күнтізбелік 10 күн ішінде қызметтік тексеру (тергеу) жүргізеді, жоғалған қызметтік куәлікті іздеуге, оқиғаға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жоюға шаралар қабылдайды.
13. Қызметтік куәліктің жоғалу фактілерін жасыруды болдырмау үшін қаржы мониторингі органдарының кадрлық қызметтерінің қызметкерлері тоқсан сайын қызметтік куәліктердің болуын тексереді.
Тексеру кезінде қызметтік куәлік болмаған жағдайда кадрлық қызметтің қызметкерлері қызметтік куәліктің болмауы туралы акт жасайды және жоғалту немесе бүліну фактісі анықталған жағдайда материал одан әрі 12 тармақта көрсетілген шаралар қабылдау үшін ішкі қауіпсіздік бөлімшесіне жіберіледі.
14. Экономикалық тергеу қызметі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе лауазымы өзгерген кезде қызметтік куәлік ауыстыруға жатады.
15. Жұмыстан босатылған, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының қарамағына іссапарға жіберілген кезде қызметкерлер қызметтік куәлігін алған жердегі кадрлық қызметке тапсырады.

16. Изготовление служебных удостоверений, а также соответствующих к нему материалов возлагается на финансовое подразделение органов по финансовому мониторингу.
17. Служебные удостоверения изготавливаются согласно установленному описанию, а также сериям, согласно приложению 1 к настоящему Описанию.
18. Учет и выдача служебных удостоверений ведется кадровой службой в Книге учета и выдачи служебных удостоверений, по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему Описанию.
Приложение 1
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Серии служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Наименование органа по финансовому мониторингу
Серии удостоверений
Номера удостоверений
1
Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
KZ
№0000
2
Департамент экономических расследований (далее-ДЭР) по городу Нур-Султана
KZ-01
№0000
3
ДЭР по городу Алматы
KZ-02
№0000
4
ДЭР по Акмолинской области
KZ-03
№0000
5
ДЭР по Актюбинской области
KZ-04
№0000
6
ДЭР по Алматинской области
KZ-05
№0000
7
ДЭР по Атырауской области
KZ-06
№0000
8
ДЭР по Западно-Казахстанской области
KZ-07
№0000
9
ДЭР по Жамбылской области
KZ-08
№0000
10
ДЭР по Карагандинской области
KZ-09
№0000
11
ДЭР по Костанайской области
KZ-10
№0000
12
ДЭР по Кызылординской области
KZ-11
№0000
13
ДЭР по Мангистауской области
KZ-12
№0000
14
ДЭР по Туркестанской области
KZ-13
№0000
15
ДЭР по Павлодарской области
KZ-14
№0000
16
ДЭР по Северо-Казахстанской области
KZ-15
№0000
17
ДЭР по Восточно-Казахстанской области
KZ-16
№0000
18
ДЭР по городу Шымкент
KZ-17
№0000
Приложение 2
к Описанию служебных
удостоверений, а также порядку
их выдачи сотрудникам службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Книга учета и выдачи служебных удостоверений
№ служебного удостоверения
Дата выдачи
Срок действия
Кому выдано фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Расписка в получении
Расписка о проведении инструктажа
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Инструкция по выдаче служебных удостоверений сотрудникам службы
экономических расследований органов государственных доходов
Сноска. Приложение 10 исключено в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.09.2017 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 января 2015 года № 56
Перечень нормативных правовых актов, утративших силу

16. Қызметтік куәліктерді, сондай-ақ оған тиісті материалдарды дайындау қаржы мониторингі органдарының қаржы бөлімшесіне жүктеледі.
17. Қызметтік куәліктер белгіленген сипаттамаға сәйкес, сондай-ақ осы Сипаттаманың 1-қосымшасындағы серияларға сәйкес дайындалады.
18. Қызметтік куәліктерді есепке алуды және беруді кадр қызметі қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабында осы Сипаттаманың 2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша жүргізеді.
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметінің
қызметкерлеріне Қызметтік
куәліктердің, сондай-ақ оларды
беру тәртібінің сипаттамасына
1-қосымша
Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне берілетін қызметтік куәліктердің сериясы
Қаржы мониторингі органының атауы
Куәліктер сериясы
Куәліктер нөмірі
1
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті
KZ
№0000
2
Нұр-сұлтан қаласы бойынша Экономикалық тергеу департаменті (бұдан әрі – ЭТД)
KZ-01
№0000
3
Алматы қаласы бойынша ЭТД
KZ-02
№0000
4
Ақмола облысы бойынша ЭТД
KZ-03
№0000
5
Ақтөбе облысы бойынша ЭТД
KZ-04
№0000
6
Алматы облысы бойынша ЭТД
KZ-05
№0000
7
Атырау облысы бойынша ЭТД
KZ-06
№0000
8
Батыс Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-07
№0000
9
Жамбыл облысы бойынша ЭТД
KZ-08
№0000
10
Қарағанды облысы бойынша ЭТД
KZ-09
№0000
11
Қостанай облысы бойынша ЭТД
KZ-10
№0000
12
Қызылорда облысы бойынша ЭТД
KZ-11
№0000
13
Маңғыстау облысы бойынша ЭТД
KZ-12
№0000
14
Түркістан облысы бойынша ЭТД
KZ-13
№0000
15
Павлодар облысы бойынша ЭТД
KZ-14
№0000
16
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-15
№0000
17
Шығыс Қазақстан облысы бойынша ЭТД
KZ-16
№0000
18
Шымкент қаласы бойынша ЭТД
KZ-17
№0000
Қаржы мониторингі
органдарының экономикалық
тергеу қызметінің
қызметкерлеріне қызметтік
куәліктің, сондай-ақ оларды
беру тәртібінің сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді есепке алу және беру кітабы
қызметтік куәліктің №
Берілген күні
Қолданылу мерзімі
Кімге берілді тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Алғаны туралы қолхат
Нұсқаулық өткізу туралы қолхат
Қайтару туралы белгі
Жою туралы белгі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәлігін беру нұсқаулығы
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 27.09.2017 № 582 (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 19 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
11-қосымша
Күшін жойған нормативтік-құқықтық актілердің тізбесі

1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2012 года № 468 "О некоторых вопросах прохождения службы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8128, опубликованный в газетах "Казахстанская правда", "Егемен Қазақстан" 26 января 2013 года (27304-27305);
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 августа 2013 года "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2012 года № 468 "О некоторых вопросах прохождения службы в таможенных органах Республики Казахстан"" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8787, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" "Егемен Қазақстан" от 28.11.2013 года № 325 (27599)).

1. "Қазақстан Республикасының кеден органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2012 жылғы 23 қаңтардағы № 468 Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде 2012 жылы 6 желтоқсанда № 8128 тіркелді, "Казахстанская правда", "Егемен Қазақстан" газеттерінде 2013 жылғы 26 қаңтарында жарияланған (27304-27305);
2. "Қазақстан Республикасының кеден органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 27 тамыздағы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде 2012 жылы 6 желтоқсанда № 8787 тіркелді, "Казахстанская правда", "Егемен Қазақстан" газеттерінде 2013 жылғы 28 қарашасында № 325 жарияланған (27599)).